Бази даних

Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Реферативна база даних (222)Книжкові видання та компакт-диски (301)Журнали та продовжувані видання (330)
Пошуковий запит: (<.>U=Р11(4УКР) к$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 23
Представлено документи з 1 до 20
...

      
1.

Чеканова Т.Д. 
Взаємодія адміністративних та політичних механізмів у системі управління охороною здоров'я: автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.Д. Чеканова ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — О., 2008. — 20 с. — укp.

Грунтуючись на системних і взаємодіючих зовнішніх і внутрішніх зв'язках, вивчено багатовимірні суб'єкти й об'єкти управління охороною здоров'я, визначено механізми покращання їх функціонування. Здійснено науковий аналіз адміністративних, політичних та інших механізмів, альтернативних напрямів подальшого розвитку системи управління охороною здоров'я. Наведено теоретичні обгрунтовані та доведені на практиці рекомендації щодо використання позитивного зарубіжного та надбань національного досвіду щодо вдосконалення та застосування якісно нових засобів управлінського впливу на цю галузь. Розкрито суть співвідношення механізмів політичного й адміністративного управління. Визначено необхідність поєднання політики й управління на вищих адміністративних посадах. Наголошено на доцільності дискутування не про розмежування, а про потребу перетинання сфери політики та сфери адміністративного регулювання, оптимальної взаємодії адміністративних і політичних механізмів управління сферою охорони здоров'я. Наголошено на значущості впливу зміни структури органів управління, змісту діяльності за умов реформування політико-адміністративної системи. Запропоновано концепцію, методику та методологію постійного підвищення ефективності управління охороною здоров'я на регіональному рівні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к21 + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА358803

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
2.

Кризина Н.П. 
Державна політика України в галузі охорони здоров'я: механізми формування та реалізації: автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.П. Кризина ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2008. — 36 с. — укp.

Визначено теоретико-методологічні основи формування та реалізації державної політики України в галузі охорони здоров'я, розроблено її інформаційно-аналітичну модель. З використанням системного підходу опрацьовано дану модель, яка передбачає наявність певних елементів, а саме: комплексного аналізу показників здоров'я населення, зокрема, показників психічного здоров'я; регіональних особливостей території України; можливостей ресурсного (фінансового та кадрового) забезпечення, належного правового регулювання медичної діяльності; результатів наукових досліджень даної проблеми; активної участі громадських організацій у формуванні та проведенні експертизи державної політики; врахування зарубіжного досвіду. Розкрито суть поняття "державна політика у галузі охорони здоров'я" - стратегію і тактику політичного курсу, взаємопов'язаного з діяльністю держави щодо збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров'я, а також соціального благополуччя населення України як найважливішої складової її національного багатства, втілені у законодавстві країни та які мають прояв у забезпеченні розвитку людського потенціалу українського народу. За результатами дослідження сформульовано практичні рекомендації для органів державного управління.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА360617

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
3.

Карамишев Д.В. 
Державне регулювання інноваційних процесів у системі охорони здоров'я: Автореф. дис... д-ра наук держ. упр.: 25.00.02 / Д.В. Карамишев ; Донец. держ. ун-т упр. — Донецьк, 2007. — 36 с. — укp.

Розроблено методологічні засади технологізації стратегічного управління та концептуальні положення інноваційних перетворень системи охорони здоров'я. Запропоновано сценарій інноваційного прориву як визначального типу розвитку відповідної системи за сучасних умов. Розкрито сутність інноваційних перетворень у системі охорони здоров'я на базі формалізації процесів у складних ієрархічних системах. Здійснено типологізацію та класифікацію інноваційних процесів за зовнішніми ознаками для їх подальшого регулювання. Обгрунтовано нову концепцію інноваційних перетворень системи охорони здоров'я, в якій, на відміну від існуючої, передбачено перехід від принципу соціальної орієнтації до соціального спрямування та впровадження нововедень за допомогою нових підходів і засобів її реалізації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА351956

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
4.

Антонюк С.А. 
Державне регулювання розвитку приватного сектора в охороні здоров'я України на регіональному рівні: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / С.А. Антонюк ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Здійснено науково-теоретичне обгрунтування реалізації державного регулювання приватного сектору в охороні здоров'я України на регіональному рівні. На підставі системного підходу досліджено стан приватного сектору даної галузі, його функціонування та розвиток за ринкових умов, державне регулювання цієї сфери у період запровадження Україною європейських стандартів щодо надання медичної допомоги. Проаналізовано організаційно-правові форми та процесуальні аспекти державного регулювання розвитку приватного сектору у зазначеній галузі на регіональному рівні. Запропоновано шляхи вдосконалення державного управління системою й організаційно-правовими формами підготовки молодших медичних спеціалістів як важливої складової регулювання розвитку приватного сектору в охороні здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Х839(4УКР)901.41 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА344840

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
5.

Мєзєнцева Н. Б. 
Державне регулювання суспільних відносин в галузі охорони здоров'я України: історичні та правові аспекти: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / Н. Б. Мєзєнцева ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Розкрито генезис становлення та розвитку державного регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України та встановлено його періодизацію: регламентація лікарської діяльності в Київській Русі та гетьманській українській державі (X ст. - перша половина XVII ст.); правове забезпечення медичної діяльності в часи перебування України у складі Російської й Австро-Угорської імперій та Польщі (друга половина XVII ст. - 1917 p.); юридична регламентація охорони здоров'я України в радянський період (1917 - 1991 pp.); державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я України (1991 p. - кінець 2007 p.). Розроблено та запропоновано кваліфікаційні вимоги до сучасного фахівця в галузі медичного права, в основу яких покладено принцип медико-правового удосконалення знань і навичок впродовж всієї професійної діяльності, а також передбачено цілеспрямований вплив на формування у даної категорії спеціалістів професіоналізму, культури професійної діяльності, особистісного професійного потенціалу, готовності до прийняття стандартів суспільної поведінки шляхом розробки й ефективного використання відповідних компетенцій. Обгрунтовано сутність і сформульовано дефініції понять "державне регулювання суспільних відносин у галузі охорони здоров'я", "державне регулювання медичної діяльності" та "медична помилка" шляхом дослідження історичних і науково-теоретичних підходів щодо їх тлумачення у вітчизняній літературі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА381178 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
6.

Солоненко Н.Д. 
Державне управління перебудовою галузі охорони здоров'я в умовах обмежених ресурсів в Україні: Автореф. дис... канд. наук з держ. упр.: 25.00.02 / Н.Д. Солоненко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2004. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади удосконалення механізмів державного керування перебудовою галузі охорони здоров'я за умов обмежених ресурсів в Україні та розроблено практичні рекомендації щодо їх упровадження як реальних об'єктів державного управління. Висвітлено роль їх системної взаємодії у підвищенні ефективності діяльності галузі за умов постіндустріальної ринкової економіки. Теоретично узагальнено та практично обгрунтовано необхідність урахування суспільних потреб під час визначення основних завдань державної політики та державного керування перебудовою галузі охорони здоров'я за умов обмежених ресурсів в Україні. Визначено механізми державного управління перебудовою даної галузі, зокрема, фінансування (формування сукупного бюджету галузі), організація системи охорони здоров'я, розмежування функцій розпорядника коштів і суб'єктів надання медичної допомоги, методів оплати виробників у даній сфері, державного регулювання та соціального маркетингу. Запропоновано та теоретично обгрунтовано напрями вдосконалення окремого механізму державного керування та взаємодії механізмів з метою розробки довгострокової науково обгрунтованої стратегії перебудови системи охорони здоров'я в Україні на сучасному етапі суспільних відносин.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА332161

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
7.

Григорович В. Р. 
Державне управління процесами підготовки та прийняття управлінських рішень у системі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / В. Р. Григорович ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2011. — 20 с. — укp.

У дослідженні узагальнено та вирішено актуальне наукове завдання, що полягає в розробці теоретико-методологічних засад удосконалення державного управління процесами підготовки та прийняття стратегічних управлінських рішень у системі охорони здоров'я України. Обгрунтовано започаткування в регіональних і загальнодержавних стратегічних програмах розвитку охорони здоров'я розвиток в Україні персоналізованої медицини та лікування рідкісних захворювань. Проведено всебічний аналіз сучасного стану можливості впровадження бюджетно-страхової моделі загальнообов'язкового державного соціального медичного страхування та підгрунтя для її нормативно-правового забезпечення. Запропоновано підхід до дослідження складових комплексного механізму державного управління системою охорони здоров'я з використанням таких методів, як системний підхід, статистичний аналіз, стратегічне планування та прогнозування, індикативне планування. Розроблено та запропоновано сучасну управлінську модель системи формування, прийняття та контролю рішень щодо суспільного здоров'я та обсягів медичної допомоги населенню з урахуванням зворотного зв'язку за результатами постійного моніторингу громадської та експертної думки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА382516 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
8.

Перетяка О.П. 
Державне управління реформуванням системи охорони здоров'я (на прикладі Луганської області): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / О.П. Перетяка ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Науково обгрунтовано концепцію реформування галузевого управління на регіональному рівні. Розроблено перспективну програму розвитку та реорганізації охорони здоров'я Луганщини. Відпрацьовано практичну модель медикаментозного забезпечення працівників підприємства з використанням страхових механізмів. Визначено проблеми реформування державного управління галуззю. Проаналізовано стан населення промислового регіону, діяльність і фінансування галузевих закладів. Запропоновано шляхи трансформації системи управління та реорганізації медичної допомоги в регіоні. Проведено організаційний експеримент щодо запровадження практичної моделі (лікарняної каси), спрямованої на вирішення проблеми забезпечення ліками населення з використанням страхових механізмів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР-4ЛУГ)14 + Р11(4УКР) к + У9(4УКР)49:Р11 + У9(4УКР-4ЛУГ)49:Р11
Шифр НБУВ: РА313674 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
9.

Авраменко Н. В. 
Державне управління системою охорони здоров'я на регіональному рівні: автореф. дис. ... д-ра наук з держ. упр. : 25.00.02 / Н. В. Авраменко ; Класич. приват. ун-т. — Запоріжжя, 2011. — 36 с. — укp.

Узагальнено теоретико-методологічні напрацювання в галузі державного управління соціальним розвитком, уточнено понятійний апарат і виділено відповідні державні механізми управління системою охорони здоров'я на регіональному рівні. Запропоновано концептуальну модель організаційно-економічного механізму державного управління ресурсним потенціалом системи охорони здоров'я на регіональному рівні. Обгрунтовано необхідність розробки Медичного кодексу України. Розроблено регіональну структурну модель управління інноваційним процесом у системі охорони здоров'я. Запропоновано системний підхід до реформування системи охорони здоров'я та механізму її фінансового забезпечення. Узагальнено науково-методологічні підходи до розробки Концепції розвитку системи охорони здоров'я в Україні. Виділено ресурсний потенціал системи охорони здоров'я. Обгрунтовано доцільність використання програмно-цільового підходу в управлінні системою охорони здоров'я. Запропоновано виділення цільових програм у галузі охорони здоров'я за класифікаційними ознаками. Розкрито взаємозв'язок вирішення медико-соціальних і регіональних проблем.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА380566 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
10.

Стрельченко О.Г. 
Заохочення як метод управління у сфері охорони здоров'я: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.07 / О.Г. Стрельченко ; Київ. нац. ун-т внутр. справ. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Виокремлено засадничі ідеї діяльності сфери охорони здоров'я України. Наведено дефініції "стимулювання як метод управління", "заохочення як метод управління", "працівник охорони здоров'я", "особливі заслуги", "народний лікар", "заохочувальне (нагороджувальне) діяння", "заохочувальне провадження", "провадження щодо заохочення у сфері охорони здоров'я", "порядок (правила) заохочення". Проаналізовано систему заохочень у сфері охорони здоров'я. Увагу приділено системі заохочень взагалі та заохоченням працівників у даній сфері.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)14 п + Х879(4УКР)824 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА360178

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
11.

Шевчук Л.Т. 
Медико-соціальні основи використання трудового потенціалу в Україні: Автореф. дис... д-ра екон. наук: 08.09.01 / Л.Т. Шевчук ; НАН України. Ін-т регіон. дослідж. — Л., 2005. — 46 с. — укp.

Розроблено новий напрямок наукового дослідження використання трудового потенціалу за умов врахування медико-соціальних засад і положень нової парадигми економічної науки. Запропоновано нові підходи до прогнозування регіонального трудовикористання, базуючись на стратегії соціально-економічного розвитку регіонів. Створено нову термінологію (соціально-економічне, а також трудове мотиваційне поле регіону, трудові мотиваційні хвилі, медико-соціальний каркас території). Запропоновано модель аналізу та прогнозу використання трудового потенціалу, що враховує медико-соціальні основи за умов трансформації економіки. Сформульовано концепцію медико-соціального каркасу території та досліджено особливості впливу геополітичних і соціально-економічних чинників на його формування. Розроблено теорію трудового мотиваційного поля. Розроблено методику визначення величини трудового потенціалу та рівня її використання. Обгрунтовано напрямки регіонального трудовикористання з врахуванням медико-соціальних засад у контексті найближчої та більш віддаленої перспектив у межах стратегій соціально-економічного розвитку регіонів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)240 + Р11(4УКР) к4 +
Шифр НБУВ: РА337595

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
12.

Буравльов Л. О. 
Механізми державного регулювання приватного сектора в галузі охорони здоров'я України: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Л. О. Буравльов ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Встановлено, що одним з принципів реформування системи охорони здоров'я є розвиток економічних відносин багатоукладної системи охорони здоров'я, тобто створення поряд із державною безоплатною системою охорони здоров'я розвинутого приватного сектора. З'ясовано, що лікувально-профілактичні заклади, які належать до недержавного сектора, мають різний організаційно-правовий статус і найчастіше виступають у формі товариств з обмеженою відповідальністю, акціонерних товариств, індивідуальних приватних підприємств. Таким чином, приватна система охорони здоров'я - це сукупність об'єктів охорони здоров'я, що здійснюють приватну медичну діяльність, тобто діяльність з надання медичної допомоги суб'єктів приватної системи охорони здоров'я. Приватні медичні організації - це комерційні та некомерційні організації, майно яких перебуває в приватній та інших, крім державної, формах власності. Уточнено дефініції окремих понять, які утворюють категорійно-понятійний апарат державного регулювання у сфері охорони здоров'я, зокрема: "державне регулювання приватного сектора охорони здоров'я"; "професійний лікарський ризик"; "обгрунтований професійний лікарський ризик". Обгрунтовано доцільність удосконалення нормативно-правової бази щодо регулювання приватного сектора системи охорони здоров'я в Україні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА379980 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
13.

Загородній В.В. 
Механізми державного регулювання реформуванням системи охорони здоров'я (на матеріалах м.Києва): Автореф. дис... канд. наук з держ. управління: 25.00.05 / В.В. Загородній ; Укр. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2001. — 17 с.: рис. — укp.

Проаналізовано реалізацію механізмів державного регулювання системою охорони здоров'я регіонального рівня в період її реформування. Досліджено діяльність системи охорони здоров'я, а також стан здоров'я населення та демографічні показники в Києві. Зроблено статистичний аналіз цих показників, а також розраховано фонові ризики виникнення захворювань та смертності. На підставі одержаних результатів побудовано структуру впливу механізмів державного регулювання на регіональному рівні на систему охорони здоров'я столиці. Запропоновано новий підхід до формування мети державного регулювання системою охорони здоров'я Києва.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР-2К)14 + У9(4УКР)49:Р11 + У9((4УКР-2К)49:Р11
Шифр НБУВ: РА313659 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
14.

Маншилін К.М. 
Моделювання процесів управління в медичних установах в умовах переходу до ринку: Автореф. дис... канд. екон. наук: 08.03.02 / К.М. Маншилін ; Донец. нац. ун-т. — Донецьк, 2004. — 17 с. — укp.

Розроблено систему управління медичною установкою (СУМУ) за умов трансформаційної економіки. З використанням принципів адаптивного підходу запропоновано концептуальну модель СУМУ з метою підвищення ефективності та гнучкості функціонування медичної установи (МУ). На підставі методу системної динаміки створено економіко-математичну модель управління обмеженими фінансовими ресурсами МУ для визначення необхідних обсягів її фінансування за умов невизначеності. З використанням нейронних мереж і методів теорії вибору рішень розроблено комплекс економіко-математичних моделей прийняття рішень під час вибору методів лікування з метою підвищення ефективності процесу постановки діагнозу та вибору способів лікування з урахуванням обмеженості фінансових ресурсів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: У9(4УКР)49:Р11 + Р11(4УКР) к4 +
Шифр НБУВ: РА328553

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
15.

Шипко А.Ф. 
Модернізація функцій органів місцевого самоврядування у сфері охорони здоров'я населення: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.04 / А.Ф. Шипко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2010. — 20 с. — укp.

Визначено, що органи місцевого самоврядування здійснюють свою діяльність з управління системою охорони здоров'я на основі традиційних і модернізованих функцій. Встановлено, що здоров'язберігальна парадигма діяльності обласної ради з управління системою охорони здоров'я має грунтуватися на нових підходах. Доведено, що реалізація здоров'язберігальної функції обласної ради передбачає запровадження заходів, серед яких розробка системи аналізу та контролю чинників, що впливають на стан здоров'я населення області, санологічна, здоров'язберігальна діяльність постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров'я населення, удосконалення нормативно-правової та методичної бази системотвірної діяльності обласної ради у сфері охорони суспільного здоров'я, формування здоров'язберігальної компетенції державних службовців всіх рівнів державного управління та посадових осіб місцевого самоврядування, що забезпечить формування санологічного, здоров'язберігального типу мислення та стійкої мотивації до вирішення питань збереження та покращання стану здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)011.2-97:Р + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА371495 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
16.

Зіменковський А.Б. 
Наукове обгрунтування концептуальної моделі управління якістю в охороні здоров'я України шляхом системного розвитку медичної стандартизації: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / А.Б. Зіменковський ; Нац. мед. акад. післядиплом. освіти ім. П.Л.Шупика. — К., 2007. — 34 с. — укp.

Науково обгрунтовано механізми оцінки якості й алгоритм проведення моніторингу системи медичної стандартизації як технології управління якістю у галузі охорони здоров'я. На галузевому рівні розроблено програми розвитку якості та клінічної формації. Встановлено незалежні універсальні індикатори оцінки якості системи охорони здоров'я на основі вперше застосованої методології SWOT-аналізу, що передбачає вивчення гарантій, стандартів та задоволеності населення, які можуть бути уніфіковані з показниками розвинутих країн. Запропоновано методику аудиту якості лікувального процесу з використанням доказової медицини. Визначено механізми впливу на досягнення максимальної якості медичної допомоги (ЯМД) за умов мінімальних витрат, які базуються на використанні доказової медицини та формулярної системи. Показано роль і місце клінічного провізора в поліпшенні ЯМД та медичній стандартизації. Обгрунтовано науково-методичні та кадрово-дидактичні засади створення кафедри нового типу з використанням принципів медичної стандартизації. Розроблено концептуальну модель управління якістю у галузі охорони здоров'я України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР)0 + Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА351979

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
17.

Хунов Ю.А. 
Наукове обгрунтування стратегічних напрямів реформ охорони здоров'я на регіональному рівні: Автореф. дис. д-ра мед. наук: 14.02.03 / Ю.А. Хунов ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2003. — 46 с. — укp.

Виявлено особливості медико-демографічної ситуації, стану здоров'я різних груп населення регіону, з'ясовано його залежність від впливу комплексу екологічних, професійних, медичних та поведінкових чинників, зроблено прогноз динаміки медико-демографічних показників на перспективу. Досліджено обсяг і характер лікувально-практичної допомоги населенню регіону на різних рівнях управління, її якість і доступність, показники, що їх формують. Розраховано прогнозну потребу в кадровому забезпеченні регіональної системи охорони здоров'я та запропоновано заходи щодо його поліпшення. Визначено резерви підвищення ефективності управління регіональною системою охорони здоров'я та поліпшення фінансування медичної сфери шляхом запровадження багатоканальності фінансування. Науково обгрунтовано концептуальні підходи до формування регіональної політики у сфері охорони здоров'я, опрацьовано та впроваджено принципи стратегічного та програмно-цільового планування, доведено їх високу медичну, економічну та соціальну ефективність. Розроблено регіональну комплексну програму розвитку охорони здоров'я, що базується на партнерстві та міжсекторальній взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к +
Шифр НБУВ: РА328375

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
18.

Грузєва Т.С. 
Обгрунтування та розробка системи досягнення рівності в охороні здоров'я населення в сучасних умовах стратифікації суспільства: Автореф. дис... д-ра мед. наук: 14.02.03 / Т.С. Грузєва ; Нац. мед. ун-т ім. О.О.Богомольця. — К., 2004. — 39 с.: рис. — укp.

На підставі даних Всеукраїнського перепису 2001 р. установлено закономірності та тенденції формування популяційного здоров'я за умов соціально-економічної стратифікації суспільства. Виявлено особливості способу життя та відмінності в стані здоров'я груп населення з різним рівнем матеріального добробуту. Установлено закономірності впливу соціально-економічних, екологічних, поведінкових, медико-організаційних чинників на стан здоров'я населення. Визначено потреби різних груп населення в медичній та медико-соціальній допомозі. Науково обгрунтовано та розроблено систему досягнення рівності в охороні здоров'я з урахуванням правових, нормативних, організаційних, ресурсних та інформаційних компонентів. Розроблено модель соціально-гігієнічного моніторингу здоров'я населення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14 +
Шифр НБУВ: РА329254

Рубрики:

Географічні рубрики:

      
19.

Дейниховська К. А. 
Політичні стратегії як засіб удосконалення управління охороною здоров'я: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.01 / К. А. Дейниховська ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Харк. регіон. ін-т держ. упр. — Х., 2011. — 18 с. — укp.

Розглянуто актуальні теоретичні та практичні питання удосконалення державного управління сферою охорони здоров'я в Україні. Проаналізовано концептуальні підходи сучасних зарубіжних і вітчизняних вчених до визначення сутності та змісту формування та реалізації політичних стратегій як засобу ефективного розвитку галузі. Запропоновано шляхи реформування системи охорони здоров'я в Україні з урахуванням зарубіжного досвіду. На прикладі Франції, Великої Британії, Німеччини та інших розвинених країн описано сучасні моделі управління розвитком галузі, що можуть бути адаптовані до умов України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф015.24 + Р11(4УКР) к + Х819(4УКР)14
Шифр НБУВ: РА380111 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

      
20.

Пашков В.М. 
Проблеми господарсько-правового забезпечення відносин в сфері охорони здоров'я: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук : 12.00.04 / В.М. Пашков ; Нац. юрид. акад. України ім. Ярослава Мудрого. — Х., 2010. — 37 с. — укp.

Досліджено правову природу й особливості суспільних відносин у сфері здоров'я. Визначено поняття "медична діяльність" і "фармацевтична діяльність", а також суспільні відносини, що підлягають господарсько-правовому регулюванню. Встановлено підстави виникнення та функціонування господарських правовідносин у випадку медичного та фармацевтичного обслуговування. Розглянуто сутність та особливості медичних, аптечних і фармацевтичних закладів, виробників фармацевтичної продукції, запропоновано їх визначення. Досліджено питання щодо організаційно-господарських повноважень органів державної влади та місцевого самоврядування у сфері охорони здоров'я. Проаналізовано їх господарську компетенцію в даній сфері. Запропоновано, з метою внесення в Основи законодавства України про охорону здоров'я, дефініцію такого поняття як господарсько-правовий договір надання медичних послуг.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х839(4УКР)920.4: Р + Х819(4УКР)14 + Р11(4УКР) к
Шифр НБУВ: РА373538 Пошук видання у каталогах НБУВ 

Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського