Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (277)Книжкові видання та компакт-диски (154)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>U=Ф038$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 43
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Шевчук В.О. 
Влада у некласичних формах демократії: політико-антропологічний вимір: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / В.О. Шевчук ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2003. — 18 с. — укp.

Визначено та проаналізовано найперспективніші напрямки політико-антропологічної методології дослідження транзитивної влади. Розглянуто можливості використання веберівської концепції патримоніалізму для операціоналізації та пояснення сучасного транзитивного процесу. Акцентовано увагу на виявленні досучасних (патримоніальних) компонентів структурування та функціонування посткомуністичної влади, тенденцій та форм їх взаємодії із сучасними демократичними інститутами. Проаналізовано можливості оптимізації демократизаційного процесу з урахуванням виявлених особливостей, що характерні для некласичних демократій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф02 + Ф038.5 + Ф032.2 +
Шифр НБУВ: РА324905

Рубрики:

      
2.

Титаренко Л.М. 
Державна кадрова політика: соціально-психологічний та гуманітарний компоненти удосконалення підготовки управлінських кадрів: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Л.М. Титаренко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено значення соціально-психологічних та етичних аспектів підготовки державних службовців за умов трансформації українського суспільства й обгрунтовано шляхи удосконалення існуючої в Україні моделі кадрової політики. Показано, що орієнтація на соціально-психологічні та моральні чинники у формуванні особистості державного службовця є засобом гуманізації професійної підготовки управлінських кадрів. Доведено пріоритетне значення соціальної спрямованості професійної підготовки на етапі реформування кадрової політики. Встановлено, що під час розробки вітчизняної моделі державного службовця необхідно враховувати індивідуальну своєрідність психологічних властивостей особистості. Запропоновано оригінальну психологічну методику формування аналітичної професіограми й оцінки особистісних якостей державних службовців.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + С5*333.641.28 +
Шифр НБУВ: РА337101

Рубрики:

      
3.

Голос 
Державний механізм етнонаціональної інтеграції суспільства: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Ігор Ілліч Голос ; Донецький держ. ун-т управління. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф088 + Ф038.5 + С5*328.941
Шифр НБУВ: РА348664

Рубрики:

      
4.

Новожилов Б.В. 
Духовна культура як чинник формування іміджу політичного лідера: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.03 / Б.В. Новожилов ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано різні підходи розуміння природи іміджу політичного лідера та доведено, що найбільш розповсюдженими трактовками іміджу є онтологічна та ціннісна. Розглянуто структурні елементи іміджу та визначено основні чинники, які сприяють утвердженню іміджу політичного лідера, тобто, спосіб життя людини, ціннісний контекст середовища, освіта та виховання, засоби масової комунікації та культури. Визначено інтегративну роль духовної культури як могутнього та невичерпного джерела позитивних, визнаних суспільством норм поведінки, спілкування та діяльності. Доведено, що духовна культура надає лідеру соціально-політичний та життєвий досвід, багатство духовних цінностей і є одним з домінантних чинників формування іміджу політичного лідера.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.1 + Ф038.4 + Ф015.29
Шифр НБУВ: РА371862 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Катеринчук П.М. 
Еволюція канадського федералізму та проблема Квебека (80-ті - 90-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / П.М. Катеринчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2003. — 22 с. — укp.

Проаналізовано тенденції до децентралізації федеративної системи Канади останніх десятиріч, зумовлені боротьбою провінцій за перерозподіл повноважень між федеральним центром і регіонами. Визначено передумови та особливості формування сучасної канадської федеративної системи, а також характерні риси канадської федерації у порівнянні з іншими федеративними країнами світу. Виділено головні чинники, що вплинули на еволюцію канадського федералізму, серед яких найважливіше місце посідає боротьба регіональних еліт за розширення свого впливу та повноважень провінційних урядів. Обгрунтовано, що 1980 - 1890-ті рр. стали критичним періодом еволюції канадського федералізму у напрямку децентралізації федеративної системи країни. Доведено взаємозалежність розвитку канадського федералізму та квебекської проблеми та її вплив на процеси децентралізації канадської федерації досліджуваного періоду. Зроблено спробу визначити шляхи розв'язання квебекської проблеми та федерально-провінційних суперечок, спрогнозовано перспективи розвитку канадської федерації у майбутньому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф031.1 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА325868

Рубрики:

      
6.

Баранцева К.К. 
Еліта як духовно-інтелектуальний феномен (соціально - філософський аналіз): Автореф. дис... канд. філос. наук: 09.00.03 / К.К. Баранцева ; Ін-т філософії ім. Г.С.Сковороди НАН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Встановлено основні опозиційні структури та конструктивні принципи різноманітних модифікацій класичного дискурсу про еліту шляхом з'ясування специфіки історичного розгортання даних дискурсів, зокрема, особливостей теоретизації їх вузлових положень (формування ідеї еліти, окреслення способів виокремлення еліти, а також механізмів і форм її легітимації (самолегітимації)). Здійснено деконструктивну рефлексію над класичним дискурсом про еліту з метою виокремлення трансісторичних засад буття еліт і духовно-інтелектуального призначення феномену еліти у соціокультурному просторі. Розкрито зумовленість історичних формоутворень еліти про неї у контексті історичних типів соціальності (премодерн, модерн, постмодерн). З'ясовано витоки специфіки дискурсу про національну еліту, особливості його формування у посткомуністичному українському просторі. Визначено основні типи та характерні ознаки зазначеного дискурсу, а також окреслено можливу стратегію формування постсучасного дискурсу про українську еліту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*422.12 + Ф038.5
Шифр НБУВ: РА312285 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Дубовик Н.А. 
Ідеї консенсусу в концепціях політичних еліт: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.А. Дубовик ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 15 с. — укp.

Висвітлено історію становлення та розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії світової політичної думки. Розглянуто сутність недемократичного консенсусу у ряді праць зарубіжних та вітчизняних авторів. Здійснено порівняльний аналіз демократичного та недемократичного консенсусу. На цій основі обгрунтовано необхідність поєднання принципів демократії та консенсусу в теорії політичних еліт. Визначено засади становлення і розвитку ідеї консенсусу політичних еліт в історії та теорії політичної думки й практики України. Наголошено на необхідності синтезу кращих надбань світової елітології з вітчизняною традицією політичної науки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф054.1 +
Шифр НБУВ: РА327068

Рубрики:

      
8.

Колісніченко І.В. 
Ідентифікація та типологізація політичної харизми в контексті політичного лідерства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.В. Колісніченко ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2007. — 16 с. — укp.

Проведено дослідження сучасних концепцій політичної харизми, зіставлено ідеї харизматичної та пасіонарної особистості. Визначено зміст поняття "харизматична особистість" та виділено його основні компоненти. Розглянуто способи ідентифікації харазматичної особистості. Запропоновано типологію харизматичної ідентичності на базі виділення характеру впливу особистості на громадське життя. Виявлено специфіку харизматичної ідентичності політичного діяча в сучасному світі. Розкрито природу й основні ознаки харизматичного політичного лідера. Розглянуто моделі політичної дії харизматичного лідера. Досліджено вплив політичної харизми на суспільний устрій у державі. Обгрунтовано тезу про штучний характер політичної харизми особистості. Доведено, що визначальною особливістю сучасних українських харизматичних політичних лідерів є їх походження у більшості випадків з групи еліт.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА352995

Рубрики:

      
9.

Денисюк С.Г. 
Імідж політичного лідера в контексті розвитку української політичної культури: особливості формування та механізми реалізації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.03 / С.Г. Денисюк ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Розроблено системологічну концепцію формування іміджу політичного лідера на базі комплексного політологічного аналізу та теоретичних засад політичної психології як найважливішого компонента сучасної політичної свідомості. Визначено ефективні засоби створення іміджу політика з урахуванням їх впливу на процес здійснення вибору лідера громадянами. Доведено, що імідж політика розвивається за законами ринкових відносин. Проаналізовано гендерний аспект формування іміджу політика як ознаку реальної участі українських жінок у політичному процесі. На підставі синергетичного підходу визначено механізм вибору електоратом лідера, імідж якого повинен бути гуманістично оптимальним, тобто його задекларовані наміри мають відповідати реальним діям.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 + Ф054 + Ф055.1 +
Шифр НБУВ: РА350878

Рубрики:

      
10.

Скоблик Н.В. 
Контроль громадян над лідерами в теорії демократії Р.Даля: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / Н.В. Скоблик ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Показано необхідність врахування критиками теорії Р.Даля переходу до неоплюралізму 1980-х рр., а також спрямованості його найбільш ранніх (1940-х рр.) та найбільш пізніх (1990-х рр.) праць. Доведено, що розробка й розвиток Р.Далем його відомих критеріїв реальної демократії чи "поліархії" були нерозривно зв'язані з виникненням і розвитком його концепції контролю громадян над лідерами. Показано, що концепція громадянського контролю вченого взаємопов'язана з його концепцією суспільних змін, яка сформувалась у другій половині 1960-х - 1980-х рр., враховувала його найбільш ранні уявлення про зміни та була доповнена у 1990-х рр. Зауважено, що особливостями цієї концепції є прагнення поєднати радикально-демократичну стратегію соціально-економічних структурних змін з ліберально-консервативною стратегією зміни громадських орієнтацій, пропонування маломасштабних експериментів (зокрема ідеї "мініпопулусу") з метою підвищення рівня громадського контролю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф036 + Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА339849

Рубрики:

      
11.

Туркіна І.Є. 
Місце та роль конституційно-судової гілки влади в демократичному політичному процесі: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / І.Є. Туркіна ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 20 с. — укp.

Встановлено, що місце конституційно-судових органів влади визначається їх спроможністю поєднати горизонтальну та вертикальну схеми політичного управління та відігравати роль владного суб'єкта стосовно інших гілок влади як до об'єктів. Доведено, що конституційно-судові інститути сприяють досягненню основної мети демократичної політичної системи - національної інтеграції за рахунок оптимального поєднання сил держави та громадянського суспільства, що забезпечує самовідтворення демократичної системи та задоволення базових потреб суспільства. Обгрунтовано роль конституційно-судових інститутів за перехідних умов як особливого політичного інституту в системі поділу влади або органу домінуючої партії, що виконують функції національної інтеграції та сприяють підвищенню ефективності управління модернізаційним процесом і зміцненню соціальної складової активності держави.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф023 + Ф038 + Ф035 +
Шифр НБУВ: РА335844

Рубрики:

      
12.

Харченко О.В. 
Напівпрезидентська форма правління: становлення і розвиток: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Харченко ; Ін-т політ. і етнонац. дослідж. ім. І.Ф.Кураса НАН України. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Досліджено проблему становлення та розвитку у країнах європейського континенту напівпрезидентської форми правління. З'ясовано політико-правові проблеми практики становлення цієї системи в сучасній Україні. Запропоновано твердження, що феномен напівпрезидентської форми правління є складною та водночас перспективною системою у країнах, що стали на шлях демократичного розвитку та потребують проведення політики національної інтеграції. Розкрито еволюцію феномену напівпрезидентської форми правління на європейському континенті, розширення її географічних меж як процесу інституціоналізації персоніфікованих форм здійснення влади у домократичний спосіб відповідних країн у XX - XXI ст. У порівняльному аспекті проаналізовано особливості функціонування напівпрезидентської форми правління в роки сходження незалежної України. Виокремлено етапи розвитку вітчизняного інституту президентства та проаналізовано чинники, що сприяють чи стримують зростання його ефективності за сучасних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Х001.313 + Х2(4УКР)64-523 +
Шифр НБУВ: РА360590

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
13.

Токовенко В.В. 
Оптимізація взаємодії політичного керівництва та державного управління в умовах модернізації політико-адміністративної системи України: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / В.В. Токовенко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Розроблено концептуальне обгрунтування засад оптимізації взаємодії політичного керівництва і державного управління як складової чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії політичного керівництва та державного управління за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Розроблено науково обгрунтовані підходи та конкретні технології оптимізації політико-адміністративних відносин в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях. Визначено основні напрямки підвищення ефективності взаємодії політичного керівництва та державного управління в процесі реформування інститутів політичної системи України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)01 + Ф024 + Ф038 + Ф053 +
Шифр НБУВ: РА328894

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  
  

      
14.

Молибога Р.М. 
Політико-правові засади становлення міської влади в столиці України в умовах сучасного державотворення: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / Р.М. Молибога ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2005. — 19 с. — укp.

Здійснено комплексний політологічний аналіз процесу становлення системи міської влади в столиці України. Розкрито роль управління регіонами у трансформаційних процесах, висвітлено умови реалізації демократичного потенціалу місцевого самоврядування. Концептуалізовано поняття міської влади. Проаналізовано розвиток національного законодавства, яке регламентує функціонування місцевого самоврядування та здійснення управління регіонами. Досліджено процес становлення суб'єктів політичної активності у столиці України. Здійснено періодизацію процесу становлення міської бюрократії, розглянуто кожний з його етапів. Концептуалізовано процес консолідації суб'єкта політичного управління містом, сформульовано ознаки її бюрократичного варіанта, альтернативи подальшого розвитку політичного режиму. Охарактеризовано вірогідні напрями демократизації системи політичного управління містом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф032.21 + Х819(4УКР-2К)011.219 +
Шифр НБУВ: РА337320

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
15.

Крюков О.І. 
Політико-управлінська еліта України: особливості становлення та розвитку в умовах суспільної трансформації: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / О.І. Крюков ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 35 с. — укp.

Вперше досліджено проблему становлення та розвитку політико-управлінської еліти. Обгрунтовано концептуальні засади оптимізації взаємодії політичної еліти та державного управління як складової та чинника модернізації українського суспільства та його політичної системи. Здійснено системний аналіз проблеми взаємодії центральної та регіональної політико-управлінської еліти за умов переходу від посттоталітарного до демократичного суспільного устрою. Науково обгрунтовано підходи та технології оптимізації політико-управлінської еліти в структурі державного апарату сучасної України на центральному та регіональному рівнях і визначено основні напрями підвищення її ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011 + Ф038.5 +
Шифр НБУВ: РА350399

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Дащаківська О.Ю. 
Політична еліта України: проблема легітимації: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.Ю. Дащаківська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Проведено комплексний політологічний аналіз проблем легітимації політичної еліти України у період 1990 - 2006 рр. Визначено основні джерела та типи легітимації. Проаналізовано основні підходи щодо розуміння легітимності політичної еліти. Сформульовано визначення понять легітимності, легітимації та політичної еліти. Розглянуто особливий тип політичних ситуацій - легітимаційну ситуацію. Визначено причини виникнення легітимаційних ситуацій, до яких належать конкуренція між політичними інститутами, невідповідність соціальних і політичних прав. Розкрито особливості легітимаційних ситуацій в Україні та роль в них політичної еліти. Проаналізовано джерела легітимації політичної еліти України, вивчено їх вплив на політичних діячів і чиновників. Досліджено особливості легітимації бюрократії, визначено головні чинники процесів визнання чиновників, розглянуто типи співвідношення між політиками та бюрократією. Встановлено, що традиція як джерело легітимності залежить від генераційної структури політичної еліти. Обгрунтовано визначення такого джерела легітимації, як харизма, що є стійкою системою цінностей, які транслюються лідером у суспільство. У даному контексті проаналізовано передвиборні програми кандидатів - переможців президентських виборів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + Ф011 +
Шифр НБУВ: РА349754

Рубрики:

      
17.

Шиманова О.В. 
Політична комунікація в системі міжпартійних та внутрішньопартійних відносин в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.В. Шиманова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено зміст і форми між- та внутрішньопартійної комунікації в українських партіях, які увійшли до складу Верховної ради України V та VI скликань у результаті парламентських виборів 2006 р. і позачергових виборів 2007 р., проведених за пропорційною виборчою системою (як найбільш активних у міжвиборчий період і таких, що формують парламентську й урядову більшість). Розкрито сутність політичної комунікації, охарактеризовано її складові, визначено критерії класифікації, описано структуру й основні форми. Досліджено фактори впливу на внутрішньопартійну комунікацію. Визначено характер та особливості організації міжпартійної та внутішньопартійної комунікації в українських парламентських партіях, а також у ситуації вирішення проблемних питань суспільного розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф69(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА369213

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
18.

Пахарєв А.Д. 
Політичне лідерство: історико-політологічний контекст і сучасне становище: Автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.02 / А.Д. Пахарєв ; НАН України. Ін-т політ. і етнонац. дослідж. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Максимально повно представлено та систематизовано історіографічний матеріал з проблеми політичного лідерства, вироблений світовою політичною думкою протягом всієї історії цивілізації. Вперше у вітчизняній політології проаналізовано й подано феномен політичного володарювання, який міститься у наукових працях політичних мислителів Росії та України, що сприяє розробці сучасних методик формування політичного лідерства на засадах вітчизняної історії та національних традицій. Вперше подано об'ємну характеристику українських наукових досліджень стосовно політичного лідерства на підставі наукових поглядів та оцінок таких видатних мислителів, як М.Костомаров, І.Франко, М.Драгоманов, М.Грушевський, М.Туган-Барановський, В.Винниченко, В.Липинський та ін. Комплексно подано та логічно обгрунтовано теоретико-методологічні засади феномену політичного лідерства: концепції поняття цього явища; теорії типів та класифікацій політичного володарювання; концепції якостей і характерних рис політичних лідерів; головні складові політичного стилю лідера. Зроблено спробу виявити, крім об'єктивного, роль особистісного фактора у розпаді Радянського Союзу, який волею чи неволею детермінувався діяльністю радянських лідерів у повоєнний період і до 1991-го р. Проаналізовано особливості становлення політичного лідерства за умов формування нових політичних систем на пострадянському просторі. Розглянуто тенденції розвитку лідерства у нових незалажних державах, які виявляються під впливом внутрішніх соціально-економічних, політичних і духовних критеріїв, а також зовнішньополітичних реалій.Встановлено безпосередній вплив сучасної багатопартійності на процес формування політичних еліт і лідерів за умов демократизації та побудови громадянського суспільства. Обгрунтовано ідею необхідності розвитку сучасного політичного лідерства в Україні на пріоритетах людських прав і свобод як необхідних атрибутів демократичного становлення та розвитку громадянського суспільства та правового державотворення, що актуалізує такі політологічні проблеми як політичне лідерство та елітологію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА322724

Рубрики:

      
19.

Кузнєцова С.В. 
Політичне лідерство: сутність та механізм формування в Україні: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Кузнєцова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Систематизовано теоретико-методологічні підходи щодо вивчення політичного лідерства, його типології та принципів формування. Наведено поняття офіційного (формального) лідерства в процесі інституціоналізації та виконання владно-управлінських функцій в інфраструктурі державних інститутів, політичних партій та організованих груп, альтернативних загальних виборів. Виявлено стан і пріоритетні фактори (тенденції) розвитку політичного лідерства в українському суспільстві. Розкрито базові (інституціоналізовані та персоналізовані) складники механізму формування політичного лідерства в Україні. З'ясовано специфіку політико-організаційної діяльності політичних інститутів у формуванні якісних характеристик лідера. Досліджено ефективність механізму лідеротворення в Україні через контролюючий вплив засобів масової інформації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.4 +
Шифр НБУВ: РА322168

Рубрики:

      
20.

Шушпанніков О.М. 
Політичне управління соціально-трудовими конфліктами як фактор суспільної стабільності: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.М. Шушпанніков ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено концепцію політичного управління соціально-трудовими конфліктами як засобу підтримання суспільної стабільності на оптимальному рівні. Проаналізовано динаміку та методи діагностики виникнення соціально-трудових конфліктів, запропоновано засоби запобігання та профілактики конфліктних ситуацій. Розглянуто сучасні стратегії та механізми управління соціально-трудовими конфліктами, висвітлено різні аспекти та особливості реалізації даного процесу у перехідний період. Розроблено модель системи політичного управління соціально-трудовими конфліктами, охарактеризовано її складові, зокрема функції та джерела фінансування. Досліджено труднощі організації системи політичного управління соціально-трудовими конфлікатами й обгрунтовано можливості їх подолання за сучасних умов демократизації суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038 + Ф015.24 +
Шифр НБУВ: РА342895

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського