Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (29)Книжкові видання та компакт-диски (25)Журнали та продовжувані видання (1)
Пошуковий запит: (<.>U=Ш143.21-322$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 9
Представлено документи з 1 до 9

      
1.

Майструк Т. С. 
Англійські запозичення у функціонально-стильових різновидах української мови кінця XX - початку XXI століть: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.01 / Т. С. Майструк ; Дніпропетр. нац. ун-т ім. О.Гончара. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз семантичних і функціонально-стилістичних особливостей англійської лексики в текстах публіцистичного, інформаційного та наукового стилів у контексті формування лексичної бази української мови кінця XX - XXI ст. й у зіставленні з нормами сучасної літературної мови. Виокремлено й охарактеризовано спектр англомовних лексичних одиниць, що демонструють специфічні риси й основні тенденції становлення лексичного фонду публіцистичного, інформаційного та наукового стилів мовлення на межі XX - XXI ст. Визначено основні тенденції запозичення англомовних лексичних одиниць у тексти різного комунікативного призначення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 + Ш141.14-05
Шифр НБУВ: РА376842 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Битко Н.С. 
Запозичення як спосіб адаптації концептуальної і лексичної системи англійської мови до альтернативної реальності (на матеріалі запозичень з автохтонних мов у канадський і новозеландський варіанти): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / Н.С. Битко ; Одес. нац. ун-т ім. І.І.Мечникова. — О., 2008. — 22 с. — укp.

Вперше запозичення з мов корінного населення Канади та Нової Зеландії розглянуто як один із способі адаптації англійської мови до змінених умов існування. Доведено, що запозичення має місце у межах комплексної ситуації, представленої психологічними, етнографічними, когнітивними та лінгвістичними аспектами. З'ясовано, що результати апперцепції нової реальності визначаються особливостями сприйманих денотатів і засобами сприйняття за домінувальної ролі останніх. Розкрито механізми концептуалізації результатів пізнавальної діяльності. Виявлено способи та закономірності вербалізації охоплених концептом денотатів автохтонними запозиченнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 +
Шифр НБУВ: РА355705

Рубрики:

      
3.

Аксютіна О. В. 
Інтеграція автохронних запозичень у лексико-семантичній системі сучасної англійської мови США: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Аксютіна ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етнолінгвальні особливості мапування світу автохтонним населенням Америки, які зумовлюють культурний антагонізм між індіанцями й американцями європейського походження. Виявлено, що уявлення про інший народ будуються не на основних рисах, а на другорядних, які гіперболізовано та гіпертрофовано, тому закономірною є наявність негативної оцінної конотації у стереотипно зумовлених лексичних і фразеологічних одиницях англійської мови. Визначено суть процесу інтеграції запозичень у мову-реципієнт, а також виявлено показники інтеграції автохтонних запозичень щодо системи англійської мови США. Розглянуто особливості інтеграції автохтонних запозичень у систему англійської мови, а саме, набування негативної оцінної конотації запозиченими лексичними одиницями, їх похідними, та автохтонно-маркованими фразеологічними одиницями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322
Шифр НБУВ: РА371348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
4.

Аксютіна О. В. 
Інтеграція автохтонних запозичень у лексико-семантичній системі сучасної англійської мови США: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Аксютіна ; Херсон. держ. ун-т. — Херсон, 2010. — 20 с. — укp.

Проаналізовано етнолінгвальні особливості мапування світу автохтонним населенням Америки, які зумовлюють культурний антагонізм між індіанцями й американцями європейського походження. Виявлено, що уявлення про інший народ будуються не на основних, а на другорядних рисах, які гіперболізовано та гіпертрофовано, тому закономірною є наявність негативної оцінної конотації у стереотипно зумовлених лексичних і фразеологічних одиницях англійської мови. Визначено суть процесу інтеграції запозичень у мову-реципієнт, а також виявлено показники інтеграції автохтонних запозичень щодо системи англійської мови США. Розглянуто особливості інтеграції автохтонних запозичень у систему англійської мови, а саме, набування негативної оцінної конотації запозиченими лексичними одиницями, їх похідними, та автохтонно-маркованими фразеологічними одиницями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322
Шифр НБУВ: РА371348 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Скубашевська О.С. 
Лексика і фразеологія античного походження в англійській та українській мовах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / О.С. Скубашевська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2000. — 20 с. — укp.

Проаналізовано лексичні та фразеологічні одиниці античного походження в англійській та українській мовах. Лексичними одиницями античного походження є власні імена античних міфологічних, літературних та історичних осіб, географічні назви античності, що перейшли до розряду загальних (АІ) і античні поняття (АП), що позначають реалії та явища античності, які отримали узагальнені значення. Фразеологізми античного походження містять у своєму складі античні імена і поняття. Подано докладний структурний аналіз лексем, виявлено найбільш продутивні типи АІ і АП в англійській і українській мовах, розглянуто основні шляхи словотворення похідних і складних АІ і АП. Аналіз словотворчого потенціалу дав можливість змоделювати словотворчі гнізда з вершинами АІ і АП, здійснити порівняльний аналіз сумарних гнізд для англійської та української мов. Виявлення семантичних особливостей лексем становить аналіз семантичної деривації первинних значень непохідних АІ і АП, а також дослідження семантичної структури похідних і складних АІ і АП у порівнюваних мовах. Об'єктом багатоаспектного аналізу є фразеологічні одиниці античного походження. Їх зіставлення в англійській і українській мовах проведено в структурному і семантичному плані. Наведено функціонально-стилістичну класифікацію даних одниць.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 + Ш141.4-322
Шифр НБУВ: РА310781 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
6.

Домніч О. В. 
Лексичні запозичення в аспекті контактної лінгвістики і теорії лексикографії (на матеріалі автохтонних запозичень у канадський, австралійський і новозеландський варіанти англійської мови): автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / О. В. Домніч ; Одес. нац. ун-т ім. І.І. Мечникова. — О., 2010. — 22 с. — укp.

Здійснено типологічний опис мовних контактів між автохтонними й інтродукованим етносами на території Канади, Австралії та Нової Зеландії, виокремлено особливості даних контактних ситуацій. З'ясовано історичні та методичні аспекти лексикографічного опису запозичень з мов корінного населення в канадський, австралійський та новозеландський в загальних тлумачних і спеціальних словниках даних варіантів. Обгрунтовано принципи та методи комплексного підходу щодо опису аборигенних запозичень у спеціальних словниках англійської мови. Розроблено та складено порівняльний словник аборигенних запозичень у канадському, австралійському та новозеландському варіантах англійської мови.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-322 + Ш143.21-66
Шифр НБУВ: РА376018 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Гребінник Л.В. 
Німецькі запозичення у російській мові: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Л.В. Гребінник ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз німецьких запозичень у системі сучасної російської мови. Установлено головні інтра- й екстралінгвальні чинники, з'ясовано їх роль у процесі запозичення. Здійснено тематичну класифікацію німецьких запозичень, описано специфіку кожної тематичної групи. Досліджено особливості засвоєння німецьких запозичень у фонетичному, морфемно-словотвірному, граматичному та семантичному аспектах. Процес адаптації охарактеризовано як комплексне явище, показано взаємозв'язок усіх мовних рівів, а також позамовних факторів. Зазначено щодо доцільності використання результатів дослідження для створення сучасних тематичних класифікацій, у істориколінгвістичних і лінгвокультурологічних роботах, а також під час подальшого вивчення проблем адаптації іншомовної лексики у російській мові.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-322 + Ш143.21-322 +
Шифр НБУВ: РА351290

Рубрики:

      
8.

Шило В.В. 
Структура та семантика іменникових парадигм в англійській мові (на матеріалі французьких правових запозичень XI - XIX ст.): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Шило ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз інтенсивності надходження французьких правових запозичень в англійську мову, яку можна умовно поділити на два періоди: перший - друга половина XIІІ - XIV ст., другий - друга половина XVII - початок ХІХ ст. Розкрито їх структурно-семантичні особливості та встановлено закономірності їх словотвірної парадигматизації. Запропоновано класифікацію продуктивних словотвірних моделей, реалізованих у парадигмах, показано специфіку номінації у юридичній фаховій підмові. Проаналізовано особливості інвентаризації французьких правових запозичень на підставі побудови тематичного апарату галузі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х + Ш143.21-322 +
Шифр НБУВ: РА336557

Рубрики:

      
9.

Білоусова В.В. 
Типологія формально-семантичних змін англо-американських запозичень з формантом -ing у різносистемних мовах: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / В.В. Білоусова ; Донецьк. Нац. ун-т. — Донецьк, 2009. — 21 с. — укp.

Досліджено типології формально-семантичних змін англо-американських запозичень з полісемічним формантом -ing у різносистемних мовах з позицій сучасних мовних універсалій та унікалій. Визначення типології універсальних, фреквентальних та унікальних формально-семантичних змін англомовних запозичень на -ing базовано на зіставленні формальних і змістових виявів дериваційного значення. Досліджено процес утворення похідних з формантом -ing в англійській мовній системі за типовими сталими (словотворення) та потенційними моделями (формотворення), визначено підтипи основних словотвірних значень, які запозичуються мовами-реципієнтами у процесі запозичення. Встановлено універсальні типи англомовних запозичень на -ing у різносистемних мовах-реципієнтах, визначено унікальні формально-семантичних змін англомовних запозичень на -ing, які досліджено на базі структурних та семантичних трансформацій. Проаналізовано словотвірну потенцію англомовного полісемічного форманта -ing та описано мовні та позамовні чинники, що сприяють активізації англомовної експансії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш103.22 + Ш143.21-322 +
Шифр НБУВ: РА363727

Рубрики:
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського