Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (2)Реферативна база даних (341)Книжкові видання та компакт-диски (274)Журнали та продовжувані видання (32)
Пошуковий запит: (<.>A=РИЖК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=СЕРГІЙОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Рижкова І.А. 
Асимптотична динаміка термопружної пластинки кармана в потоці газу: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.01.03 / І.А. Рижкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2008. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження зв'язної системи рівнянь термопружна пластина + газ, що описує поведінку термопружної пластини фон Кармана та збуреного потоку газу, та її редукції до системи рівнянь із запізненням, що описує поведінку лише пластини. Доведено коректну розв'язність повної системи пластина + газ для будь-якої швидкості потоку газу за умов урахування інерції обертання елементів пластини та для дозвукової швидкості потоку газу у випадку нехтування інерцією обертання. Встановлено, що у випадку дозвукової швидкості потоку газу будь-який розв'язок системи прямує до множини її нерухомих точок. Зроблено зведення повної задачі до системи рівнянь із запізненням і доведено коректну розв'язність одержаної системи. Визначено умови на параметри задачі, за яких відповідна динамічна система має компактний глобальний атрактор скінченної фрактальної розмірності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.630.6 + В253.330.55 +
Шифр НБУВ: РА357637

Рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
2.

Рижков О. С. 
Вдосконалення газоочисних пристроїв енергетичних установок на основі моделювання гідродинамічних процесів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.05.03 / О. С. Рижков ; Одес. нац. мор. акад. — О., 2010. — 23 с. — укp.

Вперше введено коефіцієнт гідродинамічної ефективності, який відображає загальний рівень корисної роботи газоочисних пристроїв. Запропоновано використовування коефіцієнту для числового вираження теоретичних розрахунків потоку газу в проточній частині газоочисного обладнання. Розроблено новий універсальний стенд для досліджень газоочисників у вигляді напірної аеродинамічної труби відкритого типу. Наведено типорозмірний ряд газоочисників для вловлювання масляних аерозолів систем суфлювання газотурбінних двигунів і систем вентиляції картера двигунів внутрішнього згоряння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О464.9
Шифр НБУВ: РА372192 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Рижков 
Доктринальний вимір стратегій зовнішньої політики США: від стримування до глобальної демократизації: автореф. дис... д-ра політ. наук: 23.00.04 / Микола Миколайович Рижков ; НАН України; Інститут світової економіки і міжнародних відносин. — К., 2007. — 47 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф4(7США)64 + Ф087
Шифр НБУВ: РА352561

Рубрики:

      
4.

Рижкова І.Л. 
Задачі наближення-ухилення у лінійних іграх з обмеженнями на ресурси: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / І.Л. Рижкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 17 с. — укp.

Досліджено ігри з інтегральними обмеженнями на керування гравців з простим рухом, з простою та довільною матрицями. Побудовано множини початкових позицій, сприятливих для будь-якого гравця, та оптимальні стратегії гравців. Розроблено методи, які зводять ігри з інтегральними обмеженнями до ігор з геометричними обмеженнями. Дані методи є узагальненням метода H-опуклих множин. Під час розв'язання ігор з довільною матрицею використано властивість "повного вимітання", яка була перенесена з множин на функції, що дозволило звести гру до задачі керування. За допомогою матричної опуклості та H-опуклості розв'язано задачу утримання для гри з довільною матрицею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В173.135,022
Шифр НБУВ: РА320178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Рижкова С.А. 
Знання та технології в історичних просторах культури: Автореф. дис... д-ра філос. наук: 09.00.02 / С.А. Рижкова ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 36 с. — укp.

Наведено результати теоретичної реконструкції систем теоретичного осмислення та практичного перетворення довкілля та соціуму, розроблених в історичних просторах культури конфуціансько-буддійського, ісламського, християнського регіонів світової цивілізації. Проаналізовано методичні принципи та ціннісні орієнтації пізнання, мету та засоби розбудови наукових, освітніх, соціальних інституцій, уявлення щодо можливості та необхідності технологічних та соціальних інновацій постнекласичних концепцій. Визначено просторову та часову межі ієрархічної складної відкритої самоупорядженої еквіфінальної системи "світова соціоприродна цілісність" та інкорпорованих підсистем "регіональні історико-культурні цілісності".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю251 + Ю25в:Ч11 + Ч111.156 +
Шифр НБУВ: РА339674

Рубрики:

      
6.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
8.

Рижкова 
Мікробіологічна характеристика мікрофлори мигдаликів, Corynebacterium diphtheriae та особливості міжбактеріальних взаємовідносин за аеробних і мікроаерофільних умов: автореф. дис... канд. мед. наук: 03.00.07 / Тетяна Анатоліївна Рижкова ; Державна установа "Інститут мікробіології та імунології ім. І.І.Мечникова АМН України". — Х., 2009. — 24 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р682.540.116 + Р264.936
Шифр НБУВ: РА365531

Рубрики:

      
9.

Рижко Л.В. 
Науковий простір: проблеми формування та трансформації (філософсько-праксеологічний аспект): Автореф. дис... д-ра філософ. наук: 09.00.09 / Л.В. Рижко ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2006. — 39 с. — укp.

Розглянуто зміст поняття, структуру та функції наукового простору, досліджено актуальні проблеми його формування та трансформації. Обгрунтовано, що дане поняття істотно розширює існуючі визначення науки, оскільки розкриває сутність науки як цілісного феномену культури з власним емпіричним полем (топосом) існування, яке можна описувати та пояснювати за допомогою теорії. На підставі вивчення особливостей інформатики, синергетики, теорії фракталів, еволюційної епістемології визначено основні прикмети сучасного наукового простору (нелінійність, фрактальність, біфуркаційність, еволюціонізм). Обгрунтовано положення про його прагматизацію, проектність і технологічність, виявлено тенденцію перетворення наукового знання у науковий капітал. Розглянуто питання місця та ролі ученого у новому просторі науки, зокрема, проаналізовано актуальні проблеми вітчизняних науковців у даній ситуації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю223.22 + Ч210.566 +
Шифр НБУВ: РА346503

Рубрики:

      
10.

Рижков А.О. 
Обгрунтування параметрів функціонального діагностування теплових процесів асинхронних електродвигунів: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.09.03 / А.О. Рижков ; Тавр. держ. агротехнол. ун-т. — Мелітополь, 2008. — 24 с. — укp.

Розв'язано науково-технічну задачу функціонального діагностування асинхронних електродвигунів. Наведено результати теоретичних і експериментальних досліджень теплових процесів в асинхронному електродвигуні з короткозамкненим ротором за умов перевантаження. Одержано залежності для визначення параметрів теплової схеми асинхронного електродвигуна як гетерогенної системи, що складається з обмотки статора, ротора та сталі, на підставі результатів досліджень, здійснених за умов холостого ходу. Обгрунтовано параметри функціонального діагностування, а саме: температуру сталі та силу струму статора двигуна. Запропоновано модель функціонального діагностування теплових процесів асинхронного електродвигуна. Наведено результати експериментальної перевірки адекватності даної моделі. За результатами досліджень розроблено мікропроцесорну систему функціонального діагностування та захисту асинхронних електродвигунів. Здійснено впровадження розробленого пристрою діагностування та захисту у виробництво. Наведено дані щодо його економічної ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З621.632-042-01 +
Шифр НБУВ: РА356901

      
11.

Рижковський В.О. 
Оптимізація хірургічного лікування хворих із калькульозним холециститом та супровідною серцево-судинною патологією: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / В.О. Рижковський ; Терноп. держ. мед. акад. ім. І.Я.Горбачевського. — Т., 2003. — 19 с.: рис. — укp.

Вивчено зміни електричної функції міокарда, показники скоротливої здатності міокарда лівого шлуночка. Встановлено виражену тахікардію, депресію та елевацію сегмента ST, аритмії, а також пригнічення скоротливої здатності міокарда лівого шлуночка. Розроблено комплексну методику щодо прогнозу серцево-судинних ускладнень, встановлено критерії для застосування певної хірургічної тактики та методів холецистектомії для зменшення частоти та виразності серцево-судинних ускладнень у післяопераційному періоді. Показано, що найбільш оптимальним методом хірургічного лікування у хворих із суб- та компенсованою функцією серцево-судинної системи у випадку неускладненого холецеститу є лапароскопічна холецистектомія з тиском карбоксиперитонеуму 8 - 11 мм рт. ст., лапаротомна холецистектомія за допомогою малого доступу. Визначено групу хворих, яким необхідна підготовка метопрололом (0,05 г per os) до рентгенендоскопічних втручань на великому дуденальному сосочку для попередження кардінальних ускладнень з приводу їх проведення. Встановлено, що наявність лише синдрому ранньої реполяризації шлуночків не може стримувати хірургічну активність.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.520.11 + Р457.365.1 +
Шифр НБУВ: РА323819

Рубрики:

      
12.

Рижкова Г.А. 
Організаційно-економічний механізм управління маркетинговими комунікаціями: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / Г.А. Рижкова ; Дніпропетр. ун-т економіки та права. — Д., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні аспекти управління маркетинговими комунікаціями підприємства. Уточнено й конкретизовано понятійний апарат основних елементів процесу маркетингових комунікацій у контексті їх управлінських функцій. Проаналізовано принципи маркетингу, розглянуто його існуючі концепції у контексті тієї ролі, яка відведена в них маркетинговим комунікаціям. Запропоновано модель комунікаційного процесу підприємства, в якій відправнику повідомлення в організації комунікаційного процесу відводиться роль вибору комунікатора. Розроблено модель формування мети комунікації та контролю ефекту передачі повідомлення, а також організаційно-економічний механізм управління маркетинговим комунікаційним процесом, що містить в собі основні стадії та послідовність їх настання для ініціатора - підприємницької структури. Для контролю ключових етапів маркетингового комунікаційного процесу запропоновано систему показників оцінки ефективності комунікаційної діяльності підприємства. Удосконалено існуючі технічні комунікаційні моделі з наступною їх адаптацією до сучасного трактування маркетингових комунікацій як об'єкта управління. Запропоновано метод формування цілей комунікації, заснований на удосконаленій ієрархічній моделі цілей-ефектів. Наведено результати апробації механізму управління комунікаційним процесом і методу формування цілей комунікації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010.357 + У9(4УКР)290-211.1 +
Шифр НБУВ: РА344982

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
13.

Рижков Ю. В. 
Підвищення зносо- і корозійної стійкості делалей об'ємного гідроприводу нанесенням іонно-плазмових покриттів: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.02.01 / Ю. В. Рижков ; Придніпров. держ. акад. буд-ва та архіт. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Розроблено нові наукові та технологічні основи нанесення плазмового покриття. Вперше встановлено оптимальну товщину плазмового покриття, яка дорівнює 6 мкм, її перевищення викликає відшарування, а зменшення - зниження зносостійкості робочих поверхонь деталей. Обгрунтовано ефективність застосування іонно-плазмового методу для нанесення покриттів на робочі поверхні деталей. Наведено спеціальне трикомпонентне покриття, досліджено його вплив на формування структури й експлуатаційні властивості деталей гідроприводів. Здійснено промислове впровадження розробки у виробництво.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К500.147.3
Шифр НБУВ: РА375325 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Рижков І.В. 
Поліпшення технічних характеристик ферозондових давачів для систем керування орієнтацією об'єктів: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.05 / І.В. Рижков ; Одес. нац. політехн. ун-т. — О., 2005. — 21 с. — укp.

Уперше одержано математичні моделі ферозондових давачів орієнтації (ФДО), що враховують величини: неточної установки карданних підвісів з ФДО у площину нахилу та за вертикаллю місця; відхилення осей чутливості ферозондів від взаємної ортогональності; розходження електричних параметрів кожного ферозонда, а також вплив температури навколишнього середовища. Розвинуто елементи теорії визначення азимуту та зенітного кута за допомогою ФДО завдяки використанню штучного магнітного поля кілець Гельмгольца та карданних підвісів. Розроблено новий метод одночасного визначення азимута та зенітного кута за допомогою ФДО. Розроблено принцип створення автоматичних систем управління повіркою магніточутливих давачів орієнтації, який дає змогу проводити повірку без механічного повороту ФДО на базі використання шести пар кілець Гельмгольца, три з яких компенсують навколишнє магнітне поле, а три інші взаємно ортогональні пари кілець Гельмгольца створюють штучне магнітне поле, яке імітує МПЗ та обертається, задаючи зразкові кути орієнтації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-044.31 +
Шифр НБУВ: РА337932

Рубрики:

      
15.

Рижкова В.В. 
Реалізація категорії інтертекстуальності в американському художньому тексті XIX - XX століть: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / В.В. Рижкова ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено феномен інтертекстуальності в його різних проявах та функціях у межах лінгвістики тексту. Проведено чітке розмежування понять "теорія" та "категорія" інтертекстуальності. Виділено нові типи міжтекстової взаємодії, уточнено набір інтертекстуальних елементів. Вперше у даному аспекті розглянуто реалію, проаналізовано її функції та визначено способи адаптації в американському художньому тексті. Доведено інтертекстуальність архаїзмів, латинізмів, поетизмів, оказіоналізмів у контексті референційної пам'яті слова та лінгвокреативної діяльності автора. Проведено лінгвостилістичний аналіз тексту американської новели XIX - XX ст., встановлено його типологічні характеристики, досліджено мову та композиційно-стилістичні особливості побудови новели. Розглянуто міжтекстові та інтертекстуальні зв'язки у різних типах тексту американських авторів досліджуваного періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143-7 + Ш401.171 + Ш5(0)943-357
Шифр НБУВ: РА330809

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

      
16.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Рижков 
Термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.06 / Сергій Сергійович Рижков ; НАН України; Інститут технічної теплофізики. — К., 2007. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З311,33
Шифр НБУВ: РА350020

Рубрики:

      
18.

Рижкова Г.-П.М. 
Українська "жіноча" проза 90-х років XX - початку XXI ст.: жанрові й наративні моделі та лінгвопоетика: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / Г.-П.М. Рижкова ; Кіровоград. держ. ун-т ім. В.Винниченка. — Кіровоград, 2008. — 20 с. — укp.

Відзначено наявність жанрового розмаїття творів "жіночої" прози 1990 - 2000-х рр., яка грунтується на жанрах: інтелектуального, виробничого роману, роману-хроніки, постмодерністського роману-трактату, романів і новел притчевого характеру, новел на основі анекдоту, творів з елементами жанрових трансгресій. Поетикальними особливостями творів "жіночої" прози є використання урбаністичної говірки сучасної городянки, якій притаманне змішування книжної та стилістично зниженої лексики. "Жіноча" проза виявляє тенденцію до вживання певних лінгвокультурних концептів. Наративна стратегія сучасних письменниць відзначається надзвичайною розмаїтістю.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4УКР)6-334 +
Шифр НБУВ: РА358097

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Рижков А.Г. 
Юридична термінологія корейської мови: структура та семантика: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.13 / А.Г. Рижков ; НАН України. Ін-т сходознавства ім. А.Кримського. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено структурно-граматичні (диреваційно-семантичні) закономірності термінотворення у сучасній корейській мові на матеріалі її правничої термінології. Вивчено мовну ситуацію на Корейському півострові в історичному та синхронічному аспектах, визначено роль запозичень у поповненні терміносистеми права корейської мови. Розглянуто специфіку словотвору в ханмунній лексиці корейської мови, наведено класифікацію китаїзмів на базі різних способів словотвору. Основну увагу приділено вивченню структури та семантики термінів-композитів і термінів-лексикалізованих словосполучень на підставі спеціально створених для них відповідних структурно-семантичних (словотвірних) моделей. Виявлено продуктивні ресурси термінологічного потенціалу. Термінологічну лексику права корейської мови систематизовано як сукупність термінодериватів, що утворюються за певними типами. Наведено рекомендації щодо розв'язання актуальних теоретичних проблем словотвору корейської мови у межах її ханмунної лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш175.14-34:Х + Х. в3 +
Шифр НБУВ: РА350867

      
20.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського