Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Наукова електронна бібліотека (4)Реферативна база даних (183)Книжкові видання та компакт-диски (225)Журнали та продовжувані видання (20)
Пошуковий запит: (<.>A=ВИСОЧАНСЬК$<.>+<.>A=ОЛЕКСАНДР$<.>+<.>A=ГРИГОРОВИЧ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 17
Представлено документи з 1 до 17

      
1.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Височанський Р. Р. 
Дискурсивна практика орієнталізму: соціокультурні репрезентації іншого: автореф. дис. ... канд. філософ. наук : 09.00.03 / Р. Р. Височанський ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2011. — 12 с. — укp.

Наведено історико-філософський та соціокультурний аналіз дискурсу орієнталізму. Орієнталізм - пізнавальна, культурно-смислова дискурсивна єдність, що в західноєвропейському культурому середовищі репрезентує комплекс знань, уявлень, кривотлумачень та стереотипів про різноманітні артефакти східних культур. У найвідомішій експлікації, автором якої є американський дослідник Е. Саїд, орієнталізм тлумачиться як владний дискурс, що специфічно відображає тип гуманітарного (канонічного) знання про Схід (Іншого). В дискурсі орієнталізму стимульовано й узагальнено характеристики незахідних цивілізацій, які як уявлення про Іншого експлікують у правилах щоденного слововжитку дію культурної сили європейського самопізнання. Головні зусилля критики, яка аналізує феномен орієнталізму, становлять спробу перегляду канону репрезентації Іншого в західній культурі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю6*327.01 + Ю223.32
Шифр НБУВ: РА380658 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
3.

Олександренко І.В. 
Іноземний капітал в структурі джерел фінансування інвестиційних ресурсів регіону: автореф. дис... канд. екон. наук : 08.00.05 / І.В. Олександренко ; Луц. нац. техн. ун-т. — Луцьк, 2009. — 21 с. — укp.

Обгрунтовано шляхи вирішення проблеми формування інвестиційних ресурсів регіону у процесі залучення іноземного капіталу, що дозволить забезпечити збільшення обсягів його інвестиційної діяльності за умов відсутності внутрішніх джерел її фінансування. Розкрито зміст поняття інвестиційних ресурсів регіону, удосконалено їх класифікацію, визначено джерела формування. Проаналізовано вплив іноземного капіталу на соціально-економічний розвиток регіону, в який залучено іноземні інвестиції. З використанням розробленого методичного інструментарію проаналізовано й оцінено стан забезпечення регіонів інвестиційними ресурсами, охарактеризовано джерела фінансування інвестиційного процесу у регіонах України. Сформовано підхід щодо вибору типу стратегії залучення іноземного капіталу у регіони України. Розроблено модель прогнозування та планування обсягів надходжень іноземних коштів на Волинь. Проведено комплексне моделювання впливу залучених прямих іноземних інвестицій на економічний розвиток регіону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У049(4УКР-4ВОЛ) 60-56 + У9(4УКР-4ВОЛ)0-56 +
Шифр НБУВ: РА367225

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Григорович О.В. 
Комплексоутворення органічних краунвмісних люмінофорів з іонами лужноземельних металів в основному і збудженому стані: Автореф. дис... канд. хім. наук: 02.00.04 / О.В. Григорович ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2000. — 19 с. — укp.

Вивчено будову, спектрально-флуоресцентні та кислотно-основні властивості, процеси комплексоутворення з іонами магнію, кальцію та барію, можливість використання як флуоресцентні зонди похідних 3-гідроксифлавона і дибензальциклопентанона. Встановлено, що всі досліджені сполуки утворювали з іонами лужноземельних металів комплекси за участю тільки атома кисню карбонільної групи. Похідні 3-гідроксифлавона залежно від радіуса іона металу утворили комплекси різних типів за участю або без участі 3-гідроксигрупи. Біфункціональні азакраун-похідні зв'язали іони металів у декілька стадій, причому їх послідовність для різних іонів бауа різною. Під час фотозбудження комплекси за азакраун-циклом руйнувалися. Швидкість фотодисоціації металокомплексу залежить від міцності зв'язку іона металу з атомом азоту: іон магнію найбільш міцно зв'язаний з азакраун-циклом, внаслідок чого швидкість фотовикиду в комплексів з іонами магнію найменша.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Г461.315
Шифр НБУВ: РА312346 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
5.

Олександренко В.П. 
Механохімія і реологія зносостійкості механічних трибосистем: Автореф. дис... д-ра техн. наук: 05.02.04 / В.П. Олександренко ; Хмельниц. нац. ун-т. — Хмельниц., 2006. — 35 с. — укp.

У контексті дисипативної природи явищ, що ініціюються зовнішнім навантаженням, комплексно розглянуто механічні реакції та реологічні процеси контактної взаємодії та їх вплив на триботехнічні характеристики сполучених поверхонь. Установлено взаємозв'язок між проявом механічних і фізико-хімічних релаксаційних процесів і швидкісно-навантажувальними та температурними умовами динамічного контактування за однонаправленого та реверсивного (фреттинзі) тертя. Наведено механіко-хімічну модель процесу тертя та зношування. Вивчено вплив фреттинг-корозії на чутливість сталі та корозійного розтріскування. Досліджено ефективність існуючих та запропоновано нові методи обробки поверхонь тертя та регулювання газовмісту рідинного середовища з метою підвищення зносостійкості та тривалості міцності металів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: К413.1 +
Шифр НБУВ: РА345980

Рубрики:

      
6.

Григорович Г.О. 
Невротичні розлади у працівників вугільної галузі (клініка, діагностика, принципи відновної терапії і профілактики): Автореф. дис... канд. мед. наук: 19.00.04 / Г.О. Григорович ; Харк. мед. акад. післядиплом. освіти. — Х., 2007. — 20 с. — укp.

На підставі результатів комплексного вивчення структури невротичних розладів і проведеної ідентифікації клінічної феноменології у працівників вугільної галузі, визначено клінічні та діагностичні особливості, а також розроблено принципи диференційованої відновлювальної терапії. Найбільш частими розладами психічної сфери даних працівників є гостра реакція на стрес (F 43.0) - 32,3 %, тривожно-фобічні (F 40) - 24,0 %, соматоформні розлади (F 45) - 23,6 %. За цього для працівників підземних виробіток найбільш характерними є гостра реакція на стрес (32,3 %) і тривожно-фобічні розлади (24,0 %), для допоміжного персоналу - соматоформні розлади (23,6 %) і генералізований тривожний розлад (15,0 %). Для всіх хворих характерний підвищений рівень реактивної й особистісної тривожності. Виявлено високий рівень інтраверсії та нейротизму. За типами організації особистості 59,8 % становили особи з сенситивною та психоастенічною організацією, 19,6 % - з істероїдною, 13,1 % - з ригідною, 7,5 % - з іпохондричною та нав'язливою. Розроблено комплексну систему мультимодальної психотерапії та психологічної корекції непсихотичних розладів невротичного реєстру у працівників вугільної промисловості, грунтуючись на головних патогенетичних механізмах їх формування, що дозволяє поліпшити показники медичної та соціальної ефективності. Установлено високу ефективність застосування гіпносугестивної, когнітивної й особистісно-орієнтованої психотерапії за їх сполучення з метою проведення комплексного лікування зазначених розладів, а саме - у 78 % випадків у шахтарів і у 82 % - працівників наземного персоналу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р645.093.3 + Р123.506.1 +
Шифр НБУВ: РА349109

Рубрики:

      
Категорія: Релігія   
7.

Григорович 
Помісна православна церква як чинник становлення та розвитку української нації: автореф. дис... канд. філос. наук: 21.03.01 / Лілія Степанівна Григорович ; Національний ін-т стратегічних досліджень. — К., 2007. — 19 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.271-113.1
Шифр НБУВ: РА355676

Рубрики:

      
8.

Височанський 
Ріст і розвиток та біологічні особливості помісних телиць бурої карпатської породи: Автореф. дис... канд. с.-г. наук: 06.02.01 / Йосип Степанович Височанський ; УААН, Інститут розведення і генетики тварин. — с. Чубинське (Київська обл.), 1999. — 17 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: П60-338,022 + П603.9 бура карпатська
Шифр НБУВ: РА303583

Рубрики:

      
9.

Олександров Ю.М. 
Саморегуляція як чинник психологічного благополуччя студентської молоді: автореф. дис. ... канд. психол. наук : 19.00.01 / Ю.М. Олександров ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2010. — 19 с. — укp.

Уперше запропоновано інтегративно-особистісну модель саморегуляції, характерною ознакою якої є введення блоку інтеграції та прийняття рішення. Уточнено наукові уявлення щодо змісту поняття, структури та механізму психологічного благополуччя, розглянуто його основні аспекти (ресурсний, процесуальний, результативний, структурний, оціночний). Розкрито сутність поняття та структуру особистісного потенціалу, визначено роль розуміння у блоці самовизначення. Проаналізовано взаємозв'язки системи саморегуляції та психологічного благополуччя. Виявлено, що система саморегуляції найбільше взаємопов'язана з ресурсним і результативним аспектами психологічного благополуччя. Розглянуто чинники та вияви різних рівнів основних складових психологічного благополуччя. Виділено характеристики, що відрізняють суб'єктів з високим, середнім і низьким рівнем задоволеності життям, а також показники психологічного благополуччя особистості й особистісного потенціалу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ю952.2 + Ю935.22-39
Шифр НБУВ: РА372467 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
10.

Григорович В. В. 
Удосконалення методів оцінки ефективності системи управління інфокомунікаційною мережею: автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.12.02 / В. В. Григорович ; Держ. ун-т інформ.-комунікац. технологій. — К., 2011. — 23 с. — укp.

Проведено аналіз сучасного стану мереж і послуг телекомунікацій, досліджено особливості управління інфокомунікаційними мережами на прикладі NGN, розглянуто стан і перспективи їх розвитку. Визначено вимоги, що пред'являються до систем управління інфокомунікаційними мережами. Для системи управління розроблено ситуаційну модель, яка включає: ідентифікацію переліку станів моделі та визначення можливостей переходів між станами; визначення умов, що активують переходи, та дій, які впливають на подальше поводження; аналіз ситуаційної моделі. Вдосконалено метод розрахунку ряду імовірнісно-часових характеристик системи управління NGN, що адекватно відображають процеси обміну інформацією між її вузлами й об'єктами управління. Розроблено алгоритм маршрутизації інфокомунікаційної мережі та методику структурного синтезу моделі контрольованого об'єкта за допомогою декомпозиції моделі. Проаналізовано механізми та представлено модель ситуаційного управління. Одержано загальні розрахункові співвідношення, які можна конкретизувати для кількісного оцінювання об'єктів інфокомунікаційних мереж будь-якої технології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: З884.16
Шифр НБУВ: РА382870 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

      
11.

Височанський В.Ю. 
Управління і регулювання факторами та наслідками курсової динаміки акцій: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.02.03 / В.Ю. Височанський ; Ужгород. нац. ун-т. — Ужгород, 2002. — 21 с.: рис. — укp.

Досліджено теоретичні та практичні питання природи звичайної акції як інструмента інвестицій, оцінки інвестиційної вартості та встановлено її ринкову ціну з зосередженням уваги на ролі учасників ринку у формуванні курсової динаміки акцій. На підставі статистичного аналізу економічних показників та історичних значень фондових індексів у США визначено позитивні кореляційні залежності між основними фондовими індексами та індексами цін, об'ємами продаж і чистими прибутками корпорацій, ВВП та індексом вартості робочої сили. Доведено позитивну реакцію ринка акцій на зменшення ставки федеральних фондів Федеральної Резервної Системи. Розглянуто головні види аналізу курсової динаміки акцій та встановлено характер взаємодії її трендів у різних часових масштабах спостереження. За допомогою методик технічного аналізу розроблено інвестиційні системи та оцінено ефективність їх функціонування щодо головних еталонів результативності інвестицій. Запропоновано конкретні заходи для регулювання негативних наслідків курсової динаміки акцій щодо обмеження ризику збитків від інвестиційних операцій; можливостей впровадження розроблених методик аналізу та інвестиційних систем в Україні; удосконалення інформаційного забезпечення учасників вітчизняного фондового ринку.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(7США)262.293 +
Шифр НБУВ: РА322132

Рубрики:

      
12.

Височанський І. І. 
Удосконалення методів обслуговування та ремонту газових мереж з урахуванням енергетичних характеристик природного газу / І. І. Височанський. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертація присвячена розробленню сучасних підходів до експлуатації газових мереж середнього та низького тисків, що включають як покращення методики проведення етапу розрахунку мереж, так і їх експлуатації в питанні створення можливості визначення якісних характеристик природного газу через розроблений дослідний зразок установки визначення теплоти згорання природного газу в потоковому режимі. Основна ідея роботи полягає у встановлення закономірностей впливу енергетичних характеристик природного газу на характер протікання технологічних процесів в газових мережах середнього і низького тисків, які покликані вирішити проблеми, що супроводжують експлуатацію газових мереж середнього та низького тисків на сучасному етапі та сучасний стан засобів і методів контролю енергетичних параметрів природного газу.^UThe thesis is devoted to the development of modern approaches to the operation of gas networks of medium and low pressures, including both improving the methodology for conducting the grid calculation stage and their operation in the matter of creating the ability to determine the qualitative characteristics of natural gas using a prototype unit for determining the natural gas calorific value in a streaming mode. The main idea of the work is to establish patterns of influence of the energy characteristics of natural gas on the nature of the flow of technological processes in medium and low pressure gas networks, which are designed to solve the problems that follow the operation of medium and low pressure gas networks at the present stage and the current state of the means and methods of energy control, for controlling the natural gas energy parameters.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
13.

Медулич М. М. 
Динаміка гратки та ефекти електрон-фононної взаємодії в сегнетоелектриках типу Sn2P2S6 / М. М. Медулич. — Б.м., 2019 — укp.

Дисертаційна робота присвячена вивченню проявів ангармонізму динаміки гратки та електрон-фононної взаємодії в спектрах комбінаційного розсіювання світла, оптичних і діелектричних властивостях в кристалах типу Sn2P2S6 на основі аналізу експериментальних даних в рамках моделей поляронів малого радіусу та поляронних екситонів, стереоактивності неподіленої електронної пари та валентних флуктуацій для катіонів в кристалічних структурах, опису фазових діаграм та спектру флуктуацій спонтанної поляризації в моделі квантових ангармонічних осциляторів з триямним потенціалом.На основі першопринципних розрахунків у поєднанні з даними досліджень спектрів КРС, діелектричних властивостей, фото- та термолюмінесценції запропоновані моделі енергетичних діаграм, які пояснюють утворення електронних і діркових поляронів у сполуках Sn2P2S6 та Sn2P2Se6. Встановлено, що зумовлені диспропорціюванням зарядів катіонів фосфору валентні флуктуації, поряд зі суттєвою стереоактивністю неподіленої електронної пари катіонів олова Sn2+, відіграють важливу роль у формуванні сегнетоелектричного стану для кристалів Sn2P2S(Se)6 і визначають властивості квантового параелектричного стану при наявності слабко стереоактивних катіонів Pb2+ в кристалах Pb2P2S(Se)6. Встановлено, що для сегнетоелектрика Sn2P2S6 спостережувані за допомогою спектроскопії комбінаційного розсіювання світла температурна і тискова трансформації фононного спектру погоджуються з розрахованими в моделі ангармонічних квантових осциляторів з триямним локальним потенціалом температурною і тисковою залежностями спектрів флуктуацій псевдоспіна. Для шаруватих кристалів сегнетиелектриків CuInP2S(Se)6 прояви суттєвого фононного ангармонізму в температурній залежності спектрів комбінаційного розсіювання світла зумовлені ускладненою формою багатоямного потенціалу для флуктуацій спонтанної поляризації.^UThe dissertation is devoted to the study of the lattice dynamics anharmonicity and electron-phonon interaction manifestations in the Raman spectra, optical and dielectric properties of Sn2P2S6 type crystals, based on the analysis of experimental data within the framework of small-radius polaron models and polaronic excitons, the stereoactivity of electron lone pair and valence fluctuations for cations in crystalline structures, the description of phase diagrams and the spectrum of spontaneous polarization fluctuations in the model of quantum anharmonic oscillators with a three-well potential. It has been found out that due to the disproportionation of charges of phosphorus cations, the valency fluctuations, along with the stereoactivity of the lone electronic pair of tin Sn2+ cations, play an important role in the formation of the ferroelectric state for Sn2P2S(Se)6 crystals and determine the properties of the quantum paraelectric state in the presence of weakly stereoactive cations Pb2+ in crystals Pb2P2S(Se)6. It has been established that for ferroelectric Sn2P2S6 observed by Raman scattering temperature and pressure transformations of the phonon spectrum agree with the predicted by model of anharmonic quantum oscillators with a three-well local potential temperature and pressure dependences of pseudospin fluctuations spectra. For layered crystals of CuInP2S(Se)6 ferroelectrics, the manifestation of essential phonon anharmonicity in the temperature dependence of the Raman scattering spectra are preconditioned by the complicated form of the multi-valued potential for the fluctuations of spontaneous polarization.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
14.

Ганзюк А. Л. 
Підвищення зносостійкості трибосистем в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів / А. Л. Ганзюк. — Б.м., 2020 — укp.

У дисертації вирішена науково-технічна задача підвищення зносостійкості трибосистем номінально-нерухомих з'єднань в умовах малоамплітудного фретингу із застосуванням легкоплавких сплавів з урахуванням оточуючого середовища. Запропоновано аналітичну залежність для визначення величини енергії, яка витрачається на збільшення густини дислокацій в одиничному об'ємі і визначається по різниці густини дислокацій до та після фретингу. На основі принципів нерівноважної термодинаміки (незворотних процесів) запропоновані нові теоретичні уявлення фізико-хімічної механіки фрикційного контакту, що стосується природи і взаємовпливу процесів, які викликають фретинг-корозію металів. Запропоновано модель динамічної поведінки трибосистеми на основі методу математичного моделювання та комп'ютерної симуляції. Експериментально встановлено, що внаслідок фретингу змінюється відносний елементний склад взаємодіючих поверхонь. Експериментально встановлено, що зношування матриці, при введенні в зону контакту легкоплавкого сплаву, починається лише після 0,15х106N до 0,3х106N циклів, і зносостійкість при фретингу пари тертя матеріалів, що досліджувались збільшується в 2-3 рази. Запропоновано рекомендації по боротьбі із ФП у номінально-нерухомих з'єднаннях деталей машин, технологію і конструкцію обладнання для нанесення легкоплавкого сплаву (Bi-Sn-Pb-Cd) на поверхні номінально-нерухомих з'єднаних деталей машин.^UThe scientific and technical tasks of increase of wearproofness of tribosystems nominally immobile connections in the conditions of littlepeak fretting with application of fusible alloys taking into account an environment are solved in the dissertation. In theory, from positions of physical chemistry of solid, it is investigated experimentally that an application of soft coverages on the basis of lead, tin, cadmium which have low resistance of fluidity and ability to change the coefficient of friction on contacting surfaces and also can take in certain part of energy of vibration is a perspective direction against FP in nominally immobile connections of details of machines. On the basis of principles of non-equilibrium thermodynamics (irreversible processes) new theoretical presentations of physical and chemical mechanics of friction contact, that touches nature and reciprocally of processes that cause the frettage of metals, are offered. The evolutional model of dynamic conduct of tribosystem is offered on the basis of method of mathematical design and computer simulation. Experimentally mode of dynamic clutch-slippage for FP, as the most dangerous from point of maximal friction and oscillation activity in a contact. It is investigated that relative element composition of interactive surfaces changes as a result of fretting. Moreover, it is investigated that the wear of matrix, at introduction to the area of contact of fusible alloy, begins only after 0,15х106N to the 0,3х106N cycles, and the wearproofness of pair of friction at fretting of the probed materials is increased in 2-3 times. Recommendations against FP in nominally immobile connections of details of machines, method, technology and construction of equipment, for causing of fusible alloy (Bi-Sn-Pb-Cd) on-the-spot nominally immobile the united details of machines are offered.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
15.

Любачко В. Ю. 
Тепловий транспорт та фазові переходи у фосфорвмісних халькогенідах ММ′P2(S,Se)6 (M, M′ = Cu, Ag, In, Bi, Sn, Pb) / В. Ю. Любачко. — Б.м., 2020 — укp.

Дисертаційна робота присвячена дослідженню впливу катіонного та аніонного заміщення атомів на термодинамічні властивості фосфоровмісних халькогенідних кристалів (Cu,Ag)+(In,Bi)3+P2(Se,S)6 та Sn(Pb)2P2S(Se)6 у широкій температурній області та в околі структурних фазових переходів із застосуванням методики фотопіроелектричної калориметрії змінного струму. Вперше одержані температурні залежності теплової дифузії та теплопровідності шаруватих кристалів M1+M3+P2(Se,S)6 (M1+ = Cu, Ag; M3+ = In, Bi). Питома теплоємність шаруватих кристалів визначена з фононних спектрів та густин фононних станів, які були розраховані на основі теорії збурень функціоналу густини. Досліджено вплив часткового заміщення олова на свинець та германій на температурні залежності теплової дифузії у твердих розчинах (PbySn1-y-z Gez)2P2(SexS1-x)6. Проаналізована діаграма температура – концентрація для змішаних кристалів системи Sn(Pb)2P2S(Se)6 у рамках комбінованої моделі BEG – ANNNI в околі трикритичної точки Ліфшиця.^UThe dissertation is devoted to the complex study of the influence of cationic and anionic atoms substitution on thermodynamic properties of (Cu,Ag)+(In,Bi)3+P2(Se,S)6 and Sn(Pb)2P2S(Se)6 phosphorous chalcogenide crystals in a wide temperature range, and, especially, in the vicinity of the structural phase transitions by means of ac photopyroelectric calorimetry in the standard back-detection configuration. For the first time, the temperature dependencies of thermal diffusivity and thermal conductivity of M1+M3+P2(Se,S)6 (M1+ = Cu, Ag; M3+ = In, Bi) layered crystals. Heat capacity of layered crystals have been calculated through the evaluation of the phonon spectra using density-functional perturbation theory, and, through the combination of both variables. The effect of lead and germanium partial substitution in (PbySn1-y-zGez)2P2(SexS1-x)6 solid solutions on temperature dependencies of thermal diffusivity has been studied. A temperature-concentration phase diagram for Sn(Pb)2P2S(Se)6 mixed crystals in the vicinity of the tricritical Lifshitz point within the framework of the combination of Blume-Emery-Griffith – ANNNI model was analyzed.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
16.

Височанська М. Я. 
Еколого-економічні засади розвитку аграрного сектору економіки в умовах транскордонного співробітництва / М. Я. Височанська. — Б.м., 2021 — укp.

У дисертаційній роботі досліджено теоретико-методологічні аспекти еколого-економічних засад розвитку аграрного сектору на прикордонних територіях з урахуванням різних факторів його розвитку та розкрито зміст дефініцій транскордонного співробітництва в аграрному секторі економіки прикордонних територій.Доведено важливість раціонального використання природних ресурсів та збереження охорони навколишнього середовища як одного зі складових екологічної, економічної та соціальної агроекологічної безпеки в умовах транскордонного співробітництва. Визначено сутність еколого-економічних засад розвитку аграрного сектору в умовах транскордонного співробітництва як процес упорядкування еколого-економічної співпраці, що визначає обмеження для суб'єктів аграрного господарювання, а також запобігання екологічним загрозам навколишньому природному середовищу через перехід до раціонального природокористування, збереження агроекосистем із застосуванням організаційно-економічного механізму та відповідних блоків інструментів і важелів.Розроблено та науково обґрунтовано інформаційне забезпечення таких складових еколого-економічних аспектів розвитку аграрного сектору економіки в умовах транскордонного співробітництва, як: обліково-аналітична інформаційна, планово-прогнозна інформаційна, нормативно-довідкова інформаційна, оперативно-технічна. Інформаційне забезпечення, на відміну від нинішнього, передбачає систему моніторингу показників навколишнього середовища, розроблення нових та вдосконалення наявних кадастрів природних ресурсів, розроблення автоматизованих баз даних про систему природокористування, довідкову агроекологічну інформацію, що видається уповноваженими органами державної влади, органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями, науковими установами, а також архівні дані про стан довкілля на прикордонних і транскордонних територіях регіонів.Розроблено методологічні підходи до дослідження еколого-економічних засад розвитку аграрного сектору, які передбачають сукупність теоретико-методичних положень, що забезпечують поетапність та обґрунтованість їх використання. На основі загальнонаукових досліджуваних методологічних аспектів розкрито поетапні характеристики низки наукових підходів до виявлення взаємовпливу еколого-економічних засад розвитку аграрного сектору та напрямів забезпечення еколого-економічної безпеки на транскордонних територіях по обидва боки кордону.Удосконалено методичний підхід до оцінювання рівня збалансованості економічного розвитку з екологічним станом природно-ресурсного потенціалу, використанням природних ресурсів аграрної галузі з позиції системного підходу. Встановлено, що доцільним є врахування основних елементів і особливостей функціонування двох підсистем – природної і господарської, а також формування дієвих особливостей екологічно збалансованої природно-господарської системи агросфери, визначення позитивних заходів та послаблення (ліквідація) негативних природних, еколого-економічних чинників впливу на її функціонування.Науково обґрунтовано напрями удосконалення організаційно-економічного механізму управління розвитком аграрного сектору економіки в контексті транскордонного співробітництва, що забезпечує коригування сільськогосподарської діяльності аграрного сектору на прикордонних територіях, дає змогу побудувати чітку стратегію взаємодії та балансу відносин у процесі транскордонного співробітництва. Визначено головні блоки інструментів і важелів (структурний, організаційний, інформаційний, ринково-орієнтований та важелі державного регулювання), які забезпечують ефективне регулювання та передбачають формування еколого-економічних відносин із країнами транскордонного співробітництва в системі ринкової економіки в аграрній галузі, передбачають вдосконалення вже наявних важелів і появи нових для забезпечення еколого-безпечного управління економічним розвитком аграрним сектором економіки природокористування на прикордонних територіях у процесі транскордонного співробітництва.^UThe dissertation researched the theoretical and methodological aspects of ecological and economic bases of the development of the agricultural sector in frontier territories taking into account various factors of its development and the revealed content of definitions of cross-border cooperation in the agricultural sector of the economy of border areas.The importance of rational use of natural resources and preservation of environmental protection as one of the components of ecological, economic, and social agro-ecological security in the conditions of cross-border cooperation proved. It is determined essence of ecological and economic bases of development of the agricultural sector in the conditions of cross-border cooperation as the process of streamlining of ecological and economic cooperation that defines restrictions for subjects of the agricultural economy, and also prevention of ecological threats to the environment by transitioning to the rational use of nature, preservation of agroecosystems with the use of organizational and economic mechanism and appropriate blocks of tools and levels.Developed and scientifically substantiated information support of components of ecological and economic aspects of the development of the agricultural sector of the economy in the conditions of cross-border cooperation, such as accounting-analytical information, planning-forecast information, normative-reference information, operative-technical. Information support, in contrast to the current one, provides a system of monitoring environmental indicators, development of new and improvement of existing cadastres of natural resources, development of automated databases on the nature management system, reference agroecological information issued by authorized state authorities, local governments, NGOs, research institutions, as well as archival data on the state of the environment in the border and cross-border areas of the regions.Methodological approaches to the research of ecological and economic principles of agricultural sector development had developed, which provide a set of theoretical and methodological provisions that ensure the phasing and validity of their use. Based on general scientific researched methodological aspects, the step-by-step characteristics of some scientific approaches to revealing of mutual influence of ecological and economic bases of development of agrarian sector opened and directions of ensuring ecological and economic security in cross-border areas on both sides of the border.The methodological approach to assessing the level of balance of economic development with the ecological state of natural resource potential, the use of natural resources of the agricultural sector from the standpoint of a systemic approach has improved. It is established that it is expedient to take into account the main elements and peculiarities of the functioning of two subsystems - natural and economic, as well as the formation of effective features of the ecologically balanced natural and economic system of the agrosphere, the definition of positive measures and the reduction (liquidation) of negative natural, environmental and economic factors influencing its functioning.Directions for improving the organizational and economic mechanism for managing the development of the agricultural sector of the economy in the context of cross-border cooperation, which ensures the adjustment of agricultural activities of the agricultural sector in border areas, allows building a clear strategy of interaction and balance in cross-border cooperation are scientifically substantiated. The main blocks of tools and levers (structural, organizational, informational, market-oriented, and levers of state regulation) identified, which provide effective regulation and provide for the formation of environmental and economic relations with countries of cross-border cooperation in the system of market economy in the agricultural sector, anticipate for the improvement of existing levers and the emergence of new ones to ensure environmentally safe management of economic development of the agricultural sector of the economy of nature management in border areas in the process of cross-border cooperation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 

      
17.

Шестакова Ю. В. 
Політико-правові засади парламентської етики в Україні: автореферат дис. ... д.філософ : 052 / Ю. В. Шестакова. — Б.м., 2023 — укp.

У дисертації вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в теоретичному та методологічному обґрунтуванні політико-правових засад парламентської етики в Україні та розробленні практичних рекомендацій щодо їх застосування в діяльності Верховної Ради України в цілому та народних депутатів України у їхній парламентській та позапарламентській діяльності.З’ясовано, що незалежно від часових проміжків, науковці зверталися до дослідження проблем етики, як до першооснови будь-яких суспільних відносин, у тому числі й у сфері парламентської діяльності, яка є невід’ємною частиною політики, а також – до дослідження парламентських процесів щодо поведінки і вчинків парламентарів й інших суб’єктів активної взаємодії в державі, а не лише з точки зору побудови структури і форм діяльності державних владних інституцій, зокрема парламенту.Уточнено зміст основних категорій парламентської етики – парламентська етика, етичний порядок парламентської діяльності, етичні норми парламентської діяльності, репутація парламентаря, інститут репутації парламентаря.Уточнено поняття «парламентська етика» як вид професійної етики, що регулює відносини, пов’язані з законотворчою і законодавчою діяльністю та включає в себе сукупність загальних і спеціальних (парламентських) етичних нормповедінки парламентарів, дотримання яких є обов’язковим при виконанні ними повноважень, визначених законодавством.^UThe dissertation solves an urgent and actual scientific task, which consists in the theoretical and methodological substantiation of the political and legal foundations of parliamentary ethics in Ukraine and the development of practical recommendations fortheir application in the activities of the Verkhovna Rada of Ukraine as a whole and people's deputies of Ukraine in their parliamentary and extra-parliamentary activities.It was found that, regardless of time intervals, scientists turned to the study of ethical problems, as the primary basis of any social relations, including in the sphere of parliamentary activity, which is an integral part of politics, as well as to the studyof parliamentary processes regarding behavior and actions of parliamentarians and other subjects of active interaction in the state, and not only from the point of view of building the structure and forms of activity of state power institutions, in particular theparliament.The content of the main categories of parliamentary ethics - parliamentary ethics, ethical order of parliamentary activity, ethical norms of parliamentary activity, reputation of a parliamentarian, institution of reputation of a parliamentarian - has been clarified.The concept of "parliamentary ethics" has been clarified as a type of professional ethics that regulates relations related to law-making and legislative activity and includes a set of general and special (parliamentary) ethical norms of behavior of parliamentarians,compliance with which is mandatory when they exercise their powers, defined by legislation.


Шифр НБУВ: 05 Пошук видання у каталогах НБУВ 
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського