Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Наукова електронна бібліотека (17)Реферативна база даних (326)Книжкові видання та компакт-диски (25)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕМПЕРАМЕНТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 34
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Попов Ю.К. 
Артистична спадщина С.Рахманінова та її вплив на фортепіанне мистецтво ХХ століття: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Ю.К. Попов ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження феномену артистичної індивідуальності С.Рахманінова та його вплив на розвиток фортепіанного мистецтва XX ст. Розглянуто формування особистості С.Рахманінова-артиста, театральність його гри, що наділяє музичний процес дієвістю та сценічністю. Еволюція артистизму С.Рахманінова полягає у підвищенні ступеня зрілості його інтерпретацій. Розглянуто лінію спадкоємності від піанізму Ф.Ліста та М.Рубінштейна, синтез російської та західноєвропейської традицій у грі великого артиста. Проведено паралелі між С.Рахманіновим і його видатними сучасниками: Й.Гофманом, Й.Левіним, Л.Годовським, Ф.Бузоні, В.Горовцем, Ар.Рубінштейном. Наголошено на надзвичайній силі гри великого артиста та зазначено його виняткову виконавську енергетику. З метою з'ясування цілісної характеристики рахманіновської артистичної індивідуальності досліджено особливості складно організованої психіки митця, якому були притаманні демонстративність темпераменту, екзальтованість ефектів, емотивність. Розглянуто відображення піаністичних традицій С.Рахманінова на прикладах виконавських стилів музикантів, які чули його особисто (К.Ігумнов, В.Горовиця, Ар.Рубінштейна, О.Гольденвейзера) та через вплив усної традиції, породженої інтонуванням С.Рахманінова, на піаністів наступних поколінь (В.Софроницького, Л.Оборіна, П.Серебрякова, Г.Нейгауза, С.Ріхтера, Е.Гілельса, Є.Кісіна, М.Луганського).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-73(4РОС)6-83 Рахманінов С. +
Шифр НБУВ: РА358339

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Стаєнний О. В. 
Ветеринарна превенція і постійно діюча профілактика у племінному розпліднику службових собак: автореф. дис. ... канд. вет. наук : 16.00.06 / О. В. Стаєнний ; Львів. нац. ун-т вет. мед. та біотехнолій ім. С.З. Гжицького. — Л., 2010. — 22 с. — укp.

Проведено паспортизацію підприємства та дано оцінку технології та стану ЗВП. Проведено диспансеризацію поголів'я й аналіз її результатів. Проаналізовано стан захворюваності поголів'я, профілактичних заходів, які проводяться у племінному розпліднику. Визначено потенціал розвитку новонароджених цуценят одержаних від племінних сук, шляхом вивчення щотижневого приросту їх живої маси до чотирьохмісячного віку. Вивчено особливості формування темпераменту у дослідних цуценят шляхом їх тестування у двохмісячному віці. Проаналізовано умови утримання та параметри мікроклімату в будівлях для цуценят. Вивчено потребу тестування молодняку на службову придатність для використання за формування особливостей поведінки. Розраховано ефективність превентивного та профілактичного підходу щодо технології утримання, розведення, вирощування у племінному розпліднику службових собак.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П673-614 + П871.53-8
Шифр НБУВ: РА371369 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Тимків Л. С. 
Взаємозв'язки темпераментальних властивостей та соціальної адаптації старшокласників: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.07 / Л. С. Тимків ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б. Хмельницького. — Хмельниц., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено зміст понять "культура прояву темпераментальних властивостей особистості" й "адаптивна культура особистості". На підставі системно-синергетичного підходу розроблено моделі даних культур з використанням технологічного підходу "Кваліметричний профіль" розроблено експрес-діагностику темпераментальних і адаптивних властивостей особистості та визначено взаємозв'язки темпераментальних властивостей і соціальної адаптації старшокласників. Розроблено програму тренінгових занять для підвищення культури прояву темпераментальних, соціально-адаптивних властивостей старшокласників, і перевірено її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.14-734 + Ю983.725 + Ю983.402.3
Шифр НБУВ: РА375899 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Сирятська Т.О. 
Виконавська інтерпретація в аспекті психології особистості музиканта-артиста: автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / Т.О. Сирятська ; Харк. держ. ун-т мистец. ім. І.П.Котляревського. — Х., 2008. — 18 с. — укp.

Вивчено психолого-аналітичний аспект особистості виконавця, який є взірцем артистичної діяльності. Грунтуючись на динамічній концепції особистості (за Е.Фроммом) та концепції іншого М.Бахтіна, екстрапольованих на матеріал виконавського мистецтва, опрацьовано теоретичні положення класичної характерології за документами щодо діяльності видатних музикантів минулого К.М.Вебера, М.Глінки, піаністів А.Рубінштейна, С.Рахманінова, Г.Гульда, В.Софроницького. Це уможливлює моделювання процесів і механізмів психології особистості через визначення її базових концептів ("характер", "темперамент", "артистична енергія"). Запропоновано дефініції понять "інтерпретація", "особистість інтерпретатора", "артистична енергія". Виявилось, що всі творчі особистості мали певний тип акцентуації (за типологією К.Ленгарда), який не лише пояснює особливості його психототипу, але й спрямовує та увиразнює семантику виконавської інтерпретації (через взаємодію рис темпераменту та характеру). Зазначено, що цей процес не є лінійним, спрощеним - він впливає на трактовку авторського тексту та трансформує його зміст опосередковано, але закономірно та на об'єктивному підгрунті. Ідеальним є збіжність "образу автора" з виконавським Я. В інших випадках виконавське мислення виокремлює трансформацію авторського Я, слухач відчуває певні зміни у традиції виконання. Це простежено на чотирьох виконавських версіях Шостої прелюдії Ф.Шопена: А.Корто, С.Ріхтера, В.Софроницького, М.Аргеріх. Психологічна структура особистості є енергетичною системою, що також увиразнює семантичну спрямованість інтерпретації як кінцевого результату діяльності музиканта-артиста. Закон структурної тотожності (конгруентності) між акцентуйованими рисами особистості та типом інтерпретації визначає характер взаємодії та доповнює усталену в інтерпретології типологію виконавців, розвиває існуючі ідеї К.Мартинсена, Е.Кречмера, Д.Рабіновича.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.712 + Ю945.442 +
Шифр НБУВ: РА356946

Рубрики:

      
5.

Москвяк Н. В. 
Гігієнічна оцінка формування адаптації школярів молодших класів за умов навчання у загальноосвітньому закладі на сучасному етапі: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.02.01 / Н. В. Москвяк ; ДУ "Ін-т гігієни та мед. екол. ім. О.М. Марзєєва НАМН України". — К., 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше за умов натурного експерименту досліджено комплексний вплив факторів ендо- та екзогенного характеру на формування та стан адаптації учнів молодших класів у загальноосвітньому навчальному закладі з урахуванням віку та статі у порівняльному аспекті. Систематизовано групи об'єктивних критеріїв адаптації ендо- та екзогенного походження та розширено їх спектр за рахунок введення як інформативних індикаторів ступеня адаптації рівня біомаркерів дії довкілля, значення адаптаційного потенціалу на фоні фізичного навантаження, а також показників психоемоційного стану й особливостей темпераменту молодших школярів. Проведено оцінювання впливу довкілля як фактора ризику формування синдрому екологічної дезадаптації у дітей. Установлено, що зниження ступеня адаптаційних резервів у дітей спостерігається, передусім, на фоні високого рівня біомаркерів дії довкілля. Опрацьовано методичну схему комплексного гігієнічного оцінювання факторів формування та стану адаптації школярів до чинників внутрішньошкільного середовища та довкілля. Визначено ступінь взаємозв'язку між окремими показниками адаптації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94 + Ю952.14 + Ю983.402.1
Шифр НБУВ: РА381771 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Дорошенко М.М. 
Індивідуально-психологічні особливості військовослужбовців з граничними нервово-психічними розладами: Автореф. дис... канд. психол. наук: 20.02.02 / М.М. Дорошенко ; Військ. гуманіт. ін-т Нац. акад. оборони України. — К.: Товариство "Знання" України, 2000. — 19 с. — укp.

Розгляруто теоретико-методичні підходи до вивчення індивідуально-психологічних особливостей військовослужбовців з граничними нервово-психічними розладами. Виявлено індивідуально-психологічні властивості морфологічної, темпераментальної, інтелектуальної та особистісної складових індивідуальності. Розроблено та запропоновано організаційно-методичні рекомендації щодо психогігієни і психопрофілактики граничних нервово-психічних розладів з урахуванням індивідуально-психологічних властивостей і психотипологічних відмінностей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю942-5 + Р645.093.3-435
Шифр НБУВ: РА309151 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Волков Д.С. 
Індивідуально-типологічні особливості моторних компонентів у мнемічній переробці інформації: автореф... канд. психол. наук. 19.00.01 / Д.С. Волков ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 19 с. : рис. — укp.

Розглянуто питання впливу індивідуально-типологічних особливостей моторних компонентів юнаків віком 20 - 23 роки у процесі мнемічної переробки інформації. Запропоновано комплекс діагностичних методик, який дозволяє у кількісних показниках розглянути зміну часових параметрів, а саме: моторної реакції, складної сенсомоторної реакції з вибором і реакції прийняття рішення залежно від темпераментних особливостей, функціональної асиметрії головного мозку й енергетичних показників нерівноважного стану індивідуумів. Використання коефіцієнтів уможливило проведення порівняльного аналізу значень часових параметрів реакцій, психічних станів, впливу домінантної півкулі та параметром індивідуальності. Результати дослідження оброблено з використанням математичної моделі теорії переробки інформації пам'яттю, які дозволяють передбачити тенденції зміни тимчасових показників мнемічної діяльності за умов зміни інформаційних параметрів. Визначено функціональні взаємозв'язки між параметрами, що характеризують процес мнемічної переробки інформації з застосуванням теорії переробки інформації пам'яттю. Одержані експериментальні дані часу обробки інформації у пам'яті у період сенсорно-рухових реакцій можуть бути використані для обчислення й екстраполяції поведінки людини за різних умов діяльності. Використання результатів дослідження уможливлює врахування індивідуально-типологічних особливостей у роботі психолога-практика та у педагогічній діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.251 + Ю935.12-70 + Ю935.127 +
Шифр НБУВ: РА358942

Рубрики:

      
8.

Шевченко І.М. 
Лікарський контроль за спортсменками, які займаються складнокоординаційними видами спорту: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.24 / І.М. Шевченко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. — Д., 2007. — 20 с. — укp.

Удосконалено медичні критерії управління спортивним тренуванням юних спортсменок, що займаються художньою гімнастикою, стрибками на батуті та бадмінтоном. У динаміці занять спортом виявлено ретардацію темпів біологічного розвитку, яка найбільш виражена у гімнасток. У спортсменок встановлено більш пізній вік появи менархе у порівнянні з контрольною групою та порушення менструального циклу, а також непрямі ознаки гіпоестрогенії та гіперандрогенії. З'ясовано, що заняття спортом сприяють зростанню рівня статодинамічної стійкості вестибулярного аналізатора. За даними варіабельності серцевого ритму у спортсменок зареєстровано перевагу тонусу парасимпатичної нервової системи, що свідчить про економізацію серцевої діяльності, а також виявлено ознаки вегетативної дезадаптації до фізичних навантажень. Обгрунтовано доцільність проведення корекції симптомів вегетативного дисбалансу за допомогою індивідуально підібраних музичних творів з урахуванням типу темпераменту та рівня тривожності. Показано позитивний вплив даних засобів на оптимізацію регуляції серцевого ритму та нормалізацію рівня реактивної тривожності у спортсменок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.911 +
Шифр НБУВ: РА352978

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Кочура Д.А. 
Нейродинамічні кореляти сенсорної чутливості у молодих жінок в залежності від властивостей темпераменту: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / Д.А. Кочура ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено нейродинамічні кореляти, що детермінують особливості сприйняття стимулів різної модальності молодими жінками з яскраво вираженими властивостями темпераменту. З'ясовано, що жінкам з високим рівнем тривожності та нейротизму притаманні висока загальномозкова лабільність, рухливість та інтенсивність збудження, що обумовлюють прискорення початкових етапів світлової адаптації, підвищення слухової та зниження тактильної та пропріоцептивної чутливості. Встановлено, що зміна балансу у напрямі гальмування та зниження фонової активності детермінує уповільнення простих сенсомоторних реакцій і різних етапів адаптації. Доведено, що для жінок з високим рівнем психомоторної активності характерними є висока інтенсивність і низька рухливість збудження, знижена фонова активність і витривалість нервової системи. З'ясовано, що за виключенням пропріоцептивної та тактильної, всі показники чутливості у них кращі, ніж у групи з низькою активністю. Доведено, що агресивні й екстравертовані жінки подібні до активних за високою інтенсивністю та низькою рухливістю збудження, високою рухливістю гальмування та загальномозковою лабільністю, низькою витривалістю нервової системи. Встановлено, що подібність сенсорної сфери виявляється підвищенням абсолютної слухової та зорової чутливості. Доведено, що в агресивних жінок знижені швидкість зорово-моторних реакцій розрізнення, уповільнені початкові етапи світлової адаптації, підвищені термінальні слухові пороги та загалом менші диференційні пороги тактильного та рухового аналізаторів. Виявлено, що в екстравертів знижена ефективність пізніх етапів світлової та темнової адаптації, збільшені диференційні пороги тактильного та рухового аналізаторів. Зроблено висновок, що у різних за темпераментом групах у сприйнятті стимулів різної модальності беруть участь ті ж самі нервові центри, але вихідні рівні їх активації відрізняються та пов'язані з властивостями темпераменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*739.222 + Ю937.25 + Ю937.31 +
Шифр НБУВ: РА369302

Рубрики:

      
10.

Пашко А.О. 
Особливості трансформації особистісних рис жінок в умовах позбавлення волі: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / А.О. Пашко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2009. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання трансформації особистісних рис у людей, які скоїли злочин, вплив цієї трансформації на криміналізацію суспільства та його добробут. З використанням діагностичних методик одержано емпіричні дані щодо зміни особистісних характеристик у жінок різного темпераменту та віку, які відбувають покарання. На базі математичної моделі тенденцій криміналізації суспільства використання емпіричних результатів дозволяють прогнозувати та визначати вплив негативних змін на суспільні процеси. Показано можливість удосконалення математичних моделей для прогнозування стану суспільства залежно від трансформації особистісних рис, зокрема факторів - відкритості досвіду, відповідальності, соціальної сміливості, готовності до ризику, співвідношення позитивних і негативних емоцій. Установлено взаємозв'язок між показниками індивідуальності та факторами метамоделі особистості, соціальної сміливості та готовності до ризику. Одержано кількісні показники важливих змін в емоційній сфері й особистісних характеристиках жінок, які відбувають покарання, зокрема, збільшення негативних емоцій - засмучення, розлюченності й обурення. Використання результатів дослідження дозволяє прогнозувати зміну ообистісних особливостей злочинців і людей, схильних до скоєння злочинів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.31 + Ю947.1-73 + Х883.9(4УКР)51 +
Шифр НБУВ: РА363497

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
11.

Маковкіна Ю. А. 
Оцінка стану здоров'я та адаптаційних можливостей у дітей молодшого шкільного віку з урахуванням індивідуально-типологічних характеристик організму: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Ю. А. Маковкіна ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 22 с. — укp.

Висвітлено проблеми удосконалення скринінг-оцінки стану здоров'я дітей молодшого шкільноно віку за рівнем їх адаптаційних можливостей з урахуванням індивідуально-типологічних характеристик організму. Доведено, що незадовільний рівень адаптації дітей віком 6 - 9 років формується за умов поєднання наступних морфофункціональних характеристик організму: макросомального соматипу, симпатикотонії, гіпо- та гіперкінетичного типів кровообігу, інуїтивно-емоційного та сенсорно-плануючого типів темпераменту. Запропоновано інтегральний показник адаптаційних можливостей дитини - індекс функціональних змін організму. Розроблено методику профілактично-оздоровчих заходів нормалізації даного показника та покращення стану здоров'я. Доведено, що застосування такої методики сприяє зниженню гострої захворюваності на 10 %, зменшенню її частоти протягом року та підвищення кількості дітей з задовільним рівнем адаптації (на 9,7 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р731.1 + Р731.9 +
Шифр НБУВ: РА343000

Рубрики:

      
12.

Сирятський В.О. 
Піаністична спадщина Мусоргського в контексті європейської фортепіанної культури: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.О. Сирятський ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Вперше докладно та всебічно проаналізовано піаністичну реформу Мусоргського та її вплив на подальший розвиток фортепіанного мистецтва. Висвітлено шлях композитора до піаністичної реформи та її обумовленість характерними рисами його особистості, пов'язаними з відмінними акцентуйованими якостями темпераменту митця. Розглянуто проблему використання Мусоргським виразових можливостей свого "нового" фортепіано для розбудови музичної форми та досліджено основні тенденції в інтерпретації найвидатнішого фотепіанного твору Мусоргського - "Картинки з виставки".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ315.42-03(4Рос)5-81Мусоргський М.
Шифр НБУВ: РА315862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Філіпцова О.В. 
Популяційно-генетичний аналіз поведінкових ознак: досвід вивчення населення України: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.В. Філіпцова ; Держ. установа "Наук. центр радіац. медицини АМН України". — К., 2009. — 34 с. — укp.

На підставі результатів проведеного популяційно-генетичного дослідження розроблено методологію психогенетичного аналізу. Одержано характеристики розподілу ознак, їх успадковуваності й асоціації з демографічними та біологічними показниками. Показано, що абсолютна ефективність збору психогенеалогічної інформації становить 23 %, ефективність збору психометричного матеріалу становить 15 - 84 %. Більш високу відносну ефективність збору матеріалу відзначено в жінок (67 %) у порівнянні з чоловіками (33 %). Проведено популяційний аналіз 122-х ознак поведінки, що відносяться до груп когнітивних (загального інтелекту IQ), особистісних (темпераменту, агресивності, комутативних/організаторських здібностей, клінічно значущих характеристик, мотиваційної поведінки), нейропсихологічних ознак (кількісних і якісних характеристик сну та сновидінь) і переваг (шлюбних, портретних, харчових і професійних). Розподіл більшості з них не відповідає закону Гауса, а характеризується позитивними та негативними асиметрією та ексцесом. Для кількісних ознак розраховано повні статистики, що містять 13 загальнозначущих статистик. Коефіцієнти кореляції за поведінковими ознаками (0,12 - 0,56) у більшості випадків мають більш високі значення у сибсових парах у порівнянні з парами батько - нащадок. За 25-ма поведінковими ознаками у населення існує позитивна шлюбна асортативність (коефіцієнти кореляції в діапазоні 0,26 - 0,52). Для 59-ти ознак поведінки виведено рівняння регресії. Коефіцієнти успадковуваності 70-ти поведінкових ознак варіюють у межах 24 - 100 %, 13 кількісних поведінкових ознак за результатами генетичного аналізу віднесено до емерджентних. На 15 поведінкових ознак впливає вік матері, а вплив віку батька виявлено для 25-ти ознак. Маркери в ранньому онтогенезі виявилися неефективними для використання як прогнозу особливостей поведінки. З'ясовано, що найбільш інформативними є наявність шкідливих звичок, тривалість сну і коло захоплень. Виявлені асоціації можуть використовуватися для вибіркового підбору контингенту зі специфічними поведінковими особливостями у лікувальних установах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*446.2(4УКР) + Ю92-201 + С73(4УКР)64-24 +
Шифр НБУВ: РА364501

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Євсюков О.П. 
Психологічне прогнозування професійної надійності фахівців аварійно-рятувальних підрозділів МНС України: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.09 / О.П. Євсюков ; Нац. акад. Держ. прикордон. служби України ім. Б.Хмельницького. — Хмельниц., 2007. — 20 с. — укp.

Розкрито можливості організації та проведення довгострокового й оперативного психологічного прогнозу надійності професійної діяльності працівників аварійно-рятувальних підрозділів Міністерства надзвичайних ситуацій (МНС) України. Доведено, що найбільш значущими в аспекті забезпечення надійності професійної діяльності фахівців даних підрозділів є індивідуально-психологічні якості особистості, що характеризують емоційну та нервово-психічну стійкість, ситуаційну й особистісну тривожність, особливості характеру та темпераменту. Однією з універсальних детермінант надійності діяльності рятувальників є мотивація та стан здоров'я, нервово-психічний статус і функціональні резерви центрально-нервової системи. Вагомий внесок у забезпечення надійності професійної дільності людини, особливо за екстремальних ситуацій, роблять потенційні резерви її психіки, використання яких допомогає фахівцеві підтримувати його робочий стан за екстремальних ситуацій, виконувати доручені йому функції. З використанням множинного регресійного аналізу розроблено алгоритм психологічного прогнозування надійності професійної діяльності фахівця аварійно-рятувального підрозділу МНС України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.21-69 + Ц9-331 р +
Шифр НБУВ: РА354586

Рубрики:

      
15.

Білоус В.П. 
Психологічні аспекти формування виконавської художньої майстерності: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.03 / В.П. Білоус ; Нац. муз. акад. України ім. П.І.Чайковського. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Запропоновано структуру майстерності музиканта-інструменталіста. Розглянуто аспект психологічного обумовлення майстерності. Значну увагу приділено емоційно-мотиваційним факторам. Обгрунтовано не тільки негативний, але й позитивний вплив хвилювання на музично-виконавську майстерність. У контексті суперечливості поглядів музикознавців та психологів стосовно значення темпераменту у формуванні художньої майстерності музиканта-інструменталіста опрацьовано характеристики типів темпераменту виконання і визначено сильні та слабкі сторони. Зазначено, що знання цих характеристик дозволяє розробити індивідуальний стиль артиста.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ310.71 + Ю945.442 +
Шифр НБУВ: РА338827

Рубрики:

      
16.

Васецька Т.М. 
Психологічні особливості впливу темпераменту на формування індивідуального стилю учбової діяльності молодших школярів: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.М. Васецька ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2000. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив темпераменту на формування індивідуального стилю навчальної діяльності молодших школярів з позицій всебічного, гармонійного розвитку учнів. Висвітлено педагогічні умови та способи розвитку даної проблеми. Запропоновано схему цілісної характеристики індивідуального стилю навчальної діяльності молодших школярів. Доведено, що індивідуально-типологічні особливості учнів закономірно впливають на формування індивідуального стилю навчальної діяльності молодших школярів, що і покладено до основи побудови типології індивідуальних стилів залежно від типу темпераменту та створення перспективних моделей формування в молодших школярів індивідуального стилю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю984.030.2-725 + Ч421.221
Шифр НБУВ: РА312131 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Алексєєва Т.В. 
Психологічні фактори та прояви процесу адаптації студентів до навчання у вищому навчальному закладі: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / Т.В. Алексєєва ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні та емпіричні дослідження особливостей динаміки різнорівневих проявів адаптації студентів за умов вузу. Явище психологічної адаптації до вузівського навчання проаналізовано як етап особистісного та професійного розвитку студентів. Досліджено прояви адаптації особистості студентів на трьох рівнях (психофізіологічному, індивідуально-психологічному та соціально-психологічному) у період їх навчання у вузі з першого до четвертого курсу, виявлено зв'язок та співзалежність між факторами, які впливають на процес адаптації та його проявами на різних стадіях даного явища. Встановлено тенденцію впливу показників особистісного фактора адаптації (особистісної тривожності, екстернальності-інтернальності, типологічних особливостей темпераменту) на прояви адаптації, з'ясовано її роль у визначенні напрямку особистісного розвитку студентів, що проявляється у змінах їх ціннісних орієнтацій та видах мотиваційної спрямованості. На підставі комплексного аналізу взаємодії факторів та проявів адаптації вияввлено відмінності в характері адаптації, її стадіях та формах, що пов'язано з пошуком професійної спеціалізації та специфікою етапу попередньої адаптації до професійної діяльності за умов вузу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю937.2 + Ю952.14 + Ч481.43
Шифр НБУВ: РА330992

Рубрики:

      
18.

Суслова Н.О. 
Психофізіологічні особливості осіб 15 - 20 років з підвищенним артеріальним тиском: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Н.О. Суслова ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2008. — 19 с. — укp.

Вперше з використанням нової психодіагностично-комп'ютерної програми "Методика діагностики темпераменту Я. Стреляу" встановлено зниження ступеня вираженості сили процесів гальмування та збудження, функціональної рухливості нервових процесів у осіб різних вікових груп залежно від показників центральної гемодинаміки. Розроблено психодіагностичну комп'ютерну програму "Методика діагностики рівня тривожності особистості", з використанням якої встановлено, що у пацієнтів з підвищеним рівнем артеріального тиску спостерігається зростання показника тривожності та ступеня нейротизму, збільшується кількість інтровертованих осіб у порівнянні з групою контролю. Вперше встановлено залежність показників центральної гемодинаміки від особливостей нервових процесів і психоемоційного статусу в осіб віком 15 - 20 років і виявлено зв'язок між індивідуально-типологічними особливостями та показниками центральної гемодинаміки в обстежуваних різного віку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.410.030-37 + Ю983.21-214 +
Шифр НБУВ: РА357762

Рубрики:

      
19.

Залата О.О. 
Психофізіологічні особливості учнів різного віку у зв'язку із вмістом свинцю, стронцію та кальцію в організмі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / О.О. Залата ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено особливості психофізіологічного статусу школярів та юнаків за умов міського середовища залежно від вмісту свинцю, стронцію та кальцію в організмі, що оцінюється за рівнем металів у волоссі. У школярів віком 12 - 15-ти років виявлено дефіцит кальцію. З'ясовано, що концентрація всіх металів у волоссі юнаків віком 18 - 20-ти років найближча до умовної норми. Відзначено, що чутливість характеристик поточної електроенцефалограми до рівня металів у організмі найбільш виражена у школярів, ніж у юнаків. Кількість реагуючих ЕЕГ-потенціалів на коливання рівня металів в організмі суттєво не відрізняється в учнів різного віку. Стосовно психологічних характеристик відзначено, що найбільш чутливими до вмісту металів є особистісні характеристики, характеристики уваги, а найменшою мірою - показники темпераменту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р128.94-3 +
Шифр НБУВ: РА366776

Рубрики:

      
20.

Ткачов О.В. 
Репродуктивні якості та придатність сперми жеребців-плідників заводських порід до кріоконсервування: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / О.В. Ткачов ; Ін-т тваринництва УААН. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено гормонального профілю та статевого темпераменту жеребців, визначено біотехнічної придатності жеребців-плідників, розробки вітчизняного інструментарію для штучного осіменіння кобил заморожено-відталою спермою. Встановлено тривалість прояву статевих рефлексів жеребців-плідників та статевий темперамент за допомогою розробленого способу. Досліджено гормональний профіль, спермопродуктивність, кріорезистентність сперми та біотехнологічну придатність жеребців-плідників української верхової та інших верхових порід залежно від віку та темпераменту. Досліджено вплив антиоксидантних ферментів та кінцевих продуктів перекисного окиснення ліпідів на якість спермопродукції. Обгрунтовано доцільність використання препарату мінерол з антиоксидантними властивостями6 способу визначення статевого темпераменту та розробленого інструментарію для штучного осіменіння кобил.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П611-344.4 +
Шифр НБУВ: РА368184

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського