Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (90)Реферативна база даних (2860)Книжкові видання та компакт-диски (2093)Журнали та продовжувані видання (141)
Пошуковий запит: (<.>A=ЗЕЛЬДОВИЧ$<.>+<.>A=ЯКОВ$<.>+<.>A=БОРИСОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 137
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Яковець І.І. 
Аграрно-економічні засади раціонального використання ресурсного потенціалу спиртопродуктового підкомплексу АПК: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / І.І. Яковець ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Викладено основні результати дослідження проблеми підвищення ефективності виробництва спирту, лікеро-горілчаних виробів та іншої продукції спиртової промисловості на базі раціонального використання ресурсного потенціалу всіх інтегрованих у процесі виробництва галузей спиртопродуктового підкомплексу. Розроблено методичні рекомендації для визначення сукупної вартості ресурсного потенціалу та використання даного інтегрального показника під час оцінки ефективності виробничої діяльності підприємств спиртопродуктового підкомплексу. Висвітлено питання фінансового аналізу та економічної оцінки підприємницької діяльності в спиртопродуктовій галузі. Доведено залежність ефективності виробництва від рівня розвитку сировинної зони, видів сировини, рівня безвідходності її переробки та інших складових організації виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.752.3-553 687
Шифр НБУВ: РА312848 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Яковчук М.Ю. 
Адміністративно-правове регулювання страхової діяльності в Україні: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / М.Ю. Яковчук ; Нац. ун-т Держ. податк. служби України. — Ірпінь, 2009. — 20 с. — укp.

Подано авторське визначення понять "страхування" та "адміністративно-правове регулювання страхової діяльності", сформульовано пропозиції щодо внесення змін і доповнень до нормативних актів України, норми яких регулюють відносини у сфері страхової діяльності. Удосконалено механізм адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, а також теоретичні положення щодо змісту форм і методів даного регулювання страхової діяльності. Дістали подальшого розвитку дослідження системи органів, уповноважених здійснювати адміністративно-правове регулювання страхової діяльності, а також чинників, що впливають на ефективність регулювання страхової діяльності та запропоновано їх класифікацію. Проаналізовано чинне галузеве законодавство та практику адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, висвітлено та проаналізовано світовий досвід правового забезпечення страхової діяльності. Досліджено об'єктивні та суб'єктивні чинники, які впливають на ефективність адміністративно-правового регулювання страхової діяльності, визначено напрями підвищення ефективності регуляторного механізму шляхом удосконалення його правових та організаційних основ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)15 + Х879(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА366942

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Яковенко О.О. 
Адміністративно-правові засади реалізації контролю у сфері оподаткування як функції управління: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.О. Яковенко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання організації контрольної діяльності у сфері оподаткування. Досліджено особливості формування та функціонування контролюючих органів України та зарубіжних країн у сфері оподаткування. Наведено рекомендації щодо використання позитивного зарубіжного досвіду в Україні, розроблено організаційно-правовий механізм контрольної діяльності у сфері оподаткування, охарактеризовано його складові. Обгрунтовано шляхи вирішення актуальних проблем, що виникають в процесі діяльності контролюючих органів у сфері оподаткування. Розроблено рекомендації щодо удосконалення положень чинного законодавства щодо регулювання функціонування системи контролюючих органів у сфері оподаткування, визначено напрямки її подальшого розвитку з урахуванням зовнішньополітичних орієнтирів держави та загальносвітових тенденцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х829(4УКР)201 + Х819(4УКР)290.1 +
Шифр НБУВ: РА335191

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Яковенко Н.С. 
Бделоідні коловертки (IRotifera, Bdelloidea/I) України (систематика, фауна, екологія): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.08 / Н.С. Яковенко ; НАН України. Ін-т зоології ім. І.І.Шмальгаузена. — К., 2005. — 22 с. — укp.

Здійснено комплексне дослідження белоідей України. Представлено невідомі раніше аспекти їх систематики, фауни та екології, зокрема, видовий склад, таксономічна структура, особливості поширення у водоймах та на суходолі, екологічні спектри, вертикальний розподіл та сезонна динаміка грунтових бделоідей. З'ясовано, що у фауні України нараховуться 156 видів та 20 підвидів бделоідей з 14-ти родів і 3-х родини. Новими є 81 вид, 11 підвидів і 4 роди (Bradyscela Bryce, Scepanotrocha Bryce, Anomopus Piovanelli, Didymodactylos Milne). Відзначено, що 4 види є новими для фауни Європи, а два з них - для Північної Півкулі. Надано ілюстровані переописи 136-ти видів та 15-ти підвидів, відомих науці, та 14-ти видів, що потребують описання як нових або подальшого вивчення. Представлено нові дані з їх морфології, мінливості, поширення, екології. Запропоновано ряд найбільш вагомих у систематиці родів та видів морфологічних ознак. Проведено номенклатурну та таксономічну ревізію групи, за результатами яких змінено родову належність 1 виду, 1 підвид піднесено до рангу самостійного виду, а 1 рід, 3 види і 1 підвид зведено в синоніми відомих раніше. Установлено загальні закономірності поширення та біоценотичного розподілу бделоідей і запропоновано класифікацію їх екологічних груп. Уперше з'ясовано характер вертикального розподілу та сезонної динаміки коловерток у верхніх грунтових горизонтах суборі у взаємозв'язку з факторами навколишнього середовища.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.143.622(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340382

Географічні рубрики:

      
5.

Яковлєва 
Вербалізація концепту СІМ'Я в українській мовній картині світу: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Вікторія Борисівна Яковлєва ; Харківський національний педагогічний ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-310 + Ш5(4УКР)4-357 + Ш5(4УКР)51-357
Шифр НБУВ: РА360741

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
6.

Яковкін І.М. 
Взаємозв'язок електронної і атомної структур адсорбованих шарів: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.04 / І.М. Яковкін ; НАН України. Ін-т фізики. — К., 2000. — 22 с. — укp.

Розглянуто зміни в електронній структурі поверхні, що відбуваються під час зміни концентрації адсорбованих атомів лужних і лужноземельних елементів, а також супроводжуються структурними фазовими переходами діелектрик-метал у плівках лужноземельних металів (ЛЗМ) за умови збільшення їх щільності. Запропоновано та розроблено новий напрямок у з'ясуванні можливостей одержання поверхонь з поліпшеними електронними властивостями, такими як підвищена фотоемісійна здатність і краща каталітична активність, за допомогою комплексного теоретико-експериментального дослідження взаємозв'язку електронної та атомної структур адсорбованих плівок. Визначено, що за умови заміни густини вільних електронів шляхом змішування різних ЛЗМ, можна ефективно керувати електронною структурою поверхні та отримувати максимальне підсилення поверхневої фотоемісії у практично важливій частині ультрафіолетової області збуджуючого світла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.5,022
Шифр НБУВ: РА308050 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Яковлєва Ю.К. 
Визначення впливу використання природного потенціалу на економічний розвиток регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.05 / Ю.К. Яковлєва ; Ін-т екон.-прав. дослідж. НАН України. — Донецьк, 2010. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність економічного розвитку регіону, яка полягає в підвищенні рівня та якості життя населення на підставі ліквідації суперечностей між рівнями розвитку продуктивних сил (ПС) і виробничих відносин. Визначено основний пріоритет для економічного розвитку регіону (ЕРР) - раціональне використання та збереження природного потенціалу (ПП), що забезпечує ресурсну безпеку держави. Наведено класифікацію областей України на підставі виділення ознаки господарської спеціалізації, яка допомагає об'єднати їх як господарські комплекси двох видів - промислово-аграрні й аграрно-промислові. Проаналізовано динаміку ЕРР, який грунтується на використанні показників насиченості території елементами ПС. Проведено оцінку економічного потенціалу регіону, що враховує регіональні особливості організації ПС. Визначено вплив ПП регіону в контексті спеціалізації, який грунтується на виділенні відповідної галузевої структури господарства. Викладено методичний підхід до інтегральної оцінки економічного потенціалу регіону (ЕПР) та його складових з використанням математичного апарату теорії нечітких множин. Визначено концептуальні підходи до ефективного використання ЕПР, що враховують інтегральну оцінку, тісноту взаємозв'язків її складових.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)60
Шифр НБУВ: РА370619 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
8.

Яковлєв В.С. 
Визначення несучої здатності призматичних паль за показниками міцності грунту: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.02 / В.С. Яковлєв ; Полтав. нац. техн. ун-т ім. Ю.Кондратюка. — Полтава, 2009. — 20 с. — укp.

Вдосконалено методики визначення несучої здатності забивних призматичних паль тертя за показниками міцності грунтів навколопальової зони на базі теорії їх межового стану та вимог норм проектування основ фундаментів за I групою межових станів. За результатами проведених комплексних експериментів доведено її більш високу точність у порівнянні з нормативним методом, за яким опір грунту під вістрям і за бічною поверхнею встановлюють залежно від глибини занурення палі, показника плинності глинистого грунту чи зернового складу піску. Для врахування реалізації сил тертя за бічною поврехнею палі відповідно до її повної зрушувальної деформації, що значно менша від осідання, характерного для вичерпання несучої здатності за вістрям, показники міцності грунту навколо стовбура та під вістрям палі визначаються роздільно шляхом обробки даних випробувань на одноплощинне зрушення попередньо ущільнених водонасичених зразків відповідно за способом повної логарифмічної перебудови та за стандартною методикою. Вдосконалено методику визначення осідань за межею лінійного деформування грунту для палі постійного поперечного перерізу на підставі врахування осідань її основи у проміжку тисків, які дорівнюють розрахунковому та межовому опору грунту та параметрів ущільненої зони під вістрям, до дозволило наблизити розрахунковий графік "навантаження - осідання" до графіка її статичних випробувань у порівнянні з лінійною методикою. Розроблено рекомендації з визначення несучої здатності призматичних висячих залізобетонних паль за показниками міцності піщаних і глинистих грунтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н582.5-028.11 +
Шифр НБУВ: РА363759

Рубрики:

      
9.

Яковенко Т.О. 
Випадкові процеси в функціональних просторах Орлича: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Т.О. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Знайдено оцінки розподілу норми Люксембурга даних процесів. Введено поняття з узагальненого дробового броунівського руху. Встановлено, яким функціональним просторам Орлича належать узагальнений і класичний дробовий броунівський рух і знайдено оцінки розподілу норм Люксембурга даних процесів у відповідних просторах Орлича. Знайдено умови належності траєкторій випадкових процесів з просторів Орлича випадкових величин просторам Соболєва - Орлича у разі компактної та некомпактної параметричної множини в R.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,0 +
Шифр НБУВ: РА334852

Рубрики:

      
10.

Яковенко Р. В. 
Відтворення людського потенціалу в умовах трансформаційної економіки: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / Р. В. Яковенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 19 с.: табл. — укp.

Висвітлено еволюцію поглядів на роль людини в економіці в працях представників різних наукових шкіл і течій. Розкрито сутність людського потенціалу, важливу роль в структурі якого відіграють виробничі та невиробничі елементи та чинники, що характеризує переростання "людини економічної" у "людину творчу" в процесі трансформації економічних і суспільних відносин і переході на якісно новий рівень. Визначено головні передумови зростання продуктивної сили людини на основі поєднання матеріальних і нематеріальних виробничих відносин і стимулів. Проаналізовано стан людського потенціалу України, який визначається науково-технічним прогресом, розвитком освіти, поліпшенням умов праці та життя. Розкрито суперечливий характер розвитку людини та її праці, що знаходить вираз у недостатньому науково-технічному удосконаленні засобів виробництва. Доведено, що скорочення тривалості та низький рівень життя, незадовільні умови праці у певних галузях виявляються у доволі низьких темпах зростання продуктивності суспільної праці, а також неповною мірою діють соціально-культурні чинники й умови розвитку людини, що призводить до недостатньої громадянської активності. Наведено рекомендації щодо удосконалення соціально-економічної політики держави в контексті розвитку людського потенціалу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240
Шифр НБУВ: РА380909 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
11.

Яковін С.Д. 
Властивості та структура тліючого розряду постійного струму низького тиску: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.08 / С.Д. Яковін ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено запалювання, режими горіння та структуру жевріючого розряду постійного струму низького тиску. Визначено наявність зв'язку між нормальним жевріючим розрядом і анодним світінням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В333.321
Шифр НБУВ: РА318620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Яковина В.С. 
Вплив індукованих лазерним випромінюванням ударних хвиль на стан дефектів у вузькощілинних твердих розчинах Hgsub1 - x/sub Cdsubx/sub Te та Pbsub1 - x/sub Snsubx/sub Te: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.10 / В.С. Яковина ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2002. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.33,022 + В379.227,022
Шифр НБУВ: РА317853 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Яковлева О.О. 
Вплив низьких температур на деякі біофізичні та біохімічні характеристики фолікулярної рідини яєчника людини: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.35 / О.О. Яковлева ; НАН України. Ін-т пробл. кріобіології і кріомедицини. — Х., 2007. — 19 с. — укp.

Розроблено новий спосіб кріоконсервування, який полягає у безпосередньому зануренні зразків з фолікулярною рідиною в рідкий азот. На підставі даних наукового дослідження зроблено висновок, що розмір фолікулів, з яких виділяється фолікулярна рідина, достовірно впливає на її склад. Виявлено, що густина, pH та осмотичний тиск фолікулярної рідини людини після заморожування-відігрівання статистично достовірно не змінюється, а динамічна в'язкість кріоконсервованої фолікулярної рідини збільшується приблизно на 40 %. З'ясовано, що деконсервована фолікулярна рідина в концентрації 10 %, введена до складу середовища для інкубації сперміїв за використання методу "спливання", достовірно підвищує кінетичні властивості сперміїв людини за астенозооспермії. Показано, що розморожену фолікулярну рідину можна використовувати для підвищення ефективності культивування ембріональних фібробластів, клітин кумулюсу та гранульози.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*736.321-636-601.2 +
Шифр НБУВ: РА348839

Рубрики:

      
14.

Яковенко М.Г. 
Вплив поздовжньо-хвильових явищ на інформаційну щільність стрічкових носіїв: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.02.09 / М.Г. Яковенко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення інформаційної щільності стрічкових носіїв з одночасним забезпеченням високої якості та надійності систем реєстрації. Розроблено математичну модель для рухомих континуальних систем, яка характеризує динамічні явища в околі точки реєстрації. Одержано математичні залежності динамічної похибки від параметрів системи. Створено методику розрахунку вільних і нестаціонарних вимушених коливань стрічкових носіїв з застосуванням інтегральних рівнянь Вольтера другого роду. Розроблено програмне забезпечення для розрахунку частотних характеристик стаціонарних і нестаціонарних коливань стрічки. Розроблено математичні моделі і проведено аналіз динамічних процесів залежно від кінематичних і фізико-механічних параметрів системи. Визначено вплив швидкості руху носія та процесу формування прямих і зворотних хвиль у контактних зонах на коливання у пружній системі. Експериментально виявлено та вивчено особливості поширення пружних поздовжніх хвиль у спеціальних носіях інформації. Досліджено вплив статичних і динамічних параметрів носія на його коливання. Розроблено методику кількісної оцінки інформаційної щільності та практичні рекомендації щодо її підвищення, які грунтуються на визначенні механічних частотних характеристик системи та частотно-контрастних характеристик матеріалу носія.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-045.04 +
Шифр НБУВ: РА354319

Рубрики:

      
15.

Яковлєва К.В. 
Вплив фізичних навантажень на структуру, метаболізм і кислотну резистентність еритроцитів спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.04 / К.В. Яковлєва ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 16 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано роль тривалих і наростаючих фізичних навантажень у виникненні порушень структури, метаболізму та кислотної резистентності еритроцитів периферійної крові спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою залежно від періоду тренувального макроциклу та сезону року. Розроблено спосіб корекції цих порушень шляхом застосування препарату з антиоксидантною дією. Установлено, що фізичні навантаження у спортсменів спричиняють збільшення кількості передгемолітичних і дегенеративних форм еритроцитів у підготовчому та змагальному періодах тренувального макроциклу, сприяють залежній від пори року та періоду тренувального макроциклу активації процесів окиснення ліпідів у еритроцитів, а також компенсаторному збільшенню активності ферментів антиокислювального захисту, виснаженню енергетичних ресурсів еритроцитів. Показано, що у спортсменів відбувається зниження кислотної резистентності еритроцитів периферійної крові. Доведено, що використання за умов реабілітаційних заходів у спортсменів препарату "Селен актив" має суттєву антиокиснювальну дію, підвищує активність системи антиоксидантного захисту, енергетичний потенціал, покращує показники кислотної резистентності та структурного складу еритроцитів. Запропоновано критерії, у разі зміни значень яких слід вносити корективи до тренувального процесу спортсменів, які займаються греко-римською боротьбою, незалежно від періоду тренувального макроциклу та пори року. Одержані дані впроваджено до навчального процесу 2-х вузів України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч510.21 + Ч517.15 +
Шифр НБУВ: РА352289

Рубрики:

      
16.

Яковенко А.В. 
Гідротермальна і термопарова модифікація цеолітних каталізаторів алкілування ізобутану бутенами та особливості перебігу реакції: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.13 / А.В. Яковенко ; НАН України; Ін-т біоорган. хімії та нафтохімії. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Встановлено високу структурну чутливість фожазитів щодо води навіть до 10C. Вперше показано, що гідротермальний іонний обмін і термопарова модифікація оптимізують кислотний спектр каталізатора завдяки вилученню кислотних центрів олігомеризації бутенів. Виявлено коливальний перебіг реакції газофазного алкілування ізобутану бутенами. Під час вивчення кислотності каталізаторів алкілування з використанням методу крекінгу кумолу встановлено, що ця реакція також триває у коливальному режимі. Коливання трактовано як періодичну конкуренцію між прекурсорами коксу та ізобутаном чи кумолом на поверхні каталізатора. Оптимізація кислотного спектра в поєднанні з реалізацією коливального режиму у рідкофазному алкілуванні дозволила подвоїти тривалість міжрегенераційної роботи каталізатора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г221.71 + Л611.71-32
Шифр НБУВ: РА313929 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Яковишина Т.Ф. 
Детоксикація забруднених важкими металами чорноземів звичайних північного Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 03.00.16 / Т.Ф. Яковишина ; Держ. агроекол. ун-т Мін-ва аграр. політики України. — Житомир, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П032.342.9 важкі метали + П034.17-23 +
Шифр НБУВ: РА344482

Рубрики:

      
18.

Яковенко 
Динамічна взаємодія ударних хвиль з поверхнею розділу трансверсально- ізотропних пружних середовищ: Автореф. дис... канд. фіз.- мат. наук: 01.02.04 / Олена Валеріївна Яковенко ; НАН України; Інститут механіки ім. С.П.Тимошенка. — К., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.103.64,022
Шифр НБУВ: РА311031

Рубрики:

      
19.

Яковенко Л.М. 
Діагностика та хірургічне лікування стенозів хребтових артерій: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.05 / Л.М. Яковенко ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2001. — 37 с. — укp.

За результатами обстеження 274 хворих встановлено, що основною причиною порушень мозкового кровообігу у вертебро-базилярному басейні є стеноз хребтових артерій, верифікований ангіографічно в 85 % випадків. Визначено характерні особливості судинного ураження: хронічне та прогресуюче протікання недостатності мозкового кровообігу (НМК) (76 % хворих), неефективність консервативного відновного лікування (понад 97 %) та стійке зниження якості життя більшості хворих. Використано діагностичний алгоритм, який свідчить про декомпенсацію гемодинамічних і фунціональних показників мозку. Обгрунтовано показання до хірургічного лікування стенозу хребтових артерій. Завдяки диференційованому застосуванню реконструктивних операцій відзначено добрий та задовільний результати лікування у 93 % хворих. Позитивний ефект втручань забезпечувався усуненням стенотичного ураження та проявлявся поліпшенням загального стану у 96 %, зменшенням вогнищевих неврологічних проявів судинно-мозкової недостатності у 85 % оперованих і супроводжувався поліпшенням показників гемодинаміки у 76 % хворих під час контрольного обстеження.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р636.75
Шифр НБУВ: РА315105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Яковенчук Н.М. 
Діагностичні та лікувальні блокади при кульшово-поперековому синдромі: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.21 / Н.М. Яковенчук ; Держ. установа "Ін-т патології хребта та суглобів ім. проф. М.І.Ситенка АМН України". — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано та розроблено методологію використання лікувально-діагностичних блокад у хворих з кульшово-поперековим синдромом (КПС). Проаналізовано результати обстеження та лікування 227-ти таких хворих. З застосуванням клінічних (ортопедичного, неврологічного, лікувально-діагностичної блокади) й інструментальних (рентгенологічного, комп'ютерно-томографічного, доплеросоно-, реовазо-, термографічного) та топографо-анатомічного методів дослідження визначено типові варіанти змін анатомо-біомеханічних взаємовідносин, вивчено клінічні прояви больового синдрому залежно від тяжкості дегенеративно-дистрофічного процесу. За результатами проведених інструментальних досліджень вивчено поліморфізм статико-динамічних, деформативних і структурних змін, виявлено гемодинамічні зміни в проксимальному відділі стегна, встановлено суттєві зміни регіонарного кровообігу. Розроблено способи рецепторних і провідникових блокад і модифіковано відомі. Сформовано алгоритмізовану діагностичну методику використання лікувально-діагностичних блокад (ЛДБ). Доведено, що у більшості хворих з КПС домінульвальним патогенетичним чинником, який формує больовий синдром, є вертеброгенний. Удосконалено знеболювальну терапію хворих на КПС і визначено в ній місце ЛДБ і локальної ін'єкційної терапії на догоспітальному та стаціонарному етапах. Проведена апробацію результатів дослідження за клінічних умов і показано високу ефективність використання ЛДБ у діагностиці патогенетичних чинників, що формують клініку больового синдрому у разі КПС, та ефективність патогенетично обгрунтованого лікування хворих на КПС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.285.1 + Р458.25 +
Шифр НБУВ: РА364814

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського