Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (49)Тематичний інтернет-навігатор (90)Наукова електронна бібліотека (595)Реферативна база даних (15322)Книжкові видання та компакт-диски (4386)Журнали та продовжувані видання (636)
Пошуковий запит: (<.>K=ЕКОНОМІКА$<.>+<.>K=МОРЕПЛАВСТВ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 230
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Слюсарчик М.П. 
Ринкові економічні системи. Проблеми становлення, функціональної структуризації і типологізації в перехідних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.П. Слюсарчик ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1998. — 16 с. — укp.

У дисертації досліджуються проблеми становлення, функціональної структуризації і типологізації ринкових економічних систем у перехідних економіках. Аналізуються загальні принципи функціонування товарних, ринкових і цінових економічних систем. Розробляються рекомендації щодо формування раціональної державної політики регулювання ринкових систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.291

Рубрики:

      
2.

Чорна Н.В. 
Формування адміністративно-командної системи управління промисловістю України (кінець 1917-початок 30-х років): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Н.В. Чорна ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1998. — 17 с. — укp.

Дисертація є першою комплексною роботою у вітчизняній історіографії з проблеми формування адміністративно-командної системи управління промисловістю України від її зародження наприкінці 1917 р. і до остаточного утвердження на початку 30-х років. Основні питання дослідження: зародження адміністративно-командної системи управління промисловістю наприкінці 1917 - на початку 1921 рр., діяльність системи в роки "воєнного комунізму", особливості її функціонування в період непу (1921-1927 рр.), реорганізація управління промисловістю в контексті соціалістичної реконструкції. Робиться висновок, що ця система була запроваджена більшовиками насильницьким шляхом, а тому показала абсолютну неефективність. Реальною альтернативою адміністративно-командній системі могла бути лише ринкова економіка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)64-5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Воронін І.П. 
Державне регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.П. Воронін ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертацію присвячено важливим, недостатньо розробленим питанням теорії і практики державного регулювання інвестиційної діяльності в трансформаційних економічних системах. У роботі виявляються основні тенденції інвестиційного процесу в трансформаційних економіках, а також розкривається суперечливий характер системи регулювання інвестиційної діяльності в перехідний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86

Рубрики:

      
4.

Вдовенко С.М. 
Соціально-економічні та управлінські основи реформування гуманітарної сфери регіону в умовах перехідної економіки: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.04 / С.М. Вдовенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 18 с. — укp.

В роботі здійснено комплексний аналіз механізмів регіонального управління реформуванням гуманітарної сфери. Розглянуті передумови, тенденції перехідного періоду. Розроблено системно-функціональний механізм реформування освіти, охорони здоров'я, культури та соціального захисту. Визначено зовнішні та внутрішні чинники, які забезпечують рівновагу гуманітарних систем. Досліджено взаємозв'язок регіонального управління з комплексом "економіка - гуманітарна сфера - населення". Доповнені показники оцінки діяльності закладів гуманітарної сфери, які враховують їх участь в ринкових перетвореннях. Запропоновані структури управління, адекватні потребам перехідного періоду. Проаналізовано бюджет, як інтегральний показник якості управлінської праці та його функції. Зроблено висновок про те, що збалансований бюджет зв'язує регіон в єдиний комплекс, цілісну систему, забезпечує його рівновагу, виконує головну функцію - фінансування гуманітарної сфери. Доведено зростання ролі місцевих податків і зборів у вирішенні питань соціального захисту населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)21

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Бідзюра І.П. 
Економіка аграрного виробництва столичного регіону України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.П. Бідзюра ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 1999. — 17 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням економіки аграрного виробництва столичного регіону в умовах ринку, що розвивається. Викладені питання теоретичного обгрунтування та практичної неминучості ринкових перетворень. Встановлено, що аграрний сектор регіону має можливості нарощування аграрного капіталу здійснити поетапно, спочатку вийти на середній а потім і на вищий рівень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-2КИЕ)320

Рубрики:

      
6.

Дідик В.Г. 
Міжнародні інвестиційні ресурси та фактори їх ефективного використання в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / В.Г. Дідик ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Досліджені закономірності процесу вивозу ресурсів за національні кордони і використання їх у країнах з перехідними економіками на прикладі України, а саме: досліджено явище створення та використання капіталу різними групами об'єктів; узагальнені існуючі підходи до визначення мотивації вивозу капіталу за межі країн і запропонована методологія визначення мотивації ввозу капіталу визначеними групами іноземних суб'єктів в країни з перехідною економікою на прикладі України. Проведена оцінка ефективності поточного використання міжнародних інвестиційних ресурсів в Україні на основі розгляду інвестиційних пріоритетів та фактичного використання міжнародних інвестиційних ресурсів в Україні. Запропоновані шляхи підвищення ефективності використання міжнародних інвестиційних ресурсів в Україні на основі створення національних та міжнародних міжгалузевих об'єднань.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.86 + У9(4УКР)0-56

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Шевчик Б.М. 
Функціонально-історична структуризація і типологізація економічних систем: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Б.М. Шевчик ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 17 с. — укp.

Здійснюється функціонально-історична структуризація і типологізація економічних систем в розвинутих і перехідних економіках. Досліджуються проблеми становлення та розвитку постіндустріальних, квазінтелектуальних, інтелектуальних, екстенсивних, інтенсивних і детенсивних систем в перехідній економіці України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.25

Рубрики:

      
8.

Розпутенко І.В. 
Управління державними видатками в перехідних економіках: Автореф. дис... д-ра наук з держ. управління: 25.00.05 / І.В. Розпутенко ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 1999. — 32 с. — укp.

Надано ретроспективний аналіз державних видатків в умовах структурних змін і стабілізації, досліджено вплив державних видатків на економічне зростання, приведено державні системи бюджету і звітності, розглянуто проблеми економічної і соціальної ефективності державних видатків, їх структури в країнах з перехідною економікою та визначено тенденції їх розвитку, вказано основні напрямки ефективного розподілу і перерозподілу державних видатків. Узагальнено зарубіжний досвід управління державними видатками, доказано, що демонтаж централізованого планування до останнього часу не привів до якихось серйозних змін у розробці і виконанні державного бюджету, до оптиізації державних видатків. З'ясовано, що до певної міри державні видатки сприяють економічному зростанню, але насправді важливо не їх обсяг, а структура. У цьому контексті спроба розподілу капітальних і поточних видатків може бути помилковою. У центрі уваги повинні бути відмінності між видатками, які мають продуктивний і непродуктивний характер. Обгрунтовано об'єктивну необхідність проведення реформи системи державних видатків, яка має стати важливою умовою реалізації економічних реформ у цілому. Проведення реформи щодо державних видатків знаходиться в тісному взаємозв'язку з реформами в таких сферах, як оподаткування, ціноутворення, діяльність державних підприємств і т.д. Доведено, що успішність реформи у сфері державних видатків залежить від намірів певної країни зберегти міру прямої участі держави у виробництві, виділенні ресурсів і розподілу кінцевої продукції. Не менш важливими умовами успіху є стримування рівня державних видатків і допустимих з макроекономічної точки зору рамках, підвищення ефективності державних програм, зміцнення ролі державних органів у опосередкованому стимулюванні економічності приватного спектра і залучення тих інветицій, які підвищують продутивність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Погорєлова Т.П. 
Економіка інтенсивного гусівництва в умовах формування ринкових відносин: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / Т.П. Погорєлова ; Дніпропетр. держ. аграр. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено сучасний стан та розкрито основні причини важкого становища у розвитку гусівництва в Україні. Запропоновано шляхи виходу з кризи. Розроблено організаційну систему інтегрованих взаємозв'язків установ управління і виробництва в галузі гусівництва. На підставі науково-виробничого досвіду встановлено рівень економічної ефективності інтенсивного виробництва різноманітної продукції основних порід гусей. За допомогою економіко-математичного моделювання проведено оптимізацію структури порідного складу гусей на прикладі Дніпропетровщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.253.53
Шифр НБУВ: РА308970 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Серафімов В.В. 
Адміністративний примус у сфері торговельного мореплавства: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / В.В. Серафімов ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2000. — 22 с. — укp.

Висвітлено заходи адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають специфіку залежно від дії в просторі та кола осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком. Запропоновано рекомендації щодо удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції щодо упорядкування діяльності наглядово-контролюючих державних органів у торговельному мореплавстві. Досліджено відносини, що впливають у зв'язку із застосуванням заходів адміністративного примусу у сфері торговельного мореплавства (затримання суден, морські арешти тощо), які мають значну специфіку залежно від дії у просторі і за колом осіб, що здійснюють нагляд і контроль за правопорядком в торговельному мореплавстві. Запропоновано рекомендації з удосконалення законодавства України відносно дії заходів адміністративного примусу в торговельному мореплавстві. Внесено пропозиції з упорядкування діяльності державних наглядово-контролюючих органів в торговельному мореплавстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х912.522 + Х819(4УКР)125.42
Шифр НБУВ: РА310728 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Тинний І.В. 
Реструктурування промислових підприємств у перехідних економіках: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Тинний ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Визначено основні концептуальні положення реструктуризації промислових підприємств. Обгрунтовано нові методологічні підходи до удосконалення та зростання ефективності реструктуризаційних процедур. Запропоновано конкретні заходи державної економічної політики у сфері підтримки підприємництва та структурної перебудови економіки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У914Укр)301-31
Шифр НБУВ: РА310676 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Толмачова Г.Ф. 
Регулювання розвитку малого підприємництва у перехідній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.Ф. Толмачова ; НАН України. Ін-т економіки пром-сті. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено науково-методичні положення з метою удосконалення державного регулювання розвитку малого підприємництва за умов перехідної економіки на державному та регіональному рівнях. Узагальнено та систематизовано сукупність умов розвитку даного підприємництва (організаційних, економічних і правових) в економіках ринкового та перехідного типів. Встановлено, що найбільш істотно впливають на розвиток зазначеного підприємництва організаційно-економічні умови - процеси структурної перебудови економіки, прискорене зростання невиробничої сфери, інноваційні процеси у всіх галузях господарювання, економічні кризи тощо. Визначено головні ознаки суб'єктів малого підприємництва України за умов перехідної економіки: низький технічний рівень, незначну інвестиційну активність, неконкурентоспроможність продукції вітчизняних малих підприємств на світовому ринку, тінізацію діяльності суб'єктів підприємництва та низький управлінський рівень суб'єктів підприємництва. Сформовано багатофакторну модель регресії, яка визначає вплив регіональних особливостей на розвиток малого підприємництва. Наведено концептуальні положення регіональної політики підтримки даного підприємництва, які включають комплекс організаційно-економічних, правових і фінансових умов його розвитку. Запропоновано новий підхід щодо розробки регіональних програм підтримки зазначеного підприємництва, який базується на багатоваріантному методі, комплексній оцінці зовнішнього середовища та потенціалу розвитку малого підприємництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)29 + У9(4УКР)0-183
Шифр НБУВ: РА311326 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Кизим М.О. 
Механізми організації, стійкого функціонування і розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.02 / М.О. Кизим ; Нац. металург. акад. України. — Д., 2001. — 35 с. — укp.

Досліджено проблему ефективної організації, стійкого функціонування та розвитку великомасштабних економіко-виробничих систем (ВЕВС) виду фінансово-промислової групи (ФПГ) і стратегічних альянсів (СА). Розроблено теоретичні основи та механізм організації ВЕВС двох видів інтегрованих структур: ФПГ і СА, які є найбільш розповсюдженими в економіках розвинутих країн світу. Висвітлено методологію та механізм адаптивного управління стійким функціонуванням ВЕВС, що містять: вимір фінансового стану функціонування, оцінку типу фінансового стану та стійкості їх функціонування, експрес- і фундаментальну діагностики причин змін фінансового стану ВЕВС, механізм параметричного адаптивного управління стійкістю функціонування ВЕВС за результатами з елементами раннього попередження. Розроблено методологічні основи для визначення, прогнозування адаптивного управління градієнтом розвитку ВЕВС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290
Шифр НБУВ: РА312621 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Крушніцька Г.Б. 
Експортний потенціал регіону та шляхи покращення його використання (на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.05.01 / Г.Б. Крушніцька ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено сутність експортного потенціалу регіону як економічної категорії. З'ясовано структуру і розкрито місце регіонального потенціалу експортування у системі "національна економіка - світове господарство". Визначено методологічні основи системи експортування регіону та її економічної оцінки, запропоновано методики визначення умов і джерел формування та ефективного використання конкурентних переваг на світовому ринку. Проаналізовано та висвітлено позиції економіки регіону в національній економічній системі, визначено та розкрито потенційні можливості забезпечення експортного успіху регіону на світовому ринку, досліджено й оцінено відповідність здійснюваної експортної діяльності регіональним експортним можливостям. На основі дослідження виявлено і запропоновано заходи щодо розвитку та активізації використання експортного потенціалу регіону. Визначено галузеві та географічні пріоритети експортування та надано рекомендації щодо стратегії географічної присутності регіонального експорту. З'ясовано напрями та запропоновано систему заходів щодо підвищення експортних можливостей основних секторів регіональної економіки, обгрунтовано необхідність створення та висвітлено напрями діяльності регіональної організації сприяння експортуванню.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)843 + У9(4УКР-4ЧЕН)843
Шифр НБУВ: РА314096 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гончарук Л.Я. 
Ефективність соціальної політики в умовах ринкових перетворень: проблеми соціалізації економічного розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / Л.Я. Гончарук ; Ін-т регіон. дослідж. НАН України. — Л., 2001. — 16 с. — укp.

Проаналізовано метрологічні проблеми ефективності соціальної політики та соціалізації економічних систем. Визначено фактори формування та зміни рівня соціалізаційної ефективності макро- та мікроекономічних систем у країнах з розвинутою та перехідною економіками. Здійснено багатоаспектний аналіз природи соціалізаційних процесів. З'ясовано багатовимірність понять "соціалізація" та "соціальна політика", розглянутих в потрійному вимірі як процеси посилення соціальної орієнтації економічного розвитку, усуспільнення та розширення суспільного сектора національної мікроекономічної системи. На підставі комплексного розуміння процесів соціалізації та соціальної політики виділено три їх типи: соціально-економічну та функціональну соціалізацію як процеси усуспільнення та відповідного використання грошового доходу та формаційну соціалізацію як процес розширення суспільного сектора національної мікроекономічної системи. Вперше сформульовано поняття "соціалізаційна економічна ефективність", яке відображає вплив соціалізації на формування та зміну параметра "економічна ефективність". Досліджено характер, типи впливу соціалізації та соціальної політики на економічний розвиток і відповідно позитивну, нейтральну та негативну соціалізаційну економічну ефективність. Визначено типи впливу соціалізації та соціальної політики на економічну ефективність функціонування макроекономічних систем перехідного та розвиненого стану. Виділено наступні види соціалізаційного циклу - субнормальний та гіперцикл. Наведено рекомендації щодо формування раціональної економічної політики держави у перехідній та розвиненій економіці. Виявлено ступінь чутливості (еластичності) різних економічних систем до зміни інтенсивності розвитку соціалізаційних процесів. Встановлено, що економічні ефекти соціалізації та соціальної політики детермінуються ринковим періодом, а не тільки характером чи типом економічних систем. Розроблено практичні рекомендації щодо формування раціональної економічної та соціальної поведінки суб'єктів бізнесу та держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.29 + У9(4УКР)0-18
Шифр НБУВ: РА313372 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дорошенко І.В. 
Грошово-кредитна політика економічного зростання у трансформаційній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / І.В. Дорошенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив грошово-кредитної політики на реальне економічне зростання за умов перехідної економіки. Проаналізовано сутність монетарної політики, її тенденції та особливості за умов трансформаційних економік. З використанням економетричного моделювання вивчено особливості процесів економічного зростання в перехідних економіках. Розглянуто трансмісійний механізм грошово-кредитної політики та шляхи його реалізації в цілому та Україні зокрема. Висвітлено окремі канали трансмісійного механізму за умов України. На підставі економетричного моделювання встановлено оптимальні темпи інфляції (від 5 до 10 %), що сприятимуть максималізації темпів зростання економіки України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)260-18 + У9(44)260-18 + У9(45)260-18
Шифр НБУВ: РА315738 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Мазурик Д.В. 
Інноваційні процеси в лексиці сучасної української літературної мови (90-і роки ХХ ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Д.В. Мазурик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 21 с. — укp.

На базі картотеки, укладеної за матеріалами україномовної періодики 1991 - 2001 рр., проаналізовано неологізми інноваційних процесів у сучасній українській мові у межах тематичних груп: "Політика", "Право", "Економіка", "Наука і техніка", "Культура і мистецтво", "Спорт". Виявлено дієві екстралінгвальні чинники змін у складі сучасної української лексики. Висвітлено провідні тенденції творення нових слів. Описано способи деривації неологізмів (морфологічний та семантичний). Розглянуто пласт нового в лексиці сучасної української мови, який ілюструє міграційні процеси всередині системи (внутрішні входження), а також появу нових елементів ззовні через пряме та опосередковане позичання (зовнішні входження - етранжизми). Охарактеризовано зародження й розвиток української неології як окремого напряму лінгвістичних досліджень. Проаналізовано практику лексикографічного опрацювання нових слів на тлі здобутків провідних дослідницьких центрів Європи. Узагальнено принципи оцінювання нової лексики з погляду літературної норми.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-321
Шифр НБУВ: РА319635 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Сологуб С.М. 
Стратегія розвитку підприємств у післяприватизаційний період: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.М. Сологуб ; НАН України. Ін-т економіки. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади формування стратегічної поведінки пострадянських підприємств у післяприватизаційному періоді. З застосуванням адекватного методологічного інструментарію для відображення процесів функціонування та відтворення підприємства за умов сучасних економічних трансформацій обгрунтовано інтегральну версію теорії підприємства як господарського феномену. Визначено взаємозв'язок між адаптаційною поведінкою підприємств та характером впровадження в Україні економіко-інституціальних перетворень. Виявлено причини реструктуризації прав власності в національних економіках, де процеси приватизації розглянуто як механізми їх розподілу. Досліджено взаємозв'язок між реалізованою в Україні технологією "сертифікатної" мікроприватизації та напрямами оптимізації стратегії розвитку підприємств у післяприватизаційному періоді. Доведено пріоритетність застосування за умов перехідного періоду положень теорії конкурентних переваг як основи стратегічного розвитку вітчизняних підприємств. Обгрунтовано напрями реалізації товарної стратегії підприємств, спрямовані на забезпечення їх конкурентоздатності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290 +
Шифр НБУВ: РА322429

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Стулова І.М. 
Політичні інститути й економіка: взаємодія та взаємозалежність: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.М. Стулова ; Одес. нац. юрид. акад.. — О., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі досвіду демократичних країн вивчено теорію та практику взаємодії політичних інститутів та економіки. Розглянуто ключові проблеми української держави у політичній сфері та інститутах державної влади. Досліджено позитивні та негативні сторони державного регулювання економічних процесів, головні напрямки економічної політики в Україні. Визначено завдання, що стоїть перед державою у період переходу до ринкової економіки та демократичних підстав державної політики. Обгрунтовано необхідність зміни ставлення держави до бізнесу. Однією з цілей економічної політики є формування ефективного національного капіталу. Доведено необхідність удосконалення нормативної бази економічного розвитку та умови для її практичної реалізації. Встановлено, що ефективність економічної політики залежить від узгодженості усіх галузей державної влади, консенсусу еліт та їх політичної волі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015 +
Шифр НБУВ: РА321949

Рубрики:

      
20.

Самура Ю.О. 
Регулювання фіскальних систем в економіках перехідного типу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Ю.О. Самура ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2002. — 18 с.: рис. — укp.

Комплексно досліджено соціально-економічну суть та функції податків у системі фінансових важелів у країні з перехідною економікою з позицій раціоналізації податкової структури суспільства. Типологізовано функціональні елементи фіскально-економічної системи з метою структуризації системи оподаткування відповідно до потреб економічного зростання суспільства. Визначено основні напрями вдосконалення механізму стягання податків на споживання як ціноутворювальних факторів, важелів регулювання рентабельності суб'єктів підприємництва та кількісних параметрів споживання товарів та послуг. Запропоновано шляхи активізації ролі прямих податків як стимулювальних носіїв розвитку підприємницької діяльності. Обгрунтовано доцільність запровадження до вітчизняної фіскальної практики податку на нерухоме майно громадян з встановленням оптимального неоподаткованого мінімуму за одночасного зниження рівня прибуткового оподаткування. Розроблено критерії ефективної фіскально-економічної політики як важеля регулювання економічного розвитку з позицій раціонального поєднання стабільності юридичних норм податкового законодавства та гнучкості податкової тактики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.413
Шифр НБУВ: РА321023

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського