Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (13)Реферативна база даних (966)Книжкові видання та компакт-диски (10)
Пошуковий запит: (<.>K=ВЛАСТИВІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 157
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Ткач С.М. 
Автономна нейропатія у хворих на цукровий діабет І типу: фактори ризику, перебіг, діагностика і лікування: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.14 / С.М. Ткач ; Держ. установа "Ін-т ендокринології та обміну речовин ім. В.П.Комісаренка АМН України". — К., 2008. — 39 с. — укp.

У хворих на цукровий діабет (ЦД) I типу вивчено закономірності розвитку уражень автономної нервової системи та їх взаємозв'язок з порушеннями моторно-евакуаторної функції шлунка, різними формами дискінезії позапечінкових жовчних шляхів і змінами уродинаміки. З'ясовано характер взаємозв'язку змін соматичного й автономного відділів нервової системи. На підставі результатів спектрального та статистичного аналізу варіабельності серцевого ритму охарактеризовано стадії діабетичної автономної нейропатії (ДКАН). Визначено ранні ознаки діабетичної шлунково-кишкової автономної нейропатії (ДШКАН) і діабетичної цистопатії (ДЦ), фактори ризику виникнення діабетичної атономної нейропатії та маркери підвищеного ризику розвитку остеоартропатії Шарко. Показано властивість унітолу щодо позитивного впливу на поліоловий шлях обміну глюкози за рахунок підвищення активності сорбітолдегідрогенази, що запобігає надмірному накопиченню сорбітолу у нервах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-7 + Р628-3 +
Шифр НБУВ: РА358373

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
2.

Войцеховський В.Г. 
Агрегація клітин в онтогенезі спороутворюючих мікроорганізмів: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.07 / В.Г. Войцеховський ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 36 с.: іл. — укp.

Досліджено міжклітинні взаємодії в процесі розвитку та диференціації споротвірних бактерій роду Bacillus. Виявлено властивість різних видів бацил на певній фазі ровитку періодичної культури утворювати багатоклітинні агрегати, в яких відбувається диференціація клітин. Досліджено електронно-мікроскопічну структуру, міжклітинну взаємодію, іонний склад, полімери поверхневих шарів клітинних стінок, екзогенні розчинні полімери бактеріальних клітин, об'єднаних в агрегати. Встановлено, що агрегація бактерій - закономірний процес, що забезпечує найкращу компетентність для реалізації міжклітинних взаємодій і створює умови для диференціації мікроорганізмів та індукції спорогенезу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е422.251 +
Шифр НБУВ: РА330102

Рубрики:

      
3.

Сокіл В.М. 
Адаптивні засоби формування реакцій вузлів децентралізованих мобільних комп'ютерних мереж динамічної структури: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.13 / В.М. Сокіл ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Розроблено засоби формування реакцій вузлів децентралізованих мобільних комп'ютерних мереж динамічної структури на запити щодо проведення інформаційної взаємодії. На базі концепції довіри в інформаційних системах, запропонованої Едом Джерком, створено нову модель, яка дозволяє описати відношення довіри між об'єктами інформаційних систем. Створено нову децентралізовану модель визначення адекватного рівня довіри, яка має властивість адаптивності, яка забезпечує механізми для встановлення стійких відношень довіри у результаті взаємодії самих об'єктів і модифікації наявних відношень залежно від зміни структури системи, а також дає змогу виявляти зміни у поведінці об'єктів і модифікувати рівні довіри до них. Удосконалено метод побудови адаптивних засобів формування реакцій, який передбачає використання адаптивної моделі визначення адекватного рівня довіри та різних методів аутентифікації, чим досягається висока ефективність і здатність до адаптації за умов змін структури мережі. Запропоновано метод формування реакцій, який дозволяє формувати протилежні (негативну та позитивну), а також нейтральні реакції на зміни поведінки вузла. Розроблену методику проектування адаптивних засобів формування реакцій доведено до практичного застосування, вона може бути використана під час реалізації систем формування реакцій у цілому та їх окремих складових частин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З970.31 +
Шифр НБУВ: РА351386

Рубрики:

      
4.

Івашуткін К.Є. 
Адаптовні силові модулі імпульсних перетворювачів малої та середньої потужності: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.12 / К.Є. Івашуткін ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2002. — 19 с. — укp.

Наведено способи побудови інтегральних силових модулів, що мають властивість адаптовності внутрішніх параметрів до умов застосування, зміни параметрів зовнішніх ланцюгів, режимів навантаження та частоти комутації, з використанням яких створено імпульсні напівпровідникові перетворювачі малої та середньої потужності з поліпшеними електротехнічними характеристиками. Розроблено інтегральні модулі, що характеризуються змінними параметрами внутрішніх ланцюгів. Запропоновано схемотехнічні рішення інтегральних адаптовних силових модулів на базі МДН-транзисторів. Отримано аналітичні вирази розрахунку втрат у таких силових модулях. Наведено методику розрахунку параметрів елементів модулів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З264.54-01
Шифр НБУВ: РА317525 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Омельчук Л.Л. 
Аксіоматичні системи специфікацій програм над номінативними даними: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.01 / Л.Л. Омельчук ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 17 с. — укp.

На підставі композиційно-номінативного підходу побудовано та досліджено імперативні й декларативні моделі недетермінованих програм. Встановлено, що семантика даних програм задається частковими багатозначними функціями (бінарними відношеннями) над номінативними даними. Визначено повний клас натурально обчислюваних функцій даного типу та наведено його алгебраїчне подання. Визначено спеціальний вид обчислюваності - номінативну обчислюваність, що дозволяє адекватно визначити повний клас обчислюваних функцій над номінативними даними й орієнтована на функції та композиції, близькі до програмних. Побудовано аксіоматичну теорію номінативних даних, яка спроможна специфікувати усі номінативно обчислювані функції. Побудовано прототип реалізації аксіоматичної системи специфікацій програм над номінативними даними. Продемонстровано його властивість доводити деякі властивості програм.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.022 +
Шифр НБУВ: РА349925

Рубрики:

      
6.

Лозко Г.С. 
Актуалізація української етнорелігії в європейському контексті: Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.12 / Г.С. Лозко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Досліджено нову філософську проблему, пов'язану з актуалізацією етнічної релігії (рідної віри) в Україні та аналогічні процеси у країнах Європи. Українське язичництво розглянуто як духовно-культурний феномен, що проявляється у світогляді, моральних нормах поведінки, звичаєвості й обрядовості у процесті функціонування етносу. Встановлено, що феноменальність рідної віри полягає в її здатності фіксувати, а за сприятливих умов - самовітворювати власні етнічні цінності. Показано, що дана актуалізація може відбуватися у підсвідомості носіїв власної етнічної культури як своєрідне підсвідоме "пригадування" окремими представниками етносу колективного досвіду своїх предків. Зроблено висновок, що етнорелігія (язичництво) - це природний генератор духовного життя етносів та упорядник їх життєвого простору та морально-звичаєвих відносин, в яких гарантом цілісності етнічної спільноти виступає сама етнічна група з її усталеними етнічними звичаями та цінностями Роду. Доведено, якщо розвитку етнічної релігії не перешкоджають зовнішні чинники - війни, поневолення, окупація, асимілятивні процеси, - то рідна віра може бути самодостатньою духовною системою на будь-якому етапі розвитку свого етносу, навіть на самому модерному. Зроблено висновок, що багатотисячолітні духовні традиції, що склалися природним шляхом, мають переваги перед штучними глобальними релігійними доктринами. Встановлено, що етнічні релігії виявляють більшу життєздатність і зберігають властивість періодично відроджуватись, і виступають засобом самозбереження етносу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т597.6/9 + Т3(0)6-7 +
Шифр НБУВ: РА349951

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
7.

Артеменко А.Г. 
Аналіз зв'язку структура-властивість на основі молекулярних граткових моделей: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.03 / А.Г. Артеменко ; НАН України. Фізико-хім. ін-т ім. О.В.Богатського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Розроблено та реалізовано гратковий підхід до моделювання просторової структури молекул, який забезпечив генерацію однорідної системи структурних параметрів, що відображають локальні, інтегральні та польові характеристики молекулярної структури для ефективного розв'язання задач "структура - властивості". Запропоновано інваріантну систему кодування просторової структури молекул. Отримано молекулярний код, використаний для оцінки хіральності та структурної подібності молекул. Модернізовано систему опису локальних і польових характеристик молекулярної структури. Розроблений підхід застосовано для розв'язання різноманітних задач "структура - властивості". Виявлено, що спорідненість стероїдних молекул до кортикостероїд- та тестостеронзв'яжучого глобуліну значною мірою зумовлена просторовим розташуванням атомів оксигену. Доведено, що адекватний опис впливу структури монопохідних бензолу на їх здатність до утворення комплексів з переносом заряду можливий у рамках граткової моделі без проведення квантово-хімічних розрахунків. Вдалося передбачити сполуку з потенційно високою психотропною активністю - 1-метил-5-(о-фтор)фенил-7-трифторметил-1,2-дігідро-3Н-бенздіазепін-2-он для ряду заміщених 1,4-бенздіазепін-2-онів. Доведено, що фторалкільні замісники, які створили високий потенціал поля ліпофільності в області хелатних циклів. З'ясовано, що з використанням трьох груп параметрів, які визначили хіральність, форму молекул та їх здатності до міжмолекулярних взаємодій, можливо кількісно оцінити закручувальну здатність похідних (-)-ментону в нематичній мезофазі. Завдяки використанню граткового підходу розроблено комплекс комп'ютерних програм, у межах якого можливе розв'язання різноманітних задач QSAR/QSPR.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г21
Шифр НБУВ: РА312371 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Сохет О.М. 
Апроксимативна транзитивність груп перетворень в ергодичній теорії: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / О.М. Сохет ; Фіз.-техн. ін-т низ. температур НАН України. — Х., 1999. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.3,022 + В162.7,022

Рубрики:

      
9.

Турбай Н.А. 
Вивчення будови груп за властивостями підгруп, близьких до нормальних: автореф. дис... канд. физ.-мат. наук: 01.01.06 / Н.А. Турбай ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 16 с. — укp.

Відзначено, що великий вплив на будову груп має система її нормальних підгруп і підгруп, у певному розумінні близьких до нормальних. Природним узагальненням нормальних підгруп є переставні підгрупи. Вивчено періодичні локально розв'язані FC-груп, в яких умова переставності є транзитивна. Одержано певні характеристики PT-груп, а також вивчено структуру періодичних локально розв'язаних FC-груп, в яких властивість переставності є транзитивна. S-переставність є досить широким узагальненням звичайної переставності. Вивчено нескінченні PST-групи. Одержано опис періодично локально розв'язаних груп, в яких властивість S-переставності є транзитивна. Одержано умови для періодичних локально розв'язаних FC-груп, за яких PST-група є також PT-групою. Досліджено структуру черновських PST-груп і структури PST-груп, які належать до класу CC-груп, а також розроблено повний опис періодично локально розв'язаних CC-груп, в яких властивість S-переставності є транзитивна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В152.32,0 +
Шифр НБУВ: РА364425

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
10.

Прилипко С.К. 
Геохронологія субаеральних відкладів Північного Причорномор'я (за даними термолюмінесцентного аналізу): автореф. дис... канд. геол. наук: 04.00.01 / С.К. Прилипко ; Ін-т геол. наук НАН України. — К., 2009. — 23 с. — укp.

Проведено геохронологічне дослідження субаеральних неоплейстоценових відкладів Північного Причорномор'я. Вивчено вісім опорних розрізів, серед яких три в Північному Причорномор'ї та п'ять - в Північному Приазов'ї. Розглянуто теоретичні та практичні питання застосування термолюмінесцентного аналізу з метою геохронологічних досліджень. Вивчено можливість використання кварцу як палеодозиметра, його властивість нагромаджувати палеодозиметром вікової світлосуми. Доведено можливість існування нульової точки відліку віку та розглянуто процеси, що впливають на її виникнення. Проаналізовано результати проведених геохронологічних досліджень, на їх підставі проведено детальне розділення субаеральних відкладів нейоплейстону Північного Причорномор'я. Показано залежність послідовної, ритмічної структури антропогенових відкладів від зміни палеокліматичних умов, які взаємопов'язані з інтенсивністю сонячної інстоляції. Доведено, що формування викопних грунтів відповідає теплим епохам, а формування лесових горизонтів відбувалось в періоди зниження температур. Проведено кореляцію відкладів лесової формації у межах Північного Причорномор'я на підставі нових, одержаних за термолюмінесцентним методом дат з залученням матеріалів, одержаних іншими дослідниками. Результати проведених досліджень можуть бути використані для великомасштабного картування, будівельних робіт, пошуку корисних копалин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д432(4УКР7,3)7-24 + Д59(45УКР7,3)43 +
Шифр НБУВ: РА363711

Рубрики:

      
11.

Максименко С. І. 
Деформації уздовж орбіт потоків та їх застосування: автореф. дис. ... д-ра фіз.-мат. наук : 01.01.04 / С. І. Максименко ; НАН України, Ін-т математики. — К., 2011. — 32 с. — укp.

Вперше визначено та детально досліджено відображення зсуву векторного поля (його ядро, образ, властивість бути локальним гомеоморфізмом), а також питання, коли зсув є дифеоморфізмом. Для векторних полів на компактних многовидах, які є лінійними в околі кожної своєї особливої точки та задовольняють деякі глобальні топологічні умови, вперше доведено, що тотожна компонента зв'язності групи дифеоморфізмів, які залишають інваріантними орбіти цього поля, є або стягуваною, або гомотопічно еквівалентною до кола. Для гладких функцій з однорідними особливостями з компактної поверхні в пряму та коло вперше обчислено гомотопічний тип стабілізаторів та орбіт цих функцій відносно правої дії групи дифеоморфізмів поверхні. Одержано нове доведення теореми класифікації компонент зв'язності простору функцій Морса з компактної поверхні в пряму та коло, що є локально постійними на межі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В182.41,0
Шифр НБУВ: РА381216 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
12.

Нешвєєв С.В. 
Динамічна ентропія в операторних алгебрах та квантові системи Колмогорова: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.01 / С.В. Нешвєєв ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 1999. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.501,022

Рубрики:

      
13.

Камишний О.М. 
Дисфункція тимуса при експериментальному цукровому діабеті і в умовах порушеної толерантності до глюкози: автореф. дис ... канд. техн. наук: 14.03.04 / О.М. Камишний ; Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця НАН України. — К., 2009. — 37 с. — укp.

З'ясовано роль дисфункції тимуса у патогенезі розвитку експериментального цукрового діабету (ЕЦД) і за умов порушеної толерантності до глюкози. Виділено дефекти функціонального стану тимуса за умов діабету, а саме: дефекти апоптозу тимоцитів, презентації периферичних тканиноспецифічних антигенів, T-регуляторної ланки, процесингу антигенів, диференціювання та проліферації тимоцитів. Доведено властивість блокатора NOS NnLa впливати на функціональний стан тимуса у разі діабету, що є актуальним для його практичного застосування в клінічній ендокринології та діабетології з метою корекції імунних порушень у разі ЦД.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р415.160.23-29 +
Шифр НБУВ: РА366562

Рубрики:

      
14.

Орищенко О.А. 
Диференційно-психологічний аналіз емпатії: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.01 / О.А. Орищенко ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2004. — 20 с.: рис. — укp.

Уперше теоретично та емпірично розглянуто структуру емпатії на формально-динамічному, якісному, а також змістовому рівнях. Змістовний рівень представлено показниками емпатичної спрямованості, досліджено її компонентний склад. Визначено характер взаємовідносин між якісними та змістовими показниками емпатії, здійснено диференційно-психологічний аналіз їх поєднань. Доведено та вивчено взаємозв'язки змістових показників з широким спектром властивостей особистості, проаналізовано психологічні портрети осіб з різною індивідуальною структурою емпатії (своєрідність якісно-кількісного поєднання її показників). Розвинуто уявлення про емоційність (стійка властивість індивідуальності) як фактора, що структурує показники емпатії. Розроблено тест-опитувальник показників емпатичної спрямованості (методику діагностики змістових показників емпатії).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю935.213.2 +
Шифр НБУВ: РА331305

Рубрики:

      
15.

Криворутченко Ю.Л. 
Дія на віруси імунодефіциту людини і грипу нових поверхнево-активних речовин та їх імуноад'ювантні властивості: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 03.00.06 / Ю.Л. Криворутченко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 32 с. — укp.

Встановлено, що дезінтегрон-О руйнує оболонку вірусів грипу з усуненням основної частини глікопротеїдів, а отримані за його допомогою субвірусні продукти зберігають нативні властивості та можуть використовуватись для створення противірусних моноклональних антитіл різної специфічності. У дослідах in vitro охарактеризовано властивість катіонного детергента мірамістину інактивувати віруси імунодефіциту людини 1 типу. Зазначено, що мірамістин пригнічує інфекційність позаклітинного вірусу, а також знищує ВІЛ-інфіковані клітини у концентрації 100 мкг/мл і є одним з найбільш активних антисептиків з анти-ВІЛ властивостями. Досліджено вплив амфотерного детергента дезінтегрону-О на ВІЛ-1 інфіковані лімфобластоїдні клітини. Доведено, що дезінтегрон-О поступається мірамістину і не може бути рекомендований для профілактики ВІЛ-інфекції. Зазначено, що присутність у вірусовмісному матеріалі сироватки крові та сорбція ВІЛ-1 на тканину (батист) перешкоджають реалізації віруліцидної дії мірамістину. Проаналізовано концентраційні залежності ефектів. Вперше виявлено дію на ВІЛ-О та ад'ювантні властивості тритерпенових сапонів із кримського плюща Hedera taurica Carr (таурозидів). Розглянуто залежність вказаних характеристик від хімічної будови глікозидів. Встановлено: таурозиди збільшують гуморальну імунну відповідність на глікопротеїди ВІЛ-1,а таурозид I дозозалежно пригнічує репродукцію вірусу. Доведено, що дія ВІЛ-1 та ад'ювантні характеристики мурамілпептидів залежать від конфігурації їх аномерного центру. З'ясовано, що beta-бутил-МДП за імуноад'ювантними властивостями переважає фосфат алюмінію і не активує репродукцію ВІЛ-1 in vitro. Препарат можна віднести до кандидатів на роль безпечного ад'юванту для вакцин проти СНІДу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р514-52
Шифр НБУВ: РА310105 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
16.

Савицький В.М. 
Дослідження магнітних властивостей антиферомагнетиків в області орієнтаційного переходу: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / В.М. Савицький ; НАН України. Фіз.-техн. ін-т низ. температур ім. Б.І.Вєркіна. — Х., 2000. — 16 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.35,022
Шифр НБУВ: РА308368 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Юрачківський А.П. 
Дослідження мірозначних і пов'язаних з ними числових випадкових процесів методами стохастичного аналізу: Автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.01.05 / А.П. Юрачківський ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 32 с. — укp.

Введено операцію завчасного зупинення випадкових процесів і показано, що вона зберігає властивість мартингальності. Знайдено умови збіжності послідовності локально квадратично інтегровних мартингалів у термінах їх квадратичних характеристик. Для послідовності мірозначних випадкових функцій знайдено умови збіжності скінченновимірних розподілів, а також відносної компактності в термінах характеристичних функцій. Зокрема, теорему неперервності Леві узагальнено на випадкові мірозначні функції. Введено нову детерміновану функціональну характеристику мірозначної випадкової функції - коваристику. Це поняття охарактеризовано набором властивостей. Знайдена характеризація є узагальненням теореми Бохнера - Хінчина. Визначено умови збіжності послідовності мірозначних випадкових функцій у термінах коваристик. Доведено збіжність мірозначних процесів, породжених змінними випадковими полями або системами великого числа частинок, до суміші пуассонових чи гаусових мір, параметри яких випадково змінюються з часом, а також функціональну центральну межову теорему для міри області, покритої асимпотично інтенсивним потоком асимптотично малих випадкових множин. Знайдено асимптотичні вирази інформаційної функції та ентропії породженого таким же потоком розбиття простору та асимптотичну оцінку міри атома розбиття.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В171.521 +
Шифр НБУВ: РА326558

Рубрики:

      
18.

Позур С.В. 
Дослідження нелінійних сингулярних крайових задач на півосі для диференціальних рівнянь другого порядку: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / С.В. Позур ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с. — укp.

Установлено нові достатні умови існування нетривіального розв'язку з наперед заданою кількістю нулів, який прямує до нуля на нескінченності, для сингулярної нелінійної задачі на власні значення, якщо відповідне диференціальне рівняння другого порядку має властивість дисипації енергії. Для узагальненого рівняння Емдена - Фаулера визначено нові достатні умови існування розв'язку крайової задачі на півосі, який має задану кількість нулів та монотонно прямує до нуля на нескінченності. У розглянутій постановці ця задача є загальною більшою мірою. З'ясовано умови, за яких роз'вязок крайової задачі на півосі для диференціального рівняння другого порядку можна неперервно продовжити за малим параметром.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.612,0 + В161.613,0 +
Шифр НБУВ: РА336953

Рубрики:

      
19.

Матвій О.В. 
Дослідження схем апроксимації диференціально-функціональних рівнянь: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.02 / О.В. Матвій ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Визначено точність апроксимації векторних послідовно з'єднаних елементів з запізненням у залежності від гладкої вхідної функції, побудовано схему апроксимації початкових задач для систем диференціально-різницевих рівнянь запізнювального та нейтрального типів і лінійних диференціально-функціональних рівнянь. Встановлено умови розв'язаності крайових задач з запізненням і досліджено їх апроксимацію системами звичайних диференціальних рівнянь. На основі розроблених схем апроксимації побудовано й обгрунтовано алгоритми наближеного знаходження неасимптотичних коренів квазіполіномів систем лінійних диференціально-різницевих рівнянь з багатьма запізненнями. Проаналізовано алгоритми дослідження стійкості лінійних автономних систем з запізненням і запропоновано методику знаходження верхньої межі запізнення, для якої зберігається властивість стійкості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В161.614,0 + В161.615,0 +
Шифр НБУВ: РА366647

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
20.

Гливук Н.В. 
Дослідження функціональних властивостей латротоксинподібного білка як можливого учасника процесу нейросекреції: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.02 / Н.В. Гливук ; НАН України. Ін-т фізіології ім. О.О.Богомольця. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Показано, що латротоксинподібний білок збільшує ступінь АТФ-викликаного злиття гомотипових мембран. Ця властивість латротоксинподібного білка може модулюватися процесами фосфорилювання-дефосфорилювання, зміною pH середовища та шляхом обробки білка N-етилмаліємідом. Встановлено, що латротоксинподібному білку притаманна АТФазна активність, характерна для білків ААА родини АТФаз. Показано, що аплікація 0,1 мкМ латротоксинподібного білка призводить до значного збільшення амплітуди кальцієвого струму P-типу (72 %) та меншому зростанню струму L-типу (33 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*725.111.3 + Е60*739.1*08
Шифр НБУВ: РА320681 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського