Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Книжкові видання та компакт-диски (1107)Журнали та продовжувані видання (213)
Пошуковий запит: (<.>GRR=4УКР-4ЧЕР$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 51
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Полієнко Г. О. 
Благодійництво та доброчинність Православної церкви у Чернігівській єпархії (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Г. О. Полієнко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Охарактеризовано основні етапи розвитку церковного благодійництва та доброчинства у визначений період, розкрито особливості, напрямки та форми діяльності Православної церкви. З'ясовано роль православних монастирів у здійсненні благодійництва та доброчинності. Розкрито динаміку розвитку церковно-парафіяльних опікунств і православних братств, визначено специфіку функціонування та фінансування благодійних товариств та установ Православної церкви під час воєн і лихоліть. З'ясовано внесок православного відомства у розвиток освіти Чернігівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)5-725 + Э372.09(4УКР-4ЧЕР)-6
Шифр НБУВ: РА384942 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Заячук М.Д. 
Географо-екологічні аспекти функціонування сільськогосподарського виробництва обласного регіону: Автореф. дис... канд. геогр. наук: 11.00.02 / М.Д. Заячук ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто основні географо-екологічні аспекти у функціонуванні сільськогосподарського виробництва за умов становлення ринкових відносин в господарському комплексі країни, чинники формування аграрно-ресурсного потенціалу, екологічні аспекти його використання. Досліджено організаційно-структурну географію сільськогосподарського виробництва на прикладі території Чернівеччини, вивчено вплив різноукладних типів господарств (колективних, особистих підсобних господарств населення, фермерських) на формування агроекологічного потенціалу обласного регіону, досліджено взаємозв'язок рослинництва, тваринництва та сучасної екологічної ситуації. Виявлено наслідки сільськогосподарської діяльності та вплив екологічних чинників на якість і конкурентноспроможність продукції.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР)683.2 + У049(4УКР-4ЧЕР)683.2
Шифр НБУВ: РА311204 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Лук'яшко П. О. 
Державне регулювання продовольчого комплексу регіону: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.03 / П. О. Лук'яшко ; Черніг. держ. ін-т економіки і упр. — Чернігів, 2011. — 20 с. — укp.

Акцентовано увагу на теоретичних основах державного регулювання продовольчого комплексу (ДРПК). Визначено основні напрямки ДРПК, методичні й організаційно-правові основи даної діяльності, а також роль інтеграційних процесів. Проаналізовано форми та методи ДРПК Чернігівщини, вказано на низьку результативність даної діяльності, визначено причини такого стану та напрямки їх усунення. Обгрунтовано стратегію ДРПК регіону, методичні підходи до визначення спеціалізації територій, запропоновано систему підтримки прийняття рішень у діяльності державних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)320-982-21,01 + У9(4УКР-4ЧЕР)320-982-21,01
Шифр НБУВ: РА379879 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
4.

Гайова Ю.Ю. 
Диференціація рослинного покриву Черкасько-Чигиринського геоботанічного району: автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Ю.Ю. Гайова ; Ін-т ботаніки ім. М.Г.Холодного НАН України. — К., 2008. — 20 с. — укp.

Наведено характеристику рислинного покриву Черкасько-Чигиринського геоботанічного району й оцінено диференціацію у флористичному, ценотичному й екосистемному аспектах. Установлено, що флора району нараховує 1 084 види, 487 родів та 120 родин. Флористичну диференціацію фітобіоти відображать 11 ценофлор, які поєднані в 6 груп. На підставі систематичного та біоморфологічного структурно-порівняльного аналізу флори та ценофлор району установлено нетипові для Лісостепової зони України риси рослинного покриву та її більшу репрезентованість у північних районах. Запропоновано класифікаційну схему рослинності (за методом Браун - Бланке), яка включає 19 класів, 36 порядків, 60 союзів, 141-у асоціацію. Виділено 1 нову субасоціацію. Відзначено, що провідними екологічними чинниками диференціації рослинності є гідрорежим і вміст мінерального азоту в грунтах. Недостатнє зволоження та кислотність є лімітувальними факторами для творення характерних для північних районів бореальних комплексів. Розроблено ієрархічну класифікацію біотопів I рівня - 6 одиниць, II рівня - 18, III - 30, IV - 51, V - 37, VI - 52, VII - 152. З них 33 є новими. Створено карту біотопів. На території дослідження зростають 77 видів раритетної фракції флори, з них 29 видів внесено до "Червоної книги України", 2 види - до Європейського Червоного списку. Виділено 21 синтаксон з "Зеленої книги України", 35 біотопів, що містять раритетну складову. Обгрунтовано створення двох нових заказників та національного природного парку "Черкаський бір". Розроблено картосхеми ПЗТ, а також поширення раритетної фракції флори й екомережі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е50*805.8(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА360767

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Петровська Ю. М. 
Діяльність земських установ Чернігівської губернії з продовольчого забезпечення населення (друга половина XIX - початок XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Ю. М. Петровська ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т. Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто основні етапи діяльності повітових і Чернігівського губернаторського земств у продовольчій сфері, охарактеризовано напрямки та зміст практичної діяльності. Висвітлено трансформацію підходів земських діячів до вирішення продовольчого питання. Визначено фактори, які обумовлюють специфіку земської діяльності в напрямку продовольчого забезпечення населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)5-536.2 + Х2(4УКР-4ЧЕР)31/52-523.8
Шифр НБУВ: РА373778 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Степасюк Л.М. 
Економічна ефективність виробництва та формування ринку продукції скотарства: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Л.М. Степасюк ; Нац. аграр. ун-т. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Запропоновано використовувати комплексний підхід до вивчення проблеми економічної ефективності виробництва продукції скотарства у взаємозв'язку з розв'язанням проблем переробки та реалізації продукції. Уточнено систему показників ефективності даного виробництва. На підставі результатів комплексного дослідження проблеми та з використанням системного аналізу встановлено новітні тенденції розвитку виробництва, переробки та реалізації продукції скотарства. Запропоновано заходи для виходу галузі скотарства з кризового стану шляхом санації фінансового становища, удосконалення системи взаємовідносин товарних господарств та переробних підприємств молочно-м'ясного підкомплексу. Обгрунтовано основні перспективні показники розвитку галузі скотарства в Поліській зоні Чернігівщини з використанням кореляційного аналізу та моделей математичного програмування, визначено оптимальний рівень річної продуктивності з розрахунку на одиницю великої рогатої худоби, а також сукупність оптимальних витратних показників. Вперше для даного регіону розроблено оптимальну структуру кормових ресурсів і посівних площ під кормовими культурами з метою зменшення собівартості кормів. Надано пропозиції щодо удосконалення організаційно-економічних відносин в молочно-м'ясному підкомплексі Поліської зони Чернігівщини з урахуванням аграрної реформи та сучасної аграрної політики в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЧЕР)325.250 +
Шифр НБУВ: РА321338

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Гриник І.В. 
Збалансований розвиток агроекосистем на прикладі Чернігівської області: Автореф. дис... д-ра с.-г. наук: 03.00.16 / І.В. Гриник ; Ін-т агроекології та біотехнології УААН. — К., 2005. — 41 с. — укp.

Здійснено теоретичне обгрунтування та розроблено методику створення стійких агроекосистем на базі використання природоохоронної концепції та методів біологічного (органічного) землеробства на прикладі Чернівецької області. Відзначено, що впровадження нових екологобезпечних заходів ведення сільського господарства забезпечує стійке виробництво якісної продукції рослинництва та тваринництва за мінімальних витрат енергетичних і матеріальних ресурсів. Встановлено основні напрямки екологобезпечного використання землі, впровадження яких срияє призупиненню деградаційних процесів у грунті. Розроблено рекомендації щодо екологобезпечних сівозмін, що сприяють підвищенню більш як на 10 % продуктивності картоплярської, льонарської та зернової галузей, а також покращенню кормовиробництва. Показано, що використання екологобезпечних технологій сприяє оптимізації росту та розвитку рослин, покращенню їх якості за рахунок утворення сприятливих умов живлення, знищення бур'янів і активізації життєдіяльності біоти грунту. Розроблено еколого-економічні заходи розвитку та підвищення ефективності переробної галузі. Наведено економічну оцінку ведення фермерського господарства на Чернігівщині та розроблено рекомендації щодо його удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е0*806.4(4УКР-4ЧЕР) + П00(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА339400

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Самойленко С.Г. 
Культурне життя в Ніжині в добу Гетьманщини: автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / С.Г. Самойленко ; Чернігів. нац. пед. ун-т ім. Т.Г.Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Доведено, що Ніжин був одним з найважливіших суспільно-політичних центрів і найбільших торговельно-економічних осередків Гетьманщини. З'ясовано роль окремих державних і церковних діячів, різних соціальних і етнічних груп у культурно-мистецькому житті Ніжина. Розкрито стан і своєрідність розвитку освіти в місті, досліджено характер функціонування основних типів навчальних закладів, бібліотечних зібрань в контексті загальноосвітніх процесів, що відбувалися у Гетьманській державі. Проаналізовано історію забудови Ніжина у добу Гетьманщини, визначено основні типи споруд за їх функціональним призначенням, досліджено історію будівництва та художньо-стильові ознаки культових споруд, встановлено їх меценатів, розкрито художньо-мистецьку діяльність у Ніжині відомих архітекторів, з'ясовано в історичному аспексті основні тенденції розвитку образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва у місті.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)- 22 Ніжин
Шифр НБУВ: РА372071 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Ющенко Н.Л. 
Моделювання системи професійно-кадрового забезпечення малого бізнесу на регіональному рівні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / Н.Л. Ющенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2001. — 19 с. — укp.

На підставі соціально-економічної теорії гнучкого ринку праці та системного підходу запропоновано концепцію раціонального функціонування ринку праці на регіональному рівні, яка пов'язує безробітних, заклади освіти та роботодавців. На базі концепції раціонального функціонування регіонального ринку праці з урахуванням фактора невизначеності сформовано двохетапну стохастичну динамічну модель, яка здійснює детальний аналіз цієї системи взаємодіючих суб'єктів з метою вибору раціональної структури витрат. Побудовано спрощену оптимізаційну лінійну статичну модель здійснення раціональної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації та професійно-кадрового забезпечення підприємств на рівні регіону. Сформовано комплекс математичних моделей управління трудовими ресурсами підприємств. Проаналізовано умови впровадження методів економіко-математичного моделювання для Чернігівщини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)240.523.3в611 + У9(4Укр-4Чер)240.523.3в611
Шифр НБУВ: РА316910 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Матвієнко С.І. 
Музична освіта та виховання дітей і молоді на Чернігівщині (XVIII - XIX ст.): автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / С.І. Матвієнко ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С.Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено історію розвитку музичної освіти на Чернігівщині протягом XVIII - XIX ст. Охарактеризовано основні етапи та тенденції даного процесу. Визначено роль громадськості та духовенства краю щодо підтримки регіональних традицій у сфері музичного виховання дітей і молоді. Розкрито особливості навчально-виховної роботи у навчальних закладах різних типів щодо навчання учнів церковного співу, залучення їх до музично-етнографічної, концертної та музично-просвітницької діяльності, організації дозвілля дітей та учнівської молоді засобами музики. Розглянуто форми та методи музичної освіти та виховання дітей і молоді на Чернігівщині у даний період. Обгрунтовано рекомендації щодо використання позитивних тенденцій регіональної музичної освіти у структурі підготовки сучасного вчителя музики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)46 + Ч33(4УКР)5 + Щ31р(4УКР-4ЧЕР) + Щ313(4УКР-4ЧЕР)4/5-6 +
Шифр НБУВ: РА370521 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Кавунник О. А. 
Музичне середовище Ніжина в контексті національних культуротворчих процесів XIX - початку XXI ст.: автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 17.00.03 / О. А. Кавунник ; НАН України, Ін-т мистецтвознав., фольклористики та етнології ім. М.Т. Рильського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Простежено етапи становлення, функціонування музичного середовища Ніжина в контексті національних культуротворчих процесів XIX - початку XXI ст. Розглянуто форми музично-театральної праці М. Заньковецької, Ф. Проценка в розвитку музичного життя Ніжина на початку XX ст. Висвітлено сутність музичної діяльності їх наступників у форматі локально-регіонального, всеукраїнського, європейського музичного простору порубіжжя століть. Обгрунтовано вплив музикантів-професіоналів, аматорів на функціонування в музичному середовищі Ніжина фольклорних, академічних, аматорських дитячих, дорослих, молодіжних колективів - хорових, інструментальних, вокально-інструментальних, хореографічних; солістів (баяністів, вокалістів, піаністів, бандуристів, сопілкарів, естрадних співаків).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ313(4УКР-4ЧЕР-2Н)5/6-69
Шифр НБУВ: РА380394 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Гранат О. Б. 
Музично-драматичний театр як феномен української культури (на матеріалі Чернігівщини кінця XIX - початку XX століття): автореф. дис. ... канд. мистецтвознав. : 26.00.01 / О. Б. Гранат ; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. — К., 2011. — 16 с. — укp.

Визначено, що найбільш плідним та актуальним для розвитку музично-драматичного мистецтва регіону був шлях синтезу форм професійного мистецтва з формами, створеними народною художньою творчістю. Доведено, що регіональна складова має надзвичайне значення для розвитку будь-якого жанру мистецтва, зокрема, на еволюцію музично-драматичного театру.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ333(4УКР-4ЧЕР)5 + Щ335.49
Шифр НБУВ: РА380580 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Чорномаз Б.Д. 
Національно-патріотичне підпілля Уманщини у Другій світовій війні (військово-політичний аспект): Автореф. дис... канд. іст. наук: 20.02.22 / Б.Д. Чорномаз ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 22 с. — укp.

Доведено існування розгалуженої підпільної мережі ОУН на Уманщині під час Другої світової війни. Виявлено архівні дані, на підставі яких зроблено висновок, що м.Умань з осені 1942 р. до середини 1943 р. було центром обласної організації ОУН. Визначено "ідеологічно невизначене" підпілля на Уманщині як національно-патріотичне внаслідок його тісної співпраці з ОУН. Доведено, що процес підпорядкування даного підпілля органам більшовицької влади відбувся під тиском загрози можливих репресій і переслідувань з боку карально-репресивних органів цієї влади. Запропоновано доповнити існуючі системні підходи до дослідження феномену національно-визвольних змагань шляхом розширення методологічних принципів, а також новою концепцією, що грунтується на засадах теорій та вчень загальновизнаних у світі соціологів-еволюціоністів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)622-45 + Ф513(4УКР-4ЧЕР) +
Шифр НБУВ: РА335352

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Гапоненко Д. І. 
Ніжинський Благовіщенський монастир: історія, господарська і культурно-просвітницька діяльність (XVIII - початк XX ст.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.01 / Д. І. Гапоненко ; Черніг. нац. пед. ун-т ім. Т.Г. Шевченка. — Чернігів, 2010. — 20 с. — укp.

Досліджено процес заснування, діяльності та закриття обителі внаслідок антирелігійної кампанії радянської влади, а також роль його настоятелів у даних процесах. Встановлено розміри та шляхи формування вотчин монастиря, особливості ведення сільського господарства, промислів і промислового виробництва й їх зміни після секуляризації 1786 р. Проаналізовано культурно-просвітницьку діяльність обителі й її внесок у поширення просвітництва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)-22 Ніжин + Т3(4УКР-4ЧЕР)0-7 + Э372.09(4УКР-4ЧЕР)-647.2
Шифр НБУВ: РА374784 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Гливенко В.В. 
Облік та аналіз виробництва продукції молочного скотарства (на матеріалах аграрних підприємств Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / В.В. Гливенко ; Київ. нац. екон. ун-т. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Розглянуто теоретичні та практичні аспекти діючих систем обліку й аналізу витрат на виробництво продукції молочного скотарства, надано практичні рекомендації щодо їх удосконалення. Виявлено особливості бухгалтерського та внутрішньогосподарського обліку й аналізу в досліджуваній галузі. Внесено пропозиції щодо організації внутрішньогосподарського обліку витрат і калькулювання собівартості продукції за повними витратами. Уточнено об'єкти обліку та номенклатуру статей витрат на виробництво продукції основного молочного стада. Обгрунтовано методику обліку та оцінки тварин основного стада та приплоду за ринковою вартістю. Розроблено та обгрунтовано модель взаємозв'язку системи "земля - рослинництво - тваринництво". Визначено основні напрямки підвищення ефективності виробництва продукції галузі. Наведено алгоритм аналізу факторів, що впливають на обсяг виробництва продукції основного молочного стада та визначено напрямки використання одержаної аналітичної інформації для прийняття управлінських рішень.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4Укр)232.525.0-148.2 + У052.9(4Укр-4Чер)232.525.0-148.2
Шифр НБУВ: РА320250 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Клименко О.М. 
Облік та аналіз фінансового забезпечення бюджетних установ (на прикладі закладів охорони здоров'я Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / О.М. Клименко ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 18 с. — укp.

Визначено теоретичну сутність фінансового забезпечення бюджетних установ й обгрунтовано шляхи розв'язання комплексу питань, пов'язаних з удосконаленням методики обліку та аналізу доходів і видатків закладів охорони здоров'я за умов багатоканальної системи їх фінансування. Показано доцільність впровадження медичного страхування громадян з акцентом на багатоканальне фінансування бюджетно-страхової моделі охорони здоров'я з орієнтацією на кращий світовий досвід. Обгрунтовано найбільш перспективні щодо можливого використання в Україні напрямки розвитку та удосконалення системи обов'язкового медичного страхування. Надано критичну оцінку діючого порядку облікового супроводження операцій з фінансування та розглянуто методику обліку видатків за умов функціонування АС "Казна". Систематизовано методичні й організаційні питання реформування бухгалтерського обліку у державному секторі. На підставі одержаних результатів запропоновано механізм об'єднання планів рахунків бухгалтерського обліку виконання бюджетів та кошторисів бюджетних установ. Обгрунтовано принципові підходи щодо формування концепції управлінського обліку в системі фінансування бюджетних установ. Наведено практичні рекомендації щодо оперативності обробки платіжних документів та контролю за проходженням платежів у процесі роботи програмного комплексу АС "Казна-видатки" за загальними та спеціальними фондами місцевого бюджету. На підставі проведеного математичного моделювання розроблено методику визначення додаткових коефіцієнтів для мотивованого коригування фінансування закладів охорони здоров'я залежно від рівня захворюваності та хворобливості населення Чернігівщини. Показано можливість використання даної формули для стратегічного планування видатків на охорону здоров'я у межах України, а також області, району та міста. Результати наукового дослідження впроваджено у практичну діяльність бюджетних установ - закладів охорони здоров'я.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЧЕР)277.46-149.3 + У053.9(4УКР-4ЧЕР)261.552 +
Шифр НБУВ: РА342669

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Гоголь Т.А. 
Облік та аудит доходів підприємств (на матеріалах підприємств харчової промисловості Чернігівської області): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.04 / Т.А. Гоголь ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Досліджено тенденції розвитку та сучасні проблеми харчової промисловості, вплив її технологічних та організаційних особливостей на побудову обліку й аудиту доходів. Обгрунтовано та запропоновано рішення щодо удосконалення обліку доходів, які полягають у врегулюванні законодавчої та нормативної бази, конкретизації бухгалтерських рахунків для обліку доходів від фінансової та інвестиційної діяльності, механізми узгодження бухгалтерського обліку та системи податкових розрахунків, а також удосконаленні структури фінансового звіту про фінансові результати. Надано пропозиції щодо організації та методики проведення аудиту доходів, комплексного аудиту фінансової звітності та екологічного аудиту на підприємствах харчової промисловості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР-4ЧЕР)230.67-149.32-218 +
Шифр НБУВ: РА345134

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Петреченко І.Є. 
Описи Чернігівського намісництва останньої чверті XVIII ст.: історія створення та інформаційний потенціал: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / І.Є. Петреченко ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження описів Чернігівського намісництва останньої чверті XVIII ст. Визначено фактори, що спричинили появу цього унікального описово-статистичного комплексу, з'ясовано методику підготовки описів Чернігівського намісництва, а також коло їх упорядників, наведено археографічну характеристику виявлених в архівосховищах України та Росії списків описів Чернігівського намісництва. Вивчено питання щодо актуальності інформаційного потенціалу цих пам'яток, виявлено ступінь їх репрезентативності та достовірності. Висвітлено перспективи подальшого використання описів Чернігівського намісницва як історичного джерела.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-4ЧЕР)47,01 + Т211(4УКР)47 +
Шифр НБУВ: РА334057

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Чудновець І.Б. 
Організаційно-економічний механізм формування життєзабезпечення населення в регіоні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.10.01 / І.Б. Чудновець ; Наук.-дослід. екон. ін-т М-ва економіки та з питань європ. інтеграції України. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Узагальнено, вдосконалено та систематизовано методологічні засади життєзабезпечення населення. Розроблено організаційно-економічний механізм життєзабезпечення в регіоні та визначено його головні соціально-економічні індикатори. Комплексно оцінено продуктивні сили Чернігівщини, їх потенційні можливості та перспективи розвитку. Запропоновано узагальнюючий показник, з використанням якого диференційовано структурні підрозділи регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4Укр)0-94 + У9(4Укр-4Чер)0-94
Шифр НБУВ: РА317781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Леміш Н.О. 
Організація діловодства в органах державної влади Чернігівської губернії в першій половині XIX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 27.00.02 / Н.О. Леміш ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Висвітлено зміст організації діловодства в адміністративних установах Чернігівської губернії першої половини ХІХ ст. Проаналізовано видові групи управлінських документів, їх структуру, склад реквізитів, способи упорядкування. Виявлено службові документи, що використовувалися лише в регіоні з генерал-губернаторською формою керування. Визначено структуру Канцелярії чернігівського цивільного губернатора та Чернігівського губернського правління, розкрито порядок організації діловодства в них. Виявлено специфічні функції адміністративних установ Чернігівської губернії, характерні лише для цього регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч243(4УКР)5 + Х2(4УКР-4ЧЕР)5-523.71 +
Шифр НБУВ: РА369714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського