Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>TJ=Historical and Cultural Studies<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

1.
Вовк Н. С. 
Оцифровані періодичні видання ЗУНР як історичне джерел / Н. С. Вовк // Hist. and Cultural Studies. - 2016. - 3, № 1. - С. 31-35. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розкрито значення оцифрування архівних документів для сучасного українського суспільства. Звернено увагу на оцифрованім періодичні видання Української галицької армії як джерела інформації про встановлення єдиної соборної держави. Проаналізовано сучасні електронні архіви та часописи 1918 - 1919 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т211(4УКР) + Ч612.3(4УКР33)6 + Ч811.47

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

2.
Мельник Р. П. 
Діяльність генералів Всеволода Петріва та Михайла Омеляновича-Павленка в організації національної архівно-музейної справи в еміграції / Р. П. Мельник, В. М. Мельник // Hist. and Cultural Studies. - 2016. - 3, № 1. - С. 75-78. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Проаналізовано діяльність генералів армії УНР В. Петріва та М. Омеляновича-Павленка в організації національної архівної справи в еміграції. Здійснено спробу показати на тлі політичних процесів міжвоєнного періоду діяльність представників військової еміграції зі створення музейних, книжкових та документальних колекцій, заснування архівних осередків у країнах осідку.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ц4(4УКР)1:5 д + Ц4(4УКР)1:5 д + Ч773(9=УКР)76 + Ч813(9=УКР)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Kravets D. 
The image of Ukraine in the US publications of 1920s - 1930s = Образ України у публікаціях США 1920 - 1930-х рр. / D. Kravets // Hist. and Cultural Studies. - 2019. - 6, № 1. - С. 1-6. - Бібліогр.: 34 назв. - англ.

Охарактеризовано образ України в англомовних публікаціях Америки (США) 1920 - 1930-х рр. Взято до уваги книги (нон-фікшн), опубліковані стараннями української діаспори, американськими авторами та видані в США переклади, у яких згадано Україну. Проблема громадської думки про Україну у Сполучених Штатах міжвоєнного періоду досі на стала предметом дослідження вітчизняних і зарубіжних науковців. Для англомовного читача українці були однією з найменш відомих націй у Європі. На початку 1920-х рр. в американських публікаціях частіше вживався термін "русин", а не "українець", а мешканців Наддніпрянщини ідентифікували як "малоросів". Статті про Україну з'являлись у різних енциклопедіях (Encyclopedia Americana) та атласних виданнях (An Atlas of current Affairs). Українське питання часто порушували у книгах, присвячених загальній історії Європи під час та після Першої світової війни, зокрема у дуже популярному виданні професора Університету І. Л. Бенса "Європа після 1914", яке використовували у навчальному процесі десятки вишів США. Українці Америки долучились до видання книг англійською мовою про свою батьківщину. Найбільше діаспору турбувала репресивна політика окупантів щодо українців у 1930-х рр., а особливо польська Пацифікація 1930 р. і Голодомор у Радянській Україні 1932 - 1933 рр. До популяризації цих тем серед американських читачів приклались Л. Мишуга та Е. Рев'юк - головні редактори "Свободи" - найпопулярнішої української газети Америки. Увагу звернено на книги авторів, що побували в Україні у 1920-х чи 1930-х рр. Зокрема завдяки матеріальній і технічній підтримці діаспори мандрівку Західною Україною здійснив журналіст Г. Тілтман, який описав побачене у відомій книзі "Селянська Європа". У кінці 1920-х і на початку 1930-х рр. для багатьох західних інтелектуалів Радянський Союз видавався чудовою альтернативою капіталістичній системі. Тоді ж СРСР, як і радянську Україну, відвідали американські туристи, які опублікували побачене там у своїх книгах. До таких належали В. Дюранті, Г. Нікербокер, Е. Вілсон та ін. Аналіз цих видань допомагає зрозуміти, яким же був образ України та українців в американській громадській думці міжвоєнного періоду. Українське питання щораз частіше піднімалось у американських виданнях напередодні та на початку Другої світової війни, особливо у контексті загарбницьких планів гітлерівської Німеччини.


Індекс рубрикатора НБУВ: Т3(4УКР)61 + Ч611.63(7СПО)6

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського