Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (1052)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ЛОГІКО$<.>+<.>K=СЕМАНТИЧН$<.>+<.>K=АНАЛІЗ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 62
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Марсель, Габріель.
Homo viator [Електронний ресурс] / Габріель Марсель. - К. : Академія : Пульсари, 1999. - 320 с. - (Християнські філософи)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книжка містить кілька есе, в яких автор аналізує праці Ж.-П. Сартара, А. Камю, поетичні твори М. Рільке, досліджує різні етнічні та філософські проблеми. У своїй сукупності ці твори Габріеля Марселя дають уявлення про новий для флософії ХХ ст. підхід до проблем існування людини, який можна умовно назвати «філософією конкретності». Розрахована на викладацьку і студентську аудиторію та на всіх, хто цікавиться проблемами філософії.

Кл.слова:
проблеми філософії


   
Категорія: Соціологія   
2.

Clarke, Adele E..
Situational Analysis [Electronic resource] : grounded theory after the postmodern turn / Adele E. Clarke. - Thousand Oaks : SAGE Publications, 2005. - 400 p
Переклад назви: Ситуаційний аналіз: обґрунтована теорія після постмодерністського повороту

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Situational Analysis: Grounded Theory After the Postmodern Turn provides an innovative approach to grounded theory useful in a wide array of qualitative research projects. Extending Anselm Strauss’s ecological social worlds/arenas/discourses framework, this book offers researchers three kinds of maps that place an emphasis on the range of differences rather than commonalities, as found via the traditional grounded theory approach. These maps include situational, social worlds/arena, and positional maps.

Кл.слова:
екологія -- соціологія -- наукові дослідження


   
Тип видання: наукове видання   
3.

Базилевич, В. Д.
Інтелектуальна власність [Електронний ресурс] : креативи метафізичного пошуку / В. Д. Базилевич, В. В. Ільїн. - Київ : Знання, 2008. - 687 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Текст у форматі PDF 1.83 Мб


Спираючись на метафізичний підхід, досліджено проблему інтелектуальної власності. Власність розглянуто як невід’ємну складову всіх сфер життя людини. Поліфонія змістів інтелектуальної власності відображається крізь призму метафізичного аналізу, що дає змогу розкрити онтологічні, феноменологічні, аксіологічні та історико-правові аспекти власності. Для викладачів ВНЗ, науковців, аспірантів, студентів.

Кл.слова:
філософія економіки -- меркантилізм -- комерціалізація -- ліцензування


   
4.

Попович, M. B.
Істина. Правда. Життя. Думки небайдужої людини [Електронний ресурс] / M. B. Попович ; Інститут філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України. - Київ : [б. в.], 2010. - 428 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Збірник, вихід якого у світ приурочений до 80-річчя з дня народження директора Інституту філософії імені Г.С.Сковороди HAH України, академіка Мирослава Поповича, містить його публіцистичні статті, інтерв'ю, коментарі, опубліковані за часів незалежної України у засобах масової інформації, а також розміщених в Інтернеті. Не забуваючи про філософсько-культурологічний сенс, автор аналізує суспільно-політичні події у нерозривному сполученні ретроспекції та актуальності. Видання призначене для науковців, викладачів соціо-гуманітарних дисциплін, студентів та широкого загалу.

Кл.слова:
філософія -- онтологія -- культурологія


   
Тип видання: монографія   
5.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Історія поняття досвіду [Електронний ресурс] : монографія / М. А. Мінаков ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - К. : Парапан, 2007. - 380 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цю монографію присвячено історії вивчення досвіду і тих засобів, якими філософія намагалася його описати в ХІХ - ХХ ст. Аналізу піддано еволюцію поняття досвіду в межах західних філософських традицій, зокрема у критичній філософії Канта, філософії абсолюту Гегеля, неокантіанстві, прагматизмі, аналітичній філософії мови, феноменології та герменевтиці.

Кл.слова:
історія філософії -- історія науки


   
Тип видання: бібліографія   
6.


Бібліографія історії української філософії 1960-2005 рр. [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; упор. С. Кудра. - Київ : [б. в.], 2009. - 183 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У цій книзі під назвою “Бібліографія” подано якнайширший перелік журнальних статей, монографій, збірників текстів, бібліографічних довідників, що стосуються історії української філософії періоду 1960 – 2005 років. Цей період є доволі суперечливим, а інколи й трагічним, не лише в історії філософії, а й в історії України. Стосовно ж філософії, то тут ми можемо твердити про еволюційний перехід, чи стрибок, від ідеологічно зашорених схем у межах істмату і діамату до вільного мислення. Цей еволюційний стрибок припадає на роки набуття нашою країною незалежності, і говорити про нього можна доволі впевнено, спираючись на результати навіть попереднього аналізу. Але цю тему натомість облишимо, адже вона потребує окремого дослідження, якому й має посприяти це видання.

Кл.слова:
історія філософії -- філософські твори


   
Тип видання: монографія   
7.

Поппер , К.
Відкрите суспільство та його вороги [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с англ. / К. Поппер . - К. : Основи, 1994

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цей твір, за словами Бертрана Рассела, - праця надзвичайної ваги, яку варто читати за її блискучу критику ворогів демократії - як давніх, так і сучасних. Автор досліджує в ній не лише стародавню грецьку філософію і новітні філософські течії від Канта до наших днів, але й розглядає мистецтво урядування, історію розвитку і занепаду грецьких демократій, подає зразок наукової логіки і критичного аналізу. Карл Поппер спиняється на завданні суспільних наук, аналізує історію фашизму і комунізму, критикує історицизм Платона, Гегеля й Маркса.

Кл.слова:
філософія -- демократія


   
Тип видання: наукове видання   
8.

Беньямін, В.
Вибране [Електронний ресурс] : пер. с нем. / В. Беньямін. - Л. : Літопис, 2002. - 214 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга містить вибрані твори видатного німецького філософа, мистецтвознавця, соціолога, критика, одного із найориґінальніших мислителів ХХ ст. Вальтера Беньяміна (1892 — 1940). Пропоновані есеї, що стали класикою сучасної теорії культури, захоплюють широтою інтересів автора, несподіваним підходом до аналізу предмета, дивують проникливістю його соціально-культурної візії. Публікацію відкриває передмова Теодора Адорно, написана для першого посмертного видання творів Беньяміна, яка є ключем до його самобутнього філософського світогляду. Всі ці твори українською мовою виходять вперше.

Кл.слова:
мислитель -- філософ -- критик


   
Тип видання: монографія   
9.

Бойчук, М. А.
Влада і громадянське суспільство: механізми взаємодії [Електронний ресурс] / М. А. Бойчук. - К. : НПУ ім. М. П. Драгоманова, 2007. - 211 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монографія присвячена філософсько-політологічному аналізу влади з метою обґрунтування її як самодостатнього соціального інституту, до якого рівною мірою мають відношення як держава, так і громадянське суспільство. При цьому у горизонті громадянського суспільства влада розглядається як атрактор самоорганізації родового життя людини, а у вимірі держави – як інструмент організації соціальних процесів. У ході дослідження діалектики самоорганізаційних і організаційних впливів на формування громадянського суспільства доведено, що влада дійсно є параметром управління у самовідтворенні соціального організму України. Монографія призначена для науковців, викладачів, аспірантів, магістрів, студентів, а також для усіх, хто займаються дослідженнями в галузі політології.

Кл.слова:
держава -- самоорганізація


   
10.

Кобяков, О. М.
Вступ до метафізики [Електронний ресурс] : короткий нарис буття / О. М. Кобяков. - Суми : Изд-во СумДУ, 2009. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У нарисі дається популярний виклад серцевини класичної філософії – метафізики. На історико-філософському матеріалі простежена еволюція розуміння вищого акту субстанційного буття – існування, показане ставлення до нього ряду мислителів – від Парменіда до Хр. Вольфа. Аналізуються надкатегорійні поняття метафізики – трансценденталії; досліджені композиція, причинна детермінованість і аналогія похідного буття, а також коротко розглянуті деякі засади метафізики Абсолюту. Нарис призначений для студентів і аспірантів, а також для усіх тих, хто цікавиться сучасною релігійною філософією взагалі і томізмом, зокрема.

Кл.слова:
класична філософія


   
Тип видання: наукове видання   
11.

Арон, Реймон.
Вступ до філософії історії. Есе про межі історичної об'єктивності [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Реймон Арон. - К. : Український центр духовної культури, 2005. - 580 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Запропонована книга є докторською дисертацією Реймона Арона (1905-1983 рр.), захист якої став подією в інтелектуальному житті Франції 1930-х рр. Відмовившись від спекулятивного та позитивістського підходів у галузі наук про людину та суспільство, автор розглядає умови можливості історії як науки, конкретні інструменти та евристичний потенціал історичного дослідження на основі аналізу історичної ситуації людини. Методологічні настанови, вироблені в цій книзі, стали основою подальшої творчості Р. Арона в галузі соціології, політичного аналізу, теорії міжнародних відносин.

Кл.слова:
становлення людини -- казуальне дослідження -- історичний детермінізм


   
Тип видання: монографія   
12.

Кірюхін, Д. І.
Вступ до філософії релігії Геґеля. Філософія як спекулятивна теологія [Електронний ресурс] : монографія / Д. І. Кірюхін. - К. : Парапан, 2009. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У монографії детально розглянуто еволюцію геґелівських поглядів на релігію та місце філософії релігії як окремої філософської дисципліни у системі філософії Геґеля. Основну увагу приділено аналізу розуміння Геґелем релігійної свідомості, поняттю віри, проблемі особистості і геґелівській «етиці визнання». Також відслідковується розвиток теми "смерті Бога”, починаючи з Геґеля і закінчуючи сучасною європейською філософією та теологією. Книга розрахована на фахівців з історії філософії, філософії релігії, етики, а також на викладачів та студентів гуманітарних факультетів.

Кл.слова:
Геґель -- філософське бачення -- релігійна свідомість


   
Тип видання: наукове видання   
13.

Подорога, В. А.
Выражение и смысл. Ландшафтные миры философии: Семен Киркегор, Фридрих Ницше, Мартин Хайдеггер, Марсель Пруст, Франц Кафка [Електронний ресурс] / В. А. Подорога. - М. : Ad Marginem, 1995. - 428 с. - (Философия по краям)

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Произведения Киркегора, Ницше, Хайдеггера сопротивляются общепринятым нормам историко-философского анализа, так как обладают индивидуальными коммуникативными измерениями и ценностями, которые обычно не принимаются во внимание классическими и "школьными" типами философской рефлексии. Их необходимо читать (т.е. относиться к ним как к текстам) читать, прежде чем "мыслить"... Читать, но в то же время и удерживать в аналитическом сознании имманентную структуру того, как мы читаем. Но что значит "удержать"? Это значит, как я полагаю, включиться в ритм сверхмедленного восприятия философского текста, чтобы словно под действием цайтлупы можно было проследить, как становится форма содержания философского произведения во взаимоотношении с его коммуникативными средствами и ценностями, т.е. формой выражения. Говоря несколько иначе, проследить, как взаимодействуют между собой в границах произведения структуры смысла и выражения. Найти возможный ответ на старинный вопрос: как сделано философское произведение?

Кл.слова:
історико-філософський аналіз -- філософська рефлексія


   
Тип видання: монографія   
14.


Грані людського буття: позитивні та негативні виміри антропокультурного [Електронний ресурс] / Національна академія наук України, Інститут філософії імені Г. С. Сковороди ; відп. ред. Є. І. Андрос. - Київ : Наукова думка, 2010. - 352 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Автори колективної монографії, випущеної за редакції Євгена Андроса, розуміють позитивне та неґативне в людському єстві та світі культури у досить широкому діяпазоні. Як позитивне трактовано чималі досягнення в науці, техніці, освіті тощо. Що ж стосується неґативних вимірів людського буття в культурі, то XX століття представило достатньо проявів деструктивного й неґативного, що загалом спричинило гуманітарну катастрофу, знецінення засадничих цінностей, а відтак і самого людського життя. На це вказує Андрос у вступі: «Масштаби деструктивного у XX ст. призвели до геноциду цілих народів, зокрема голодомору в Україні 1932–1933 рр., безперервних впродовж всього минулого сторіччя війн, із яких дві були загальносвітовими». Окреслена проблематика вимагає філософського осмислення, аби виявити антропокультурні причини неґативного у людському бутті, а також віднайти способи змінімізувати його вплив. Монографія складається з десяти розділів, у яких автори розглядають різні аспекти співвідношення позитивного та неґативного вимірів у бутті людини. Євген Андрос досліджує бівалентність людського єства та її зв’язок із проблемою метафізичного зла. Геннадій Шалашенко звертає увагу на проблему антропологічного виміру трансцендентального арґументу в аспекті провокації тотальної людяности. Валерій Загороднюк розглядає позитивні та неґативні аспекти антропології пізнання. Назіп Хамітов аналізує філософську антропологію у її проблемному полі, звертаючися до концептів Еросу і Танатосу. Андрій Дондюк звертається до досвіду психології та психіятрії і намагається з’ясувати наявність у ньому позитивного та неґативного вимірів антропокультурного. Тарас Лютий досліджує феномен марґінальности в людському бутті. Інші розділи присвячені позитивно-неґативним аспектам реальности як принципам антропогенезу (Леонід Солонько), проблемі толерантности в конфлікті (Галина Ковадло), позитивним і неґативним аспектам масової культури, а також її впливові на сучасну релігію (Олег Ярош), часові історії та культуростворюваним формам комунікації (Костянтин Малєєв). Загалом усі дослідження, представлені у монографії, об’єднує загальне прагнення віднайти модель своєрідного соціяльного оптимізму, яка склала би передумову для життєствердного і творчого в людському бутті, а відтак наповнювала б це буття ознаками повноцінности.

Кл.слова:
онтологія -- антропологія -- маргінальність -- толерантність -- трансцендування


   
Тип видання: наукове видання   
15.

Дерріда, Ж.
Дарувати час [Електронний ресурс] / Ж. Дерріда. - Л. : Літопис, 2008

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книжка присвячена деконструктивному аналізу філософських, історико-етнографічних, художніх текстів, поєднаних проблематикою дару, привласнення, економії, сліду, часу. В авторській інтерпретації семантика кола, часу, дару, присутності поєднує концепції праць Геґеля, Гайдеґґера, Гуссерля, Мосса, Лакана, Бенвеніста та ін. Аналізу піддано також тексти творів Бодлера, Едгара По, Бланшо, Малярме та ін., де Дерріда розглядає множинність значень, взаємозв’язок і суперечність назв і понять, що належать до ключових концептів його філософії: дар і повернення, дар і час, дар і любов, час і присутність, справжнє і фальшиве, добро і зло, випадок і подія, слід і зникнення.

Кл.слова:
філософія -- постструктуралізм -- екзегетика


   
Тип видання: наукове видання   
16.

Йосипенко, С. Л.
До витоків української модерності [Електронний ресурс] / С. Л. Йосипенко. - К. : Укр. Центр духовн. культури, 2008. - 391 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 1.36 Мб


Йосипенко Сергій Львович Науковець у галузі історії філософії. Доктор філософських наук. Народився 18 березня 1966 року в м. Надвірна Івано-Франківської обл. В 1992 році закінчив філософський факультет Київського національного університету імені Тараса Шевченка, в 1995 — аспірантуру Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України. В 1996 році захистив кандидатську дисертацію на тему "Етичне вчення Д.С. Туптала (св. Димитрія, митрополита Ростовського) в контексті української духовної традиції", в 2009 — докторську дисертацію на тему "Українська духовна культура XVII — першої половини XVIII століть (історико-філософський аналіз)" (автореферат дисертації). З 1998 року працює в Інституті філософії ім. Г.С. Сковороди НАН України, з 2010 — завідувач відділу історії філософії України. Автор праць з історії філософії України, політичної філософії, філософії історії. Перекладач з французької на укранську творів К. Леві-Строса, М. Мерло-Понті, П. Бурдьє, Р. Арона, М. Ґоше, К. Помяна, П. Манана. Стипендіат Дідро (MSH, Париж, 2006 р.), асоційований професор (directeur d'?tudes associ?) Школи вищих студій в соціальних науках (EHESS, Париж, 2008 р.), стипендіат Національного Центру книги Франції (2009 р., CNL, Париж).

Кл.слова:
релігійна література -- християнство


   
Тип видання: дисертація   
17.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков ; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Дисертацію присвячено визначенню основних характеристик еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, що під впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі постали у ХІХ–ХХ століттях. На основі історико-філософського топологічного аналізу ключових положень про досвід, висунутих у межах західної філософії від Античності до ХХ століття, відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського поняття досвіду. Докладно проаналізовано особливості філософського аналізу досвіду у Канта та Геґеля, що заклали рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням між епістемологічним та герменевтичним підходами. Було встановлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду в термінах фактичності та історичності в основних течіях філософії Заходу ХІХ–ХХ ст. На основі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст. в дисертації в систематичному вигляді було представлено цілісну концепцію еволюції поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст., яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду в філософських позиціях неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології і герменевтики, та особливості впливу цих підходів на формуванням завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.

Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика


   
Тип видання: наукове видання   
18.

Райда, К. Ю.
Екзистенціальна філософія [Електронний ресурс] : традиція і перспективи / К. Ю. Райда. - К. : Видавець ПАРАПАН, 2009. - 169 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга містить методологічно актуальні напрацювання в галузі історико-філософських досліджень екзистенціальної філософії, філософії класичного екзистенціалізму та постекзистенціалістського мислення. Сукупність культурологічних синтезів екзистенціалізму з різними напрямами гуманітарного знання в якості предмета комплексного аналізу вперше представлена вітчизняному та світовому співтовариству.

Кл.слова:
філософія -- екзистенціалізм -- буття -- людина -- світ


   
Тип видання: навчальний посібник   
19.

Хоменко, Ірина Вікторівна.
Еристика: мистецтво полеміки [Електронний ресурс] : навч. посіб. / І. В. Хоменко. - К. : Юрінком Інтер, 2001. - 192 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До посібника включено теоретичні матеріали з основ мистецтва полеміки, практикуми та тексти для самостійного аналізу, що допоможуть студентам, особливо юристам, сформувати практичні навички та вміння успішної комунікації. Курс еристики апробований у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка, Інституті післядипломної освіти, Інституті адвокатури та інших вищих навчальних закладах. Розрахований на студентів юридичних і гуманітарних факультетів, а також на широке коло спеціалістів, професійна діяльність яких пов'язана з впливом на людей завдяки спілкуванню, зокрема, полеміці: політиків, педагогів, журналістів, менеджерів тощо.

Кл.слова:
риторика -- ораторська майстерність -- софізм -- критика -- аргументація -- маніпулювання


   
Тип видання: монографія   
20.

Розова, Сталя Сергеевна.
Классификационная проблема в современной науке [Електронний ресурс] / С. С. Розова ; отв. ред. Л. С. Сычева ; Академия наук СССР, Сибирское отделение, Институт истории, филологии и философии, Новосибирский государственный университет им. Ленинского комсомола. - Новосибирск : Наука, 1986. - 222 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Монография посвящена гносеологическому анализу классификационной проблемы, остро стоящей как в естественных, так и в общественных науках. Это первая попытка философского осмысления трудностей классификационного дела и проблем, получающих свое отражение в самосознании ученых, строящих и использующих классификации. Показывается, что за классификационной проблемой скрывается необходимость перевода науки с эмпирической стадии развития на теоретическую. Вскрывается природа классификации, специфика ее функционирования в качестве структуры социальной памяти, мировоззренческие основания установки на построение естественной классификации. Книга рассчитана на специалистов в области философского, гносеологического анализа современной науки.

Кл.слова:
філософія науки -- гносеологічний аналіз

...
 
Статистика
за 14.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського