Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (11)Реферативна база даних (595)Книжкові видання та компакт-диски (511)Журнали та продовжувані видання (17)
Пошуковий запит: (<.>A=МАЛИШ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 37
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Литвин С. В. 
Нейропсихологічні чинники толерантності до невизначеності в осіб з психічною травмою. / С. В. Литвин. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню нейропсихологічних чинників толерантності до невизначеності в осіб з психічною травмою. Здійснено теоретичний аналіз проблеми нейропсихологічних чинників толерантності до невизначеності в осіб з психічною травмою. Проаналізовано нейропсихологічні чинники толерантності до невизначеності та місце функцій управління та контролю поведінки у їх структурі. Толерантність до невизначеності визначено як особистісну рису, яка проявляється у здатності комфортно сприймати амбівалентність та нестачу інформації, готовності діяти за умов амбівалентності та нестачі інформації. За результатами теоретичнихрозвідок встановлено, що нейропсихологічні чинники впливають на толерантність до невизначеності в осіб з психічною травмою.^UThe dissertation is devoted to the research of neuropsychological factors of tolerance to uncertainty in persons with psychological trauma. Theoretical analysis of the problem of neuropsychological factors of tolerance to uncertainty in persons with mental trauma is carried out. Neuropsychological factors of tolerance to uncertainty and, more precisely, the role of brain functions which supply the management andcontrol of behavior, are analyzed. Tolerance of uncertainty is defined as a personality trait that manifests itself in the ability to comfortably deal with ambivalence and lack of information, willingness to act in conditions of ambivalence and lack of information. According to the results of theoretical investigations, it has been established that neuropsychological factors affect tolerance to uncertainty in persons with mental trauma.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
2.

Малиш І.Р. 
Аналгоседація та раннє нутритивне забезпечення, як методи інтенсивної терапії у постраждалих з тяжкою політравмою: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.30 / І.Р. Малиш ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено підходи щодо проведення інтенсивної терапії у постраждалих з тяжкою політравмою з метою покращання результатів їх лікування. Наведено результати аналізу перебігу посттравматичного періоду, а також ефективності проведеної терапії у 270-ти постраждалих з тяжкою політравмою. У разі розвитку синдрому поліорганної недостатності (СПОН) виявлено постійно високі рівні у плазмі прозапальних цитокінів на фоні прогресуючого зростання протизапальних медіаторів, виснаженні спонтанної та індукованої продукції імуноцитами прозапальних цитокінів. У разі розвитку СПОН у постраждалих виявлено лімфопенію, зниження рівня T-лімфоцитів, а саме: T-хелперів, стабільно низькі рівні B-лімфоцитів, зниження у крові рівнів основних класів імуноглобулінів, значне пригнічення регуляторного впливу цитокінів на вираженість клітинної та гуморальної імунної відповіді. Проведення аналгоседації на тлі раннього етерального та парентерального живлення у досліджених постраждалих лімітує збільшення у плазмі рівня прозапальних цитокінів, сприяє збереженню балансу прозапальних і протизапальних цитокінів, а також спонтанної секреції імуноцитами прозапальних цитокінів, запобігає порушенню активації імуноцитів і виснаженню цитокінпродукувальних функцій імунних клітин, сприяє підтримці збалансованої цитокінової відповіді за умов антигенної стимуляції. Використання аналгоседації, а також нутритивного забезпечення дозволяє знизити частоту розвитку СПОН (3 70 до 32,8 %) і летальність (з 50 до 30 %).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р458.1-5 +
Шифр НБУВ: РА353479

Рубрики:

      
3.

Малиш Л.О. 
Наукова діяльність: соціальна детермінація та перспективи: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.04 / Л.О. Малиш ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 16 с. — укp.

Досліджено механізми соціальної детермінації наукової діяльності, що визначає її зміст та різних етапах суспільного розвитку. Висвітлено основні рівні наукової діяльності, на яких послідовно здійснюється інкорпорація суспільних потреб, тобто відбувається адаптація до основних вимог часу епох суспільного розвитку. Як суб'єкти наукової діяльності розглянуто соціальний інститут науки, спеціалізовані організації, науковці. Значну увагу приділено аспекту залучення наукової діяльності до процесу творення суспільних відносин, базуючись на її здатності виробляти специфічні дискурси, що легітимізують трансляцію чи трансформацію соціогрупової структури та шляхом перерозподілу владних повноважень між окремими соціальними групами, завдяки зміні змістового наповнення критерію істинності наукового знання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*672 + С5*18 + С5*333.45 +
Шифр НБУВ: РА340346

Рубрики:

      
4.

Малиш Н.Г. 
Епідеміологічна характеристика внутрішньолікарняних інфекцій у недоношених новонароджених дітей: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.02.02 / Н.Г. Малиш ; АМН України, Ін-т епідеміології та інфекц. хвороб ім. Л.В.Громашевського . — К., 2010. — 25 с. — укp.

Науково обгрунтовано ефективність впровадження стандартів системи інфекційного контролю та розроблено практичні підходи щодо запобігання внутрішньолікарняним інфекціям (ВЛІ) у відділенні недоношених новонароджених дітей (ВННД). Вперше з використанням елементів системи інфекційного контролю (даних епідеміологічного аналізу та мікробіологічного моніторингу) проведено комплексне дослідження епідемічної ситуації у ВННД, зокрема, визначено дійсний рівень і динаміку захворюваності на гнійно-запальні захворювання в цілому та на ВЛІ зокрема, виявлено домінуючі види умовно-патогенних мікроорганізмів, які колонізували дітей у ВННД, а також пологових будинках і відділеннях інтенсивної терапії міста Суми. Встановлено, що у сучасний період знизився показник захворюваності недоношених новонароджених на локальні форми гнійно-запальних захворювань (омфаліт, кон'юктивіт, піодермія) та зріс рівень захворюваності на системні та генералізовані форми (брохопневмонія, менінгіт, некротичний ентероколіт). Вперше з використанням стандартних визначень випадку кожної нозологічної форми інфекції встановлено фоновий рівень захворюваності на ВЛІ у ВННД. Виявлено, що мікробний пейзаж цього відділення визначається переважно мікроорганізмами, які колонізували новонароджених у пологових будинках і відділеннях інтенсивної терапії. Доведено, що у ВННД відбувається патологічна колонізація новонароджених госпітальними штамами умовно-патогенних мікроорганізмів, які мали високий рівень і множинний характер стійкості до антибіотиків. Визначено корелятивний зв'язок різних ендо- й екзогенних факторів ризику з розвитком конкретних нозологічних форм інфекції. На підставі даних епідеміологічного та мікробіологічного моніторингу розроблено профілактичні й епідемічні заходи, впровадження яких дозволить знизити рівень захворюваності недоношених новонароджених дітей на ВЛІ у 2,6 раза.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.34 +
Шифр НБУВ: РА370070 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Малиш О.М. 
Економічне управління ринковою поведінкою підприємства (на прикладі підприємств вовняної промисловості України): Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / О.М. Малиш ; Київ. нац. екон. ун-т ім. В.Гетьмана. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено комплекс теоретичних, методичних і прикладних питань економічного управління ринковою поведінкою підприємства, яке працює за умов інтенсивної конкуренції на ринку диференційованих товарів. Розглянуто розвиток теорій щодо даних питань. Запропоновано версію впорядкування понятійного апарата дослідженої предметної галузі. Сформовано базові положення економічного управління ринковою поведінкою підприємств (ЕУРПП). Здійснено аналітичну оцінку стану вовняної промисловості, висвітлено її проблеми та перспективи. Проведено діагностику різноманітних аспектів ринків вовняної продукції та ринкової поведінки досліджених підприємств. Надано критичний аналіз практики управління нею та виділено основні аспекти його вдосконалення. Обгрунтовано вибір стратегічних напрямків ринкової поведінки підприємств. Розроблено методики та моделі ЕУРПП (багатокритеріального обгрунтування товарно-цінової поведінки, управління надходженнями та платежами, управління закупками сировини та матеріалів), які передбачають ідентифікацію та цілеспрямоване використання впливу об'єктивних економічних закономірностей функціонування підприємства за умов ринку, проведено їх апробацію. Запропоновано рекомендації щодо організаційного й інформаційного забезпечення ЕУРПП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)306.451.3-17-21 +
Шифр НБУВ: РА346788

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Малиш О.М. 
Синтез пристроїв прискореної автоматичної синхронізації підвищеної точності для автономних систем електропостачання: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.14.02 / О.М. Малиш ; Нац. техн. ун-т "Харк. політехн. ін-т". — Х., 2005. — 20 с.: рис., табл. — укp.

Запропоновано математичну модель приводного двигуна, яка враховує зміну рушійного моменту, обумовлену зміною тиску надуву, спричиненою варіюванням зміни кількості повітря у впускному трубопроводі й кількості газу у випускному, у якій постійні часу й коефіцієнти підсилення визначено шляхом обробки експериментально одержаних частотних і перехідних характеристик. Наведено метод дискретних керуючих впливів й одержано аналітичні співвідношення для керування динамічними системами, які описуються диференціальними рівняннями другого та третього порядків, згідно якого переключення вхідних впливів вибираються у моменти часу, коли помилка між дійсним і необхідним значенням фазової координат та її перша й друга похідні дорівнюють нулю. Розвинуто метод проектування пристроїв синхронізації, відповідно до якого процес проектування є процесом переробки інформації, під час якого в інформаційній моделі системи здійснюються переходи від вихідного стану до кінцевого, а оператор переходів вибирається з множини функцій приналежності, що є суб'єктивною мірою виконання певної процедури.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З273 + З273
Шифр НБУВ: РА338481

Рубрики:

      
7.

Малиш О.М. 
Типологія характерів українських інтелігентів у романах Володимира Винниченка 1910-х років: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.01.01 / О.М. Малиш ; Прикарпат. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2004. — 20 с. — укp.

Комплексно проаналізовано характери інтелігентів у романістиці В.Виниченка 1910-х рр. у контексті екзистенціальної філософії та психоаналізу. Уперше в українському літературознавстві вмотивовано використання письменником концепції "чесності з собою" як визначального фактора характеротворення. Розглянуто формування й еволюцію типу "нової" людини в романах В.Винниченка 1910-х рр., зроблено типологічне зіставлення образів-характерів цих романів з персонажами творів І.Франка, М.Яцкова, А.Кримського, О.Плюща, Л.Андреєва, Ф.Достоєвського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(Ук=4ФРА)-4 Винниченко,В.К. 534 + Ш5(4ФРА=Ук)-4 Винниченко,В. 534 +
Шифр НБУВ: РА328932

Рубрики:

      
8.

Малиш П.М. 
Біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові людини в процесі зберігання при позитивній температурі: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.32 / П.М. Малиш ; Луган. держ. мед. ун-т. — Луганськ, 2007. — 37 с. — укp.

Визначено альтераційні та регуляторні системи, сигнальні шляхи упровадження та загибелі консервованих еритроцитів людини. Проаналізовано біохімічні, структурно-функціональні та метаболічні зміни консервованої крові у процесі зберігання. Встановлено тригери загибелі консервованих еритроцитів, якими є: механічна травма клітин крові під час вилучення з кровообігу донора та переміщення до штучного середовища; вплив інгредієнтів гемоконсерванту, таких як глюкоза у високій концентрації, яка обумовлює розвиток осмотичного стресу та глікозування гемоглобіну; стабілізатори системи згортання, що у реакції з бікарбонатами плазми створюють надмірну кількість вуглекислоти, яка спричиняє витискання кисню зі зв'язку з гемоглобіном, індукцію активних форм кисню та розвиток оксидативного стресу. Вперше виявлено ознаки апоптичних процесів у консервованих еритроцитах, такі як екстерналізація фосфатидилсеріну та фосфатидилетаноламіну на поверхні мембрани, внутрішньоеритроцитарне накопичення катіонів кальцію, зниження об'єму клітини. Вперше встановлено, що у консервованому еритроциті функціонує система захисту від оксидативного впливу активних форм кисню й азоту, що включає високо- та низькомолекулярні речовини. Уточнено наукові уявлення про бажану композицію гемоконсервантів й обгрунтовано перспективи досліджень у галузі розробки антиоксидантних стимулів для консервованих еритроцитів людини.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р353.522.51 +
Шифр НБУВ: РА355034

Рубрики:

      
9.

Малиш І. А. 
Управління інноваційно-інвестиційним забезпеченням розвитку підприємств аграрного сектору. / І. А. Малиш. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертації досліджено та поглиблено теоретичні та практичні аспекти, а також надано практичні рекомендації щодо підвищення ефективності управління інноваційно-інвестиційним забезпеченням розвитку підприємств аграрного сектору. Розкрито теоретико-методичні основи управління інноваційно-інвестиційною діяльністю підприємств аграрного сектору; здійснено моніторинг розвитку інноваційно-інвестиційної діяльності аграрних підприємств; досліджено концептуальні підходи до управлінн інноваційно-інвестиційним процесом, напрями модернізації та шляхи удосконалення системи управління інноваційно-інвестиційним забезпеченням розвитку підприємств аграрного сектору. Досліджено сутність понять «інвестиційна діяльність» та «інноваційна діяльність» та виявлено, що їх необхідно розглядати в нерозривному зв'язку та поєднанні й характеризувати як «іноваційно-інвестиційна діяльність». У результаті узагальнення думок вчених та враховуючи специфіку аграрного виробництва визначено, що інноваційно-інвестиційна діяльність підприємств аграрного сектору являє собою процес впровадження інновацій, який враховує особливості ведення сільськогосподарської діяльності та спрямований на вдосконалення чи оптимізацію вже існуючої виробничої або управлінської структури, чи на диверсифікацію основної діяльності. Встановлено, що впровадження інструментів управління інноваційноінвестиційною діяльністю аграрних підприємств має здійснюватися із застосуванням організаційно-економічного механізму інноваційно- інвестиційного розвитку. Такий механізм має визначати пріоритетність мети та місії підприємства, та включають такі складові, як: економічний, маркетингово-економічний, організаційно-виробничий, фінансовий, соціальний і екологічний механізми. Розроблено пропозиції по удосконаленню сучасних методів управління інноваційно-інвестиційним розвитком в аграрному секторі на трьох рівнях: загальнодержавному, регіональному та на рівні підприємства, що спрямовані на створення сприятливих передумов інноваційно-інвестиційного розвитку та формування стратегічних напрямів управління ним.^UThe dissertation investigates and deepens the theoretical and practical aspects, as well as provides practical recommendations for improving themanagement of innovation and investment support for the development of agricultural enterprises. Theoretical and methodical bases of management of innovation and investment activity of the enterprises of agrarian sector are opened; the development of innovation and investment activities of agricultural enterprises was monitored; conceptual approaches to the management of innovation and investment process, directions of modernization and ways to improve the management system of innovation and investment support for the development of agricultural enterprises are studied. The essence of the concepts "investment activity" and "innovation activity" is investigated and it is found that they should be considered in inseparable connection and combination and characterized as "innovation-investment activity". As a result of generalization of scientists and taking into account the specifics of agricultural production, it is determined that innovation and investment activities of agricultural enterprises is a process of innovation, which takes into account the specifics of agricultural activities and aims to improve or optimize existing production or management structure or diversify core activities. It is established that the implementation of management tools for innovation and investment activities of agricultural enterprises should be carried out using the organizational and economic mechanism of innovation and investment development. Such a mechanism should determine the priority of the purpose and mission of the enterprise, and include such components as: economic, marketing and economic, organizational and production, financial, social and environmentalmechanisms. Proposals for improving modern methods of innovation and investment development management in the agricultural sector at three levels: national, regional and enterprise level, aimed at creating favorable conditions for innovation and investment development and the formation of strategic directions for its management.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
10.

Малиш 
Соціально-психологічні особливості формування особистості неповнолітніх правопорушників: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.06 / Ніна Власіївна Малиш ; Національний ун-т внутрішніх справ. — Х., 2005. — 18 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю947.1-734 + Ю952.2-734 + Х883.52
Шифр НБУВ: РА345558

Рубрики:

      
11.

Малиш Н. Г. 
Еволюція епідемічного процесу гострих кишкових інфекцій бактеріальної етіології, фактори ризику, удосконалення епідеміологічного нагляду / Н. Г. Малиш. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена важливому науково-практичному завданню охорони здоров'я – науковому обґрунтуванню вдосконалення системи епідеміологічного нагляду за гострими кишковими інфекціями бактеріальної етіології, на підґрунті встановлених нових наукових даних про особливості еволюції епідемічного процесу в сучасних умовах, вплив природних і соціальних факторів, біологічні властивості домінуючих збудників. Еволюційні перетворення епідемічного процесу супроводжувалися зниженням захворюваності на черевний тиф і шигельоз, зростанням захворюваності на сальмонельоз, стабільно високими показниками захворюваності на гострі кишкові інфекції, спричинені іншими встановленими збудниками й невстановленої етіології, домінуванням в етіологічній структурі гострих кишкових інфекцій умовно-патогенних мікроорганізмів; тенденцією до зростання показників захворюваності на гострі кишкові інфекції сільських жителів. Виявлені передумови та провісники ускладнення епідемічної ситуації з гострих кишкових інфекцій. Визначені фенотипові й персистентні характеристики умовно патогенних мікроорганізмів − збудників гострих кишкових інфекцій, що підтверджують їх значний патогенний та адаптаційний потенціал. Розроблена уніфікована інтегрована математична модель прогнозування епідемічної ситуації з гострих кишкових інфекцій.^UThe thesis research aims to solve the important scientific and practical health problem ‒ scientific substantiation of the improvement of the system of epidemiological surveillance over acute intestinal infections of bacteriological etiology on the grounds of determining new scientific data on the peculiarities of epidemic process evolution under the current conditions, influence of natural and social factors, biological properties of the dominant agents.Evolutionary transformations of the epidemic process were accompanied by decline in typhoid fever and shigellosis incidence, increase in salmonellosis incidence, stable high incidence rate for acute intestinal infections caused by other specified agents and ones of unknown etiology, dominance of opportunistic pathogens in the etiological structure of acute opportunistic pathogens; the increasing tendency of incidence rates for acute intestinal infections among the rural population. Preconditions and prognostics of deterioration of the epidemical situation in acute intestinal infections are detected. Phenotypic and persistent characteristics of opportunistic pathogens, agents of acute intestinal infections are determined, which prove their significant pathogenic and adaptive potential. Unified integrated mathematical model for forecasting the epidemic situation in acute intestinal infections has been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
12.

Малишев Б.В. 
Судовий прецедент у правовій системі Англії (теоретико-правовий аспект): Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.01 / Б.В. Малишев ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2002. — 19 с. — укp.

Проаналізовано історичні витоки прецедентного права та підходи сучасної англійської юридичної науки до обгрунтування прецендентної форми судової правотворчості. Досліджено основні положення англійської доктрини прецеденту. Доведено, що судовий прецедент - ядро правової системи Англії, оскільки відіграє вирішальну роль у розвитку та функціонуванні всіх інших її компонентів. Наведено визначення прецедентної норми права, судового прецеденту, прецедентного права. Розглянуто структуру та характерні риси даних явищ. Розкрито особливості взаємодії закону та судового прецеденту в сучасному англійському праві. Акцентовано увагу на проблемі прецеденту в діяльності судових органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4Вел)111.2-383
Шифр НБУВ: РА318672 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Малишев В.В. 
Теоретичні основи нових металургійних процесів одержання молібдену, вольфраму та їх сполук: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.16.03 / В.В. Малишев ; Запоріз. держ. інженер. акад. — Запоріжжя, 2006. — 54 с. — укp.

Узагальнено результати теоретичних і експериментальних досліджень. Розв'язано наукову проблему створення засад нових металургійних процесів одержання молібдену, вольфраму та їх сполук з вуглецем, бором, кремнієм, сплавів та інтерметалідів. Запропоновано йонні моделі будови розплавів і шкали основності. Одержано ряди напруг металів у вольфраматно-молібдатних розплавах. Показано, що електровідновлення металів визначається кислотно-основними властивостями розплаву. Побудовано діаграми складів катодних продуктів у вольфрамо(молібдено)вмісних галогенідно-оксидних і оксидних розплавах, які містять сполуки вуглецю, кремнію та бору, що дало змогу розмежувати області виділення металів, їх оксидів, бронз, карбідів, силіцидів і боридів. Установлено, що залежно від схожості їх кристалічних граток та різниці стандартних електронних потенціалів співосаджуваних металів можливе одержання різних типів осадів. Визначено оптимальні умови та запропоновано електроліти для здійснення високотемпературної селективної екстракції вольфраму з вольфрамових руд і концентратів, анодного селективного розчинення відходів твердих сплавів карбід вольфраму - кобальт. За методами металотермічного відновлення та відновлення вуглецевмісними газами вольфрамо(модібдено)вмісних розплавів здійснено синтез силіцидів і карбідів молібдену та вольфраму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К345.11 + К345.12 +
Шифр НБУВ: РА345609

Рубрики:

      
14.

Малишев О.Б. 
Вторинні пошкоджуючі фактори при тяжкій черепно-мозковій травмі та шляхи їх корекції (клінічне та експериментальне дослідження): Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.05 / О.Б. Малишев ; АМН України. Ін-т нейрохірургії ім. А.П.Ромоданова. — К., 2002. — 21 с. — укp.

Вивчено роль одного з важливих вторинних пошкоджуючих факторів в патогенезі тяжкої черепно-мозкової травми (ЧМТ) - процесів перекисного окиснення ліпідів (ПОЛ); обгрунтовано та впроваджено для використання за клінічних умов метод антиоксидантної терапії з застосуванням димексиду за даної патології. Доведено, що процеси вільнорадикального окиснення ліпідів значно активуються вже через 3 години після травми, активність процесів ПОЛ і антиоксидантної системи організму залежать від клінічної форми ЧМТ. Показано залежність порушень окисного метаболізму у разі важкої ЧМТ від віку та статі хворих. Обгрунтовано використання в комплексі лікувальних заходів димексиду, що підвищує активність антиоксидантної системи організму у випадку тяжкої ЧМТ. Доведено, що застосування даного препаратудозволяє на 22 % зменшити виразність ПОЛ. Доведено позитивний вплив димексиду на клінічний плин тяжкої ЧМТ, виявлено прямий взаємозв'язок між клінічним статусом, регресом основних синдромів, покращанням загального стану хворих і біохімічних показників крові, що відбивають стан процесів ПОЛ і антиоксидантної системи організму.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р638.77-4 +
Шифр НБУВ: РА322602

Рубрики:

      
15.

Малишев О.В. 
Розвиток кустарної промисловості в Харківській губернії у другій половині XIX - на початку XX ст.: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.01 / О.В. Малишев ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2005. — 17 с. — укp.

Комплексно досліджено історію кустарної промисловості та системи професійно-ремісничої освіти у Харківській губернії у другій половині XIX - на початку XX ст. З використанням широкого кола архівних і опублікованих матеріалів детально проаналізовано розвиток кустарної промисловості регіону, охарактеризовано її підтримку органами влади, виявлено комплекс регіональних особливостей її еволюції. Висвітлено специфіку розвитку професійно-ремісничої освіти у Харківській губернії. Значну увагу приділено розвитку мережі земських Олександрівських ремісничих училищ як найбільш цілісної, уніфікованої системи професійно-ремісничої освіти регіону, а також результатам і питанням ефективності її роботи за умов Харківської губернії кінця XIX - початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР-3ХАР)52 +
Шифр НБУВ: РА337039

Рубрики:

      
16.

Малишев В. Ю. 
Мікрохвильові властивості магнітокерованих пристроїв на основі резонатора поверхневої електромагнітної хвилі / В. Ю. Малишев. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук (доктора філософії) за спеціальністю 01.04.03 «радіофізика». – Київський національний університет імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України, Київ, 2021.Дисертація присвячена експериментальному і теоретичному дослідженню ефектів взаємодії поверхневих електромагнітних хвиль та коливань мікрохвильового діапазону з плівковими структурами, що містять провідні, діелектричні та/або магнітні шари з метою розробки фізичних основ роботи магнітокерованих мікрохвильових пристроїв на основі резонатора поверхневої електромагнітної хвилі (РПЕХ).Запропоновано новий тип мікрохвильового резонатора – РПЕХ на основі провідної феромагнітної пластини (плівки), вивчено його мікрохвильові властивості, визначено умови його ефективного збудження та розвинені методи експериментального дослідження таких резонаторів у сталих магнітних полях. Досліджено мікрохвильові властивості немагнітних РПЕХ нетипової конфігурації (надтонкі резонатори, резонатори на надрозмірній діелектричній підкладці), а також властивості РПЕХ у прямокутних металевих хвилеводах з нетиповими розмірами поперечного перерізу. Розроблено мікрохвильові фільтри на основі РПЕХ і плівки ЗІГ та експериментально досліджено їх мікрохвильові властивості та оптимізовано їх технічні характеристики. Розроблено та експериментально досліджено мікрохвильові властивості фільтрів на основі двох зв'язаних РПЕХ. Теоретично передбачено існування мікрохвильових магнон-плазмон-поляритонів у системімагнетик – діелектрик – металевий екран та отримано перше експериментальне підтвердження їх існування для екранованого феромагнітного РПЕХ.^UDissertation for the scientific degree Doctor of Philosophy on specialty 01.04.03 – «Radiophysics». – Taras Shevchenko National University of Kyiv, Ministry of Education and Science of Ukraine, Kyiv, 2021.The dissertation is devoted to experimental and theoretical research of effects of interaction of surface electromagnetic waves and oscillations of microwave range with film structures containing conducting, dielectric and / or magnetic layers for the purpose of development of physical bases of work of magnetocontrolled microwave devices on the basis of resonator.A new type of microwave resonator - SEWR based on a conductive ferromagnetic plate (film) is proposed, its microwave properties are studied, the conditions of its effective excitation are determined and methods of experimental research of such resonators in constant magnetic fields are developed. The microwave properties of nonmagnetic SEWRs of nontypical configuration (ultrathin resonators, resonators on an oversized dielectric substrate), as well as the properties of SEWR in rectangular metal waveguides with nontypical cross-sectional dimensions have been studied. Microwave filters based on SEWR and YIG film have been developed and their microwave properties have been experimentally investigated and their technical characteristics have been optimized. The microwave properties of filters based on two linked SEWRs have been developed and experimentally investigated. The existence of microwave magnon-plasmon-polaritons in the magnetic-dielectric-metal screen system is theoretically predicted, and the first experimental confirmation of their existence for a shielded ferromagnetic SEWR is obtained.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Малишев К. В. 
Державна політика в сфері трансформації правоохоронної системи України / К. В. Малишев. — Б.м., 2022 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вирішенню наукового завдання розбудови теоретичних положень формування те реалізації державної політики в сфері трансформації правоохоронної системи в контексті теорії інтересів та розробці методологічних положень формування механізмів її реалізації. В дисертації розвинуто понятійний апарат державної політики в сфері трансформації правоохоронної системи через уточнення змісту понять «правоохоронна діяльність» (як вид діяльності держави та як об'єкт державної політики); «правоохоронні органи» (як державний інститут що реалізує правоохоронну функцію та як суб'єкт реалізації державної політики); «правоохоронна система»; «державна політика в сфері трансформації правоохоронної системи», що є основою теоретичного знання.^UThe dissertation is devoted to the development of theoretical provisions for the formation and implementation of state policy in the field of transformation of the law enforcement system in the context of the theory of interests and the development of methodological provisions for the formation of mechanisms for its implementation.The dissertation substantiates the development of the doctrine of state policy in the field of transformation of the law enforcement system in the context of the theory of interest, in particular: 1) the origins of interest in the state administration system and their formalization in law are established; 2) meaningful characteristics of private, public and public interests are determined, which is the basis of the formation of the law enforcement system as a tool for ensuring their satisfaction; 3) the manifestation of the law enforcement system in the context of the theory of interests is defined, in particular as: a tool for the protection and regulation of all interests; system of intersection of interests of agents; a tool for narrowing private interests; 4) the dependence of national, state, public and personal security on the level of settlement of interests in the formation and implementation of the studied state policy is determined.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Малишева К.О. 
Синдром емоційного вигоряння психолога-консультанта: психологічні чинники, профілактика та корекція: Автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.04 / К.О. Малишева ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2003. — 16 с.: рис. — укp.

Виділено та досліджено три групи критеріїв: індивідуальні, організаційні та чинники, пов'язані зі специфікою психотерапевтичних (клінічних) взаємовідносин. Запропоновано та операціоналізовано новий конструкт - тип професійної установки психолога-консультанта у клінічних взаємовідносинах (діалогічний та монологічний). Встановлено, що за результатами дослідження найменші показники вигоряння спостерігаються у психотерапевтів, які займаються приватною практикою та груповою роботою. Зазначено, що на рівні особистісних рис вигорянню протидіє тенденція до "андрогінності", поєднання маскулінних та фемінінних рис. Виявлено значні взаємозв'язки між вигорянням та структурними характеристиками професійної установки, зокрема, роз'єднаністю між її компонентами. Доведено, що тип професійної установки опосередковує взаємозв'язок між емпатією психолога-консультанта та його емоційним вигорянням.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю949.29 + Ю948.43 + Р645.093.3-5 +
Шифр НБУВ: РА324709

Рубрики:

      
19.

Малишева Л.І. 
Спектральні та транспортні властивості низьковимірних молекулярних систем: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.02 / Л.І. Малишева ; НАН України. Ін-т теорет. фізики ім. М.М.Боголюбова. — К., 2008. — 32 с. — укp.

Досліджено проблеми електронного транспорту в металоорганічних гетероструктурах молекулярного розміру. Визначено характеристики когерентної міграції енергії збудження у різних молекулярних двовимірних геометріях. У наближенні сильного зв'язку знайдено повний спектр гамільтоніану в присутності постійного електричного поля. Удосконалено й апробовано концепцію графену як макромолекули. З використанням методів DFT ідентифіковано смуги симетричних та асиметричних валентних коливань в інфрачервоних спектрах оліго(етилен-гліколів). Визначено молекулярну орієнтацію у самоорганізованих моношарах (СОМ) молекул типу алканотіол - амідний місток - олігомери етилен-гліколю на золотій підложці. Проведено теоретичне та числове моделювання експериментів з дослідження інфрачервоних спектрів СОМ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236,022 + В371.3,022 +
Шифр НБУВ: РА359897

Рубрики:

      
Категорія: Науки про Землю   
20.

Малишева Л.Л. 
Теорія та методика ландшафтно-геохімічного аналізу й оцінки екологічного стану територій: Автореф. дис... д-ра геогр. наук: 11.00.01 / Л.Л. Малишева ; НАН України. Ін-т географії. — К., 1998. — 32 с. — укp.

Переглянуті й систематизовані базові положення геохімії ландшафтів, обгрунтована методика ландшафтно-геохімічного аналізу й оцінки екологічного стану територій (алгоритм, критерії, система показників), яка пройшла апробацію у зонах впливу АЕС, промислових зонах, агроландшафтах, міських ландшафтах, рекреаційних зонах. Визначені принципи класифікації основних типів ландшафтно-геохімічних структур, розроблені методика ландшафтно-геохімічного картографування та геохімічна класифікація ландшафтів України, складена ландшафтно-геохімічна карта України, запропонована система ландшафтно-геохімічного моніторингу як складова екологічного моніторингу України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Д821.10(45УКР)

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського