Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (13)Тематичний інтернет-навігатор (1)Наукова електронна бібліотека (146)Реферативна база даних (1322)Книжкові видання та компакт-диски (447)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>K=ІНТЕЛЕКТУАЛЬНА$<.>+<.>K=ВЛАСНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 153
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Клейменова С.М. 
Авторські правовідносини як форма реалізації правомочностей суб'єктів авторського права: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.03 / С.М. Клейменова ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Визначено суть авторського права в об'єктивному та суб'єктивному значеннях. Виявлено причини неможливості застосування правової категорії "інтелектуальна власність" до авторських прав і обгрунтовано доцільність використання категорії "виключні права". Запропоновано змінити структуру положень нового Цивільного кодексу з питань установлення системи приналежних авторам особистих немайнових і майнових прав. Проаналізовано поняття авторських правовідносин абсолютних і відносних. Досліджено проблеми понять об'єкта та суб'єкта авторських правовідносин. Визначено ознаки, структурні елементи твору як об'єкта авторських правовідносин, а також запропоновано ввести в Закон України "Про авторське право і суміжні права" визначення "твору" як одного з основних термінів зазначеного нормативного акта. Визначено правовий статус суб'єктів авторського права, яких запропоновано розглядати як первісних (автору чи співавторів твору) та похідних (спадкоємців й інших правоволодільців). Розглянуто особливості основ виникнення абсолютних і відносних авторських правовідносин. Висвітлено найбільш розповсюджені способи здійснення авторських прав, зокрема авторські договори. Виявлено необхідність закріплення в законі України "Про авторські та суміжні права" положень про ліцензійні договори. З використанням теоретичних положень і судової практики досліджено способи захисту досліджених прав - цивільно-правові, кримінальні, адміністративні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)3 +
Шифр НБУВ: РА331526

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Скотнікова Л.С. 
Аграрні відносини в українському селі у 20 - 30 роках XX століття: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / Л.С. Скотнікова ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено аграрні відносини в українському селі у 1921 - 1939 рр. На підставі широкого кола архівних джерел, переважну більшість яких введено до наукового обігу вперше, висвітлено комплекс питань щодо аграрних відносин у добу нової економічної політики. Зазначено, що проведення земплевпорядкувальних робіт, державні кредитування і система контрактації, сільськогосподарська кооперація, орендні відносини сприяли розвитку різних форм власності та господарювання в аграрному секторі, формуванню у селянина властивостей господаря. Проаналізовано процеси в українському селі щодо проведення суцільної колективізації, внаслідок якої під виглядом "колгоспно-кооперативної" власності було утверджено насправді державну власність на засоби виробництва в аграрній сфері, селян було позбавлено статусу власника і господаря, звужено їх громадянські права. Наведено рекомендації щодо використання уроків суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку українського села в 1921 - 1939 рр. під час проведення аграрної реформи в сучасних умовах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61-205
Шифр НБУВ: РА307971 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Кудин С.І. 
Акціонерна власність в умовах ринкової трансформації економіки України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / С.І. Кудин ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Проаналізовано основні підходи щодо визначення поняття "власності", а також погляди видатних представників економічних шкіл на соціально-економічну ефективність форм власності, розглянуто особливості становлення акціонерних товариств та основні тенденції їх розвитку у сучасній економіці. З'ясовано причини затяжного трансформаційного спаду у вітчизняній економіці у 1990-х рр. Особливу увагу приділено аналізу впливу акціювання як способу приватизації на ефективність роботи підприємств. Розглянуто можливості активізації процесу залучення додаткових коштів на приватизовані підприємства за допомогою інструментів фондового ринку, та впровадження дієвих засобів корпоративного управління. Здійснено аналіз поведінки акціонерних товариств різних форм власності та виявлено причини нижчої ефективності виробничої діяльності державних акціонерних товариств. Узагальнено світовий досвід реформування власності та обгрунтовано перспективи формування прогресивної структури власності в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)291.6 +
Шифр НБУВ: РА323562

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Вільчінська О.С. 
Багаторівнева інтелектуальна скрізна модель створення програмного забезпечення: Автореф. дис... канд. техн. наук: 01.05.04 / О.С. Вільчінська ; Харк. держ. техн. ун-т радіоелектрон. — Х., 2001. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання розробки багаторівневої інтелектуальної скрізної моделі створення програмного забезпечення, що являє собою зворотний ітеративний процес, який дозволяє колективу розробників приймати оптимальні рішення в процесі роботи. Наведені моделі та алгоритми забезпечують цілісність і оптимальність процесу розробки програмного забезпечення. Запропоновано розв'язки задач формального опису даного процесу та вибору найкращого варіанта проекту. Розроблено модель уніфікованого життєвого циклу програмного забезпечення, що залежить від параметра часу та критеріїв оптимальності проекту. Вперше введено методологію MIXER, орієнтовану на інтелектуальну підтримку CASE-засобу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З973-018.11 + З810.416
Шифр НБУВ: РА312976 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Іванов Ю.Ф. 
Боротьба із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби (кримінально-правові і кримінологічні аспекти): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / Ю.Ф. Іванов ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 1999. — 20 с. — укp.

Дисертація присвячена питанням вдосконалення кримінально-правової боротьби із злочинними посяганнями на власність, предметом яких є автотранспортні засоби, а також профілактиці цих діянь. Обгрунтовується думка відносно того, що безпосередніми об'єктами при угоні є суспільні відносини права власності та суспільні відносини, які забезпечують громадську безпеку у сфері експлуатації та використання автотранспорту. Дається кількісна і якісна характеристика злочинцям за віковими ознаками, освітнім рівнем, соціальним станом, а також таким, які вчиняли злочини неодноразово, у нетверезому стані, у складі групи тощо. Аналізуються методи загальної та індивідуальної профілактики, які застосовуються органами внутрішніх справ відносно злочинів, що розглядаються і вносяться пропозиції по підвищенню їх ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)122

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Банасько Т. М. 
Бухгалтерський облік і контроль нематеріальних активів: оцінка та порядок відображення: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.09 / Т. М. Банасько ; Житомир. держ. технол. ун-т. — Житомир, 2010. — 18 с. — укp.

Запропоновано класифікацію активів для потреб бухгалтерського обліку, що мають та що не мають матеріальної форми. Розмежовано різні види невідчутних активів, сформовано підходи щодо їх оцінки та розроблено механізм для ефективного здійснення інноваційної діяльності на підприємстві. Узагальнено класифікацію нематеріальних активів, яка здійснює раціональну побудову бухгалтерського обліку та проводить комплексне управління та контроль за їх використанням. Вдосконалено категорійний апарат щодо різноманітних видів невідчутних активів, таких, як "нематеріальні активи", "інтелектуальна власність", "інтелектуальний капітал", "інноваційні продукти". Розглянуто методику контролю ефективності використання нематеріальних активів та їх інвентаризації на базі врахування особливостей таких об'єктів з врахуванням даної класифікації, що підвищує ефективність управління ними.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У052.9(4УКР)20-145.712 + У052.9(4УКР)80-145.712
Шифр НБУВ: РА373429 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:
  

Географічні рубрики:

      
7.

Утєхін І.Б. 
Виконання договорів з передачі майна у власність : автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.03 / І.Б. Утєхін ; НДІ приватн. права і підприємництва Акад. прав. наук України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості виконання окремих договорів з передачі майна у власність. Наведено пропозиції щодо розв'язання практичних завдань. Запропоновано рекомендації та пропозиції щодо удосконалення регулювання у позитивному праві норм, спрямованих на забезпечення виконання зобов'язань за договорами з передачі майна у власність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.409.1 +
Шифр НБУВ: РА369486 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Кірдан О.П. 
Відносини колективної власності в трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.П. Кірдан ; Держ. вищ. навч. заклад "Київ. нац. екон. ун-т ім. В. Гетьмана". — К., 2009. — 17 с. — укp.

Проведено економіко-теоретичне дослідження відносин колективної власності за умов трансформаційної економіки. Узагальнено методологічні підходи, що використовуються політичною економією, теорією власності, інституціональною теорією для пояснення суті та ролі колективної власності в системі соціально-економічних відносин. Досліджено науково-методичні засади категорії власності, проаналізовано теоретичні концепції, об'єктивні передумови формування та розвитку колективної власності в сучасній економіці. Розкрито сутність процесу реалізації власності. Доведено, що він є водночас і процесом її відтворення, відображає власність в стані руху, динаміці та відбувається через відносини привласнення, які конститують економічний зміст. Удосконалено визначення категорії "власність" як багатовимірного явища, що інтегрує в собі економічні, юридичні, філософські, національні й інші складові суспільного життя. Охарактеризовано механізм реалізації колективної власності через привласнення в усіх фазах економічного відтворення: виробництва, розподілу, обміну, споживання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.333.4 +
Шифр НБУВ: РА367967

Рубрики:

      
9.

Малік Л.М. 
Власність в механізмі управління аграрними підприємствами: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.04 / Л.М. Малік ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито сутність категорій "власність" й "управління" в аграрних підприємствах. Наведено визначення сутності та ролі власності в управлінні підприємствами. Встановлено, що формування системи управління власністю потребує нових підходів у сфері орендних відносин. Висвітлено понятійний апарат механізму управління власністю на основі визначення сутності як економічної категорії, що відображає соціально-економічні внутрішньогосподарські відносини, уточнено сутність принципів управління механізму управління власністю в аграрних підприємствах, зокрема, відповідальність, раціональність, превентивність, мотивації, компенсації стосовно відносин власності. Розкрито шляхи раціоналізації організаційної структури управління використанням майна, мотивації праці власників майна та методичні підходи до управління орендованим майном.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)321-141-21
Шифр НБУВ: РА372024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Устименко В.А. 
Власність територіальної громади міста (господарсько-правові аспекти): автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.04 / В.А. Устименко ; НАН України. Ін-т екон.-прав. дослідж. — Донецьк, 2007. — 33 с. — укp.

Досліджено проблему теоретичної розробки господарсько-правових аспектів відносин власності територіальної громади міста. Визначено сутність поняття "комунальна власність територіальної громади міста" у її співвідношені з поняттями "міське господарство", "місцеве господарство". Систематизовано підстави виникнення права власності територіальної громади міста, обгрунтовано необхідність удосконалення відносин у сфері її управління. Визначено особливості формування об'єктів комунальної власності міста, розроблено їх класифікацію. Обгрунтовано необхідність впровадження у правовий обіг понять "виключна власність територіальної громади міста", "комунальна казна". Доведено доцільність поширення на природні ресурси місцевого значення правового режиму комунальної власності та здійснення їх систематизації. Розроблено пропозиції щодо удосконалення порядку передачі об'єктів комунальної власності у державну власність, приватизації комунальних підприємств, оренди та концесії об'єктів комунальної власності міста. Здійснено розмежування господарських повноважень між органами місцевого самоврядування міста, а також між ними та державними органами. Наведено пропозиції щодо удосконалення системи фінансування об'єктів соціальної інфраструктури міста, казначейського обслуговування місцевих бюджетів і встановлення правового режиму тимчасово вільних коштів і грошових надходжень від операцій з міськими землями. Визначено особливості реалізації територіальними громадами повноважень власника у містах з районним поділом. З'ясовано, що статути територіальних громад міст відтворюють основні законодавчі положення у сфері управління комунальною власністю й адаптують їх до місцевих умов господарювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)11 + Х819(4УКР)011.2-94 +
Шифр НБУВ: РА353888

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Чеснокова Н.В. 
Власність: зміст і реформування в транзитивній економіці: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / Н.В. Чеснокова ; Харк. держ. ун-т. — Х., 1999. — 19 с. — укp.

Розглянуто питання реформування відносин власності в транзитивній економіці України, що аналізуються на фоні основних тенденцій становлення постіндустріального суспільства - процесів розвитку соціалізації і гуманізації. Визначено економічну основу теорії прав власності. Виділено відношення всекористування як головний елемент нової структури відносин власності на постіндустріальній стадії розвитку суспільства. Розкрито приватну і державну форми власності. Визначено функцію держави як суб'єкту власності в транзитивній економіці. Обгрунтовано відмінність індивідуалізованої форми власності від приватної. Запропоновано використання франчайзінгу як форми ведення малого і середнього бізнесу, а також створення подвійних підприємств в регіоні з метою залучення прямих іноземних інвестицій. Охарактеризовано основні положення концепції грошового етапу приватизації та уточнено модель інвестицій в людський капітал.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.253.3

Рубрики:

      
12.

Петрінко В.С. 
Вплив "Політики" Арістотеля на становлення і розвиток європейської політичної думки: Автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.01 / В.С. Петрінко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2003. — 20 с. — укp.

Досліджено політичну доктрину Арістотеля, її історичну роль та вплив концепції філософа на розвиток європейської політичної думки стосовно основних проблем державознавства. Висвітлено історико-теоретичні традиції розвитку арістотелівської ідеї визначення політики як певного логічного порядку буття. Аргументовано, що арістотелівський концепт "середнього класу", який включає в себе політичне (громадянин) і економічне (власник) начала, є основою процвітання та стабільності конституційно-правової держави, її політичною та соціальною засадою й активним учасником громадсько-політичного процесу. Виділено й узагальнено арістотелівські критерії оцінки державного посадовця: політичний (співчувати існуючій політичній системі); професійний (мати здібності керівника); морально-етичний (відзначатись доброчинністю та справедливістю у діях). Обгрунтовано думку, що теорія розподілу влади започаткована не Локком і Монтеск'є, а Арістотелем завдяки його концепції існування трьох органів влади в державі та розподілу їх функцій з управління. Конституційно-правовий характер арістотелівської ідеальної держави базується на домінуванні права та розподілі функцій трьох гілок влади. Запропоновано тезу про існування в Середньовіччі двох, одночасно існуючих поглядів на політичну концепцію Стагірита: християнсько-томістичного й об'єктивно-гуманістичного. Аргументовано положення про вплив теоретичних ідей конституційно-правової держави Арістотеля на процес становлення та розвитку лібералізму в політичній думці Нового часу, з чого покладено початок сучасного розуміння ліберальної держави (особа, свобода, право, власність).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф1(0)321.405 +
Шифр НБУВ: РА322594

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Камишанська М.О. 
Державна власність у трансформаційній економіці України: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.01.01 / М.О. Камишанська ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 20 с. — укp.

Запропоновано сучасну концепцію управління державною власністю та визначено її основні принципи. Сформульовано нову сутність функцій державної форми власності та виявлено тенденції її подальшого розвитку. Обгрунтовано пропозиції щодо підсилення соціальної спрямованості економічної реалізації державної власності. Досліджено природу суперечливої єдності понять "трансформація державної власності" і "реформування державної власності", доведено їх неідентичність, виділено відмінності та характерні риси. Удосконалено визначення понять: державна власність, державний сектор, управління державною власністю. Поглиблено теорію інверсійного характеру трансформації економіки України, що полягає у визначенні поняття інверсії економіки, а також обгрунтування інверсії відносин власності. Удосконалено методи управління підприємствами державного сектора.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-141 +
Шифр НБУВ: РА330304

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Залєвська-Шишак А.Д. 
Державна власність у трансформаційній економіці: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / А.Д. Залєвська-Шишак ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено визначення поняття "власність", її місце та роль у трансформаційній економіці та тенденції розвитку. Здійснено теоретико-методологічне обгрунтування ролі державної власності та державного сектору у ринковій економіці. Виявлено структурні елементи та чинники підвищення ефективності його функціонування. Обгрунтовано тенденції та закономірності розвитку державної власності за умов ринкової трансформації економіки. Розроблено рекомендації щодо шляхів і напрямів удосконалення механізму управління державним сектором у трансформаційній економіці. Розкрито значущість економічних методів у підвищенні його функціонування. Проаналізовано концесійні форми управління державною власністю у трансформаційній економіці. Розроблено пропозиції щодо формування дієвого механізму реалізації концесії на базі об'єктів державної та комунальної власності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-141 +
Шифр НБУВ: РА359631

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Кривуцький В.В. 
Державне регулювання діяльності природних монополій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.В. Кривуцький ; Нац. ун-т "Львів. політехніка". — Л., 2005. — 24 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи оптимізації механізму державного регулювання діяльності природних монополій. Удосконалено класифікацію підходів щодо трактування стуності монополії, уточнено зміст поняття природної монополії, яку запропоновано ідентифікувати з видами господарської діяльності, що за існуючого рівня НТП, цін на ресурси та попиту на продукцію характеризуються істотним ефектом масштабу, але лише за умови законодавчого захисту від руйнівної конкуренції. Удосконалено теорію формування відправної ціни претендентів на франшизу в частині оцінки такої складової собівартості як амортизація. Удосконалено механізм франшизи (набуття на аукціоні права монопольного постачання продукції), який розрахований на створення конкуренції на етапі надання прав господарської діяльності у сфері, яка належить до природої монополії. Запропоновано механізм гарантування оптимальної експлуатації основних засобів, що базується на їх переході у власність переможця аукціону. Виведено формулу економічної оцінки основних засобів, що дозволяє не лишше гарантувати їх оптимальну експлуатаацію, але й здійснення нових успішних інвестицій. Вперше доведено, що оцінка привабливості цінових пропозицій претендентів на франшизу має здійснюватися за критерієм мінімуму показника, що розраховується як сума добутків прогнозованих обсягів споживання продукції природного монополіста відповідною групою споживачів та величин цінових пропозицій претендента на франшизу за одиницю продукції для відповідної групи споживачів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-13-21,01 +
Шифр НБУВ: РА341283

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Скринська О.Л. 
Дисциплінуюче виховання в педагогічній спадщині Джона Локка: Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.01 / О.Л. Скринська ; Нац. пед. ун-т ім. М.П.Драгоманова. — К., 2002. — 20 с. — укp.

Висвітлено педагогічні погляди англійського філософа та просвітителя XVII ст. Дж.Локка. На підставі дослідження його теоретичної спадщини визначено чинники, що вплинули на становлення та розвиток його педагогічної теорії, сформульовано принципи виховання Дж.Локка та його виховний ідеал. Проаналізовано три складові дисциплінуючого виховання - фізичне, моральне та розумове виховання, які розглядаються як дисципліна тіла, дисципліна характеру та інтелектуальна дисципліна. Розглянуто у порівнянні погляди англійського педагога та сучасних дослідників щодо проблеми виховання свідомої дисципліни, визначено основні положення педагогічної теорії Дж.Локка, що мали значний вплив на подальший розвиток як англійської системи виховання зокрема, так і європейської педагогічної науки в цілому, окреслено перспективні шляхи актуалізації педагогічної спадщини Дж.Локка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4ВЕЛ)51-271
Шифр НБУВ: РА317776 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Яворська О. С. 
Договірні зобов'язання про передання майна у власність: цивільно-правові аспекти: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.03 / О. С. Яворська ; НАН України, Ін-т держави і права ім. В. М. Корецького. — К., 2011. — 36 с. — укp.

Встановлено загальні закономірності та видові особливості договірних зобов'язань про передачу майна у власність. Визначено функціональне призначення цивільного договору у механізмі регулювання зобов'язальних відносин з передачі майна у власність. Проаналізовано порядок укладення та форми фіксації волевиявлення сторін договорів. Розглянуто проблеми правового статусу суб'єктів договорів. Визначено специфіку предмету договорів про передачу майна у власність. Розкрито сутність та забезпечення виконання сторонами договірних обов'язків. Запропоновано шляхи вирішення проблем захисту прав сторони у разі невиконання та неналежного виконання її контрагентом договірних обов'язків.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)110.4
Шифр НБУВ: РА379578 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Скринник-Миська Д.М. 
Еволюція світоглядно-філософських засад українського образотворчого мистецтва на рубежі XIX - XX ст.: автореф. дис... канд. філософ. наук: 09.00.05 / Д.М. Скринник-Миська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Виявлено концептуальні характеристики українського мистецького модерну як стилю мислення та духовно-культурної течії, що засобами образотворчого мистецтва виразили напрям і зміст світоглядно-філософської еволюції у духовному житті України у добу зміни філософської та культурної парадигм у кінці XIX - на початку XX ст. Доведено, що дане перетворення було осмислено та відображено в українській культурі у формі національного варіанта стилю модерн. Зроблено висновок, що інтелектуальна інновація модерну за умов світоглядної кризи полягає у свідомій спробі зберегти цінність і впорядкованість картини світу шляхом накладання універсальної системи значень і логічних схем на художньо-образне світосприйняття. Розкрито вплив ідей провідних філософів XIX - початку XX ст., зокрема, А. Шопенгаура, Ф. Ніцше, З. Фрейда, А. Бергсона, В. Дільтая на світоглядні виміри європейського, зокрема, українського мистецтва даного періоду. Досліджено вплив світоглядної системи романтизму (Новаліса, Л. Тіка, Ф. Шлегеля), на формування ідейних основ мистецького модерну. Виявлено гносеологічний, антропологічний, онтологічний виміри художньо-образного осмислення буття людини в Україні в кінці XIX - на початку XX ст. у їх взаємозв'язку з європейським модерном як цілісним світоглядно-культурним феноменом. Експліковано зміст сформованих модерном концептів: новий образ дійсності, "базова" особистість доби, цілісність особи та цілісність життєвого світу людини, перетворення суспільства засобами "естетичної революції". Доведено, що у добу модерну прагнення відновити зруйновану систему цінностей обумовило підвищення інтересу до міфу як методології художнього конструювання дійсності. Виявлено особливості переосмислення функцій міфу у суспільній свідомості європейців, зокрема, українців XX ст. у контексті нових філософських учень, яке кардинально відрізнялося від класичного підходу до міфології. Розкрито методологічну роль опозиції космос - хаос у символічному реконструюванні світу в світоглядній системі модерну. Показано принципові відмінності вияву даної опозиції в художньо-образній рефлексії мистецтва Західної Європи й України. Встановлено особливості експлікації української ідеї в символічно-образній системі мистецтва модерну. Аргументовано, що український модерн, на відміну від космополітичного європейського, в Україні став еквівалентом національного світоглядного стилю, в якому тісно переплелися національне та сакральне.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю3(4УКР)6 + Ю812.283 + Щ103(4УКР)61-239.1 +
Шифр НБУВ: РА362824

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
19.

Павленко Т.В. 
Економічний механізм управління інтелектуальною власністю на підприємствах радіоелектронної промисловості: автореф. дис. ... канд. екон. наук: 08.00.04 / Т.В. Павленко ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т" . — К., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено зміст поняття "економічний механізм управління інтелектуальною власністю підприємства" й уточнено визначення категорії "інтелектуальна власність" як системи економіко-правових відносин власності щодо результатів творчої діяльності працівників. Розроблено та впроваджено концепцію управління інтелектуальною власністю промислового підприємства на основі моделі проблемно-діагностичного моніторингу пріоритетних напрямів досліджень, що підвищить раціоналізацію економічної поведінки підприємства за умов обмеженості ресурсів за рахунок спрямування активності творчих працівників у найбільш перспективні напрями розвитку науки та техніки. Удосконалено теоретичні положення щодо економічної природи та змісту структурних елементів системи управління інтелектуальною власністю промислового підприємства. Удосконалено процедуру оцінювання ефективності реалізації економічного механізму управління інтелектуальною власністю промислового підприємства, зокрема, виокремлено перелік показників стратегічного й оперативного управління інтелектуальною власністю. Визначено вплив об'єктів права інтелектуальної власності на підвищення конкурентоспроможності підприємства, що сприятиме підвищенню усвідомлення ролі інтелектуальної власності як стратегічного активу, який є основою набуття сталих конкурентних переваг підприємства. Наведено методичні рекомендації щодо удосконалення економічного механізму управління інтелектуальною власністю промислового підприємства, які грунтуються на проблемно-діагностичному моніторингу пріоритетних напрямів досліджень, що дозволить підвищити раціоналізацію економічної поведінки підприємства за умов обмеженості ресурсів за рахунок спрямування активності творчих працівників у найбільш перспектичні напрями розвитку науки та техніки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.513.1-141.1-21 +
Шифр НБУВ: РА369396 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
20.

Задоренко О.В. 
Економічні основи формування середнього класу в умовах становлення соціального ринкового господарства: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Задоренко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2008. — 17 с. — укp.

Досліджено методологічні основи вивчення середнього класу. Виявлено його суть, функції, особливості та критерії ідентифікації за умов ринкової трансформації. Доведено необхідність соціальної спрямованості перетворень для створення економічних основ для формування масового середнього класу. Проаналізовано економічні основи формування даного класу за умов ринкової трансформації. Доведено, що факторна модель доходів населення, яка найбільш ефективно поєднує працю та власність, забезпечує умови для зростання чисельності середнього класу. Обгрунтовано, що за сучасних умов актуалізуються нові форми капіталу, а саме: людський, інтелектуальний, соціальний, культурний, а його носії є представниками нових верств середнього класу. Доведено, що сучасний стан "консервації" індустріального типу розвитку в Україні уповільнює постіндустріальні тенденціії та гальмує створення могутнього середнього класу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.271.14 + У9(4УКР)240 +
Шифр НБУВ: РА359657

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського