Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (7)Тематичний інтернет-навігатор (23)Наукова електронна бібліотека (35)Реферативна база даних (1243)Книжкові видання та компакт-диски (428)Журнали та продовжувані видання (66)
Пошуковий запит: (<.>K=ГЕОГРАФІЧНІ$<.>+<.>K=ЕКСПЕДИЦІЇ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 192
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Стафійчук В.І. 
Політико-географічні аспекти взаємодії господарств країн Центральної Європи: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Стафійчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 20. с. — укp.

Узагальнено і розвинуто теоретико-методологічні основи вивчення поля економічної взаємодії. Обгрунтовано, що вивчення такого складного суспільно-географічного комплексу потребує поєднання наукових підходів окремих суспільно-географічних дисциплін (політичної географії, географії міжнародних економічних відносин, країнознавства тощо), геополітики та наук про міжнародні економічні відносини (МЕВ). На основі аналізу теоретичних концепцій геополітики, МЕВ та регіональної економічної інтеграції розкрито їх географічний контекст. Сформульовано суспільно-географічну концепцію розвитку і функціонування поля економічної взаємодії у зоні Центральноєвропейської Асоціації Вільної Торгівлі (ЦЄАВТ) і участь в ній України. Проаналізовано політико-географічні фактори (історія політичних і економічних відносин, сучасне геополітичне становище, співвідношення політичних сил тощо) утворення зони вільної торгівлі в регіоні. Виявлено їх вплив на формування закономірностей сучасної географії міжнародних економічних відносин як показника взаємозалежності національних господарств країн ЦЄАВТ та перспективи подальшої інтеграції. Подано рекомендації щодо поліпшення зовнішньоекономічних зв'язків України з країнами регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(44)6

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Левада О.М. 
Суспільно-географічні основи формування та функціонування регіонального ринку праці сільської місцевості (на прикладі Запорізької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.М. Левада ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 1999. — 18 с. — укp.

У дисертації обгрунтовані теоретико-методологічні основи та методика оцінки і вдосконалення ринку праці у сільській місцевості адміністративної області. Здійснений всебічний аналіз структури, територіальної організації, тенденцій розвитку ринку праці у сільській місцевості Запорізької області та обгрунтовані напрями та заходи підвищення рівня зайнятості на перспективу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЗАП)320-640.5

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Сухий П.О. 
Спеціалізація сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринку (географічні основи формування на прикладі Чернівецької області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / П.О. Сухий ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто особливості перебудови сільськогосподарського виробництва в умовах переходу до ринкових відносин і методику економіко-географічного дослідження цих процесів. Проаналізовано роль і значення природно-ресурсного потенціалу та соціально-економічних чинників і передумов у формуванні аграрно-ресурсного потенціалу як сучасної агроландшафтної структури території - просторової територіальної бази реорганізації агропромислового комплексу. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на території Чернівецької області, вивчено особливості галузевої структури і формування виробничо-територіальних типів різноукладних господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських). Виявлено територіальні особливості спеціалізації і продуктивності виробництва сільськогосподарської продукції в різноукладних господарствах. Розроблено схему формування і забезпечення ринку продовольчих товарів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-432 + У049(4УКР-4ЧЕР)632

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Стецько 
Суспільно-географічні дослідження територіально-рекреаційних систем (на матеріалах Тернопільської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / Надія Петрівна Стецько ; Львівський держ. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 1999. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)8 + У049(4УКР-4ТЕР)8
Шифр НБУВ: РА304458

Географічні рубрики:

      
5.

Король О.Д. 
Регіональний менеджмент в туризмі (соціальні та економіко-географічні аспекти): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Д. Король ; Київ. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 1999. — 19 с. — укp.

Здійснено розробку науково-методичних основ регіонального менеджменту в туризмі як процесу організації, прогнозування, планування, контролю, які здійснюються з метою управління та координації розвитку туризму. Вивчено чинники функціонування і розвитку туристьких організацій: чинники управління та прийняття рішень в туризмі; туристичні потреби; туристський попит; туристський ринок; рекреаційні ресурси. Досліджено управлінські функції туризму. Розглянуто природні, культурні та соціальні чинники розвитку туризму в Карпатському регіоні по районах. Визначені напрямки розвитку туризму в Українських Карпатах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Дубін В.Г. 
Еколого-географічні основи використання і відтворення лісу в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.Г. Дубін ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 22 с. — укp.

На підставі еколого-географічного та екоеволюційного підходів розглянуто ліси країни як компонент ноосфери та природну складову лісовиробничого комплексу (соціосфери). Поглиблено теоретико-методологічні та розроблено методичні основи еколого-географічного дослідження проблем сталого використання і відтворення лісу. Здійснено еколого-географічний аналіз еволюції лісокористування в Україні, використання і відтворення лісу за сучасних умов та розкрито науково-прикладні проблеми лісокористування. Розроблено типізацію і класифікацію ноосферних функцій лісів, класифікацію лісів країни за напрямами та режимом господарського використання. Обгрунтовано напрями її впровадження у практику в контексті сталого розвитку України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)1
Шифр НБУВ: РА309197 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Ярова Л.В. 
Російська морська термінологія судноводіння (лінгвістичний аналіз): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Ярова ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше досліджено росйську термінологію морського судноводіння як цілісну систему (ТСМС). Визначено закономірності її структурної, семантичної та функціональної організації, шляхи й спроби її формування. На відміну від багатьох сучасних терміносистем, ТСМС містить рівну кількість однослівних та складених термінів, крім непредикативних, у сферах функціонування та фіксації знайдено напіпредикативні та предикативні одиниці. Доведено, що 2/3 інвентаря однослівних термінів морського судноводіння (МС) - автохтонні терміни, 1/3 - містять терміноелементи, запозичені на різних етапах розвитку вітчизняного флоту з голландської, італійської, англійської, німецької, грецької, сербської, хорватської та інших мов. В процесі аналізу парадигматичних відношень (гіпонімія, синонімія, полісемія, антонімія, тематична та функціонально-семантична організація) і синтагматичних відношень (лексична й синтаксична сполучність термінів) визначено шляхи організації ТСМС. Основні семасіологічні характеристики терміна - моносемія, відсутність синонімії та омонімії, експресивна й стилістична нейтральність - в ТСМС є провідними тенденціями, які функціонують як закономірності лише у сфері фіксації, а у сфері функціонування порушуються. Причини асиметрії - екстралінгвальні (історичні, географічні, соціальні, психологічні) та внутрішньомовні (використання різних словотвірних та синтаксичних моделей). Визначено продуктивні та непродуктивні способи утворення й моделі термінів МС.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:0 + О471в4
Шифр НБУВ: РА311027 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
8.

Скубашевська О.С. 
Лексика і фразеологія античного походження в англійській та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.С. Скубашевська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лексичні та фразеологічні одиниці античного походження в англійській та українській мовах. Лексичними одиницями античного походження є власні імена античних міфологічних, літературних та історичних осіб, географічні назви античності, що перейшли до розряду загальних (АІ) і античні поняття (АП), що позначають реалії та явища античності, які отримали узагальнені значення. Фразеологізми античного походження містять у своєму складі античні імена і поняття. Подано докладний структурний аналіз лексем, виявлено найбільш продутивні типи АІ і АП в англійській і українській мовах, розглянуто основні шляхи словотворення похідних і складних АІ і АП. Аналіз словотворчого потенціалу дав можливість змоделювати словотворчі гнізда з вершинами АІ і АП, здійснити порівняльний аналіз сумарних гнізд для англійської та української мов. Виявлення семантичних особливостей лексем становить аналіз семантичної деривації первинних значень непохідних АІ і АП, а також дослідження семантичної структури похідних і складних АІ і АП у порівнюваних мовах. Об'єктом багатоаспектного аналізу є фразеологічні одиниці античного походження. Їх зіставлення в англійській і українській мовах проведено в структурному і семантичному плані. Наведено функціонально-стилістичну класифікацію даних одниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 + Ш141.4-322
Шифр НБУВ: РА310781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
9.

Романець О.Ф. 
Міграції та їх вплив на динаміку населення і трудових ресурсів обласного регіону: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.Ф. Романець ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 20 с. — укp.

Розглянуто особливості міграційних рухів як чинника зміни населення та трудових ресурсів регіону. Простежено географічні передумови освоєння та заселення території, формування первісної мережі поселень. Охарактеризовано сучасну територіальну систему розселення, особливості демографічної ситуації та трудових ресурсів. Проаналізовано історико-економічні особливості міграційних процесів регіону. Наведено стислу характеристику сезонних та маятникових міграцій. Здійснено детальний аналіз стаціонарних міграцій усіх потоків населення. Визначено регіони активних і низьких міграційних рухів, досліджено їх причини. Детально проаналізовано покомпонентну структуру стаціонарних міграцій у розрізі внутрішньо- та міжрегіональних, міждержавних механічних рухів населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)21 + У049(4УКР33)21 + У049(4УКР-4Тер)21
Шифр НБУВ: РА311505 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Блага М.М. 
Географічні відмінності та шляхи оптимізації використання рекреаційно-ресурсного потенціалу гірсько-приморських територій Криму: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / М.М. Блага ; Одес. держ. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2000. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретичні основи вивчення рекреаційно-ресурсного потенціалу (РРП) території та розроблено фактори географічних відмінностей в його використанні. Виявлено показники факторів та їх значення, які зумовлюють різну ефективність використання РРП території. Досліджено компонентну, функціональну та територіальну структури використання потенційних можливостей рекреаційних ресурсів гірсько-приморських територій Криму. Розроблено принципи та основні напрямки оптимізації використання РРП території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-6КРМ)1
Шифр НБУВ: РА310195 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Куреляк В.І. 
Українська діаспора Мараморощини (етнографічне дослідження): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / В.І. Куреляк ; Львів. держ. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено етнічне українське населення Мараморощини (Румунія), обгрунтовано теоретико-методичні основи вивчення зарубіжних українців. Розглянуто історико-географічні аспекти заселення краю, проведено етнічну та етнографічну межу. Детально проаналізовано етнодемографічну та соціальну ситуацію українців, здійснено етнографічне районування української етнічної території, а також охарактеризовано національно-культурну та мовну спадщину. Висвітлено міжрегіональне транскордонне румунсько-українське співробітництво. Значну увагу приділено проблемам збереження самобутності і національно-культурної ідентичності українців краю, які запропоновано розв'язувати у контексті сталого розвитку корінних народів румунсько-українського порубіжжя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т52(45Рум=6А/Я)
Шифр НБУВ: РА308302 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
12.

Василюк Л.Л. 
Фізико-географічна зумовленість топонімії Волинської області: Автореф. дис... канд. географ. наук: 11.00.01 / Л.Л. Василюк ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 17 с. — укp.

Проаналізовано географічні та соціальні умови формування місцевих природно-топонімічних комплексів. Значну увагу приділено новому напряму дослідження, який дозволяє використовувати географічні назви як інформативне джерело щодо змін ландшафтів від їх первинного стану до сучасного, антропогенного, змінного. Виявлені географічні закономірності топонімії забезпечують правильне розкриття етимології багатьох волинських найменувань, що є внеском географії у справу збереження та вивчення пам'яток матеріальної та духовної культури українського народу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д8в4(45Укр3) + Ш141.4-316.1
Шифр НБУВ: РА310423 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Сюткін С.І. 
Суспільно-географічні напрями оптимізації виробничого комплексу Сумської області з метою поліпшення екологічної ситуації: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / С.І. Сюткін ; НАН України. Ін-т географії. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Поглиблено теоретико-методичні засади дослідження просторово-часової взаємодії суспільства та природи. Розкрито сутність і чинники формування еколого-географічних проблем виробничого природокористування з суспільно-географічних позицій. Удосконалено типізацію еколого-географічних проблем. Визначено основні особливості та тенденції сучасного розвитку еколого-географічних проблем виробничого комплексу Сумщини у контексті стратегії сталого розвитку, вплив територіальної організації виробництва на формування різних типів екологічних ситуацій. Виявлено основні елементи територіальної структури виробничого природокористування регіону. Розроблено оригінальну методику проблемного еколого-виробничого районування. Обгрунтовано головні принципи формування екологічного каркасу території.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4СУМ)1
Шифр НБУВ: РА312563 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Варакута О.М. 
Дидактичні умови формування природничих понять в учнів початкових класів: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.09 / О.М. Варакута ; Ін-т педагогіки АПН України. — К., 2001. — 23 с. — укp.

Досліджено проблему формування природничих понять в учнів початкових класів. Виявлено дидактичні умови формування природничих понять, розкрито зміст кожної з них. Удосконалено структуру змісту підручників з природознавства для 3(2), 4(3) класів. Виділено комплекс природничих понять (загальноприродничі, біологічні, географічні, екологічні), які утворили систему та є фундаментом природничих знань молодших школярів. Визначено й обгрунтовано етапи формування природничих понять. Розкрито методичні прийоми встановлення міжпредметних зв'язків у процесі формування природничих понять. Удосконалено типологію пізнавальних знань з метою формування природничих понять, до основи якої покладено прийоми розумової діяльності. Сконструйовано систему пізнавальних завдань. Розроблено й експериментально апробовано пошукову модель процесу формування природничих понять відповідно до виявлених дидактичних умов.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Бр(4УКР)210-38
Шифр НБУВ: РА312175 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Географічні рубрики:

      
15.

Пастух Н.А. 
Зооморфні образи в українському фольклорі. Образ зозулі: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.07 / Н.А. Пастух ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка . — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Уперше комплексно досліджено тваринну образно-символічну систему українського фольклору.На основі архівних матеріалів, великої кількості текстів, власних польових записів, зібраних під час експедиції на Волинь і Поділля проаналізовано специфіку тваринного образного світу як системи символів. З'ясовано причини універсальності зоосимволу та розроблено методику аналізу окремого тваринного персонажу. Узагальнено результати досліджень та запропоновано трактування семантико-функціональної сутності образу-символу зозулі в українському фольклорі.Звернено увагу на естетичну роль орнітоморфного символу в народній поезії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш3(2=1УК)-694
Шифр НБУВ: РА312997 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Скорупський Б.В. 
Агрокліматичне обгрунтування і метод оптимізації розміщення польових культур в Україні: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.09 / Б.В. Скорупський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 19 с. — укp.

Досліджено статистичні властивості багаторічних рядів динаміки середньообласної урожайності, показників умов зростання польових культур та їх посівних площ в областях та зонах України. Оцінено ступінь відповідності агрокліматичних умов у різних зонах України біологічним потребам рослин. Розроблено принцип розрахунку оптимального розміщення площ польових культур в областях України з використанням симплекс-методу лінійного програмування. Проведено багатоваріантний розрахунок оптимального розміщення польових культур в областях України. Обгрунтовано спосіб оцінки потенціалу агрокліматичних ресурсів у вигляді розв'язку задачі оптимізації розміщення польових культур на даній території. Виявлено географічні закономірності розподілу невикористаного резерву агрокліматичних ресурсів на території України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П021.1(4УКР) + П022(4УКР)
Шифр НБУВ: РА315321 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
17.

Іванов Є.А. 
Еколого-ландшафтознавчий аналіз гірничопромислових територій (на прикладі Львівської області): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.11 / Є.А. Іванов ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Досліджено екологічні проблеми гірничопромислових територій. З'ясовано закономірності ландшафтної організації території Львівщини й особливості поширення негативних фізико-географічних і природно-антропогенних процесів внаслідок гірничих розробок. Проаналізовано специфіку територіальної диференціації гірничодобувних та інших антропогенних навантажень, закономірності прояву сучасної екологічної ситуації. Здійснено ланшафтно-екологічну оцінку навколишнього природного середовища області в цілому та основних її гірничопромислових районів (Червоноградського кам'яновугільного, Яворівського сірчаного). Запропоновано конструктивно-географічні шляхи поліпшення екологічної ситуації в районах гірничих розробок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821(45УКР3-4ЛЬВ)6 + И.н631
Шифр НБУВ: РА315731 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
18.

Сенчина Б.В. 
Еколого-географічні закономірності поширення популяцій аркто-альпійських видів рослин в Українських Карпатах: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.05 / Б.В. Сенчина ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Висвітлено ландшафтно-екологічні аспекти фітоценогенезу. Вперше отримано характеристики абіотичних і ценотичних чинників середовища для популяцій 25 видів аркто-альпійських рослин. Оцінено їх інтегральний вплив. Обгрунтовано біогеографічні засади відновлення та охорони аркто-альпійських видів. Запропоновано оптимальні охоронно-господарські режими у різних функціональних зонах природоохоронних об'єктів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*882*852.114-658.1(4УКР)
Шифр НБУВ: РА314946 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Барановський В.А. 
Еколого-географічний аналіз і оцінювання території України на основі картографічного моделювання (теорія, методика, практика): Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.11 / В.А. Барановський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2001. — 31 с. — укp.

Розроблено теорію, методологію та обгрунтовано методику еколого-географічного аналізу. Оцінено інтегративну геосистему "суспільство-природа" на основі картографічного моделювання. Проаналізовано досвід еколого-географічного картографування. Розкрито поняття екологічної географії, зважаючи на особливості нового конструктивного напряму географічної науки. Розроблено системну концепцію еколого-географічного картографування та його методичні засади, за якими укладено систему карт результатів еколого-географічного аналізу й оцінювання: структури й організації (карти екологічного потенціалу природного і соціально-економічного середовища та наслідків суспільно-природної взаємодії), функціонування (конструктивно-географічні карти пошуку збалансованого вирішення екологічних і соціально-економічних проблем розвитку регіонів) інтегративної геосистеми "cуспільство - природа". Запропоновано картографічне забезпечення основних етапів державної екологічної політики в Україні на основі створення картографічного антропоекологічного моніторингу навколишнього середовища як складової частини державного екологічного моніторингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Б1 в2:Д + Б2 в751
Шифр НБУВ: РА315246 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
20.

Вісьтак О.І. 
Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період (1919 - 1939 рр.): Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / О.І. Вісьтак ; Львів. нац. ун-т ім. Івана Франка. — Л., 2001. — 19 с. — укp.

Розроблено принципову схему понятійно-термінологічної системи "Розвиток суспільної географії". Обгрунтовано положення, що у міжвоєнний період галицько-українська географія уособлювала тенденції та рівень розвитку всієї української науково-географічної думки, її організаційні форми. Досліджений період розглянуто як завершальний етап становлення української суспільної географії загалом. Виявлено десять основних класів проблем, які досліджували вчені Галичини. Висвітлено домінуючі суспільно-географічні проблеми: мета- та власне теоретичні, демо- та етнографічні, політико-географічні, економіко-географічні, історико-географічні, картографічні. Розкрито шляхи розв'язання цих проблем з використанням принципів суспільної географії антропогеографічного й економічного напрямків. Охарактеризовано наукові основи і спектр країно- та краєзнавчих студій у міжвоєнний період.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР331)
Шифр НБУВ: РА312975 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського