Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Шаповаленко О. І. 
Визначення показників якості зернової сировини та перспективи її експорту в інші країни / О. І. Шаповаленко, О. О. Євтушенко, А. О. Петренко, О. М. Шатківська // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 1. - С. 220-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_1_28
Наведено результати теоретичних досліджень експорту зернових продуктів у країни ЄС, статистичні дані торговельного балансу зернових культур і продуктів їх переробки та визначено проблеми ефективної логістичної діяльності. Зроблено припущення, що в майбутньому експортний потенціал зерна в Україні може перевищити 50 млн т, що призведе до підвищення доходів від зовнішнього продажу зерна. Для дослідження було обрано такі кормові культури: пшеницю, кукурудзу, сою, соняшник, льон. Проведено визначення фізичних (вологість, об'ємна маса, щільність, крупність) і хімічних (сирий протеїн, сирий жир, сира клітковина, сира зола, безазотисті екстрактивні речовини) властивостей. За показником вологості всі досліджені зразки зерна перебувають у сухому стані. Об'ємна маса зерна та насіння знаходилась у діапазоні 440 - 710 кг/м<^>3. Найбільший вміст сирого протеїну на рівні 39,5 % визначено в сої, що перевищує відповідний показник для кукурудзи на 28,3 %. Льон і соняшник переважають за вмістом сирого жиру, відповідно, насіння сої в 2 та 3 рази, а кукурудзу - в 9 та 10 разів. Однак у насінні льону спостерігається найбільша кількість сирої клітковини, якщо порівняти з іншими культурами, - 26,4 %, що у 5 разів перевищує такий показник для сої (5,3 %) і може бути перешкодою для використання його за виготовлення комбікормів. Максимальну кількість безазотистих екстрактивних речовин було визначено в зерні кукурудзи - 59,25 %, що на 52 % перевищує показник для насіння льону. Доведено, що збалансування хімічних показників якості у разі створення зернових сумішей є більш ефективним способом використання досліджених культур для виробництва комбікормів. На підставі результатів проведених експериментальних досліджень фізичних і хімічних властивостей найбільш експортно-привабливої зернової сировини підтверджено, що перспективи експорту як зазначеної продукції, так і продуктів її переробки цілком реальні.
  Повний текст PDF - 342.913 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шаповаленко О.
  • Євтушенко О.
  • Петренко А.
  • Шатківська О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шаповаленко О. І. Визначення показників якості зернової сировини та перспективи її експорту в інші країни / О. І. Шаповаленко, О. О. Євтушенко, А. О. Петренко, О. М. Шатківська // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 1. - С. 220-226. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_1_28.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шаповаленко Олег Іванович (технічні науки)
  • Євтушенко Олег Олександрович (технічні науки)
  • Петренко Анатолій Олегович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського