Головна сторінка     Історико-культурні фонди  
  Електронний каталог  
  Інформаційно-бібліографічний сервіс  
 Філософська бібліотека НБУВ 

Бази даних


Філософам - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Вид пошуку

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Філософам - Електронний каталог НБУВ (133)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*((<.>U=Ю0/8$<.>)+(<.>U=Ю2$<.>)+(<.>U=Ю6$<.>)+(<.>U=Ю4$<.>)+(<.>U=Ю3$<.>)+(<.>RZN=Ю2$<.>))*(<.>K=ЛЮДСЬК$<.>+<.>K=МОЗОК$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 30
Представлено документи з 1 до 20
...

   
Тип видання: наукове видання   
1.

Лукреций
О природе вещей [Електронний ресурс] : в 2 т. : пер. с лат. / Лукреций. - М. : Изд-во АН СССР, 1946-1947. - (Классики науки)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


«Про природу речей» (лат. «De rerum natura») — поема римського поета Лукреція — і єдиний повністю збережений поетичний твір, у якому проповідується вчення Епікура. Слід зауважити, що Лукрецій, переконаний і пристрасний послідовник Епікура, не відтворив у своїй поемі всього вчення останнього: він виклав головним чином Епікурову фізику. У детальному викладі фізики Епікура полягає величезна заслуга Лукреція, тому що саме ця сторона Епікурового вчення представляє зовсім винятковий інтерес для історії наукової думки і матеріалізму. Що ж до вчення про критерії (каноніки) і етики, то він зачіпає їх лише побіжно. Епікур (ін. гр. Філософ 4-3 століття до н.е.) був найбільшим матеріалістом і атеїстом античного світу, ідеологом рабовласницької демократії, розвивав атомістичну філософію. Навчав, що матерія вічна і що боги не можуть у неї втручатися. Мета філософії — щастя людини, заради якого потрібно звільнитися від внутрішніх страхів і забобонів, пізнати закони природи.Суть філософії спрямована проти забобонів і містики. Поема Лукреція складається із шести книг. У перших двох книгах викладається атомістична теорія світобудови, що відкидає втручання богів у мирські справи. Книга третя присвячена вченню Епікура про душу, причому наводяться докази, що душа матеріальна, смертна і що страх перед смертю безглуздий. У четвертій книзі знаходиться виклад питань про людину, а також про чуттєві сприйняття, в яких Лукрецій бачить основу людських знань. У п'ятій книзі Лукрецій займається проблемами космогонії, пояснюючи походження землі, неба, моря, небесних тіл і живих істот. У кінці цієї книги дається блискучий нарис поступового розвитку людства і людської культури і розбирається питання про походження мови. Основний зміст шостої книги — знищення забобонних страхів шляхом природного пояснення явищ природи, що вражають людину. Тут йдеться про грім, блискавки, хмари, дощ, землетруси, виверження Етни, розливи Нілу, про різні незвичайні властивості джерел та інші явища природи. Закінчується остання книга міркуванням про хвороби і описом повального мору в Афінах під час Пелопоннеської війни в 430 році до н.е.

Кл.слова:
антична філософія -- епікуреїзм -- матеріалізм


   
2.

Кривин, Феликс Д..
Несерьезные Архимеды [Електронний ресурс] / Ф. Д. Кривин. - М. : Молодая Гвардия, 1971. - 224 с. - (Эврика)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Постоянная серьезность — признак ограниченности. Не помню, кто высказал эту мысль, — если никто, то приходится сожалеть, ибо мысль эта справедлива. Несерьезность — истинно человеческий признак. Животные всегда серьезны. Даже тогда, когда они резвятся, они делают это всерьез, как самое важное, жизненно необходимое дело. Из этого, однако, не следует, что гении, в которых в высшей степени воплощено человеческое начало, — самые несерьезные люди. Потому что за внешней несерьезностью у них всегда скрывается самая серьезная мысль...

Кл.слова:
людина -- людська поведінка -- людська сутність


   
Тип видання: хрестоматія   
3.

Волинка, Г. І.
Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 кн. / Г. І. Волинка. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж. -П. Сартр, К. Юнг, К. Леві-Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
історія філософії -- логіка -- саморозвиток


   
Тип видання: хрестоматія   
4.


Читанка з філософії [Електронний ресурс] : у 6 книгах. - К. : Довіра, 1993

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У шостому томі «Читанки з історії філософії» подані твори західних філософів XX ст. з питань логіки й формалізації наукового пізнання; відношення логіки і предметного світу; «феноменальності» саморозкриття свідомості і людського буття; скінченності й минущості людського існування; сутності людини і цілісності людської духовності; єдності природи, людини і Бога в еволюції Всесвіту. Ці та інші питання досліджуються такими відомими західними мислителями, як Е. Гуссерль, М. Хайдеггер, Г. Маркузе, Б. Рассел, А. Камю, Ж.-П. Сартр, К. Юнг, К. Леві- Строс, П. Тейяр де Шарден та ін. Для студентів, гімназистів, ліцеїстів і всіх, хто цікавиться питаннями історії західної філософії та культури.

Кл.слова:
онтологія -- феноменологія -- екзистенціалізм


   
Тип видання: наукове видання   
5.

Гельвецій, Клод Адріан.
Про людину, її розумові здібності та її виховання [Електронний ресурс] : пер. з фр. / Клод Адріан Гельвецій. - К. : Основи, 1994. - 416 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


В одній із чільних праць визначного французького філософа, просвітителя й матеріаліста XVIII ст. Клода Адріана Гельвеція (1715-1771) стверджується ідея природної і політичної рівності людей, залежності їхніх моральних понять і вчинків від соціальних умов. Ця праця стала одним із найяскравіших ідеологічних обґрунтувань заміни феодального ладу капіталістичним. Переклад здійснив і вперше видав 1932 року видатний український прозаїк Валер’ян Підмогильний.

Кл.слова:
моральність -- розумовий розвиток -- людська поведінка


   
Тип видання: наукове видання   
6.

Pinker, S.
How the mind works [Electronic resource] / S. Pinker. - London : Penguin Books, 1998. - 672 p.
Переклад назви: Як працює розум

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


The Pulitzer Prize finalist and national bestseller How the Mind Works is a fascinating, provocative work exploring the mysteries of human thought and behavior. How do we see in three dimensions? How do we remember names and faces? How is it, indeed, that we ponder the nature of our own consciousness? Why do we fall in love? In this bold, extraordinary book, Pinker synthesizes the best of cognitive science and evolutionary biology to explain what the mind is, how it has evolved, and, ultimately, how it works. This edition includes a new afterword that explores the impact of the book and its relevance today.

Кл.слова:
мислення -- людська поведінка -- свідомість


   
Тип видання: наукове видання   
7.


Философия не кончается [Електронний ресурс] : из истории отечественной философии. XX век : в 2 кн. / под ред. В. А. Лекторского. - М. : Российская политическая энциклопедия, 1998

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга первая посвящена изучению сложных путей развития философской мысли в СССР в 20 —50-е годы. При этом прежде всего в ней представлено творчество тех философов, которые в определенной мере находились вне официальной линии развития философии, но идеи которых оказались сегодня весьма актуальными в мировом философском процессе. Это, в частности, творчество таких людей, как А. Богданов (разработка «Тектологии»), А.Лосев, М.Бахтин, Г.Шпет и др. В книгу вошли в основном статьи, опубликованные в последние годы в журнале «Вопросы философии». Некоторые статьи написаны специально для данного издания. Публикуемые материалы разделяются на две части: в первой обсуждаются общие вопросы, характеризующие ситуацию, в которой жили и работали философы в эти годы; вторая посвящена анализу творчества отдельных мыслителей. Во второй книге показано развитие философской мысли в СССР за четыре десятилетия (начиная с 50-х годов и кончая 80-ми). Представлены такие важнейшие эпизоды истории философской мысли в Советском Союзе в это время как, например, возникновение журнала «Вопросы философии», создание Философской энциклопедии в 60 —70-е годы, события на философском факультете МГУ в 50 —60-е годы и т.д. В книгу вошли в основном статьи, опубликованные в последние годы в журнале «Вопросы философии». Некоторые статьи написаны специально для данного издания. Публикуемые материалы разделяются на две части: в первой обсуждаются общие вопросы, характеризующие ситуацию, в которой жили и работали философы в эти годы; вторая посвящена анализу творчества отдельных мыслителей. Книга рассчитана на широкий круг читателей.

Кл.слова:
людське буття


   
Тип видання: наукове видання   
8.

Лифинцева, Т. П.
Философия диалога Мартина Бубера [Електронний ресурс] / Т. П. Лифинцева. - М. : РАН, 1999. - 133 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Работа посвящена творчеству выдающегося философа и теолога Мартина Бубера (1878—1965). Ключевая тема творчества Бубера — онтология диалога — есть у него как бы точка пересечения всех линий перспективы, иначе говоря, всех классических тем философии и культуры XX века, получающих в этой точке свое, оригинальное буберовское решение или преломление. Знаменитая книга Бубера «Я и Ты» (1922 г.) является теоретическим источником многих современных дискуссий о диалоге и межличностной коммуникации. Диалогическая онтология человеческого существования позволяет понять философию Бубера как целостность и представить его изыскания не только в области философии и теологии, но и в области психологии, социологии, педагогики, гебрасистики.

Кл.слова:
теологія -- філософія -- людське існування -- проблема буття


   
Тип видання: підручник   
9.

Андрущенко, Віктор.
Історія соціальної філософії: (Західноєвропейський контекст) [Електронний ресурс] : підручник / Віктор Андрущенко ; Нац. ун-т ім. Т. Шевченка, Ін-т вищої освіти АПН України. - К. : Тандем, 2000. - 416 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Підручник є першою спробою систематичного викладу генези соціально-філософських ідей, поглядів, теорій західноєвропейських мислителів. Проаналізована суперечлива палітра осягнення таїнства соціального, чинників, які його детермінують, пошуку оптимальної форми та способу людського життя.

Кл.слова:
суспільство -- історія суспільства


   
Тип видання: навчальний посібник   
10.

Петрушенко, В. Л.
Історія світової філософії. Фундаментальні проблеми філософії [Електронний ресурс] : навчальний посібник / В. Л. Петрушенко. - Л. : НУ“ЛП”, 2001. - 116 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Людина з її розумом, допитливістю, особливим статусом буття постає як всесвітнє диво: адже лише їй відкрилося те, що ми називаємо буттям, лише в її розумі висвітлюється та вибудовується те, що ми називаємо світовим універсумом. Але людське буття окреслюється значною мірою як парадоксальне: людина висвітлює буття, перебуває у діалозі зі світом, сягає граничних меж Всесвіту, але вона не може осягнути найважливіше для себе: хто вона? звідки та навіщо вона прийшла в цей світ? куди прямує? Одвічні питання (саме тому, що на них немає однієї і єдиної відповіді) людина розв'язувала і розв'язуватиме завжди настільки, наскільки вона відчуває себе людиною і прагне взяти на себе відповідальність за свідоме здійснення свого життя. Філософія і постає формою свідомого вирішення найперших питань людського світоорієнтування, самоусвідомлення та самоствердження. Вона збирає і концентрує історичний досвід таких вирішень і стає інтелектуальним ядром людської духовності.

Кл.слова:
антропологія -- пізнання -- людина -- розум


   
Тип видання: наукове видання   
11.

Ніцше, Ф.
По той бік добра і зла [Електронний ресурс] : генеалогія моралі / Ф. Ніцше. - Л. : Літопис, 2002. - 320 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


По той бік добра" і "Генеалогія моралі" - популярні твори німецького філософа і поета Фрідріха Ніцше (1844-1900). У цих текстах порушуються проблеми добра і зла, "надлюдини", у містично-символічній, високопоетичній формі зроблено перегляд важливих людських вартостей, подано також цікаві сентенції та інтермедії.

Кл.слова:
філософія -- надлюдина -- мораль -- людська сутність


   
Тип видання: підручник   
12.

Пірен, М. І.
Конфліктологія [Електронний ресурс] : підручник / М. І. Пірен. - К. : МАУП, 2003. - 360 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У підручнику здійснено спробу проаналізувати суть, типологію, діагностику та психологію конфліктів. Особлива увага звертається зокрема на функції конфліктів у суспільному розвиткові, на підвищення управлінської культури й культури людських взаємовідносин. Для бакалаврів, магістрів, викладачів, а також для всіх, кого цікавить проблемність буття, управління, запобігання та розв’язання конфліктів.

Кл.слова:
психологія -- взаємовідносини -- конфлікт


   
Тип видання: наукове видання   
13.

Pinker, S.
The blank slate [Electronic resource] : the modern denial of human nature / S. Pinker. - London : Penguin Books, 2003. - 528 p.
Переклад назви: З чистого аркуша: сучасне заперечення людської природи

Рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


In The Blank Slate, Steven Pinker, one of the world's leading experts on language and the mind, explores the idea of human nature and its moral, emotional, and political colorings. With characteristic wit, lucidity, and insight, Pinker argues that the dogma that the mind has no innate traits-a doctrine held by many intellectuals during the past century-denies our common humanity and our individual preferences, replaces objective analyses of social problems with feel-good slogans, and distorts our understanding of politics, violence, parenting, and the arts. Injecting calm and rationality into debates that are notorious for ax-grinding and mud-slinging, Pinker shows the importance of an honest acknowledgment of human nature based on science and common sense.

Кл.слова:
мораль -- розум


   
Тип видання: підручник   
14.

Платон
Бенкет [Електронний ресурс] : пер. с древне-грец. / Платон. - Л. : Видавництво Українського Католицького Університету, 2005. - 178 с. - (IN VIA)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


"Бенкет" Платона належить до найвищих осягнень філософської думки і шедеврів світової літератури. Як кожний великий твір Платонів Бенкет не втрачає своєї актуальности і по-новому промовляє до кожного нового покоління. Його змістом є натхненний і захопливий своїм артистизмом та імпровізаційністю пошук відповіді на одвічне питання філософії про смисл людського життя. Для Платона він збувається в Еросі, у пристрасному бажанні, що має божественне походження і є нашим пориванням до Бога. У сучасному світі цей твір набуває особливого звучання. Надто, якщо погодитися з К'єркегором, який вбачає причину занепаду сучасної людини у бракові пристрасти. Бенкет пробуджує закладену в людській природі пристрасть, виводить на стежку, де кожен може знайти для себе щось найважливіше. І тоді вже не зможе бути байдужим. «Бенкетом» Платона Видавництво Українського Католицького Університету відкриває антологію текстів класичної античности, грецько-візантійської церковної традиції та латинського середньовіччя, які мали найбільший вплив на становлення і розвиток християнської цивілізації — її віри, філософії і культури. Серію IN VIA замислено не як колекцію бібліотечних скарбів, а як дорогу до джерел духовних інтуїцій сучасної культури.

Кл.слова:
людина -- життя -- пристрасть


   
15.

Попович, Мирослав.
Червоне століття [Електронний ресурс] / М. Попович. - Київ : АртЕк, 2005. - 888 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга являє собою спробу нового жанру — жанру філософії історії за аналогі­єю з тим, як пишеться філософія науки чи філософія мистецтва. Матеріалом, на якому писалась книга, є історія європейської цивілізації XX століття, насамперед того регіону цивілізації, який був охоплений комуністичним тоталітаризмом. Філо­софія історії має справу не з подіями самими по собі у їх часовій послідовності, а з історичним смислом подій. Проблеми історичного смислу безпосередньо пов'язані з оцінкою добра і зла в людському чині. Найбільші таємниці минулого століття не стільки у важливих деталях подій, історичній інтризі та прихованих стратегіях боротьби могутніх політичних сил, скільки у правильному розумінні й тлумаченні сенсу історичних явищ. Саме навколо оцінки історії розгортаються гос­трі суперечки, зокрема в українській історії — навколо оцінки Центральної Ради, гетьманату, Директорії, націонал-демократії та соціал-демократії, «розстріляного Відродження», голодомору і Великого терору, Вітчизняної війни та боротьби УПА, долі української культури в УРСР та в діаспорі, «перебудови» та наслідків її прова­лу (чи перемоги, важко сказати). Всі ці проблеми смислу національної історії роз­глядаються у книзі на широкому тлі.

Кл.слова:
філософія історії -- історія України -- тоталітаризм -- комуністичний терор


   
16.

Эвола, Юлиус.
Оседлать тигра [Електронний ресурс] / Ю. Эвола. - СПб : Владимир Даль, 2005. - 503 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Если вы довольны современным миром и продолжаете тешить себя иллюзиями прогресса - эта книга не для вас. Если вы махнули рукой на этот мир, решив покинуть его ради самосовершенствования или спасения души, эта книга вряд ли попадет в ваши руки. Если вы догадываетесь, что окружающий мир далек от того, чтобы быть "лучшим из возможных" и сомневаетесь в том, что человек есть "венец творения", но не находите в себе достаточно сил, чтобы противостоять ему, предпочитая плыть по течению, у вас есть шанс, прочтя эту книгу, изменить свою позицию. Если же, наконец, вы предполагаете, что человеческое состояние есть лишь одно из возможных состояний, но также обладающее своим смыслом, что ваша жизнь здесь и сейчас есть не простая случайность или следствие некого греха, но, скорее, один из этапов долгого пути, тогда, возможно, вы найдете в этой книге ориентиры, которые помогут вам честно и осознанно пройти свой путь, не увиливая от возможных испытаний, но и не попадаясь на соблазны и ловушки, подстерегающие вас на этом пути.

Кл.слова:
традиціоналізм -- людське становище


   
Тип видання: навчальний посібник   
17.

Андрущенко, Віктор.
Вступ до філософії: Великі філософи [Електронний ресурс] : навч. посібник / В. Андрущенко. - К. ; Х. : СПДФЛ Чиженко С. Ю., 2005. - 512 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Книга «Вступ до філософії» написана з метою первинної, пропедевтичної підготовки студентів та учнів загальноосвітніх навчальних закладів до сприйняття філософської мудрості тисячоліть. Книга є корисною для кожного. Адже кожен має право і бажає знати: із чого складається Світ і якими засобами його можна осягнути, яке місце та роль в ньому належать Людині, що таке «добро» і «зло», краса і справедливість і як їх втілити в конкретно-історичному просторі й часі в систему людських відносин.

Кл.слова:
філософ -- мислитель


   
18.

Табачковський, В. Г.
Людина в цивілізації XXI століття [Електронний ресурс] : проблема свободи / В. Г. Табачковський. - Київ : Наукова думка, 2005. - 273 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Людина, її сутнісна визначеність та свобода як найважливіший елемент цієї визначеності – тема, обшир котрої важко перебільшити. Тим паче, що тут є істотні варіації, пов’язані з певними історичними періодами. Є мабуть, також інваріанти. Аналіз співвідношення перших з останніми – одне з наріжних завдань сучасної антропологічної рефлексії. На ньому й зосереджено зусилля авторського колективу нашої книги. Звичайно, здійснюючи такий аналіз, ми зачіпаємо окрім загальнометафізичних вимірів свободи також її політичні, юридичні та інші аспекти. Окрім вимірів вселюдських – етнокультурні. Окрім індивідуально-особистісних – соціально-спільнотні. Проте в кожному з таких вимірів ми виокремлюємо і робимо предметом уваги її, свободи, екзистенційне осереддя. Відповідно до цього, два перших розділи книжки присвячено головним етапам розвитку поняття свободи в класичній європейській філософії (Михайло Булатов), а також у вітчизняній філософсько-антропологічній думці, починаючи з шістдесятих років XX століття (Віталій Табачковський). Наступний розділ – про свободу й розум (Тарас Лютий) у класичних та сучасних зарубіжних версіях. Четвертий розділ – роздуми про те, чи можлива метафізика свободи у XXI столітті (Генадій Шалашенко). У п’ятому розділі – розглядається проблема свободи в контексті раціоналізації людського буття (Євген Андрос). Автор шостого розділу (Андрій Дондюк) досліджує ідею свободи під кутом зору проблеми Іншого у феноменологічній традиції. Сьомий розділ розкриває статус моральної свободи в сучасних антропологічних інтерпретаціях (Галина Ковадло). Автор восьмого розділу (Назіп Хамітов) прагне розкрити майбутні екзистенціалії свободи під кутом зору її гендерних вимірів. Завершальні розділи присвячено взаємозв’язку антропологічних та політологічних вимірів свободи: Олег Ярош висвітлює проблему ідеологічної гегемонії та вплив останньої на межі свободи, Валерій Загороднюк – проблему свободи в контексті контроверзи неоконсерватизм – соціал-демократія.

Кл.слова:
цивілізація -- філософська антропологія -- метафізика свободи


   
Тип видання: навчальний посібник   
19.

Кузнєцова, Т. В.
Психологія культури (психолого-філософський аналіз) [Електронний ресурс] : курс лекцій / Т. В. Кузнєцова ; Міжрегіональна академія управління персоналом. - К. : [б. в.], 2005. - 152 с.

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


У пропонованому курсі лекцій розглядаються актуальні питання психології культури як науки про поведінку людей, пов’язану з їх належністю до різних культурно історичних епох, етносів і культурних практик, досліджуються основні наукові й прикладні проблеми історичної, етнічної та кроскультурної (порівняльно культурної) психології. У посібнику висвітлюються також по няття історіогенезу, етногенезу та культурогенезу людської психіки. Проаналі зовано особливості взаємодії культури й особистості. Для студентів та викладачів вищих навчальних закладів, фахівців у галузі психології, соціології, культурології, а також для політологів і країнознавців

Кл.слова:
кроскультурна психологія -- культурологія -- культурогенез


   
Тип видання: наукове видання   
20.

Монтень, М.
Проби [Електронний ресурс] : у 3 т. : пер. з фр. / М. Монтень. - К. : Дух і літера, 2005-2007

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальному залі "Фонду Президентів України"


Свій славетний твір «Проби» французький мораліст Мішель Монтень (1533-1592) оприлюднив у сорок сім років. У цій книзі він насамперед вирішив відповісти на запитання, яке стало його гаслом: «Чи знаю хто я?». Героєм «Проб» можна вважати саму людську думку, вільну від догматизму і схоластики, незалежну від сильних світу цього, безстрашну, критичну. Завдяки розкутій манері викладу у творі представлено різні літературні жанри: і філософську розвідку, і критичне есе, і повістярське побутописання, і навіть вірші у прозі.

Кл.слова:
французька філософія -- самосприйняття

...
 
Статистика
за 23.05.2024
Число запитів
Число користувачів
Статистика
за поточний місяць
Число запитів
Число користувачів

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського