Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Петренко В. П. 
Тепловіддача при випаровувальному концентруванні розчинів у вертикальних низхідних кільцевих потоках / В. П. Петренко, М. О. Прядко, О. М. Рябчук, О. B. Глоба // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 1. - С. 154-166. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_1_20
Наведено результати моделювання теплообміну в догрітих до температури насичення плівках розчинів, що рухаються по вертикальній поверхні труб як у режимі випаровування з міжфазної поверхні, так і поверхневого кипіння, як за умов вільного стікання, так і за наявності швидкісного парового ядра в діапазоні зміни режимних параметрів, характерних для роботи випарних установок цукрових заводів та ВУ з концентрування фруктових соків. Фізичне моделювання виконано на експериментальному стенді з незалежним формуванням у кип'ятильному каналі витрат фаз і теплового потоку, а також на установках, що моделюють реальні умови концентрування розчинів у плівкових випарних апаратах. Як модельні рідини використано: воду, цукрові розчини, концентрацією до 72 %, яблучний сік, концентрацією до 70 %. Об'ємна щільність зрошення змінювалась від <$E0,05~cdot~10 sup -3> до <$E0,6~cdot~10 sup -3> м<^>2/с, швидкість пари - до 40 м/с, розрідження - до 0,85 бар, тепловий потік - до 60 кВт/м<^>2. Геометрія експериментальних каналів охоплює діапазон довжин від 1,8 до 9 м, діаметрів - від 20 до 32 мм. Аналіз одержаних даних, а також даних інших авторів надав змогу виявити вплив на тепловіддачу до плівок і режимних параметрів, і геометричних характеристик труб, а також сформулювати умови переходу до поверхневого кипіння. Критерієм переходу до поверхневого кипіння на теплообмінній поверхні з певним розміром мікротріщин за умов гравітаційного стікання із супутним рухом парового ядра прийнята величина мінімально допустимого перегріву стінки, за якого розвиваються парові бульбашки, розрахованого на основі співвідношень Лапласа та Клапейрона - Клаузіуса. Виявлено особливості впливу швидкості пари на корисний температурний напір між стінкою труби та плівкою концентрованого розчину. Розраховано співвідношення для коригування корисного температурного напору, розрахунку теплового потоку до кільцевих низхідних парорідинних потоків розчинів, а також узагальнюючі співвідношення для інженерних розрахунків коефіцієнтів тепловіддачі в трубах вертикальних плівкових випарних апаратів. Наведено результати розрахунків за одержаними співвідношеннями розподілу теплового потоку по висоті довгих кип'ятильних труб та зроблено порівняння результатів розрахунку з експериментальними даними для води та яблучних сиропів.
  Повний текст PDF - 539.002 Kb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Петренко В.
  • Прядко М.
  • Рябчук О.
  • Глоба О.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Петренко В. П. Тепловіддача при випаровувальному концентруванні розчинів у вертикальних низхідних кільцевих потоках / В. П. Петренко, М. О. Прядко, О. М. Рябчук, О. B. Глоба // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2018. - Т. 24, № 1. - С. 154-166. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2018_24_1_20.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Петренко Валентин Петрович (технічні науки)
  • Рябчук Олександр Миколайович (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського