Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (69)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (176)Література з книгознавства (24)Дослідження рукописних та архівних фондів (3)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (128)Бібліотекарям - Реферативна інформація (144)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (4)Бібліотекарям - Інформаційні ресурси Інтернет (2)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=УКРАЇНСЬКА$<.>+<.>K=МОВА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

   
Тип видання: словник   
1.


Англо-український тлумачний словник з бібліотечної справи та інформатики [Електронний ресурс] = English-Ukrainian Glossary of Library and Information Terms / Бібліотечний англомовний клуб. - К. : [б. в.], 1999. - 57 с.

Рубрики:

  Текст у форматі PDF 36.04 Мб


Словник містить понад 500 найпоширеніших сучасних термінів і термінологічних понять, які використовуються в бібліотечно-інформаційній роботі та суміжних галузях знань Складність підготовки словника полягала в тому, що під час перекладу важливо було знайти найточніші українські відповідники, враховуючи, шо в Україні терміносистема в бібліотечній справі ще не набула сталості, хоч значна робота по стандартизації термінології вже ведеться Для зручності користування словник побудовано в алфавітному порядку. Застосовані перехресні посилання полегшують розшук взаємопов'язаних понять Словник призначено для працівників бібліотечно-інформаційних установ, викладачів та студентів бібліотечних вищих та середніх навчальних закладів. Він може бути корисним також для фахівців у галузі книгознавства, видавничої справи, інформатики тощо.

Кл.слова:
інформатика -- лінгвістика -- бібліотека -- бібліотекознавство -- англійська мова -- українська мова


   
Тип видання: монографія   
2.


Особисті книжкові колекції та особові фонди діячів української діаспори в бібліотеках та архівах україни [Електронний ресурс] / уклад.: Н. Казакова, О. Мастіпан. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2004. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику подано матеріали конференції «Особисті книжкові колекції та особові фонди діячів української діаспори в бібліотеках та архівах України», яка відбулася у Національному університеті «Киє-во-Могилянська академія» 28 січня 2004 року. Видання розраховано на науковців, викладачів, аспірантів, фахівців архівної та бібліотечної справи.

Кл.слова:
українська діаспора -- бібліотечна справа


   
Тип видання: методичний посібник   
3.

Галущинський, М.
Українські народні бібліотеки і праця над поширенням книжки [Електронний ресурс] / М. Галущинський. - Л. : Просвіта, 1926. - 15 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана праця належить українському педагогу, публіцисту, культурно-освітньому та громадсько-політичному діячу Михайлу Михайловичу Галущинському, який на час виходу публікації очолював організацію “Просвіта” — перше товариство, котре поставило своїм завданням працю в напрямку позашкільного виховання українців у Галичині. Зокрема, у представленому матеріалі розглядається створення товариством з цією метою народних читалень та бібліотек. Праця викладена двома мовами — українською та французькою.

Кл.слова:
бібліотека -- читачі -- книги


   
4.

Дорошенко, В.
Українська національна бібліотека: (б-ка Наук. т-ва ім. Шевченка у Львові) [Електронний ресурс] / В. Дорошенко. - Л. : Наукове Товариство ім. Т. Шевченка, 1936. - 23 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У цій праці В. В. Дорошенко (1879–1963) – видатний бібліограф і книгознавець, фахівець у царині української історії та літератури – коротко згадує етапи створення бібліотеки НТШ у Львові, а також характеризує її діяльність на тлі складної історичної епохи. Відділ рукописів удостоєно особливої уваги автора. Дослідження доповнено цікавим статистичним матеріалом. Наприкінці вчений підкреслює необхідність надсилання двох примірників усіх творів друку до бібліотеки.

Кл.слова:
бібліотекознавство


   
Тип видання: наукове видання   
5.

Меженко, Ю.
Українська книжка часів великої революції [Електронний ресурс] / Ю. Меженко. - К. : Український науковий інститут книгознавства, 1928. - 32 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


Дана публікація містить загальний матеріал, що побіжно охоплює існування української книги на тлі спочатку національної, а потім і соціальної революції. Історія української книги за цей час, на думку автора, має виступити в найголовніших та найвизначніших її виявленнях. Описується період цілковитої руїни, спричинений забороною україномовного друку та відсутністю фінансів для продукування будь-якої літератури та інші етапи, які довелося пережити українському друкарству.

Кл.слова:
книгодрукування -- українське друкарство


      
6.


Світові наукові інформаційні ресурси у забезпеченні інформаційно-знаннєвих потреб користувачів наукової бібліотеки [Електронний ресурс] : науково-методичне видання / Т. І. Арсеєнко, Г. І. Безпала, Л. М. Дем’янюк ; , голов. ред.О. М. Василенко ; НАН України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського. - Київ : [б. в.], 2016. - 167 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У науково-методичному виданні розглядаються питання світових наукових інформаційних ресурсів у забезпеченні інформаційно-знаннєвих потреб користувачів наукової бібліотеки, організаційно-методичного забезпечення доступу установ НАН України до зарубіжних баз даних наукової інформації. Висвітлено досвід організації локальних наукових інформаційних ресурсів іноземними мовами у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського, увагу акцентовано на особливостях їх створення та функціонування. Видання адресоване працівникам бібліотечно-інформаційної галузі, фахівцям документно-комунікаційної сфери, викладачам, аспірантам і студентам вишів.

Кл.слова:
інформаційні ресурси -- комунікація наукової бібліотеки -- стандартизація -- бібліотека

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського