Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Наукова електронна бібліотека (41)Реферативна база даних (2266)Книжкові видання та компакт-диски (342)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>K=СПИРТ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 222
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Смітюх Я.В. 
Автоматизоване управління брагоректифікаційною установкою на основі сценарного підходу: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / Я.В. Смітюх ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено сценарні алгоритми керування процесами брагоректифікації для синтезу інтелектуальної системи автоматизованого керування брагоректифікаційною установкою. Створено багаторівневу ієрархічну модель процесів брагоректифікації. Проведено статистичну обробку експериментальних даних зі спиртзаводу й одержано комплекс статичних моделей процесів брагоректифікації, на базі яких оптимізовано, встановлено та розраховано основні показники хаотичності. Здійснено ідентифікацію процесів брагоректифікації на базі нейронечіткої технології моделювання. Розроблено структуру системи автоматизованого керування брагоректифікаційною установкою, в якій реалізовано алгоритми сценарного керування. Створено інтелектуальну підсистему керування процесами брагоректифікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.06-51-05 +
Шифр НБУВ: РА354491

Рубрики:

      
2.

Яковець І.І. 
Аграрно-економічні засади раціонального використання ресурсного потенціалу спиртопродуктового підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.І. Яковець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження проблеми підвищення ефективності виробництва спирту, лікеро-горілчаних виробів та іншої продукції спиртової промисловості на базі раціонального використання ресурсного потенціалу всіх інтегрованих у процесі виробництва галузей спиртопродуктового підкомплексу. Розроблено методичні рекомендації для визначення сукупної вартості ресурсного потенціалу та використання даного інтегрального показника під час оцінки ефективності виробничої діяльності підприємств спиртопродуктового підкомплексу. Висвітлено питання фінансового аналізу та економічної оцінки підприємницької діяльності в спиртопродуктовій галузі. Доведено залежність ефективності виробництва від рівня розвитку сировинної зони, видів сировини, рівня безвідходності її переробки та інших складових організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3-553 687
Шифр НБУВ: РА312848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Трач С.В. 
Агроекологічне обгрунтування утилізації відходів спиртового виробництва: автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / С.В. Трач ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2008. — 20 с. — укp.

Висвітлено один з методів утилізації відходів спиртового виробництва шляхом внесення під сільськогосподарські культури (вологозарядові поливи за норм 500, 750 і 1 000 т/га) та результати цього заходу. Проведено комплексну іригаційну оцінку відходів, досліджено їх придатність для поливу. Установлено вплив на фізико-хімічні, фізичні та хімічні властивості, на мікробіологічну активність чорнозему типового, важкосуглинкового. Доведено, що відходи за оптимальних доз позитивно впливають на врожайність і якість сільськогосподарських культур. Установлено, що використання відходів спиртового виробництва спричиняє зміни у структурному складі, сприяє нагромадженню у грунті окремих елементів живлення, підвищенню мінералізації грунтової водної витяжки, покращанню загальної біологічної активності. Визначено найефективнішу дозу внесення відходів (750 т.га), яка має забезпечити максимальну утилізацію та уникнення негативного впливу на грунт і сільськогосподарські культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П040.5 +
Шифр НБУВ: РА360872

Рубрики:

      
4.

Бланк Т.А. 
Акваметрія напівпродуктів та сировини для оптичних функціональних матеріалів: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.02 / Т.А. Бланк ; Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського НАН України. — О., 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано способи мінімізації випадкових і виключення систематичних похибок абсолютних методів акваметрії напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів та оцінено метрологічні характеристики цих методів. Показано, що тільки титриметричний метод за К. Фішером є абсолютним, незалежно від вмісту визначеної води, і може використовуватися як арбітражний для градуювання інших методів визначення води. Встановлено, що газохроматографічний і кальцій-гідридний газометричний методи у разі визначення малих концентрацій води в органічних розчинниках не можуть вважатися абсолютними та потребують градуювання. Показано, що спектрофотометрія з використанням концетраційної залежності положення максимуму світлопоглинання спиртових розчинів хлоранілової кислоти та діелькометрія на середніх та НВЧ частотах дозволяють швидко та з високою точністю визначити вологість напівпродуктів і сировини для оптичних функціональних матеріалів. Показано, що дані акваметрії є важливими під час розв'язання деяких матеріалознавчих питань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ж108.9 + Г442.2
Шифр НБУВ: РА373543 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Білоус О.І. 
Акустичні та реологічні властивості ряду рідинних систем поблизу критичної температури: Автореф. дис. канд. фіз.-мат. наук: 01.04.14 / О.І. Білоус ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

В якості об'єктів досліження обрано різні за своєю природою рідинні системи: подвійні розчини метанол-гексан, метанол-гептан, нітрометан-н-аміловий спирт і нітробензол-гексан та рідкий кристал пентилціанобіфеніл (5ЦБ) в ізотропній фазі. Встановлено, що в досліджуваних розчинах існують дві області акустичної релаксації, визначено їх особливості: низькочастотна релаксаційна область має флуктуаційну природу, тобто визначається процесами утворення та розпаду флуктуацій; високочастотна зумовлена міжмолекулярними процесами, які відбуваються в рідинній системі в результаті утворення та розриву зв'язків між молекулами. На основі даних частотної й температурної поведінки коефіцієнта поглинання звуку в низькочастотному діапазоні досліджено температурну та концентраційну залежність періодів релаксації подвійних рідинних систем, що пов'язана з періодами життя флуктуацій концентрацій поблизу КТ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В365.513,022 + В317.242,022 +
Шифр НБУВ: РА328019

Рубрики:

      
6.

Кудіна О. О. 
Амфіфільні гребінчасті кополімери малеїнового ангідриду для одержання самовпорядкованих міцелярних структур та наночастинок срібла: автореф. дис. ... канд. хім. наук : 02.00.06 / О. О. Кудіна ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено синтез нових амфіфільних гребінчастих кополімерів полімераналогічними перетвореннями бінарних альтернатних кополімерів малеїнового ангідриду з регульованим співвідношенням гідро- і ліпофільних фрагментів. Кінетичними дослідженнями ацилування гребінчастим альтернатним поліангідридом 1-додецен-ко-малеїнового ангідриду первинного спирту етанолу за присутності триетиламіну встановлено, що реакція ускладнюється унаслідок обмеженої доступності ангідридних ланок через особливості самовпорядкування макромолекулярних агрегатів у розчинах. Колоїдно-хімічними та рентгеноструктурними дослідженнями доведено, що макромолекули амфіфільних гребінчастих кополімерів з боковими поліметиленовими та поліоксиетиленовими ланцюгами у розчинах здатні до мікрофазової сегрегації, зміни конформації й утворення самоорганізованих міцелярних структур залежно від природи розчинника, концентрації та температури. Міцелярні структури амфіфільних гребінчастих кополімерів у бензольних розчинах використано як нанореактори синтезу стабільних дисперсних систем нанорозмірного срібла у 27 - 30 нм з вузьким розподілом за розмірами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г712.71,0 + Г721.6-4
Шифр НБУВ: РА377544 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Колодяжна А.О. 
Асиметричний синтез гідроксифосфонатів та їх похідних з потенційною біологічною активністю: автореф. дис... канд. хім. наук.: 02.00.10 / А.О. Колодяжна ; НАН України, Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Розроблено новий препаративний метод синтезу функціоналізованих фосфонатів реакцією C = X нуклеофілів (X = 0, NR) з високореакційною парою триалкілфосфіт-галогенгідрат піридину. Наведено приклади подвійної та потрійної стереоіндукції та вперше показано адитивність дії декількох хіральних індукторів за умов фосфоальдольної реакції. Вивчено стереохімію фосфоальдольної реакції, показано, що стереохімія реакції відповідає правилу Крама. Запропоновано використання природних основ - алкалоїдів як асиметричних каталізаторів фосфоальдольної реакції. Синтезовано хіральні біс-(аміно)-фосфінати як потенційно біологічно активні сполуки. Вперше синтезовано хіральні метилен-біс-(фосфонати). Зроблено асиметричний синтез фосфорних аналогів природних сполук - треонінової кислоти, еритрози, фосфатидної та лізофосфатидної кислот. Розроблено новий метод синтезу хіральних йодалкінів на основі реакції хіральних спиртів з біс-(діетиламіно)фосфітом і йодистим метилом. Запропоновано зручний хіральний сольвативний реагент для визначення енантіомерного складу гідроксифосфонатів - природний цинхонідин. Запропоновано новий метод одержання хіральних діолів як потенційних лігандів для комплексів з перехідними металами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г275.24,0 +
Шифр НБУВ: РА362614

Рубрики:

      
8.

Войцехівський В.І. 
Біохімічні основи вдосконалення технології виробництва столових плодово-ягідних вин: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 05.18.03 / В.І. Войцехівський ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2003. — 20 с. — укp.

Вперше за умов північного Лісостепу України науково обгрунтовано придатність районованих і перспективних сортів яблуні та суниці для виробництва столових плодово-ягідних вин. Розглянуто вплив погодних умов вирощування та біохімічний склад плодів яблуні та суниці даних сортів. Виділено найбільш стабільні сорти за біохімічним складом. Встановлено доцільність застосування попередньої обробки м'язги суниці для одержання високоякісних купажних компонентів; відібрано найбільш придатні сорти даних культур для виробництва столових яблучних виноматеріалів і спиртованих соків. Вперше у плодово-ягідному виробництві досліджено динаміку змін терпенових спиртів у соках і виноматеріалах та їх вплив на органолептичні показники. Вивчено дію ферментних препаратів на біохімічний склад яблучних виноматеріалів. Теоретично обгрунтовано та практично доведено шляхи підвищення якості та біологічної цінності плодово-ягідних вин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л875.11/19 +
Шифр НБУВ: РА322765

Рубрики:

      
9.

Федорченко С.В. 
Вдосконалення технології одержання карбамідоформальдегідних смол з моно- і диметилолкарбаміду - форконденсату: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.17.04 / С.В. Федорченко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2004. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Уперше установлено, що поетапне внесення карбаміду разом з аеросилом марки А-175 як регулятором pH у нестабілізовану реакційноздатну смолу у процесі синтезу карбамідоформальдегідних смол (КФС) безперервним способом зменшує вміст залишкового формальдегіду в КФС завдяки забезпеченню процесу доконденсації смоли з утворенням метиленових похідних КФС. Досліджено модифікації КФС, їх синтез одноатомними насиченими спиртами у невеликій кількості (4 %) з метою одержання недорогих, стабільних за умов довгострокового зберігання (5 місяців) КФС. Установлено вплив модифікаторів на характеристики одержаних КФС на їх стабільність. Визначено, що найефективнішими модифікаторами є етиловий і бутиловий спирти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г722.12 + Л712.823 +
Шифр НБУВ: РА334655

Рубрики:

      
10.

Кукура Ю.А. 
Вдосконалення формних процесів трафаретного та офсетного друку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.01 / Ю.А. Кукура ; Укр. акад. друкарства. — Л., 2006. — 20 с.: рис. — укp.

Створено композиції на основі модифікованого полівінілового спирту (гідроксильні групи якого заміщені на фрагменти метоксиметакриламіду) і <$Ebeta>-дикетонатів металів і похідних фенілгліоксалю. За результатами досліджень установлено взаємозв'язок між фізико-хімічними властивостями (фотополімеризаційною здатністю, гомогенністю) з технологічними показниками копіювальних шарів на їх основі. Установлено закономірності зміни репродукційно-графічних показників і світлочутливості форм трафаретного й офсетного друку за зміни природи та концентрації фотоініціаторів, часу експонування та умов виготовлення форм. З'ясовано закономірності зміни зносостійкості залежно від складу фотополімеризаційно-здатних композицій, природи та концентрації фотоініціатора. Визначено оптимальні якісні й експлуатаційні характеристики умови виготовлення форм і рекомендовано склад композицій. Впровадження розроблених матеріалів дозволяє удосконалити технологічний процес виготовлення форм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: М832.01 + М867.01 +
Шифр НБУВ: РА344114

Рубрики:

      
11.

Горічко М.В. 
Взаємодія бромопохідних камфори з нуклеофільними реагентами: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / М.В. Горічко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню хімії каркасних сполук із просторово взаємоорієнтованими функціональними групами на прикладі дослідження взаємодії бромопохідних камфори з нуклеофільними реагентами. Знайдено нуклеофільні перегрупування типу Фаворського, фрагметації Гроба, а також далекі нуклеофільні перегрупування деяких бромопохідних камфори. Розглянуто залежність швидкості та напрямку реакції від стереоелектронних факторів. Отримано реакцію інтрамолекулярного утворення чотиричленного карбоциклу через 1,4-зсув з alpha, alpha-дигалогенокарбонільних сполук на прикладі перегрупування 3,3,8-трибромокамфори до 6-бромо-1,2-диметилбіцикло[3.2.0]гепт-6-ен-2-карбонової кислоти при дії спиртового лугу. Розроблено нові методи синтезу двох гетероциклічних систем шляхом взаємодії похідних 8-бромокамфори з нуклеофільними реагентами та внутрішньомолекулярної галогенолактонізації 6-бромо-1,2-диметилбіцикло[3.2.0]гепт-6-ен-2-карбонової кислоти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г292.3
Шифр НБУВ: РА308362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
12.

Пономарьова І.Б. 
Взаємодія поверхнево-активних речовин з природним вугіллям в процесах його видобутку і переробки: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.11 / І.Б. Пономарьова ; НАН України. Ін-т біоколоїд. хімії ім. Ф.Д.Овчаренка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

З'ясовано природу та встановлено закономірності колоїдно-хімічної взаємодії в системі "вугільної дисперсії - розчини поверхнево-активних речовин" у процесах видобутку, переробки природного вугілля й утилізації його відходів. Вивчено колоїдно-хімічні властивості полівінілового спирту (ПВС) і запропоновано механізм його взаємодії з поверхнею вугілля різних стадій метаморфізму. Теоретично обгрунтовано застосування ПВС як флотореагенту та стабілізатора пін за пінного способу пилопригнічення. Показано, що ПВС збільшує час життя піни до 24 - 36 год, що дозволяє використовувати його як стабілізатор у пилопригнічуючих сумішах. Визначено, що введення ПВС як домішки до флотореагентів збільшує вихід концентрату до 85 % у разі зольності 3,5 %. Досліджено отримані моно- та діетаноламіди синтетичних жирних кислот як змочувачі вугільних дисперсій, визначено оптимальні концентрації їх застосування (0,01 - 0,50 %). Доведено повний біорозклад сполук. Запропоновано та досліджено новий флотореагент для збагачення природного вугілля - три-н-бутілборат. Реагент є ефективним для пінної флотації та цінної сепарації. Отримано сорбенти багатоцільового призначення з відходів вуглепереробки. Показано ефективність їх використання для очищення природних і стічних вод від солей важких металів і нафтопродуктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И413,1-3
Шифр НБУВ: РА318512 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Кіштаарі Махмуд 
Вивчення фізіолого-біохімічних особливостей дріжджів, що утилізують лактозу, для отримання етилового спирту: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.07 / Кіштаарі Махмуд ; НАН України. Ін-т мікробіології і вірусології ім. Д.К.Заболотного. — К., 1999. — 16 с. — укp.

Дисертація присвячена вивченню результатів селекції дріжджів, здатних зброджувати лактозу з утворенням етилового спирту. Вивчено здатність селекціонованого штаму дріжджів зброджувати різні вуглеводи та їхні суміші. Показано доцільність використання змішаних дріжджових культур та зброджування середовища, що містить лактозу та сахарозу чи мальтозу. Це дозволяє значно інтенсифікувати процес накопичення спирту. Вивчена послідовність ферментативного гідролізу і зброджування дисахаридів змішаними культурами. Запропоновано спосіб отримання середовища, що містить молочну сироватку і мелясу. Вивчено особливості фізіології штаму дріжджів, що засвоює лактозу, в умовах аеробного культивування а також оптимальні умови його вирощування. Культивування дріжджів на молочній сироватці рекомендовано проводити від'ємно-доливним чи безперервним способом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л872.6

Рубрики:

      
14.

Янченко П.С. 
Виділення та хімічне вивчення біологічно активних речовин ліпазотропної дії рослин родин Бобові та Селерові: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / П.С. Янченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

На базі методу pH-статування розроблено простий і експресний метод визначення ліполітичної активності ферментних препаратів і ліпазотропної активності речовин. Установлено метрологічні параметри - точність, лінійність, невизначеність. З досліджених об'єктів виділено й ідентифіковано 48 фенольних речовин (27 похідних бензо-alpha-пірону (10 оксикумаринів, з них 1 глікозид, 11 фурокумаринів ряду псоралену, 5 ряду ангеліцину, 1 піранокумарин), 2 фурохромона, 19 флавоноїдів, з яких 5 флавоноїдів (2 флавонові C-глікозиди), 13 флавонолів (11 глікозидів: монозидів - 3, біозидів - 5, диглікозидів - 3), 1 ізофлановий глікозид). Виділено з A. archangelica L. - скополетин; D. carota L. - умбеліферон, умбеліпренін, скополетин; H. sphondylium L. - остол, умбелінпренін; епірутин, антозид, флавантазид; з M. albus Medik. - робінин; з V. tenuifolia Roth. - умбеліферон, ескулетин, ескулін; лютеолін, діосметин, кемпферол, кверцетин і рутин. Визначено ліпазотропну активність спирто-водних екстрактів з семи рослин флори України, трьох препаратів та 33-ти біологічно активних речових (БАР) бензо-alpha-та бензо-gama-піронової природи. Вивчено динаміку ліпазотропного ефекту. Здйснено пошук ліпазотропних агентів серед похідних бензо-alpha-пірону. Запропоновано концепцію комбінованого ферментного препарату з високою ферментною активністю, який містить ферментну субстанцію та субстанцію рослинного активатора, що підвищує активність ферменту та має власну фармакологічну активність. Розроблено технологію одержання комбінованих лікувальних засобів "Піфлензим" і "Піфлензим +", таблеток, вкритих кишково-розчинною оболонкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р281.776 +
Шифр НБУВ: РА363817

Рубрики:

      
15.

Ярошенко Ф.О. 
Вміст і розподіл вітамінів А та Е в організмі м'ясних курей залежно від їх рівня у раціоні: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.13 / Ф.О. Ярошенко ; УААН. Ін-т тваринництва. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

Досліджено накопичення та розподіл вітамінів A та E в органах і тканинах м'ясних курей в ембріогенезі та ранньому постнатальному онтогенезі. Встановлено, що в печінці добового молодняка курей вітамін E присутній як вільний альфа-токоферол-спирт. Простежено вікові зміни концентрацій вітамінів A та E у печінці м'ясних курей в онтогенезі, на підставі чого розроблено новий спосіб оцінки якості добового молодняка птиці. Розроблено систему контролю A- та E-вітамінної забезпеченості м'ясних курчат і дорослих курей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П68-272.532 + Е623.35*725.32
Шифр НБУВ: РА318895 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Печерська К. Ю. 
Вплив відпалів та приєднання біомолекул на фотолюмінесцентні характеристики структур з квантовими точками на основі CdSe: автореф. дис. ... канд. фіз.-мат. наук : 01.04.07 / К. Ю. Печерська ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т", Ін-т фізики напівпровідників ім. В.Є.Лашкарьова НАН України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Досліджено природу ефекту зсуву смуги фотолюмінесценції (ФЛ) колоїдних квантових точок (КТ) CdSe(Te)/ZnS в високоенергетичну область спектра, який виникає у разі висушування розчину з КТ на Si підкладці. Виявлено два механізми ефекту: напруги стискання та окиснення КТ. Показано, що приєднання до КТ антитіл призводить до зростання напруг стискання та прискорення процесу окиснення КТ, а також до зменшення ступеня пасивації поверхневих дефектів, що проявляється в значному зростанні величини "блакитного" зсуву та збільшенні внеску випромінювання дефектів в спектр ФЛ. Виявлено, що термічний відпал колоїдних КТ CdSe, вміщених у полімерні плівки з желатину або полівінілового спирту, за температур 350 - 480 К призводить до оборотного зростання інтенсивності ФЛ і зсуву смуг ФЛ у низькоенергетичну область спектра. Ефект зсуву пояснюється збільшенням густини поверхневих дефектів, які діють як центри випромінювальної рекомбінації. Показано, що низькотемпературний відпал епітаксійних структур з CdZnSe КТ призводить до зростання інтенсивності ФЛ, що може бути використано для покращання люмінесцентних характеристик структур. Виявлено нижчу термічну стійкість епітаксійних КТ CdZnSe у порівнянні зі змочувальним шаром, що є наслідком латеральної дифузії кадмію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В379.24,022
Шифр НБУВ: РА376291 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
17.

Хакл О.В. 
Вплив іонів металів на структурні переходи ДНК у водних розчинах спиртів та сечовини: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 03.00.02 / О.В. Хакл ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.112.1*011.7-641,022

Рубрики:

      
18.

Яцьків В.І. 
Вплив пористості і фазового складу $Eroman bold {TiO sub 2 } на кінетику та механізм фотокаталітичних перетворень спиртів та кетонів: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / В.І. Яцьків ; НАН України. Ін-т фіз. хімії ім. Л.В.Писаржевського. — К., 2005. — 19 с. — укp.

З використанням методу темплатного золь-гель синтезу одержано порошки та плівки пористого діоксиду титану та досліджено їх оптичні та структурно-сорбційні характеристики (кристалічність, питому площу поверхні, розмір пор та частинок, граничний сорбційний об'єм пор) і з'ясовано напрям змін структурно-сорбційних характеристик у процесі старіння зразків, їх прожарювання та гідротермальної обробки. Встановлено, що зразки матеріалів на основі пористого діоксиду титану є ефективними фотокаталізаторами розкладу спиртово-водних розчинів з виділенням молекулярного водню. Детально досліджено кінетичні закономірності даного процесу. Досліджено кінетичні особливості перебігу редокс-процесів. Виявлено залежність між структурно-сорбційними характеристиками матеріалів на основі пористого <$Eroman {TiO sub 2 }> та їх фотокаталітичною активністю в редокс-процесах. Показано, що домінуючим фактором, який визначає швидкість гетерогенного газофазного окиснення, є сорбційна здатність фотокаталізатора, яка визначає можливість попереднього сорбційного концентрування реагентів на поверхні діоксиду титану, де відбувається їх наступне окиснення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г124.413.1 + Г552.32 +
Шифр НБУВ: РА335525

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
19.

Харитоненко Г.І. 
Встановлення особливостей функціонування 5-ліпоксигенази з використанням ліпофільних нітроксильних сполук: автореф. дис... канд. біол. наук: 02.00.10 / Г.І. Харитоненко ; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано використання 1-оксил-2,2,6,6-тетраметилпіперидинилових естерів гідрофобних кислот для вивчення особливостей функціонування ліпоксигеназ. 1-Оксил-2,2,6,6-тетраметилпіперидинилові естери гідрофобних кислот у міцелярній системі зменшують швидкість окиснення лінолевої кислоти або лінолелевого спирту, що каталізуються 5-ліпоксигеназою. Запропоновано механізм інгібування, який передбачає взаємодію ліофільних нітроксильних сполук з радикальними інтермедіатами, що утворюються у каталітичному циклі, та блокування подальших радиальних перетворень. Показано, що ефективність інгібування визначається природою субстрату реакції за присутності алостеричного ефектора - додецилсульфату натрію. Зроблено припущення, що взаємодія 5-ліпоксигенази з додецилсульфатом натрію посилює дисоціацію радикальних інтермедіатів з активного центру ферменту. Визначено термодинамічної параметри термоінактивації 5-ліпоксигенази. Показано, що за присутності додецилсульфату натрію константи швидкості термоінактивації та енергія активації термоінактивації ферменту збільшуються. Встановлено, що фосфатидилхолін і фосатидилінозит заміщують молекули субстрату у центрах зв'язування ферменту. Ці результати свідчать про алостеричний механізм регуляції активності 5-ліпоксигенази цими фосфоліпідами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*725.111.43 +
Шифр НБУВ: РА362409

Рубрики:

      
20.

Рибалка О.І. 
Генетичне поліпшення якості пшениці: автореф. дис... д-ра біол. наук: 03.00.15 / О.І. Рибалка ; Селекц.-генет. ін-т - Нац. центр насіннєзнавства та сортовивчення УААН. — О., 2009. — 44 с. — укp.

Проведено генетичні, цитогенетичні, біохімічні, технологічні та польові досліди з метою поглибленого вивчення генетичної природи ознаки якості зерна пшениці та можливості їх покращання за рахунок впровадження в селекційний процес генетичної мінливості на рівні хромосомних транслокацій, мутацій, рекомбінатних генотипів, чужорідних генів і трансгенних модифікацій. Виконано картування локусу Gli-B1 на хромосоми 1B пшениці з використанням оригінального телосомічного методу, проведено серію досліжень з картування множинних локусів Gli/Glu пшениці. Охарактеризовано індивідуальні білки за спектром пептидів і первинною N-термінальною послідовністю амінокислот. Проведено широкомасштабні дослідження з інтрогресії з геном пшениці екотичних Gli/Glu-алілів від дикоростучих співродичів пшениці та доведено можливість покращання показників якості борошна пшениці за рахунок генетичної плазми дикоростучих видів. Досліджено основні генетичні системи, які кодують синтез амілолітичних ферментів зерна, синтез крохмалю та контролюють консистенцію зерна пшениці. Створено новий генетичний матеріал для селекційного використання та започатковано нові напрями селекції сортів пшениці екстра високої якості борошна, сортів кондитерського та технічного використання спирто-дистилятного напряму для виробництва біоетанолу. Розроблено та впроваджено в практику селекційно-генетичних досліджень методи електрофоретичного аналізу й екпрес-оцінювання якості борошна генетичного та селекційного матеріалу пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.1-31 +
Шифр НБУВ: РА363317

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського