Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (39)Реферативна база даних (1754)Книжкові видання та компакт-диски (1015)Журнали та продовжувані видання (21)
Пошуковий запит: (<.>U=Р282.11$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 78
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шаталова О.М. 
Анаболічна дія гідрофільного екстракту з трави сої: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / О.М. Шаталова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено фармакологічне дослідження гідрофільного екстракту трави сої (ГЕТС). Експериментально встановлено його виразну анаболічну дію у здорових тварин та у тварин з експериментальним відтворенням різних порушень білкового обміну. Доведено виразку антиоксидантну та гепатозахисну дію гідрофільного екстракту трави сої на моделі гострого тетрахлорметанового ураження печінки. З використанням моделі доксорубіцинового ураження серцевого м'яза встановлено кардіопротекторні властивості ГЕТС. Виявлено, що складовими механізму анаболічної дії ГЕТС є стимуляція синтезу нуклеїнових кислот. Доведено відсутність побічного андрогенного ефекту під впливом ГЕТС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 соя + Р281.774 +
Шифр НБУВ: РА360188

Рубрики:

      
2.

Маковецька О.Ю. 
Біологічно активні речовини роду IHypericum/I L. як джерело створення лікарських засобів із заданими властивостями: Автореф. дис... д-ра фармац. наук / О.Ю. Маковецька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11
Шифр НБУВ: РА318362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Кузнєцова 
Вивчення біологічно активних речовин Vitis Vinifera та створення на їх основі лікарських засобів: Автореф. дис... канд. фарм. наук: 15.00.02 / Вікторія Юріївна Кузнєцова ; Національний фармацевтичний ун-т. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111
Шифр НБУВ: РА346452

Рубрики:

      
4.

Файзуллін О.В. 
Вивчення гепатозахисної активності густого екстракту з листя винограду культурного: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Файзуллін ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Вивчено фармакологічні властивості субстанції густого естракту з листя винограду культурного. Установлено, що за дози 100 мг/кг досліджений екстракт виявляє широкий спектр фармакологічної активності. Доведено, що густий екстракт з листя даної рослини чинить виразну антиоксидантну, мембраностабілізувальну та м'яку протизапальну дію. Гепатозахисні властивості густого екстракту з листя Винограду культурного вивчено за модельних патологій печінки з гострим, субхронічним і хронічним характером перебігу. Установлено, що густий екстракт з даного листя за дози 100 мг/кг має виразні гепатозахисні властивості, гальмує процеси перекисного окиснення ліпідів, зменшує виразність цитодеструктивних процесів, поліпшує функціональну активність гепатоцитів. З'ясовано, що досліджений екстракт є нешкідливою сполукою і не чинить ульцерогенної дії, суттєво не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту та секрецію шлункового соку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 виноград культурний + Р413.51-5 +
Шифр НБУВ: РА352660

Рубрики:

      
5.

Кононенко А. Г. 
Вивчення гепатопротекторної активності водного екстракту листків кукурудзи: автореф. дис. ... канд. фармац. наук : 14.03.05 / А. Г. Кононенко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 18 с. — укp.

Доведено виражену гепатопротекторну активність водного екстракту листків кукурудзи на моделях гострого тетрахлорметанового, субхронічного алкогольного та хронічного тетрахлорметанового гепатиту. Даний екстракт в дозі 50 мг/кг чинить виразний гепатозахисний ефект. Результати з вивчення гострої токсичності водного екстракту листків кукурудзи дозволяє віднести його до класу практично нешкідливих сполук. Встановлено, що досліджуваний екстракт в дозі 50 мг/кг не чинить ульцерогенной дії та не впливає на рухову активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА373343 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Москаленко О.О. 
Вивчення критеріїв та розробка методології оцінки якості гомеопатичних лікарських засобів рослинного та мінерального походження: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / О.О. Москаленко ; Нац. фармацевт. акад. України. — Х., 2001. — 18 с. — укp.

Розроблено методологічні підходи та визначено критерії оцінки якості гомеопатичних лікарських засобів рослинного та мінерального походження. Розроблено методики визначення загальних показників якості гомеопатичних матричних настойок "Taraxacum", "Phytolacca", "Pulsatilla", "Thuya", "Sabina". Запропоновано методики ідентифікації основних груп біологічно активних речовин зазначених настойок з застосуванням реакції тотожності, хроматографічних і спектральних методів аналізу. Вивчено можливість та розроблено методику кількісного визначення вмісту інуліну в гомеопатичній матричній настойці "Taraxacum". Доведено доцільність та розроблених методик якісного аналізу гомеопатичних розведень (1Д - 3Д) рослинного походження. Експериментально вивчено можливість стандартизації гомеопатичних розведень солей калію та срібла, домішок свинцю в лікарській рослинній сировині з використанням краун-ефірів. Розроблено методики оцінки якості гомеопатичних гранул, комплексних препаратів заданого складу у разі їх виготовлення за умов аптеки та виробництва. Дані методики покладено в основу розроблених Тимчасових фармакопейних статей на комплексні гомеопатичні препарати.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11
Шифр НБУВ: РА314079 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Янченко П.С. 
Виділення та хімічне вивчення біологічно активних речовин ліпазотропної дії рослин родин Бобові та Селерові: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / П.С. Янченко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

На базі методу pH-статування розроблено простий і експресний метод визначення ліполітичної активності ферментних препаратів і ліпазотропної активності речовин. Установлено метрологічні параметри - точність, лінійність, невизначеність. З досліджених об'єктів виділено й ідентифіковано 48 фенольних речовин (27 похідних бензо-alpha-пірону (10 оксикумаринів, з них 1 глікозид, 11 фурокумаринів ряду псоралену, 5 ряду ангеліцину, 1 піранокумарин), 2 фурохромона, 19 флавоноїдів, з яких 5 флавоноїдів (2 флавонові C-глікозиди), 13 флавонолів (11 глікозидів: монозидів - 3, біозидів - 5, диглікозидів - 3), 1 ізофлановий глікозид). Виділено з A. archangelica L. - скополетин; D. carota L. - умбеліферон, умбеліпренін, скополетин; H. sphondylium L. - остол, умбелінпренін; епірутин, антозид, флавантазид; з M. albus Medik. - робінин; з V. tenuifolia Roth. - умбеліферон, ескулетин, ескулін; лютеолін, діосметин, кемпферол, кверцетин і рутин. Визначено ліпазотропну активність спирто-водних екстрактів з семи рослин флори України, трьох препаратів та 33-ти біологічно активних речових (БАР) бензо-alpha-та бензо-gama-піронової природи. Вивчено динаміку ліпазотропного ефекту. Здйснено пошук ліпазотропних агентів серед похідних бензо-alpha-пірону. Запропоновано концепцію комбінованого ферментного препарату з високою ферментною активністю, який містить ферментну субстанцію та субстанцію рослинного активатора, що підвищує активність ферменту та має власну фармакологічну активність. Розроблено технологію одержання комбінованих лікувальних засобів "Піфлензим" і "Піфлензим +", таблеток, вкритих кишково-розчинною оболонкою.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р281.776 +
Шифр НБУВ: РА363817

Рубрики:

      
8.

Осип 
Вплив алкалоїдів і тритерпенів чистотілу (Chelidonium majus L.) на проліферативну активність та метаболічні показники клітин in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Юрій Леонідович Осип ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-272 чистотіл + Р282.113
Шифр НБУВ: РА342335

Рубрики:

      
9.

Лук'янова Л.В. 
Гемостатична активність сухого екстракту з пагонів ожини сизої: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Лук'янова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено гемостатичну активність сухого екстракту з пагонів ожини сизої in vitro на моделях паренхіматозних і капілярних кровотеч з різаних ран печінки, нирок і матки у щурів. Вивчено гостру та хронічну токсичність. Теоретично обгрунтовано й експериментально доведено гемостатичну дію сухого екстракту з пагонів ожини сизої. З використанням фармакологічних, біохімічних, гематологічних і гістохімічних методів вивчено гемостатичну дію та токсичні властивості сухого екстракту з даних пагонів. Показано, що цей екстракт прискорює утворення тромбопластину, спричиняє гіперкоагуляцію у стадії генерації протромбінази, активує конверсію протромбіну у тромбін, прискорює перетворення фібриногену у фібрин під дією тромбіну. За впливом на систему згортання крові сухий екстракт з пагонів ожини сизої перевищує дію екстракту грициків звичайних і epsilon-амінокапронової кислоти. Зазначені ефекти сприяють зменшенню тривалості кровотечі з різаних ран печінки в 1,3 раза та матки в 1,2 раза у порівнянні з контрольними тваринами, що доводить доцільність застосування сухого екстракту з пагонів ожини сизої як кровоспинного засобу у разі паренхіматозних і капілярних кровотеч. Показано, що даний сухий екстракт за умов тривалого внутрішньошлункового введення (протягом трьох місяців) щурам не чинить негативного впливу на функціональний стан життєво важливих органів і систем. Засіб стимулює тромбоцитопоез і скорочує час згортання крові, що доводить його гемостатичну активність. З'ясовано, що тривале введення засобу стимулює мікросомальні ферменти печінки, що необхідно враховувати у разі комплексного застосування сухого екстракту з пагонів ожини сизої з іншими ліками, метаболізм яких буде прискорюватися.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 пагони ожини сизої +
Шифр НБУВ: РА361377

Рубрики:

      
10.

Товчига О.В. 
Дослідження сечогінної, нефропротекторної, гіпоурикемічної дії яглиці звичайної (Aegopodium podagraria L.) як основа для створення лікарських засобів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / О.В. Товчига ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 21 с. — укp.

Вперше встановлено параметри гострої токсичності фармакологічних препаратів яглиці звичайної (ЯЗ). Охарактеризовано їх нефротропні ефекти, проведено порівняльне дослідження нефропротекторної активності. Надана активність найбільш виражена в сухого екстракту надземної частини ЯЗ і виявляється на різних за патогенезом моделях ураження нирок. Вперше доведено урикозуричну, гіпоурикемічну, протизапальну дію препаратів ЯЗ. Показано, що сухий екстракт яглиці є практично нетоксичним, а настойка - відносно нешкідливим препаратом. Зазначено, що препарати яглиці гальмують розвиток карагенінового набряку в щурів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 яглиця звичайна +
Шифр НБУВ: РА366850

Рубрики:

      
11.

Єфременко Е. А. 
Дослідження фармакологічних властивостей та експериментальне обгрунтування простатопротекторної дії екстракту з листя хмелю звичайного: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.03.05 / Е. А. Єфременко ; Харк. нац. мед. ун-т. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Виявлено фармакологічні властивості екстракту з листя хмелю звичайного (ЕЛХ). Встановлено, що в дозі 5 мг/кг досліджуваний екстракт має широкий спектр фармакологічних властивостей: виражену протизапальну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну, спазмолітичну, антиандрогенну й антимікробну активність. Наявність простатопротекторної властивості ЕЛХ доведено на експериментальних моделях простатиту та доброякісної гіперплазії передміхурової залози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р696.620.11-52 + Р282.113
Шифр НБУВ: РА380109 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Решетняк Н.В. 
Експериментальне вивчення протизапальних, репаративних властивостей густого екстрату з кори вільхи клейкої: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Н.В. Решетняк ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Вперше досліджено фармакологічну активність густого екстракту з кори вільхи клейкої (ГЕКВК). Виявлено антиоксидантні, капілярозміцнювальні та мембраностабілізувальні властивості ГЕКВК і таблеток, розроблених на його основі. Експериментально доведено доцільність використання даних лікарських засобів як протизапального та репаративного засобу для лікування стоматитів та ринітів. На моделях різаної й інфікованої рани встановлено, що ГЕКВК проявляє виразну ранозагоювальну активність. Одержано патоморфологічні та біохімічні докази лікувальної здатності ГЕКВК і таблеток на його основі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 кора вільхи клейкої + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА363461

Рубрики:

      
13.

Галузінська Л.В. 
Експериментальне вивчення протизапальної активності поліфенольного екстракту з надземної частини Лядвенцю рогатого: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / Л.В. Галузінська ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2008. — 21 с. — укp.

Визначено протизапальні властивості поліфенольного екстракту "Локорин". На підставі результатів скринінгових досліджень підтверджено високу протизапальну, анальгетичну та жарознижувальну активність даного препарату. Доведено, що протизапальний ефект на моделі зимозанового набряку обумовлений домінувальним впливом на пригнічення синтезу лейкотриєнів і помірним - на утворення простагландинів. Доведено здатність екстракту "Локорин" на модельних патологіях "трафаретної рани", спиртово-преднізолонової й індометацинової виразок шлунка виявляти потужну антиальтеративну дію. Показано виразну антиокиснювальну активність екстракту "Локарин" у системі in vitro та in vivo. Встановлено, що мембраностабілізувальна, капілярозміцнювальна, гепатопротекторна та кардіопротекторна активність препарату обумовлена його антиоксидантною дією. З'ясовано, що екстракт "Локорин" за внутрішньошлункового введення є відносно нешкідливою речовиною, не чинить місцевоподразнювальної дії та не впливає на функціональну активність шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 Лядвенець рогатий + Р281.703-29 +
Шифр НБУВ: РА355681

Рубрики:

      
14.

Карбушева І.В. 
Експериментальне вивчення фармакологічної ефективності нового поліфенольного препарату альтану при виразкових колітах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / І.В. Карбушева ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2003. — 17 с.: рис. — укp.

Вивчено новий препарат "Альтан" на основі елаготанінів, одержаних з шишок вільхи клейкої та сірої. Встановлено, що альтан має широкий спектр фармакологічної активності: виражені антирадикальні, антиоксидантні, мембранопротекторні, антиексудативні та антимікробні властивості, що дає змогу прогнозувати лікувальний ефект використання альтану у разі виразкових колітів. Показано терапевтичну ефективність альтану в дозі 1мг/кг на експериментальних моделях ураження товстого кишечника: оцтовокислого сигмоїдиту, формалінового проктиту та радіаційного ураження кишечника в щурів. Встановлено достовірні переваги альтану у порівнянні з салазопіридазином за противиразковою дією, пригніченням запального процесу слизової оболонки кишечника, впливом на процеси перекисного окиснення ліпідів та ультраструктуру колоноцитів. Визначено, що альтан є практично нетоксичним, не проявляє місцевоподразнювальних, ульцерогенних і гепатотоксичних властивостей, не впливає на секреторну функцію шлунка, а також сприяє гальмуванню перистальтики кишечника. Зазначено, що салазопірадазин є більш токсичною речовиною, ніж альтан і належить до групи мало токсичних речовин. Даний препарат не впливає на секреторну функцію шлунка та перистальтику кишечника та проявляє ульцерогенну та гепатотоксичну дію. Зроблено висновок, що альтан можна рекомендувати для комплексної терапії запальних і виразкових захворювань товстої кишки, а також профілактики та лікування пострадіаційних уражень органів шлунково-кишкового тракту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.301.6-52 + Р282.113 +
Шифр НБУВ: РА322210

Рубрики:

      
15.

Уланова В.А. 
Експериментальне обгрунтування доцільності створення нового лікарського засобу на основі екстракту з шишок хмелю звичайного для корекції вагінітів: автореф. дис... канд. фармац. наук: 14.03.05 / В.А. Уланова ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Вивчено фармакологічні властивості водного екстракту з шишок хмелю звичайного та супозиторіїв на його основі. Встановлено, що за дози 5 мг/кг досліджений екстракт виявляє широкий спектр фармакологічної активності. Доведено, що екстракт з шишок хмелю звичайного (ЕШХ) має виразну антиексудативну, антиальтернативну, репаративну, анальгетичну, антиоксидантну, антицитолітичну, мембраностабілізувальну й антимікробну дію. Вивчено специфічну активність даного екстракту за умов експериментальних вагінітів. Установлено, що застосування супозиторіїв на основі ЕШХ за дози 5 мг/кг зменшує виразність цитодеструктивних процесів і позитивно впливає на морфологічний стан слизової піхви. На підставі вивчення параметрів гострої токсичності ЕШХ його віднесено до класу "відносно шкідливих" сполук за класифікацією К.К. Сидорова. Всановлено, що досліджений екстракт не чинить місцевоподразнювальної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р715.301.1-52 + Р282.112 шишки хмелю +
Шифр НБУВ: РА363803

Рубрики:

      
16.

Бойко М. М. 
Застосування ультразвуку у виробництві настойок з деяких видів рослинної сировини: автореф. дис. ... канд. фармацевт. наук : 15.00.01 / М. М. Бойко ; Нац. фармац. ун-т. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено проект технології одержання настойок із листя берези бородавчастої, трави кропиви собачої та хвоща польового за допомогою ультразвукового екстрагування. Обрано комплекс показників контролю якості та розроблено методики аналізу настойок, які використано у розробці проектів АНД на настойки. Наведено математичні моделі, які описують насипну щільність суміші частинок рослинної сировини, кінетику поглинання екстрагенту рослинною сировиною та кінетику накопичення біологічно активних речовин у настойках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11 + Р282.522
Шифр НБУВ: РА374517 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Рехлецька О.В. 
Опрацювання складу, технології та дослідження фітопрепаратів з берези бородавчастої для лікування дерматологічних захворювань: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.В. Рехлецька ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Базуючись на результатах фізико-хімічних, технологічних, мікробіологічних та біологічних досліджень, обгрунтовано оптимальний склад і раціональну технологію виготовлення лікарських засобів на основі берези бородавчастої для лікування інфекційних дерматологічних захворювань. Досліджено дані засоби згідно з вимогами ДФ України. Розроблено методики ідентифікації та кількісного визначення діючих речовин. Установлено антибактеріальну та протигрибкову активність, доведено їх мікробіологічну та токсикологічну нешкідливість. Вивчено показники якості рідких екстрактів бруньок і листя берези бородавчастої та лосьйонів на їх основі у процесі зберігання, установлено оптимальні умови та терміни зберігання цих лосьйонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л663.1-3 + Р282.111 береза бородавчата +
Шифр НБУВ: РА349191

Рубрики:

      
18.

Фесюнова Г.С. 
Основні фармакологічні ефекти кумаринвмісного засобу - водного екстракту з трави буркуну: автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Г.С. Фесюнова ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2008. — 20 с. — укp.

З використанням методів хроматографії та спектрофотометрії ідентифіковано та кількісно визначено суму кумаринів, що входять до складу екстракту буркуну. Установлено, що за фармакологічними якостями та біорегулювальною дією досліджений екстракт значно перевищує кумаринвмісний тканинний препарат "ФіБС". Виявлено високу антиагрегаційну активність екстракту буркуну на крові людини, гіпокоагулянтні властивості за впливом на коагуляційний гемостаз експериментальних тварин. Установлено, що екстракт буркуну активує фібринолітичну систему, а саме: сприяє зниженню фібриногену та забезпечує нормалізацію реології та мікроциркуляції крові. За результатами моделювання гіфеми у кролів установлено, що застосування даного екстракту підвищує фібринолітичний потенціал слізної рідини, нормалізує її коагуляційну активність, що значно скорочує строки розсмоктування крововиливу. За цього визначено однакову лікувальну ефективність екстракту буркуну незалежно від способу застосування - підкон'юнктивально або підшкірно. Виявлено високий рівень біологічної активності екстракту буркуну, антитоксичну та антигіпотоксичну дії. За даними досліджень клітин печінки з використанням електронно-мікроскопічних методів установлено, що екстракт підвищує резистентність гепатоцитів шляхом активації білоксинтезувальної та енергоутворювальної функцій. Виявлено, що екстракт буркуну підвищує детоксикаційну функцію та надає захисні властивості печінці за умов її токсичного ураження у тварин у разі профілактичного та профілактично-лікувального застосування. Вивчено екскреторну та мембраностабілізувальну дії екстракту буркуну та показано, що він підвищує детоксикаційну функцію печінки молодих і, особливо, старих кролів і збільшує діапазон функціональної стійкості еритроцитів, що сприяє підвищенню антиоксидантного статусу організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.111 буркун +
Шифр НБУВ: РА356501

Рубрики:

      
19.

Корнієвська В.Г. 
Порівняльне фармакогностичне дослідження валеріани пагононосної та валеріани високої: Автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / В.Г. Корнієвська ; Львів. держ. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Л., 2002. — 20 с. — укp.

Розглянуто біологію росту, розвиток і проведено порівняльне морфолого-анатомічне дослідження валеріани пагононосної та валеріани високої. Визначено компонентний склад ефірної та жирної олій даних видів валеріани. Деякі компоненти ефірної олії запропоновано як діагностичні маркери. Встановлено мікроскопічні ознаки підземних і наземних органів валеріани пагононосної. Проведено порівняльне дослідження накопичення біологічно активних речовин і макро- та мікроелементів валеріани протягом доби. Встановлено, що максимальне накопичення деяких мікроелементів у валеріани погононосної відбувається в другій половині доби. Наведено рекомендації щодо збирання даної лікарської рослинної сировини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11-29
Шифр НБУВ: РА318561 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Деркач Н.В. 
Протизапальна активність водного екстракту з кори осики: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.05 / Н.В. Деркач ; Ін-т фармакології та токсикології НАН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Проаналізовано антиексудативну, анальгезуючу, жарознижувальну дії водного екстракту з кори осики. Вивчено протизапальну активність водного екстракту з кори осики на органи та системи тварин у гострому та хронічному експериментах. Розглянуто ймовірний механізм протизапальної дії водного екстракту з кори осики, який обумовлений антиоксидантною, мембраностабілізувальною, капілярозміцнювальною активністю. Доведено, внаслідок лікування водним екстрактом з кори осики значно зменшується набряк і клітинна інфільтрація в осередку запалення, нормалізується морфологічна структура суглобів, серця, очеревини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.112 +
Шифр НБУВ: РА341704

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського