Наукова періодика України Наукові праці Національного університету харчових технологій


Шульга О. С. 
Декстрини Шардингера як сировина для їстівних плівок і покриттів / О. С. Шульга, А. І. Чорна // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2017. - Т. 23, № 5(2). - С. 116-124. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2017_23_5%282%29__17
Представлено експериментальні результати дослідження декстринів Шардингера як сировини для їстівних плівок і покриттів. Об'єктом дослідження були декстрини Шардингера (циклодекстрини). Їстівні плівки з використанням і без використання циклодекстринів було досліджено за органолептичними, фізико-механічними показниками й паропроникністю. Декстрини Шардингера сумісні з крохмалем як плівкоутворювачем за походженням і будовою, розчинні у воді як розчиннику для виготовлення їстівних плівок та покриттів. Встановлено, що циклодекстрини відіграють роль пластифікатора на основі результатів дослідження показників міцності, подовження та паропроникності. Так, показник міцності зменшується з 10,2 до 9,1 МПа, а подовження, навпаки, збільшується з 38 до 54 %, оскільки знижується міжмолекулярна сила і пом'якшується структураплівки, збільшується рухливість ланцюга та міжмолекулярна відстань. Вра ховуючи зазначені зміни у структурі плівки внаслідок використання циклодекстринів, показник паропроникності збільшується з 15,2 до 18,3 %. Отже, декстрини Шардингера варто використовувати під час виробництва їстівних плівок і покриттів як пластифікатор.
  Повний текст PDF - 2.58 Mb    Зміст випуску     Цитування публікації

Цитованість авторів публікації:
  • Шульга О.
  • Чорна А.

  • Бібліографічний опис для цитування:

    Шульга О. С. Декстрини Шардингера як сировина для їстівних плівок і покриттів / О. С. Шульга, А. І. Чорна // Наукові праці Національного університету харчових технологій. - 2017. - Т. 23, № 5(2). - С. 116-124. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npnukht_2017_23_5(2)__17.

    Додаткова інформація про автора(ів) публікації:
    (cписок формується автоматично, до списку можуть бути включені персоналії з подібними іменами або однофамільці)
  • Шульга Оксана Сергіївна (технічні науки)
  • Комаха Ольга Сергіївна (технічні науки)
  • Чорна Анастасія Іванівна (технічні науки)
  •   Якщо, ви не знайшли інформацію про автора(ів) публікації, маєте бажання виправити або відобразити більш докладну інформацію про науковців України запрошуємо заповнити "Анкету науковця"
     
    Відділ інформаційно-комунікаційних технологій
    Пам`ятка користувача

    Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського