Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (1)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (801)Книжкові видання та компакт-диски (76)Журнали та продовжувані видання (11)
Пошуковий запит: (<.>K=ПОМПОВ$<.>+<.>K=СТАНЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 72
Представлено документи з 1 до 20
...

      
Категорія: Транспорт   
1.

Лещенко І.Ч. 
Аналіз режимів функціонування систем трубопровідного транспорту газу з урахуванням технічного стану основного обладнання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.01 / І.Ч. Лещенко ; Ін-т загал. енергетики НАН України. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Розроблено нову логіко-математичну модель системи трубопровідного транспорту газу, в якій компресорна станція представлена рівнянням впливу. Запропоновано у разі моделювання роботи газоперекачувального агрегату враховувати технічний стан газотурбінної установки та відцентрового нагнітача. Для ідентифікації технічного стану обладнання компресорних станцій розроблено нові алгоритми, які базуються на оригінальних методах діагностики, що передбачають використання параметрів зі штатного вибору у нормальному експлуатаційному режимі агрегату. Створено програмно-інформаційний комплекс для аналізу режимів системи трудопровідного транспорту газу з урахуванням технічного стану основного обладнання та комплекс для оперативної діагностики зазначеного стану обладнання компресорних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-082.02-5-082 +
Шифр НБУВ: РА337322

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

П'янило Я.Д. 
Аналітико-числове моделювання масопереносу в газопроводах та природних пористих середовищах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 01.05.02 / Я.Д. П'янило ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 40 с. — укp.

Досліджено процеси поширення газу в трубопроводах, фільтрації газу у пористих середовища (підземних сховищах газу) та поширення домішкових речовин у приповерхневих шарах грунту. Побудовано відповідні математичні моделі й розроблено аналітико-числові методи розв'язування сформульованих задач математичної фізики. Вивчено вплив гідродинамічних характеристик газу і геометричних параметрів трубопроводів на процес його руху. Запропоновано спосіб розрахунку режимних параметрів у газотранспортних мережах і розглянуто задачі оптимізації потокорозподілу за різними критеріями (мінімумом паливного газу на компенсаторних станціях, мінімізацією перехідних часів). Побудовано та досліджено математичні моделі розподілу тиску газу у пористих середовищах складної структури (підземних сховищах газу) за наявності зосереджених джерел і вивчено вплив гідродинамічних характеристик газу і геометричних параметрів середовища на функцію розподілу тиску. Досліджено процес гетеродифузного поширення домішкових речовин у приповерхневих шарах грунту за двома шляхами з урахуванням конвективного переносу на одному з них. На базі сформульованої задачі математичної фізики проведено порівняльний аналіз основних фондів її розв'язування. Одержано певні результати, а саме: апроксимацію функцій ортогональними рядами, обернення інтегралу Лапласа, розв'язування диференціальних та інтегральних рівнянь типу згортки з застосуванням спектральних методів, які мають самостійне значення та можуть бути використані під час дослідження фізичних процесів, що описуються нелінійними диференціальними рівняннями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О76-022.82 +
Шифр НБУВ: РА351368

Рубрики:

      
3.

Щербакова М.Є. 
Балансування навантаження і планування задач для підвищення ефективності керуючих обчислювальних систем: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / М.Є. Щербакова ; Держ. вищ. навч. закл. "Донец. нац. техн. ун-т". — Донецьк, 2008. — 20 с. — укp.

Вперше запропоновано метод оптимізації розподілу програмних модулів між вузлами мережевої комп'ютерної системи управління технологічними процесами з радіальною топологією за часовими критеріями, що забезпечує мінімізацію або часу взаємодії програм у мережі, або часу виконання програм контролерами, або часу гарантованої відповіді мережевого обчислювального комплексу. Вперше запрпоновано метод планування задач за багатьма характеристиками, що виконуються робочими станціями комп'ютрених систем керування технологічними процесами, в якому черговість встановлюється між групами рівноцінних задач, що дає можливість зменшити непродуктивні простої задач у чергах до послідовно використовуваних ресурсів. Вперше запропоновано метод умовної векторної обробки масивів даних і його програмну реалізацію, що забезпечують вибіркову векторну обробку елементів масивів за індивідуальними алгоритмами, що сприяє істотному прискоренню обчислень у порівнянні зі скалярною обробкою за рахунок більш повного завантаження конвейєра центрального процесора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965.97 +
Шифр НБУВ: РА358454

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Матіко Ф.Д. 
Вимірювання витрати та кількості стисненого природного газу на газонаповнювальних станціях: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.11.01 / Ф.Д. Матіко ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади побудови системи вимірювання витрати та кількості (об'єму) природного газу під час наповнення балонів автомобілів на газонаповнювальних станціях. Запропоновано та реалізовано новий спосіб розширення діапазону вимірювання витрати за умови забезпечення заданої похибки її вимірювання. Розроблено нові методи розрахунку коефіцієнта стискуваності, показника адіабати, в'язкості природного газу, які дозволяють проводити розрахунки фізичних властивостей природного газу за умов автомобільних газонаповнювальних компресорних станцій. Запропоновано систему автоматизованого проектування витратомірів змінного перепаду тиску зі спеціальними пристроями звуження потоку на підставі використання отриманих методів розрахунку фізичних властивостей природного газу. Розроблено схему та конструкцію витратомірного вузла для вимірювання витрати природного газу за високих тисків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О33-082.057-5
Шифр НБУВ: РА315841 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Янчук Р.М. 
Врахування регіональних тропосферних затримок при супутникових спостереженнях: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.24.01 / Р.М. Янчук ; Київ. нац. ун-т буд-ва і архіт. — К., 2008. — 16 с. — укp.

Розроблено теоретичні положення та методики врахування тропосферних затримок під час супутникових спостережень на довільних точках спостережень. Запропоновано модель урахування тропосферної затримки, яка базується на використанні метрологічних параметрів тропосфери за траєкторією поширення радіосигналу за довільних значень зенітної віддалі та виведено відповідні формули. Всебічно і грунтовно проаналізовано, запропоновано методику й алгоритм використання числових полів метеорологічних параметрів як джерела вхідних даних моделі, що дозволяє забезпечити результати спостережень актуальними й оперативними метеорологічними вимірами. Запропоновано вводити розраховані поправки за тропосферну затримку безпосередньо в результати вимірювань на станціях. З цією метою розроблено прикладне програмне забезпечення. Розроблено схему та виконано експериментальну перевірку основних положень дослідження з використанням даних перманентних станцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д131 + Д23с141.271 +
Шифр НБУВ: РА358034

Рубрики:

      
6.

Фединяк А.В. 
Генетичні ефекти поверхневих і підземних вод Львівщини та корекція мутагенних фонів природними або синтетичними сорбентами: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.15 / А.В. Фединяк ; АМН України. Наук. центр радіац. медицини. — К., 2007. — 21 с. — укp.

Вивчено сумарну мутагенну активність стічних, поверхневих і підземних вод Львівщини. Виявлено, що шахтні води та стоки підприємств нафтопереробної та хімічної промисловості спричинюють мутагенний ефект. Зразки води з поверхневих водойм, до яких потрапляють стічні води, також здаті індукувати генні та хромосомні мутації, семантичну рекомбінацію. На підставі результатів дослідження мутагенності води за різних етапів водопідготовки Львівського водопроводу на станціях санітарної водопідготовки Львівської залізниці показано, що вода з артезіанських свердловин не зумовлює мутагенні ефекти. Введення хлору чи його сполук з метою дезінфекції призводить до індукції мутації різного типу. Показано, що добова експозиція з сорбетами природного (глауконітом, трепелом, активованим вугіллям, цеолітом) та синтетичного (іонообмінною смолою АВ-178 та КУ2-8) походження за певних випадків знижувала мутагенні ефекти хлороганічих забруднювачів питної води.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.5 + Е60*441.226-64 +
Шифр НБУВ: РА349507

Рубрики:

      
7.

Зоріна О.В. 
Гігієнічне обгрунтування шляхів мінімізації утворення хлорорганічних сполук при застосуванні хлору у водопідготовці: Автореф. дис... канд. біол. наук: 14.02.01 / О.В. Зоріна ; Ін-т гігієни та мед. екології ім. О.М.Марзеєва АМН України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Вивчено особливості та закономірності утворення та видалення хлорорганічних сполук (ХОС) на водопровідних станціях та їх поведінку у водопровідних мережах. Проведено порівняльну гігієнічну оцінку різних хлорвмісних агентів щодо спроможності до утворення ХОС. Визначено умови та фактори, що вливають на цей процес. Обгрунтовано можливість використання для доочищення питної води від ХОС нових сорбентів. Проведено моніторинг хлорованої питної води в Україні щодо вмісту ХОС. Розроблено шкали визначення канцерогенного ризику для здоров'я людей від споживання хлорованої питної води з різним умістом хлороформу, трихлоретилену, чотирьоххлористого вуглецю та дибромхлорметану. Запропоновано заходи щодо запобігання або мінімізації забруднення питної води ХОС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р121.531.1 + Н761.104.31 +
Шифр НБУВ: РА346748

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Іванович Г.В. 
Динаміка вмісту глікогену та сумарних ліпідів у мідій IMytilus galloprovincialis/I Lam. Одеської затоки: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.17 / Г.В. Іванович ; НАН України. Ін-т біології півден. морів ім. О.О.Ковалевського. — Севастополь, 2005. — 23 с. — укp.

Вивчено вміст глікогену та його динаміку у тілі мідій Одеської затоки. Доведено, що вміст глікогену у тілі мідій з марікультурних колекторів у 1,8 рази вищий, ніж у мідій природних субстратів. З'ясовано, що він вірогідно зменшувався з верхньої частини колектора - 4,58 %, до нижньої - 2,68 % сирої маси. Виявлено, що вміст глікогену у зовнішніх частинах друзи вищий, ніж у внутрішніх у 1,6 - 1,8 рази. За результатами вивчення максимального вмісту глікогену у тілі мідій за літнього періоду (червень - липень) установлено, що цей вміст значно нижчий в Одеській затоці, ніж у мідій з Кримського регіону (2,98 та в 5,20 - 5,70 % сирої маси відповідно). Виявлено різницю максимальних рівнів вмісту глікогену на п'яти прибережних станціях з різним рівнем водообміну. Цей рівень послідовно зменшується від станції з вільним водообміном - 4,9 % до станції з обмеженим рівнем водобміну - 2,1 % сирої маси. Під час дослідження різних органів мідій установлено, що максимальний вміст глікогену у гонадах, а мінімальний - у зябрах. Визначено, що найбільшого рівня вміст глікогену становить на стадії статевого спокою у гонадах - 5,15 %, у гепатопанкреасі - 1,91 %, у зябрах - 1,79 % сирої маси. Мінімум цього компонента відзначено на стадії вимету в усіх органах. Сумарних ліпідів виявлено найбільше у гепатопанкреасі. В усіх органах вміст сумарних ліпідів максимальний у період дозрівання статевих продуктів на переднерестовій стадії: у гепатопанкреасі - 2,47 %, у гонадах - 1,53 % та у зябрах - 0,92 % сирої маси. Мінімум цього вмісту виявлено в усіх органах у період вимету статевих продуктів. Установлено можливість використання вмісту глікогену та сумарних ліпідів, а також супутніх показників (вмісту сирої та сухої речовини, вологи та морфо-функціональних індексів) як індикаторів стану молюсків на різних стадіях репродуктивного циклу та за різних умов мешкання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е621.166.21*725.123.113 +
Шифр НБУВ: РА341209

Рубрики:

      
9.

Яструбинський В.І. 
Еколого-економічна оцінка ефективності переводу теплоенергетики України на вугільну стратегію розвитку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / В.І. Яструбинський ; Сум. держ. ун-т. — Суми, 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано стан та напрямки розвитку теплоенергетики України, вплив ТЕС на навколишнє середовище, загальні підходи до оцінки економічних збитків від забруднення навколишнього середовища тепловими електричними станціями (ТЕС). Запропоновано науково-методичні підходи щодо прогнозування викидів забруднюючих речовин і економічних збитків за умови зміни структури споживаного палива. Досліджено вплив зміни структури палива на собівартість теплової та електричної енергії. Визначено критичні еколого-економічні параметри доцільності переводу ТЕС на вугільне паливо. Розроблено алгоритм та запропоновано систему показників проведення комплексної еколого-економічної експертизи роботи ТЕС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.70-28
Шифр НБУВ: РА308029 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
10.

Шаповал Г.В. 
Забезпечення ресурсозбереження шляхом удосконалення технології роботи сортувальних станцій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.20 / Г.В. Шаповал ; Укр. держ. акад. залізн. трансп. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи удосконалення технології роботи сортувальних станцій у взаємодії з прилеглими дільницями за умов транспортного ринку за рахунок забезпечення ресурсозбереження, спрямовану на поліпшення якості перевезень та підвищення конкурентоспроможності й престижності залізниць. Розроблено комплекс моделей, що дозволяють реалізувати забезпечення ресурсозбереження у процесі удосконалення технології роботи сортувальної станції та визначити в оперативному режимі число вагонів для кожного стану системи "сортувальна станція - прилеглі дільниці" за умов забезпечення безперервної взаємодії її елементів. Наведено оцінку функціонування системи за рахунок формалізації критерію якості управління системою "Сортувальні станції - прилеглі дільниці".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О213.45 +
Шифр НБУВ: РА351251

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
11.

Бородич П.Ю. 
Закономірності діяльності в системі "рятувальник-екстремальне середовище" на станціях метрополітену: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.01.04 / П.Ю. Бородич ; Харк. нац. акад. міськ. госп-ва. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Визначено закономірності діяльності рятувальників під час аварійно-рятувальних робіт на станціях метрополітену (АРР СМ). Розроблено метод імітаційного моделювання АРР СМ, використання апарату E-мереж, який відображає закономірності організації та проведення повного комплексу АРР СМ, що являє собою функціонування системи "рятувальник - надзвичайна ситуація" на станції метрополітену. Визначено, що закономірністю виконання типових операцій рятувальниками є опис розподілу часу їх виконання за допомогою beta-розподілу. Уточнено закономірності роботи в ізолюючих апаратах, зокрема, з'ясовано, що розподіл витрат повітря під час роботи в апаратах на стисненому повітрі є скошеним, а розподіл подачі кисню в регенеративних апаратах - нормальним. За результатами імітаційного експерименту одержано багатофакторні нелінійні оцінки закономірностей, що характеризують час виконання окремих етапів АРР СМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О818.025н6 + Ц9-532 +
Шифр НБУВ: РА365860

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Стародуб Ю.П. 
Математичне моделювання в динамічних задачах сейсміки стосовно до вивчення будови земної кори: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.П. Стародуб ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Розроблено теорію матрично-скінченноелементного методу для моделювання процесу поширення сейсмічних хвиль в неоднорідних середовищах. Досліджено стійкість алгоритму, дані контрольних розрахунків, отриманих у процесі розв'язку статичних і динамічних задач теорії поширення сейсмічних хвиль. Здійснено моделювання ситуацій з використанням даних вивчення напружено-деформованого стану сейсмо-небезпечного району Карпат, хвильових полів у геотраверсах Карпатського регіону, нафтогазового родовища на Прикарпатті та Чорнобильської АЕС. Розроблено теорію та алгоритм розв'язку оберненої динамічної задачі сейсміки на базі методу стохастичного обертання та матричного методу розв'язку прямої динамічної задачі сейсміки. Представлено приклади уточнення моделей сейсмічних розрізів під сейсмостанціями на основі натурних сейсмограм, зареєстрованих станціями "Ужгород", "Косів", "Міжгір'я" Карпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА318766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Шульга Т.Я. 
Математичне моделювання течій та перенесення домішки в мілководних морських басейнах: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Т.Я. Шульга ; Мор. гідрофіз. ін-т НАН України. — Севастополь, 2008. — 20 с. — укp.

Проведено числовий аналіз згинно-нагинних коливань рівня та просторово-часової мінливості течій в оз. Донузлав і Азовському морі, що виникають під дією характерних для цих районів полів вітру. Досліджено фізичні закономірності розповсюдження пасивної домішки в Азовському морі з урахуванням вітрових дій із застосуванням одно-, дво- та тривимірних нелінійних гідродинамічних моделей. Обгрунтовано необхідність використання нелінійності рівнянь руху для мілководних басейнів. Шляхом порівняння результатів числових експериментів і даних спостережень визначено коефіцієнт поверхневого тертя для Азовського моря. Проведено аналіз чутливості результатів моделювання у разі застосування в розрахунках різних представлень коефіцієнта поверхневого тертя через швидкість вітру. Прийнятну точність математичного прогнозу екстремальних характеристик вітрових збуджень рівня моря підтверджено шляхом порівняння результатів моделювання з даними спостережень на гідрометеорологічних станціях Генічеськ і Маріуполь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.34 с18 +
Шифр НБУВ: РА362016

Рубрики:

      
14.

Гончарук А.А. 
Метод визначення координат вогневих позицій із застосуванням інформації сигнального розпізнавання цілей в РЛС РВП: Автореф. дис... канд. техн. наук: 20.02.14 / А.А. Гончарук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. Військ. ін-т. — К., 2006. — 21 с. — укp.

Удосконалено метод сигнального розпізнавання артилерійської системи (АС), який передбачає використання встановленого закономірного взаємозв'язку між частотами прецесійно-нутаційних коливань балістичного об'єкта (БО) та спектром амплітудних флуктуацій відбитого від нього сигналу, що дозволило розробити алгоритм і структурну схему пристрою розпізнавання класу АС у радіолокаційних станціях (РЛС) розвідки вогневих позицій (РВП). Удосконалено метод визначення координат ВП гармат, що стріляють, шляхом порівняння виміряних координат БО з еталонними траєкторіями з застосуванням одержаних двопараметричних (кута падіння та моменту часу від початку руху БО) еталонних залежностей траєкторій польоту БО на початковій ділянці (за фіксованої початкової швидкості БО) та їх вибору з використанням удосконаленого методу сигнального розпізнавання, на базі якого розроблено алгоритм і структурну схему пристрою визначення координат ВП. Уперше застосовано РЛС РВП. Розроблено математичну модель для дослідження обробки відбитих від БО, стабілізованих у польоті власним обертанням, сигналів з метою розпізнавання класу АС та визначення координат ВП, яка відрізняється від відомих можливістю моделювання комплексного розв'язання задачі розпізнавання-визначення координат ВП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц541.43 + Ц541.43 + Ц541.43
Шифр НБУВ: РА345173

Рубрики:

      
15.

Азаров С.І. 
Методологія аналізу техногенно небезпечних об'єктів і територій для управління їх екологічною безпекою: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 21.06.01 / С.І. Азаров ; Нац. авіац. ун-т. — К., 2005. — 32 с.: рис. — укp.

Проаналізовано причини займань, пожеж, вибухів і нещасних випадків під час аварій у вугільних шахтах, на атомних станціях, об'єкті "Укриття" та територіях, забруднених радіонуклідами внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС. Здійснено ідентифікацію уражуючих факторів аварії та визначено межові значення теплового випромінення, температур, ударної хвилі, масову долю канцерогенних елементів та ізотопів у процесі аварії. Виявлено та детально досліджено механізм утворення і розповсюдження продуктів аварії у повітрі робочої зони та навколишньому середовищі. Виявлено зони ураження, небезпечні умови праці під час ліквідації аварій і аварійну обстановку у населених місцях. Обгрунтовано у санітарно-гігієнічних аспектах параметри уражуючих факторів аварії для розрахунку токсодоз та доз внутрішнього опромінення, спричиненого інгаляційним надходженням радіоактивних продуктів згорання за умов реальних пожеж та оцінено радіаційну обстановку та радіологічні наслідки від аварії на радіаційно-небезпечних об'єктах і територіях. Розроблено алгоритми та реалізовано програми для моделювання аварійних процесів , що відбуваються під час екзогенної підземної пожежі та аварійного вибуху, у випадку займання у центральному залі атомної станції та у приміщеннях об'єкту "Укриття", а також під час пожеж у лісах, забруднених радіонуклідними речовинами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З47-082.03 + З47-082.03 + З47-082.03
Шифр НБУВ: РА336927

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
16.

Доценко С.А. 
Мінливість основних гідрологічних характеристик Одеського регіону північно-західної частини Чорного моря: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.08 / С.А. Доценко ; Одес. держ. екол. ун-т. — О., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено регіональні особливості основних гідрологічних характеритик Одеського регіону північно-західної частини Чорного моря: просторово-часову мінливість термохалінної структури та циркуляції вод, міжрічну та внутрішньовікову мінливость температури та солоності води. Використано матеріали багаторічних експедиційних досліджень акваторії Одеського філіалу Інституту біології південних морів, дані рейдових спостережень за течіями станції Одеса-порт, а також багаторічні ряди вимірів температури та солоності води на станціях Одеса-порт і Геофізичної лабораторії Одеського державного екологічного університету. Надано характеристику термохалінної структури акваторії та її сезонної мінливості. Визначено гідрологічні сезони. Виявлено особливості загальної циркуляції вод. Здійснено модельні розрахунки вітрової циркуляції для постійних вітрів різних напрямків та імітаційні розрахунки у разі їх зміни у період природного синоптичного циклу проходження циклону із заходу на схід. На базі реальних полів температури та солоності води проведено модельні розрахунки термохалінної циркуляції та показано їх сезонні особливості. Виявлено періоди міжрічної та внутрішньовікової мінливості температури та солоності води, обумовлені коливаннями сонячної активності, стоку річок та опадів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д221.9(922.8) +
Шифр НБУВ: РА323389

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Заблоцький Ф.Д. 
Моделювання впливу атмосфери на астрономогеодезичні виміри в полярних регіонах: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.24.01 / Ф.Д. Заблоцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2002. — 35 с.: рис. — укp.

Визначено особливості просторово-часових змін показника заломлення повітря в полярних регіонах і вплив представлення граничного шару атмосфери на величину астрономічної рефракції та атмосферної затримки під час супутникових віддалемірних спостережень. Розроблено алгоритми обчислення інтегрального кута астрономічної рефракції, за її аномаліями оцінено придатність таблиць рефракції для полярних регіонів. Встановлено величину впливу температурної інверсії на астрономічну рефракцію. Наведено моделі атмосфери для її визначення на Антарктичному узбережжі та в Центральній Антарктиді. Запропоновано способи визначення кута астрономічної рефракції за спостереженнями Сонця на великих зенітних відстанях і коефіцієнта земної вертикальної рефракції. Встановлено, що позатропосферна частина вологої складової зенітної затримки у GPS виміри в полярних регіонах в літній період сягає 20 % і більше від її повної величини. Розроблено моделі атмосфери для визначення зенітної тропосферної затримки на станціях Антарктичного узбережжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д113
Шифр НБУВ: РА321011

Рубрики:

      
Категорія: Гірнича справа   
18.

Інкін О.В. 
Обгрунтування фізико-хімічних параметрів формування і управління вуглеводневими зонами при підземній газифікації бурих вугіль: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.15.02 / О.В. Інкін ; Нац. гірн. ун-т. — Д., 2008. — 19 с. — укp.

Установлено домінувальні фізико-хімічні фактори, що визначають динаміку формування вуглеводневих зон у породах покрівлі підземного газогенератора й обгрунтовано технологічні заходи щодо видобутку рідких продуктів газифікації. Для обгрунтування параметрів гідродинамічного видобутку рідких вуглеводнів, акумульованих у покривних породах, використано комплексний підхід, який передбачає проведення аналізу фактичних даних про витоки газу на станціях підземної газифікації вугілля (ПГВ), фізичне моделювання динаміки фомування вуглеводневих зон, комплекс спеціальних лабораторних аналізів, математичне моделювання масопереносу продуктів газифікації. За результатами фізичного та математичного моделювання процесу ПГВ становлено закономірності нагромадження продуктів газифікації та визначено розміри та форму вуглеводних зон, що формуються у породах покрівлі підземного газогенератора. Обгрунтовано порядок розкриття та вигазовування ділянки вугільного пласта, який передбачає відбір рідких продуктів газифікації з вигазованого простору та дозволяє підвищити рентабельність і ефективність ПГВ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: И310.47 +
Шифр НБУВ: РА361875

Рубрики:

      
19.

Примаченко О.Л. 
Облік і аналіз витрат машинно-тракторного парку (на прикладі аграрних підприємств Київської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.Л. Примаченко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Уточнено економічну сутність витрат виробнитцва та обгрунтовано їх склад відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку та галузевих особливостей. Проаналізовано та узагальнено сучасні напрямки класифікації витрат виробництва. Виявлено організаційні та технологічні особливості використання машинно-тракторного парку за сучасних умов господарювання та їх вплив на побудову бухгалтерського обліку. Розроблено рекомендації щодо удосконалення первинної документації з метою підвищення аналітично-контрольних функцій обліку. Досліджено облік та розподіл витрат на утримання та експлуатацію машинно-тракторного парку та наведено рекомендації щодо його удосконалення. Виявлено особливості обліку витрат на утримання техніки на машинно-технологічних станціях. Визначено систему узагальнюючих показників оцінки економічної ефективності використання сільськогосподарської техніки та розроблено практичні рекомендації щодо удосконалення аналізу витрат та виконання робіт машинно-тракторного парку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)232.10-148.6 + У052.9(4УКР-4КИЇ)232.10-148.6 + У053.9(4УКР)321.0-862 + У053.9(4УКР-4КИЇ)321.0-862 +
Шифр НБУВ: РА334431

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
20.

Габа В.В. 
Оптимізація параметрів залізничної транспортної системи з метою прискорення доставки вантажів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.01 / В.В. Габа ; Київ. ун-т економіки і технологій трансп. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Обгрунтовано вибір параметрів, які найбільш істотно впливають на терміни доставки вантажів, а саме: норми складу поїзда, режиму роботи сортувальних систем і станцій, співвідношення маси та швидкості вантажних поїздів. Проаналізовано стан справ щодо виконання термінів доставки вантажів на залізничному транспорті України, внаслідок чого встановлено, що тільки 25 % вагонних відправок вантажів доставляються в строк, а 55 % - з перевищенням терміну доставки. З'ясовано, що фактична середня швидкість доставки вантажів складає 180 км/добу, а нормативна для вагонних відправок - 200 км/добу. Цим пояснюються систематичні порушення доставки вантажів. Установлено елементи залізничної транспортної системи (ЗТС), в яких відбуваються найбільші затримки у просуванні вагонопотоків. Зроблено огляд досліджень щодо прискорення доставки вантажів. Розроблено й апробовано математичні моделі для оптимізації параметрів ЗТС, зокрема, норми складу вантажних поїздів, що впливає на час їх накопичення на сортувальних станціях, режиму роботи цих станцій та критеріїв їх переведення на денний режим роботи, співвідношення маси та швидкості вантажних поїздів, а також запропоновано математичну модель для прогнозування терміну доставки вантажів залежно від технологічних параметрів конкретних напрямків перевезень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О284.02 +
Шифр НБУВ: РА339827

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського