Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (134)Книжкові видання та компакт-диски (96)Журнали та продовжувані видання (9)
Пошуковий запит: (<.>A=ЛІПОВСЬКА$<.>+<.>A=МАКОВЕЦЬК$<.>+<.>A=НАТАЛІЯ$<.>+<.>A=ІВАНІВНА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 11
Представлено документи з 1 до 11

      
1.

Маковецька О.Ю. 
Біологічно активні речовини роду IHypericum/I L. як джерело створення лікарських засобів із заданими властивостями: Автореф. дис... д-ра фармац. наук / О.Ю. Маковецька ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2002. — 37 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р282.11
Шифр НБУВ: РА318362 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Маковецький В.Т. 
Економічна ефективність виробництва свинини на комбікормах із різними білковими добавками: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.07.02 / В.Т. Маковецький ; Харк. нац. аграр. ун-т ім. В.В.Докучаєва. — Х., 2004. — 20 с.: табл. — укp.

Уперше на підставі результатів науково-виробничого експерименту здійснено комплексну (зоотехнічну, економічну, енергетичну) оцінку ефективності виробництва свинини з застосуванням комбікормів з різними білковими домішками на підставі даних щодо фактичної урожайності, собівартості та енергоємності кормів у господарствах Харківщини. Як критерій ефективності використано показники виробництва свинини та маси прибутку в розрахунку на 100 га кормової площі. Розроблено й економічно обгрунтовано раціональну структуру комбікормів для свиней. Розвинуто методику визначення собівартості тваринницької продукції. Запропоновано враховувати у собівартості витрати на доставку свиней з ферми до м'ясокомбінату, забій тварин і продаж м'яса та м'ясопродуктів на ринку. Визначено раціональні розміри господарства з виробництва свинини з використанням кормів власного виробництва для умов лісостепової зони України. Удосконалено галузеву структуру виробництва у спеціалізованих свинарських господарствах. Наведено рекомендації щодо вдосконалення структури посівних площ та основних параметрів свинарських господарств.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)325.251-53-07 +
Шифр НБУВ: РА334298

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Маковецький Є.Д. 
Конкуренція спонтанних граток на ТЕ- та ТМ-модах у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.05 / Є.Д. Маковецький ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 18 с. — укp.

Досліджено конкуренцію спонтанних граток (СГ) у світлочутливих хвилеводних плівках AgCl - Ag у разі опромінення одним лазерним пучком. У науковому дослідженні використано методи аналізу картин малокутового розсіювання та оптичну мікроскопію. Вперше виявлено третинні СГ, які розвиваються в результаті ДДБ на вторинних СГ. На підставі точного співпадання розрахованих і виміряних характеристик СГ та їх суттєвої залежності від умов опромінення продемонстровано можливість керування структурою СГ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В372.6,022 + В374,022 +
Шифр НБУВ: РА343964

Рубрики:

      
4.

Маковецька Н.В. 
Навчання старших дошкільників суфіксального творення іменників і прикметників (на матеріалі емоційно-експресивної лексики): Автореф. дис... канд. пед. наук: 13.00.02 / Н.В. Маковецька ; Південноукр. держ. пед. ун-т ім. К.Д.Ушинського. — О., 2000. — 20 с. — укp.

Вперше вивчено та науково обгрунтовано можливості використання емоційно-експресивної лексики у процесі навчання словотворення дітей старшого дошкільного віку. Визначено критерії та рівні засвоєння дітьми навичок творення слів, іменників та прикметників за допомогою суфіксів суб'єктивної оцінки, а також дидактичні умови, тенденції та етапи навчання дошкільників суфіксального словотворення на матеріалі емоційно-експресивної лексики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-910 + Ч411.382.1
Шифр НБУВ: РА308597 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Ліповська-Маковецька Н.І. 
Організаційно-економічні механізми формування та становлення регіонального ринку комерційної нерухомості: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.05 / Н.І. Ліповська-Маковецька ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2007. — 20 с. — укp.

Сформульовано теоретичні та методичні засади формування ринків комерційної нерухомості у регіоні. Запропоновано методичний підхід до оцінювання вартості об'єктів комерційного майна шляхом установлення пріоритетності їх застосування. Визначено особливості формування ринку комерційних об'єктів регіону. Здійснено аналіз угод з об'єктами комерційної нерухомості на первинному ринку. Розглянуто тенденції розвитку вторинного ринку для регіону Волині. Запропоновано напрямки підвищення ефективності функціонування ринку комерційної нерухомості у регіоні, а саме: формування організаційно-економічного механізму забезпечення інформаційної прозорості ринку об'єктів комерційної нерухомості; оптимізацію процесів оцінювання даних об'єктів; механізми вдосконалення управління ринками комерційної нерухомості.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-571.1-17 +
Шифр НБУВ: РА354101

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Маковецький 
Розробка способів зберігання і використання вологого зернофуражу в годівлі корів: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.02 / Петро Петрович Маковецький ; Національний аграрний ун-т. — К., 2000. — 21 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-451.821,022
Шифр НБУВ: РА310694

Рубрики:

      
7.

Маковецька-Гудзь Ю.А. 
Семантико-граматичні моделі художніх порівнянь (на матеріалі української поетичної мови 70 - 90-х років XX століття): автореф. дис. ... канд. філол. наук: 10.02.01 / Ю.А. Маковецька-Гудзь ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проведено структурно-семантичний опис художніх порівнянь (ХП) та досліджено їх семантико-граматичні моделі в українському мовознавстві. Охарактеризовано семантичну типологію ХП та комплексну модель порівняння. Викладено спеціальну методику аналізу ХП, розглянуто граматичні (морфологічні та формально-синтаксичні) та лексико-семантичні моделі ХП. Визначено своєрідність семантики суб'єкта і об'єкта порівнянь у творчості поетів 1970 - 1990-х рр. Розроблено методику укладання словників порівнянь (паперового та електронного). Розкрито проблему семантико-граматичного моделювання ХП. Проведено катологізацію ХП даного періоду в базі даних та визначено основні складники порівняння. Упорядковано паперовий словник та розроблено електронний словник ХП.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-72 + Ш5(4УКР)6-335
Шифр НБУВ: РА371142 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
8.

Маковецький В.В. 
Удосконалювання технологій і оснащення для гарячого штампування просторових тонкостінних конструкцій з титанових сплавів з підвищеною точністю геометричних характеристик: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.03.05 / В.В. Маковецький ; Донб. держ. машинобудів. акад.. — Краматорськ, 2002. — 20 с.: рис. — укp.

Проведено теоретичні дослідження напружно-деформованого стану правки гибкою титанових заготовок. Розвинено математичну модель правки та її числову реалізацію, що дозволяє задати прогин залежно від кривизни заготовки. Вперше експериментально на моделях з пластичних матеріалів виявлено характер розташування компенсаційних виступів, які впливають на значення короблення та їх можливу форму. Вперше встановлено геометричні параметри та конструктивні характеристики компенсаційних виступів чорнових рівчаків штампів, що забезпечує зниження значення короблення штамповок деталей типу коробок і панелей з виступами. Запропоновано методику вибору конструктивних характеристик компенсаційних виступів чорнових рівчаків штампів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К623.300.3 +
Шифр НБУВ: РА322230

Рубрики:

      
9.

Маковецька Н. Є. 
Умисні вбивства за кримінальним правом України та Республіки Польща: юридичний аналіз складів злочинів: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.08 / Н. Є. Маковецька ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано поняття й ознаки вбивства за кримінальним правом України та Республіки Польща, на підставі польського досвіду запропоновано визначення вбивства. Проаналізовано елементи й ознаки основного складу даного злочину, а також кваліфікованих і привілейованих складів за кримінальним правом обох держав. Обгрунтовано низку положень, спрямованих на подальший розвиток кримінально-правової науки, підвищення якості нормативного регулювання кримінальної відповідальності за вбивство й уточнення в даній частині чинних Постанов Пленуму Верховного Суду України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х881.9(4УКР)112.01 + Х881.9(4ПОЛ)115.01
Шифр НБУВ: РА373558 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Маковецька І. М. 
Управління комунікаціями в підприємствах / І. М. Маковецька. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертація присвячена поглибленню теоретико-методичних засад таобґрунтуванню комунікаційних процесів щодо вдосконалення управліннякомунікаціями в підприємствах.У роботі розкрито сутнісні характеристики, складові й завдання управліннякомунікаціями в підприємствах та сформовано модель вибору комунікаційнихканалів підприємств, де, описуючи різного роду тип каналу, можнаконстатувати, що за своєю характеристикою канали комунікацій є різними івпливають по-різному на ефективність виконання завдань та побудову якісноїсистеми управління комунікаціями в підприємствах.Виявлено основні тенденції управління комунікаціями в підприємствах таз'ясовано їх значення, доцільність та вирішення вагомих для підприємствазавдань по досягненню високої якості та результативності управління комунікаційним процесом на телекомунікаційних підприємствах за рахунокрівномірного доступу до інформаційних ресурсів, можливості безперешкодногота ефективного управління комунікаціями, формуючи оптимальні умови дляуспішного прийняття рішень, вирішення конфліктів та спільної роботипрацівників підприємства.Доведено, що новітні українські телекомунікаційні підприємства – цеплатформа світового масштабу. Українські підприємства, а більш точнішепредставництва в Україні, є привабливим місцем для розміщення різного родукомунікаційних замовлень в індустрії ІТ-послуги.^UThe dissertation is devoted to deepening of theoretical and methodical bases andsubstantiation of communication processes concerning improvement of management ofcommunications in the enterprises.The paper reveals the essential characteristics, components and tasks ofcommunication management in enterprises and forms a model of choice ofcommunication channels of enterprises, where describing different types of channels canbe stated that the characteristics of communication channels are different and affect theeffectiveness of tasks and building a quality system of communications management inenterprises.Based on the results of consideration of communication channels, methodicalapproaches to diagnostics of enterprise communication channels are formed, themodel of enterprise communication channels selection is described and aspects inwhich it is proposed to distinguish communication channels by assessing theeffectiveness of contextual information direction of communication at a fairly highlevel of growth in the quality of transmitted communication data.The main trends of communications management in enterprises are identified.Their importance, expediency and solution of important tasks for the enterprise toachieve high quality and efficiency of communication process management in telecommunications enterprises due to equal access to information resources,opportunities for seamless and effective communication management forming optimalconditions for successful decision-making, conflict resolution and joint work ofemployees are highlighted.The newest Ukrainian telecommunication enterprises are a platform of worldscale is proved in this paper. Ukrainian enterprises, or more precisely representativeoffices in Ukraine, are an attractive place to place various types of communicationorders in the IT services industry.It is observed that the main performance indicators of PJSC "Kyivstar", PJSC"VF-Ukraine", LLC "Lifecell", LLC "Intertelecom" for the studied periods from2016-2019 became more profitable, this is due to lower tariffs for mobilecommunication services, which made them available to individual subscribers andnot just to business units. Also, starting from 2009, the mobile market begins togrow, the volume of services provided in UAH million for 10 years increased byUAH 10,266.7 million (56%), mainly due to an increase in the duration of calls dueto flexible tariff and marketing policies of operators and the introduction of additionalservices.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
11.

Маковецький А. М. 
Право власності територіальних громад за законодавством України: автореферат дис. ... д.філософ : 081 / А. М. Маковецький. — Б.м., 2023 — укp.

Дисертація є першим у вітчизняній науці цивільного права спеціальним комплексним дослідженням права власності територіальних громад за законодавством України.У дисертації визначено методологію дослідження та здійснено огляд літератури за темою дисертаційного дослідження. Розглянуто становлення та розвиток законодавства щодо права власності територіальних громад за законодавством України, а також надано характеристику правовідносин, що виникають із відносин власності територіальних громад. При цьому впреше запропонована класифікація історичного розвитку законодавства України стосовно нормативно-правового регулювання відносин у сфері права власності територіальних громад: 1) І період – 1991-1997 роки: становлення України як самостійної, незалежної держави. Перші кроки до законодавчого визначення системи та гарантій місцевого самоврядування в Україні, закріплення визначення «територіальна громада»; 2) ІІ період – 1997-2003 – становлення та оновлення цивільного законодавства України; 3) ІІІ період – 2003-2004 – подальший розвиток законодавства України до «помарчевої» революції; 4) IV період – 2004-2010 – активний розвиток законодавства України, з урахуванням євроінтеграційного напрямку руху Української держави до асоціації з ЄС; 5) V період – 2010-2013 – розвиток та оновлення законодавства України на шляху до євроінтеграції до початку революції «гідності»; 6) VI період – 2014 – 2019 – становлення законодавства України в період після революції «гідності», анексії російською федерацією АРК Крим, створення самопроголошених Л/ДНР на сході України та початку «Антитерористичної операції» з метою звільнення анексованих територій; 7) VII період – 2019-2022 – розвиток законодавства України в період дії обмежень, пов’язаних з карантинними заходами у зв’язку із розповсюдженням гострої респіраторної хвороби - коронавірусу «SARS-CoV-2» (COVID-19), до початку повномасштабного вторгнення військових формувань РФ на територію України та введення по всій території України правового режиму воєнного стану; 8) VIII період – 2022 рік - теперішній час – розвиток законодавства України в період дії правового режиму – воєнного стану (у зв’язку з повномасштабним вторгненням військових формувань РФ на територію України), ведення бойових дій та тимчасової окупації окремих територій України.У дисертації визначено поняття та правова природа права власності територіальних громад за законодавством України, а також надана їх загальна характеристика. Автором запропоновано розглядати власність територіальних громад в якості системи відносин стосовно об’єктів (рухомих та нерухомих), що знаходяться у власності цих територіальних громад і становлять матеріальну основу місцевого самоврядування. При цьому зроблено висновок, що у вказаній системі слід виокремлювати суб’єкти права власності територіальних громад, як активну сторону взаємовідносин щодо власності територіальних громад, та самі об’єкти власності територіальних громада, як пасивну сторону взаємовідносин щодо власності територіальних громад.Обґрунтовано різницю між визначенням «спільна власність територіальних громад» (області, району), управління якою, відповідно до частини першої статті 142 Конституції України, здійснюється обласними та/або районними радами та «об’єднаними об’єктами комунальної власності територіальних громад» (сіл, селищ, міст) на договірних засадах на праві спільної власності, з метою реалізації спільних проєктів та/або, відповідно до частини другої статті 142 Конституції України, з метою спільного фінансового утримання комунальних підприємств (організацій і установ).У дисертації охарактеризовані особливості виникнення, здійснення та припинення права власності територіальних громад за законодавством України, в тому числі в умовах воєнного стану.^UThe dissertation is the first special comprehensive research into the territorial communities’ property rights under the legislation of Ukraine in domestic civil law.The dissertation has defined the research methodology and provides a review of the literature on the dissertation research topic. The emerence and development of legislation on the territorial communities’ property rights under the Ukraine’s law has been considered; the characteristics of legal relations arising from territorial communities’ property relations have been additionally provided. Further, a classification of historical evolution of Ukraine’s legislation on the regulatory and legal framework for relations in the field of territorial communities’ property rights has been propounded: 1) I period - 1991-1997: the formation of Ukraine as an independent, sovereign state. The first steps were taken towards the legislative definition of the system and guarantees of local self-government in Ukraine; the definition of "territorial community" was fixed; 2) II period - 1997-2003 - establishment and renewal of the civil legislation of Ukraine; 3) III period - 2003-2004 - further development of Ukrainian legislation prior to the "Orange" revolution; 4) IV period - 2004-2010 - active development of Ukrainian legislation, taking into account the European integration direction of the Ukrainian state’s movement towards association with the EU; 5) V period - 2010-2013 - development and renewal of Ukrainian legislation on the way to European integration before the beginning of the “revolution of dignity"; 6) VI period - 2014 - 2019 - the formation of Ukrainian legislation in the period following the “revolution of dignity", the annexation of the AR of Crimea by the Russian Federation, the creation of the self-proclaimed L/DPR in the east of Ukraine and the beginning of the "Anti-terrorist operation" with the aim of liberating the annexed territories; 7) Period VII – 2019-2022 – development of Ukrainian legislation during the period of restrictions related to quarantine measures in connection with the spread of the acute respiratory disease - coronavirus "SARS-CoV-2" (COVID-19), before the beginning of the Russian Federation’s full-scale military invasion of the territory of Ukraine and the introduction of the legal regime of martial law throughout the territory of Ukraine; 8) VIII period - 2022 - present time - development of Ukrainian legislation under the conditions of the martial law legal regime (due to the full-scale Russian Federation’s military invasion of the Ukraine’s territory), ongoing hostilities and the temporary occupation of certain territories of Ukraine.The dissertation defines the concept and legal nature of territorial communities’ property rights pursuent to the legislation of Ukraine and provides their general characteristics. It has been proposed to view the property of territorial communities as a system of relations concerning the objects (movable and immovable) that are owned by the territorial communities in question, which constitute the local self-government’s material basis. It was further concluded that within given system, the subjects of territorial communities' property rights should be distinguished as those being the active party to the relationship dealing with the territorial communities’s property, and the objects of territorial community's property being the passive side of the relationship regarding the property at issue.The distinction was drawn between the definition of "common property of territorial communities" (oblast, district), which is managed by regional and/or district councils under the first part of Article 142 of the Constitution of Ukraine, and "united objects of territorial communities’ communal property" (villages, towns, cities) owned on contractual basis under the right of joint ownership for the purpose of implementing joint projects and/or, for the purpose of joint financial maintenance of communal enterprises (organizations and institutions) pursuent to the second part of Article 142 of the Constitution of Ukraine,.It was found necessary to supplement the provisions of certain articles of the Civil Code of Ukraine with the following terminological definitions: the legal regime of "joint", "joint common" and "joint partial" property of territorial communities; the concept of "management of territorial communities’ property rights objects", including management of objects that are jointly owned by territorial communities; the legal regime of the property in the ownership of communal enterprises (institutions, organizations).The dissertation describes the peculiarities of the emergence, implementation and termination of the territorial communities’ property rights under the legislation of Ukraine including under martial law.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського