Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (8)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (27)Література з книгознавства (3)Дослідження рукописних та архівних фондів (1)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (5)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ХVIII<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 5
Представлено документи з 1 до 5

1.
Зворський С. Л. 
Історія бібілотечної справи та бібліографії в Україні : ретроспект. бібліогр. покажч. публ. середини ХVIII - початку ХХІ ст. : у 2 т. Т. 1. 1-4160 / С. Л. Зворський. - К., 2013. - 255 c. - укp.

Покажчик містить бібліографічні записи видань і публікацій з питань історії бібліотечної справи в Україні, зокрема в її регіонах і містах Києві та Севастополі; з історії провідних бібліотек країни, спеціальних книгозбірень, бібліотечних мереж тощо. Подано інформацію про публікації, які висвітлюють історію питання на території України та в місцях компактного розселення української діаспори.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР) я172 + Ч753(4УКР) я172

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11330/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Зворський С. Л. 
Історія бібілотечної справи та бібліографії в Україні : ретроспект. бібліогр. покажч. публ. середини ХVIII - початку ХХІ ст. : у 2 т. Т. 2. 4161-7286 / С. Л. Зворський. - К., 2013. - 239 c. - укp.

Бібліографічний покажчик охоплює період від найдавніших часів до сьогодення. Подано бібліографічні записи видань і публікацій, що висвітлюють історію бібліотечної справи та бібліографії в окремих країнах світу, діаспорних книгозбірень, приватних бібліотек; становлення та розвиток окремих напрямів бібліотечної справи та бібліотекознавства, бібліографічну діяльність, а також присвячені визначним українським діячам та ін.; подано додатки та допоміжний апарат.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР) я172 + Ч753(4УКР) я172

Рубрики:

Шифр НБУВ: С11330/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Шуміліна О. А. 
Стильова динаміка української духовної музики XVII-XVIII століть (за матеріалами рукописних колекцій) : автореф. дис. ... д-ра мистецтвознав. : 17.00.03 / О. А. Шуміліна; Нац. муз. акад. України ім. П.І. Чайковського. - К., 2013. - 36 c. - укp.

Досліджено динаміку стильових перетворень в українській духовній музиці ХVІІ - ХVIII ст. Виявлено маловідомі музично-рукописні пам'ятки партесного та ранньокласичного етапів. Визначено головні ознаки процесів стильової еволюції, яка відбувалась у творчості на окремих етапах розвитку української духовної музики зазначеого періоду в напрямку від бароко до класицизму. Охарактеризовано роль національного та інонаціонального компонентів у цих процесах. Висловлено ідею безперервності розвитку української духовної музики ХVІІ - ХVIII ст., тобто органічного зв'язку між її окремими етапами. Запропоновано нову періодизацію, що включає перехідний етап - творчість 1750 - 1760-х рр. Доведено ідею рецепції стильових моделей світської та духовної музики європейського бароко та класицизму, взаємодії традиційного і новаторського як фактора утворення самобутніх форм української духовної музики цього періоду. Вперше проаналізовано ряд багатоголосих анонімних партесних концертів, зокрема, створених на віршовані тексти, а також авторські твори партесної доби (І. Домарацького, Г. Левицького) і новознайдені духовні концерти М. Березовcького, які згадувались у публікаціях кінця ХVIII - ХІХ ст. і донедавна вважалися втраченими.


Індекс рубрикатора НБУВ: Щ318.93(4УКР)4-712 + Щ311.3(4УКР)4 + Ч611.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА398864 Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Аслитдинова А. А. 
Доступ к документальному наследию: книги как объект международного сотрудничества (из опыта ЦНБ АН Республики Таджикистан) / А. А. Аслитдинова // Б-ки нац. акад. наук: проблемы функционирования, тенденции развития. - 2005. - Вып. 3. - С. 319-325. - Библиогр.: 5 назв. - рус.

Охарактеризована коллекция выдающегося востоковеда С.Ф.Ольденбурга, созданная им в 1930-е гг. специально для Академии наук Таджикистана и признанная специалистами ценнейшим собранием, прежде всего, европейской краеведческой литературы ХVIII - ХІХ вв. о Таджикистане. Отмечена плодотворность международного сотрудничества в области сохранения мирового культурного наследия. На основании международных программ в области культуры, в частности программы ЮНЕСКО "Green Stone", при содействии Посольства США в Таджикистане, ЦНБ АН Таджикистана изданы компьютерные диски трудов С.Ф.Ольденбурга, трудов других ученых, работавших в Таджикистане и оставивших глубокий след в научной жизни страны, уникальных географических карт, первого русско-таджикского словаря, изданного в Бухаре в ХІХ в. Очерчена перспектива создания департамента книжных памятников о Таджикистане.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.702.2:Д89,(5ТАД)541.0

Шифр НБУВ: Ж70678 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Олексів І. В. 
Сербські видання кінця ХVIII - початку ХХ століття у Галичині: історико-книгознавчий аспект : автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.03 / І. В. Олексів; НАН України, Нац. б-ка України імені В.І. Вернадського. - Київ, 2015. - 18 c. - укp.

Вперше комплексно досліджено виявлені у фондах галицьких книгозбірень зібрання сербських видань кінця XVIII - початку XX ст. Здійснено атрибуцію та книгознавчу реконструкцію примірників, встановлено шляхи проникнення та історію їх побутування в Галичині. Визначено тематико-типологічні особливості видань у контексті головних тенденцій розвитку сербської літератури, освіти, науки та історичних умов функціонування сербського книгодрукування у досліджуваний період. Встановлено місце та роль сербських книг і періодики у культурно-історичному процесі в Галичині. Зроблено акцент на творчому доробку видатних сербських науковців - В. Караджича та С. Новаковича, наукова діяльність яких фактично вповні відтворює тематичні групи видань періоду романтизму та раннього реалізму.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч611.63(4СЕР)5 + Ч733(4УКР3)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА413769 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського