Бази даних

Юристам - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Юристам - Електронний каталог НБУВ (116)Юристам - Реферативна інформація (95)
Пошуковий запит: ((<.>U=Х$<.>)+(<.>RZN=Х$<.>))*(<.>U=Х809(4УКР)341$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 15
Представлено документи з 1 до 15

1.
Сенюшкіна Т.О. 
Державні механізми управління етнічними конфліктами: Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.02 / Т.О. Сенюшкіна ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 36 с. — укp.

Запропоновано цілісну концепцію державних механізмів регулятивного впливу на розвиток етнічного конфлікту, яка базується на нових теоретико-методологічних і практичних підходах. Запропоновано інноваційну модель системи етноконфліктологічного менеджменту. Розкрито зміст основних складових цієї системи, а саме: політичного та законодавчого забезпечення прав національних меншин, регіональних механізмів управління етнічними конфліктами, зокрема, децентралізації та автономізації, впровадження управлінських технологій, використання механізмів взаємодії держави та громадянського суспільства. Проаналізовано вітчизняний і зарубіжний досвід державної політики щодо запобігання етнічним конфліктам та їх урегулювання. Обгрунтовано актуальні завдання та розроблено практичні рекомендації щодо забезпечення результативного впливу на процес етноконфліктних взаємодій на сучасному етапі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА351260
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

2.
Куц Ю.О. 
Етнонаціональні державотворчі процеси в Україні (управлінський аспект): Автореф. дис... д-ра наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю.О. Куц ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2005. — 32 с. — укp.

Досліджено теоретико-історичні аспекти державного управління етнодержавотворчими процесами в Україні. На підставі результатів проведених досліджень обгрунтовано зміст і особливості етнонаціональної політики як головного напряму державного управління міжнаціональними відносинами, визначено сучасний стан етнополітичних трансформаційних процесів, управління якими зумовлено державотворенням. Виділено організаційно-нормативну систему владних дій та державне управління етнонаціональною сферою як предмет окремого комплексного теоретико-методологічного аналізу, що дало змогу концептуально обгрунтувати засади оптимізації міжнаціональних відносин і державотворення, державного управління ентнонаціональними процесами в Україні. Здійснено системний аналіз обумовленості етнонаціональних і державотворчих процесів під час трансформації від тоталітарного до демократичного суспільного устрою. Науково обгрунтовано підходи до етнонаціональної сфери у сучасній Україні та розроблено конкретні технології їх оптимізації. Визначено основні напрями підвищення ефективності взаємодії між державою та етнонаціональною сферою у процесі реформування інститутів політичної та адміністративної систем України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х819(4УКР)011.219 + Ф50(4УКР) + Ф088 +
Шифр НБУВ: РА340289
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Алмаші М.М. 
Захист прав національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / М.М. Алмаші ; Нац. акад. внутр. справ України. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Запропоновано концепцію становлення та розвитку захисту прав національних меншин в Україні. Визначено зміст поняття "національна меншина", проаналізовано розвиток політико-правової думки щодо правового захисту представників певної національної спільноти. Висвітлено еволюцію захисту прав національних меншин в Україні за внутрішньодержавним і міжнародним правом. Досліджено нормативно-правові акти вітчизняного законодавства й міжнародного права щодо захисту прав національних меншин, а також досвід діяльності уповноважених суб'єктів у даній сфері. Особливу увагу приділено аналізу основних проблем та перспектив розвитку захисту прав національних меншин в Україні. Розглянуто вітчизняну інституційну та нормативну системи захисту прав національних меншин за внутрішньодержавним та міжнародним правом, наведено пропозиції щодо удосконалення даної галузі чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА331863
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Липчук О.І. 
Інституційні засади реалізації прав етнонаціональних меншин в Україні: автореф. дис... канд. політ. наук: 23.00.02 / О.І. Липчук ; Чернів. нац. ун-т ім. Ю.Федьковича. — Чернівці, 2009. — 19 с. — укp.

Комплексно досліджено питання політико-правового забезпечення життєдіяльності етнонаціональних меншин у сучасній Україні. Розглянуто певні концептуальні підходи зарубіжних і вітчизняних політологів і правознавців до аналізу проблеми захисту прав національних меншин, з'ясування суті поняття "етнонаціональна меншина". Досліджено основні етапи, особливості формування й еволюції вітчизняної нормативно-правової системи захисту та гарантування прав етнонаціональних меншин, їх конституційно-правового статусу, організаційно-правових форм інституціалізації, базуючись на головних принципах і положеннях міжнародного права. Проаналізовано новітні тенденції в міжнародному законодавстві та головні проблеми українського законодавства у сфері захисту прав національних меншин, різні механізми їх реалізації. Увагу приділено провідній ролі держави та її інститутів як інтегрувального фактора забезпечення даних прав у суспільстві перехідного типу. Розглянуто конституційно-правові аспекти забезпечення прав етнічних спільнот на національно-культурну автономію та політичне представництво в органах влади. Визначено об'єктивні передумови й основні політико-правові механізми гарантування належного представництва національних меншин в органах влади та місцевого самоврядування. Доведено необхідність подальшого зміцнення політико-правових засад захисту та забезпечення прав національних меншин у контексті формування ефективної системи суспільно-державного регулювання етнополітичних процесів і міжнаціональної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ф51(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА363926
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Ткаченко Є.В. 
Конституційно-правове регулювання мовних відносин: порівняльний аспект: автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Є.В. Ткаченко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2009. — 19 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження правового регулювання мовних відносин в Україні та зарубіжних країнах, розкрито їх правову природу та місце у системі суспільних відносин. Проаналізовано основні підходи до визначення сутності державної мови, розкрито її основні ознаки та функції, встановлено критерії відмежування від офіційної. Розглянуто мовні права національнрих меншин. Обгрунтовано базові принципи формування та проаналізовано фактори, які впливають на державну мовну політику. Досліджено актуальні проблеми правового регулювання мовних відносин у сфері діяльності органів державної влади, судочинстві, освіті й інформаційному просторі України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х999.80 +
Шифр НБУВ: РА363471
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

6.
Бабін Б.В. 
Конституційно-правовий статус корінних народів України: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Б.В. Бабін ; Одес. нац. юрид. акад. — О., 2005. — 19 с. — укp.

Вперше в Україні здійснено дослідження проблеми визначення конституційно-правового статусу корінних народів України та запропоновано шляхи вирішення даного питання. Проаналізовано особливості етнічного, політичного, культурного та правового розвитку окремих етнічних груп, які виникли у межах України й обгрунтовано юридичні підстави визнання цих етносів корінними народами. Запропоновано визначення корінних народів України як спільнот (етнічних груп) громадян кримськотатарської, караїмської та кримчакської національностей, що відчувають етнічне самоусвідомлення та спільність між собою. Створено вичерпний перелік етносів, визнаних корінними народами України. Вперше обгрунтовано їх відмінні ознаки від інших етнічних суб'єктів конституційного права - української нації та національних меншин і етнічних груп. Досліджено міжнародний досвід визначення та забезпечення конституційно-правового статусу корінних народів та можливості його викорстання в Україні. Наведено оцінку політико-правових вимог і правового становища національно-представницьких структур караїмського, кримськотатарського та кримчакського народів і розроблено проект Закону "Про корінні народи України" як засіб врегулювання їх правового статусу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА335511
Рубрики:

Географічні рубрики:

7.
Биков О.М. 
Конституційно-правовий статус національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / О.М. Биков ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 16 с. — укp.

Досліджено основні етапи становлення та розвитку конституційно-правового статусу національних меншин в Україні як суб'єктів конституційного права у 1917 - 2001 рр. та ставлення до них органів державної влади України на різних етапах її розвитку. Проаналізовано нормативно-правові акти України та здійснено класифікацію прав і свобод національних меншин. На підставі матеріалів і установчих документів товариств національних меншин України проаналізовано форми їх самоорганізації та механізм реалізації культурних, соціальних, економічних прав і свобод. Наведено організаційно-правові та нормативно-правові гарантії захисту прав та свобод національних меншин в Україні. Розглянуто основні внутрішньодержавні нормативно-правові акти країн СНД та охарактеризовано міжнародні нормативно-правові та організаційно-правові акти щодо забезпечення та гарантування прав і свобод національних меншин. Вперше сформульовано концепцію становлення конституційно-правового статусу національних меншин в Україні. Обгрунтовано необхідність прийняття Закону України "Про правовий статус національних меншин в Україні" та розроблено проект структури цього Закону.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)341
Шифр НБУВ: РА315858 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

8.
Волошин Ю.О. 
Конституційно-правові засади самоорганізації національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Ю.О. Волошин ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2001. — 20 с. — укp.

Розкрито конституційно-правовий зміст самоорганізації національних меншин в Україні, визначено суб'єкти самоорганізації та специфіку здійснення їх прав. За результатами теоретико-правових досліджень охарактеризовано форми самоорганізації національних меншин. Висвітлено вітчизняний досвід конституційно-правового забезпечення самоорганізації національних меншин і проаналізовано сучасне законодавство європейських країн щодо форм їх самоорганізації. Розглянуто питання сучасного стану та подальшого нормативно-правового вдосконалення та забезпечення права національних меншин на національно-культурну автономію в Україні. Визначено конституційно-правові засади щодо практичного впровадження корпоративної автономії та вирішено питання розвитку інституту персональної автономії національних меншин в Україні. Висвітлено проблеми територіальної самоорганізації національних меншин в Україні та її реалізації в місцевому самоврядуванні.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4Укр)341
Шифр НБУВ: РА316732 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

9.
Попова І.М. 
Механізми реалізації державної етнонаціональної політики щодо національних меншин України: регіональний аспект: автореф. дис... канд. наук з держ. упр: 25.00.02 / І.М. Попова ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. — К., 2007. — 20 с. — укp.

Досліджено комплексний механізм державного регулювання сфери етнонаціональних відносин в Україні у межах державного управління та у взаємозв'язку елементів системи "держава - регіони". Визначено загальнонаціональні пріоритети і регіональні особливості державної етнонаціональної політики України. Проаналізовано діяльність регіональних органів державної виконавчої влади (зокрема Херсонщини) щодо збереження та розвитку національної самобутності етнічних спільнот, які проживають на даній території. Проведено науково-теоретичне обгрунтування пріоритетних напрямів оптимізації механізмів державної етнонаціональної політики щодо національних меншин на загальнодержавному та регіональному рівнях та запропоновано шляхи їх удосконалення.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х819(4УКР)011.2-97 +
Шифр НБУВ: РА352761
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Чередник Ю. М. 
Модернізація державної мовної політики в Україні: теоретико-методологічний аспект: автореф. дис. ... канд. наук з держ. упр.: 25.00.01 / Ю. М. Чередник ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Дніпропетр. регіон. ін-т держ. упр. — Д., 2011. — 20 с. — укp.

Здійснено наукове обгрунтування концептуальних засад модернізації державної мовної політики (ДМП) України за умов сучасного державотворення. Розкрито понятійно-категоріальний апарат і сутнісні характеристики понять "державна мовна політика", "мовні відносини" та "модернізація державної мовної політики". Проаналізовано вітчизняний і закордонний досвід становлення й розвитку правової та організаційної складових ДМП. Визначено основні чинники впливу на розвиток мовних відносин в Україні у сучасний період, зокрема політичний та регіональний. Досліджено вплив регіональної ідентичності на процес становлення та розвитку мовних відносин. Розроблено концептуальні засади модернізації ДМП в Україні з використанням особливостей проектного підходу.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Ш121(4УКР)
Шифр НБУВ: РА381932 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Асланов С.А. 
Політико-правові засади державної етнонаціональної політики в Україні: автореф. дис. ... канд. політ. наук : 23.00.05 / С.А. Асланов ; Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького НАН України. — К., 2010. — 20 с. — укp.

Запропоновано визначення державної етнонаціональної політики (ДЕП) як невід'ємної складової внутрішньої політики держави, спрямованої на регулювання сфери етнонаціональних відносин і процесів з метою формування політичної нації, забезпечення гармонійного розвитку всіх її складових. Виявлено характерні риси формування та реалізації ДЕП. Визначено її українську модель як демократичну, проте політично поляризовану, фрагментарну, невизначену щодо вектора етнонаціонального й етнополітичного розвитку. Встановлено невідповідність інституційної структури ДЕП її сучасним завданням. Запропоновано шляхи оптимізації відповідно до національного законодавства та міжнародного права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4УКР) + Х809(4УКР)341
Шифр НБУВ: РА373882 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

12.
Кузьменко В.Б. 
Правове регулювання міжнаціональних відносин в Радянській Україні у 1917 - 1939 р.р.: автореф. дис. ... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / В.Б. Кузьменко ; Ін-т законодавства ВР України. — К., 2010. — 40 с. — укp.

Досліджено питання правового регулювання міжнаціональних відносин у чотирьох важливих суспільних сферах (політично-управлінській, соціально-економічній, соціально-культурній і сфері охорони суспільного порядку). Акцентовано увагу на проблемах формування й особливостях застосування відповідної нормативно-правової бази.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ф51(4Укр)6 + Х620.322.2(2Ук) + Х809(4Укр)341-1 +
Шифр НБУВ: РА370897 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

13.
Лазур Я.В. 
Правове регулювання національно-культурної автономії: світовий та вітчизняний досвід: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / Я.В. Лазур ; Ін-т законодавства Верхов. Ради України. — К., 2006. — 19 с. — укp.

Розкрито суть поняття "національно-культурна автономія". Досліджено його ознаки та види, а також розвиток політико-правової думки у даному аспекті. Проаналізовано еволюцію національно-культурної автономії в Україні, правові засади такої автономії за законодавством зарубіжних країн, зокрема, Латвії, Естонії, Російської Федерації, Сербії та Чорногорії, Угорщини та Словенії. Розглянуто порядок формування органів національно-культурної автономії за законодавством зарубіжних країн, права й обов'язки відповідних органів. Висвітлено сучасний стан національно-культурної автономії в Україні та перспективи розвитку її правових засад. Досліджено концепцію правового статусу органів національно-культурної автономії в нашій державі. Здійснено аналіз чинних нормативно-правових актів України та окремих зарубіжних країн, актів міжнародного права, практики діяльності органів національно-культурної автономії в окремих зарубіжних країнах, новітніх законопроектів з питань національно-культурної автономії в Україні, здійснено аналіз основних проблем і перспектив її розвитку. Наведено практичні рекомендації щодо вдосконалення чинного законодавства України про національно-культурну автономію.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х001.332 +
Шифр НБУВ: РА341087
Рубрики:
  

Географічні рубрики:
  

14.
Рябошапко Л.І. 
Правове становище національних меншин в Україні (1917 - 2000): Автореф. дис... д-ра юрид. наук: 12.00.01 / Л.І. Рябошапко ; Нац. юрид. акад. України ім. Я.Мудрого. — Х., 2002. — 29 с. — укp.

Досліджено визначні наукові праці українських, австрійських, єврейських, російських, радянських науковців і політичних діячів щодо правового становища національних меншин, опубліковані у ХІХ - ХХ ст. Вперше в історико-правовій науці України системно розкрито закономірності формування, зміни та розвитку правового становища національних меншин в Україні на різних етапах її існування. Обговорено правові взаємини різних форм української державності та національних меншин у період 1917 - 1920 рр. Визначено мету, форми та методи реалізації радянської етнонаціональної політики стосовно національних меншин у 1920 - 1991 рр. Розглянуто новий етап у правовому становищі національних меншин після проголошення незалежності української держави 24 серпня 1991 р. у контексті європейського права.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 + Х620.322.2 + Т3(4УКР)6-56 +
Шифр НБУВ: РА322297
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

15.
Алмаші І.М. 
Реалізація прав національних меншин в Україні: Автореф. дис... канд. юрид. наук: 12.00.02 / І.М. Алмаші ; НАН України. Ін-т держави і права ім. В.М.Корецького. — К., 2006. — 20 с. — укp.

Досліджено теоретичні засади реалізації прав національних меншин в Україні, розвиток політико-правової думки у даному аспекті. Висвітлено еволюцію та реалізацію прав національних меншин в Україні на загальнодержавному і регіональному рівнях, зокрема в Автономній Республіці Крим і Закарпатській області. Здійснено аналіз нормативно-правових актів України, актів міжнародного права, практики діяльності уповноважених суб'єктів у сфері реалізації прав національних меншин. Розглянуто основні проблеми, які виникають у процесі реалізації прав національними меншинами в Україні. Визначено перспективи розвитку у даній сфері. Проаналізовано інституційну та нормативну системи щодо реалізації прав національних меншин в Україні за внутрішньодержавним правом України. Розроблено практичні пропозиції щодо вдосконалення чинного законодавства України.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Х809(4УКР)341 +
Шифр НБУВ: РА341735
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Національна юридична бібліотека
(НЮБ)

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського