Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (124)Книжкові видання та компакт-диски (150)Журнали та продовжувані видання (65)
Пошуковий запит: (<.>U=У052.9(4УКР)20-149.3$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 16
Представлено документи з 1 до 16

      
1.

Чумакова І.Ю. 
Аналіз та аудит реальних інвестицій (на прикладі підприємств малого і середнього бізнесу Херсонської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.Ю. Чумакова ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено організаційно-методичні аспекти аналізу й аудиту реальних інвестицій та їх інформаційне забезпечення на виробничих підприємствах малого і середнього бізнесу. Визначено потребу принципово нових підходів стосовно дослідження реальних інвестиційних процесів для питань аналізу й аудиту. Запропоновано основні напрями удосконалення інформаційного забезпечення аналізу й аудиту реальних інвестицій. Розроблено методику аналізу інвестиційної привабливості проектованих і діючих підприємств - об'єктів інвестування. Обгрунтовано методи перспективного й оперативного аналізу реальних інвестиційних проектів та інвестиційного портфеля. Надано рекомендації щодо розвитку методики зовнішнього (незалежного) аудиту й організації внутрішнього аудиту в напрямі включення до складу об'єктів аудиторського контролю інвестиційних проектів і систем управління їх реалізацією на підприємстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР-4ХЕС)20-149.3
Шифр НБУВ: РА312026 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Шевчук В. Р. 
Аналітичне забезпечення раціоналізації грошових потоків підприємств (на прикладі меблевого виробництва України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В. Р. Шевчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено питання вдосконалення методики й організації економічного аналізу грошових потоків підприємств, що охоплює побудову моделі аналітичних досліджень і з'ясування особливостей їх проведення з метою раціоналізації грошових потоків меблевиробничих підприємств України. Значну увагу приділено дослідженням закономірностей та особливостей формування грошових потоків у меблевиробництві, з'ясуванню передумов раціоналізації грошових потоків підприємств в Україні, розробці пропозицій щодо вдосконалення методики ретроспективного аналізу й обгрунтуванню методик стратегічного й оперативного аналізу грошових потоків зі з'ясуванням організаційного механізму реалізації аналітичних досліджень. Результати досліджень використано в практичній діяльності аналітичної роботи меблевиробничих підприємств, що сприяло підвищенню їх платоспроможності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)320.616.515.5-149.3
Шифр НБУВ: РА312730 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Здреник В. С. 
Бухгалтерський облік і контроль операцій з похідними фінансовими інструментами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / В. С. Здреник ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 20 с. — укp.

Визначено основні етапи та причини появи похідних фінансових інструментів. Розкрито сутність понять "деривативи", "форвард", "ф'ючерс", "опціон" і "своп" на базі критичної оцінки наукових підходів щодо їх характеристики. Вдосконалено класифікацію похідних фінансових інструментів на базі аналізу існуючих класифікаційних ознак для потреб бухгалтерського обліку. Визначено елементи облікової політики щодо похідних фінансових інструментів. Обгрунтовано непридатність позабалансових рахунків для обліку операцій з похідними фінансовими інструментами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)80-149.3
Шифр НБУВ: РА371940 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Нечай П.Ю. 
Облік валових доходів та витрат підприємницької діяльності: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / П.Ю. Нечай ; Київ. нац. економ. ун-т. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Вивчено питання організації та методики обліку доходів і витрат з метою оподаткування (податкового обліку) за умов реформування вітчизняної системи бухгалтерського обліку з використанням міжнародних стандартів. Досліджено економічну сутність податкового прибутку. Проаналізовано особливості податкового законодавства щодо визначення та оцінки доходів і витрат, вивчено причини, що викликають відмінності облікового та податкового прибутку. Висвітлено головні принципи встановлення фінансових результатів з метою оподаткування. Обгрунтовано об'єктивну необхідність заснування окремої підсистеми податкового обліку. Розглянуто існуючі методики податкового обліку, запропоновано рекомендації щодо удосконалення облікових процедур, розроблено методику використання даних фінансового обліку в процесі підготовки податкової звітності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-149.3
Шифр НБУВ: РА316802 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Кащена Н.Б. 
Облік і аналіз корпоративних цінних паперів: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Н.Б. Кащена ; Харк. держ. акад. технології та орг. харчування. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні положення, що розкривають економічну та юридичну сутність корпоративних цінних паперів, особливості їх функціонування за умов трансформації економіки. Узагальнено інформацію про застосування у світовій практиці різноманітних цінних паперів, а також виділено ознаки, за якими доцільно класифікувати акції та облігації українських підприємств. Виявлено особливості сучасного стану ринку цінних паперів, з'ясовано його роль у формуванні фінансової політики підприємства. Досліджено процес обігу цінних паперів на фондовому ринку, загальну концепцію визначення їх вартості у бухгалтерському обліку. Розглянуто напрямки удосконалення методики бухгалтерського обліку операцій з корпоративними цінними паперами відповідно до національних стандартів. Розроблено рекомендації з питань удосконалення організації аналітичного обліку акцій та облігацій за умов АРМБ. Проаналізовано вплив факторів на оціночні показники корпоративних цінних паперів. Запропоновано модель прогнозування оцінки результатів зміни структури капіталу на ринкову вартість акцій, а також модель рейтингової оцінки надійності акцій залежно від класу підприємств елементів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР-4ХАР)20-149.3
Шифр НБУВ: РА311056 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Хомуляк Т.І. 
Облік і аудит лізингових операцій: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.09 / Т.І. Хомуляк ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Тернопіль, 2008. — 20 с. — укp.

Удосконалено методики обліку й аудиту лізингових операцій. Розкрито економічну природу лізингу, визначено його роль в інфраструктурі ринку та перспективи розвитку в Україні. Запропоновано класифікацію лізингових операцій. Розроблено реєстри для обліку наданих послуг лізинговими компаніями та форми аналітичних таблиць для узагальнення звітних даних. Наведено рекомендації щодо використання додаткових рахунків для відображення операцій лізингу. Створено систему кодування для обліку майна за оперативного лізингу та програму "1С: Бухгалтерія" для автоматизації обліку лізингових операцій, обгрунтовано нові підходи щодо їх аудиту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.33 + У052.9(4УКР)20-149.33-218 +
Шифр НБУВ: РА356390

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Остапчук Т.П. 
Облік і контроль капітальних інвестицій: теорія і практика здійснення: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.П. Остапчук ; Терноп. акад. нар. госп-ва. — Т., 2004. — 21 с. — укp.

Розглянуто теоретичні, методичні та практичні питання бухгалтерського обліку та внутрішньогосподарського контролю операцій з капітальними інвестиціями. Уточнено економічну сутність поняття "капітальні інвестиції" для правильного визначення та відображення цих об'єктів у процесі обліку. Узагально об'єкти обліку капітальних інвестицій та об'єкти обліку інвестиційної діяльності зі здійснення капітальних інвестицій. Встановлено значення обліку капітальних інвестицій у системі бухгалтерського обліку для забезпечення відповідності операцій з капітальними інвестиціями їх економічній сутності. Виявлено перспективні напрями розвитку обліку на підставі дослідження історичного досвіду обліку капітальних інвестицій. Удосконалено методику обліку капітальних інвестицій щодо обгрунтування необхідності створення фонду для відтворення необоротних активів та відображення у процесі обліку капітальних інвестицій в орендовані основні засоби. Запропоновано методику проведення внутрішньогосподарського контролю операцій з капітальними інвестиціями. Визначено перспективні напрями удосконалення обліку капітальних інвестицій за умов комп'ютерного обліку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 +
Шифр НБУВ: РА331788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Лайчук С.М. 
Облік і контроль лізингових операцій: теорія і практика: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / С.М. Лайчук ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено питання удосконалення обліку та контролю лізингових операцій. Визначено перспективні напрямки розвитку лізингових операцій в Україні на підставі дослідження генезису лізингу. Розглянуто місце лізингу в бухгалтерському обліку як економіко-правової категорії. Виявлено характерні ознаки лізингової операції та проведено порівняння лізингу з орендою, прокатом, кредитом, продажем у розстрочку. Проаналізовано сучасний стан обліку лізингових операцій та розроблено пропозиції щодо його удосконалення. Визначено елементи облікової політики щодо обліку лізингових операцій у суб'єктів лізингу. Розроблено методику проведення аудиту лізингових операцій. Встановлено порядок обліку і контролю лізингових операцій за умов використання комп'ютерних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)20-149.3 + У052.9(4Укр)20-149.3-218
Шифр НБУВ: РА318588 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Власова І.О. 
Облік розрахунків з дебіторами та кредиторами: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / І.О. Власова ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність розрахунків, їх взаємозв'язок із зобов'язаннями та заборгованістю, розроблено модель для виявлення межі використання цих термінів. Запропоновано 8 класифікаційних ознак для дебіторської та кредиторської заборгованості, які використано під час побудови Плану рахунків для обліку розрахункових операцій. Виявлено місце розрахунків серед об'єктів системи фінансового менеджменту як операції, що є першоджерелом виникнення грошових потоків, дебіторської та кредиторської заборгованості. З'ясовано економічну сутність розрахунків, досліджено особливості їх бухгалтерського обліку, формалізовано тлумачення змісту облікової політики та специфіку використання облікового інструментарію щодо обліку розрахунків. Удосконалено процеси документування та інвентаризації розрахунків, способи оцінки дебіторської заборгованості на дату складання фінансової звітності, запропоновано змінити структуру класів Плану рахунків для обліку розрахунків та внести відповідні корективи до Інструкції про їх використання, методику обліку розрахунків та нарахування резерву сумнівної заборгованості. Розроблено регістри аналітичного та синтетичного обліку, удосконалено форму N1 "Баланс" в частині розкриття інформації про дебіторську та кредиторську заборгованість.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.31 +
Шифр НБУВ: РА335535

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Гудзовата О.О. 
Облік та аналіз фінансових результатів в умовах електронної обробки даних (на прикладі діяльності заготівельного комплексу споживчої кооперації України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.О. Гудзовата ; Укоопспілка, Львів. комерц. акад. — Л., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено значення та місце облікової інформації у системі управління заготівельними підприємствами на сучасному етапі. Наведено номенклатуру статей доходів і витрат з урахуванням методики визначення фінансових результатів і специфіки багатогалузевої заготівельної діяльності. Розроблено форми первинної документації відповідно до вимог автоматизованого обліку. Визначено функціональні компоненти системи обліку, а також проаналізовано фінансові результати, їх взаємозв'язок і алгоритми реалізації на ПЕОМ. Сформовано базу даних обліку фінансових показників з подальшою можливістю одержання на її основі результатів за моделлю "запит - відповідь" для оперативного інформаційного забезпечення управлінських рішень. Основну увагу приділено застосуванню економіко-математичних моделей для вирішення аналітичних задач оцінки діяльності заготівельних підприємств з метою визначення напрямів розробки управлінських стратегій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)242.18-149.3
Шифр НБУВ: РА312822 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Голубка Я.В. 
Облік та аудит фінансових інвестицій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Я.В. Голубка ; Терноп. нац. екон. ун-т. — Т., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено теоретичне узагальнення та запропоновано нове розв'язання наукової проблеми удосконалення оцінки, бухгалтерського обліку й аудиту корпоративних і боргових фінансових інвестицій. Розкрито зміст поняття фінансових інвестицій, обгрунтовано необхідність їх поділу за терміном утримання (поточні, довгострокові), в аспекті власності (корпоративні, боргові) та з метою оподаткування. Розроблено форми первинної документації для відокремленого обліку корпоративних і боргових фінансових інвестицій, програмні модулі на базі 1С:Підприємства. Запропоновано внесення змін до діючого плану рахунків, реєстрів бухалтерського обліку, показників фінансової звітності. Розроблено рекомендації щодо кореспонденції рахунків з обліку фінансових інвестицій з використанням рахунків розрахункового типу. Доведено, що аудит фінансових інвестицій доцільно класифікувати залежно від завдань, які ставляться замовником: як складової фінансової звітності та як аудит фінансових інвестицій під час виконання завдань спеціального призначення. Визначено мету, завдання, об'єкти, джерела, нормативно-правову базу, умови складання договорів, аудиторські процедури щодо даних напрямів аудиту фінансових інвестицій. Встановлено обмежувальні фактори щодо об'єднання капіталів у консолідованій звітності, які повинні враховуватись аудитором.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.34 +
Шифр НБУВ: РА348273

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Шевчук О.А. 
Облік, аналіз і контроль безготівкових розрахунків суб'єктів господарювання: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.А. Шевчук ; Київ. нац. торг.-екон. ун-т. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено економічну сутність і зміст, місце та роль у сучасній економіці безготівкових розрахунків, удосконалено їх класифікацію. Проаналізовано ступінь використання різних форм безготівкових розрахунків. Встановлено їх переваги та недоліки. Висвітлено місце та роль обліку й аналізу в системі управління безготівковими розрахунками. Досліджено організацію обліку безготівкових розрахунків. Наведено рекомендації щодо внесення змін до методики обліку й оподаткування операцій, пов'язаних з безготівковими розрахунками, організації та методики їх контролю. Систематизовано організаційно-інформаційну модель аналізу безготівкових розрахунків. Розроблено методику ретроспективного, оперативного, прогнозного аналізу безготівкових розрахунків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3
Шифр НБУВ: РА312914 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Шарманська С. О. 
Прибуток та особливості його формування і використання в транзитивній економіці: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.01 / С. О. Шарманська ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 22 с. — укp.

Проаналізовано еволюцію, наукові підходи щодо визначення сутності прибутку. Розкрито зростання ролі прибутку у процесі суспільного відтворення, посилення впливу формування та використання прибутку на ринкову трансформацію економіки України. Досліджено вплив моделі економічного розвитку на становлення інституційного середовища одержання суб'єктами господарювання прибутку. Розроблено пропозиції щодо використання фінансових і мотиваційних механізмів зростання прибутку, підвищення ефективності управління витратами та ціноутворенням. Розглянуто підходи щодо розподілу чистого прибутку. Обгрунтовано необхідність посилення стимулювальної ролі прибутку у мотиваційному механізмі. Запропоновано заходи з вдосконалення дивідендної політики, орієнтації діяльності суб'єктів господарювання на інноваційно-інституційний шлях розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.358.4 + У052.9(4УКР)20-149.32 + У9(4УКР)0-864
Шифр НБУВ: РА371212 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Дрозд І.К. 
Система фінансово-економічного контролю в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.06.04 / І.К. Дрозд ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 33 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження сутності трансформації системи фінансово-економічного контролю за умов поглиблення ринкових засад в економіці України. Для побудови системи фінансово-економічного контролю обгрунтовано доцільність використання єдиних правил і принципів з чітким розмежуванням функцій і провноважень контролюючих суб'єктів. Розроблено структуру стандартів фінансово-економічного контролю. Запропоновано метод аудиту ефективності використання бюджетних коштів, який грунтується на критеріях оцінки економічності, ефективності, результативності, законності та якості послуг. Створено методику інформаційних технологій, підконтрольними об'єктами якої визначено ресурси та процеси інформаційної системи підприємства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3-218 +
Шифр НБУВ: РА344545

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Малишенко В.А. 
Удосконалення бухгалтерського обліку, контролю та економічного аналізу при здійсненні процедури банкрутства і санації: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.А. Малишенко ; Східноукр. нац. ун-т. — Луганськ, 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання вдосконалення бухгалтерського обліку, аудиту фінансового стану й економічного аналізу у ході проведення процедури банкрутства та санації українських підприємств. Запропоновано порядок оцінки у бухгалтерському обліку активів неплатоспроможного підприємства - потенційного банкрута, згідно з яким враховується ліквідність активів за терміном, не більшим за встановленим на покриття зобов'язань підприємства та його санації. Розраховано інтегральну п'ятифакторну "R" - модель прогнозування фінансового стану, а також формулу коефіцієнта сумарного збитку, за допомогою якого можна визначити критичний фінансовий стан підприємств. Удосконалено систему аналітичних коефіцієнтів типової методики оцінки фінансового стану потенційного банкрута шляхом коректування критичних меж та встановлення пріоритету окремих фінансових коефіцієнтів для оцінки фінансового стану торговельних підприємств України. Побудовано методику ступеневої оцінки фінансового стану та визначення пріоритетного типу санаційної процедури. Обгрунтовано необхідність і наведено основні критерії побудови єдиної системи економічного контролю у ході проведення процедури банкрутства та санації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-149.3 + У052.9(4УКР)20-218 + У053.9(4УКР)290-232.1
Шифр НБУВ: РА314655 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Станкевич О.І. 
Фінансовий звіт: прагматика, семантика, структура (на матеріалі російської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О.І. Станкевич ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто лінгвістичні особливості російськомовного фінансового звіту (ФЗ) як особливого виду тексту, що функціонує у просторі економічного дискурсу. Виявлено, що економічні зміни у житті суспільства розширили коло осіб, зацікавлених в економічному спілкуванні, що обумовило виникнення якісних і кількісних змін у жанрово-дискурсивній системі мови. Традиційний ФЗ суб'єкта економічної діяльності, який повинен відповідати чітким стандартам і будуватися у табличній формі, доповнено документами близької тематики, які представлено у ЗМІ. Зафіксовано виникнення нестандартних форм звітів, які можуть мати форму гіпертексту або креолізованого тексту, будуватися у вільній формі, мати певне стилістичне забарвлення. Доведено, що евалютивний характер є спільною рисою усіх структурних типів звітів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-70 + У052.9(4УКР)20-149.3-15 в3
Шифр НБУВ: РА372444 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського