Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (1)Реферативна база даних (277)Книжкові видання та компакт-диски (88)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Д443.417$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 13
Представлено документи з 1 до 13

      
Категорія: Науки про Землю   
1.

Віршило І.В. 
Автоматизована система розв'язку задач інверсії даних сейсмоакустики для багатокомпонентного анізотропного геологічного середовища: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / І.В. Віршило ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Вперше сформульовано та реалізовано методологічні принципи побудови комп'ютерної технології геологічної інтерпретації геофізичних даних, яка грунтується на єдиній моделі багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища, природним атрибутом якого є напружено-деформований та термопружний стани. Створено базу даних геолого-геофізичної інформації, яку інтегровано у програмний комплекс. Розроблено алгоритм математичного моделювання ефективних термопружних властивостей багатокомпонентного анізотропного тріщинуватого геологічного середовища. Створено та апробовано ітераційний алгорим, що забезпечує стійке вирішення задачі інверсії даних сейсмоакустики. Запропоновано комп'ютерну технологію визначення мінералогічного складу та тріщинуватості за даними сейсмоакустичних досліджень. Вперше проведено кількісну оцінку мінералогічного складу та тріщинуватості континентальної земної кори Кіровоградського блоку Українського щита за даними ультразвукових спостережень на зразках керну глибоких свердловин, акустичного каротажу, вертикального сейсмічного профілювання та глибинного сейсмічного зондування. Визначено пружні постійні та функції розподілу орієнтації породотвірних мінералів океанічної верхньої мантії за даними азимутальної сейсмічної анізотропії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА331805

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
2.

Бодлак П.М. 
Геологічна модель зчленування Більче-Волицької і Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та нафтогазоносність фронтальних складок: Автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.17 / П.М. Бодлак ; НАН України. Ін-т геології і геохімії горючих копалин. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено уточненню геологічної будови зони зчленування автохтона Більче-Волицької та алохтона Бориславсько-Покутської зон Передкарпатського прогину та перспективам нафтогазоносності фронтальних складок на основі комплексної інтерпретації геолого-геофізичних матеріалів та даних глибокого і надглибокого буріння. Встановлено, що сучасна північно-східна межа поширення фронтальних складок алохтона Внутрішньої зони контролюється площиною Передкарпатського розлому. За результатами системного аналізу первинної та трансформованої геолого-геофізичної інформації розроблено принципово нову геологічну модель зчленування Зовнішньої та Внутрішньої зон прогину. Доведено, що фронтальні палеогенові складки Внутрішньої зони високоперспективні щодо видобутку нафти та газу. У межах досліджуваної території закартовано низку структур та підраховано геологічні ресурси вуглеводнів фронтальних складок, які становлять 166,4 одиниці умовного палива. З'ясовано, що середні ресурси нафти, газу та конденсату одного об'єкта становлять 16,6 одиниці. Запропоновано буріння опорно-параметричних свердловин на Нижньо-Довголуцькій, Дережицькій, Нижньо-Східницькій, Міжрічинській, Яблуницькій, Путильській структурах, а також пошукових - на Довголуцькій, Лісовицькій, Трускавецькій та Підберезькій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР3)1 + Д59(45УКР3)453.1 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА308734 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
3.

Маляр В. О. 
Геологічна модель Кобзівського родовища на основі комплексування даних сейсморозвідки та промислової геофізики: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / В. О. Маляр ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Проведено огляд історії розвитку та сучасного стану тривимірного геологічного моделювання та передумов його виникнення, розглянуто основні методи й алгоритми. Зазначено геологічні умови залягання пасток газу в картамишських відкладах Кобзівського родовища, що зумовлюють складності під час їх досліджень. На підставі аналізу даних лабораторних досліджень керну та географічних досліджень свердловин визначено кількісні критерії для поділу порід на колектори та неколектори. Встановлено вирішальну роль глинистості на формування фільтраційно-ємнісних властивостей порід-колекторів картамишської світи. Запропоновано методики оцінювання проникності порід за коефіцієнтом пористості та відносної глинистості. За допомогою обумовленого стохастичного моделювання доведено необхідність комплексування даних промислової геофізики та сейсморозвідки у разі формування кубу літології за складних фізико-геологічних умов залягання картамишської світи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417
Шифр НБУВ: РА385813 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
4.

Тищенко А.П. 
Геолого-геофізична модель нафтогазових відкладів північно-західного шельфу Чорного моря (на прикладі площі Шмідта): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / А.П. Тищенко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення вірогідності прогнозування нафтогазоносності геологічних утворень на підставі комплексного аналізу даних сейморозвідки та свердловинної геофізики. Розроблено цифрову 3D геолого-геофізичну модель, яка передбачає обробку й інтерпретацію сейсмічних даних за умов акваторії північно-західного шельфу Чорного моря з застосуванням новітніх технологій і результатів проведених розробок. Застосування розробленої моделі уможливлює оптимізацію процесу освоєння стратегічно важливих для країни вуглеводневих ресурсів. Використання розробленої методики для побудови геолого-геофізичної моделі нафтогазових покладів дозволить збільшити ефективність досліджень під час пошуків нафти та газу. За результатами апробації методики та фактичних даних доведено її готовність до виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453.1-5с4 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА366729

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
5.

Толкунов А.П. 
Глибинна будова Дніпровсько-Донецької западини за даними регіональних сейсмостратиграфічних досліджень: автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / А.П. Толкунов ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2008. — 18 с. — укp.

Проведено дослідження глибинної будови Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ) з використанням нових технічних можливостей проведення польових робіт та обробки одержаної інформації з залученням технологічних прийомів традиційної сейсморозвідки 2D та 3D й обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування ефективної стратегії пошуків родовищ нафти та газу. Підтверджено концепцію багатоетапного та постконседиментаційного розвитку соляних штоків і формування карнизів у нижньокам'яновугільних відкладах. Встановлено ступінь розвитку тектонічних порушень та їх можливу реактивацію, з урахуванням яких уточнено основні етапи тектонічних активізацій у межах ДДЗ. На підставі розробленої схеми кореляції тектонічних порушень і розвитку основних солянокупольних структур встановлено тісний зв'язок антиклінальних структур з особливостями будови фундаменту та розривних порушень. Виділено реальні сейсмічні відбивані горизонти на значних глибинах у кристалічному фундаменті ДДЗ. На підставі результатів наукового дослідження виділено та рекомендовано для буріння ряд нафтогазоперспективних об'єктів ДДЗ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА358410

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
6.

Гринь Д.М. 
Дисипативні функції середовища за даними сейсмічних хвиль: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Д.М. Гринь ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Запропоновано нові теоретичні засади для регуляризації та корекції розв'язку задачі з метою визначення мінімально-фазових спектрів та забезпечення їх єдності за перетворенням Гільберта. За цими даними побудовано відповідні елементарні сигнали, близькі до реальних за умови врахування постійної складової фазового спектра. Наведено формули для продовження розривних головних значень фазових характеристик до неперервності та з'ясування можливих особливостей. З урахуванням неперервних фазових спектрів сейсмічних трас запропоновано елементи теорії для статистичної оцінки немінімально-фазового спектра та визначення відповідного елементарного сигналу, який має відповідати умові мінімальної фазовості. Оптимізовано апроксимацію сейсмічних трас вузькосмуговими складовими - базисними функціями для побудови за ними обвідних за заданими властивостями. З використанням нормованих базисних функцій розроблено новий метод для підвищення роздільності сейсмічних даних, за яким не є необхідними побудова оберненого оператора та некоректні процедури. Зазначено, що цей метод нечутливий до низькочастотних поверхневих хвиль-перешкод. Запропоновано алгоритми для фазової корекції хвиль і, як частинний випадок, - фазової деконволюції. За неперервними фазовими спектрами, а також обвідними базисних функцій визначено спектр часу затримок гармонік і за ними побудовано формули для фазових і групових швидкостей та їх комплекснозначних складових. Розроблено аналітичні засади методу визначення та побудови часового розрізу логарифмічних декрементів згасання (ЛДЗ) з високою роздільною здатністю за обвідними базисних функцій. На підставі результатів практичних випробувань цього методу виявлено різні типи аномалій ЛДЗ, зокрема точкової, які структуруються у субвертикальні, субциклічні та інші форми, що доводить стосовно існування нових можливостей прогнозування геологічного розрізу у разі пошуку вуглеводнів. За даними експериментальних досліджень виявлено основні особливості формування ревербераційних і поверхневих хвиль-перешкод та їх спектральних властивостей і запропоновано нові підходи з метою послаблення їх впливу та вилучення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА336243

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
7.

Сергієнко М.Є. 
Закономірності формування навантажень на колісний трактор при імпульсних збуреннях сейсмоджерела: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.22.02 / М.Є. Сергієнко ; Харк. нац. автомоб.-дор. ун-т. — Х., 2003. — 20 с.: рис. — укp.

Визначено закономірності формування динамічної навантаженості колісного трактора у процесі дії встановленого на ньому однокамерного імпульсного джерела сейсмічних збурень із системою стабілізації положення випромінювача. Розроблено програмне та експериментальне забезпечення пошуку раціональних конструктивних параметрів і характеристик системи стабілізації. Досліджено проведені на основі комплексної математичної моделі системи колісний трактор - однокамерний генератор сейсмосигналів - опорна поверхня. Наведено результати стендових і природних експериментів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О342.2-02 + Д443.417 +
Шифр НБУВ: РА325383

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
8.

Вандер О. В. 
Інтерпретаційні моделі поглибленого вивчення міжреперних товщ осадового чохла та кристалічного фундаменту ДДЗ за даними сейсморозвідки та ГДС: автореф. дис. ... канд. геол. наук : 04.00.22 / О. В. Вандер ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2010. — 17 с. — укp.

Запропоновано інтерпретаційні моделі комплексної інтерпретації даних сейсморозвідки та ГДС, які забезпечують поглиблене вивчення будови складнопобудованого геологічного розрізу. Розроблені інтерпретаційні моделі адаптовано для вирішення геологічних задач за умов теригенного та карбонатного розрізів осадового чохла й утворень кристалічного фундаменту ДДЗ. На підставі застосування інтерпретаційних моделей уточнено та деталізовано існуючі моделі геологічної будови низки родовищ і перспективних площ бортів і прибортових частин ДДЗ (Скворцівська, Наріжнянська, Юхтинська, Новоселівська, Ульянівська), у межах яких виділено нові об'єкти неструктурного типу. У межах Багатойської площі закартовано зону підвищеної тріщинуватості карбонатної товщі турнейських відкладів, у межах Північного борту ДДЗ (Наріжнянсько-Скворцівська зона структур) досліджено характер неоднорідності кристалічного фундаменту і на цій підставі запропоновано варіант його блокової будови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417
Шифр НБУВ: РА377555 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
9.

Стародуб Ю.П. 
Математичне моделювання в динамічних задачах сейсміки стосовно до вивчення будови земної кори: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 04.00.22 / Ю.П. Стародуб ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2002. — 33 с. — укp.

Розроблено теорію матрично-скінченноелементного методу для моделювання процесу поширення сейсмічних хвиль в неоднорідних середовищах. Досліджено стійкість алгоритму, дані контрольних розрахунків, отриманих у процесі розв'язку статичних і динамічних задач теорії поширення сейсмічних хвиль. Здійснено моделювання ситуацій з використанням даних вивчення напружено-деформованого стану сейсмо-небезпечного району Карпат, хвильових полів у геотраверсах Карпатського регіону, нафтогазового родовища на Прикарпатті та Чорнобильської АЕС. Розроблено теорію та алгоритм розв'язку оберненої динамічної задачі сейсміки на базі методу стохастичного обертання та матричного методу розв'язку прямої динамічної задачі сейсміки. Представлено приклади уточнення моделей сейсмічних розрізів під сейсмостанціями на основі натурних сейсмограм, зареєстрованих станціями "Ужгород", "Косів", "Міжгір'я" Карпатського регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д217.3 + Д443.417
Шифр НБУВ: РА318766 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Кузьменко П.М. 
Методика спеціалізованої обробки-інтерпретації сейсмічної інформації із застосуванням AVO-аналізу та інверсії (на прикладі нафтогазопошукових задач): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.05 / П.М. Кузьменко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Вирішено проблему підвищення ефективності морської сейсморозвідки з метою пошуків перспективних об'єктів та їх аналізу щодо наявності покладів нафти та газу. Запропоновано методику спеціалізованої обробки - інтерпретації сейсмічної інформації з застосуванням AVO-аналізу й інверсії (на прикладі нафтогазопошукових задач). Проведено порівняння ефективності розробленого алгоритму обробки сейсмічних даних зі збереженням "істинних" амплітуд і кінематичної методики обробки сеймічних даних на реальних матеріалах площі Субботіна та на моделі, наближеній до реального геологічного розрізу. Ефективність розробленої методики підтверджено одержанням якісних і кількісних показників нафтогазоносності дослідженого регіону за допомогою даних сейсморозвідки та даних ГДС. За результатами апробації методики та на підставі фактичних і змодельованих даних доведено готовність її до виробничого використання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д453.1-5 +
Шифр НБУВ: РА366732

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
11.

Верпаховська О.О. 
Міграційні перетворення поля заломлених хвиль для визначення будови геологічного середовища: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 04.00.22 / О.О. Верпаховська ; НАН України. Ін-т геофізики ім. С.І.Субботіна. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто питання застосування кінематичної та динамічної міграції поля заломлених хвиль під час обробки й інтерпретації сейсмічних спостережень. Розроблено універсальну методику обробки даних точкових зондувань з залученням кінематичної міграцієї для вивчення зони малих швидкостей. З'ясовано, що кінематична міграція базується на скінченно-різницевих продовженнях часових полів числовим варіантом методу полів часу за зустрічною системою годографів. Створено алгоритм та спеціальний пакет програм для реалізації даної методики. Програми функціонують в інтерактивному режимі та розраховані на великий об'єм вхідних даних. Здійснено апробацію нової методики на модельних і практичний матеріалах. Запропоновано новий підхід щодо виконання динамічної міграції поля заломлених хвиль за умов значної неоднорідності швидкісної характеристики середовища, що базується на повнохвильовому продовженні поля. Розроблено відповідний алгоритм і програми, які перевірено обробкою великого об'єму модельних і реальних матеріалів. Показано відмінності у виконанні процедури динамічної міграції за полем заломлених і відбитих хвиль. За результатами випробування динамічної міграції поля заломлених хвиль на модельних і практичних матеріалах розроблено методичні рекомендації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417.2 +
Шифр НБУВ: РА344488

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Кудеравець Р.С. 
Особливості аномального магнітного поля над родовищами вуглеводнів (на прикладі Центральної частини Дніпровсько-Донецької западини): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.22 / Р.С. Кудеравець ; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти і газу. — Івано-Франківськ, 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено тонку структуру локального аномального магнітного поля та його природу у межах нафтогазових і перспективних структур Центральної частини Дніпровсько-Донецької западини (ДДЗ). На підставі результатів вивчення манітної сприйнятливості теригенно-карбонатних товщ нижнього карбону встановлено, що пошарово-латеральна мінливість магнітної сприйнятливості гірських порід на родовищах вуглеводнів і перспективних структурах Півдненної та Північної прибортових зон Центральної частини ДДЗ є неоднорідною та зумовлена зміною літолого-формаційного виповнення, палеотектонічних і палеофаціальних умов утворення відкладів та їх нафтогазоносністю. На підставі інтерпретації одержаних даних та за результатами побудови геомагнітних моделей зроблено висновок, що над даними родовищами та песпективними структурами формуються магнітні неоднорідності епігенетичного походження, відображені у структурі аномального магнітного поля характерними амплітудно-частотними характеристиками. Відзначено, що використання геомагнітних даних для пошуків родовищ нафти та газу, які передбачають високоточну наземну магнітну зйомку та капаметрію, є доцільним до залучення у комплекс геофізичних методів вивчення нафтогазоносності геологічних структур і побудови їх геофізичних моделей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д453(45УКР)1с4 + Д443.417 + Д59(45УКР)453.1 +
Шифр НБУВ: РА364408

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
13.

Коломієць О.В. 
Розробка методів та інструментарію для моделювання коливних процесів у нелінійних системах з випадковим збуренням: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.02 / О.В. Коломієць ; НАН України. Ін-т кібернетики ім. В.М.Глушкова. — К., 2002. — 26 с. — укp.

Вивчено вплив випадкових збурень зовнішнього середовища та шумів апаратури на перебіг коливних процесів у системах вимірювання фізичних параметрів геологічних порід під час проведення сейсмічних і акустичних досліджень родовищ, розроблено методи моделювання випадкових коливань у цих системах. З використанням сейсмічних і акустичних методів проведення геологічної розвідки розроблено математичну модель коливних процесів у контурі вимірювання штучно збуджених сейсмічних хвиль у формі квазілінійного диференціально-ризницевого рівняння з випадковим збуренням типу білого шуму. Розроблено конструктивний алгоритм розв'язання рівнянь такого типу, запропоновано його програмну реалізацію. Розглянуто рівняння першого, другого порядків з запізненням аргументу та випадковим збуренням типу білого шуму, а також системи таких рівнянь. На підставі асимптотичних методів нелінійної механіки знайдено розв'язок у формі першого асимптотичного наближення. Використано метод рівнянь Фоккера - Планка - Колмогорова для дослідження щільності розподілу ймовірностей амплітуди та фази випадкових коливань. На підставі методу Рунге - Кутта четвертого порядку досліджено числове розв'язання граничних стохастичних рівнянь амплітуди та фази коливного процесу. Розроблено спеціальні утиліти попереднього аналізу та підготовки геофізичних досліджень з метою використання в пакетах геологічного моделювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д443.417 + Д443.428
Шифр НБУВ: РА319204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського