Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (3)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (8)Реферативна база даних (391)Книжкові видання та компакт-диски (135)Журнали та продовжувані видання (6)
Пошуковий запит: (<.>K=КРИМСЬКІ$<.>+<.>K=ЛІСИ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 71
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бородін С.В. 
Аграрні відносини у Криму (1918 - 1926 рр.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / С.В. Бородін ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2000. — 18 с. — укp.

Досліджено зміни в аграрних відносинах в Криму під час першого та другого встановлення радянської влади (січень - червень 1919 року), земельні відносини на завершальному етапі громадянської війни. Проаналізовано аграрні відносини у Кримській АРСР 1920 - 1926 рр., проведення аграрних перетворень на засадах радянського аграрного законодавства, міжселищне закріплення земель за користувачами, внутрішнє землевпорядкування, вплив аграрних відносин на селянське господарство і сільськогосподарське виробництво. Вивчено основні форми землекористування - общинне, ділянково-черезсмужне, колективне, землі безпосереднього державного володіння, радгоспне та допоміжні форми землекористування - в процесі оренди землі, переселення та розселення, спецпризначення та спецвикористання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр-6Крм)61-21
Шифр НБУВ: РА311996 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Распопіна С.П. 
Аеротехногенна трансформація соснових екосистем середньої течії басейну р. Сіверський Донець: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.03.03 / С.П. Распопіна ; Укр. наук.-дослід. ін-т ліс. госп-ва та агролісомеліорації ім. Г.М.Висоцького. — Х., 2003. — 19 с.: рис., табл. — укp.

Обгрунтовано необхідність комплексного підходу до вивчення стану та функціонування лісових екосистем за умов аеротехногенного забруднення. Визначено рівень техногенного навантаження на ліси, підтверджено їх санітарно-гігієнічну функцію, що виявляється в осадженні сосновими насадженнями вагомої частини забруднювачів. Показано значну акумуляційну здатність лісових підстилок щодо полютантів. Установлено негативні наслідки промислового забруднення лісових грунтів (дернових опідзолених на давньо-алювіальному піску), що відбилися на погіршанні стану та зниженні радіального приросту соснових деревостанів. Розроблено якісно-кількісну систему діагностичних показників аеротехногенного забруднення структурних компонентів лісових екосистем та запропоновано заходи для підтримання сталого розвитку лісів і підвищення їх продуктивності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.822.21*801.1-64 + П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА327436

Рубрики:

      
3.

Роговий В. І. 
Букові ліси Криму та особливості їх формування: автореф. дис. ... канд. с.-г. наук : 06.03.03 / В. І. Роговий ; Укр. НДІ лісового госп-ва та агролісомеліорації ім. Г. М. Висоцького. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Вивчено стан, продуктивність, структуру та рост букових деревостанів Криму, досліджено особливості формування їх природного поновлення залежно від дії природних чинників і господарських заходів. Оцінено розподіл площ букових лісів Криму за категоріями захисності, походженням, типами лісу, класами віку, повнотами та класами бонітету. Визначено продуктивність букових деревостанів різного походження за типами лісу. Розроблено таблиці та моделі ходу росту для модальних і еталонних букових деревостанів. Встановлено, що букняки Криму використовують лісорослинний потенціал лише на 63,7 %, розроблено пропозиції щодо відтворення і формування букових лісів Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-29(4УКР-6КРИ)
Шифр НБУВ: РА374465 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Корінько О.М. 
Букові ліси Подільської височини (флористичні та еколого-ценотитичні особливості, наукові основи охорони): Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / О.М. Корінько ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2004. — 21 с.: рис. — укp.

Уперше на ценопопуляційному рівні вивчено Fagus sylvatica в лісах рівнинної частини України. На підставі біометричного аналізу листків бука підтверджено його віднесення до підвиду Fagus sylvatica subsp. moesiaca (Maly) Czeczott. Досліджено динаміку ареалу та встановлено причини острівної локалізації букових лісів на Подільській височині, проведено систематичний, біоморфологічний та географічний аналіз флори букових лісів Поділля. Виявлено еколого-ценотитичні особливості букових лісів за різних фізико-географічних умов Подільської височини. Установлено видовий склад та сучасний стан популяцій рідкісних і зникаючих видів флори даних лісів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П382.12-42(4УКР) + П342.58(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА329774

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Канталінська Ж.В. 
Відносини радянської держави та православної церкви в Криму в кінці 40-х - на початку 60-х років ХХ століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Ж.В. Канталінська ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2003. — 20 с. — укp.

Узагальнено та проаналізовано нормативно-правові акти, постанови партійних органів, які визначали основні принципи контролю та регламентації з боку держави діяльності релігійних організацій в Криму в 1940 - 1960 рр. Аргументовано прийняття низки інструкцій, що санкціонували протиправні дії влади, визначено новий правовий статус Російської православної церкви (РЦП), простежено хід виконання цих документів. Досліджено й узагальнено форми та методи діяльності партійних організацій, державних органів стосовно антирелігійної роботи, яка фактично перетворилась у боротьбу з релігійними організаціями. Висвітлено особливості антирелігійної роботи в Криму, зокрема обгрунтовано тезу, що вона проводилась за умов діяльності різних релігійних конфесій та багатонаціонального складу населення півострова. Простежено генезис діяльності нового інституту державної влади - Ради у справах РПЦ при Раді Міністрів СРСР та її підрозділу - уповноваженого Ради по Кримській області. Проведено періодизацію основних етапів руйнації релігійних організацій у Криму. Установлено основні напрямки боротьби з ними: економічні утиски духовенства; знищення матеріальної бази конфесій; розкольницьку діяльність серед духовенства та віруючих; постійні переслідування церковнослужителів та репресії серед них. Узагальнено та викладено характеристику трагічних наслідків закриття та знищення православних храмів, монастирів, пам'ятників архітектури зазначеного періоду в Криму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)63-55 + Э372.270.91(4УКР-6КРМ) +
Шифр НБУВ: РА327326

Рубрики:

      
6.

Олійник В.С. 
Водоохоронно-захисна роль гірських лісів Українських Карпат, її антропогенні зміни та шляхи оптимізації: автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.С. Олійник ; Нац. лісотехн. ун-т України. — Л., 2008. — 40 с. — укp.

Зроблено кількісне оцінювання водоохоронно-захисної ролі букових та ялинових гірських лісів, досліджено її зміни під впливом антропогенного зниження лісистості, проведення рубок головного користування та наступного розвитку нового покоління лісу. Наукове дослідження проведено на однорідних ділянках гірських схилів (насадження, зруби), водозборах гірських потоків і басейнах рік. Виявлено відмінності у процесі регулювання вологи системою насадження - грунт у букових та ялинових лісах. Встановлено висотно-типологічні закономірності формування схилового стоку води. Одержано дані про зміну гідрологічного режиму елементарного водозбору під впливом добровільно-вибіркової рубки та зниження його лісопокритої площі суцільними рубками з 94 до 58 %. Проаналізовано динаміку стоку води в результаті розвитку молодняків. З'ясовано, що відновлення водного режиму тривале та неоднакове за різних лісорослинних умов. Встановлено роль лісового покриву в покращанні внутрішньорічного режиму стоку, виявлено його погіршення під впливом антропогенної трансформації лісових угідь у польові. Оцінено стокорегулювальну та грунтозахисну роль лісу під час випадання катастрофічних опадів. Досліджено особливості формування лісоексплуатаційної ерозії грунтів. Запропоновано шляхи оптимізації водоохоронно-захисних властивостей гірських лісів, що включають регіональні та місцеві диференційні заходи для басейнів рік, водозборів потоків та однорідних ділянок схилів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П347(4УКР3) + П342.5(4УКР3) + Е50*801.4(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА360125

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Дегтярьова Л. А. 
Вплив генотипічних чинників на клінічні проявлення та плин хронічного верхівкового періодонтиту: автореф. дис. ... канд. мед. наук : 14.01.22 / Л. А. Дегтярьова ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено поширеність хронічного верхівкового періодонтиту (ХВП) у кримській популяції, що складає 54,3 %, інтенсивність ХВП - 2,33. Стан навколоверхівкових тканин зуба оцінено за допомогою даного комплексного апікального індексу, визначено ступінь активності перебігу ХВП. Виявлено взаємозв'язок між АВО-належністю, імуногенетичними відношеннями та перебігом і клінічними проявленнями ХВП. Висвітлено алельні варіанти маркера D6S2414 (7/7, 6/7, 10/11) та алельні варіанти маркера GATA 163В10 (2/2, 6/6, 3/4, 4/6), які схильні до розвитку ХВП. Показано виражене збільшення частоти осіб із ХВП, які відносяться до гіперстенічного й астенічного соматотипів (56,67 +- 3,42) % і мають підвищений ступінь гомозиготності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-3
Шифр НБУВ: РА374537 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
8.

Гузій А.І. 
Вплив структури лісостанів на просторово-типологічну організацію населення птахів західного регіону України: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / А.І. Гузій ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2002. — 35 с. — укp.

Розглянуто питання історії формування, просторово-типологічної структури й організації населення птахів у зв'язку зі складом і віком лісостанів, типами лісорослинних умов, гетерогенністю лісових фітоценозів. Розроблено наукові засади охорони, приваблювання, керування популяціями птахів за умов лісогосподарського виробництва. Виділено три етапи у формуванні лісових орнітологічних комплексів: кінець неогену - початок антропогену, період між раннім і середнім голоценом, період від пізнього голоцену до теперішнього часу. У західному регіоні України виділено 13 лісових орнітологічних комплексів. Зазначено, що видове різноманіття і щільність населення птахів у різні пори року зростають від сланких чагарників субальпійського поясу і смерекових лісів у Карпатах до передгірних, лісостепових дубових лісів і зменшуються - у соснових борах Полісся. Структура орнітологічного комплексу найістотніше відрізняється у протилежних за віком лісостанах (незімкнуті лісові культури - стиглі та перестиглі ліси). На узліссях одноярусних лісів щільність птахів зростає, багатоярусних - зменшується. Просторово-типологічна структура населення птахів рівнинних лісів корелює з типами лісорослинних умов, гірських лісостанів - з висотою над рівнем моря. Встановлено, що з переходом одного трофотопу в інший змінюється структура орнітокомплексу, а у разі зростання вологості грунту істотних змін у ній не відбувається.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА320847 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Новікова О.В. 
Державна система народної освіти Російської імперії в Криму (кінець XVIII - початок ХХ ст.): автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.02 / О.В. Новікова ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено процес становлення та розвитку державної системи народної освіти загальноросійського типу в Криму наприкінці XVIII - початку XX ст. На підставі вивчення архівних і друкованих джерел зроблено висновок, що становлення та розвиток державної освіти загальноросійського типу в Криму у даний період відбувались у межах розвитку системи освіти російської імперії та мало певні особливості. У кримських повітах цей процес перебігав більш швидко, ніж у північних повітах Таврійської губернії. З'ясовано, що найбільша кількість учнів навчалася у початкових народних училищах. Міські училища забезпечували одержання вищого рівня освіти. Успішно розвивалася освіта у кримських повітах Таврійської губернії. Серед учнів були представники різних національних груп і конфесій. У Криму відбувалося становлення жіночої освіти. Початкова та середня освіта для дівчаток ставала доступнішою. Всередині 1890-х рр. перше місце серед земських губерній Європейської Росії за розвитком народної освіти належало Таврійській губернії. За результатами дослідження показано, що найбільш розвинену частину даної губернії у справі освіти становили кримські повіти. Зроблено висновок, що Крим займав одне з перших місць у Європейській частині Росії за розвитком народної освіти, що визначило високий інтелектуальний потенціал багатонаціонального населення півострова.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)5-7 + Ч33(4УКР-6КРМ)5 +
Шифр НБУВ: РА363779

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
10.

Стецула Н.О. 
Екологія мишоподібних гризунів Національного природного парку "Сколівські Бескиди": автореф. дис. ... канд. біол. наук: 03.00.16 / Н.О. Стецула ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.362.423.2*80
Шифр НБУВ: РА370483 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Шанда Л.В. 
Еколого-біологічні особливості аренних соснових лісів Присамар'я Дніпровського: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / Л.В. Шанда ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2006. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичні розробки деяких аспектів екології та біогеоценології на прикладі аренних соснових лісів, представлено результати практичних досліджень їх парцелярності. Сформульовано елементи уявлень про стани біогеоценозів і парцел, розроблено схему деталізації компонентів екотопу, уточнено загальну теорію парцел, визначено їх ознаки та властивості. Побудовано альтернативні схеми типології парцел і їх періодичну типологічну екотопічну систему. Виявлено, що аренні соснові ліси є поліпарцелярними системами. Встановлено, що кожний тип аренних лісів характеризується власним специфічним парцелярним фондом, а таксономічна та екоморфічна ємність парцел є неспецифічним і специфічним виразами їх структурованості та змінюється на фоні трофності та зволоженості субстратів. З'ясовано, що таксономічний і екоморфічний склад парцел значною мірою визначається екотопічною адаптованістю видів. Встановлено, що таксономічна та екоморфічна ємність родин вищих рослин залежить від особливостей парцел та екологічних амплітуд складаючих їх видів. Встановлено, що загальна псамофітність родин вищих рослин у парцелах є вищою, ніж у флорі України. Виявлено, що таксономічні фонди екоморф є специфічними виразами особливостей парцел. На підставі ареалового аналізу псамофітів парцел аренних соснових лісів показано переважання видів євразійського та європейського походження, встановлено також наявність ендемів України. Показано, що функціональна роль парцел в аренних соснових лісах є багатоплановою. Обгрунтовано їх значення як осередків натиску зональної степової флори, збереження цінних і зникаючих видів, господарського використання рослинності для кормових, харчових, лікарських і біотехнологічних цілей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П381.1-425 +
Шифр НБУВ: РА348152

Рубрики:

      
12.

Дубін В.Г. 
Еколого-географічні основи використання і відтворення лісу в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Г. Дубін ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

На підставі еколого-географічного та екоеволюційного підходів розглянуто ліси країни як компонент ноосфери та природну складову лісовиробничого комплексу (соціосфери). Поглиблено теоретико-методологічні та розроблено методичні основи еколого-географічного дослідження проблем сталого використання і відтворення лісу. Здійснено еколого-географічний аналіз еволюції лісокористування в Україні, використання і відтворення лісу за сучасних умов та розкрито науково-прикладні проблеми лісокористування. Розроблено типізацію і класифікацію ноосферних функцій лісів, класифікацію лісів країни за напрямами та режимом господарського використання. Обгрунтовано напрями її впровадження у практику в контексті сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА309197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Мельник С.О. 
Еколого-економічні аспекти реформування лісового господарства України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.08.01 / С.О. Мельник ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Здійснено аналіз екологічних, економічних і соціальних аспектів лісокористування в Україні. Запропоновано класифікацію інструментів лісової політики, спрямованої на розвиток регульованих державою ринкових відносин у лісовому господарстві. Сформовано концепцію формування зазначених інструментів і принципи реформування лісового господарства України з урахуванням зарубіжного досвіду їх застосування та сучасних екологічних, економічних і соціальних умов лісокористування. Удосконалено систему оподаткування, державного керування лісовим господарством і прав власності на ліси, які створюють передумови для його сталого розвитку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)341.0-183 +
Шифр НБУВ: РА327402

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Солодкий В.Д. 
Екосистемний підхід у веденні лісового господарства Буковинських Карпат і Передкарпаття в аспекті збалансованого розвитку регіону: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.16 / В.Д. Солодкий ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Проаналізовано та розроблено сучасні методи господарювання в лісових насадженнях Буковинських Карпат і Передкарпаття на засадах екосистемного підходу. Показано, що порушення природоохоронних норм під час використання ресурсного потенціалу регіону призводить до активізації антропогенно-природних екологічних загроз, зниження лісистості, збіднення біорізноманіття. З'ясовано, що для умов Буковини найбільш доцільними є застосування удосконалених двоприйомних рівномірно-поступових рубань головного користування та канатно-підвісної установки для спуску деревини з гір, що мають високу ефективність у збереженні та відновленні лісу, а також розширення природно-заповідного фонду та розвиток екомережі. З метою вдосконалення ведення лісового господарства, підвищення екологічної ролі лісів запропоновано узгоджену програму переходу до збалансованого природокористування й управління природними ресурсами за екосистемним принципом.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П34(4УКР3) +
Шифр НБУВ: РА348451

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Хаялі Р.І. 
Етносоціокультурна еволюція кримськотатарського народу в XX ст.: автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.01, 07.00.02 / Р.І. Хаялі ; НАН України, Ін-т українознав. ім. І. Крип`якевича, Ін-т народознав. — Л., 2010. — 32 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження етносоціокультурної еволюції кримськотатарського народу у XX ст. Розглянуто тенденції, закономірності й особливості демографічного та соціального розвитку, освітні й культурні процеси, наведено відомості про національний рух. Висвітлено соціокультурну еволюцію кримських татар на початку XX ст. Проаналізовано демографічні та соціальні зміни, модернізацію освіти та культури. Досліджено генезис національного руху. Зроблено висновок, що домінантою соціокультурних процесів у даний період виступав джадидизм. Проаналізовано етносоціокультурну еволюцію кримських татар у Кримській АССР. Розглянуто соціальні зміни, розвиток радянської системи освіти та культури, діяльність національного руху. Зроблено висновок, що етносоціокультурні процеси у тоталітарній державі мали регресивний характер. Розглянуто етносоціокультурну еволюцію кримських татар у другій половині XX ст. Показано вплив депортації, ліквідації національної системи освіти та культурних установ на соціокультурні процеси. Виявлено, що досліджуваний період був найгіршим в історії кримських татар XX ст. Проаналізовано соціокультурну еволюцію у суверенній Україні. Зроблено висновок, що даний процес знаходився на новому якісному етапі розвитку, що характеризується відновленням етнічної цілісності, відродженням освіти та культури. Досліджено трансформацію національного руху за умов формування правової держави та громадянського суспільства. Встановлено, що демографічні зміни, система освіти, етнокультура та національний рух не завжди прогресували за зростаючою одночасно. Виявлено залежність даних тенденцій від політичних процесів і соціально-економічної політики. Доведено, що етносоціокультурна еволюція кримськотатарського народу в XX ст. мала періоди розвитку, стагнації з трансформацією у нову якісну стадію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРИ)6 + Ф51(4УКР-6КРИ) +
Шифр НБУВ: РА370509 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Кляритська І.Л. 
Ефективність лікувальних стратегій в лікуванні виразкової хвороби: Автореф. дис... д-ра. мед. наук: 14.01.02 / І.Л. Кляритська ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2001. — 42 с. — укp.

Одержано дані про інфікованість Helicobcter pylori (HP)-інфекцією пацієнтів із симптомокомплексом диспепсії в Кримському регіоні в різних етнічних групах (кримські татари та слов'яни) та її зв'язок з гастродуоденальною патологією. Порівняно ефективність різних потрійних режимів, які складаються з інгібітора протонної помпи та двох антимікробних препаратів з різним дозуванням, щодо рубцювання виразок і ступеня ерадикації HP-інфекції у пацієнтів, хворих на виразку, які мешкають у Криму та в Києві. Встановлено наявність імунодефіциту, зумовленого застосуванням антибактеріальних препаратів хворими з виразками, що довго не рубцюються, і невдачею первинної ерадикаційної терапії. Науково обгунтовано застосування препарату дріжджового PHK-нуклеїнату натрію (НН) у схемах потрійної та квадротерапії для ерадикації HP. Установлено, що включення НН в антихелікобактерну терапію дозволяє знизити дози антибактеріальних препаратів без зменшення їх ефективності, підвищити рівень ерадикації HP-інфекції та знизити кількість несприятливих побічних ефектів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р413.204.6-52
Шифр НБУВ: РА316111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Ткач В.П. 
Заплавні ліси Лівобережної України та наукові основи господарювання в них: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 06.03.03 / В.П. Ткач ; Укр. держ. лісотехн. ун-т. — Л., 1999. — 37 с. — укp.

Вперше для умов Лівобережної України висвітлено особливості формування заплавних лісів, показано їх багатогранні еколого-захисні функції; обгрунтовано ідею системного і програмно-цільового лісовирощування насаджень на водозбірній основі; визначено принципи та критерії оптимізації лісистості і структури заплавних ландшафтів. Розроблено моделі формування та вирощування цінних високопродуктивних штучних та природних дубових деревостанів, визначено вік стиглості насаджень переважаючих порід. Вперше складено діагностичні таблиці заплавних типів лісу, запропоновано асортимент деревних та чагарникових порід для штучного лісовідновлення і лісорозведення в заплавах. Розроблено оптимізовані системи рубок головного користування та рубок, пов'язаних з веденням лісового господарства. Запропоновано нову стратегію лісівничих заходів у заплавах рік з врахуванням оптимізації структури заплавних ландшафтів та водозборів рік.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П342.93 заплавні

Рубрики:

      
18.

Левченко С.А. 
Засоби підвищення ефективності комбінованої геліосистеми гарячого водопостачання: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.08 / С.А. Левченко ; Ін-т відновлюв. енергетики. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано доцільність застосування комбінованої геліосистеми гарячого водопостачання з джерелом теплової енергії, яке використовує електричну енергію за позапіковим тарифом. Запропоновано методику врахування впливу навколишнього середовища на геліосистеу для більш точного розрахунку її параметрів, а саме: площі сонячного колектора. Розроблено методику визначення оптимальних параметрів електричного теплоакумулювального перетворювача з метою найбільшого акумулювання теплової енергії в його об'ємі. Запропоновано нову модель геліосистеми гарячого водопостачання, складовими якої є базова модель геліосистеми, генератор хмарності та температур, модель електричного теплоакумулювального перетворювача та блок визначення його оптимальних параметрів. Розроблено алгоритм визначення оптимальних площин сонячного колектора, потужності електричного теплоакумулювального перетворювачата бака-акумулятора за економічним критерієм. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень за умов експлуатації існуючої геліосистеми гарячого водопостачання в Кримській тепловій компанії (Севастополь) підтверджено вірогідність теоретичних розрахунків і показано доцільність застосування запропонованого додаткового джерела теплової енергії з урахуванням стохастичного погодинного впливу хмарності та температур у затінку та на сонці для підвищення ефективності геліосистем гарячого водопостачання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З382 + З638 +
Шифр НБУВ: РА363925

Рубрики:

      
19.

Підгорецький Ю.В. 
Застосування ракетних військ і артилерії в особливих умовах за досвідом локальних війн і збройних конфліктів кінця XX - початку XXI ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Ю.В. Підгорецький ; Нац. акад. оборони України. — К., 2004. — 16 с. — укp.

На підставі аналізу опублікованих документів і статистичних матеріалів досліджено процес застосування ракетних військ і артилерії (РВіА) за умов горно-лісисто-пустельної місцевості за досвідом бойових дій в Афганістані, Таджикистані, Чечні. Головну увагу приділено питанням розвитку тактики артилерійських частин і підрозділів у сучасних збройних конфліктах, характерним рисам і особливостям їх дій. Розкрито основні принципи, форми та способи застосування РВіА за специфічних умов на різних етапах збройного конфлікту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц35(0)63-50 + Ц35(0)63-54 +
Шифр НБУВ: РА339806

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Маковський В.В. 
Земельне питання в Кримській АРСР і практика його вирішення в 1920-х роках: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / В.В. Маковський ; Запоріз. держ. ун-т. — Запоріжжя, 2001. — 18 с. — укp.

Висвітлено сутність земельного питання в Криму після закінчення громадянської війни. Проаналізовано заходи органів влади щодо "соціалізації землі". Досліджено стан поземельних відносин у кримському селі на різних етапах періоду 1920-х рр. Порівняно зміст і мету міжселищного і внутрішньоселищного землеустрою, радгоспів і колгоспів індивідуальних селянських господарств, розглянуто становище комун.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-6КРМ)613-2
Шифр НБУВ: РА316449 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського