Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (3)Реферативна база даних (421)Книжкові видання та компакт-диски (283)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ГЛУЩЕНК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 25
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Глущенко Я. Б. 
Адміністративно-правові засади реформування органів виконавчої влади: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Я. Б. Глущенко ; Держ. НДІ М-ва внутр. справ України. — К., 2011. — 18 с. — укp.

Набули подальшого розвитку поняття, мета, завдання й основні напрями здійснення адміністративної реформи в Україні. З'ясовано сутність та особливості органів виконавчої влади як об'єкта адміністративно-правового регулювання. Сформульовано поняття органу виконавчої влади та виокремлено його характерні ознаки та риси. Розглянуто особливості впровадження зарубіжного досвіду з організації та функціонування органів виконавчої влади, а також можливості його використання в Україні. Запропоновано ряд адміністративно-правових заходів з удосконалення системи органів виконавчої влади в Україні та їх організаційно-штатної структури. Визначено поняття державної служби й особливості адміністративно-правового регулювання здійснення державної служби в державі. Наведено пропозиції та рекомендації щодо вдосконалення адміністративно-правових засад організації та функціонування державної служби та системи професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації персоналу органів виконавчої влади.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)010
Шифр НБУВ: РА385665 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Глущенко Ю.А. 
Двовимірні задачі електропружності для півпростору та шару з отворами та тріщинами: Автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.02.04 / Ю.А. Глущенко ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 19 с.: рис. — укp.

Запропоновано та досліджено комплексні потенціали двовимірної задачі електропружності для півпростору з отворами та тріщинами, які дозволяють визначити основні характеристики електропружного стану (напруження, деформації, індукцію, напруженість) і густину внутрішньої енергії у будь-яких точках тіла, а також коефіцієнти інтенсивності напружень, індукції та напруженості поля (КІНІН) для вершини тріщин. Розроблено новий підхід до розв'язання задач електропружності для півпростору (півплощини) з внутрішніми отворами та тріщинами, що грунтується на зведенні цих задач до систем задач лінійного спряження, результатами розв'язку яких є загальні вирази комплексних потенціалів, що точно задовольняють граничні умови на плоскій (прямолінійній) межі та наближено - на поверхнях (контурах) отворів і тріщин. Створено методику розв'язання задач для півпростору і шару (півплощини і смуги), яка грунтується на наближеному задоволенні граничних умов на всіх межах тіл та дозволяє розв'язувати задачі для випадку внутрішніх отворів і тріщин та для випадку, коли вони перерізають плоскі (прямолінійні) межі зазначених тіл. Розв'язано ряд задач електропружності для півплощини (півпростору) і смуги з отворами та тріщинами за умов дії силових факторів і різниці електростатичних потенціалів. Встановлено нові закономірності впливу п'єзоелектричних характеристик матеріалу, геометричних розмірів отворів і тріщин, їх кількості, взаємного розміщення один відносно одного і відносно плоских (прямолінійних) меж на значення основних характеристик електропружного стану, густини внутрішньої енергії та КІНІН.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: В251.106.5,022 +
Шифр НБУВ: РА329430

Рубрики:

      
Категорія: Біологічні науки   
3.

Глущенко Л.А. 
Еколого-ценотична та ресурсна характеристика видів роду Thymus L. на території Лівобережного Лісостепу: Автореф. дис... канд. біол. наук: 03.00.05 / Л.А. Глущенко ; НАН України. Нац. ботан. сад ім. М.М.Гришка. — К., 2005. — 20 с.: рис. — укp.

Досліджено еколого-ценотичні, морфологічні, ресурсні та фітохімічні особливості видів роду Thymus L. за умов Лівобережного Лісостепу України. За результатами еколого-ценотичного аналізу шести ресурсно-значущих видів роду визначено головні параметри ценопопуляцій, особливості репродуктивної біології та структури популяцій, виявлено основні екзогенні фактори, що впливають на формування біопродукції та якість сировини. Складено розрахункові таблиці для оцінки урожайності чотирьох видів роду за "коефіцієнтом щільності запасу". Виявлено й оцінено промислові зарості видів роду Thymus L. на території Лівобережного Лісостепу. З'ясовано особливості накопичення ефірної олії сировиною й експериментально встановлено режими невиснажливого використання природних ценопопуляцій трьох видів даного роду, оцінено його перспективність у ландшафтному будівництві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Е522.927.16 Lam*80(4УКР) + П214.39-8(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА339455

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Глущенко О.В. 
Економічна свобода і форми її реалізації у фінансовій сфері: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.01 / О.В. Глущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2009. — 20 с. — укp.

Розкрито зміст економічної свободи, описано форми її прояву у фінансовій сфері. Досліджено теоретичні та методологічні аспекти та засади анлізу економічної свободи, проаналізовано особливості її розвитку у трансформаційному суспільстві. Проаналізовано еволюцію формування наукових уявлень про економічну свободу. Розкрито значення бюджетного та фіскального процесів як інститутів реалізації економічної та фінансової свободи за сучасних умов. Виявлено особливості реалізації економічної свободи у податковій системі. Проаналізовано вплив державного боргу на економічну та фінансову свободу. Виявлено особливості фінансової свободи у фінансово-кредитній сфері, розглянуто методи регулювання банківського сектора. Обгрунтовано шляхи удосконалення регулювання банківської системи в аспекті економічної свободи. Доведено необхідність обмеження віртуальної складової фінансової свободи у страховій сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У010 + У9(4УКР)260 +
Шифр НБУВ: РА367986

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
5.

Глущенко С. В. 
Касаційне оскарження як конституційна засада перевірки судових рішень в Україні: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.10 / С. В. Глущенко ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Системно та цілісно досліджено питання щодо єдності касації як загальносоціального феномену, інституту касаційного оскарження як процесуального механізму та касаційної інстанції як судоустрійного компонента в історичному, правовому та порівняльно-правовому аспектах через призму сучасних судово-правових реформувань. Запропоновано конструювання нового процесуального механізму перегляду рішень касаційних судів, постановлених у касаційному порядку, а саме ревізійного оскарження. Досліджено проблеми реалізації права на перегляд у касаційному порядку рішень загальних і спеціалізованих судів, а також співвідношення касаційного оскарження з його процесуальними різновидами.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х891.9(4УКР)11-5 + Х891.9(4УКР)111.1-5
Шифр НБУВ: РА375236 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Глущенко М.С. 
Моделювання і оптимальне керування періодичними процесами в утфельних вакуум-апаратах: автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.07 / М.С. Глущенко ; Нац. ун-т харч. технологій. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Розроблено ситуаційний підхід щодо вибору критерію керування та відповідного режиму функціонування утфельного вакуум-апарата періодичної дії. Розроблено способи розв'язання задачі координації роботи технологічного комплексу (ТК) апаратів періодичної дії (АПД), що забезпечують неперервність потоку продукту на вході та виході ТК у неперервно функціонуючому виробництві. Створено нові способи та систему оптимального керування ВАПД для розв'язання задач мінімізації тривалості процесу та максимізації виходу готового продукту. Розроблено логічну модель ВАПД з використанням уніфікованої мови моделювання UML.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Л840.631-5 +
Шифр НБУВ: РА357191

Рубрики:

      
7.

Глущенко О.М. 
Науково-методичні підходи до удосконалення системи цін і тарифів на лікарські засоби, що виготовляються аптеками: автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.01 / О.М. Глущенко ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 24 с. — укp.

Розроблено науково-методичні підходи до розрахунку тарифів за індивідуальне виготовлення ліків, внутрішноаптечну заготовку та фасувальні роботи відповідно до Національних Положень (стандартів) бухгалтерського обліку. Вивчено та проаналізовано дані фахових джерел з питань виготовлення та сучасних підходів до визначення вартості екстемпоральних ліків. На підставі анкетування фахівців визначено коефіцієнти витратомісткості багатокомпонентних лікарських форм. Доведено залежність виробничих витрат аптек від кількості та складності виготовлених ліків, основних фінансово-господарських показників і розроблено кореляційно-регресійні рівняння.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)421.525.1-861 +
Шифр НБУВ: РА363872

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Глущенко А.В. 
Особливості енергетичного і ліпідного обмінів та аутоімунних процесів у хворих на ішемічну хворобу серця при застосуванні антагоністів кальцію: Автореф. дис... канд. мед. наук: 14.01.02 / А.В. Глущенко ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Досліджено вплив процесів пероксидації на ліпідний та енергетичний обміни, аутоімунні процеси у хворих на ішемічну хворобу серця (ІХС) (стабільну стенокардію напруги II-III функціональних класів) та ІХС з гіпертонічною хворобою (ГХ) I-II стадії з подальшою корекцією антагоністами кальцію (АК) дилтіаземом і ніфедипіном. Встановлено, що активація процесу ліпідної пероксидації призводить до різкого порушення ліпідного метаболізму. Так, в обох групах відмічено порушення метаболізму есенціальних жирних кислот. Виявлено розвиток аутоімунних процесів за ІХС. Доведено, що ішемія міокарда приводить до суттєвого порушення енергетичного обміну. Встановлено, що ці зміни проявляються зниженням сумарного вмісту аденілових нуклеотидів в еритроцитах периферичної крові; у разі ІХС з ГХ розвиваються мембрано-деструктивні процеси, які викликають порушення мембранної проникності клітин. Зроблено висновок про те, що зміни енергетичного і ліпідного обмінів та розвиток аутоімунних процесів за ІХС та ІХС з ГХ пов'язані головним чином з мембранотоксичною дією продуктів перекисного окиснення ліпідів та електролітними зрушеннями. Виявлено, що ГХ ускладнює перебіг ІХС. Встановлено, що дилтіазем і ніфедипін позитивно впливають на енергетичний та ліпідний обміни, аутоімунні процеси за ІХС та ІХС з ГХ. Доведено доцільність і перспективність застосування цих АК у комплексній терапії ІХС та ІХС з ГХ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р410.11-52 +
Шифр НБУВ: РА328513

Рубрики:

      
9.

Глущенко Я.І. 
Податкове планування в системі управління підприємством: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.06.01 / Я.І. Глущенко ; Донец. держ. ун-т економіки і торгівлі ім. М.Туган-Барановського. — Донецьк, 2005. — 19 с. — укp.

Досліджено особливості податкового планування у системі управління підприємством та удосконалено його інформаційне, методичне та організаційне забезпечення. Обгрунтовано економічні передумови податкового планування підприємств. Визначено зміст понять "податкова ситуація", "інформаційне забезпечення податкового планування підприємств", "інформаційні потреби податкового планування". На базі використання системно-ситуаційного підходу розроблено концепцію податкового планування підпприємств і встановлено принципи його реалізації. Залежно від термінів впливу здійснено розподіл факторів формування податкових зобов'язань та податкового навантаження підприємств на довго-, середньо- та короткострокові. Обгрунтовано пропозиції щодо удосконалення організації та розробки проектів регламентів податковго планування підприємств. Розроблено рекомендації щодо складання планів з податкових платежів, а також здійснення контролю та аналізу їх виконання. Побудовано схему інформаційних зв'язків податкового планування у системі управління підприємством й обгрунтовано методичні підходи щодо оцінки його ефективності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)290-93-23 +
Шифр НБУВ: РА337729

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Глущенко В.А. 
Принципи порівняльно-історичного дослідження в українському і російському мовознавстві (70-і рр. XIX ст.- 20-ті рр. XX ст.): Автореф. дис... д-ра філол. наук: 10.02.15 / В.А. Глущенко ; НАН України. Ін-т укр. мови. — К., 1998. — 32 с. — укp.

У дисертації вперше в лінгвістичній історіографії поставлено методологічну проблему наукових принципів. Теоретично обгрунтовано правомірність розгляду принципів історизму, причиновості, системності, загального зв'язку явищ як принципів порівняльно-історичного дослідження мов. За допомогою історико-наукової реконструкції розкрито погляди українських і російських мовознавців 70-х рр. ХІХ ст. - 20-х рр. ХХ ст. (головним чином учених Харківської та Московської лінгвістичних шкіл) на ці принципи. Встановлено особливості розвитку принципів порівняльно-історичного дослідження в працях з історичної фонетики східнослов'янських мов (у процесі застосування прийомів і процедур порівняльно-історичного методу та в розробці тези про мету дослідження з історії мови). Визначено внесок компаративістів указаного періоду в утвердження даних принципів з урахуванням наступності та еволюції поглядів мовознавців на різні аспекти розглянутих проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш1г(4УКР)5

Географічні рубрики:

      
11.

Глущенко О.О. 
Регуляторна політика стримування нелегального підприємництва: автореф. дис... канд. екон. наук: 08.00.03 / О.О. Глущенко ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2009. — 20 с. — укp.

Визначено поняття "регуляторна політика стримування нелегального підприємництва", економічну мету фінансового моніторингу та запропоновано класифікацію його інформаційних важелів. Розроблено рекурсивну атракторну математичну модель розвитку нелегального підприємництва, його виявлення та нейтралізації. Розкрито специфіку відмивання нелегальних доходів з позицій мікроекономічного аналізу. Розглянуто визначення фінансового моніторингу та поняття "нелегальне підприємництво". Класифіковано чинники відмивання нелегальних доходів. Адаптовано модель поведінки нелегального підприємця до рішень щодо відмивання нелегальних доходів. Обгрунтовано пріоритети регуляторної політики стримування нелегального підприємництва в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)0-131.1 +
Шифр НБУВ: РА368939

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Глущенко 
Синтез, фізико-хімічні властивості та протисудомна активність похідних 1- арил-4-R-5-метил(аміно)-1,2,3-триазолу(1Н): автореф. дис... канд. фармац. наук: 15.00.02 / Алла Володимирівна Глущенко ; Національна медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2009. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р281.704 + Г262.6-4
Шифр НБУВ: РА365572

Рубрики:

      
13.

Глущенко Ю.В. 
Соціологія молоді: процеси концептуалізації в контексті соціокультурних змін: Автореф. дис... канд. соціол. наук: 22.00.01 / Ю.В. Глущенко ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розроблено методологію аналізу процесів конструювання та трансформації практик концептуалізації у просторі вітчизняної соціології молоді у контексті соціокультурних змін. З використанням конструктивістської парадигми та діяльнісно-структурного підходу синтезовано образ соціологічного знання як соціальної конструкції. Продемонстровано "процесуальну стабільність" дослідницьких прктик, в яких опредмечені сенсові та силові відносини у полі. Розроблено методологічну схему аналізу процесів концептуалізації у просторі соціологічної галузі, згідно з якою інтелектуальне виробництво структуровано інтеракціями дослідників, що включені до ендогенних та екзогенних соціокультурних процесів. Проведено апробацію запропонованої методологічної схеми щодо соціології молоді як упорядкованого простору дослідницьких практик, що конституюється соціокультурними процесами реального історико-культурного контексту радянського та пострадянського суспільства. Дану схему реалізовано у самостійних дослідженнях, що дозволило визначити специфіку контексту інституціоналізації вітчизняного соціологічного дискурсу, виявити патерни внутрішніх та зовнішніх інтеракцій, що впорядковують концептуальну активність дослідників у полі соціології молоді. Проведено аналіз культурної ткани соціології молоді: акцентовано плани дискурсу про молодь та сконструйовано практичні схеми як глибинні допонятійнні засади концептуалізації. Визначено якість соціокультурних процесів, що трансформують засади та практики концептуалізації в соціології молоді у ситуації пострадянського суспільства.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: С5*423.122 +
Шифр НБУВ: РА341792

Рубрики:

      
14.

Глущенко С.В. 
Становлення та розвиток вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.04.01 / С.В. Глущенко ; Наук.-дослід. фін. ін-т при М-ві фінансів України. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Науково обгрунтовано теоретичні засади становлення вторинного ринку корпоративних цінних паперів. Проаналізовано організацію вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні. Розглянуто правові засади діяльності його учасників. Досліджено структуру й наведено основні характеристики вітчизняних цінних паперів, а також розглянуто інфраструктуру та інститути вторинного ринку корпоративних цінних паперів. Висвітлено особливості та тенденції функціонування вторинного ринку корпоративних цінних паперів в Україні. Розроблено рекомендації щодо шляхів подальшого їх розвитку в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)262.292
Шифр НБУВ: РА315037 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Глущенко Л. Г. 
Судові витрати в адміністративному судочинстві: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.07 / Л. Г. Глущенко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 20 с. — укp.

Наведено обгрунтування неприпустимості сприйняття судових витрат в адміністративному судочинстві як компенсаційного інституту і, як наслідок, заперечення поглядів на правосуддя як різновид державних послуг. Підставою для такого твердження є врахування завдання адміністративного судочинства - захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів за здійснення ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. Наголошено на необхідності запровадження Державної програми надання грошової допомоги по компенсації судових витрат. Таке нововведення сприятиме впорядкуванню використання права на правову допомогу з точки зору його доступності для широкого загалу, оскільки особа отримуватиме кошти для повноцінної участі в процесі захисту своїх прав не після прийняття рішення у справі, а до розгляду справи по суті. Запропоновано ряд змін і доповнень до чинного законодавства з питань судових витрат в адміністративному судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)072.16 + Х892.19(4УКР)16
Шифр НБУВ: РА382499 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Святченко В. В. 
Системність мови в європейському мовознавстві ХІХ – початку ХХ ст.: фонетико-фонологічний рівень / В. В. Святченко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації вперше представлено лінгвоісторіографічне дослідження питання системності мови в європейському генетичному мовознавстві ХІХ – початку ХХ ст. Розкрито погляди європейських лінгвістів ХІХ – початку ХХ ст. на системний характер мови, встановлено джерела цих поглядів, виявлено роль мовознавців зазначеного періоду в обґрунтуванні системного підходу до мови. Відповідне коло питань досліджено максимально повно, ураховуючи еволюцію поглядів учених на розглядувану проблему. Основну увагу в дисертації приділено вченню про системність мови в студіях мовознавців ХІХ – початку ХХ ст. (Ф. Боппа, Я. Грімма, Р. Раска, О. Х. Востокова, А. Шлейхера, М. І. Греча, Ф. І. Буслаєва, І. І. Срезневського, М. О. Максимовича, Я. Ф. Головацького, О. О. Потебні, П. Г. Житецького, М. О. Колосова, А. Лескіна, Г. Остгофа, К. Бругмана, Г. Пауля, П. Ф. Фортунатова, О. О. Шахматова, М. М. Дурново, Ф. де Соссюра, І. О. Бодуена де Куртене, В. О. Богородицького, А. Ю. Кримського, К. Т. Німчинова, П. О. Бузука та ін.), які теоретично й практично розкривали системні властивості мови в працях з історичної фонетики індоєвропейських мов.^UThe thesis presents a linguistic historiographic research into the question of a systematic character of language in European Genetic Linguistics of the 19th c. – the beginning of the 20th c. for the first time. The views of European linguists of the 19th c. – the beginning of the 20th c. have been revealed on the systematic character of language, the sources of these views have been established, the significance of linguists' ideas of the period mentioned above in the grounding of the systematic approach to language have been defined. The corresponding range of issues has been studied completely taking into account the evolution of linguists' views on the problem under consideration. The thesis reveals the views of linguists of the 19th c. – the beginning of the 20th c. on systematic character of language (F. Bopp, J. Grimm, R. Rusk, A. Ch. Vostokov, A. Schleicher, N. I. Grech, F. I. Buslaev, I. I. Sreznevskiy, M. A. Maksymovych, J. F. Holovatskyi, O. O. Potebnia, P. G. Zhytetskyi, M. A. Kolosov, A. Leskien, G. Osthoff, K. Brugmann, H. Paul, P. F. Fortunatov, A. A. Shakhmatov, N. N. Durnovo, F. de Saussure, I. A. Baudouin de Courtenay, V. A. Bogoroditskiyn, A. Ye. Krymskyi, K. T. Nimchynov, P. O. Buzuk and others) which theoretically and practically have disclosed the systematic properties of language in the works on historical phonetics of Indo-European languages.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Руденко М. Ю. 
Арго, жаргон і сленг у європейському й американському мовознавстві: історія і сучасний стан дослідження / М. Ю. Руденко. — Б.м., 2019 — укp.

У дисертації здійснене спеціальне лінгвоісторіографічне дослідження загальнотеоретичних проблем арго, жаргону та сленгу в європейській та американській соціолінгвістиці. З цією метою проведено огляд праць лінгвоісторіографічного спрямування, присвячених вивченню теоретичних проблем соціальної діалектології упродовж XIX ст. – початку XXI ст.Відповідно до поставленої мети та завдань в дисертації застосовано актуалістичний метод. На основі аналізу зроблено висновок про важливість термінології соціальної діалектології для дослідження арго, жаргону, сленгу. Отримано підтвердження притаманності арго, жаргону сленгу низки важливих рис, властивостей, якостей. Результати дослідження свідчать, що європейськими й американськими лінгвістами в XIX ст. – на початку XXI ст. проведено значну роботу з дослідження соціальних діалектів, створено багато цінних фундаментальних теоретичних і лексикографічних праць, в яких висвітлено проблеми походження та функціонування арго, жаргону та сленгу. Проте на цей час дослідження вчених з тематики соціальних діалектів відстають від потреб сьогодення. Залишається низка дискусійних питань, на які дослідники не дали відповіді і які потребують вирішення.^UThe special linguistic historiographical research of general theoretical problems of argo, jargon and slang in European and American social linguistics is presented in the thesis. For this purpose the review of works of linguistic historiographical direction, devoted to the study of theoretical problems of social dialects during the XIX century – the beginning of the XXI century is done. Important theoretical problems, connected with the functioning of jargon-slang vocabulary in the system of modern (mainly Indo-European) languages are solved in the works of social linguists. Social studios contain important assertions according to the study of different aspects of functioning of argo, jargon and slang in human communities. The authors of the reviewed works are English, French, Spain, Italian, German, Danish, Romanian, Czech, Croatian, Slovak, Bulgarian, Polish, American, Russian, Belarusian, Ukrainian and linguists of other countries. In their studios, a wide spectrum of theoretical questions are reviewed; actual directions of research are clarified. According to the goal and tasks of investigation, actualistic method is used. On the basis of the analysis, the conclusion of the importance of social dialectology for the research of argo, jargon, slang is done. The confirmation of peculiarity of argo, jargon, slang some important features, properties, qualities is got.Scientific novelty of the thesis is that the attempt of special linguistic historiographical research of general theoretical problems of argo, jargon and slang is made first. It has caused the necessity of theoretical development of the item. The novelty of the work is that a significant amount of linguistic works is reviewed. The results of the research testify, that considerable work of study of social dialects are held by European and American linguists of the XIX – in the beginning of the XXI century, a lot of valuable fundamental theoretical and lexicographical problems of origin and functioning of argo, jargon and slang are shown. However, at this time, researches of the scientists of the subject of social dialects lag behind needs of the present. Some questions remain problematic and controversial, they need a solution.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
18.

Тимошенко Л. М. 
Екологічне обґрунтування розширення асортименту дендрофітів урбанізованого середовища (на прикладі Полтавського геоботанічного округу). / Л. М. Тимошенко. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертаційній роботі наведено результати аналізу сучасного стану вуличних насаджень населених пунктів Полтавського геоботанічного округу – м. Лубни, м. Миргород та м. Пирятин. Оцінено їх таксаційні показники, таксономічний склад, вікову структуру, життєздатність, декоративність і загальний стан рослин, а також умови їх росту. Визначальним чинником, що негативно впливає на ріст, розвиток і декоративність дендрофітів, є щільність ґрунту зони розміщення кореневої системи, яка в регіоні належить до IVV категорії (3040 кг×(см2)-1, понад 40 кг×(см2)-1). Розроблено «Асортимент дерев, кущів та ліан для вуличних насаджень Полтавського геоботанічного округу», в якому наведений оновлений перелік з 278 культиварів, придатних для формування магістральних насаджень, з яких 67 пропонується вперше. Аналіз реального і потенційного асортименту вказує на доступність більш широкого застосування різноманіття деревних і кущових видів та ліан для потреб зеленого благоустрою населених пунктів регіону.^UThe dissertation presents the results of the analysis of the current state of street plantings of the settlements of Poltava geobotanical district – Lubny, Myrhorod and Pyriatyn. Their taxonomic indicators, taxonomic composition, age structure, viability, decorativeness and general condition of plants, as well as conditions of their growth were evaluated. The determining factor that negatively affects the growth, development and decorativeness of dendrophytes is the soil density of the root zone, which in the region belongs to category IV-V (30–40 kg(сm2)-1, and is more than 40 kg(сm2)-1). "Assortment of trees, shrubs and vines for street plantings of Poltava Geobotanical District" has been developed, which provides an updated list of 278 cultivars suitable for the formation of main plantations, of which 67 are offered for the first time. The analysis of the real and potential assortment indicates the availability of wider use of a variety of tree and shrub species and vines for the needs of green improvement of settlements in the region.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
19.

Ломака Є. А. 
Механізм оптимізації оподаткування фізичних осіб в національній економіці України / Є. А. Ломака. — Б.м., 2021 — укp.

За результатами дослідження розвинуто теоретико-методичні основи побудови ефективної системи оподаткування доходів фізичних осіб у національній економіці. Виявлено диспропорцію між сплатою пені та поверненням відсотків за прострочене подання чи повернення податкових зобов'язань до держави. Досліджено моделі визначення ефективної ставки оподаткування для максимізації бюджетних надходжень. Розглянуто складові механізму оптимізації оподаткування та сформовано методичний інструментарій його реалізації. Розроблено методичний підхід до побудови ефективної податкової ставки для оподаткування доходів фізичних осіб. Побудовано методичний підхід до прогнозування впливу обсягів податкових надходжень на показник національного доходу. Запропоновано три сценарії розвитку податкової системи національної економіки України, реалізація яких дає змогу визначити оптимальну ставку оподаткування доходів фізичних осіб. Апробовано методичні підходи до прогнозування впливу доходів податкових надходжень на показник національного доходу та розрахунку значення ефективної податкової ставки. Розраховано прогностичну модель дослідження обсягів податкових надходжень до державного бюджету України. Побудовано модель впливу обсягів інвестицій на обсяги податкових надходжень. Визначено кластери ефективності адміністрування податкової системи, надано їх економічну інтерпретацію. Запропоновано сценарії обчислення оптимальної ставки оподаткування наддоходів фізичних осіб. Практичне значення отриманих результатів полягає в можливості використання дієвих інструментів механізму оподаткування доходів фізичних осіб для збільшення обсягів податкових надходжень, зміцнення національного доходу, дотримання соціальної справедливості.^UBased on the results of the study, the theoretical and methodological foundations for building an effective system of taxation of individuals for the national economy of Ukraine were developed and the existence of the problem of optimal taxation was determined. There was revealed a disproportion between the payment of penalties and the return of interest for late submission or return of tax liabilities to the side of the state. A model for determining the effective tax rate to maximize budget revenues has been investigated. The components of the mechanism for optimizing taxation are considered and the methodological tools for its provision are formed. A methodological approach to the construction of an effective tax rate for taxation of individuals has been developed. A methodological approach to forecasting the impact of tax revenues on the national economy has been developed. Three scenarios for the development of the tax system of the national economy of Ukraine are proposed: standard, optimistic and pessimistic, which are based on calculations of point and interval forecasts. The practical implementation of methodological approaches to forecasting the impact of tax revenues in the national economy and the construction of an effective tax rate has been carried out. A predictive model for the study of tax revenues to the state budget of Ukraine is calculated. A model of the influence of investments on tax revenues has been built. Clusters of efficiency of administration of the tax system are identified, and their economic interpretation is given. Scenarios for calculating the optimal pre-tax rate for extra income of individuals based on an analysis of the average indicators of tax systems in developed countries are proposed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
20.

Шевченко Т. Л. 
Екологічні особливості інтродукції лікарських рослин в агрофітоценозах / Т. Л. Шевченко. — Б.м., 2021 — укp.

Дисертаційну роботу присвячено дослідженню інтродукції, як процесу збереження генетичного фонду і біологічного різноманіття та введення видів у широку культуру, а також оцінці здатності до натуралізації культивованих лікарських рослин-інтродуцентів та попередженню їх негативного впливу на агрофітоценози.Визначено екологічні особливості інтродуцентів лікарського призначення за стійкістю до основних абіотичних чинників. Встановлені критичні періоди вегетації для 7-ми фармакопейних видів. Оцінено вплив колекціонування на збереження та примноження генетичного різноманіття лікарських рослин. Виявлено перспективні зразки для культивування та сформовано ознакову колекцію чебрецю, що включає 25 зразків.З 16 зразків раритетних видів виділені групи лікарських рослин за інтродукційною стійкістю. Сформований розсадник раритетних видів для розмноження та репатріації. Визначено оптимальні умови для формування штучних популяцій та розроблено рекомендації зі створення таких популяцій для 5-ти раритетних видів. Виявлено ектопічну поширеність 386-ти лікарських рослин-інтродуцентів: найбільша кількість з яких виявлена в рудеральних екотопах – 194 види (40%); найменша в сегетальних – 56 видів (12%).Виділено групу з 11-ти інвазійно-небезпечних лікарських видів-інтродуцентів, розроблено заходи контролю поширення та систему оцінки екологічної безпеки при їх культивуванні.^UIn this dissertation, the introduction is studied as a process of conservation of the gene fund and biodiversity and introduction of species into agriculture. Additionally was assessed the ability to naturalize cultivated medicinal plants – introduced species and prevent their negative effects on agrophytocenosis.The ecological features were determined of the analyzed introduced medicinal flora of medicinal products for winter and drought tolerance, on the urge to soil moisture and illumination were determined. The influence of collecting on the study of medicinal plants was assessed. The most promising samples for creation of industrial plantations and representative collection of the thyroid gene pool, which includes 25 samples, was formed and studied according to economic features.In the course of research from 16 samples, three groups of medicinal plants of rare species have been identified for introductory resistance. The nursery of rare species of medicinal plants was formed for reproduction and repatriation. The optimal conditions for the formation of artificial populations have been determined and the recommendations for the creation of such populations for 5 rare species.Ectopic prevalence of 386 introduced medicinal plants was detected: most commonly introduced species of medicinal plants in ruderal ecotopes the number of naturalized species in these ecotopes was 194 species (40%); the smallest amount was detected in segetal ecotope species ‒ 56 species, (12%).A group of 11 invasive dangerous introduced species was allocated, measures were taken to control their spread and a system was developed for assessing the environmental safety of introduced medicinal plants during cultivation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського