Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (10)Реферативна база даних (609)Книжкові видання та компакт-диски (387)Журнали та продовжувані видання (24)
Пошуковий запит: (<.>A=ГОРОБЕЦ$<.>+<.>A=НАТАЛ$<.>+<.>A=НИКОЛАЕВН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 36
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Горобець М.О. 
В'язкість та динаміка міжчастинкових взаємодій у розчинах 1-1 і 2-1 електролітів в апротонних розчинниках: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / М.О. Горобець ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Розроблено методику обробки віскозиметричних даних, яка враховує процеси багатоступінчастої асоціації. Із залученням теорії діелектричного тертя визначено структурно-динамічні характеристики сольватації іонів у ацетонітрили, гексаметилфосфортриаміди, диметилформаміди і ДМСО, а також іонних асоціатів у ДМСО. Проведено аналіз їх залежностей від температури, природи іона та розчинника. Виділено чотири групи іонів: великі органічні іони, одноатомні аніони, одно- та двозарядні катіони s-елементів і двозарядні катіони d-елементів. Показано, що іонні асоціати характеризуються значною взаємодією з найближчими молекулами розчинника, ступінь якої залежить від стехіометрії та складу іонного асоціату. Встановлено, що іонний асоціат успадковує від іонів, з яких він складається, характер взаємодії останніх з молекулами розчинника.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г562.181
Шифр НБУВ: РА313575 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
2.

Горобець Н.М. 
Вазорегулююча функція ендотелію та стан гемодинаміки у хворих на гіпертонічну хворобу і при нефрогенно обумовленій артеріальній гіпертензії: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / Н.М. Горобець ; Київ. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Наведено результати дослідження ролі ендотеліальної дисфункції (ЕДФ) у хворих на гіпертонічну хворобу (ГХ) та хронічні хвороби нирок (ХХН). Виявлено зниження рівня NO, найбільш виражене у хворих на ГХ, а підвищення ендотеліну-1 (ЕТ-1) більш суттєве у разі ХХН. Визначено, що зміни вазорегулювальних факторів ендотелію тісно асоціюються зі змінами добового профілю артеріального тиску. Установлено, що розвиток ЕДФ впливає певним чином на ступінь і вираженість гіпертрофії лівого шлуночка, супроводжується суттєвими змінами ендотелію судин нирок і проявляється збільшенням вираженості мікроальбумінурії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.030-3 + Р414-3 +
Шифр НБУВ: РА340246

Рубрики:

      
3.

Горобець О. В. 
Еколого-економічні аспекти поводження з твердими побутовими відходами особистих селянських господарств: автореф. дис. ... канд. екон. наук : 08.00.06 / О. В. Горобець ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2011. — 21 с. — укp.

Досліджено теоретико-методичні та прикладні положення щодо оптимізації поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) особистих селянських господарств (ОСГ) з урахуванням еколого-економічних критеріїв. Вдосконалено схему вибору державних регуляторів щодо поводження з відходами ОСГ, в основу якої покладено еколого-економічну класифікацію ТПВ. Вдосконалено методику визначення основних розрахункових одиниць для обгрунтування витрат на поводження з відходами ОСГ. Встановлено методику розрахунку збитків, спричинених забрудненням повітря внаслідок розміщення відходів на звалищах. Розвинуто методичний підхід щодо розроблення місцевих програм у сфері поводження з ТПВ, який передбачає врахування економічних збитків, спричинених забрудненням довкілля відходами. Визначено алгоритм розробки стратегії поводження з ТВП ОСГ. Розроблено підхід щодо вибору оптимального варіанту поводження з ТВП ОСГ, який базується на економіко-математичному моделюванні процесів поводження з відходами. Розроблено систему підтримки прийняття рішень, яка дозволяє здійснювати вибір оптимального з точки зору мінімізації витрат варіанту поводження з побутовими відходами ОСГ. Система призначена для використання управлінцями органів місцевого самоврядування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)324.2-553.84
Шифр НБУВ: РА384391 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
Категорія: Транспорт   
4.

Горобець В.Л. 
Експериментально-теоретичні методи оцінки ресурсу несучих конструкцій рухомого складу залізничного транспорту: автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.22.07 / В.Л. Горобець ; Дніпропетр. нац. ун-т залізн. трансп. ім. акад. В.Лазаряна. — Д., 2009. — 38 с. — укp.

Удосконалено експериментально-теоретичні методи оцінювання витривалості та ресурсу основних несучих конструкцій рухомого складу залізничного транспорту. Розроблено й удосконалено методики теоретичного й експериментального оцінювання характеристик опору втомі несучих конструкцій, зокрема, непрямими методами. Наведено математичний опис систем випробування несучих конструкцій на натурні транспортні вібрації. Обгрунтовано рекомендації щодо вибору режимів проведення стендових випробувань несучих конструкцій, зокрема, великогабаритних. Удосконалено експериментально-теоретичний метод проведення комплексу робіт щодо оцінювання витривалості та ресурсу рухомого складу. Наведено результати дослідження міцності та ресурсу декількох серій рухомого складу залізничного транспорту.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: О22-01-07 +
Шифр НБУВ: РА367697

Рубрики:

      
5.

Горобець В.М. 
Зворотне розсіяння радіохвиль НВЧ та НЗВЧ діапазонів корабельними хвилями: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.03 / В.М. Горобець ; НАН України. Ін-т радіофізики та електрон. ім. О.Я.Усикова. — Х., 2006. — 16 с. — укp.

Здійснено теоретичне й експериментальне дослідження особливостей зворотного розсіяння радіохвиль гідродинамічними утвореннями, що виникають під час руху надводних об'єктів. Вивчено вплив цих особливостей на енергетичні, статистичні, спектральні та часові характеристики зворотного розсіяння. Описано характеристики сигналів, розсіяних гідродинамічними утвореннями від надводних об'єктів, що рухаються, а саме: доплерівські спектри та ефективна поверхня розсіяння (ЕПР). Запропоновано модель фізичних розсіювачів, які можуть вносити суттєвий вклад у сумарний розсіяний сигнал. Показано, що для суден з гідростатичним способом підтримки під час руху на межових швидкостях під нульовими курсовими кутами основними розсіювачами є саме судно та корабельні хвилі, що обрушуються. Енергетичні доплерівські спектри сигналів від корабельних хвиль, що обрушуються, для таких суден залежать від їх швидкості та курсового кута. Наведено результати сигналів, розсіяних різними ділянками даних хвиль залежно від фази її розвитку. Створено модель зворотнього розсіяння радіохвиль корабельними хвилями, що обрушуються. Показано, що у разі обрушення корабельної хвилі зворотне розсіяння надвисокочастотних та надзвичайновисокочастотних сигналів обумовлено частками крапельно-бризкової фракції, яка генерується корабельною хвилею поблизу корпуса судна.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З841-019.54 +
Шифр НБУВ: РА346734

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
6.

Горобець Л. В. 
Значення місць водопою для гніздових популяцій птахів лісових екосистем: автореф. дис. ... канд. біол. наук : 03.00.16 / Л. В. Горобець ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2011. — 20 с. — укp.

На прикладі водопою, розташованого в грабовій діброві Канівського природного заповідника, встановлено, що з 74-х видів птахів (Горобцеподібні (Passeriformes), Дятлеподібні (Piciformes), Голубоподібні (Columbiformes), Сиворакшеподібні (Coraciformes), Соколоподібні (Falconiformes) та Совоподібні (Strigiformes)), що гніздяться в ній та садибі заповідника, на місцях водопою відзначено 46. Це переважно представники рядів Горобцеподібні та Голубоподібні, які гніздяться на території грабової діброви. Виявлено, що даним видам птахів властиві три піки добової активності прильоту на місця водопою - ранковий, денний та вечірній. Встановлено, що самиці птахів відвідують місця водопою переважно під час висиджування кладки та вигодовування пташенят. В період побудови гнізда та відкладання яєць самиці рідко з'являються на водопої. Виявлено, що терміни появи пташенят на місцях водопою в 1996 - 2005 рр. стали більш ранніми, у порівнянні з 1978 - 1983 рр., що може бути результатом кліматичних змін довкілля. Розроблено нову методику дослідження дат переходу пташенят до самостійного життя.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е623.35*805.7*803.13
Шифр НБУВ: РА379402 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
7.

Горобець О.Д. 
Метод структурної ідентифікації об'єктів керування, які описуються системами одночасних рівнянь: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.03 / О.Д. Горобець ; Севастоп. держ. техн. ун-т. — Севастополь, 2001. — 16 с. — укp.

Розроблено методи структурної ідентифікації об'єктів керування, описуваних системами одночасних рівнянь. Запропоновано критерії структурної ідентифікації для вибору оптимальної для прогнозування моделі об'єкта керування за умов обмеженої вибірки та на їх основі розроблено метод структурної ідентифікації, спрямований на підвищення точності прогнозу параметрів об'єктів керування. Метод базується на виборі оптимальної структури моделі системи з заданих класів за допомогою одного з критеріїв селекції, статистичні властивості яких отримано методом імітаційного моделювання. Як критерій ефективності даного методу використовується математичне сподівання середньоквадратичної помилки прогнозу. З метою порівняння якості прогнозу на базі моделей систем різних класів отримано аналітичні вирази матриць середньоквадратичних помилок прогнозу за зміщеною, істинною та визначеною структурою моделі для приведеної та структурної форм системи одночасних рівнянь.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З965-01с114
Шифр НБУВ: РА314263 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
8.

Горобець О.М. 
Міграція у відтворенні населення Поділля: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.09.01 / О.М. Горобець ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 20 с. — укp.

Розглянуто теоретико-методологічні засади дослідження відтворення та міграції населення. З'ясовано особливості впливу міграції на відтворення населення Поділля - регіону з чітко окресленою сільськогосподарською спеціалізацією та давніми традиціями міграції. Визначено міграційні орієнтації та дітородну поведінку населення областей Поділля у соціологічній оцінці. Висвітлено напрями вдосконалення інформаційного забезпечення дослідження міграційних процесів та узагальнено методи обліку міграції у контексті створення надійної інформаційної бази для моделювання наслідків здійснення міграційної політики. З використанням методів кореляційно-регресійного аналізу побудовано гравітаційну та відцентрову моделі факторного впливу на міграцію населення Поділля, наведено їх соціально-економічну інтерпретацію відповідно до умов цього специфічного регіону. Запропоновано основні напрями та заходи демографічної політики у контексті запобігання несприятливого впливу зовнішньої міграції на відтворення населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С73(4УКР-9ПОД)64-25 +
Шифр НБУВ: РА338699

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Горобець І.С. 
Мовні засоби відтворення концепту ЗЛОЧИНЕЦЬ у сучасній американській художній прозі та газетній публіцистиці: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.С. Горобець ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2007. — 20 с. — укp.

Вперше розглянуто особливості використання номінативних одиниць сучасної англійської мови для відтворення концепту "злочинець" в американській художній прозі та газетній публіцистиці кінця XX - початку XXI ст. Виявлено комунікативні стратегії та тактики, які використано у мовленні персонажів сучасних американських художніх творів у ситуаціях "Розслідування" та "Допит". Вперше виокремлено та класифіковано сучасні американські публіцистичні тексти з юридичної тематики на підставі їх функціональних особливостей.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-715 + Ш5(7)-334 +
Шифр НБУВ: РА351023

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
10.

Горобець В.Ю. 
Моделі дальнього порядку в твердому тілі з наномасштабною модуляцією його просторової структури: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.07 / В.Ю. Горобець ; НАН України. Ін-т металофізики ім. Г.В.Курдюмова. — К., 2005. — 17 с. — укp.

Розглянуто просторовий розподіл параметра порядку спінової густини в немагнітному металічному спейсері, зумовленого ефектом близькості, за допомогою побудованої моделі типу Гінзбурга - Ландау. На основі точних тривимірних розв'язків рівняння Ландау - Ліфшиця в еліптичних функціях визначено статичні та динамічні розподіли параметрів феромагнітного й антиферомагнітного упорядкувань для циліндричних нанодротів і нанокілець з урахуванням граничних умов на їх поверхні. Доведено, що існує нескінченний набір різних розподілів для таких нанооб'єктів, які відповідають одним і тим же граничним умовам, але відрізняються значеннями енергії. Визначено спектри та зонну структуру спінових хвиль нескінченно довгого нанодроту в моделі періодичної наноструктурної модуляції параметра затухання Гільберта, обмінної константи, гіромагнітного відношення та одноосьової анізотропії. Розкрито вплив величини параметра затухання Гільберта на зонну структуру коливань параметра порядку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В371.236 в641.0,022 + В377.3 в641.0,022 +
Шифр НБУВ: РА340503

Рубрики:

      
11.

Горобець Д.В. 
Організаційно-педагогічні умови управління розвитком педагогічного коледжу: автореф. дис. ... канд. пед. наук: 13.00.06 / Д.В. Горобець ; Луган. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — Луганськ, 2010. — 20 с. — укp.

Висвітлено сучасний стан вирішення проблеми, визначено теоретико-методологічні засади сутності управління розвитком педагогічного коледжу, обгрунтовано сукупність організаційно-педагогічних умов управління розвитком педагогічного коледжу, розроблено та впроваджено у процес управління факторно-критеріальну модель оцінки управління розвитком педколеджу. Встановлено, що ефективність управління розвитком педагогічного коледжу залежить від сукупності організаційно-педагогічних умов, зокрема, опори планування, організації й аналізу функціонування педколеджу на ідеї стратегічного менеджменту, доповнення лінійно-функціональної структури управління матричною структурою, зорієнтованості педагогічного колективу на спільну командну діяльність закладу освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч479.511.41 + Ч479.514(4УКР)711 +
Шифр НБУВ: РА370103 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
12.

Горобець С.М. 
Особливості клініки та лікування генералізованого пародонтиту в хворих на травматичну хворобу спинного мозку: автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / С.М. Горобець ; Держ. установа "Ін-т стоматології Акад. мед. наук України". — О., 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено особливості клінічного стану тканин пародонта, імунологічні порушення, стан кісткової тканини у хворих на генералізований пародонтит у разі травматичної хвороби спинного мозку. Розроблено та впроваджено новий спосіб лікування генералізованого пародонтиту у даної категорії хворих з використанням фармако-фізіотерапевтичного комплексу: місцевої протизапальної й імунокоригувальної терапії (лікувальної грязі, біорезонансної вібростимуляції), остеотропної терапії (препарату кальцемін) і схеми індивідуальної гігієни порожнини рота (іригації ясен гівалексом, чистки зубів електричною зубною щіткою "Vitality" фірми "Oral-B"). Доведено, що застосування запропонованого комплексу лікувально-профілактичних заходів ) сприяє значному покращанню клініко-імунологічних показників стану тканин пародонта. Наведено рекомендації щодо його впровадження у клініку терапевтичної стоматології для лікування хворих на генералізований пародонтит у разі травматичної хвороби спинного мозку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р661.210.12-5 + Р638.75 +
Шифр НБУВ: РА361206

Рубрики:

      
13.

Горобець О.В. 
Особливості хірургічного методу лікування хворих з переломами нижньої щелепи: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.22 / О.В. Горобець ; Укр. нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2000. — 19 с. — укp.

Подано порівняльну характеристику консервованих та хірургічних методів лікування хворих з пошкодженнями нижньої щелепи відповідно до матеріалу, що використовується для виготовлення назубних шин та металевих фіксаторів, застосованих для остеосинтезу. З метою визначення ефективності лікування, що було проведено, а також прогнозу розвитку посттравматичних ускладнень у хворих з переломами нижньої щелепи, запропоновано патогномонічні клініко-лабораторні тести для використання у повсякденній медичній практиці. Запропоновано найбільш оптимальний спосіб хірургічного лікування переломів нижньої щелепи.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р665.830.882-586
Шифр НБУВ: РА308520 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
14.

Горобець Н. О. 
Право на недоторканність житла: цивільно-правовий аспект: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.03 / Н. О. Горобець ; Харк. нац. ун-т внутр. справ. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Надано визначення житлового простору як особистого немайнового блага фізичної особи. Встановлено, що об'єктом даного права є недоторканність житлового простору. Розкрито зміст досліджуваного права, що становить сукупність правомочностей особи-носія, які мають позитивний і негативний аспекти. Здійснено визначення права на недоторканність житлового простору як самостійного суб'єктивного особистого немайнового права. Сформульовано поняття здійснення даного права. Визначено межі здійснення розглянутого права. Досліджено вимоги та випадки можливого правомірного проникнення щодо житлового простору третіх осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)31
Шифр НБУВ: РА371024 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Горобець О.В. 
Прийняття рішень в моделях перестрахування страхових компаній: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.05.04 / О.В. Горобець ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2005. — 18 с.: рис. — укp.

Розроблено математичні методи вирішення специфічних проблем функціонування страхових компаній за нестабільної економіки. Створено модель перестрахування страхових компаній з використанням теорії корисності. Розглянуто багатомірний випадок, а також особливості функціонування компаній за нестабільних економічних умов. Встановлено критерій визначення ефективності рішень. Знайдено оптимальний за показником корисності вид перестрахування, який рекомендовано використовувати всім учасникам страхового договору. Розглянуто модель знаходження страхових тарифів за допомогою принципу Ешера та знайдено оцінку ймовірності банкрутства. Створено методику перестрахування на основі теорії ризиків і досліджено поведінку ймовірності банкрутства за різних факультативних видів перестрахування.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.7 +
Шифр НБУВ: РА335782

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Горобець В.М. 
Проблема легітимації еліти козацької України в зовнішньополітичній діяльності Гетьманату: стосунки з Росією та Річчю Посполитою (1654 - 1665 рр.): Автореф. дис... д-ра іст. наук: 07.00.02 / В.М. Горобець ; НАН України. Ін-т історії України. — К., 2002. — 34 с. — укp.

Досліджено українсько-російські і українсько-польські відносини середини 1650-х - першої половини 1660-х рр. з врахуванням їх тісної взаємодії і взаємовпливів, на підставі аналізу широкої фактури міжнародних процесів Центрально-Східної Європи та в контексті пошуку елітою козацької України способів легітимації свого привілейованого становища. Встановлено, що вирішення проблеми легітимації нової еліти однією з головних домінант зовнішньополітичної діяльності Гетьманату. Проаналізовано вплив української зовнішньої політики на структуру військово-політичної рівноваги в Центрально-Східній Європі. Визначено рівень кореляції зовнішьополітичного курсу Гетьманату та регіональних процесів. Розглянуто існуючі характеристики вузлових питань українсько-російських та українсько-польських відносин. Запропоновано нове тлумачення суті суспільно-політичного протистояння на Лівобережжі на початку 1660-х рр.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4Укр)442-28/-29 + Т3(4Укр)442-6
Шифр НБУВ: РА318494 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Горобець О.Ю. 
Просторова самоорганізація в твердому тілі в умовах впливу магнітного поля та електрохімічних перетворень: автореф. дис... д-ра фіз.-мат. наук: 01.04.07 / О.Ю. Горобець ; НАН України. Ін-т електрофізики і радіац. технологій. — Х., 2008. — 29 с. — укp.

Досліджено проблему комбінованого впливу магнітних полів і електрохімічних перетворень на структуру та фізичні властивості твердих тіл за умов просторової самоорганізації. Розвинуто теоретичну модель, яка встановлює взаємозалежність розподілу швидкостей електроліту з розподілом електричного потенціалу та густини струму у твердотільному провідному циліндрі за умов одночасного впливу магнітного поля і електрохімічних перетворень. За цих умов шляхом спостереження вихрової структури електроліту виявлено утворення саморганізованих просторово квазіперіодичних розподілів електричного поля та густини струму у провідному твердому тілі та встановлено їх характеристики. Експериментально виявлено та досліджено утворення самоорганізованої квазіперіодичної мікромасштабної структури феромагнітних зразків за їх корозії у розчині азотної кислоти у магнітному полі. Нові точні 3D розв'язки рівнянь Ландау - Ліфшиця описують нескінченну кількість різних станів намагніченості циліндричного феромагнетика за фіксованих межових умов. Виявлені нові процеси самоорганізації у твердому тілі можуть бути використані для виготовлення феромагнітних матриць градієнтних магнітних фільтрів, а також для інтенсифікації процесу біосорбції іонів важких металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В377.3,022 +
Шифр НБУВ: РА356526

Рубрики:

      
18.

Горобець Н.М. 
Ріст та формування продуктивності озимої пшениці при використанні азотних добрив і регулятору росту рослин в північному Степу України: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.01.09 / Н.М. Горобець ; Ін-т зерн. госп-ва УААН. — Д., 2000. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П212.103-434(4УКР-4ДНІ),022 + П212.103-468.5(4УКР-4ДНІ),022
Шифр НБУВ: РА307880 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Горобець С.В. 
Розробка нових принципів високоградієнтної магнітної фільтрації (сепарації): Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.17.08 / С.В. Горобець ; Нац. техн. ун-т України "Київ. політехн. ін-т". — К., 2003. — 36 с.: рис. — укp.

Розроблено принципи та способи формування багаторівневих високоградієнтних феромагнітних насадок (ВГФН) магнітних фільтрів (сепараторів) для систем тонкого очищення у хімічних виробництвах. Досліджено особливості руху домішок в околі сферичної ВГФН і механізми її роботи у постійному магнітному полі (МП). Одержано аналітичні вирази для форми кластера уловлених домішок та ємності ВГФН. Розроблено засоби формування кластерних багаторівневих ВГФН із феромагнітного порошку. Виявлено, що в околі металевих ВГФН у водних електролітах виникають потоки рідини, обумовлені впливом постійного МП і механічної реакції між електролітом і насадкою. Розроблено методи визначення магнітної сприйнятливості мікрооб'єктів безпосередньо у рідинах і методику розрахунку ВГФН. Одержані дані впроваджено у процес виробництва гідроксиламіну сірчанокислого, лепідокрокіту та десульфатизації вугілля.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л111.64 +
Шифр НБУВ: РА324678

Рубрики:

      
20.

Горобець Т.В. 
Соціально-перцептивні викривлення - епіфеномен психологічних захистів: автореф. дис... канд. психол. наук: 19.00.07 / Т.В. Горобець ; Прикарпат. нац. ун-т ім. В.Стефаника. — Івано-Франківськ, 2008. — 20 с. — укp.

Досліджено соціально-перцептивні викривлення як епіфеномен психологічних захистів. Висвітлено теоретичні підходи до проблеми викривлення процесу сприймання у соціальній взаємодії. Виявлено залежність даного феномену від дії системи психологічних захистів у контексті психодинамічної теорії. Розкрито психологічний зміст процесу соціально-перцептивних викривлень та виявлено їх глибинно-психологічну суть. З'ясовано, що зазначений феномен детермінується зовнішніми (соціальними) факторами та глибинними механізмами психіки. Доведено, що соціально-перцептивні викривлення є наслідком особистісної проблеми суб'єкта (внутрішньої суперечності), що має відображення у певних зовнішніх проявах, а саме: ігноруванні іншої особи, ідеалізації власного "Я", психологічній імпотенції, психологічній смерті. З'ясовано передумови виникнення соціально-перцептивних викривлень. Установлено їх зв'язок з системою психологічних захистів, з об'єктними відношеннями, умовними й інфантильними цінностями суб'єкта. Обгрунтовано необхідність здійснення глибиної психокорекції соціально-перцептивних викривлень. Доведено результативність проходження майбутніми психологами психокорекції за методом активного соціально-психологічного навчання. Сформульовано рекомендації психологам-практикам з метою запобігання деструктивності їх професійної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю953.1 + Ю937-953.6 + Ю949.28с +
Шифр НБУВ: РА356077

Рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського