Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (424)Книжкові видання та компакт-диски (603)Журнали та продовжувані видання (434)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)20-14$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 50
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Євтушенко С.М. 
Амортизація основних засобів у системі бухгалтерського обліку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Євтушенко ; Нац. наук. центр "Ін-т аграр. економіки" УААН. — К., 2004. — 22 с. — укp.

Досліджено порядок нарахування й обліку амортизації основних засобів у сільськогосподарських підприємствах. Обгрунтовано методику вибору методів амортизації залежно від виду об'єктів основних засобів і стратегії розвитку підприємства. Запропоновано використання методу заміни для тварин основного стада. Обгрунтовано нові способи визначення ліквідаційної вартості основних засобів на базі застосування усередненого відсотка за їх групами, що суттєво поліпшує якість облікової інформації та спрощує процес визначення ліквідаційної вартості в сільськогосподарських підприємствах. Розроблено нову форму реєстру з обліку нарахування амортизації за виробничим методом. Удосконалено первинні документи з обліку основних засобів та їх амортизації. Обгрунтовано порядок викладу в фінансовій звітності інформації про відтворення основних засобів, обгрунтовано необхідність складання відповідного звіту у Примітках до фінансової звітності підприємства. Запропоновано методику узагальнення й трансформації даних бухгалтерського обліку про нараховану амортизацію у показники податкової звітності з застосуванням коефіцієнтів коригування, що дозволить уникнути подвійного розрахунку амортизації для даних видів обліку та забезпечить її об'єктивне відображення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.6 +
Шифр НБУВ: РА334194

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Чумакова І.Ю. 
Аналіз та аудит реальних інвестицій (на прикладі підприємств малого і середнього бізнесу Херсонської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.Ю. Чумакова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-методичні аспекти аналізу й аудиту реальних інвестицій та їх інформаційне забезпечення на виробничих підприємствах малого і середнього бізнесу. Визначено потребу принципово нових підходів стосовно дослідження реальних інвестиційних процесів для питань аналізу й аудиту. Запропоновано основні напрями удосконалення інформаційного забезпечення аналізу й аудиту реальних інвестицій. Розроблено методику аналізу інвестиційної привабливості проектованих і діючих підприємств - об'єктів інвестування. Обгрунтовано методи перспективного й оперативного аналізу реальних інвестиційних проектів та інвестиційного портфеля. Надано рекомендації щодо розвитку методики зовнішнього (незалежного) аудиту й організації внутрішнього аудиту в напрямі включення до складу об'єктів аудиторського контролю інвестиційних проектів і систем управління їх реалізацією на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР-4ХЕС)20-149.3
Шифр НБУВ: РА312026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Шевчук В. Р. 
Аналітичне забезпечення раціоналізації грошових потоків підприємств (на прикладі меблевого виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В. Р. Шевчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення методики й організації економічного аналізу грошових потоків підприємств, що охоплює побудову моделі аналітичних досліджень і з'ясування особливостей їх проведення з метою раціоналізації грошових потоків меблевиробничих підприємств України. Значну увагу приділено дослідженням закономірностей та особливостей формування грошових потоків у меблевиробництві, з'ясуванню передумов раціоналізації грошових потоків підприємств в Україні, розробці пропозицій щодо вдосконалення методики ретроспективного аналізу й обгрунтуванню методик стратегічного й оперативного аналізу грошових потоків зі з'ясуванням організаційного механізму реалізації аналітичних досліджень. Результати досліджень використано в практичній діяльності аналітичної роботи меблевиробничих підприємств, що сприяло підвищенню їх платоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)320.616.515.5-149.3
Шифр НБУВ: РА312730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Легенчук С.Ф. 
Бухгалтерське відображення інтелектуального капіталу: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.Ф. Легенчук ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Досліджено економічну сутність поняття "інтелектуальний капітал", що враховує особливості інтелектуальної складової капіталу і є найбільш оптимальним для подальшого розвитку методики його бухгалтерського відображення. Удосконалено понятійний апарат щодо об'єктів, які мають нематеріальну немонетарну природу, а саме, визначено взаємозв'язок понять інтелектуальний капітал, нематеріальні активи та гудвіл. Розкрито особливості виникнення синергетичних ефектів та їх інтерпретації в бухгалтерському обліку з застосуванням теорії інтелектуального капіталу. Виділено вартісну та майнову концепції бухгалтерського обліку інтелектуального капіталу. Обгрунтовано необхідність застосування в Україні майнової концепції. Удосконалено методику бухгалтерського обліку об'єктів права інтелектуальної власності за умов застосування комп'ютерних інформаційних систем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.72 +
Шифр НБУВ: РА345760

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Банасько Т. М. 
Бухгалтерський облік і контроль нематеріальних активів: оцінка та порядок відображення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. М. Банасько ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано класифікацію активів для потреб бухгалтерського обліку, що мають та що не мають матеріальної форми. Розмежовано різні види невідчутних активів, сформовано підходи щодо їх оцінки та розроблено механізм для ефективного здійснення інноваційної діяльності на підприємстві. Узагальнено класифікацію нематеріальних активів, яка здійснює раціональну побудову бухгалтерського обліку та проводить комплексне управління та контроль за їх використанням. Вдосконалено категорійний апарат щодо різноманітних видів невідчутних активів, таких, як "нематеріальні активи", "інтелектуальна власність", "інтелектуальний капітал", "інноваційні продукти". Розглянуто методику контролю ефективності використання нематеріальних активів та їх інвентаризації на базі врахування особливостей таких об'єктів з врахуванням даної класифікації, що підвищує ефективність управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.712 + У052.9(4УКР)80-145.712
Шифр НБУВ: РА373429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Шиманська К.В. 
Бухгалтерський облік і контроль операцій з виконання колективного договору: організація і методика: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / К.В. Шиманська ; Житомир. держ. технолог. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні положення та розроблено рекомендації щодо удосконалення бухгалтерського обліку та контролю господарських операцій з виконання колективного договору, що сприяє соціальному захисту працівників. Проаналізовано зв'язок колективного договору як локального нормативно-правового документа з системою бухгалтерського обліку. Удосконалено організацію бухгалтерського обліку щодо впливу на неї юридичної форми колективного договору, а також систему аналітичного обліку на підставі класифікації положень колективного договору. Теоретично обгрунтовано комплексне облікове забезпечення процесу колективно-договірного регулювання на всіх його стадіях із залученням облікового персоналу на стадії укладання договору. Запропоновано методичне забезпечення бухгалтерського обліку операцій зі створення та використання фонду оплати праці на підставі нормативних показників, що залежать від результатів господарської діяльності підприємства, а також відображення у бухгалтерському обліку витрат на забезпечення працівників підприємства соціальним пакетом. Розроблено систему внутрішнього контролю за дотриманням положень колективного договору, в якій враховано інформаційні запити суб'єктів контролю та ступінь довіри профспілкової організації до керівництва підприємства. Обгрунтовано доцільність формування абсолютних і відносних показників, які необхідно документально оформити, а також складання облікових реєстрів та внутрішньої звітності за господарськими операціями з виконання колективного договору.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-14 + У052.9(4УКР)80-14 +
Шифр НБУВ: РА369888 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Здреник В. С. 
Бухгалтерський облік і контроль операцій з похідними фінансовими інструментами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. С. Здреник ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено основні етапи та причини появи похідних фінансових інструментів. Розкрито сутність понять "деривативи", "форвард", "ф'ючерс", "опціон" і "своп" на базі критичної оцінки наукових підходів щодо їх характеристики. Вдосконалено класифікацію похідних фінансових інструментів на базі аналізу існуючих класифікаційних ознак для потреб бухгалтерського обліку. Визначено елементи облікової політики щодо похідних фінансових інструментів. Обгрунтовано непридатність позабалансових рахунків для обліку операцій з похідними фінансовими інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)80-149.3
Шифр НБУВ: РА371940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Бєлоусов М. О. 
Бухгалтерський облік і контроль руху статутного капіталу: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / М. О. Бєлоусов ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2011. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Поглиблено теоретичні й організаційно-методичні засади бухгалтерського обліку та контролю руху статутного капіталу в господарських товариствах. Досліджено еволюцію економіко-правової сутності статутного капіталу та встановлено етапи розвитку його обліку. Удосконалено класифікаційні характеристики власного капіталу та розвинуто трактування функцій статутного капіталу. Запропоновано алгоритм оцінювання майна, що є внесками до статутного капіталу, який забезпечує достовірну вартість майна з використанням методів оцінювання справедливої вартості та з врахуванням міжнародних стандартів фінансової звітності. Удосконалено елементи облікової політики за операціями зі статутним капіталом. Обгрунтовано напрями удосконалення організаційно-методологічного забезпечення внутрішнього контролю руху статутного капіталу в контексті захисту інтересів учасників корпоративних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.74 + У052.9(4УКР)80-145.74
Шифр НБУВ: РА381721 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Семйон В. С. 
Бухгалтерський облік необоротних активів в Україні та Угорщині: порівняльний аналіз: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. С. Семйон ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні засади використання компаративного методу в наукових дослідженнях у сфері бухгалтерського обліку, уточнено визначення понять "активи" та "необоротні активи". Визначено основні відмінності систем бухгалтерського обліку в Україні й Угорщині. Проведено порівняльний аналіз організації бухгалтерського обліку необоротних активів в Україні й Угорщині. Надано рекомендації щодо вдосконалення документального оформлення операцій з необоротними активами й облікової політики щодо основних засобів. Розкрито особливості облікового відображення операцій з надходження, вибуття, амортизації та відновлення основних засобів на підприємствах України й Угорщини та вдосконалено методичні підходи щодо бухгалтерського обліку у частині оцінки основних засобів, визнання та відображення. Розроблено методичний підхід щодо трансформації облікових даних на підставі використання ситуаційно-матричної моделі бухгалтерського обліку з урахуванням особливостей облікових систем даних країн. Висвітлено можливості та шляхи вдосконалення комп'ютерних програм щодо обліку основних засобів і розроблено модуль оперативної трансформації звітної інформації на підставі ситуаційно-матричної моделі бухгалтерського обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.71 + У052.9(4УГО)20-145.71
Шифр НБУВ: РА376126 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гуменюк А. Ф. 
Бухгалтерський облік та аудит відтворення основних засобів: теорія і практика: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / А. Ф. Гуменюк ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено методику й організацію обліку та внутрішнього аудиту відтворення основних засобів. Систематизовано основні аспекти визначення та визнання процесу відновлення основних засобів як об'єкта бухгалтерського обліку, що реалізовано у розробленому положенні бухгалтерського обліку. Запропоновано пропозиції щодо вдосконалення методики створення та використання фонду відновлення основних засобів, що дозволяє відновити та покращити їх первісний ресурс. Вдосконалено методичні основи обліку та внутрішнього аудиту відтворення основних засобів у контексті попередження негативного впливу їх використання на навколишнє природне середовище.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.1 + У052.9(4УКР)80-145.711.1
Шифр НБУВ: РА369957 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Олійник О.В. 
Витрати в системі бухгалтерського обліку: теорія, методика, практика (на прикладі підприємств промисловості нерудних матеріалів): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.В. Олійник ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито економічну суть понять "собівартість" та "накладні витрати". Доведено, що бухгалтерський облік необхідно розглядати як цілісну систему, яка є сукупністю елементів певного змісту та форми, пов'язаних між собою та об'єднаних регулярною взаємодією. Систематизовано критерії та ознаки класифікації витрат для потреб бухгалтерського обліку. Виявлено взаємозв'язки методів обліку витрат та калькулювання собівартості продукції, обгрунтовано перелік об'єктів обліку витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів. Визначено елементи облікової політики щодо витрат підприємства та альтернативні рішення, запропоновано типову структуру наказу про облікову політику. Розроблено методику розподілу накладних витрат підприємств промисловості нерудних матеріалів, яка може бути застосована за умов комп'ютерної системи бухгалтерського обліку. Надано рекомендації щодо створення автоматизованої системи бухгалтерського обліку, визначено вимоги, яким повинні відповідати комп'ютерні програми, що використовуються для ведення обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-148.6 + У052.9(4УКР-4ЖИТ)230.0-148.6
Шифр НБУВ: РА320264 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Нишенко Л.П. 
Гармонізація бухгалтерського обліку та фінансової звітності України з міжнародними стандартами: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Л.П. Нишенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Розроблено теоретичні та практичні засади гармонізації бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Визначено роль даного процесу в системі реформування бухгалтерського обліку в Україні. Розкрито економічну сутність поняття "гармонізація бухгалтерського обліку". Здійснено хронологічну періодизацію гармонізації міжнародних стандартів бухгалтерського обліку та фінансової звітності. Охарактеризовано внутрішні та зовнішні фактори впливу на формування світових систем бухгалтерського обліку. Удосконалено правові засади регулювання бухгалтерського обліку та фінансової звітності відповідно до міжнародних стандартів. Запропоновано нову методику організації бухгалтерського обліку та фінансової звітності, зокрема, удосконалено методи амортизації необоротних активів. Наведено пропозиції щодо покращання організації складання консолідованої фінансової звітності, уточнено методики ведення обліку за договором спільної діяльності. З урахуванням результатів наукового дослідження створено сучасну систему стандартів бухгалтерського обліку. Здійснено практичне впровадження прогресивних методик нарахування амортизації основних засобів, гудвіллу, підвищення ефективності обліку спільної діяльності, що сприяє покращанню якості та достовірності консолідованої фінансової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.5 + У052.9(4УКР)20-143.9-15 +
Шифр НБУВ: РА356063

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Шендригоренко М.Т. 
Методика обліку, контролю і аналізу матеріальних ресурсів (на прикладі гірничовидобувних підприємств м.Кривого Рогу): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / М.Т. Шендригоренко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано нові підходи до вирішення питань організації обліку, контролю та аналізу матеріальних ресурсів відповідно до сучасних вимог управління. Розроблено пропозиції стосовно удосконалення порядку класифікації матеріальних ресурсів на гірничовидобувних підприємствах. Запропоновано нові форми документів, які розроблено з застосуванням АРМ бухгалтера і наведено у вигляді машинограми. Визначено напрямки удосконалення методики аналізу забезпеченості підприємства матеріальними ресурсами, ефективність яких підтверджено практично. Рекомендовано методику аналізу показників матеріаломісткості та матеріаловіддачі продукції з врахуванням особливостей гірничовидобувного виробництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.72 + У052.9(4УКР-4ДНІ)305.4-145.72
Шифр НБУВ: РА310310 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лобода Н.О. 
Методика та організація обліку і аналізу лізингових операцій: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Н.О. Лобода ; Держ. акад. статистики, обліку та аудиту Держкомстату України. — К., 2010. — 21 с. — укp.

Досліджено проблеми обліку та аналізу лізингових операцій з технікою. Розглянуто економічну суть лізингу на сучасному етапі розвитку економіки. Досліджено тенденції його розвитку в Україні. Проаналізовано теоретичні основи обліку й аналізу операцій з технікою, що надається в лізинг сільськогосподарським підприємствам. Розглянуто методику та організацію обліку лізингових операцій та обгрунтовано основні напрями їх покращення. Удосконалено методику аналізу лізингових операцій та визначено показники їх ефективності в усіх учасників лізингових відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.5 + У053.9(4УКР)0-562.31
Шифр НБУВ: РА373311 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Криштопа І.І. 
Методика та організація обліку та контролю нематеріальних активів: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / І.І. Криштопа ; Держ. вищ. навч. закл. "Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана". — К., 2008. — 19 с. — укp.

За результатами дослідження теоретичних, організаційно-методичних і практичних проблем обліку та контролю операцій з нематеріальними активами проаналізовано та визначено економічну суть даних активів. Уточнено класифікацію нематеріальних активів з урахуванням потреб управління підприємством. Узагальнено існуючі підходи до їх оцінювання. Удосконалено документальне забезпечення бухгалтерського обліку нематеріальних активів з метою посилення контролю за їх наявністю та рухом. Запропоновано методику обліку витрат на створення об'єктів права інтелектуальної власності на етапі дослідно-конструкторських робіт. Розроблено порядок проведення процедур попереднього, поточного та наступного контролю нематеріальних активів. Удосконалено методику аналізу ефективності використання даних активів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.1 +
Шифр НБУВ: РА361850

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Нечай П.Ю. 
Облік валових доходів та витрат підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.Ю. Нечай ; Київ. нац. економ. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання організації та методики обліку доходів і витрат з метою оподаткування (податкового обліку) за умов реформування вітчизняної системи бухгалтерського обліку з використанням міжнародних стандартів. Досліджено економічну сутність податкового прибутку. Проаналізовано особливості податкового законодавства щодо визначення та оцінки доходів і витрат, вивчено причини, що викликають відмінності облікового та податкового прибутку. Висвітлено головні принципи встановлення фінансових результатів з метою оподаткування. Обгрунтовано об'єктивну необхідність заснування окремої підсистеми податкового обліку. Розглянуто існуючі методики податкового обліку, запропоновано рекомендації щодо удосконалення облікових процедур, розроблено методику використання даних фінансового обліку в процесі підготовки податкової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-149.3
Шифр НБУВ: РА316802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Кащена Н.Б. 
Облік і аналіз корпоративних цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Б. Кащена ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні положення, що розкривають економічну та юридичну сутність корпоративних цінних паперів, особливості їх функціонування за умов трансформації економіки. Узагальнено інформацію про застосування у світовій практиці різноманітних цінних паперів, а також виділено ознаки, за якими доцільно класифікувати акції та облігації українських підприємств. Виявлено особливості сучасного стану ринку цінних паперів, з'ясовано його роль у формуванні фінансової політики підприємства. Досліджено процес обігу цінних паперів на фондовому ринку, загальну концепцію визначення їх вартості у бухгалтерському обліку. Розглянуто напрямки удосконалення методики бухгалтерського обліку операцій з корпоративними цінними паперами відповідно до національних стандартів. Розроблено рекомендації з питань удосконалення організації аналітичного обліку акцій та облігацій за умов АРМБ. Проаналізовано вплив факторів на оціночні показники корпоративних цінних паперів. Запропоновано модель прогнозування оцінки результатів зміни структури капіталу на ринкову вартість акцій, а також модель рейтингової оцінки надійності акцій залежно від класу підприємств елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР-4ХАР)20-149.3
Шифр НБУВ: РА311056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Городянська Л.В. 
Облік і аналіз нарахування та використання амортизації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Л.В. Городянська ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Розвинуто науково-методологічні та практичні засади обліку й аналізу нарахування та використання амортизації. Досліджено економічний зміст і концепції нарахування амортизації. Висвітлено її основні узагальнювальні функції, здійснено оцінку чинних методик обліку амортизації в Україні. Розкрито суть поняття "амортизація" за умов переходу на національний стандарт бухгалтерського обліку. На підставі аналізу методів нарахування амортизації запропоновано їх класифікацію як методів пропорційного та прискореного нарахування, проведено їх обробку та наведено у економіко-математичному вигляді. Висвітлено результати обчислень амортизації основних засобів різних груп за даними підприємств житлово-комунального господарства, а також здійснено їх порівняльну оцінку у графічному вигляді. Розроблено рекомендації щодо вдосконалення організації бухгартеського обліку на підприємстві як річної відомості нарахування та використання сум накопиченої амортизації. На підставі статистико-економічного аналізу стану формування й використання амортизаційних коштів в Україні, анкетування 120-ти підприємств України щодо застосування методів амортизації та їх порівняльної характеристики запропоновано концептуальні підходи й розроблено узагальнювальну методику нарахування амортизації, технологію її застосування й алгоритм реалізації. Згідно з цією методикою сукупність методів нарахування амортизації необхідно подавати у відносних показниках. Визначено напрями вдосконалення облікового й аналітичного процесу нарахування й використання амортизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.711.6 + У053.9(4УКР)0-55 +
Шифр НБУВ: РА338716

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Аль Фасфус Фуад Сулейман Махмуд 
Облік і аудит запасів: світова практика та особливості в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Аль Фасфус Фуад Сулейман Махмуд ; Національний аграрний ун-т. — К., 2003. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.72 + У052.9(4УКР)230.675.16-145.72
Шифр НБУВ: РА323563

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Хомуляк Т.І. 
Облік і аудит лізингових операцій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.І. Хомуляк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методики обліку й аудиту лізингових операцій. Розкрито економічну природу лізингу, визначено його роль в інфраструктурі ринку та перспективи розвитку в Україні. Запропоновано класифікацію лізингових операцій. Розроблено реєстри для обліку наданих послуг лізинговими компаніями та форми аналітичних таблиць для узагальнення звітних даних. Наведено рекомендації щодо використання додаткових рахунків для відображення операцій лізингу. Створено систему кодування для обліку майна за оперативного лізингу та програму "1С: Бухгалтерія" для автоматизації обліку лізингових операцій, обгрунтовано нові підходи щодо їх аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.33 + У052.9(4УКР)20-149.33-218 +
Шифр НБУВ: РА356390

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського