Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (99)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (97)Література з книгознавства (24)Дослідження рукописних та архівних фондів (14)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (122)Бібліотекарям - Реферативна інформація (154)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (14)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=КНИЖКОВІ$<.>+<.>K=ЗІБРАННЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 4
Представлено документи з 1 до 4

   
Тип видання: монографія   
1.


Особисті книжкові колекції та особові фонди діячів української діаспори в бібліотеках та архівах україни [Електронний ресурс] / уклад.: Н. Казакова, О. Мастіпан. - К. : Києво-Могилянська Академія, 2004. - 110 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:
  

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У збірнику подано матеріали конференції «Особисті книжкові колекції та особові фонди діячів української діаспори в бібліотеках та архівах України», яка відбулася у Національному університеті «Киє-во-Могилянська академія» 28 січня 2004 року. Видання розраховано на науковців, викладачів, аспірантів, фахівців архівної та бібліотечної справи.

Кл.слова:
українська діаспора -- бібліотечна справа


   
Тип видання: каталог   
2.


Державний архів Хмельницької області [Електронний ресурс] : анотований реєстр описів / авт.-уклад Олег Качковський, Юрій Руденко, Євген Франскевич ; Державний комітет архівів України, Державний архів Хмельницької області. - К. : [б. в.], 2003. - (Архівні зібрання України. Спеціальні довідники)

Рубрики:

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ

Т. 1 : Фонди колишнього Кам’янець-Подільського міського архіву періоду до 1917 р. - 2003. - 389 с.


Пропоноване увазі читача видання є першою спробою укладання “Анотованих реєстрів описів”, передбаченого програмою “Архівні зібрання України”. У довіднику представлено інформацію про склад і зміст документів фондів періоду до 1917 року, що зберігалися в Кам’янець-Подільському міському архіві до катастрофи 10 квітня 2003 р. Це фонди, сформовані в процесі діяльності органів управління, установ, навчальних закладів Подільської та Волинської (фондоутворювачі діяли на території, що за адміністративно- територіальним поділом радянських часів була віднесена до Кам’янець- Подільської, а згодом Хмельницької області) губерній. До видання у вигляді додатків увійшла інформація про наявність метричних книг церков, костьолів та рабинатів по населених пунктах Подільської та Волинської губерній. Довідник супроводжує комплекс покажчиків. Для істориків, архівістів, викладачів і студентів вузів, усіх, хто цікавиться документальними джерелами вивчення історії Поділля.

Кл.слова:
історія -- Україна -- сучасна історія


   
Тип видання: довідник   
3.


Каталоги Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського [Електронний ресурс] : довідник / Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського ; уклад. Ю. Л. Фіх, Т. В. Добко. - Київ : [б. в.], 2017. - 72 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.49 Мб


Довідник характеризує систему каталогів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ). Подано інформацію про карткові, друковані, електронні, цифрові імідж-каталоги і картотеки НБУВ. Вміщено інформацію про книжкові багатства НБУВ, про склад бібліотечних фондів, представлених рідкісними виданнями і колекціями. Видання сприятиме популяризації довідково-бібліографічних ресурсів, ефективності бібліографічного пошуку та використанню фондів НБУВ. Для широкого кола користувачів.

Кл.слова:
бібліографічні ресурси -- довідковий апарат -- каталогізація -- імідж-каталоги


   
Тип видання: монографія   
Категорія:    
4.

Куцаєва, Т. О.
Спогади про польські читацькі культури Модерної епохи в рефлексіях польських книжкових знаків (2-га пол. XІХ – поч. XХ ст.) [Електронний ресурс] : монографія / Т. О. Куцаєва ; Національний історико-архітектурний музей "Київська фортеця", Громадська організація "Культура заради майбутнього". - Дніпро : "ФОП Середняк Т. К.", 2023. - 115 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 7.63 Мб


Монографія присвячена польським читацьким культурам Модерної епохи в рефлексіях книжкових знаків 2-ї пол. XIX – поч. XX сторічь на антикварних книгах із історичних колекцій бібліотек «Київського художньо-промислового і наукового музею» та «Державного історичного музею», а також пов’язаних із ними колекцій низки сучасних музеїв та бібліотек України, Литви, Польщі та США. Авторка приділяє рівну увагу як книжковому знаку, так і книзі, приналежність якої конкретний книжковий знак засвідчував. Власницькі та невласницькі книжкові знаки приватних та інституційних бібліотек – маркери фрагментів польських історичних книгозбірень, стали ключами для написання їх історій або продовження реконструкції складу вже відомих збірок. Вдалось віднайти фрагменти біографій, а також історій власників у зв’язку з їх життям та діяльністю в Україні впродовж 2-ї пол. XIX – перших декад XX сторічь. Більшість з цих власників залишили Україну, деякі були вбиті, а інституції – ліквідовані, внаслідок драм Першої світової війни, переслідувань та репресій більшовиків, а потім совєтської влади. Совєтська дійсність між двома світовими війнами, Друга світова війна та наступні довгі роки, ще більш драматично посилили розпорошеність історичних книгозбірень та спричинили великі труднощі пов’язані з відстеженням їх долі. Сліди та шляхи вцілілих фрагментів віднайдених польських історичних книгозбірень, які є самодостатніми соціокультурними явищами, довго залишались невідомими як в Національному музеї історії України, так і в кількох інших українських музеях і бібліотеках. Досліджені книжкові знаки та книжкові скарби уособлюють нове знання та є частиною важливого спогаду про втрачені в реаліях совєтської дійсності польські читацькі культури.

Монографія призначена усім зацікавленим історією польсько-українського історичного культурного діалогу, а також європейської культурної спадщини, бібліофільством, біографістикою, книгознавством, колекціонуванням книжкових знаків, полоністикою, рукописною та книжковою спадщиною, мистецтвознавством та українознавством. Публікація є першої в авторському циклі «Оприлюднення культурної спадщини». Дослідження та публікація підготовлені в рамках стипендіальної програми «Досліджуйте в Україні» (Badaj na Ukrainie) від Центру діалогу ім. Юліуша Мєрошевського, Республіка Польща.


 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського