Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (6)Реферативна база даних (387)Книжкові видання та компакт-диски (210)Журнали та продовжувані видання (4)
Пошуковий запит: (<.>U=Р252.51$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 32
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Фоміна О.В. 
Активність ферментів утилізації ендогенних альдегідів в окисно-відновних реакціях у щурів різного віку при іммобілізації: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / О.В. Фоміна ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 19 с. — укp.

Виявлено, що в процесі онтогенезу у щурів у тканинах внутрішніх органів виникають умови для зміни ефективності функціонування ферментів, які каталізують окисно-відновні шляхи утилізації карбонільних сполук метаболізму, за умов іммобілізаційного стресу. Вони зумовлюють виникнення "напруги" під час відновлення альдегідів в альдегідредуктазній реакції в печінці 1,5-місячних тварин, а також гальмування перетворень альдегідів в окисних і відновних реакціях у печінці та скелетному м'язі старих щурів. Вікове зниження швидкості утилізації ендогенних альдегідів у досліджених тканинах визначає зниження їх стійкості до вільнорадикального ушкодження. У зв'язку з цим важливу роль у підвищенні резистентності організму до дії ушкоджувальних факторів стресу відіграє спрямована регуляція утилізації ендогенних альдегідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П836.51 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА342715

Рубрики:

      
2.

Малько М.М. 
Вплив гострого та хронічного стресу на вміст цинку в клітинах: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / М.М. Малько ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 20 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню нейрогуморальних та клітинномолекулярних механізмів стресу. Вперше досліджено загальні закономірності змін вмісту цинку в клітинах за умов одноразових і багаторазових фізичних навантажень, іммобілізації та алкоголізації. У випадку гострого стресу концентрація цинку в клітинах підвищується, хронічного стресу - знижується. Накопичення цинку в клітинах відбувається також за умов введення адреналіну та преднізалону, а пілокарпін, навпаки, знижує вміст цього металу. Зміна вмісту секреторних гранул в панкреатичних інсуліноцитах та клітинах Панета базальних відділів кишкових крипт у випадку екстремального впливу відповідає зміні в них концентрації досліджуваного металу. Зниження вмісту цинку в клітинах гіпокампу хронічно алкоголізованих тварин супроводжується розвитком у них алкогольної мотивації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА310984 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Султанова 
Вплив емоційно- больового стресу та інтероцептивного подразнення на вміст компонентів шлункового слизу та інтенсивність вільнорадикальних процесів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Ірина Дмитрівна Султанова ; Львівський національний ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*112.6,022 + Р252.51
Шифр НБУВ: РА308594

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Султанова І.Д. 
Вплив емоційно-больового стресу та інтероцептивного подразнення на вміст компонентів шлункового слизу та інтенсивність вільнорадикальних процесів: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / І.Д. Султанова ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 18 с. — укp.

Виявлено кореляційні взаємозв'язки між змінами вмісту N-ацетилнейрамінової кислоти, гексоз, загальних і пов'язаних із сульфатованими глікопротеїнами (ГП) шлункового слизу та інтенсивністю процесів перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) у слизовій оболонці шлунка (СОШ), стовбурі, проміжному, передньому мозку та активністю антиоксидантної системи. Встановлено зниження захисних властивостей слизового бар'єру шлунка на фоні емоційно-больового стресу та інтероцептивного подразнення 0,5% розчином HCl, яке спричинено інтенсифікацією процесів ПОЛ у СОШ та досліджуваних структурах мозку. Визначено роль механічного подразнення шлунка у підвищенні концентрації гексоз, загальних та пов'язаних із сульфатованими ГП у СОШ, тобто у підсиленні її резистентності до дії факторів агресії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*734.26*112.6,022 + Р252.51
Шифр НБУВ: РА308594 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
5.

В'язовська О.В. 
Вплив емоційного стресу на церебральну нейродинаміку та варіабельність серцевого ритму щурів: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / О.В. В'язовська ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Встановлено діапазони значень ентропії Колмогорова - Сіная (еКС) ЕЕГ у симетричних коркових ділянках півкуль головного мозку та структурах лімбікоретикулярного комплексу щурів лінії Вістар у стані спокійного неспання за умов вільної поведінки, а також гострого та хронічного емоційного стресу. За умов гострого емоційного стресу виявлено виражене збільшення еКС у фронтальній, парієтальній та окципітальній коркових ділянках лівої півкулі. З'ясовано, що у структурах лімбіко-ретикулярного комплексу найбіль виражене збільшення еКС відбувається в обох ретикулярних ядрах покришки. Встановлено, що відсутність рухомої активності відображається значним зниження еКС у правій сенсомоторній корковій ділянці. Виявлено стійке підвищення еКС за умов вільної поведінки після тривалої іммобілізації та зниження рівня еКС за умов іммобілізації за наявності хронічного емоційного стресу. У стані іммобілізації за умов гострого та хронічного стресу виявлено зменшення варіабельності серцевого ритму, зниження загальної спектральної потужності та потужності в усіх частотних діапазонах. Доведено, що тривала іммобілізація супроводжується стійкими змінами систем регуляції серцевого ритму, імовірно, характерними для хронічного емоційного стресу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*730*112.4 + Е60*739.17 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА355686

Рубрики:

      
6.

Шевчук Ю.Г. 
Вплив загальної вертикальної вібрації на морфологію серця інтактних і вагітних щурів та їх потомство: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.01 / Ю.Г. Шевчук ; Харків. держ. медичний ун-т. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості будови серця на різних рівнях структурної організації в інтактних, вагітних щурів лінії Вістар та їх потомства у разі дії на організм загальної вертикальної вібрації. Модель загальної вертикальної вібрації створено з використанням вібростенда ГМК-1. Використано макроскопічні, гістологічні, електронно-мікроскопічні та мікроморфометричні методи дослідження. Встановлено, що дія загальної вертикальної вібрації на інтактних та на вагітних самок призводить до значних змін на різних рівнях структурної організації (більш виражених у інтактних тварин). У щурів-самок після вагітності зміни в міокарді, в основному, мають фізіологічний характер. У порівнянні з дорослими тваринами, вплив вібрації на серце експериментальних щурят виражений значно менше.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА311775 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гарська Н.О. 
Вплив нейтрофілів на формування адаптаційних реакцій систем крові за умов змін імунного статусу організму: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.13 / Н.О. Гарська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2000. — 16 с. — укp.

У дослідах на кролях вивчено вплив нейтрофілів на Хагеман-залежні системи крові під час підвищення та пригнічення імунного статусу організму за умов дії 12-годинної іммобілізації. Встановлено, що у випадку зміни імунного статусу організму стан Хагеман-залежних систем крові під час стресу визначається функціональним станом нейтрофілів, зокрема кількістю лізосомальних ферментів нейтрофілів у плазмі. У випадку формування стрес-синдрому функціональний стан нейтофілів залежить від імунної системи організма, яка впливає на активність гранулоцитопоезу, інтенсивність і тривалість нейтрофілії, вміст лізосом і гранул лізосомальних катіонних білків нейтрофілів, активність кислої фосфатази, агрегаційні властивості лейкоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА309935 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Маракушин Д.І. 
Вплив фізичних навантажень на стійкість до електромагнітного випромінювання та емоційного стресу: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Д.І. Маракушин ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2000. — 16 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням підвищення індивідуальної стійкості до емоційного стресу (ЕС) і низькоінтенсивного електромагнітного випромінювання (ЕМВ) за умов використання фізичних навантажень (ФН) різної інтенсивності та тривалості. Індивідуально дозовані фізичні навантаження, що спричиняють відхилення ЧСС від початкового рівня на 35 - 40%, забезпечують підвищення стійкості до емоційного стресу та до ЕМВ. За умов їх використання відзначено збільшення сили кореляційних зв'язків між показниками, що досліджуються; значне підвищення ефективності поведінкового компонента адаптації; стабілізацію індексу сполучення і зменшення його відхилення від належного значення, підвищення ефективності адаптаційних механізмів до ФН. Індивідуальний підхід до дозування ФН з урахуванням генетично зумовлених особливостей організму сприяє підвищенню ефективності адаптаційних механізмів до дії чинників фізичної (ЕМВ) і стресорної природи, що може бути використано як засіб профілактики і підвищення стійкості до дії ЕС і ЕМВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА308769 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
9.

Діденко С.М. 
Гормональний статус та концентрація циклічних і аденілових нуклеотидів в умовах імунізації і емоційного стресу: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.32 / С.М. Діденко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2009. — 22 с. — укp.

Досліджено біохімічні аспекти емоційного стресу. Вивчено динаміку змін енергетичного обміну й особливостей нейрогуморальних порушень за умов імунізації. Показано, що у разі емоційного стресу (ЕС) підвищується рівень певних гормонів крові, а саме: пролактину та вазопресину. За цього у корі головного мозку різко зростає концентрація лей-енкефаліну на тлі зниження вазопресину в гіпоталамусі. Спостережено зміну вмісту циклічних нуклеотидів та їх співвідношення у корі головного мозку. Всі ці процеси відбуваються на фоні дефіциту аденозинтрифосфорної кислоти (АТФ) та підвищення концентрації аденозиндифосфорної кислоти (АДФ). З'ясовано, що проведення імунізації у тварин призводить до вірогідного збільшення майже всіх досліджених гормонів у крові. За цього у корі головного мозку виявлено зниження циклічного гуанозинмонофосфату. За результатами дослідження тварин після відтворення ЕС на фоні імунізації показано, що рівень гормонів крові вазопресину, глюкагону й альдостерону підвищується на тлі зниження пролактину. За цього відбувається зростання рівня циклічних нуклеотидів на фоні підвищення концентрації АТФ і АДФ. Одержані фундаментальні дані уможливлюють з'ясування стану аденілової системи та гормональної регуляції у разі ЕС за умов імунізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*739.177.52*72 + Р252.51 + Р252.7 +
Шифр НБУВ: РА366755

Рубрики:

      
10.

Зубова Є.О. 
Захисна дія похідних ксантину за умов гострого емоційного стресу в експерименті: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.05 / Є.О. Зубова ; АМН України. Ін-т фармакології та токсикології. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вперше в експерименті виявлено захисну дію похідних ксантину за умов емоційного стресу. Вперше встановлено характер центральної дії диметилксантинів за умов емоційного стресу, який проявляється збільшенням сумаційно-порогового показника, запобіганням порушенням рухових реакцій і дослідницькій поведінці щурів у "відкритому полі", покращенням процесу навчання та збереження пам'яті. Уточнено дані про захисну дію похідних ксантину за емоційного стресу за рахунок впливу на стан наднирників, вегетативну регуляцію (холінергічну - адренергічну) та прооксидантно-антиоксидантну рівновагу. Виявлено участь у механізмі антистресової дії ксантинів цАМФ і цГМФ за даними їх кількості як в сироватці крові, так і тканині головного мозку. Сформульовано уявлення про можливість використання цАМФ і цГМФ для оцінки ступеня стресового напруження, зокрема, у разі дії досліджуваних лікарських засобів. Вперше на підставі кількісної оцінки вираженості антистресової дії похідних ксантину встановлено, що ефективність пентоксифіліна за умов емоційного стресу перевищує активність пірацетаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.7/9 ксантин + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА345015

Рубрики:

      
11.

Василинчук Н.М. 
Зміни ліпідного складу, вмісту продуктів переокиснення компонентів плазматичних мембран кардіоміоцитів і формених елементів крові за умов експериментальної гіперхолестеринемії та стресу і можливості їх фармакологічної корекції: Автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.04 / Н.М. Василинчук ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено стан поверхневого шару плазматичних мембран клітин міокарду (глікокаліксу), вивчено особливості змін ліпідного складу, процеси вільнорадикального окиснення компонентів плазматичних мембран кардіоміоцитів і формених елементів крові за умов експериментальної гіперхолестеринемії (ГХЕ) та больового стресу і висвітлено вплив дилтіазему і каптоприлу на виявлені порушення структурно-функціонального стану сарколеми кардіоміоцитів за умов експериментальної ГХЕ. Показано, що під час формування оксидативного стресу за умов ГХЕ і його поєднання з больовим стресом, окрім ліпідних компонентів, виявлено також білкові компоненти мембран і периферичної крові. Доведено, що больовий статус у інтактних тварин має атерогенний ефект: сприяє збагаченню мембран кардіоміоцитів холестерину, порушуючи молярне співвідношення холестерину та фосфоліпідів. Поєднання ГХЕ і стресової реакції призводить до більш значних у кількісному вираженні змінам показників структурно-функціонального стану мембран клітин у порівнянні з ефектами кожного фактора окремо. Визначено мембранопротекторні ефекти інгібітора ангіотензинперетворювального ферменту каптоприлу та антагоніста кальцію дилтіазему за умов експериментальної атерогенної ГХЕ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.654 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА350728

Рубрики:

      
12.

Лисаченко О.Д. 
Зміни структури міокарда передсердь при фізичних навантаженнях та у відновлювальному періоді: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.03.09 / О.Д. Лисаченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Вивчено функціональні особливості будови міокарда лівого передсердя щурів під час адаптації тварин до зростаючих за тривалістю динамічних навантажень та у відновлювальному періоді. З'ясовано характер і направленість змін ендокринної функції кардіоміоцитів передсердь експериментальних тварин за різних фунціональних станів організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА318159 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Фомочкіна І.І. 
Метаболічні механізми розвитку іммобілізаційного стресу та їх корекція: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.І. Фомочкіна ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено роль протеолітичних і вільнорадикальних механізмів у розвитку іммобілізаційного стресу (ІС) і його комбінації із турнікетним шоком, обгрунтовано патоненетичні підходи до їх корекції. Проаналізовано результати 150-ти експериментів, виконаних на білих щурах і кролях. Встановлено, що за умов ІС у тварин спостерігається активація систем протеолізу та вільнорадикального окиснення (ВРО) ліпідів, що сприяє виникненню порушень церебральної гемодинаміки, розвитку компенсованого метаболічного ацидозу, ультраструктурних пошкоджень органів. Доведно, що комбіноване використання контрикалу та корвітину призводить до зниження активності протеїназ і продуктів ВРО ліпідів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА348516

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
14.

Моісеєнко Є.В. 
Механізми дизадаптації та комплексна патогенетична корекція порушень функціональних систем людини в Антарктиці: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / Є.В. Моісеєнко ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2008. — 53 с. — укp.

З'ясовано механізми розвитку дезадаптаційних порушень інтеграційних та кисневотранспортних систем організму за відсутності суттєвого зниження вмісту кисню в атмосферному повітрі. Показано, що розвиток дезадаптаційних порушень кисневотранспортних систем організму людини за тривалого перебування під впливом комплексу екстремальних факторів антарктичної експедиції відбувається на фоні певних нейрогуморальних, нейроімунних, метаболічних, тканинних, клітинних дисфункцій, що призводить до виснаження адаптаційних механізмів і потребує застосування методів корекції. Установлено сезонну динаміку адаптаційно-дезадаптаційних перебудов функціональних систем організму. З'ясовано патогенетичні механізми розвитку дезадаптаційних порушень інтеграційних систем (змін церебрального електрогенезу, активації симпатоадреналової системи, імунної гіпорезистентності), респіраторних, гемодинамічних, гемічних механізмів регуляції кисневих режимів організму (падіння ефективності й економічності механізмів регуляції). Показано роль біоритмологічних і геліогеофізичних факторів середовища у розвитку дезадаптаційних порушень. Досліджено роль алельного поліморфізму гена HIF-1alpha у розвитку адаптаційно-дезадаптаційних перебудов функціональних систем людини за екстремальних умов Антарктики. Розроблено комплексну патогенетичну корекцію дезадаптаційних порушень у антарктичних зимівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*73*801.1-658.10 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА359915

Рубрики:

      
15.

Коноварт 
Механізми дії блокаторів Н2-гістамінових і М1-холінергічних рецепторів у лімфоцитах периферичної крові: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.03 / Оксана Вікторівна Коноварт ; Львівський національний медичний ун-т ім. Данила Галицького. — Л., 2008. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 + Р252.7
Шифр НБУВ: РА356576

Рубрики:

      
16.

Шатило В.Б. 
Механізми зниження стійкості людей літнього віку до дії стресових чинників та можливі шляхи корекції: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.03 / В.Б. Шатило ; Ін-т геронтології АМН України. — К., 2001. — 38 с. — укp.

На підставі комплексного обстеження 400 здорових людей різного віку визначено механізми зниження стійкості організму літніх людей до дії стресових чинників. Розроблено засоби корекції надмірних стресових реакцій серцево-судинної системи для зазначеної категорії осіб. Встановлено, що зниження стійкості організму літніх людей за умов стресового фізичного навантаження зумовлене недостатністю периферійної ланки гіпофізарно-надниркової системи, аеробних механізмів одержання енергії, значним посиленням симпатичної активності на тлі послаблення парасимпатичних і барорефлекторних впливів на серцево-судинну систему (ССС), низьким рівнем фізичної тренованості. Розроблено підходи до визначення оптимальної інтенсивності та тривалості фізичних навантажень для людей похилого віку. Доведено, що стрес-протекторний ефект спричиняють фізичні тренування тривалістю понад 3 міс., бета-адреноблокатор анаприлін, геропротекторні засоби - пептидні препарати тимуса й епіфіза, комплекс препаратів метаболічної дії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА316462 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лучко І.М. 
Механізми порушення функції і структури ендотеліоцитів ендокарда та мікроциркуляторного русла міокарда при емоційному стресі, гіперхолестеринемії і їх поєднанні: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / І.М. Лучко ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 2009. — 20 с. — укp.

Відзначено, що вплив гострого стресу на ендотелій ендокарда та мікроциркуляторного русла міокарда характеризується зростанням активності простациклін- і тромбосансинтезувальної систем, збільшенням вмісту в клітинах вільного холестерину та вільних жирних кислот, утворенням ендотеліальних тілець і повною десквамацією окремих ендотеліоцитів. У разі гіперхолестеринемії відбувається нагромадження холестерину у плазматичних мембранах ендотеліоцитів серця. Гіперхолестеринемія потенціює дію емоційно-больового стресу, його проявом є збільшення кількості ендотеліальних тілець, посилення процесу десквамації ендотеліоцитів і зростання вмісту в крові маркерів ендотеліальної дисфункції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.70 + Р252.654 + Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА363927

Рубрики:

      
18.

Клишня М.А. 
Морфофункціональна характеристика ендотеліоцитів аорти при хронічній гіперхолестеринемії, стресі та механічному пошкодженні: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / М.А. Клишня ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уперше морфологічно показано, що патогенез ендотеліальної дисфункції у разі хронічної гіперхолестеринемії (ГХЕ), стресу та його посттравматичної регенерації визначається рецептор-опосередкованим, найбільш вираженим у разі стресу та прямим впливом, що максимально реалізується за умов хронічної ГХЕ. Електронноцитохімічно констатовано морфофункціональну гетерогенність везикулоподібних структур ендотеліоцитів аорти та з'ясовано роль різних шляхів трансендотеліального транспорту речовин: дифузії, ультрафільтрації та мікропіноцитоза у порушенні проникності ендотеліального моношару. Уперше доведено, що основною причиною її підвищення за хронічної ГХЕ є не мікропіноцитоз, інтенсивність якого знижується, а дилатація міжендотеліальних щілин. Проаналізовано можливі механізми цього феномену. Установлено, що постравматична ендотелізація судинної стінки не забезпечує повного відновлення гістроструктури ендотеліального моношару та супроводжується довготривалою генералізованою реакцією ендотеліоцитів. Виявлено істотні відмінності в змінах судинного ендотелію за умов моделювання гострої та хронічної стресорних ситуацій. Відзначено, що пролонгована гіперкатехоламінемія (ГКАЕ) визначається включенням адаптаційних і патологічних механізмів, які формують якісно іншу у порівнянні з гострою ГКАЕ картину морфофункціональної перебудови ендотеліального моношару. Виявлено взаємопотенціювання ендотеліотропного ефекту у випадку поєднання ГХЕ зі стресом або з механічою деендотелізацією, що обумовлено включенням різних механізмів регуляції функції та альтерації ендотеліоцитів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51 +
Шифр НБУВ: РА329474

Рубрики:

      
19.

Ткачук С.С. 
Нейроендокринні та біохімічні механізми порушень стрес- лімітуючої та стрес- реалізуючої систем мозку у щурів з синдромом пренатального стресу: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.03.04 / С.С. Ткачук ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 41 с. — укp.

Досліджено ендокринні, нейрохімічні та біохімічні механізми порушень стрес-реактивності за показниками функціонального стану стрес-реалізуючої та стрес-лімітуючої систем у щурів з синдромом пренатального стресу. Показано, що у формуванні нейроендокринних механізмів стрес-реалізуючої та стрес-лімітуючої систем і їх співвідношення бере участь не лише генетична програма організму, але й пренатальні чинники, здатні порушувати гормон-медіаторний імпринтинг. Виявлено регіонарну чутливість нейрохімічних механізмів окремих структур до дії стресорних впливів на мозок у пренатальний період індивідуального розвитку. Доведено, що послаблення стрес-реактивності у щурів з синдромом пренатального стресу має місце за умов зниження ємності і потужності нейроендокринних і біохімічних показників компонентів стрес-лімітуючої системи. На основі отриманих даних сформульовано концепцію структурної, нейрохімічної та біохімічної дезінтеграції стрес-реалізуючої та стрес-лімітуючої систем, наслідком якої є порушення регуляторного континууму стрес-реактивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р252.51
Шифр НБУВ: РА310751 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Гідулянова Х.В. 
Особливості прояву ефекту індукованого окислювального стресу в еритроцитах дітей та підлітків: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.04 / Х.В. Гідулянова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е70*732.241*723.4 + Р252.51 + Р252.7
Шифр НБУВ: РА374919 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського