Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Наукова електронна бібліотека (31)Реферативна база даних (478)Книжкові видання та компакт-диски (67)
Пошуковий запит: (<.>K=ПСИХІЧНИЙ$<.>+<.>K=СПОКІЙ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Радченко О.М. 
Адаптаційні реакції, їх значення у клініці внутрішніх хвороб: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.02 / О.М. Радченко ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2004. — 36 с. — укp.

Доведено цілісність й універсальність загального адаптаційного синдрому, який складається з певної послідовності адаптаційних реакцій на різних рівнях реактивності, забезпечує гомеостаз і життєдіяльність організму людини та тварин, в яких достатньо розвинені нервова, ендокринна, імунна системи (ссавці). Відзначено, що адаптаційні реакції розвиваються як відповідь організму на сукупність факторів зовнішнього та внутрішнього середовищ. Експериментально доведено, що імунокомпетентні органи змінюються за різних адаптаційних реакцій. Уперше вивчено вплив нестероїдних протизапальних, сульфаніламідного та пірамідинового препаратів на розвиток реакцій. Установлено, що ці препарати у здорових тварин частіше, ніж інші медикаменти викликають адаптаційні реакції несприятливих типів, відповідно яким змінюються показники функції зовнішнього дихання, гемодинаміки, запалення, параметри гемостазу, діяльності нервової, ендокринної та імунної систем, ліпідного обміну. Виявлено та описано сезонні та добові ритми загальних адаптаційних реакцій. Установлено, що частота їх утворення залежить від віку та наявної патології. Обгрунтовано існування окремого типу загальної неспецифічної адаптаційної реакції - реакції неповноцінної адаптації, яка є фоном для будь-якої патології та має відмінні від інших реакцій характеристики нервової, ендокринної, імунної систем, параметри гемостазу та запалення. Уперше з'ясовано прогностичне значення сприятливого чи несприятливого типів адаптаційних реакцій для перебігу хвороб внутрішніх органів. Виявлено, що сприятливими є реакції спокійної та підвищеної активації, а несприятливими - стрес, переактивація та неповноцінна адаптація. Визначено критерії повної, часткової та неповноцінної ремісії з урахуванням типу адаптаційної реакції. Обгрунтовано можливість використання адаптаційних реакцій для медичного прогнозування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р41-3 +
Шифр НБУВ: РА329267

Рубрики:

      
2.

Черняк Ю.В. 
Визначення електронної концентрації іоносферної плазми методом некогерентного розсіяння радіохвиль у режимі двочастотного зондування: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / Ю.В. Черняк ; Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова НАН України. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення точності та розширення можливостей радіофізичного методу некогерентного розсіяння (НР) для визначення електронної концентрації іоносферної плазми. Розроблено та реалізовано на харківському радарі некогерентного розсіяння спосіб визначення електронної концентрації в іоносфері з використанням двохімпульсного двочастотного зондувального сигналу. Згідно з цим способом запропоновано використовувати інформацію про потужність і кінетичні температури, одержаної у разі зондування імпульсом великої тривалості, та дані про потужність сигналу розсіяння одночасно під час зондування діапазону висот 100 - 200 км коротким імпульсом, одержані з великим розрізненням. Розвинуто модель вимірювального каналу, яка передбачає врахування ефекту Фарадея, а також зміни потужності розсіяного сигналу в імпульсному об'ємі. З використанням моделі вимірювального каналу оцінено похибки, наявні у разі використання зондувальних елементів великої та малої тривалості. Запропоновано методику виділення сигналів когерентних відбиттів від штучних супутників Землі та "космічного сміття", яка підвищує точність визначення електронної концентрації у діапазоні висот 300 - 1 000 км. Розроблено спосіб визначення електронної концентрації у діазоні висот 100 - 200 км з використанням іонограм як додаткової інформації. Досліджено висотно-часові варіації електронної концентрації іоносферної плазми у діапазоні висот 100 - 1 000 км і параметрів НР сигналу за умов спокійної та збуреної атмосфери. Уперше під час сильних магнітних бур виявлено потужні сигнали середньоширотних когерентних ехо, проаналізовано їх характеристики. Уперше у східноєвропейському регіоні у період з 2003 до 2007 рр. з використанням розроблених методів одержано дані про варіації електронної концентрації одночасно в інтервалі висот 100 - 1 000 км, зокрема, наявні під час сонячних затемнень, надсильних і помірних магнітних бур, а також збурень, спричинених стартами потужних ракет.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.3 +
Шифр НБУВ: РА361917

Рубрики:

      
3.

Виноградова-Бондаренко В.Є. 
Виховання безпритульних дітей в Україні 20-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / В.Є. Виноградова-Бондаренко ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 21 с. — укp.

Проведено історико-педагогічний аналіз причин безпритульності та бездоглядності, їх вплив на фізичний і психічний стан дітей, а також досліджено їх соціальне становище. Розкрито динаміку організації боротьби з безпритульністю, зміст, форми, методи навчально-виховної роботи у закладах охорони дитинства. Зроблено порівняльний аналіз причин та характеру дитячої безпритульності у 20-х і 90-х рр. ХХ ст. Наведено рекомендації щодо поліпшення роботи з безпритульними у дитбудинках, а також профілактичні дії у боротьбі з безпритульністю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч34(4УКР)463 + Ч33(4УКР)6
Шифр НБУВ: РА314267 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Релігія   
4.

Костенко А.М. 
Віра як релігієзнавчо-психологічний феномен: автореф. дис. ... канд. філос. наук : 09.00.11 / А.М. Костенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Виявлено сутнісні особливості релігійної віри (РВ) як релігієзнавчо-психологічного феномена на основі детального цілісного аналізу її структурованості та функціональності. Виокремлено різноманітні підходи до осмислення даного концепту. Доведено, що під РВ слід розуміти психічний стан, який має певні якісні характеристики, які зумовлені інтенціональністю та мають прояв у поведінці людини. Проаналізовано психологічний механізм формування РВ, його складові та специфічні особливості. Розглянуто місце РВ в контексті триєдності Віри, Надії, Любові, які є визначальним принципом формування духовності віруючої людини. Проведено реконструкцію крайніх форм прояву РВ, розкрито їх сутнісь із урахуванням їх впливу на людину, її психічне здоров'я. Відстежено психодинаміку РВ у адептів деструктивних культів у процесі їх входження в релігійну групу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э210.24 + Э243.322.11
Шифр НБУВ: РА373829 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

В'язовська О.В. 
Вплив емоційного стресу на церебральну нейродинаміку та варіабельність серцевого ритму щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. В'язовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено діапазони значень ентропії Колмогорова - Сіная (еКС) ЕЕГ у симетричних коркових ділянках півкуль головного мозку та структурах лімбікоретикулярного комплексу щурів лінії Вістар у стані спокійного неспання за умов вільної поведінки, а також гострого та хронічного емоційного стресу. За умов гострого емоційного стресу виявлено виражене збільшення еКС у фронтальній, парієтальній та окципітальній коркових ділянках лівої півкулі. З'ясовано, що у структурах лімбіко-ретикулярного комплексу найбіль виражене збільшення еКС відбувається в обох ретикулярних ядрах покришки. Встановлено, що відсутність рухомої активності відображається значним зниження еКС у правій сенсомоторній корковій ділянці. Виявлено стійке підвищення еКС за умов вільної поведінки після тривалої іммобілізації та зниження рівня еКС за умов іммобілізації за наявності хронічного емоційного стресу. У стані іммобілізації за умов гострого та хронічного стресу виявлено зменшення варіабельності серцевого ритму, зниження загальної спектральної потужності та потужності в усіх частотних діапазонах. Доведено, що тривала іммобілізація супроводжується стійкими змінами систем регуляції серцевого ритму, імовірно, характерними для хронічного емоційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е60*739.17 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА355686

Рубрики:

      
6.

Попович Л.В. 
Вплив йодного дефіциту на тиреоїдний статус вагітних та народжених ними дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.14 / Л.В. Попович ; Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України. — К., 2004. — 21 с. — укp.

Досліджено вплив порушень тиреоїдного статусу на перебіг вагітності. Доведено, що йодний дефіцит є фактором високого ризику розвитку ускладнень вагітності, пологів, порушень стану плода, здоров'я новонародженого та дітей у постнатальний період. Встановлено залежність між розмірами та функціональним станом щитовидної залози у матерів, йодним забезпеченням і станом психомоторного розвитку та імунологічної реактивності народжених ними дітей. Визначено вміст ТТГ у всіх новонароджених високогірного району Українських Карпат протягом одного року та встановлено частоту неонатального транзиторного гіпотиреозу. Виявлено негативний вплив перенесеного в неонатальному періоді транзиторного гіпотиреозу на подальший фізичний, нервово-психічний і мовний розвиток дітей протягом перших двох років життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р716.216.415.120.23-3 + Р733.415.120.23-3 +
Шифр НБУВ: РА334426

Рубрики:

      
7.

Удовенко Ю.М. 
Вплив несприятливих умов соціалізації на психічний розвиток дитини: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.05 / Ю.М. Удовенко ; Ін-т психології ім. Г.С.Костюка АПН України. — К., 2007. — 22 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи до вивчення закономірностей впливу несприятливих умов соціалізації на формування особистості дитини. Виявлено, що одними з впливовіших таких умов є прояви насильства до дітей, зокрема, фізичне, психологічне, сексуальне насильство, нехтування потребами дитини. З'ясовано особливості впливу несприятливих умов соціалізації на рівні емоційної, пізнавальної, мотиваційної сфери, образу-Я та міжособистісної взаємодії. Доведено, що під впливом зазначених умов соціалізації діти зазнають емоційного ураження, стосовно образу-Я, значною мірою гальмується пізнавальна активність та виникають порушення у сфері міжособистісної взаємодії. Визначено зміни структурних компонентів психічного розвитку дитини, що виникають під впливом несприятливих умов соціалізації. З урахуванням зазначених змін розроблено типологію дітей, які зазнали цього впливу. Запропоновано діагностичний інструментарій для визначення провідних сфер ураження дітей, що виникають під впливом несприятливих умов соціалізації. Показано, що основою реабілітаційних заходів має бути диференційований підхід, який передбачає врахування уражених сфер психічного розвитку дитини та різновиду несприятливих умов. Розроблено напрями соціально-психологічної реабілітації відповідно до запропонованої типології дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.1-734 + Ю983.402.1 + Ч312 +
Шифр НБУВ: РА352307

Рубрики:

      
8.

Руденко І.М. 
Вплив розлучення батьків на життєдіяльність дитини молодшого шкільного віку: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / І.М. Руденко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вперше до наукового обігу введено поняття "життєдіяльність дитини молодшого шкільного віку, яка пережила розлучення". Виділено й охарактеризовано суспільно-діяльнісний та індивідуально-психічний її рівні. Цілісно розглянуто подію розлучення як динаміку негативних явищ (дестабілізація емоційних стосунків між подружжям, напружені батьківсько-дитячі взаємини до та після розлучення). Досліджено соціальну ситуацію розвитку молодших школярів після розлучення (частоту та характер взаємин між членами неповної сім'ї, вибір і тривалість дружніх стосунків з однокласниками), їх учбову (рівень успішності, негативні чиники впливу) та позашкільну діяльність. Проаналізовано психологічні зміни в особистості дітей, які пережили розпад сім'ї (виразність і стійкість емоційних переживань, ставлення до батьків). Показано відмінності у життєдіяльності молодших школярів залежно від тривалості часового проміжку після розлучення батьків. Розроблено й апробовано психокорекційну програму надання таким дітям психологічної допомоги. Проаналізовано психологічні особливості розвитку особистості дитини у сім'ї після розлучення батьків. Визначено деструктивні чинники взаємин між подружжям та їх вплив на особистість дитини, а також соціальні умови сприятливого перебігу її адаптації до нових стосунків з батьками у неповній сім'ї. Проаналізовано психологічні наслідки дестабілізації емоційних стосунків між батьками для дитини, узагальнено соціально-психологічний досвід життєдіяльності дитини у неповній сім'ї. З'ясовано, що розлучення батьків обумовлює появу деструктивних почуттів (провини, невпевненості у собі, тривожності, боязкості), які діти переживають протягом тривалого часу після розлучення. Доведено можливість зменшення їх негативного впливу на особистість молодшого школяра шляхом проведення психокорекційної роботи з використанням когнітивно-поведінкового підходу з елементами арт-, казко- й ігротерапії, психодрами та психогімнастики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994 + Ю983.402.1 +
Шифр НБУВ: РА368538

Рубрики:

      
9.

Пасечник М.М. 
Динаміка фотосферних шарів Сонця під час спалахів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.03.03 / М.М. Пасечник ; НАН України. Голов. астроном. обсерваторія. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено зміни термодинамічного стану речовини фотосферних шарів активних областей на Сонці під час спалахів на основі спектральних спостережень. Одержано і детально проаналізовано зміни променевих швидкостей та напрямку руху речовини у фотосфері Сонця під час трьох слабких компактних і потужного двострічкового спалахів, а також, для порівняння, у спокійному й активному флокулах. Використано 10 - 34 фраунгоферових ліній, що формуються у різних шарах фотосфери, від 40 до 500 км. Виявлено особливості змін з висотою та часом фотосферного поля швидкостей спалахів. Побудовано напівемпіричні трикомпонентні (гранулу, міжгранульний проміжок і магнітну силову трубку) фотосферні моделі слабкого спалаху 24 травня 1979 р. та флокула, які показують, що фотосферна область спалаху - ряд шарів з температурою, густиною та швидкістю руху речовини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В652.46,022
Шифр НБУВ: РА316441 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Кузьміна О.В. 
Диференційоване навчання в умовах групової форми навчальної діяльності учнів початкової школи: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.В. Кузьміна ; Харк. держ. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2002. — 17 с. — укp.

Вперше теоретично обгрунтовано й екпериментального перевірено умови ефективності диференційованого навчання в груповій навчальній діяльності учнів молодших класів. Розроблено механізм організації групової діяльності, яка забезпечує впровадження диференціації навчання в початковій школі. Розроблено підхід до розробки диференційованих завдань для учнів, визначено вплив групової діяльності на психічний стан учнів на уроці, а також на міжособистісні відносини в класі. Доведено, що поєднання трирівневої диференціації навчальних програм початкової школи, добору навчальних груп з 4 учнів і відповідної організації їх роботи на уроках математики забезпечує збільшення обсягів засвоєння навчального матеріалу шляхом інтенсифікації та оптимізації навчальної роботи на уроці, підвищення глибини розуміння та рівня усвідомленості навчального матеріалу за рахунок кращого володіння навчальними уміннями та навичками, створення більш сприятливого емоційнго фону на уроках внаслідок емоційної розрядки в процесі внутрішньогрупового спілкування, поліпшення міжособистісних відносин і психологічного клімату в класі за рахунок підвищення рівня соціалізації й комунікативних спроможностей учнів. Встановлено, що одним з важливих механізмів дії розробленої методики є підвищення ролі соціальних мотивів навчальної діяльності в груповому навчанні: уникання глузування, підлеглого стану в групі, схвалення однолітків, потягу зайняти більш високий статус серед них, бажання допомагати іншим.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.204 + Ч421.221
Шифр НБУВ: РА317821 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Підпомога А. Ю. 
Засоби і методи профілактико-оздоровчих занять підлітків з адиктивною поведінкою: автореф. дис. ... канд. наук з фіз. виховання та спорту : 24.00.02 / А. Ю. Підпомога ; Нац. ун-т фіз. виховання і спорту України. — К., 2011. — 20 с.: табл., рис. — укp.

Вперше визначено мотивацію до різних видів рухової активності та виявлено доцільні форми занять для підлітків з адиктивною поведінкою. З урахуванням мотивації до певних засобів рухової активності, науково обгрунтовано програму профілактико-оздоровчих занять для підлітків з адиктивною поведінкою за умов загальноосвітньої школи, блоковий принцип якої забезпечує комплексний вплив на їх психічну, фізичну та поведінкову сфери. Набули подальшого розвитку дані стосовно особливостей психічного та фізичного стану таких підлітків. Розширено та доповнено теоретичні уявлення про проблему поширення адиктивної поведінки серед підлітків загальноосвітніх шкіл, а також про негативний аплив такої поведінки на їх психічний і фізичний стан. Доповнено існуючі методологічні підходи до використання мотиваційно виправданих форм рухової активності як ефективного засобу профілактики та корекції адитивної поведінки підлітків за умов загальноосвітньої школи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч511.172
Шифр НБУВ: РА385015 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Похилько В.І. 
Захворюваність та нервово-психічний розвиток дітей грудного віку, яким проводилась інтенсивна терапія: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.І. Похилько ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено перебіг різних нозологічних форм захворювань у дітей раннього віку, яким проведено інтенсивну терапію, з наступним спостереженням за їх нервово-психічним розвитком і захворюваністю залежно від клінічної форми хвороби, її тяжкості, наявності перинатальних чинників та даних нейросонографії. Встановлено, що прогностично несприятливими критеріями летального наслідку захворювань у дітей, які потребують проведення інтенсивної терапії, є зниження антиоксидантного захисту, концентрації калію, натрію, хлору та загального білка паралельно з вирогідним збільшенням рівня креатиніну, залишкового азоту, сечовини та зсуву формули крові уліво на фоні імунодепресії та підвищення процесів перекисного окиснення ліпідів. Розроблено алгоритми прогнозування наслідків захворювань у дітей, яким проведено інтенсивну терапію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.302.1-3
Шифр НБУВ: РА318575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
13.

Колотілова О.І. 
Зв'язки між активністю амінергічних нейронів стовбура мозку і ЕЕГ у кішки: модифікації під впливом бемітилу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.І. Колотілова ; Тавр. нац. ун-т ім. В.І.Вернадського. — Сімф., 2006. — 20 с. — укp.

У дослідах на ненаркотизованих кішках у стані неспання за використання методів позаклітинного відведення імпульсної активності та реєстрації масової електричної активності виявлено, що за спокійного розслабленого стану тварини ФІА норадренергічних-нейтронів блактина пляма більшою мірою взаємозв'язана з розвитком альфа-ритму в електроенцефалограмі (ЕЕГ), а веротонінергічні-нейрони ядра шва переважають у більш тісному взаємозв'язку з бета-ритмом ЕЕГ. Одержані в результаті дослідження факти свідчать про активну участь амінергічних систем у формуванні індивідуального патерну ЕЕГ потенціалів. Показано, що введення бемітилу сприяє зміні частоти генерації імпульсної активності моноамінергічних-систем мозку, що проявляється у масовій електричній активності головного мозку. Виявлено, що результатом введення бемітилу per os у дозі 50 мг/кг є пребудова кореляційних взаємозв'язків між досліджуваними показниками.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*715.3 + Р281.702-2 +
Шифр НБУВ: РА344009

Рубрики:

      
14.

Демчук С.П. 
Зміст фізичного виховання в соціальній інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років із церебральним паралічем: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту / С.П. Демчук ; Львів. держ. ін-т фіз. культури. — Л., 2003. — 22 с. — укp.

Розроблено комплексну (психолого-педагогічної, фізичної та фізіотерапевтичної дії) програму соціальної інтеграції та реабілітації школярів 15 - 16 років з церебральним паралічем засобами фізичного виховання. Обгрунтовано можливість ефективного використання засобів фізичного виховання в системі комплексного застосування реабілітаційних заходів для оздоровлення даних школярів і здійснення соціально-педагогічного впливу на них. Виявлено ефективні методи та тести, які дають змогу визначити ступінь впливу розробленої програми на фізичний та психічний стан даних школярів, а також з'ясувати її оздоровчий, реабілітаційний та інтеграційний ефект.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч439.6 + Ю948.28
Шифр НБУВ: РА325787

Рубрики:

      
15.

Колесникова В.І. 
Ідеї аналітичної психології К.Г.Юнга в дослідженні проблем особистісного розвитку: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / В.І. Колесникова ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечнікова. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Дослідження спрямовано на експлікування ідей К.Г.Юнга про психічний розвиток, особистісний ріст та їх інтегрування у сучасне вітчизняне знання про особистість, а також на здійснення практичного дослідження типології та структури особистості та динаміки процесу розвитку індивідуальності. Створено та перевірено на надійність та валідність методику "Юнгівської типології особистості", що сприяє здісненню діагностики функціонально-психологічного типу особистості на вибірках випробуваних із різними соціально-демографічними характеристиками. Розглянуто можливість використання юнгівської моделі структури та розвитку особистості як методолого-теоретичної основи для процесу сприяння особистісному росту у межах психологічного консультування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю91(4ШВА)6-736.3 + Ю937-71 +
Шифр НБУВ: РА322733

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Кривущев Б.І. 
Клініко-імунологічні порушення у часто хворіючих дітей з пре- і перинатальним ураженням центральної нервової системи і методи їх корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Б.І. Кривущев ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Наведено новий підхід до реабілітації часто хворіючих дітей, які перенесли пре- та перинатальне ураження центральної нервової системи (ЦНС), шляхом розкриття ряду механізмів розвитку імунного дисбалансу в обстежених пацієнтів, а також визначення ступеня ефективності різних способів терапії. Виявлено вплив зазначеного ураження ЦНС на подальший нервово-психічний розвиток і осматичний статус дітей, розвиток у них імунного дисбалансу, що проявляється частою респіраторною захворюваністю, розвитком алергопатології. Доведено наявність достовірної імуномодулювальної дії танакану та сиропу кореня солодки у даних дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627-3 +
Шифр НБУВ: РА327196

Рубрики:

      
17.

Галіяш Н. Б. 
Клініко-лабораторні критерії діагностики імунної резистентності організму здорових та хворих на пневмонію дітей різних вікових груп: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. Б. Галіяш ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено оцінювання здоров'я дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку Тернополя та Тернопільскої області з урахуванням індивідуального стану адаптаційних систем організму. Вивчено особливості та поширеність загальних неспецифічних адаптаційних реакцій у здорових і практично здорових дітей різного віку. Встановлено, що для здорових дітей дошкільного та молодшого шкільного віку характерними є загальні неспецифічні адаптаційні реакції спокійної та підвищеної активації, у віковій групі 10 - 12 років нормою слід вважати реакції тренування та спокійної активації. Вперше визначено особливості клінічного перебігу, характер і спрямованість порушень імунного статусу дітей, хворих на позалікарняні пневмонії, залежно від стану їх адаптаційних систем та досліджено вплив загальноприйнятих схем лікування таких дітей на стан адаптаційних процесів. Встановлено клінічні та діагностичні критерії прогнозування перебігу та ефективності лікування на основі діагностики загальних неспецифічних адаптаційних реакцій організму в динаміці перебігу пневмоній. Вперше встановлено норму кількісного співвідношення морфологічно різних лімфоцитів у крові здорових дітей, показано характер змін лімфоцитів в залежності від типу загальних неспецифічних адаптаційних реакцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА382527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
18.

Шапошнікова Н.В. 
Клініко-параклінічна характеристика новонароджених з вродженою хламідійною інфекцією та їх катамнез: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н.В. Шапошнікова ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2010. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.514-3
Шифр НБУВ: РА370610 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Уманець Т.Р. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування диференційованих реабілітаційних комплексів у дітей з бронхіальною астмою: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Р. Уманець ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

На підставі вивчення функціонального стану зовнішнього дихання, вегетативного гомеостазу, імунологічного та психологічного статусів визначено клініко-патогенетичні особливості періоду ремісії в дітей, хворих на бронхіальну астму (БА). Науково обгрунтовано доцільність використання методів фізичного лікування та психокорекції в реабілітаційних програмах, призначених для поліпшення стану хворих дітей. Досліджено індивідуальну реакцію організму (психічний стан, імунний статус, стан вегетативної нервової системи, імунний статус) на вплив фізичних факторів у дітей, хворих на БА, з використанням методів регламентованого дихання та гідролазерного душу. Розроблено критерії диференційованого призначення методів психокорекції за системою "астма-школи", зважаючи на виявлені особливості психоемоційного реагування на хворобу. Запропоновано реабілітаційні комплекси для дітей шкільного віку з БА з використанням нових технологій відновлюваного лікування з застосуванням фізичних факторів та методів психокорекції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.202-3
Шифр НБУВ: РА316122 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Шалашова І.В. 
Клініко-терапевтичні особливості залежності від психостимуляторів різної рецептури виготовлення: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.17 / І.В. Шалашова ; ДУ "Ін-т неврології, психіатрії та наркології" АМН України. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Запропоновано теоретичне узагальнення та нове вирішення наукової задачі - визначення клініко-терапевтичних особливостей розвитку психічних, поведінкових і супутніх неврологічних розладів внаслідок вживання психостимуляторів різної рецептури виготовлення. Доведено, що клінічна картина синдрому відміни у осіб, залежних від метамфетаміну відрізняється від картини залежних від катинону. У осіб, залежних від метамфетаміну ,поодинокі неврологічні розлади практично не впливають на їх психічний статус, а у залежних від катинону неврологічна симптоматика суттєво його обтяжує. Ефективність лікування пацієнтів, залежних від метамфетаміну є вірогідно вищою, ніж залежних від катинону за ступенем редукції неврологічної симптоматики та ступенем зниження загальної тяжкості психопатології. Особам, залежним від метамфетаміну рекомендовано застосовувати рисперидон та не відміняти вживання психостимуляторів транквілізаторів за умов комплексної терапії синдрому.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.021.1-5 +
Шифр НБУВ: РА363356

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського