Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (794)Юристам - Наукова електронна бібліотека (33)Юристам - Реферативна інформація (297)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>RZN=Ш<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 27
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Гумовська І.М. 
Англійська юридична термінологія в економічних текстах: генезис, дериваційні та семантико-функціональні аспекти: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.М. Гумовська ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2000. — 19 с. — укp.

Розглянуто проблеми сучасного термінознавства, процеси термінологічної міграції, зокрема, функціонування юридичної термінології в англійських економічних текстах (монографічних працях, навчально-методичній літературі, періодичних виданнях та документації). Досліджено генезис англійських юридичних термінів, які вживаються в економічному дискурсі, їх семантичну еволюцію та здійснено їх структурно-словотворчий аналіз. Висвітлено дериваційні моделі термінів-іменників, термінів-прикметників, термінів-дієслів та термінів-словосполучень. Вперше проаналізовано проблему функціонування юридичної термінології в економічному дискурсі, а також семантичного поля юридичної термінології в структурі економічних текстів. На підставі вивчення економічної літератури різних жанрів та використання лексикографічних економічних та юридичних джерел виявлено, що приблизно 73 % усіх юридичних термінів економічного дискурсу стали невід'ємною частиною економічної підмови в зв'язку з їх продуктивним використанням у галузі економічної діяльності та правовим статусом бізнес-операцій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х + Х.в4
Шифр НБУВ: РА310251 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Сергєєва Г.А. 
Англомовні запозичення в українській правничій термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Г.А. Сергєєва ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н.Каразіна. — Х., 2002. — 16 с. — укp.

Досліджено англомовні запозичення в українській правничій термінології, їх роль у розвитку терміносистеми права. На основі структурно-типологічного підходу та принципу системності мови висвітлено особливості освоєння та функціонування англомовних термінів-запозичень на всіх системних рівнях української мови - фонологічному, граматичному, словотвірному та лексико-семантичному. Встановлено, що англіцизми зазнають формальних змін - у графічному відтворенні, фонемному складі, морфемній структурі та граматичній формі, а також функціональні зміни на рівні словотворення та семантики. Відзначено, що англомовні правничі терміни, в основному, пристосувалися до системи української мови, проте певна частина запозичень залишається не повністю освоєною. Виявлено фонетичні, морфологічні та семантичні варіанти запозичених з англійської мови термінів та визначено шляхи їх подолання. Запропоновано практичні рекомендації щодо освоєння англомовних запозичень відповідно до норм української мови. Проаналізовано причини запозичення англіцизмів та розглянуто проблеми їх уніфікації в українській правничій термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34 + Х.в4
Шифр НБУВ: РА320293 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

3.
Неженець Е.В. 
Варіантність російських термінів юриспруденції в системному та комунікативно-прагматичному аспектах: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.02 / Е.В. Неженець ; Дніпропетр. нац. ун-т. — Д., 2003. — 23 с. — укp.

Досліджено типи варіантності термінів правознавства та способів їх репрезентації у сфері функціонування та фіксації. З застосуванням системного та комунікативно-прагматичного підходу встановлено, що у метамові правознавства відбувається варіювання форми та семантики юридичних термінів. Проаналізовано основні різновиди формальних варіантів у парадигматичному та синтагматичному аспектах. З'ясовано, що варіювання семантики правознавчих термінів виявляється як лексико-семантичне варіювання (полісемія) або як варіювання семантичного обсягу одного й того ж терміна (поняттєвий поліморфізм, амбісемія, еврисемія). Визначено та проаналізовано продуктивні різновиди полісемії та моліформізму юридичних термінів, розглянуто причини цих явищ у сфері термінолексики. Обгрунтовано, що варіантність будь-якого різновиду репрезентується у функціонально та прагматично зумовлених фрагментах спеціального тексту, які одержали назву метатекстових комунікативних ситуацій (МтКС). Виявлено типи МтКС, властиві метамові правознавства. Проаналізовано способи репрезентації варіантів термінів у навчально-наукових текстах і термінологічних словниках. Зазначено, що в когнітивному аспекті варіативність плану вираження та плану змісту розглянуто як результат багатоаспектного наукового вивчення юридичних понять, який свідчить про динамічність терміносистеми правознавства, відсутність застою у процесі пізнання.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.2-34:Х + Х. в4 +
Шифр НБУВ: РА325980

4.
Діомідова О. Ю. 
Еволюція стратегії і тактики переконання у сфері судової діяльності: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.02 / О. Ю. Діомідова ; Харк. нац. пед. ун-т ім. Г.С. Сковороди. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано модель дослідження переконуючого судового дискурсу, уточнено термінологічний апарат дослідження: "еволюція", "стратегія", "тактика", "диспозитив доведення". Виявлено константні елементи диспозитива доведення, які притаманні мовним стратегіям і тактикам переконання в усі часи та не зазнають еволюції: залежність від соціального контексту; поліфункціональність переконуючих промов, синкретичність жанрів переконуючої промови та промови інформативного типу. Доведено, що сутність еволюції переконуючої судової промови визначається співвідношенням раціонального й емоційного складників, особливостями використання юристами маніпулятивних стратегій, функціональних ролей і масок.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.12-07 + Ш141.12-713 + Х895.1
Шифр НБУВ: РА375996 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

5.
Чмир О.Р. 
Лексика права у старослов'янській та давньоруській мовах: семантична мотивованість, шляхи концептуалізації: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.03 / О.Р. Чмир ; НАН України. Ін-т мовознав. ім. О.О.Потебні. — К., 2005. — 20 с. — укp.

Досліджено семантичні мотивації, які є основою у слов'янській правовій лексиці, а також шляхи концептуалізації правових понять у старослов'яській та давньоруській мовах. Визначено кілька сематичних комплексів, з використанням яких формувалися правові уявлення. Описано шляхи концептуалізації права у даних мовах. Установлено, що особливості відображення правових понять у середньовічній мовній картині світу значною мірою визначалися мотиваціями, взаємопов'язаними з синкретичними міфологічними уявленнями.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141-34:Х + Х2(4УКР)414 в4 +
Шифр НБУВ: РА341366
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Лепеха Т.В. 
Лексико-семантичні та словотвірно-структурні особливості судово-медичної термінології: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Т.В. Лепеха ; Дніпропетр. держ. ун-т. — Д., 2000. — 19 с. — укp.

Досліджено українську судово-медичну термінологію. Простежено шляхи її формування і розвитку, запропоновано її періодизацію, зважаючи на вплив мовних і позамовних чинників, проаналізовано склад термінологічної лексики судової медицини з погляду походження, а також визначено шляхи поповнення термінофонду. Проаналізовано лексико-семантичні, структурні та словотвірні особливості термінології судової медицини, тематичні та словотвірні гнізда, розглянуто проблеми її практичного застосування, запропоновано конкретні рекомендації щодо подальшого унормування судово-медичної термінології.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Р + Х893.9(4Укр)413.1в4 + Р81в4
Шифр НБУВ: РА311006 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

7.
Панченко Г. О. 
Механізми реалізації державної мовної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр. : 25.00.02 / Г. О. Панченко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України ; Одес. регіон. ін-т держ. упр. — О., 2011. — 20 с. — укp.

Наведено теоретичне узагальнення та нове вирішення актуального наукового завдання - ефективного використання механізмів реалізації державної мовної політики з метою сприяння в подальшому гармонізації українського суспільства. Визначено роль держави як основного суб'єкта реалізації державної мовної політики, що дозволяє обгрунтувати засади подальшого ефективного розвитку державної мовної політики. Обгрунтовано доцільність використання комплексного механізму реалізації державної мовної політики, який передбачає взаємодію правового, політичного, економічного, інформаційного, організаційного та мотиваційного механізмів. Сформульовано пріоритети державної мовної політики й окреслено шляхи можливої імплементації зарубіжного досвіду регулювання мовних питань на державному рівні в Україні. Визначено основні заходи щодо подальшого ефективного використання механізмів реалізації державної мовної політики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)101 в4:Ш + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА382894 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

Видання зберігається у :


8.
Радецька В.Я. 
Мова науки криміналістики: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / В.Я. Радецька ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2002. — 18 с. — укp.

Запропоновано створити комісію з питань унормування термінології криміналістичної науки при кафедрі криміналістики Національної академії внутрішніх справ України. Обгрунтовано необхідність укладання Російсько-українського словника-довідника термінів криміналістики із урахуванням специфіки криміналістичних наукових шкіл України. Рекомендації класифіковано за загальними та спеціальними принципами. З урахуванням інтеграції термінологічних мікроструктур розроблено структурно-функціональні особливості мови криміналістики. Розглянуто питання мовної компетенції співробітників правоохоронних органів. Запропоновано види практичних робіт з використанням ситуативних текстів та систему контролювання знань криміналістичної термінології. Удосконалено критерії моделювання нових термінологічних одиниць у наукових дослідженнях проблем криміналістики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х894.9(4УКР) в4 + Ш107.71 +
Шифр НБУВ: РА321602
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

9.
Чередник Ю. М. 
Модернізація державної мовної політики в Україні: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю. М. Чередник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено наукове обгрунтування концептуальних засад модернізації державної мовної політики (ДМП) України за умов сучасного державотворення. Розкрито понятійно-категоріальний апарат і сутнісні характеристики понять "державна мовна політика", "мовні відносини" та "модернізація державної мовної політики". Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід становлення й розвитку правової та організаційної складових ДМП. Визначено основні чинники впливу на розвиток мовних відносин в Україні у сучасний період, зокрема політичний та регіональний. Досліджено вплив регіональної ідентичності на процес становлення та розвитку мовних відносин. Розроблено концептуальні засади модернізації ДМП в Україні з використанням особливостей проектного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Сапожник І.В. 
Номінативно-когнітивні та семантико-дискурсивні характеристики термінів комерційного права в сучасній англійській мові: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / І.В. Сапожник ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено комплексний аналіз терміносистеми комерційного права в сучасній англійській мові з урахуванням екстра- та інтралінгвальних чинників. Виділено терміносистему комерційного права у структурі загального права. Здійснено розподіл термінів на групи. Досліджено системні структурно-семантичні характеристики термінів комерційного права. Встановлено закономірності їх утворення, розглянуто асистемні характеристики: синонімію, полісемію, омонімію. Розкрито сутність сценарного концепту "commerce", виділено та описано його складові. Проаналізовано особливості функціонування термінів комерційного права в художньому та науковому дискурсах. Встановлено, що терміни комерційного права незалежно від типу дискурсу зберігають своє термінологічне значення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х830.13 + Х830.13 в3 +
Шифр НБУВ: РА353578
Рубрики:

11.
Хаджирадєва С.К. 
Підготовка державних службовців до професійно-мовленнєвої комунікації: концептуальні засади й стратегія модернізації технологій: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.03 / С.К. Хаджирадєва ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2006. — 36 с. — укp.

Досліджено методологічні та практичні проблеми підготовки державних службовців (ПДС) до професійно-мовленнєвої комунікації (ПМК) у контексті професіоналізації державної служби в Україні. Запропоновано концептуальну модель ПДС до ПМК, визначено стратегію модернізації технологій процесу ПДС до ПМК. Розроблено методику оцінювання рівня готовності державних службовців (ГДС) до ПМК і встановлено соціопсихолінгвістичі фактори, що безпосередньо впливають на рівень ГДС до ПМК.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х819(4УКР)012.1 р + Ш141.4-713 р7 +
Шифр НБУВ: РА342784
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

12.
Ляшук А.М. 
Семантична структура юридичних термінів української та англійської мов: Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.17 / А.М. Ляшук ; Київ. нац. лінгв. ун-т. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Здійснено типологічне зіставлення семантичної структури юридичних термінів української та англійської мов, зокрема тих, що фіксуються тлумачними словниками. Здійснено системний аналіз внутрішньої організації особливого мовного знака - терміна на позначення юридичних понять у даних мовах. Визначено семантичну структуру аналізованих мовних одиниць, об'єднаних у семантичні поля. Здійснено комплексний аналіз їх внутрішньої організації шляхом компонентного аналізу. Реалізовано спробу ідеографічної презентації лексики права у семантичних групах відповідно до їх юридичної семантики. Проаналізовано антонімічні та синонімічні кореляції та семантичні опозиції (еквіполентні, привативні тотожності), які утворюють конституенти семантичних груп. Здійснено зіставний аналіз лексики щодо позначення понять права в аналізованих мовах та визначено якісні та кількісні розходження, ступінь збігу концептуальної репрезентації та ступінь особливого національного наповнення термінів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Ш143.21-34:Х + Х.в4 +
Шифр НБУВ: РА351294
Рубрики:

13.
Манжос Я. Ю. 
Семантичні та функціональні особливості англомовних юридичних термінів - назв злочинів проти людини: автореф. дис. ... канд. філол. наук : 10.02.04 / Я. Ю. Манжос ; Харк. нац. ун-т ім. В.Н. Каразіна. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Досліджено англомовні юридичні терміни, які позначають злочини проти людини. Групу досліджених термінів розглянуто як мовну систему, структуру якої втілює лексико-семантичне поле, де наявність у значенні термінів інтегральних / диференційних сем складає основу горизонтальної / вертикальної диференціації та виокремлення дискретних / недискретних суб-, макро-, мікрополів і гіпонімічних одно-/ різнорівневих мікрополів. Показано, що позамовні чинники як середовище функціонування системи спричиняють до потенційного функціонального варіювання досліджених термінів - наявності / відсутності / джерела дефініції; їх соціокультурного розшарування на загальні та регіональні; їх реалізації в різних типах юридичного дискурсу (офіційно-діловому, науковому та науково-навчальному, інформаційно-популярному) та в публіцистичному дискурсі. Вперше у вітчизняній лінгвістиці терміногрупу визначено як структуру та систему, що активно взаємодіє зі свідомістю та практикою культурно-мовного колективу. Запропоновано модель комплексного аналізу терміноодиниць. Уточнено принципи польового моделювання та виокремлено підтипи юридичного дискурсу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.21-34:Х + Х8(4ВЕЛ) в4
Шифр НБУВ: РА380916 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

14.
Богославська М.О. 
Судова лінгвістична експертиза: процесуальні і криміналістичні аспекти: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.09 / М.О. Богославська ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Розкрито сутність і правові засади судово-лінгвістичної експертизи, встановлено підстави для призначення та розглянуто порядок проведення даної процедури, визначено її місце у системі криміналістичних експертиз. Висвітлено історію становлення й охарактеризовано сучасний стан судово-лінгвістичної експертизи, досліджено особливості формування її понятійного апарату (експертної мови та термінологічних систем), розглянуто напрямки удосконалення. Розроблено систематизацію термінологічних систем судово-лінгвістичної експертизи, наведено загальну характеристику її видів (авторознавчої, семантичної, термінологічної), показано можливості їх використання у судовому процесі. Наведено рекомендації щодо обов'язкового унормування, систематизації та стандартизації мови судової експертизи та її термінологічних систем. Розроблено методику дослідження судово-лінгвістичної експертизи та її оцінювання у судочинстві. Розглянуто співвідношення категорій "поняття" та "термін" в експертній мові. Розкрито сутність таких судових процедур, як проведення допиту експерта слідчим (ст. 201 КПК України) та у суді (ст. 311 КПК України). Досліджено сучасний стан теорії та практики вирішення питань судової лінгвістичної експертизи. Запропоновано методику оцінювання висновків судово-лінгвістичної експертизи та використання її у судочинстві.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)413.9:Ш1 + Ш141.14-34:Х +
Шифр НБУВ: РА369222
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Кацавець Р. С. 
Судові промови державного обвинувача та адвоката-захисника у кримінальному судочинстві України: правові, етичні, логічні та мовні проблеми: автореф. дис. ... канд. юрид. наук : 12.00.09 / Р. С. Кацавець ; Акад. адвокатури України. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Розглянуто питання судових промов державного обвинувача й адвоката-захисника у судовому процесі, зокрема, наголошено на характерних рисах, структурі, засобах і прийомах побудови. Визначено ораторське мистецтво як складник професійних якостей судових риторів. Обгрунтовано та сформульовано конкретні пропозиції щодо внесення змін і доповнень КК та КПК України, спрямовані на вдосконалення професійної діяльності судових ораторів з метою зростання правових, мисленнєво-мовленнєвих, етичних тенденцій у кримінальному судочинстві України на рівні сучасних вимог.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х893.9(4УКР)73 + Х895.9(4УКР)1 + Ш141.14-713
Шифр НБУВ: РА375517 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

16.
Трач Н.С. 
Українська правнича термінологія у XX ст.: автореф. дис... канд. фіз.-мат. наук: 01.04.01 / Н.С. Трач ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно досліджено українську правничу термінологію в XX ст. На матеріалі українського законодавства XX ст. (законодавчих актів Центральної Ради, Гетьманату, радянського законодавства, сучасного українського законодавства), юридичних термінографічних видань (довідкових і академічних словників юридичної термінології різних періодів кінця XIX - початку XX ст.) висвітлено основні тенденції добору термінів, а саме: джерела їх формування, особливості запозичень, проблему синонімії, місце терміна в словниковій статті. Увагу приділено опису галицького внеску в загальноукраїнській правничій термінології, механізмам русифікації термінології в 1930 - 1980-х рр., проблемним питанням розвитку української правничої термінології в період незалежної України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Х + Х8(4УКР)В4 +
Шифр НБУВ: РА364610
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

17.
Коцюба Н.Й. 
Українська термінологія державного управління (становлення та розвиток): Автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / Н.Й. Коцюба ; Львів. нац. ун-т ім. І.Франка. — Л., 2004. — 16 с. — укp.

Уперше досліджено українську термінологію державного управління в порівняльно-історичному, лексико-семантичному та структурно-словотвірному аспектах. Зауважено, що проаналізована терміносистема забезпечує номінативними засобами поняттєву базу державного управління і є цілісною системою ієрархічно організованих мовних одиниць. Охарактеризовано основні періоди розвитку української термінології державного управління. З'ясовано провідні тенденції термінотворення на кожному з досліджуваних етапів. Розглянуто особливості лексико-семантичної та структурної організації української термінології у даній сфері. Проаналізовано способи та засоби термінної деривації, визначено словотворні моделі управлінських термінів. Установлено, що терміносистема державного управління потребує унормування та стандартизації.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.4-34:Х + Х819(4УКР)в4
Шифр НБУВ: РА330776
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

18.
Чорна О.В. 
Українська термінологія податкової сфери: структура, функціонування, формування: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.01 / О.В. Чорна ; НАН України ; Ін-т укр. мови. — К., 2009. — 18 с. — укp.

Досліджено системну організацію української податкової термінології, лінгвальних та позалінгвальних особливостей її формування і функціонування, виокремлено тематичні групи. Простежено історію розвитку терміносистеми та з'ясовано основні етапи її встановлення. Охарактеризовано структурні типи термінів, особливості та моделі термінотворення, подано генетичну характеристику аналізованих лексем, проаналізовано лексико-семантичні відношення між податковими номінаціями. Визначено основні тенденції поповнення цілісно сформованої терміносистеми оподаткування на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш141.14-34:Х + Х829(4УКР)2 в4
Шифр НБУВ: РА369316 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

19.
Постриган С.В. 
Усталені словосполучення в німецькому інституційному юридичному тексті: лінгвокультурологічний та комунікативно-прагматичний аспекти: автореф. дис... канд. філол. наук: 10.02.04 / С.В. Постриган ; Київ. нац. ун-т ім. Т.Шевченка. — К., 2009. — 17 с. — укp.

Досліджено усталені словосполучення у аспекті фразеології. Їх класифіковано за типами: структурно-семантичним, структурно-синтаксичним, структурно-морфологічним. Відповідно до кожного типу класифікації встановлено основні функціональні ознаки певних видів словосполучень. На матеріалі законодавчих текстів і рішень судів визначено характерні особливості німецького інституційного юридичного тексту. Встановлено лінгвокультурологічну значущість прецедентних текстів, концептів і метафор. Проаналізовано комунікативно-прагматичні компоненти текстів, законів і судових рішень. Розглянуто усталені словосполучення в аспекті належності їх до певних класів іллокутивних мовленнєвих актів. Визначено взаємозв'язки між ними. Доведено, що певні усталені словосполучення можуть відповідати різним мовленнєвим актам.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш143.24-34:Х + Х8(4НІМ) в4 +
Шифр НБУВ: РА363494
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

20.
Чорнобай О. Л. 
Філософія фольклорного права: автореф. дис. ... канд. юрид. наук: 12.00.12 / О. Л. Чорнобай ; Львів. держ. ун-т внутр. справ. — Л., 2011. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне філософське дослідження фольклору як соціокультурного феномену, з джерел якого гіпотетично постає, онтологічно утверджується, набуває ознак юридичного явища фольклорне право (ФП), яке як природне та звичаєве право - складова вітчизняної правової системи та впливає на її осучаснене реформування та вдосконалення. Встановлено, що як основа ФП - юридичні прислів'я і приказки, що належать до паремійних фондів різних етносів світу, трактуються як форми народної правосвідомості, як продукт народної творчості з його етноспецифікою та як елементи фольклорно-правової культури. Проаналізовано співвідношення моралі та права як основ ФП, визначено теоретико-прагматичні особливості імплементації фольклорних норм у правову культуру суспільства, акцентовано увагу на гносеологічних аспектах фольклорного правопізнання. Розкрито зміст функцій ФП як засобів його впливу на суспільні відносини й правову поведінку громадян з урахуванням філософських особливостей принципів ФП. Обгрунтовано значення основних ціннісних ознак ФП, що засвідчує його гуманістичну природу й високу онтологічну привабливість для юридичної практики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х2(4УКР)-381 + Ш2 в2:Х2
Шифр НБУВ: РА380855 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
...
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського