Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (11)Тематичний інтернет-навігатор (2)Наукова електронна бібліотека (40)Реферативна база даних (142)Книжкові видання та компакт-диски (720)Журнали та продовжувані видання (49)
Пошуковий запит: (<.>K=ОСИП$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Осипова І.Ю. 
Алелопатичні особливості нових плодових культур: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.12 / І.Ю. Осипова ; НАН України. Ін-т фізіології рослин і генетики. — К., 2000. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П252.42.в2:Е50*80,022
Шифр НБУВ: РА310513 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Макойда О.В. 
Біблійні цикли Осипа Сорохтея: проблема індивідуального творчого методу: Автореф. дис... канд. мистецтвознав.: 17.00.05 / О.В. Макойда ; Львів. акад. мистецтв. — Л., 2004. — 17 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях станіславського художника О.Сорохтея, виявлено обставини формування його світоглядних та художніх пріоритетів. На підставі вивчення біблійних циклів визначено стилістичні особливості творчого методу митця. Висвітлено аспекти духовно-етичних пошуків художника, встановлено вплив європейського мистецтва, зокрема, експресіонізму, на його творчість. Виявлено чинники формування експресіоністичної манери у творчості О.Сорохтея. Проаналізовано твори сакрального характеру, встановлено художні особливості та аналогії у зіставленні з творами спорідненої тематичної групи. Здійснено каталогізацію творів релігійної тематики. Простежено зв'язок творів художника з витоками народної творчості у контексті засобів художньої виразності. Впроваджено у науковий обіг групу маловідомих творів митця.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ143(4УКР)6-8 Сорохтей О. + Щ146.563(4УКР)6-3
Шифр НБУВ: РА330681

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Осипець Р.О. 
Виховання національної самосвідомості майбутніх учителів музики в процесі опанування українською народнопісенною культурою: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.07 / Р.О. Осипець ; Ін-т пробл. виховання АПН України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено проблемі виховання національної самосвідомості майбутніх учителів як складного психічного утворення особистості у процесі опанування українською народнопісенною культурою. Наведено результати ретроспективного аналізу проблеми виховання національної самосвідомості у студентів педагогічних вузів. Обгрунтовано зміст і структуру поняття національної самосвідомості, засоби і особливості її виховання у майбутніх учителів музики. Визначено критерії діагностування розвитку даного поняття у студентів музично-педагогічного факультету педагогічного вузу. Встановлено, що виховання в них національної самосвідомості у навчально-виховному процесі має несистемний характер, що виявляється у недостатньому рівні сформованості особистості майбутнього вчителя з виразними національними характеристиками. Теоретично обгрунтовано можливості української народнопісенної культури у вихованні національної самосвідомості. Дослідно-експериментальним шляхом доведено, що інтенсивне опанування студентами цінностями української народнопісенної культури адекватно впливає на духовне зростання молоді, зокрема, на виховання у неї національної самосвідомості. Наведено методичні рекомендації щодо виховання національної самосвідомості студентів у процесі опанування українською народнопісенною культурою як першоосновою духовного зростання особистості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР)0-4 + Щ310(4УКР)31-3 + Ч489.511.352.13
Шифр НБУВ: РА309834 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
4.

Осип 
Вплив алкалоїдів і тритерпенів чистотілу (Chelidonium majus L.) на проліферативну активність та метаболічні показники клітин in vitro: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.04 / Юрій Леонідович Осип ; Інститут біології тварин УААН. — Л., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П214.39-272 чистотіл + Р282.113
Шифр НБУВ: РА342335

Рубрики:

      
5.

Бурачок Л.В. 
Громадсько-політична діяльність Осипа Назарука (1883 - 1940 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.В. Бурачок ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2006. — 20 с. — укp.

Уперше в українській історіографії досліджено громадсько-політичну діяльність відомого політика, журналіста, письменника О.Назарука на тлі суспільних процесів у Західній Україні, Наддніпрянщині, в українському еміграційному середовищі Канади та США. Охарактеризовано його місце у національному русі галичан на початку XX ст. та у Першій світовій війні, висвітлено державотвірну діяльність в Українській національній раді та уряді ЗУНР, а також у складі уряду директорії УНР. Розглянуто внесок О.Назарука у виконання місії "Позички національної оборони" в Канаді та у формуванні клерикально-монархічно-консервативного напряму в середовищі української еміграції Канади та США, а також після 1928 р. - у Західній Україні. Проаналізовано роль діяча у спробах консолідувати політичні сили Західної України в 1930-х рр. Досліджено проблеми студентського руху у боротьбі за український університет, а також діяльність політичних партій і організацій у краї та в еміграції, утвердження консервативного напрямку в українській суспільно-політичній думці XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-8 Назарук О. +
Шифр НБУВ: РА341598

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Осипенкова Т.С. 
Диференційна корекція перекисного окиснення ліпідів і антиоксидантної системи в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / Т.С. Осипенкова ; Укр. мед. стоматол. акад. — Полтава, 2001. — 19 с. — укp.

З'ясовано, що динаміка показників ПОЛ і антиоксидантної системи за умов експериментального пародонтиту визначає реактивність організму. Особливості перебігу експериментального пародонтиту пов'язані з приростом продуктів ПОЛ і АО-системи в крові та ротовій рідині на першу добу після кюретажу пародонтальних кишень. Диференційна корекція вільнорадикальних процесів за умов експериментального пародонтиту дозволяє нормалізувати терміни загоєння рани після кюретажу. Доцільно проводити розподіл хворих за групами залежно від приросту показників ПОЛ і АО-системи та інтенсивності загального процесу в пародонті. Запропонований метод диференційної корекції в комплексному лікуванні генералізованого пародонтиту призводить до стійкої клініко-рентгенологічної стабілізації процесу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5
Шифр НБУВ: РА315298 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Осипенко Т. Л. 
Ефективність методів селекції на підвищення вмісту білка в молоці корів: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.02.01 / Т. Л. Осипенко ; ДВНЗ "Херсон. держ. аграр. ун-т". — Херсон, 2011. — 21 с.: рис., табл. — укp.

Досліджено вплив низки факторів на вміст білка та вихід молочного білка, визначено шляхи збільшення цих продуктивних ознак. Оцінено вплив селекційно-генетичних параметрів та факторів зовнішнього середовища на вміст білка у молоці корів основних молочних порід України. Розроблено моделі прогнозування та добору тварин, що дають змогу вести ефективну селекцію корів за вмістом білка у молоці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-3 + П60-273.97
Шифр НБУВ: РА380170 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Осипчук О.Ю. 
Зміни в етнокультурі населення передмістя Києва в другій половині ХХ - на початку ХХІ ст.: автореф. дис... канд. іст. наук: 09.00.12 / О.Ю. Осипчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Вперше досліджено процеси трансформації етнокультури українців приміської зони Києва. На підставі вивчення архівних джерел, зокрема, фондів Центрального державного архіву вищих органів влади й управління України, а також матеріалів Державного архіву Київської області та наукової літератури проаналізовано практичні заходи радянської влади щодо поширення радянських свят та обрядів серед населення України шляхом використання спеціально розроблених сценаріїв, основна мета яких - витіснення кращих народних традицій, уніфікація культури етносу. Показано вплив міста на зміну форм дозвілля та побуту селян передмістя, розглянуто позитивні здобутки та негативні наслідки даного процесу. Вперше досліджено активні зміни у культурі передмістя Києва. Висвітлено питання міграцій, що мали місце у даному регіоні в 1960-х рр. Розглянуто процес поширення у приміській зоні форм міського дозвілля, святкування, виявлено прагнення населення до участі у видовищних заходах, наслідування у способі вираження думки на міському жаргоні та більшого використання суржику. Досліджено вплив політики впровадження нової радянської обрядовості на традиційну культуру українців. Висвітлено питання мовної поведінки селян, які, вживаючи російську мову, прагнуть ідентифікувати себе з міськими жителями. Досліджено вплив суспільно-політичних процесів, які відбуваються після проголошення незалежності України, на відродження традиційної основи обрядовості та появу нових форм в етнокультурі українців передмістя під дією посиленої глобалізації. Проаналізовано сучасну календарну обрядовість молоді приміських сіл, виявлено тенденцію до відродження та стійкості традицій, пов'язаних з головними подіями в житті людини. З'ясовано, що сільські мешканці надають великого значення таким святам, як Новий Рік, Різдво, Великдень, Трійця, Маковея, Спас. Акцентовано увагу на необхідності формування державної програми щодо збереження народних традицій, морально-етичних норм поведінки в суспільстві, зацікавлення шкільної молоді у здоровому способі життя, глибшого пізнання національної української культури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(23=УКР3а/я)-7 + Т3(4УКР-4КИЕ)6-7 +
Шифр НБУВ: РА362894

Рубрики:

      
9.

Осипчук 
Казначейська система виконання державного бюджету України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / Лариса Леонідівна Осипчук ; Національна академія держ. податкової служби України. — Ірпінь, 2003. — 23 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)261.1-212.121.2
Шифр НБУВ: РА327137

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Осипова Т.Ф. 
Клініка і морфологічна характеристика, діагностика та лікування бактеріальних менінгітів у новонароджених дітей: Автореф.дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / Т.Ф. Осипова ; Київ. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Виявлено найбільш вагомі чинники, що зумовлюють виникнення бактеріального менінгіту в новонароджених дітей. Розглянуто клінічні та морфологічні особливості бактеріальних мінінгітів різної етіології, наведено імунологічні показники, а також результати дослідження рівня ендогенної інтоксикації даного контингенту дітей. У новонароджених з внутрішньочерепними крововиливами та вродженими вадами розвитку центральної нервової системи спостережено тяжкий перебіг бактеріального менінгіту переважно з летальним кінцем. Розроблено програму диференційної діагностики бактеріальних і вірусних менінгітів. Встановлено, що протягом останніх 5 років збудниками даної хвороби у 82 % випадків є грамнегативна мікрофлора. Запропоновано використовувати цефалоспорини III - IV покоління разом з аміноглікозидами II генерації для лікування дітей. Зазначено, що у разі бактеріального менінгіту з сепсисом сопостерігається тяжкий синдром ендогенної інтоксикації, тому разом з антибактеріальною терапією доцільно використовувати методи екстракорпоральної детоксикації. Застосування наведених методів у комплексному лікуванні дітей сприяло ранньому зникненню симптомів менінгіту, скороченню термінів перебування хворих у стаціонарі на 6 - 7 днів, зниженню кількості випадків летальності в 1,5 рази. Розроблено прогностичний алгоритм імовірного прогнозу кінця бактеріального менінгіту у новонароджених дітей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.627.016.1-3
Шифр НБУВ: РА316163 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Осипенко О.Д. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування комплексної терапії краурозу вульви: Автореф. дис... канд. мед. наук.: 14.01.01 / О.Д. Осипенко ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2003. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне, з використанням кольпо- та вульвоскопії, цитологічного дослідження мазків, бактеріоскопії виділень, визначення рівня статевих гормонів у сироватці крові, імуноглобулінів крові та вагінального слизу, обстеження 103-х жінок з краурозом вульви (КВ). На основі комплексного вивчення місцевих і системних змін в організмі розкрито нові аспекти механізму розвитку КВ, а також доведено, що захворювання супроводжується зменшенням рівня IgG, IgA та підвищенням рівня IgM у сироватці крові, значним зниженням рівня SIgA вагінального слизу. На підставі порівняння клінічної ефективності різних схем лікування КВ доведено доцільність використання препаратів з імуномодулювальною дією (на прикладі препарату "Солко Триховак") у комплексній терапії захворювання.Зазначено, що даний комплекс лікувальних заходів, що включає препарат "Солко Триховак", дозволяє підвищити ефективність та скоротити термін лікування, знизити частоту рецидивів захворювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р569.711-5 +
Шифр НБУВ: РА324475

Рубрики:

      
12.

Ніколаєва В.А. 
Концепт "Петербург" у поетичному ідіолекті Осипа Мандельштама і Олександра Кушнера: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / В.А. Ніколаєва ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лінгвістичні засоби об'єктивації концепту "Петербург" у російській мовній картині світу та поетичній творчості О.Мандельштама й О.Кушнера. Концепт "Петербург" найчастіше репрезентується у російській мовній картині світу та петербурзьких текстах даних авторів власним ім'ям - одним зі своїх історичних імен або найменуванням різних реалій міста, а саме: річок, вулиць, площ, каналів, мостів. Зазначений перелік лексем створює ядро концепту. Вторинні найменування вербалізуються у російській мовній картині світу та досліджених текстах переважно перифрастичними сполученнями, що визначають периферійні шари концепту. Особливістю цієї групи лексем є подібність їх семантики за різної стилістичної забарвленості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4РОС)6-4 Мандельштам, О. 457 + Ш5(4РОС)6-4 Кушнер, О. 457 +
Шифр НБУВ: РА354771

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Осипов А.В. 
Місце та роль самоврядних процесів у демократизації сучасного українського суспільства: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / А.В. Осипов ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2008. — 17 с. — укp.

Доведено провідну роль самоврядного процесу в демократизації сучасного українського суспільства. Проаналізовано самоврядний процес за критеріями, що використовуються у політичній теорій для дослідження політичних процесів (сфери функціонування, кола учасників, форм їх функціонування та взаємодій). Висвітлено потенціал і статус учасників самоврядного процесу - анатомічних та інституціоналізованих, серед яких найбільш впливовими є територіальна громада як самостійний учасник і органи самоврядування як спеціальна, створена громадою, система органів політичного управління. Розглянуто місцеве самоврядування як сферу функціонування самоорганізаційних і самоврядних, політичних за змістом процесів. Це дозволило визначити різницю між термінами "самоорганізація" та "самоврядування", виявити залежність між ними та визнати їх як основу демократизації політичної системи влади та всього сучасного українського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф3(4УКР)12 +
Шифр НБУВ: РА360155

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Осипова Л.А. 
Науково-практичне обгрунтування і розробка технології консервованих функціональних напоїв: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.18.13 / Л.А. Осипова ; Одес. нац. акад. харч. технологій. — О., 2007. — 35 с. — укp.

Обгрунтовано комплексне рішення проблеми підвищення біологічної цінності різноманітного асортименту напоїв та переведення їх у категорію функціональних шляхом збагачення продуктами ефективної переробки пряно-ароматичної, плодової й овочевої рослинної сировини, виноградних виноматеріалів. Науково обрунтовано можливість інтенсифікації процесу екстрагування та збереження в незмінному стані біологічно активних речовин пряно-ароматичної рослинної сировини, одержання збагачуючих напоїв екстрактів із прогнозованим вмістом фенольних антиоксидантів. Розроблено технологію кріофракціонування столових сухих виноградних виноматеріалів на низько- та високоалкогольні фракції, які використовують для виробництва виноградних і виноградно-овочевих слабоалкогольних напоїв. Вивчено закономірність термоінактивації мікроорганізмів, які викликають специфічне псування газових напоїв із різними показниками їх складу. Експериментально визначено константи термостійкості D та z, встановлено режими пастеризації безалкогольних і слабоалкогольних напоїв, що гарантують тривалу біологічну стійкість готової продукції без застосування консервантів. Створено технологію фітоконцентратів із пряно-ароматичної плодово-ягідної рослинної сировини з урахуванням принципу захисту від мікробіального псування осмотично діючими харчовими інгредієнтами. Виявлено, що відсутність теплової обробки на всіх етапах технології сприяє збереженню в незмінному стані біологічно активних речовин. Запропоновано й апробовано концепцію біотехнологічної переробки пряно-ароматичної рослинної сировини для одержання функціональних напоїв широкого спектра фізіологічної дії на організм людини. Експериментально підтверджено доцільність застосування нової концепції. Розроблено технологію виготовлення функціональних напоїв на основі продуктів переробки натуральної сировини, складено та затверджено нормативну документацію. Наведено результати медико-біологічних досліджень і визначено соціально-економічну ефективність впровадження нових технологій у народне господарство.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л877-3 + Л88-3 +
Шифр НБУВ: РА354890

Рубрики:

      
15.

Машков О.М. 
Обгрунтування параметрів бітера-відбивача обчісувального пристрою для обмолоту зернових культур на корені: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.05.11 / О.М. Машков ; Луган. нац. аграр. ун-т. — Луганськ, 2002. — 18 с.: рис. — укp.

На підставі аналізу існуючих технологій збирання зернових культур доведено перспективність та доцільність застосування технології обмолоту рослин на корені. Визначено шляхи підвищення продуктивності серійних зернозбиральних комбайнів, зниження втрат, поліпшення якісних показників збирання з використанням жниварки обчісувального типу. Під час роботи обчісувального пристрою (ОП) створено сприятливі умови для обмолоту, що дозволяє зменшити травмування зерна, забезпечити більш повний збір урожаю, розвантажити молотарку комбайну. На підставі теоретичних та екперементальних досліджень обгрунтовано конструктивну схему, раціональні параметри, режими роботи пристрою з обчісувальним барабаном та бітером-відбивачем, що підвищує продуктивність серійного комбайну у 1,5 - 2,0 рази. Встановлено залежності втрат зерна осипом та його вмісту в обчісаному вороху від швидкості руху агрегату, конструктивних і кінематичних параметрів ОП. Розроблено та виготовлено ОП до комбайну СК-5 "Нива", виробнича перевірка якого підтвердила перспективність застосування методу обчісування зернових культур на корені. Доведено, що впровадження технології збирання зернових культур методом обмолоту на корені з використанням ОП дозволить одержати економічний ефект до 119 грн/га.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П072.85 +
Шифр НБУВ: РА322494

Рубрики:

      
16.

Чебаков М.П. 
Особливості вихідного матеріалу західно-європейського екотипу і створення на його основі сортів озимої пшениці для умов Лісостепу і Полісся України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / М.П. Чебаков ; Ін-т рослинництва ім. В.Я.Юр'єва УААН. — Х., 2005. — 20 с. — укp.

Установлено, що вихідний матеріал Миронівської селекції характеризується високою зимостійкістю та хлібопекарськими якостями, стійкістю до вилягання та проростання, низькою ураженістю церкоспорельозом, толерантністю до хвороб колоса, а матеріал західної Європи - високою продуктивністю, а також стійкістю до вилягання, осипання, проростання зерен у колосі, придатністю до пізніх строків посіву та високою стійкістю до певних хвороб. Уперше за умов Лісостепу України у процесі створення вихідного селекційного матеріалу та сортів установлено ефективність використання сортів західноєвропейського екотипу, геном яких містить пшенично-житню транслокацію (ПЖТ) 1L/1RS, завдяки якій миронівські сорти формують більш високу адаптивність і сталі врожаї зерна у різних регіонах вирощування. Виявлено джерела ПЖТ, серед них - німецьку лінію Hadm 6508-74, на основі якої у відділі селекції пшениці Миронівського інституту пшениці створено більш 80 % нових найбільш адаптивних сортів. Установлено, що у більшості розроблених сортів висока адаптивна продуктивність успадкувалась від німецьких ліній Hadm. 6508-74, Hadm. 28165-87 та інших, стійкість до основних хвороб і вилягання - від німецьких ліній Hadm. 28165-87 та TAW 200, а також болгарської - SU-7. Базуючись на елементах генетико-біологічних властивостей сортів західноєвропейського екотипу, теоретично обгрунтовано й експериментально реалізовано модель сорту, яка визначає миронівський сорт озимої пшениці.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА340843

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Осипенко В.І. 
Підвищення продуктивності та точності розмірної електроерозійної обробки на вирізних верстатах з ЧПК: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.07 / В.І. Осипенко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 1999. — 21 с. — укp.

Дисертація присвячена дослідженню основних чинників, які визначають точність обробки, рівень та ефективність використання потужності, що вводиться в міжелектродний проміжок (МЕП) при електроерозійному дротяному різанні на вирізних верстатах з числовим програмним керуванням (ЧПК). Встановлені експериментальні, аналітичні та узагальнені залежності, які дозволяють виявити взаємозв'язок конструктивних характеристик технологічних систем електроерозійних вирізних верстатів (ЕЕВВ) та фізико-технологічних параметрів процесу різання, визначити теплові та гідродинамічні умови безобривної обробки при максимальній продуктивності знімання металу. Це надало можливість сформулювати вимоги та науково обгрунтувати рекомендації по проектуванню вузлів верстатів, розробити методику розрахунку параметрів технологічних процесів виготовлення широкого спектра деталей інструментального виробництва. Основні результати досліджень дозволили модернізувати електроерозійні вирізні дротяні верстати СЕЛД-02 і СЕЛД-03, забезпечити постачання споживачам систем автоматизованого проектування технологічних процесів електроерозійної обробки (САПР ТП ЕЕО) та розробити конструкції основних вузлів макета чотирикоординатного ЕЕВВ СЕЛД-04.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К630.2-52

Рубрики:

      
18.

Печарський А.Я. 
Поетика "Поза межами болю" Осипа Турянського: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / А.Я. Печарський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 20 с. — укp.

Теоретично висвітлено жанрово-стильову своєрідність ліричного роману "Поза межами болю" Осипа Турянського, що зумовлено комунікацією даного твору з подальшою творчістю письменника. Проаналізовано художньо-образну систему ліричного роману. Загально окреслено окремі моменти творчого життя митця, що стали передумовою для розгляду психоаналітичних та етнопсихологічних основ "книги Болю". Висвітлено літературно-мистецький контекст "Поза межами болю" О.Турянського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)5-4 Турянський О. 534
Шифр НБУВ: РА312157 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Тригуб О.В. 
Поліморфізм генофонду гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) за рівнем продуктивності та адаптивності в умовах Лісостепу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.05 / О.В. Тригуб ; Ін-т земл-ва УААН. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Наведено результати досліджень прояву показників продуктивності та посухо- і жаростійкості сортозразків чотирьох еколого-географічних груп гречки звичайної (Fagopyrum esculentum Moench.) за умов південно-східного Лісостепу України, вивчено питання генотипної обумовленості елементів структури продуктивності (урожайності, маси та кількості зерен з рослини, тривалості вегетаційного періоду та його характеристик висоти рослини та кількості міжвузль) та критеріїв адаптивності (водного дефіциту, водоутримувальної здатності, інтенсивності транспірації, раннього скринінгу, водонасиченості тканин рослини, термостійкості листової пластинки). Розроблено систему діагностичних оцінок вихідного та селекційного матеріалу за ознаками продуктивності та адаптивності. За результатами вивчення зразків гречки селекціонерам рекомендовано використовувати як вихідний матеріал генетичні джерела за ознаками високої врожайності, індивідуальної насіннєвої продуктивності, скоростиглості, низькорослості, крупноплідності, одночасності достигання, стійкості до осипання, вилягання, посухо- та жаростійкості та з комплексом ознак адаптивності та високого рівня насіннєвої продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.8-47(4УКР) + П50*446.33(4УКР)
Шифр НБУВ: РА321374

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Осипенко І.М. 
Реорганізація управління житлово-комунального господарства регіону: Автореф. дис...канд. екон. наук: 08.10.01 / І.М. Осипенко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2000. — 19 с. — укp.

Наведено теоретичні та методологічні дослідження розвитку організаційно-економічного механізму управління житлово-комунального господарства регіонів України за умов перехідної економіки, формування ринку послуг, наданих населенню регіонів підприємствами й організаціями житлово-комунального господарства. Запропоновано реорганізацію управління галузі на рівні міста, регіону з методикою розрахунку нормативної чисельності працівників, зайнятих у підгалузях житлово-комунального господарства у перехідний період. Внесено доповнення до методики розрахунку собівартості житлово-комунальних послуг у перехідний період до ринку, з урахуванням її зниження на основі науково-технічного розвитку. Наведено модель планування і управління діяльністю житлово-комунального господарства у ринкових умовах. Удосконалено функціональні механізми регулювання, ефективності розвитку й інвестиційної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)441.0-21 + У9(4УКР-4ДОК)441.0-21
Шифр НБУВ: РА309443 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського