Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (77)Філософам - Інформаційні ресурси Інтернет (1)Філософам - Віртуальна бібліографічна довідка (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ПОНЯТТ$<.>+<.>K=ЛОГОС$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 28
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: зб. статей   
1.


Жак Деррида в Москве [Електронний ресурс] : деконструкция путешествия / под ред. А. Иванова, М. Рыклина. - М. : РИК "Культура", 1993. - 208 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Эта небольшая книга создает прецедент: впервые оригинал текста такого крупного современного философа, как Жак Деррида, выходит в свет на русском языке. Бывали случаи первой публикации его книг на английском, итальянском и других европейских языках, но с русским такое случается впервые. Есть и еще одно отличие: если за предыдущими публикациями работ Деррида на иностранных языках всегда следовала публикация оригинала, то в данном случае сам перевод будет функционировать как оригинал, на месте, вместо оригинала. Жак Деррида многое сделал для разоблачения таких мифологем, как „оригинальное", „изначальное", „аутентичное", „порядок присутствия", привилегия логоса как голоса, как того, что предшествует письму. И вот оригинал его текста несводимо приобретает форму перевода, в его более чем сомнительной самодостаточности, в качестве фрагмента его собственного — le propre, собственное, еще один антагонист деконструкции — фрагмента, в котором анализируются фрагментарные записи, дневники, заметки Этьембля, Жида, Беньямина.

Кл.слова:
деконструкція -- постструктуралізм -- персоналія


   
Тип видання: дисертація   
2.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Досвід і філософія: еволюція поняття досвіду в західній філософії ХІХ-ХХ ст. [Електронний ресурс] : дис. ... д-ра філос. наук : 09.00.05 / М. А. Мінаков ; Нац. ун-т "Києво-Могилянська академія". - К. : [б. в.], 2007. - 408 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Дисертацію присвячено визначенню основних характеристик еволюції поняття досвіду в західних філософських системах, що під впливом перетворення філософської думки у німецькому ідеалізмі постали у ХІХ–ХХ століттях. На основі історико-філософського топологічного аналізу ключових положень про досвід, висунутих у межах західної філософії від Античності до ХХ століття, відтворено цілісну картину передісторії та історії філософського поняття досвіду. Докладно проаналізовано особливості філософського аналізу досвіду у Канта та Геґеля, що заклали рамки подальшої еволюції змісту поняття досвіду, визначені напруженням між епістемологічним та герменевтичним підходами. Було встановлено, що еволюція поняття досвіду відбувалася як діалектичний процес визначення досвіду в термінах фактичності та історичності в основних течіях філософії Заходу ХІХ–ХХ ст. На основі аналізу основних рис історії поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст. в дисертації в систематичному вигляді було представлено цілісну концепцію еволюції поняття досвіду в західній філософії ХІХ–ХХ ст., яка узагальнює специфіку підходів до аналізу досвіду в філософських позиціях неокантіанства, прагматизму, аналітичної філософії мови, феноменології і герменевтики, та особливості впливу цих підходів на формуванням завдань сучасної епістемології, філософії мови та філософії науки.

Кл.слова:
неокантіанство -- прагматизм -- феноменологія -- герменевтика


   
3.

Лєвашов, Н. В.
Неоднорідний Всесвіт [Електронний ресурс] : науково-популярне видання / Н. В. Лєвашов. - Архангельск : [б. в.], 2006. - 396 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У книзі автор викладає свою теорію простору. Ця теорія дозволяє пояснити практично всі явища живої і неживої природи. Розглядаючи взаємодію безперервно мінливого неоднорідного простору з матерією, яка має конкретні властивості і якості, автор вводить поняття «квантування простору за матеріями». Подібний підхід дозволяє звести всі природні явища в одну гармонійну, не суперечливу систему. І, як наслідок, вперше з’являється можливість пояснити природу гравітаційного, магнітного та електричного полів, як результат взаємодії неоднорідного простору з неоднорідно розподіленою в ньому матерією. Використовуючи принцип неоднорідності, автор показує єдність законів природи на рівні макро- і мікрокосмосу. Уперше сформульовані необхідні та достатні умови для виникнення життя не лише на нашій планеті, але і на мільярдах інших планет із моменту їх виникнення. Книга буде цікавою як для учених і філософів, фахівців, викладачів, так і для широкого кола читачів, кому небайдужі проблеми пізнання життя на Землі і досягнення вищого рівня свідомості розумної матерії.

Кл.слова:
теорія простору


   
Тип видання: наукове видання   
4.

Хайдеггер, М.
Бытие и время [Електронний ресурс] / М. Хайдеггер. - М. : Ad Marginem, 1997. - 461 с.

Рубрики:
 Час 

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Данное издание предлагает вниманию читателей главное произведение выдающегося немецкого философа Мартина Хайдеггера (1889—1976) «Бытие и время». Эта работа оказала решающее влияние на развитие европейской философской традиции и западного гуманизма в ХХ веке

Кл.слова:
деструкція -- поняття логос -- буття


   
Тип видання: підручник   
5.

Пятигорский, А. М.
Мифологические размышления [Електронний ресурс] : лекции по феноменологии мифа / А. М. Пятигорский. - М. : Языки русской культуры, 1996. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Предмет этих лекций — сравнительная мифология. Сравнительная в том смысле, что любое размышление о мифе сравнительно по определению. Ибо думая о чем то как о мифе или о мифе как о чем то, мы уже предполагаем существование, по крайней мере, еще одного мифа или еще одной вещи, кроме мифа или вещи, с которых мы начинаем думать.

Кл.слова:
поняття міфу -- міф знання


   
Тип видання: методичний посібник   
6.

Шадрин, Д. А.
Логика [Електронний ресурс] : шпаргалка / Д. А. Шадрин. - М. : Эксмо, 2007. - 32 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Информативные ответы на все вопросы курса «Логика» в соответствии с Госу-дарственным образовательным стандартом.

Кл.слова:
аналогія -- гіпотеза -- поняття


   
Тип видання: монографія   
7.

Кірюхін, Д. І.
Вступ до філософії релігії Геґеля. Філософія як спекулятивна теологія [Електронний ресурс] : монографія / Д. І. Кірюхін. - К. : Парапан, 2009. - 204 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У монографії детально розглянуто еволюцію геґелівських поглядів на релігію та місце філософії релігії як окремої філософської дисципліни у системі філософії Геґеля. Основну увагу приділено аналізу розуміння Геґелем релігійної свідомості, поняттю віри, проблемі особистості і геґелівській «етиці визнання». Також відслідковується розвиток теми "смерті Бога”, починаючи з Геґеля і закінчуючи сучасною європейською філософією та теологією. Книга розрахована на фахівців з історії філософії, філософії релігії, етики, а також на викладачів та студентів гуманітарних факультетів.

Кл.слова:
Геґель -- філософське бачення -- релігійна свідомість


   
Тип видання: підручник   
8.

Вітгенштайн, Л.
Філософські дослідження [Електронний ресурс] / Л. Вітгенштайн. - К. : Основи, 1995. - 311 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


До книжки ввійшли дві головні праці видатного австрійського філософа Людвіга Вітгенштайна (1889—1951). Перша з них, «Tractatus Logico-Philosophicus», дає нове поняття філософії як відмови від будь-якої форми системної побудови і визначає її мету як логічне пояснення думок. Вихідний пункт цих ідей — міркування, що сучасний світ є вже не світом речей, а світом фактів у логічному просторі. У другій праці «Філософські дослідження» стисло викладено думки про філософію мови, багатство і оригінальність яких справили великий вплив на сучасне західноєвропейське мислення і визначили нові напрямки в модерній лінгвістиці. Ще більше значення має ця праця як модель філософського методу.

Кл.слова:
філософія мови -- сучасна лінгвістика


   
Тип видання: підручник   
Категорія:    
9.

Янарас, Х.
Нерозривна філософія [Електронний ресурс] : нариси вступу до філософії / Х. Янарас. - К. : Основи, 2000. - 308 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Сучасний грецький філософ і теолог, автор широковідомих на Заході праць "Ерос та особистість", "Свобода моралі", "Метафізика тіла", "Криза пророцтва" та ін., у своїй книжці "Нерозривна філософія" концептуально розглядає основні етапи розвитку європейської філософської думки від прадвніх міфів до новітніх учень. Крізь призму опозиції "спільний логос - особистий логос" Янарас показує нерозривність європейської філософії, ті глухі кути та трагічні наслідки, до яких призводило порушення гармонії цих двох логосів. Виняткова цінність книжки полягає в тому, що автор навчає читача філософському мисленню та філософській творчості.

Кл.слова:
логос -- знання -- вчення


   
10.

Муретов, М. Д.
Учение о Логосе у Филона Александрийского и Иоанна Богослова в связи с предшествовавшим историческим развитием идеи Логоса в греческой философии и иудейской теософии [Електронний ресурс] / М. Д. Муретов. - Москва : Типографія М.Г. Волчанинова, 1881-1885

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
християнство -- вчення

   
11.

Муретов, М. Д.
Философия Филона Александрийского в отношении к учению Иоанна Богослова о Логосе [Електронний ресурс] / М. Д. Муретов. - М. : Университетская типографія, 1885. - 179 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"




Кл.слова:
християнство

   
12.

Трубецкой, С. Н.
Сочинения [Електронний ресурс] / С. Н. Трубецкой. - М. : Мысль, 1994. - 816 с. - (Философское наследие)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Настоящий том Сочинений известного русского философа С. Н. Трубецкого (1862—1905) включает основное его произведение по истории античной философии «Учение о Логосе в его истории» и две небольшие работы — «О природе человеческого сознания», «Основания идеализма», в которых глубоко раскрываются собственные философские взгляды мыслителя, так называемый конкретный идеализм.

Кл.слова:
філософія -- ідеалізм


   
13.

Кобяков, О. М.
Вступ до метафізики [Електронний ресурс] : короткий нарис буття / О. М. Кобяков. - Суми : Изд-во СумДУ, 2009. - 176 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У нарисі дається популярний виклад серцевини класичної філософії – метафізики. На історико-філософському матеріалі простежена еволюція розуміння вищого акту субстанційного буття – існування, показане ставлення до нього ряду мислителів – від Парменіда до Хр. Вольфа. Аналізуються надкатегорійні поняття метафізики – трансценденталії; досліджені композиція, причинна детермінованість і аналогія похідного буття, а також коротко розглянуті деякі засади метафізики Абсолюту. Нарис призначений для студентів і аспірантів, а також для усіх тих, хто цікавиться сучасною релігійною філософією взагалі і томізмом, зокрема.

Кл.слова:
класична філософія


   
Тип видання: наукове видання   
14.

Гачев, Г. Д.
Осень с Кантом. Образность в «Критике чистого разума» [Електронний ресурс] / Г. Д. Гачев. - М. : ИФ РАН, 2004

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


А так ли уж чист «чистый разум»? - таким вопросом задался филолог Георгий Гачев, в ревности к философии приступая к скрупулезному перепрочтению философской «библии» - классического труда Канта. Обнаруживается, что в подспуде логического построения залегает некое исходное видение, образный априоризм, который являет именно германский образ мира. Кант роет фундамент для дома разума. Рассудок (der Verstand - «стояк»), мужчина, ориентирован на Опыт (die Erfahmng - «поездка»), женщину. В основе «строгих» терминов «точной» науки залегает метафора, что особенно проступает при сопоставлении немецкого текста и русского перевода, который не просто с языка на язык, но с одного национального Космо-Психо-Логоса на другой. Книга написана в жанре дневника жизни и размышления, и их диалог выражен двумя шрифтами. Книга рассчитана на философов, филологов и всех интересующихся национальными особенностями в культуре.

Кл.слова:
життя -- роздум -- світогляд


   
Тип видання: наукове видання   
15.

Ділі, Джон.
Основи семіотики [Електронний ресурс] : пер. з англ. / Джон Ділі. - 2-е вид. - Л. : Арсенал, 2000. - 232 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Увазі читача пропонується системна і цілісна праця в галузі теорії знакових систем. Їі підготував провідний фахівець названого напряму сучасний американський філософ професор Джон Ділі. Читач може скласти належне уявлення про доробок професора Ділі, ознайомившись з доданою в кінці книги бібліографією з теорії та історії семіотики взагалі. Значне місце серед названих тематичних джерел належить працям самого Дж. Ділі, деякі з них написані у співавторстві з відомими Томасом Сібоком та Умберто Еко. Книга «Основи семіотики›› за своїм задумом, підходом до проблематики і стилем викладу матеріалу претендує на переусвідомлення парадиґм, пануючих у науковому мисленні, засвідчуючи певним чином важливі методологічні і світоглядні парадокси, з якими зіштовхнулася сучасна теоретична наука. У своїй праці Дж. Ділі, застосовуючи поняття Томаса Куна, окреслює вузлові пункти інтелектуальної інтерпретації людини і світу у той спосіб, що робить, з одного боку, явною світоглядно-методологічну кризу, а з другого - революціонує наукове мислення у таких напрямах, що стосуються загальних філософсько-теоретичних підходів.

Кл.слова:
семіологія -- знак -- знакова система


   
Тип видання: навчальний посібник   
16.

Ситниченко, Людмила.
Першоджерела комунікативної філософії [Електронний ресурс] : навчальний посібник для студентів гуманітарних спеціальностей вищих навчальних закладів / Л. Ситниченко ; Міжнародний фонд «Відродження». - К. : Либідь, 1996. - 169 с. - (Програма «Трансформація гуманітарної освіти в Україні»)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Пропонована книга саме й має на меті, звертаючись до вихідних смислових джерел філософії комунікації, — через критичний аналіз кола її уявлень і поняттєвих засад, а також через безпосереднє ознайомлення з тими творами цього напряму, які, на нашу думку, є головними першоджерелами в її історичному становленні, — прилучити українського читача до розв'язання таких питань.

Кл.слова:
сучасна філософія -- ідеалізм -- соціум


   
Тип видання: наукове видання   
17.

Єрмоленко, Володимир.
Оповідач і філософ. Вальтер Беньямін та його час [Електронний ресурс] / Володимир Єрмоленко. - К. : Критика, 2011. - 280 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книжку історика філософії, есеїста і перекладача Володимира Єрмоленка присвячено творчості Вальтера Беньяміна (1892–1940) – одного з найупливовіших філософів ХХ століття. У центрі авторової уваги – засадничі топоси Беньямінового мислення, зокрема образи оповідача, фланера та колекціонера, теми міського простору та його трансформацій, феномени пам’яті й апокаліптичного очікування, поняття аури та аналогії. Водночас життя та ідеї Беньяміна постають як певна призма, що крізь неї дослідник намагається робити «фотознімки» епохи, насамперед німецької та французької гуманістики, літератури та мистецтва, загалом інтелектуального побуту 1920-х – 1930-х років. Поруч із Беньяміном на цих «фотознімках» з’являються інші чільні постаті тієї доби, як-от Фройд і Пруст, Бретон і Араґон, Гайдеґер і Арендт, Лукач і Адорно, Гофмансталь і Краус, Бльох і Кракауер, Шолєм і Деблін, що їх усіх пов’язує між собою головна тема книжки: драматичне та парадоксальне переплетення сучасности й архаїки в інтелектуальній атмосфері першої половини XX століття та зумовлений цим феномен «антимодерного модерну». Книжку щедро ілюстровано портретами згадуваних осіб і світлинами паризького фотографа Ежена Атже, що правлять за свого роду візуальний код Беньямінової філософії.

Кл.слова:
філософське вчення -- філософія


   
Тип видання: наукове видання   
18.

Бибихин, Владимир Вениаминович.
Язык философии [Електронний ресурс] / В. В. Бибихин. - Изд. 3-е, стер. - СПб. : Наука, 2007. - 389 с. - (Слово о сущем ; т. 76)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Переиздание курса, прочитанного в осенний семестр 1989 года на философском факультете МГУ им. Ломоносова. Рассматриваются онтологические основания речи, возможности слова, проблемы герменевтики. На классических примерах разбираются понятия логоса, мифа, символа, трансценденции, тела. Решается вопрос об отношении философии к богословию. Книга предназначена для всех, кто увлечен философией и филологией, и может служить учебным пособием по истории мысли и философии языка.

Кл.слова:
історія думки -- філософія мови


   
Тип видання: дисертація   
19.

Жарких, Володимир Юрійович.
Вплив гуманістичного прагматизму на розвиток сучасного суспільства [Електронний ресурс] : дис. ... док. філос. наук : 09.00.03 / Володимир Юрійович Жарких ; Національний педагогічний університет ім. М. П. Драгоманова. - К. : [б. в.], 2010. - 453 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Досліджено постулати гуманістичного прагматизму, соціальні та філософські концепції якого розглянуто в контексті їх актуальності в процесі демократичних перетворень, консолідації суспільства та побудови гармонійного суспільного консенсусу в сучасній Україні. Розглянуто, що основою сучасного плюралістичного світогляду є пошук компромісу та знаряддя перешкод для вирішення конфлікту. Проаналізовано основні способи взаємодії в тріаді "людина - влада - суспільство", в контексті якої проходить процес динамічного взаємопроникнення її елементів. Досліджено специфіку, цілі та потенціал розвитку соціально значущої особистості в сучасному глобальному суспільстві. Зазначено, що зміни в культурі комунікації модифікують формат і зміст соціокультурного обміну та сприяють розповсюдженності плюралістичного світогляду, що має значний позитивний вплив на процес гармонізації суспільства.

Кл.слова:
соціальне пізнання -- поняття "істина"


   
Тип видання: монографія   
20.

Мінаков, Михайло Анатолійович.
Історія поняття досвіду [Електронний ресурс] : монографія / М. А. Мінаков ; Національний університет "Києво-Могилянська академія". - К. : Парапан, 2007. - 380 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Цю монографію присвячено історії вивчення досвіду і тих засобів, якими філософія намагалася його описати в ХІХ - ХХ ст. Аналізу піддано еволюцію поняття досвіду в межах західних філософських традицій, зокрема у критичній філософії Канта, філософії абсолюту Гегеля, неокантіанстві, прагматизмі, аналітичній філософії мови, феноменології та герменевтиці.

Кл.слова:
історія філософії -- історія науки

...
 
Статистика
за 30.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського