Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (20)Реферативна база даних (507)Книжкові видання та компакт-диски (472)Журнали та продовжувані видання (35)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛЕМ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 24
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Леміш 
Ізосемні причинові сполучники у різносистемних мовах (на матеріалі української, російської, англійської та іспанської мов): автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.15 / Наталія Євгенівна Леміш ; Донецький національний ун-т. — Донецьк, 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш12-212.72
Шифр НБУВ: РА365938

Рубрики:

      
2.

Лемко О. І. 
Клініко-патогенетичне обгрунтування принципів галоаерозольтерапії та імунореабілітації у відновлювальному лікуванні хворих на хронічне обструктивне захворювання легень: автореф. дис. ... д-ра мед. наук : 14.01.27 / О. І. Лемко ; Крим. республік. установа "Н.-д. ін-т фіз. методів лікування і мед. кліматології ім. І.М. Сєченова". — Ялта, 2011. — 48 с. — укp.

На підставі спостереження за 475-ма хворими визначено особливості перебігу хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) на етапі відновлювального лікування: охарактеризовано типи реактивності бронхів та особливості формування бронхообструкції у разі ХОЗЛ. Надано характеристику проявів системного та місцевого оксидантно-нітрозольного стресу й активності запалення залежно від тяжкості перебігу хвороби. Наведено дані щодо порушення в основних ланках імунної системи, визначено відмінності, що характеризують хворих на стадії ризику розвитку ХОЗЛ. Розроблено нові режими галоаерозольтерапії (ГАТ), визначено принципи їх диференційованого призначення. З метою підсилення імуномодулювального впливу ГАТ розроблено лікувальні комплекси, що поєднують ГАТ з іншими імунотропними чи антиоксидантними впливами. Проведено дослідження ефективності лікування у віддаленому періоді.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.3-356
Шифр НБУВ: РА382663 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Лемко І.С. 
Клініко-патогенетичне та хронобіологічне обгрунтування диференційованого застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновлювальному лікуванні хворих на бронхіальну астму: автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.01.33 / І.С. Лемко ; Укр. НДІ мед. реабілітації та курортології. — О., 2008. — 44 с. — укp.

Розроблено новий патогенетичний підхід до застосування спелеотерапії та керованої галоаерозольтерапії у відновному лікуванні хворих на бронхіальну астму (БА) залежно від особливостей формування бронхіальної обструкції. Запропонований підхід апробовано у процесі лікування 621-го хворого. Установлено, що ефективність використання даних лікувальних фізичних чинників суттєво залежить від особливостей бронхіальної обструкції, а також від нормалізації циркадних ритмів функції зовнішнього дихання. Доведено, що диференційоване призначення лікувальних фізичних чинників, яке передбачає врахування особливостей бронхіальної обструкції, дозволяє одержати більш виразний і стійкий терапевтичний ефект. З використанням одержаних даних розроблено нові режими призначення спелеотерапії та вдосконалено технології галоаерозольтерапії у хворих на БА, які відрізняються інтенсивністю галоаерозольного впливу та тривалістю курсів лікування, а також розроблено диференційовані показання для їх призначення. Вивчено особливості впливу основних несприятливих чинників природної катастрофи, зокрема повені (переохолодження, психоемоційного стресу) на перебіг БА. Показано, що використання галоаерозольної терапії сприяє стабілізації стану більшості цих хворих. Систематизовано та доповнено дані про основні компоненти механізму дії спелеотерапії та галоаерозольтерапії. Розроблено концепцію механізму їх дії та застосування у відновному лікуванні хворих на БА.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р412.202-54 +
Шифр НБУВ: РА355933

Рубрики:
  

      
4.

Лемішко Ю.М. 
Конституційно-правові основи участі громадян України у масових публічних заходах: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.М. Лемішко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено правове регулювання права громадян України щодо участі у масових публічних заходах політичного спрямування. Розкрито суть і правову природу даного права громадян, його роль і місце в системі конституційних прав і свобод людини та громадянина. Проведено теоретичне узагальнення та запропоновано нове вирішення наукового завдання щодо вдосконалення конституційно-правового регулювання права на участь у масових публічних заходах як одного з визначальних елементів побудови в Україні демократичної, правової держави. Запропоновано визначення конституційно-правового механізму організації та проведення масових публічних заходів, досліджено його складові. Проаналізовано предмет і суб'єктний склад масових публічних заходів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)325 +
Шифр НБУВ: РА366823

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Лемешко О.М. 
Кримінально-правова оцінка потурання вчиненню злочину: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.08 / О.М. Лемешко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2001. — 20 с. — укp.

Запропоновано нове визначення понять "причетність до злочину", "потурання злочину". Досліджено об'єктивні та суб'єктивні ознаки службового потурання злочину, його види, підстави та межі відповідальності. Наведено визначення службового потурання. Проаналізовано обставини, що виключають суспільну злочинність і протиправність невиконання обов'язку припинення злочину. Розглянуто ознаки виправданого потурання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)017.4
Шифр НБУВ: РА314497 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Леміш П.В. 
Механізми перемагнічування аморфних стрічок з гелікоїдальною магнітною анізотропією: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.11 / П.В. Леміш ; Ін-т магнетизму НАН України та М-ва освіти і науки України. — К., 2007. — 19 с. — укp.

Виявлено можливість формування шаруватої доменної структури в аморфній стрічці із гелікоїдальним розподілом осей легкого намагнічування. Експериментально досліджено механізми демпфування руху доменних стінок шаруватої магнітної структури та наведено оцінку компонент повного коефіцієнта демпфування. Визначено залежність компонент коефіцієнта демпфування від координати доменної стінки (в частотному діапазоні <$E1.5~ sybmobl Ш ~5~ roman kГц>. Розроблено модель інверсії намагніченості в об'ємі стрічки з шаруватою доменною структурою і гелікоїдальною магнітною анізотропією під дією імпульсних полів розсіювання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.4,022 + В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА353719

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
7.

Лемещенко В.В. 
Морфофункціональний статус кровоносних судин та тканинних компонентів печінки у свійських тварин неонатального періоду: Автореф. дис... д-ра вет. наук: 16.00.02 / В.В. Лемещенко ; Білоцерків. держ. аграр. ун-т. — Біла Церква, 2006. — 33 с. — укp.

Досліджено морфофункціональний статус аферентних і еферентних кровоносних судин, а також тканинних компонентів печінки телят, поросят і цуценят у перші 20 діб постнатального періоду онтогенезу. Доведено, що біологічною закономірністю даного морфогенезу є його незавершеність, зумовлена впливом дренажу плацентарної крові по пупковій вені у пупково-ворітний колектор і через венозну протоку до каудальної порожнистої вени. Незавершеність структури кровоносних судин і тканинних компонентів печінки зумовлена її участю у регулюванні інтенсивності течії крові до серця і високою адаптивною потенцією в неонатальний період відповідно до матуронатності організму. Виявлено, що у неонатальний період змінюється структура магістральних і мікроциркуляторного русла кровоносних судин печінки, формуються структурно-функціональні одиниці (часточки) паренхіми, збільшується оптична щільність гепатоцитів і асинхронно зменшується їх кількості, а в подальшому відбувається зникнення центрів гемопоезу в органі. Установлено, що структурно-функціональні особливості кровоносних судин печінки, її тканинних компонентів, динаміка їх сонографічних (ехоморфологічних) показників і кореляційних взаємозв'язків, а також висока варіабельність свідчать про участь печінки як органа у регуляції течії крові від органів черевної порожнини до серця у тварин неонатального періоду.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е60*694.6 + Е60*692.13 +
Шифр НБУВ: РА343201

Рубрики:

      
8.

Леміш Н.О. 
Організація діловодства в органах державної влади Чернігівської губернії в першій половині XIX століття: автореф. дис. ... канд. іст. наук: 27.00.02 / Н.О. Леміш ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ арх. справи та документознавства. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Висвітлено зміст організації діловодства в адміністративних установах Чернігівської губернії першої половини ХІХ ст. Проаналізовано видові групи управлінських документів, їх структуру, склад реквізитів, способи упорядкування. Виявлено службові документи, що використовувалися лише в регіоні з генерал-губернаторською формою керування. Визначено структуру Канцелярії чернігівського цивільного губернатора та Чернігівського губернського правління, розкрито порядок організації діловодства в них. Виявлено специфічні функції адміністративних установ Чернігівської губернії, характерні лише для цього регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч243(4УКР)5 + Х2(4УКР-4ЧЕР)5-523.71 +
Шифр НБУВ: РА369714 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Лембрик І.С. 
Порушення функціонального стану органів гастродуоденальної зони та психоемоційного статусу у дітей шкільного віку із синдромом функціональної диспепсії: удосконалення лікування: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.10 / І.С. Лембрик ; Ін-т педіатрії, акушерства та гінекології АМН України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Вивчено особливості клінічного перебігу, функціонального стану шлунку та психоемоційного статусу й удосконалено методи діагностики та лікування синдрому функціональної диспепсії (СФД) у дітей шкільного віку. Запропоновано засоби профілактики розвитку хронічного гастродуоденіту. Наведено характеристику психологічного статусу та функціонування вегетативної нервової системи у дітей шкільного віку з СФД, встановлено наявність психоемоційного стресу. На підставі визначення медико-біологічних та соціальних факторів ризику створено математичну модель прогнозування розвитку хронічного гастродуоденіту у дітей шкільного віку з СФД та розроблено комплекс диференційованих лікувально-профілактичних заходів щодо запобігання виникненню даної патології з застосуванням психотерапевтичних методів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р733.413.020-5 + Р733.413.201.1-5 +
Шифр НБУВ: РА345346

Рубрики:

      
10.

Лемак В.В. 
Правова реформа в Чехії і Словаччині в умовах постсоціалістичної модернізації: теоретичні і практичні проблеми: Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.В. Лемак ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2003. — 40 с. — укp.

Досліджено феномен постсоціалістичного суспільства та держави. З'ясовано природу постсоціалістичної правової системи. Висвітлено питання стосовно правової реформи, її напрямів, суб'єкта та об'єкта правової реформи. На підставі нормативного та факторологічного матеріалу розглянуто правові та організаційні форми впровадження зазначеної реформи в двох постсоціалістичних країнах - Чехії та Словаччині. З урахуванням їх вступу до Європейського союзу та НАТО проаналізовано зміст правової реформи за напрямами: конституційна, публічного керування, судів і правоохоронних органів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х8(4СЛА) + Х8(4ЧЕХ)
Шифр НБУВ: РА326537

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Лемко І.І. 
Профілактика ранніх рецидивів кровотеч при кровоточивих виразках дванадцятипалої кишки: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.03 / І.І. Лемко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2008. — 21 с. — укp.

Досліджено проблему покращання результатів лікування хворих з кровоточивими виразками дванадцятипалої кишки (ДПК) за рахунок зниження частоти ранніх рецидивів кровотеч шляхом удосконалення схем використання інгібіторів протонної помпи після ендоскопічного гемостазу. Проаналізовано ефективність лікування хворих з активними кровотечами та стигмами недавніх кровотеч з виразок ДПК, за яким були здійснені мініінвазивні ендоскопічні втручання (електрокоагуляцію або ендоскопічну ін'єкційну терапію у комплексі з електрокоагуляцією) та консервативне лікування, спрямоване на збереження гемостазу. Апробовано нові схеми введення інгібіторів протонної помпи (ІП): внутрішньовенно крапельно 40 мг один раз на добу або внутрішньовенно крапельно 40 мг два рази на добу протягом трьох днів з подальшим переходом до їх прийому per os. Доведено, що ефективність застосування ІПП не залежить від активності кровотечі. Установлено, що призначення омепразолу або пантопразолу за апробованими схемами є ефективним методом запобігання раннім рецидивам кровотеч, який зумовлює зниження їх частоти до 6,3 % випадків проти 15 % випадків у групі порівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р457.465.204.6 +
Шифр НБУВ: РА357797

Рубрики:

      
Категорія: Будівництво   
12.

Лемешев М.С. 
Радіозахисні покриття із бетелу-м: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.23.05 / М.С. Лемешев ; Вінниц. нац. техн. ун-т. — Вінниця, 2006. — 20 с. — укp.

Теоретично обгрунтовано й експериментально підтверджено наукову гіпотезу про набування бетелом-м радіозахисних властивостей за рахунок введення до його структури електромагнітного дрібнодисперсного наповнювача порошку шламу сталі ШХ-15. Показано механізм дії домішки дрібнодисперсного шламу сталі ШХ-15 та встановлено закономірності її впливу на реологічні, фізико-механічні, радіозахисні властивості ніздрюватих і щільних бетонів. Розроблено технологічні засади одержання спеціального бетону з необхідними фізико-механічними, електромагнітними та радіозахисними властивостями. Визначено рецептурно-технологічні параметри для виготовлення радіопоглинаючого покриття огороджуючих конструкцій залежно від технології влаштування. Досліджено кількісні характеристики процесів послаблення електромагнітного випромінювання бетелом-м щільної, ніздрюватої та варіатропної структури у діапазоні частот 4 - 30 ГГц.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Н331.9 +
Шифр НБУВ: РА344572

Рубрики:

      
13.

Леміш К.М. 
Реструктуризація машинобудівних підприємств на основі аутсорсингу: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.04 / К.М. Леміш ; Приазов. держ. техн. ун-т. — Маріуполь, 2008. — 18 с. — укp.

Розроблено теоретико-методологічні засади та практичні рекомендації щодо формування адаптивної моделі реструктуризації вітчизняних машинобудівних підприємств шляхом аутсорсингу. Створено програму та механізм реструктуризації даних підприємств на основі аутсорсингу. Запропоновано методику визначення доцільності аутсорсингу, яка базується на інтеграції положень теорії систем, аналізу ланцюжка цінностей, реінжинірингу бізнес-процесів, яка дозволяє провести аналіз організації та виявити напрямки та сфери застосування аутсорсингу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)305.851.1-312.1 +
Шифр НБУВ: РА359993

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
14.

Лемішко О.О. 
Розвиток підприємництва в сільському господарстві Луганської області: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.02 / О.О. Лемішко ; Ін-т аграр. економіки УААН. — К., 2001. — 19 с.: рис. — укp.

Досліджено питання становлення та розвитку підприємництва у сільському господарстві Луганщини. Розглянуто історичні аспекти формування підприємництва та його теоретичні засади, визначено роль особистості підприємця у розвитку сучасного економічного процесу виробництва. Розглянуто основні організаційно-правові форми підприємницьких структур господарювання в аграрному секторі економіки. Проведено економічний аналіз стану сільського господарства Луганщини і господарств її районів. Встановлено необхідність розвитку підприємництва в аграрному секторі економіки як рушійної сили економічних перетворень. Значну увагу приділено розробці основних напрямків підвищення ефективності підприємництва у сільському господарстві області, в тому числі розвитку інноваційно-інвестиційного процесу, здійсненню диверсифікації, формуванню інфрастуктури біржового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР-4ЛУГ)321-131.1
Шифр НБУВ: РА314214 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Лемещенко К. Б. 
Розвиток політико-правової теорії лібералізму у творчій спадщині М. І. Костомарова: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.01 / К. Б. Лемещенко ; Нац. пед. ун-т ім. М.П. Драгоманова. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні основи та розкрито генезис наукових поглядів М. Костомарова, сформульовано соціально історичні й індивідуальні чинники, які мають вплив на становлення М. Костомарова як політико-правового мислителя. Розкрито роль і функцію ліберальної держави, значення взаємодії особистості, держави та суспільства. Визначено, що вчення М. Костомарова належить до такої політико-правової течії як лібералізм, з притаманними особливостями того часу та суспільства. Доведено, що державно-правові погляди М. Костомарова не втратили своєї актуальності на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф055.251 + Ф1(4УКР)508 Костомаров
Шифр НБУВ: РА376416 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
16.

Лемешко Ю. С. 
Синергетична модель управління проектами організації системи знань віртуального університету: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.22 / Ю. С. Лемешко ; Нац. трансп. ун-т. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розглянуто підходи до управління проектами квазіінтелектуальних (інтелектуальних) систем навчання (КСН), функціонування яких базується на принципах синергетики. Визначено відповідну структуру КСН, розглянуто методи інтелектуальної підтримки адаптивного навчання та контролю знань на основі відповідних моделей. Запропоновано модель управління проектами розробки КСН на основі управляючого впливу, а також впливу чинників зовнішнього та внутрішнього середовища. Розглянуто процеси забезпечення самоорганізації системи управління віртуальним університетом з налаштуванням за якістю навчального процесу. Доведено суттєву економічну ефективність використання запропонованих синергетичних концепцій, моделей і методів в управлінні проектами розробки КСН і адаптивних навчальних курсів для них шляхом порівняльного аналізу за допомогою методик СОСОМО II і СОSСОМО відповідно.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У.ф12 + Ч481.253
Шифр НБУВ: РА375966 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
17.

Лемешко О.В. 
Теоретичні основи управління мережними ресурсами з використанням тензорних математичних моделей телекомунікаційних систем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.12.02 / О.В. Лемешко ; Харк. нац. ун-т радіоелектрон. — Х., 2005. — 35 с. — укp.

Розроблено теоретичні засади управління мережними ресурсами з використанням тензорних математичних моделей телекомунікаційних систем (ТКС). Запропоновано понятійний апарат тензорного аналізу мереж, розвинений та адаптований до телекомунікаційної термінології, а також базові тензорні моделі ТКС, що дають змогу моделювати системи однопродуктовою двополюсними мережами та багатопродуктовою багатополюсною мережею. Наведено методи розрахунку, що базуються на одержаних тензорних моделях ТКС. У межах запропонованих моделей та методів формалізовано та одержано розв'язок основних задач управління мережними ресурсами, зокрема, задач розподілу пропускних здатностей трактів передачі ТКС і багатошляхової маршрутизації одиночних пакетів, окремих графіків та агрегованих потоків з забезпеченням гарантованості якості обслуговування одночасно за декількома швидкісними та ймовірнісно-часовими показниками (швидкістю передачі, затримкою пакета, джитером, ймовірністю правильної доставки, ймовірністю своєчасної доставки).

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З88-01 +
Шифр НБУВ: РА337880

Рубрики:

      
18.

Лементар С.Ю. 
Удосконалення технології кристалізації фруктози: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.18.05 / С.Ю. Лементар ; Укр. держ. ун-т харч. технологій. — К., 2000. — 18 с. — укp.

Дисертацію присвячено удосконаленню технології виробництва кристалічної фруктози шляхом інтенсифікації процесів згущення, кристалізації та центрифугування. З цією метою досліджено використання поверхнево-активних речовин (ПАР), гліцерину та інтенсивного перемішування утфеля, проведено оптимізацію параметрів кристалічної затравки. Здійснено комплексне дослідження впливу ПАР та гліцерину на в'язкість та поверхневий натяг фруктозних сиропів та утфелів різної чистоти, на процеси згущення та кристалізації, а також на якість кристалічної фруктози. Встановлено, що ефективним методом інтенсифікації процесу кристалізації фруктози є перемішування утфелю із змінною швидкістю. Наведено оптимальні параметри кристалічної затравки щодо двопродуктової схеми кристалізації фруктози. На основі розроблених способів кристалізації фруктози внесено зміни щодо комплектування апаратурно-технологічної схеми виробництва кристалічної фруктози для Півненківського цукрового заводу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л844-06
Шифр НБУВ: РА308716 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
19.

Лемішка І. А. 
Оптимізація параметрів мікроструктури та властивостей композиційних матеріалів на основі титанових сплавів для адитивних технологій / І. А. Лемішка. — Б.м., 2019 — укp.

У роботі вирішено актуальну науково-технічну задачу оптимізації мікроструктури та функціональних властивостей порошків титанових сплавів з частинками сферичної та несферичної форми для технологій 3D-друку. Показано, що використання водневої обробки методом гідрування-дегідрування дозволяє сформувати потрібну форму та відповідний фракційний склад досліджуваних порошків. Оцінка рівня мікромеханічних властивостей нарощуваних шарів на основі порошків титанового сплаву марки ВТ20 показала, що найвищою мікротвердістю (HV 4,68 ГПа) характеризуються нарощувані шари порошків сплаву ВТ20 фракції 160...200 мкм незалежно від їх морфології. При цьому значення границі плинності (1,25-1,32 ГПа) цих шарів з несферичних частинок порошку не поступаються значенням границі плинності (0,95-1,48 ГПа) шарів зі сферичних частинок порошку не залежно від їх фракційного складу. Для АТ «МОТОР СІЧ» розроблено рекомендації з модернізації технологічного процесу відновлення лопаток турбін авіаційних двигунів з використанням порошку титанового сплаву марки ВТ20 за допомогою адитивних технологій.^UThe current scientific and technical problem of optimization of microstructure and functional properties of powders of titanium alloys with spherical and non-spherical particles for 3D printing technologies was solved. It is shown that the use of hydrogen processing by the method of hydrogenation-dehydrogenation allows us to form the desired form and the corresponding fractional composition of the studied powders. Estimation of the level of micromechanical properties of the build-up layers on the basis of titanium alloy powders of the brand VT20 showed that the highest microhardness (HV 4.68 GPa) is characterized by increasing layers of VT20 alloy particles of fraction 160 ... 200 μm irrespective of their morphology. At the same time, the values of the yield curve (1.25-1.32 GPa) of these layers from the non-spherical particles of the powder are not inferior to the value of the yield curve (0.95-1.48 GPa) of the layers of the spherical particles of the powder, regardless of their fractional composition. For JSC MOTOR SICH, recommendations for the modernization of the technological process for the restoration of blades of turbines of aviation engines with the use of the titanium alloy powder brand VT20 with the help of additive technologies have been developed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Лебеденко Т. М. 
Моделі та методи активного управління чергами та пропускною здатністю інтерфейсів телекомунікаційних мереж / Т. М. Лебеденко. — Б.м., 2020 — укp.

Об'єкт – процеси управління чергами на інтерфейсах маршрутизаторів телекомунікаційних мереж. Мета – підвищення рівня якості обслуговування потоків користувачів шляхом розробки та вдосконалення математичних моделей та методів активного управління чергами та пропускною здатністю інтерфейсів маршрутизаторів телекомунікаційних мереж. Предмет дослідження – моделі та методи активного управління чергами та пропускною здатністю інтерфейсів маршрутизаторів телекомунікаційних мереж. Методи дослідження – оптимізаційні методи математичного програмування; теорія масового обслуговування; теорія диференціальних рівнянь; методи імітаційного моделювання; методи лабораторного експерименту. Результати – удосконалено метод збалансованого управління чергами на інтерфейсах маршрутизаторів телекомунікаційних мереж; уперше запропоновано метод активного управління чергами та пропускною здатністю інтерфейсів маршрутизаторів телекомунікаційних мереж; удосконалено динамічну модель управління чергами та пропускною здатністю інтерфейсів маршрутизаторів телекомунікаційних мереж. Впроваджено – у навчальному процесі кафедри інфокомунікаційної інженерії імені В.В. Поповського Харківського національного університету радіоелектроніки на лекційному курсі та практичних заняттях з дисципліни «Системи комутації та розподілу інформації, частина 2»; у науково-дослідній роботі №299-1 (№ ДР 0115U002432) «Підвищення масштабованості технологічних рішень щодо забезпечення якості обслуговування в конвергентних телекомунікаційних системах»; у діяльність підприємства ТОВ «ВОРКНЕСТ»; у діяльність підприємства ПрАТ «Фарлеп-Інвест». Отримано патент на корисну модель. Галузь використання – телекомунікаційні системи та мережі.^UObject – queue management processes on the interfaces of telecommunication network routers. Purpose – improving the Quality of Service of the flows of users by the development and improvement of mathematical models and methods of active queue management and bandwidth of interfaces of telecommunication network routers. The subject of research – models, and methods of active queue management and bandwidth of interfaces of telecommunication network routers. Methods of research – optimization methods of mathematical programming; queuing theory; the theory of differential equations; methods of simulation modeling; methods of a laboratory experiment. Results – the method of the balanced queue management on the interfaces of telecommunication network routers has been improved; the method of active queue management and bandwidth of interfaces in telecommunication networks has been proposed for the first time; the dynamic model of queue management and bandwidth of the interfaces on telecommunication network routers has been improved. Implementation – in the educational process of the Department of Infocommunication Engineering V.V. Popovsky in Kharkiv National University of Radio Electronics in a lecture course and practical classes on discipline «Switching and Information Distribution Systems, Part 2»; in research works: scientific research work № 299-1 (SR №0115U002432) «Increasing the scalability of technological solutions to provide Quality of Service in convergent telecommunication systems»; into the activity of the enterprise LLC WORKNEST; into the activity of the enterprise private joint-stock company FARLEP-INVEST. The patent for a utility model has been obtained. The field of use is telecommunication systems and networks.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського