Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (16)Наукова електронна бібліотека (118)Реферативна база даних (1781)Книжкові видання та компакт-диски (313)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ДЕВІАНТНА$<.>+<.>K=ПОВЕДІНКА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 220
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Бсоул І.А. 
Фізичні властивості кристалів Lisub2/sub Gesub7/sub Osub15/sub в області фазового переходу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / І.А. Бсоул ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 1998. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.371.7,022

      
2.

Мальцева Т.В. 
Синтез та адсорбційна поведінка дисперсних композиційних матеріалів на основі оксидів багатовалентних металів та карбону: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / Т.В. Мальцева ; НАН України. Ін-т заг. та неорган. хімії ім. В.І.Вернадського. — К., 1999. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено дослідженню основних закономірностей сорбції одно- та багатозарядних іонів на нових дисперсних композиційних матеріалах на основі оксидів багатовалентних металів та карбону. Запропоновано модель формування поверхневого заряду та іонообмінної сорбції на оксидних матеріалах. Досліджено, що умови синтезу композиційних матеріалів на основі оксидної кераміки, а саме температура та час піролізу метану, впливають на кислотно-основні властивості цих матерілів. Запропоновано використання поляризації карбону як електропровідної компоненти композиційних сорбентів для регулювання ступеня поглинання іонів поверхнею оксидів. Показано, що різниця потенціалів, яка використовується, обумовлює знак та величину заряду поверхні оксидів та відповідну величину ступеня іонообмінного поглинання іонів поверхнею композиційних сорбентів. Отримані результати праці дають можливість запропонувати використання композиційних сорбційних матеріалів на основі металів та карбону для ефективного електрохімічно стимульованого іонообмінного вилучення одно- і багатозарядних іонів з водних розчинів з наступною безреагентною регенерацією сорбентів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г583.22

Рубрики:

      
3.

Аль Араг Айман Габр 
Роль жіночих статевих гормонів у патогенезі експериментальної ішемії мозку: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.03.04 / Аль Араг Айман Габр ; Одес. держ. мед. ун-т. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Встановлено, що викликані двосторонньою перев'язкою сонних артерій порушення больової чутливості, здатності збереження вертикального положення, рухової активності, розлад циклу неспання - сну у вигляді переважання повільнохвильового сну над неспанням та плавальна поведінка тварин уповільнюється за умов застосування диметилстільбестролу (ДМСЕ), а також антиоксидантів - alpha-токоферолу та alpha-ліпоєвої кислоти. Сумісне застосування ДМСЕ та alpha-ліпоєвої кислоти супроводжується виникненням посиленого терапевтичного ефекту. Порівняльна характеристика виразності ефектів з впливом МК-801 показала меншу ефективність останнього. Описано підвищення активності таламо-кортикального синхронізуючого механізму за умов відтворення ішемії, а також підвищення чутливості до епілептогенної дії агоністів рецепторів збуджуючих амінокислот - NMDA та каїнової кислоти. За умов судом, викликаних агоністами рецепторів збуджуючих амінокислот встановлена більша ефективність застосування комплексу ДМСЕ + ліпоєва кислота у порівнянні з окремим використанням препаратів. Встановлена більша чутливість до протиепілептичної дії тонічних судом та визначено, що ефективність впливу відповідає дії карбамазепіну, вальпроєвої кислоти та діазепаму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р627.703.0-29

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Муссауі Х.А. 
Моделювання термодинамічних процесів заморожування та обезводнення біологічних об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.04.03 / Х.А. Муссауі ; Одес. держ. акад. холоду. — О., 1999. — 18 с. — укp.

Розглянуто кінетичні моделі водообміну при заморожуванні клітин та сформульовано шляхи керування концентраційними ефектами на основі глобальних фазових діаграм. Фазова поведінка водно-сольових систем у діапазоні концентрацій, що спостерігаються у живих системах, описана в наближенні квазібінарних розчинів. Визначено принципові можливості пошуку оптимальних кріопротекторів на основі аналізу глобальної фазової поведінки водно-сольових розчинів під впливом органічних добавок. Біологічні об'єкти відображаються теплопровідним середовищем, в якому структурна неоднорідність генерується за рахунок хаотичного росту первісної локально рівноважної структури. Перехід від мікроскопічного опису до мезорівня здійснюється на підставі гіпотези про те, що коефіцієнт температуропровідності є функцією відстані та фрактальної розмірності. Розроблено підхід до вибору робочих температур кріоінструментів для мінімальної деструкції здорових тканин на підставі розв'язання зворотньої задачі теплопровідності з фазовими переходами. Дано обгрунтування переваг двоступінчастого заморожування біологічних матеріалів для запобігання деструкції клітинних структур на основі методів теорії оптимального управління для кінетичних моделей процесів заморожування-збезводнення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е7с8,022

      
5.

Наумова М.А. 
Усереднення нелінійних крайових задач в областях з тонкими порожнинами: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.02 / М.А. Наумова ; НАН України. Ін-т приклад. математики і механіки. — Донецьк, 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено питанням усереднення нелінійних еліптичних та параболічних крайових задач в областях з тонкими порожнинами. Отримані інтегральні та поточкові оцінки розв'язків спеціальних модельних нелінійних еліптичних та параболічних крайових задач. Досліджена асимптотична поведінка послідовності розв'язків задач, що розглядаються, отримані достатні умови збіжності розв'язків цих нелінійних крайових задач. Впроваджені коректори для наближення таких послідовностей розв'язків. Встановлена певна збіжність градієнтів розв'язків. Для граничних функцій побудовані крайові задачі в фіксованих областях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621-3,022

Рубрики:

      
6.

Романишин І.М. 
Формування моральних відносин підлітків в умовах мікросоціуму: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / І.М. Романишин ; Терноп. держ. пед. ун-т ім. В.Гнатюка. — Т., 1999. — 19 с. — укp.

Дисертацію присвячено вивченню процесу формування моральних відносин підлітків в умовах мікросоціуму - сім'ї, школи, мікрогрупах у процесі організації дозвілля. Визначено структурні компоненти (інтегровані суб'єкти виховної взаємодії, інтелектуальні джерела виховного впливу, Конституція, події та факти сучасної дійсності), фактори (приклад поведінки, моральне ставлення, власні дії суб'єкта взаємин, коректуючі впливи середовища на суб'єкт), етапи (поведінкове уявлення про суспільні відносини, дія (вчинок - звичка - поведінка) як наслідок усвідомлення суспільних відносин, усвідомлення результатів власних дій - моральне переконання, створення суб'єктивної моделі відносин: самостійний намір наслідувати її), засоби та механізми реалізації процесу. Проаналізовано вплив мікросоціуму на даний процес та експериментально обгрунтовано педагогічні умови його оптимізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч421.352

Рубрики:

      
7.

Попович О.В. 
Асимптотична поведінка та біфуркації розв'язків ланцюгів зв'язаних осциляторів: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.В. Попович ; НАН України. Ін-т математики. — К., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації досліджено стійкість періодичних розв'язків ланцюгів зв'язаних осциляторів у випадку, коли базовим осцилятором є одновимірне нелінійне відображення відрізку в себе. Запропоновано і обгрунтовано метод дослідження трансверсальних біфуркацій симетричних циклів, які належать синхронізуючому многовиду. Одержано умови для сильної та слабкої часткової хаотичної синхронізації, які застосовано при дослідженні часткової синхронізації в конкретних системах із симетричним і несиметричним зв'язком.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.617,022

Рубрики:

      
8.

Каськун Є.П. 
Асимптотична поведінка нестійких розв'язків стохастичних диференційних рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.05 / Є.П. Каськун ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,022

Рубрики:

      
9.

Щудло С.А. 
Соціальний механізм адаптації молоді до ринкових умов (регіональний аспект): Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.07 / С.А. Щудло ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено регіональні особливості соціального механізму адаптації молоді до ринкових умов. Викладено теоретико-методологічні основи дослідження соціальної адаптації. Доведено, що успішність соціальної адаптації залежить від ефективності соціального механізму даного процесу, який є системою зовнішніх та внутрішніх регуляторів поведінки суб'єкта в процесі соціальної адаптації. Проаналізовано структуру регіонального соціального механізму адаптації молоді на основі значного емпіричного матеріалу. Основними елементами даного механізму є культура - суспільні, групові та індивідуальні цінності та норми; агенти адаптації - соціальні інститути (сімейні, освітні, трудові, управлінські тощо), які сприяють включенню молоді у нове соціальне середовище; умови життєдіяльності; поведінка молоді. Регіональні особливості соціального механізму адаптації молоді сформовано під впливом адаптаційного потенціалу молоді регіону й адаптаційної здатності його соціального середовища. Розглянуто практичні питання регуляції соціальної адаптації молоді, зокрема, запропоновано систему управління даним процесом у регіоні, мета якої полягає у максимальному врегулюванні адаптаційного потенціалу молоді з адаптаційною здатністю соціального середовища регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122.2 + У9(4УКР)240.5
Шифр НБУВ: РА310831 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Бондаренко Ю.Ю. 
Плазмовий резонанс в ізольованих гранулах металів 3-ї групи та телуру: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Ю.Ю. Бондаренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 20 с. — укp.

Досліджено плазмовий резонанс, що збуджується в ізольованих гранулах металів 3-ї групи і телуру. Розроблено методику отримання шорстких поверхонь монокристалів NaCl і KCl та осадження на них гранулованих плівок металів. Доведено, що одночасне збудження двох смуг плазмового резонансу можливе за умов, коли плівка складається з двох невзаємодіючих шарів. Відзначено, що високочастотна смуга плазмового резонансу пов'язана з власними коливаннями електронів у ізольованих гранулах. Розраховано плазмову частоту досліджених металів. За допомогою прикладу телуру виявлено, що у випадку, коли смуга міжзонного поглинання лежить нижче від смуги плазмового резонансу, поведінка смуг плазмового резонансу така ж, як і поведінка смуг плазмового резонансу, що збуджуються в металах. Отримано гранульовані плівки індію з анізотропними смугами плазмового резонансу. З використанням електронної мікроскопії виявлено, що такі гранульовані плівки складаються з ланцюжків гранул. Відстань між гранулами у ланцюжку менша за відстань між ланцюжками. Спостережену анізотропію пов'язано з присутністю ланцюжків у зразках.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К230.401.111.210.1 + В378.26
Шифр НБУВ: РА313072 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Попович С.І. 
Асимптотична поведінка та стійкість розв'язків деяких класів кусково-лінійних різницевих рівнянь: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.І. Попович ; НАН України. Ін-т математики. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Доведено теореми стійкості для систем нелінійно зв'язаних унімодальних бімодальних кусково-лінійних одновимірних відображень. Для синхронізуючої хаотичної множини у просторі параметрів знайдено області асимптотичної стійкості за Ляпуновим, стійкості за Мілнором, нестійкості за Мілнором і сильної нестійкості. Досліджено біфуркації розрідження, розширення та переходу до хаотичного сідла.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.921 + В317.26
Шифр НБУВ: РА311753 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Андерс І.О. 
Асимптотична поведінка нелокалізованих рішень рівнянь типу Кадомцева - Петвіашвілі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / І.О. Андерс ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Веркіна. — Х., 2001. — 17 с. — укp.

Досліджено асимптотичне поводження за великих значень часу нелокалізованих розв'язків рівнянь типу Кадомцева-Петвіашвілі (КП) - КП1, КП2 та рівняння Джонсона 1 (РД1). На підставі методу зворотної задачі розсіяння побудовано схему інтегрування рівняння Джонсона. Розроблено метод дослідження асимптотичної поведінки нелокалізованих розв'язків рівнянь типу КП за великих значень часу та доведено, що такі розв'язки розпадаються в області переднього фронту в нескінченний ряд зігнутих асимптотичних солітонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.621,022
Шифр НБУВ: РА316569 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
13.

Солодов О.О. 
Моделювання процесів маркетингових досліджень на підприємстві: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / О.О. Солодов ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2001. — 18 с. — укp.

Досліджено основні тенденції та закономірності управління підприємством за умов переходу до ринкової економіки. Обгрунтовано необхідність широкого використання маркетингових досліджень в управлінні промисловим підприємством для підвищення якості управлінських рішень. В якості основних інструментів, які використовуються в процесі маркетингових досліджень промислових підприємств, розглянуто економіко-математичні моделі та методи. Основними ринковими чинниками, що впливають на якість управлінських рішень на підприємстві, є ринковий попит на продукцію та поведінка конкурентів на ринку. Розроблено й апробовано ряд стохастичних оптимізаційних моделей планування підприємством виробництва продукції та визначення прибутку з урахуванням ринкового попиту (детермінованого або випадкового), випадкової пропозиції продукції конкурентами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-211.1в611
Шифр НБУВ: РА312735 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Шинкаренко О.Д. 
Особистісні особливості жінок-жертв подружнього насильства (Синдром побитої жінки): Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / О.Д. Шинкаренко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с.: рис. — укp.

Вивчено особистісні особливості та сімейні стосунки жінок, що страждають від подружнього насильства. Сімейні стосунки за наявності синдрому побитої жінки розглянуто з точки зору теорії сімейних систем. Сім'ю вивчено як цілісний організм, в якому всі члени складають єдину систему взаємодії, тому поведінка одного неминуче впливає на поведінку іншого. Визначено, що даний синдром (Battered Woman Syndrome) проявляється специфічними порушеннями в афективній та когнітивній сферах, а також самосприйнятті. Розкрито механізм віктимізуючого впливу психотравмуючих факторів батьківсько-дитячих стосунків на особистість жінки та прийняття нею ролі жертви. Досліджено крос-культурні відмінності у сприйнятті, переживанні та використанні образливої поведінки у сім'ї в Україні та Польщі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-994-06 + Ю948.28 + С5*644
Шифр НБУВ: РА313332 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
15.

Шибаєва Н.В. 
Особливості економічної поведінки суб'єктів господарювання в умовах ринкової трансформації економіки: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Шибаєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Визначено економічну поведінку як впорядковану сукупність дій гоподарюючих суб'єктів, спрямовану на досягнення економічних цілей за умов специфічних господарських систем з урахуванням ціннісних установок. Надано характеристики основним економічним суб'єктам, зокрема, домогосподарствам, фірмам, державі та соціальним об'єднанням. На підставі аналізу суб'єктів економіки проведено розмежування між поняттями економічний суб'єкт та суб'єкт господарювання. Показано, що економічна поведінка залежить від умов господарювання, притаманних певній економічній системі, але дана поведінка в змозі змінити зазначені умови господарювання, тип економічної системи. Проаналізовано фактори, які модифікують економічну поведінку суб'єктів господарювання, визначено її зміст в перехідній економіці. Доведено, що модифікація економічної поведінки відбувається під впливом сукупності факторів, але вирішальна роль у даній модифікації належить інституціональним факторам. Розкрито зміст економічної поведінки суб'єктів господарювання в перехідній економіці, обумовлений специфікою вихідних передумов реформування та стратегією реформи. Показано, що за умов ринкової трансформації економіки України зміна економічної поведінки основних суб'єктів господарювання у напрямку руху до ринкових норм можлива за умови розробки теоретично обгрунтованої цілісної концепції економічної політики та поступової реалізації. Запропоновано основні принципи економічної політики для зміни економічної поведінки в ринковому напрямку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010
Шифр НБУВ: РА317478 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Чернишук С.Б. 
Поведінка мікро- і макродомішок в нематичному рідкому кристалі: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.02 / С.Б. Чернишук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Досліджено поведінку мікро- (порядку нанометра) і макроскопічних (порядку мікрометра) частинок у нематичному рідкому кристалі. Одержано загальну концентраційну залежність пружних констант і оберненого кроку холестеричної спіралі немато-холестеричних і холестерико-холестеричних сумішей, яка узгоджується з експериментальними даними. Доведено, що спінодальний розпад у такій суміші може призводити до виникнення другого періоду у розподілі директора. Розроблено теорію пружної взаємодії макроскопічних частинок у нематичному рідкому кристалі та вперше встановлено кулонівське притягання між ними за умов однакового ненульового кручення, що діє на частинки з боку директора. Розглянуто комірчату текстуру в феронематиках за наявності зовнішнього магнітного поля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.31,022 + В372.33,022
Шифр НБУВ: РА318400 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Мушкевич М.І. 
Психологічні особливості впливу батьківської сім'ї на молоде подружжя: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / М.І. Мушкевич ; Рівнен. держ. гуманіт. ун-т. — Рівне, 2002. — 20 с. — укp.

Поглиблено теоретичне уявлення про типологію сімей. Введено такий тип, як псевдофункціональна сім'я, який був відсутній у Н.Аккермана, Є.Вітчака, О.С.Кочаряна, В.Сатір. Вперше доведено, що тип батьківської сім'ї є визначальним у функціонуванні молодого подружжя. Запропоновано параметри оцінювання якості молодого шлюбу: установки на шлюб та сім'ю, функціонально-рольова поведінка, сімейний сценарій, міжособистісна взаємодія, сімейна адаптація. Показано варіативність зв'язку між рівнем функціональності батьківської та молодої сімей. Факторами, детермінуючими створення молодим подружжям власної моделі сім'ї, є їх характерологічні риси, просімейна мотивація, диференційованість особистості від батьківської сім'ї. Обгрунтовано, що на третьому-п'ятому році сімейного життя молодого подружжя починає діяти модель батьківських структурно-функціональних відносин. Уточнено теоретичні уявлення про вплив сиблінгової позиції на функціональні характеристики молодого подружжя та відсутність впливу складу батьківської сім'ї на його відтворення у молодому шлюбі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю956-99 + С5*644.2*423.122
Шифр НБУВ: РА321405

Рубрики:

      
18.

Чемекова С.В. 
Правляча еліта України: сутність, особливості та протиріччя формування і функціонування: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / С.В. Чемекова ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2002. — 18 с. — укp.

Проаналізовано процес формування та функціонування правлячої еліти сучасної України. Розглянуто специфіку даного процесу в соціально та політично нестабільних суспільствах. Обгрунтовано трактування поняття справедливості в контексті елітарних концепцій. Проаналізовано специфіку суспільного буття політичної України та зроблено висновок, що політична еліта може бути і ключовим рушійним фактором, і гальмом демократичного реформування суспільства. Визначено, що еліта є одним з основних суб'єктів суспільно-політичного процесу, поведінка і детермінанти поводження якого стають важливим фактором впливу на хід політичного розвитку та функціонування політичної системи. Доведено, що успішне реформування українського суспільства можливе лише за умов створення нової системи рекрутування еліт, яка базується на конкурентності та інституціоналізації вимог до ділових і моральних якостей політичних керівників.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф038.5 + С5*422.12
Шифр НБУВ: РА318414 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Бурда Т.М. 
Мовна поведінка особистості в умовах українсько-російського білінгвізму (молодіжне середовище м. Києва): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.М. Бурда ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 2002. — 22 с. — укp.

Розкрито теоретичні засади розуміння проблеми білінгвізму та диглосії як різновиду двомовності. Розроблено моделі повного та часткового диглосного білігвізму та визначено його особливості. Висвітлено особливості формування особистості у двомовному соціумі та виділено соціальні детермінанти мовної поведінки білінгвів. Подано класифікацію ендогенних та екзогенних факторів впливу на мовну поведінку двомовних осіб. Запропоновано більш повне визначення поняття білінгвізму та уточнено співввідношення між білігвізмом та диглосією. Наведено методику експериментального дослідження мовної поведінки молоді, яка може бути використана для аналізу мовної поведінки інших соціальних груп в різних регіонах країни. Відзначено особливості продуктивної та рецептивної мовної поведінки молоді Києва, внутрішнього дискурсу двомовних осіб. Встановлено ієрархію факторів впливу на кодові переключення в артикульованому мовленні. Визначено основні мотиви мовної поведінки молоді та їх основні компоненти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш100.735
Шифр НБУВ: РА320253 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Лисенко О.М. 
Конфліктна поведінка особистості за умов трансформації українського суспільства: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / О.М. Лисенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 19 с. — укp.

На підставі аналізу особливостей конфліктної поведінки особистості зроблено висновок, що соціальними механізмами виникнення конфліктної поведінки особистості є розузгодження в ціннісно-нормативній структурі, зміна соціальних ролей, зниження соціального статусу, порушення особистісної та соціальної ідентифікації, руйнування колишніх соціальних взаємозв'язків. Вивчено суб'єктивні аспекти конфліктної поведінки, на підставі аналізу структури особистості, з урахуванням чинника: будь-який конфлікт знаходить відображення в потребах, мотивах суб'єктів, пов'язаний з усвідомленням власних інтересів та реалізацією ціннісних установок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*333.7*18 +
Шифр НБУВ: РА321080

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського