Бази даних

Реферативна база даних - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Автореферати дисертацій (6)Книжкові видання та компакт-диски (58)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>A=ШМАЛІЙ$<.>+<.>A=ВАЛЕНТИН$<.>+<.>A=ІВАНОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія:    
1.

Василенко О. В. 
Макромодель GTO / О. В. Василенко, А. В. Переверзєв, С. Л. Шмалій // Техн. електродинаміка. - 2001. - № 3. - С. 42-48. - Библиогр.: 13 назв. - укp.

Запропоновано функціональну макромодель GTO, що є компромісом між формальною та фізичними моделями, яка поєднує в собі простоту отримання параметрів і мінімальність схеми заміщення з адекватністю відображення фізики процесів перемикання. Для моделювання GTO використано залежне джерело, що програмується (В-елемент). Він перемикається залежно від знака струму керуючого електрода та реалізує аналітичні функції вихідного струму, отримані за методом керування зарядом.


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54с11

Шифр НБУВ: Ж14164 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
2.

Саблук П. Т. 
Формування міжгалузевих відносин: проблеми теорії та методології / П. Т. Саблук, М. Й. Малік, В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки. - К., 2002. - 294 c. - Бібліогр.: с. 280-292. - укp.

Розкрито суть еквівалентності обміну, запропоновано теоретичну інтерпретацію генезису нееквівалентності міжгалузевих відносин, виявлено методологічні особливості регулювання міжгалузевого обміну. З використанням системного підходу обгрунтовано принципи формування міжгалузевих зв'язків, проаналізовано їх поточний стан в АПК. Визначено методологічні передумови формування економічного механізму в агропромисловому виробництві та напрями його вдосконалення в сфері ціноутворення на сільськогосподарську продукцію. Висвітлено методологічні аспекти дослідження щодо Марксового механізму функціонування економіки. Обговорено особливості формування ціни виробництва як регулятора міжгалузевого обміну.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА618387 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
3.

Валентинов В. Л. 
Регулювання міжгалузевих відносин в системі аграрної політики / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2003. - 330 c. - Бібліогр.: с. 321-330. - укp.

У контексті теорії економічної організації розкрито методологічні засади поглиблення міжгалузевих відносин. Запропоновано систему важелів їх державного регулювання. Розкрито суть та цільове призначення аграрної політики, висвітлено її досвід у розвинутих країнах, наведено основні результати аграрної реформи в Україні. Обгрунтовано концепцію ініціативного вдосконалення інституційної структури АПК через поглиблення вертикальної координації та розвиток саморегулювальної діяльності товаровиробників.

В контексте теории экономической организации раскрыты методологические основы углубления межотраслевых отношений. Предложена система рычагов их государственного регулирования, проанализированы его особенности. Раскрыты содержание и целевое назначение аграрной политики, освещен ее опыт в развитых странах, приведены основные результаты аграрной реформы на Украине. Обоснована концепция инициативного усовершенствования институциональной структуры АПК на основе углубления вертикальной координации и развития саморегулирующей деятельности товаропроизводителей.


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.35 + У532.0

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА633921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
4.

Озеран В. О. 
Бухгалтерський облік у споживчій кооперації : навч. посіб. / В. О. Озеран, П. О. Куцик, А. М. Волошин, І. М. Бабин, Л. Р. Боднар, Н. В. Будзан, І. О. Гайдук, С. І. Головацька, О. А. Іванович, Й. В. Канак; Львів. комерц. акад. - Л., 2008. - 660 c. - укp.

Висвітлено аспекти методики й організації бухгалтерського обліку на підприємствах та організаціях системи споживчої кооперації України. Розглянуто питання документального оформлення й обліку основних засобів, необоротних матеріальних і нематеріальних активів, власного капіталу та забезпечення зобов'язань, грошових коштів, розрахунків і позик банків, за виплатами працівникам і страхуванням, доходів, витрат і фінансових результатів, методики й організації складання фінансової звітності.

Освещены аспекты методики и организации бухгалтерского учета на предприятиях и организациях системы потребительской кооперации Украины. Рассмотрены вопросы документального оформления и учета основных средств, необоротных материальных и нематериальных активов, собственного капитала и обеспечения обязательств, денежных средств, расчетов и заемов банков, по выплатам сотрудникам и страхованием, доходов, расходов и финансовых результатов, методики и организации составления финансовой отчетности.


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)242.18я73

Рубрики:

Шифр НБУВ: СО28596 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
5.

Гавриш Р. В. 
Вивчення ефективності цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології / Р. В. Гавриш, Р. Ю. Яроцький, Н. Ю. Дмитрієва, Т. М. Пушкарьова, І. М. Іванович, М. В. Глоба, Л. А. Вишневська, С. В. Мінов // Хірургія України. - 2008. - № 1. - С. 37-43. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Дослідженням було охоплено 35 пацієнтів, серед них - 18 (51,42 %) дітей віком від 4-х міс до 18-ти років та 17 (48,57 %) дорослих віком від 18-ти до 74-х років, які перебували на лікуванні у клініці гнійних ускладнень Інституту нейрохірургії ім. акад. А. П. Ромоданова АМН України за період з 1-го березня до 1-го вересня 2007 р. Усі хворі з гнійно-септичними ускладненнями госпіталізовані в клініку після оперативного лікування та протокольного курсу терапії з приводу нейрохірургічної патології. У програму інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень включено комбінацію цефтазидиму й амікацину. Препарати вводили впродовж 10 - 14-ти днів парентерально. Добрі результати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину одержано у 21-го (60,00 %) хворого, задовільні - у 10-ти (28,57 %), незадовільні - у 4-х (11,43 %). У цілому лікування було ефективним у більшості випадків - у 31-го (88,57 %) пацієнта. Клінічна ефективність застосування комбінації цефтазидиму та амікацину в комплексі інтенсивної терапії гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології становить 88,57 %. У разі гнійно-септичної патології у нейрохірургічних хворих виявлено високу бактеріологічну ефективність комбінації цефтазидиму та амікацину щодо проблемних збудників. Одержані результати дають змогу рекомендувати застосування комбінації цефтазидиму та амікацину для лікування гнійно-септичних ускладнень за різних форм нейрохірургічної патології.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24001 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
6.

Іванович М.  
Нульова реалізація додатка при перехідних дієсловах в українській та сербській мовах / М. Іванович // Пробл. слов'янознавства. - 2007. - Вип. 56. - С. 194-201. - Бібліогр.: 26 назв. - укp.

Розглянуто особливий вид периферійної репрезентації перехідності - нульовий додаток. Абсолютивне вживання перехідних дієслів є такою зоною функціонування перехідності, в якій семантичний і формальний рівень розходяться: об'єкт, присутній на значеннєвому рівні, не має свого формального вираження на поверхневому, синтаксичному рівні. Проаналізовано умови абсолютивного вживання перехідних дієслів в українській і сербській мовах, в цьому разі виділяються інтенція мовця (зосередження його уваги на якомусь іншому елементі ситуації: диспозитивній характеристиці суб'єкта, способі дії), нереференціальність об'єкта, редундантність об'єкта (інкорпорування об'єкта в значення самого присудка), лексичне значення дієслова (абстрактна/конкретна дія, наявність диспозитивної семи), дієслівний вид та індикативне/релятивне вживання дієслівних часів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-212.5 + Ш141.64-212.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж62333 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
7.

Іванович Г. В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialisD Lam. Одеської затоки : Автореф. дис... канд. біол. наук / Г. В. Іванович; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. - Севастополь, 2005. - 23 c. - укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену досягає на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА341209 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
8.

Шмалій С. Л. 
Макромоделювання пристроїв напівпровідникових перетворювачів електроенергії : Автореф. дис... канд. техн. наук / С. Л. Шмалій; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". - К., 2006. - 21 c. - укp.

Досліджено питання підвищення ефективності автоматизованого проектування напівпровідникових перетворювачів електроенергії. Запропоновано новий спосіб спадного/висхідного проектування, особливістю якого є можливість виконання структурного та функціонального проектування у розвиненому середовищі автоматизованого проектування у розвиненому середовищі автоматизованого схемотехнічного проектування, розроблено та реалізовано методики такого проектування. Розглянуто принципи побудови аналогових силових елементів і пристроїв систем керування напівпровідникових перетворювачів, призначених для ієрархічного проектування з багаторівневим моделюванням єдиними програмними засобами. Розроблено макромоделі та методики аналізу, які дозволяють знизити витрати часу у процесі моделювання. Гнучка процедура переходу від одного виду моделі до іншого дає змогу здійснювати глибокий та псебічний аналіз, почергово вибирати точність або швидкість моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З852

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА346967 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
9.

Шмалій О. Ю. 
Математичне моделювання власних коливань резонаторів з тонкою опуклою п'єзоелектричною пластиною : автореф. дис... канд. техн. наук / О. Ю. Шмалій; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. - Х., 2008. - 23 c. - укp.

Удосконалено відомі та створено нові математичні моделі коливань тонких одноюічно-опуклих анізотропних п'єзоелектричних пластин коливань зсуву за товщиною, призначених для досідження та розробки п'єзоприладів з необхідними амплітудними та частотними спектрами коливань. Досліджено стан актуальної проблеми побудови математичних моделей власних коливань анізотропних п'єзоелектричних приладів від виявлення п'єзоефекту до створення п'єзоелектричних резонаторів. Обгрунтовано необхідність розробки нових методів і підходів, які передбачають застосування методів, що базуються на теорії коливань Тірстена. Висвітлено підходи, що дозволяють враховувати додаткові параметри резонатора. Розроблено методи для знаходження частотного спектра опуклої п'єзоелектричної пластини з однобічно-розташованими електродами. Створено математичну модель коливань опуклої п'єзоелектричної пластини довільної форми та розроблено методи для знаходження її частотного спектра та власних коливань. Запропоновані методи передбачають врахування просторової анізотропії п'єзоелектричної пластини. Залежність власних коливань і частот від геометричних параметрів пластини дозволяє з використанням розроблених методів одержувати параметри пластин, за яких відбувається посилення одних та послаблення інших частот, а також обчислювати власні коливання та частоти пластин, що мають несиметричну форму за рахунок похибки під час виготовлення. Запропоновані моделі дозволяють пояснювати результати вимірювань, що суперечать симетричній моделі коливань опуклої п'єзолектричної пластини. Використання розроблених моделей і методів дозволяє виробляти вимоги до

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7-01 с116

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА358752 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
10.

Шмалій В. І. 
Особливості діагностики та лікування порушень ритму серця у хворих на ІХС з депресивними розладами : Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.11 / В. І. Шмалій; Івано-Франк. держ. мед. ун-т. - Івано-Франківськ, 2006. - 19 c. - укp.

Доведено ефективність комбінованого лікування аміодароном у поєднанні з антидепресантом флуоксетином хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС), ускладнену порушеннями ритму в поєднанні з депресивними розладами. На підставі проведених досліджень детально вивчено клініко-інструментальні особливості перебігу захворювання у пацієнтів з ІХС, ускладненою аритміями в поєднанні з депресивними розладами. За даними холтерівського моніторування ЕКГ доведено, що у таких хворих присутні наявні зміни структури добової частоти серцевих скорочень (ЧСС), зокрема, зменшення циркадного індексу (ЦІ) ЧСС. З'ясовано особливості порушень ритму серця даної категорії хворих, що проявилось достовірним збільшенням частоти екстрасистол у нічний період і, як наслідок, - зменшення ЦІ надшлуночкових і шлуночкових екстрасистол. Доведено, що у хворих на ІХС з депресивними розладами більша середня тривалість нападів фібриляції передсердь, зменшена загальна варіабельність серцевого ритму, активована парасимпатична ланка вегетативної системи та зміщені показники спектрального співвідношення LF/HF у бік переважання активності симпатичної нервової системи.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 + Р410.109-52 + Р64-324

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: РА343240 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
11.

Валентинов В. Л. 
Соціально-економічні передумови розвитку сільськогосподарської кооперації : Автореф. дис... канд. екон. наук : 08.01.01 / В. Л. Валентинов; Ін-т аграр. економіки УААН. - К., 2000. - 19 c. - укp.

Висвітлено основні методологічні напрямки системного дослідження сільськогосподарської кооперації. Виявлено закономірності розвитку кооперації товаровиробників у практичному та теоретичному аспектах. Уточнено обгрунтування специфічної функціональної ролі кооперації у системі аграрних перетворень і аграрної політики. Визначено особливості дії соціальних факторів кооперації. Встановлено механізм впливу кооперації сільськогосподарських товаровиробників на підвищення їх конкурентоспроможності. Уточнено категоріальну структуру концепції кооперативного підприємства. Розроблено комплекс напрямків активізації сільськогосподарської кооперації: методологічні підходи до освітньої роботи, удосконалення фінансового механізму (обгрунтування оптимальної структури власних коштів, оптимальної стратегії повернення паїв), дії соціальних факторів та урахування зарубіжного досвіду в напрямку застосування процедур повернення паїв і пропорційного голосування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321.88

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА311826 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
12.

Крамарєв С. О. 
Особливості клінічної картини та лікування грипу A/H1N1 California 2009 у дітей / С. О. Крамарєв, Р. О. Моісеєнко, І. В. Шпак, В. В. Залеська, С. І. Осташко, В. В. Євтушєнко, Л. О. Палатна, О. В. Виговська, О. В. Головач, Л. О. Токар, О. Є. Луцька, Н. С. Дорошенко, Г. А. Іванович // Соврем. педиатрия. - 2010. - № 2. - С. 33-36. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Наведено особливості перебігу та схеми лікування дітей, хворих на грип A/H1N1 California 2009. Показано ефективність озельтамівіру в усіх випадках лікування даним препаратом.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514.311-3

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж24603 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
13.

Денисюк В. І. 
Внутрішня медицина і тривожно-депресивні розлади : підруч. для студ. вищ. мед. навч. закл. III-IV рівнів акредитації / В. І. Денисюк, В. З. Нетяженко, І. С. Вітенко, О. В. Денисюк, І. П. Гунько, В. І. Шмалій; ред.: В. І. Денисюк. - Вінниця : Консоль, 2011. - 571 c. - укp.

Розкрито роль етіологічних і патогенетичних факторів у розвитку тривожно-депресивних розладів. Розглянуто серцево-судинні захворювання у поєднанні з тривожно-депресивними розладами й особливості комплексного лікування. Охарактеризовано нестабільну стенокардію, інфаркт міокарда, гіпертонічну хворобу й аритмії серця у поєднанні з тривожно-депресивними розладами. Проаналізовано ревматичні хвороби у поєднанні з тривожно-депресивними розладами й особливості комплексного лікування. Висвітлено захворювання органів дихання у поєднанні з тривожно-депресивними розладами й особливості комплексного лікування. Акцентовано на захворюваннях органах травлення у поєднанні з тривожно-депресивними розладами й особливостях їх комплексного лікування.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41 я73-1 + Р64-324 я73-1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС54509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
14.

Гагалюк Т. В. 
Роль вертикальної координації у збалансуванні міжгалузевих відносин в АПК / Т. В. Гагалюк, В. Л. Валентинов // Актуал. проблеми економіки. - 2009. - № 9. - С. 250-259. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Досліджено еволюцію контрактних відносин в агропромисловому комплексі (АПК) у напрямку поглиблення вертикальної координації. Запропоновано теоретико-методологічне обгрунтування вертикальної координації як чинника збалансування міжгалузевих відносин в АПК. На підставі емпіричного аналізу встановлено, що головними проблемами розвитку вертикальної координації є недосконалість інфраструктури, високі трансакційні витрати, невисока якість продукції і процесів, недовіра в партнерських стосунках, а також фінансові аспекти.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-434.4

Рубрики:
  

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
15.

Гукалюк А. Ф. 
Інвестиційна привабливість як чинник підвищення конкурентоспроможності території / А. Ф. Гукалюк, І. М. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2010. - № 6. - С. 167-173. - Бібліогр.: 10 назв. - укp.

Розглянуто основні чинники, які впливають на розвиток території. Визначено шляхи підвищення інвестиційної привабливості міста, а також вплив інвестиційної привабливості на конкурентоспроможність території. Доведено, що формування цілісної стратегії залучення іноземних інвестицій на регіональному рівні за допомогою територіального маркетингу є дієвим важелем не лише розвитку окремих територій, а й повноцінної реалізації економічного потенціалу загалом.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
16.

Іванович І. Ю. 
Мінімізація інвестиційного ризику у сільськогосподарському господарстві через механізм страхування / І. Ю. Іванович // Актуал. проблеми економіки. - 2011. - № 5. - С. 202-207. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Проаналізовано джерела та чинники формування інвестиційного ризику у сільському господарстві, його класифікаційні ознаки й загальні методи мінімізації. Досліджено проблеми страхування інвестиційного ризику сільськогосподарського підприємства.


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.723

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж23291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
17.

Шмалій В. І. 
Антиаритмічна активність флуоксетину і флувоксаміну при експериментальних аритміях серця / В. І. Шмалій // Буков. мед. вісн.. - 2005. - 9, № 3. - С. 143-145. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Наведено результати дослідів на 44-х лабораторних щурах, на яких вивчено антиаритмічну активність антидепресантів групи інгібіторів зворотного захоплення серотоніну флуоксетину та флувоксаміну на аконітиновій, хлоридкальцієвій і хлоридбарієвій моделях аритмій серця. Всі досліди проведено під нембуталовим наркозом (40 мг/кг). Флуоксетин і флувоксамін використано в дозах 1 і 2 мг/кг відповідно. Виявлено, що флуоксетин проявляє антиаритмічну активність у випадку хлоридкальцієвої моделі аритмій серця і не впливає на аритмії з переважно натрієвим і калієвим механізмом. Флувоксамін є більш ефективним у випадку аритмій серця з переважно натрієвим і калієвим механізмом аритмогенезу.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-29

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15712 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
18.

Денисюк В. І. 
Вплив депресії на розвиток порушень ритму серця при ішемічній хворобі серця та методи корекції виявлених змін / В. І. Денисюк, В. І. Шмалій // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 2. - С. 11-14. - Бібліогр.: 8 назв. - укp.

Вивчено ефективність комбінованого лікування антиаритмічного препарату "Кордарон" з антидепресантом групи інгібіторів зворотнього захвату серотоніна "Флуоксетин" у хворих на ішемічну хворобу серця, ускладнену порушеннями ритму коморбідну з депресією. Встановлено, що у разі комбінованого лікування кордароном з флуоксетином спостерігається достовірне підсилення антиаритмічного ефекту регресії симптомів депресії, покращання якості життя. Ці дані підтверджуються відповідно добовим моніторуванням ЕКГ, шпитальною шкалою депресії і тривоги (HADS), а також шкалою самооцінки Спілберга - Ханіна.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р64-324 + Р410.11-52 + Р410.109-52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
19.

Шмалій В. І. 
Клініко-інструментальні особливості у хворих на ІХС з порушеннями ритму серця в поєднанні з депресивними розладами / В. І. Шмалій // Галиц. лікар. вісн.. - 2005. - 12, № 4. - С. 123-125. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

У хворих на ІХС, ускладнену порушеннями ритму, депресивні розлади сприяли зменшенню циркадного індексу серцевого ритму, зниженню циркадного індексу надшлуночкової та шлуночкової екстрасистолії (збільшенню нічних епізодів екстрасистолії), збільшенню частоти реєстрації епізодів ФП протягом доби та їх загальної тривалості, порушенню співвідношення епізодів больової до безбольової ішемії міокарда за рахунок збільшення епізодів больової ішемії. Одержані дані переконливо свідчили про більш суттєві порушення електрофізіологічних процесів у міокарді та стану коронарного коровообігу у хворих на ІХС під впливом депресивних розладів, що призводило до виникнення більш виражених порушень ритму серця.


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.109-37 + Р410.11-37 + Р64-324

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69358 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
Категорія:    
20.

Недорезов С. С. 
Крайові коливальні стани в п'єзоелектричних резонаторах / С. С. Недорезов, О. Ю. Шмалій // Доп. НАН України. - 2004. - № 5. - С. 89-93. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

A new type of vibrating states caused by the electrode edge in a piezoelectric resonator is found. The relevant vibrations are localized near the electrode edge having a peculiarity of the frequency spectrum, that is, a nonlinear dependence of the squared frequency on wave numbers. The proposed mathematical model of the resonator with a convex piezoelectric plate allows studying of the eigenvibrations with an arbitrary electrode shape.


Індекс рубрикатора НБУВ: З845.7-01

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22412/а Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського