Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (340)Книжкові видання та компакт-диски (139)
Пошуковий запит: (<.>U=Р733.412.301.1$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 33
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Козіна С.Ю. 
Імунні і метаболічні порушення у дітей 2 - 5 років, хворих на пневмонію, та їх корекція антиоксидантом: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / С.Ю. Козіна ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено патогенетично обгрунтований спосіб лікування гострої сегментарної однобічної позалікарняної пневмонії у дітей 2 - 5-ти років з використанням антиоксидантного препарату Три-Ві-Плюс на підставі вивчення цитогенетичних, імунних і метаболічних показників. Зазначено, що додаткове використання даного препарату сприяє зменшенню цитогенетичних порушень в лімфоцитах периферійної крові, збільшенню загальної кількості Т-лімфоцитів, Т-хелперів/індукторів, B-клітин і природних кілерів, зменшенню виразності гіперсупресорного варіанта імунодефіциту, збільшенню фагоцитарної активності нейтрофілів та моноцитів периферійної крові. Досліджено, що застосування препарату сповільнює надлишкове утворення циркулюючих імунних комплексів, сприяє покращанню їх фракційного складу, стимулює синтез імуноглобулінів основних імунорегуляторних класів, знижує синтез цитокінів, збільшує продукцію інтерферону, сприяє пригніченню активності процесів перекисного окиснення ліпідів та оптимізації ферментативної системи антиокиснювального захисту, покращує баланс між ейказоноїдами. Доведено найбільш позитивний ефект від використання препарату у разі легкого перебігу пневмонії та найменш виражений ефект - за складного перебігу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА360716

Рубрики:

      
2.

Кравчук Б.О. 
Інтраплевральна сорбційна детоксикація в комплексному лікуванні ускладнених форм гострої деструктивної пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / Б.О. Кравчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 1999. — 15 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням пощуку та опрацювання нових високоефективних засобів і методів впливу на гнійне вогнище. Запропоновано, опрацьовано та застосовано у кліниці метод інтегральної сорбційної детоксикації, який базується на внутрішньопорожнинному (плевра, абсцес) застосуванні сорбенту на основі високодисперсного аморфного кремнезему. Метод передбачає санацію гнійних вогнищ 0,5%-ю суспензією сорбенту за спеціальною методикою. Визначено показання, протипоказання, оптимальну концентрацію, експозицію, форму введення сорбенту. Застосування інтраплевральної сорбційної детоксикації на фоні традиційного комплексного лікування ускладнених форм гострої деструктивної пневмонії у дітей дозволило зменшити об'єм і терміни антибактеріальної, інфузійної та посиндромної медикаментозної терапії, тривалість дренування та санації гнійних вогнищ, закриття бронхоплевральних сполучень, попередити розвиток важких септичих синдромів та інших ускладнень, скоротити терміни лікування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52

Рубрики:

      
3.

Дандан Самір Тауфік 
Клініко-імунологічна характеристика гострої пневмонії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Самір Тауфік Дандан ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2005. — 19 с.: рис. — укp.

Доведено наявність дисфункції клітинної та гуморальної ланок імунітету, цитокінового статусу та наднирників у дітей раннього віку, хворих на пневмонію. У період розпалу пневмонії встановлено зниження рівня Т-лімфоцитів, підвищення В-лімфоцитів та пригнічення фагоцитарної активності нейтрофільних гранулоцитів. У гуморальній ланці імунітету діагностовано збільшення концентрації IgM та вмісту циркулюючих імунних комплексів у всіх хворих та збільшення IgA у дітей грудного віку, за цього прояви дисімуноглобулінемії залежали від тяжкості токсикозу. Уперше встановлено залежність вмісту прозапального інтерлейкіну-1 та протизапального інтерлейкіну-10 у сироватці крові від періоду захворювання та тяжкості процесу. У період розпалу пневмонії було виявлено підвищення продукції інтерлейкіну-1, у період реконвалесценції - інтерлейкіну-10, адекватне тяжкості хвороби. Показано, що реакція наднирникової системи на гостре запалення легенів у дітей раннього віку характеризується підвищенням продукції кортизолу, а у хворих з тяжким перебігом пневмонії активність наднирників була зниженою, що свідчить про виснаження адаптивних процесів. Визначено клінічні особливості та фактори ризику несприятливого перебігу пневмонії у дітей раннього віку, сформульовано критерії тяжкості залежно від рівнів інтерлейкіну-1, інтерлейкіну-10 та кортизолу. Зроблено висновок, що зазначені показники є більш специфічними маркерами тяжкості, ніж клінічна симптоматика, на підставі цього обгрунтовано призначення кортикостероїдів, зокрема - фенспіриду та розроблено покази до його використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 +
Шифр НБУВ: РА337825

Рубрики:

      
4.

Чуйко М.М. 
Клініко-імунологічні та мікробіологічні критерії діагностики, профілактики і лікування пневмоній, пов'язаних зі штучною вентиляцією легень, у недоношених новонароджених: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / М.М. Чуйко ; Львів. нац. мед. ун-т ім. Д.Галицького. — Львів, 2004. — 20 с. — укp.

На підставі поглибленого вивчення особливостей етології, імунологічних показників і клінічного перебігу пневмоній, пов'язаних зі штучною вентиляцією легень (ППШВЛ) у недоношених новонораджених одержано нові дані про роль бактеріємії та патологічної мікробної колонізації слизових оболонок дихальних шляхів і травного каналу в розвитку цього захворювання у досліджених новонароджених. Розвинуто концепцію домінуючої ролі грамвід'ємної флори в етіології ППШВЛ, зокрема, синьогнійної палички, ентеробактеру, клебсієли, цитробактеру, які є типовими представниками госпітальної мікрофлори. Розроблено комплексні діагностичні критерії пневмоній, пов'язаних зі ШВЛ у недоношених новонароджених. Уперше встановлено, що одним з механізмів розвитку ППШВЛ є дискордантність функції імунної системи, яка залежить від ступеня зрілості дитини та виявляється значним зниженням або дисбалансом показників місцевого та системного імунітету. Обгрунтовано доцільність та доведено клініко-імунологічну ефективність застосування у комплексній терапії ППШВЛ у недоношених новонароджених препаратів "Бронхо-мунал П" та "Лінекс".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1
Шифр НБУВ: РА330962

Рубрики:

      
5.

Гірка В.Д. 
Клініко-імуноморфологічні зіставлення при пневмонії у новонароджених та грудних дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / В.Д. Гірка ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 2000. — 18 с. — укp.

Визначено два клінічних варіанти перебігу пневмонії у немовлят з обтяженим преморбідним фоном. Охарактеризовано стан їх імунобіологічної реактивності. Встановлено відхилення в імунологічному статусі новонароджених - ранній старт синтезу IgM і IgA, а також прискорений катаболізм материнських IgG. У немовлят імунологічні зміни характеризувались елементами первинної, а також вторинної імунної відповіді на інфекцію та віддзеркалювали фазність інфекційного процесу. Вперше проведено клініко-імуноморфологічне зіставлення, що дозволило встановити структуру перебудови у головних органах імуногенезу - тимусі та селезінці дітей, які померли від пневмонії. У новонароджених реакція імунної системи була слабка та неадекватна силі подразника. Встановлено домінування реакцій Т-клітинної ланки над В-клітинною та макрофагально-моноцитарною системою. З'ясовано, що у немовлят імунні органи на інфекцію реагували більш адекватно. Незалежно від віку померлих у легенях макрофаги переважно були представлені клітинами моноцитарного походження за наявності дефіциту альвеолярних макрофагів кістково-мозкового походження. Наведено результати, які дають можливість глибше зрозуміти особливості реагування імунних органів новонароджених і дітей раннього віку на інфекцію нижніх відділів респіраторної системи відповідно до збудника та віку хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА309523 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Галіяш Н. Б. 
Клініко-лабораторні критерії діагностики імунної резистентності організму здорових та хворих на пневмонію дітей різних вікових груп: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / Н. Б. Галіяш ; ДВНЗ "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського". — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено оцінювання здоров'я дітей дошкільного, молодшого та середнього шкільного віку Тернополя та Тернопільскої області з урахуванням індивідуального стану адаптаційних систем організму. Вивчено особливості та поширеність загальних неспецифічних адаптаційних реакцій у здорових і практично здорових дітей різного віку. Встановлено, що для здорових дітей дошкільного та молодшого шкільного віку характерними є загальні неспецифічні адаптаційні реакції спокійної та підвищеної активації, у віковій групі 10 - 12 років нормою слід вважати реакції тренування та спокійної активації. Вперше визначено особливості клінічного перебігу, характер і спрямованість порушень імунного статусу дітей, хворих на позалікарняні пневмонії, залежно від стану їх адаптаційних систем та досліджено вплив загальноприйнятих схем лікування таких дітей на стан адаптаційних процесів. Встановлено клінічні та діагностичні критерії прогнозування перебігу та ефективності лікування на основі діагностики загальних неспецифічних адаптаційних реакцій організму в динаміці перебігу пневмоній. Вперше встановлено норму кількісного співвідношення морфологічно різних лімфоцитів у крові здорових дітей, показано характер змін лімфоцитів в залежності від типу загальних неспецифічних адаптаційних реакцій організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА382527 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Махмутов Р.Ф. 
Клініко-лабораторно-інструментальна характеристика ураження перикарда при пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Р.Ф. Махмутов ; Харк. держ. мед. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено поліпшенню діагностики уражень перикарда у дітей з пневмонією на основі розробки комплексу клініко-лабораторно-інструментальних критеріїв. Реактивний перикардид на фоні пневмонії виявлено у 6,19% дітей віком від 1 місяця до 14 років, переважно з обтяженим преморбідним фоном, які часто і тривало хворіли на ГРВІ, мали хронічні осередки інфекції. Реактивний перикардид поєднується з ураженням міокарда у 30,19% хворих, реактивним панкреатитом - у 26,42%, плевритом - у 30,19%, полісерозитом - у 7,55%, частіше (у 75,47%) він розвивався у хворих двосторонньою осередковою пневмонією. Клінічні, електрокардіографічно та ехокардіографічно виявлені порушення кардіогемодинаміки, ішемічні зміни у міокарді залишались стабільними протягом 2 - 3 тижнів і починали зникати за 3 - 4 місяці. У таких хворих відзначено стійке підвищення рівня циркулюючих імунних комплексів з вираженою диспротеїнемією.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.410.15-37
Шифр НБУВ: РА307921 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Шевчук О.В. 
Клініко-метаболічні маркери прогнозування перебігу та ефективності протизапальної терапії негоспітальної пневмонії у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Шевчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2005. — 20 с.: табл. — укp.

а також суттєвим зменшенням цитопатичної гіпоксії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-52 +
Шифр НБУВ: РА337835

Рубрики:

      
9.

Пилип'юк А.М. 
Клініко-метаболічні особливості адаптації доношених новонароджених дітей з пневмонією і гіпоксично-ішемічною енцефалопатією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / А.М. Пилип'юк ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.627.703.0-3
Шифр НБУВ: РА307337 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Джансиз К.М. 
Клініко-морфологічна оцінка ефективності заміщувальної сурфактантної терапії в комплексному лікуванні гострої деструктивної пневмонії у дітей: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.09 / К.М. Джансиз ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Експериментально доведено, що антибактеріальна терапія у разі гострої гнійної деструктивної пневмонії (ГГДП) не повною мірою запобігає порушенням у компонентах аерогематичного бар'єру в легенях білих щурів, а застосування заміщувальної сурфактантної терапії (ЗСТ) препаратом "Сукрим" дозволяє їм запобігти. З'ясовано, що доза даного препарату для ендотрахеального введення внаслідок ГГДП у дітей визначається з врахуванням фізіологічного вікового дихального об'єму (ДО) легень і становить для дітей до 5 років - 2 мг/мл ДО, а для дітей старшого віку - 1,5 мг/мл ДО. Дослідження клінічного перебігу інфільтративно-деструктивної форми первинної ГГДП у хворих дитячого віку встановило, що застосування ЗСТ препаратом "Сукрим" у комплексному лікуванні даного захворювання дозволяє запобігти розвитку й прогресуванню плевральних ускладнень у вигляді піотораксу та піопневмотораксу, прискорити одужання й реабілітацію дітей, знизити на них медикаментозне навантаження, а також скоротити термін лікування хворих у хірургічному стаціонарі вдвічі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3
Шифр НБУВ: РА310336 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Лисенко Л.С. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування лікування тяжких пневмоній у дітей, з урахуванням ліпідного обміну та антиоксидантної системи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.30 / Л.С. Лисенко ; Донец. держ. мед. ун-т ім. М.Горького. — Донецьк, 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості стану ліпідного обміну, перекисного окиснення ліпідів, стану антиоксидантної системи, а також розроблено методи лікування метаболічних розладів у хворих за їх критичних станів, зумовлених тяжкими позалікарняними пневмоніями. У 78,3 % хворих на підставі аналізу ліпідного спектра сироватки крові і мембран еритроцитів визначено односпрямовані зрушення, а саме: підвищення рівня загального холестерину, тригліцеридів, холестерин-ліпопротеїдів низької щільності та зниження фосфоліпідів. У 93,5 % хворих установлено інтенсифікацію процесів перекисного окиснення ліпідів, що має прояв у підвищенні рівня дієнових кон'югантів і малонового діальдегіду у сироватці крові й еритроцитах. У 85,7 % хворих установлено розлади функціонування неферментативної ланки антиоксидантної системи, які характеризуються зниженням вмісту гідрофільних (рівня відновленого глутатіона та SH-груп у сироватці крові й еритроцитах) і гідрофобних (ретинолу у сироватці крові) форм антиоксидантного захисту. Зафіксовано тісний кореляційний взаємозв'язок між рівнем продуктів перекисного окиснення ліпідів і стресорними гормонами, тяжкістю стану хворих за критичних станів, зумовлених тяжкою позалікарняною пневмонією, за шкалою SOFA та метаболічними порушеннями, а саме: зв'язок неферментативних антиоксидантів і ліпідним обміном, що свідчить про взаємовплив вільнорадикального окиснення, антиоксидантного захисту, ліпідного обміну, тяжкості захворювання та гіпоксичних порушень. Використання фосфоліпідного препарату "Ліпін" під час лікування хворих за критичних станів, зумовлених тяжкою позалікарняною пневмонією, ефективно сприяє нормалізації показників перекисного окиснення ліпідів, антиоксидантного захисту, ліпідного обміну, гіпоксичних порушень, має мембраностабілізувальну дію, від яких залежить тяжкість стану хворих.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1 +
Шифр НБУВ: РА345448

Рубрики:

      
12.

Сєрний О.В. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування методів лікування позалікарняних пневмоній з ускладненнями у дітей раннього віку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / О.В. Сєрний ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

У дітей раннього віку у динаміці лікування ускладнених форм позалікарняних пневмоній уперше залежно від термінів захворювання та госпіталізації визначено особливості змін показників формених елементів периферичної крові, білкового обміну, ферментів системи, кислотно-основної рівноваги, окремих показників імунітету та концентрації фактора некрозу пухлин і його розчинних рецепторів. Установлено, що зміни метаболізму у зазначеного контингенту хворих дітей залежать від клінічних і параклінічних ознак хвороби та порушень функціонального стану природних систем детоксикації організму, утворень проміжних продуктів протеолізу - пептидів середньої молекулярної маси, здатних пошкоджувати різні органи, зокрема тканинні структури легень. На фоні вираженої ендотоксемії у хворих дітей відбувається дисбаланс клітинної та гуморальної ланок імунної системи у бік гіпоімунного стану з підвищенням утворення циркулювальних імунних комплексів, що відображає високу активність запального процесу у легенях. Доведено, що показники функціонування системи фактора некрозу пухлин та його розчинних рецепторів доцільно використовувати для прогнозування перебігу тяжкої позалікарняної пневмонії з ускладненнями в дітей раннього віку. Патогенетично обгрунтовано доцільність диференційованого застосування методів неспецифічної детоксикації у комплексному лікуванні ускладненої пневмонії з тяжким перебігом у дітей раннього віку, які позитивно впливають на зменшення клінічних ознак хвороби та прискорення одужання. Показано, що за реакціями адаптації щодо лейкограми в таких дітей можна визначати адекватність проведеного лікування, його вплив на пристосувальні реакції, що обумовлюють значною мірою динаміку захворювання організму та вирішення питання стосовно терміну виписки хворого зі стаціонару.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА346411

      
13.

Васильєва О. Г. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування модифікованого режиму корекції змін мікробіоценозу кишечника при негоспітальних пневмоніях у дітей раннього віку: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. Г. Васильєва ; Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я. Горбачевського. — Т., 2011. — 19 с. — укp.

Досліджено питання підвищення ефективності лікування дітей раннього віку, хворих на негоспітальну пневмонію, на основі поглибленого вивчення патогенетичної ролі якісного та кількісного складу мікрофлори кишечника, рівня цитокінів, стану клітинної та гуморальної ланок імунної системи й антиендотоксинового імунітету. Встановлено дисбаланс клітинної, гуморальної та фагоцитарної ланок імунітету, показників інтерлейкінів та антиендотоксинового імунітету сироватки крові в дітей раннього віку з негоспітальними пневмоніями, що залежав від тяжкості захворювання. У розпал захворювання у 80 % дітей виявлені якісні та /чи кількісні зміни кишкової мікрофлори, які значно поглиблювались у динаміці лікування. Запропоновано визначати у сироватці крові вміст популяцій та субпопуляцій лімфоцитів, основних класів імуноглобулінів, показників фагоцитозу, циркулюючих імунних комплексів, рівнів опозиційних пулів інтерлейкінів, титри антиендотоксинових антитіл і розрахунок інтегральних показників ендогенної інтоксикації для оцінки тяжкості перебігу негоспітальної пневмонії, моніторингу ефективності запроваджених лікувальних заходів і прогнозу захворювання у дітей раннього віку. Розроблено комплексну схему лікування з включенням пробіотичного препарату.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-3 + Р733.413.3-5
Шифр НБУВ: РА381111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Томашівська Т.В. 
Клініко-патогенетичні механізми перебігу та оптимізації комплексного лікування позалікарняних пневмоній у дітей раннього віку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.В. Томашівська ; Держ. вищ. навч. закл. "Терноп. держ. мед. ун-т ім. І.Я.Горбачевського". — Т., 2009. — 20 с. — укp.

На підставі результатів клініко-імунологічних і клініко-біохімічних досліджень установлено особливості сучасного перебігу позалікарняних пневмоній у дітей раннього віку, зокрема серопозитивних щодо хламідійної інфекції. Одержано дані щодо стану клітинного та гуморального імунітету, обміну сполучної тканини. Доведено, що коректне оцінювання стану клітинного імунітету має здійснюватися переважно за абсолютними показниками вмісту імунокомпетентних клітин, а відсутність лейкоцитозу у гострому періоді пневмонії може бути додатковим попереднім, достатньо чутливим критерієм визначення імунного дисбалансу. Встановлено корелятивні зв'язки між окремими ланками клітинного та гуморального імунітету та показниками метаболізму сполучної тканини. Встановлено більшу інтенсивність і частоту змін вмісту церулоплазміну, оксипроліну, серомукоїду, сіалових кислот у сироватці крові у гострому періоді пневмонії у порівнянні з загальноприйнятими показниками запалення загального аналізу крові. Це дозволяє їх використовувати як чутливі маркери активності запального процесу, а також для контролю повноти одужання. Патогенетично обгрунтовано й апробовано схему імунокоригувального лікування з використанням імуномодулятора рослинного походження на етапі реконвалесценції позалікарняної пневмонії. На підставі результатів вивчення катамнезу доведено ефективність проведення запропонованої терапії за клінічними та лабораторними критеріями стабілізації певних ланок гомеостазу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА364838

Рубрики:

      
15.

Пересада Л.А. 
Клінічний перебіг, особливості діагностики та принципи лікування нозокоміальної пневмонії у дітей з гострою лейкемією: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.27 / Л.А. Пересада ; Держ. установа "Нац. ін-т фтизіатрії і пульмонології ім. Ф.Г.Яновського АМН України". — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено проблему підвищення якості діагностування й ефективності терапії нозокоміальної пневмонії в дітей з гострою лейкемією на тлі цитостатичної нейтропенії. Наведено результати комплексного дослідження з використанням клінічного, лабораторного, інструментального та мікробіологічного методів, визначено їх діагностичну інформативність у зазначеного контингенту хворих. Акцентовано на доцільності раннього використання спіральної комп'ютерної томографії або комп'ютерної томографії високої роздільної здатності у пацієнтів з фетрильною нейтропенією з метою виключення легень як центру локалізації інфекції та проведення бронхоскопії за наявності інфільтратів у легенях. На підставі одержаних результатів розроблено алгоритм діагностування та терапії нозокоміальної пневмонії, що виникла на тлі мієлосупресії. Встановлено, що використання наведених лікувально-профілактичних заходів сприяє зниженню загальної летальності від нозокоміальної пневмонії на тлі нейтропенії в онкогематологічних пацієнтів у 3,3 рази - з 55,1 % у 1998 р. до 16,7 % у 2006 р.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1 + Р733.411.022 +
Шифр НБУВ: РА363329

Рубрики:

      
16.

Сенюта Л.М. 
Корекція порушень енергетичного та мінерального гомеостазу при тяжкій пневмонії у дітей першого року життя: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Л.М. Сенюта ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Запропоновано наукове вирішення задачі клінічної пульмонології, що полягає у підвищенні ефективності лікування гострої пневмонії (ГП) у дітей першого року життя шляхом оцінки факторів ризику ускладненого перебігу пневмонії, дослідження порушень енергетичного, мінерального, білкового обміну та стану функції печінки. На цій підставі розроблено патогенетично обгрунтовані схеми детоксикаційної терапії. Здійснено грунтовний аналіз сучасних особливостей перебігу ускладненої пневмонії у таких дітей. Установлено, що патогенетичні механізми розвитку ускладнень форм ГП спричинені межовим напруженням компенсаторних механізмів, розвитком прогресуючої токсемії та гіпоксії. Запропоновано диференційовані підходи до детоксикаційної терапії препаратами тіотриазоліну на коензиму композитум.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА348998

Рубрики:

      
17.

Чепурна В.С. 
Лікувальна фізична культура у фізичній реабілітації школярів 11 - 13 років з хронічними бронхітами та пневмоніями в умовах загальноосвітньої школи: Автореф. дис... канд. наук з фіз. виховання і спорту: 24.00.02 / В.С. Чепурна ; Харк. держ. акад. фіз. культури. — Х., 2003. — 20 с.: табл. — укp.

Визначено рівень фізичного розвитку, функціонального стану кардіореспіраторної системи та загальної фізичної підготовленості школярів віком 11 - 13 років. На підставі одержаних даних розроблено та експериментально обгрунтовано методику лікувальної гімнастики з використанням елементів гімнастики Хатха-Йога для школярів спеціальних медичних груп з хронічними бронхітами та пневмоніями. Під впливом занять за запропонованою методикою в експериментальній групі визначено більш позитивні зміни функціональних показників дихальної та серцево-судинної системи, а також показників загальної фізичної підготовленості та результатів Гарвардського степ-тесту, ніж у контрольній групі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.201.1-541 + Р733.412.301.1-541 +
Шифр НБУВ: РА327516

Рубрики:

      
18.

Малофій Л.С. 
Морфофункціональний стан місцевої імунної системи легень у дітей першого року життя при гострих пневмоніях: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.02 / Л.С. Малофій ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено закономірності структурної організації та цитодиференціювання бронхоасоційованої лімфоїдної тканини, проведено їх морфометричний аналіз у дітей різного віку. Встановлено роль структурних компонентів периферичної лімфоїдної тканини легень у патоморфогенезі захворювань органів дихання, зокрема, гострих пневмоній у дітей. Визначено терміни появи елементів бронхоасоційованої лімфоїдної тканини у випадку пневмонії. Встановлено, що однією з причин розвитку гострих пневмоній є порушення формування компонентів бронхоасоційованої лімфоїдної тканини, їх незрілість. Доведено, що від кількісного та якісного складу компонентів місцевої імунної системи легень, яка забезпечує специфічний імунний захист, залежить важкість перебігу захворювань органів дихання у дітей першого року життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-25
Шифр НБУВ: РА318578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Токарчук Н.І. 
Морфофункціональний стан тимусу, гіпофізарно-тиреоїдної системи та оптимізація лікування дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.10 / Н.І. Токарчук ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2007. — 32 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи підвищення ефективності лікування гострої пневмонії у дітей раннього віку та запропоновано методи прогнозування важкості її перебігу на підставі вивчення морфофункціонального стану загрудинної залози та гіпофізарно-тиреоїдної системи. Визначено діагностичну та прогностичну цінність змін функціонування загрудної залози у разі гострої пневмонії у дітей раннього віку й обгрунтовано доцільність введення до комплексу лікування гормону щитоподібної залози L-тироксину. Розроблено математичну модель залежності вмісту гормону тимусу (тимуліну) від функції щитоподібної залози. Визначено вплив особливостей морфофункціональних змін тимусу та гіпофізарно-тиреоїдної системи на перебіг гострої пневмонії у дітей раннього віку з гіпотрофією, у недоношених дітей з ознаками затримки внутрішньоутробного розвитку та дуже малою масою тіла при народженні. Визначено патоморфологічні особливості тимусу дітей, що померли від гострої пневмонії. Науково обгрунтовано методику комплексного лікування дітей раннього віку, хворих на гостру пневмонію, показано її ефективність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5 +
Шифр НБУВ: РА350888

Рубрики:

      
20.

Єгоренко О. В. 
Особливості відновлення функції дихання у дітей, хворих на негоспітальну пневмонію: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.10 / О. В. Єгоренко ; Дніпропетр. держ. мед. акад. ; Ін-т гастроентерології АМН України. — Д., 2011. — 19 с. — укp.

Вперше одержано нові дані про вікові особливості добової функції, циркадних ритмів дихання у здорових дітей у віком від 2-х до 9-ти років, на підставі яких розроблено відповідні нормативи показників добового моніторування реопневмограми (ДМ РПГ). Вперше визначено особливості варіабельності дихального та серцевого ритмів протягом доби, механізмів взаємодії та динаміку показників кардіореспіраторного паттерну за даними добового моніторування реопневмографії й електрокардіографії у дітей від 2-х до 9-ти років з негоспітальною пневмонією (НП) у періоді розпалу захворювання та протягом 6 міс після перенесеної пневмонії залежно від її форми та наявності легеневих ускладнень. Вперше встановлено терміни відновлення показників функції зовнішнього дихання (ФЗД), серцевої та легеневої гемодинаміки у дітей після перенесеної НП. Запропоновано нові прогностичні критерії затяжного перебігу пневмоній на підставі поглибленого вивчення добової ФЗД і серцевої діяльності в катамнестичних спостереженнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.412.301.1-5
Шифр НБУВ: РА379659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського