Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (6)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (2)Література з книгознавства (2)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>U=Ч33$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 10
Представлено документи з 1 до 10

1.
Освіта, наука і культура на Поділлі : Зб. наук. пр. Т. 2 / ред.: П. Т. Тронько; Кам'янець-Поділ. держ. пед. ун-т. - Кам'янець-Поділ., 2002. - 271 с. - укp.

Описано революційні мотиви у творчості представників "української школи" в польській літературі 1820 - 1840-х рр. Висвітлено історію національних початкових шкіл Поділля у другій половині ХІХ - на початку ХХ ст., діяльність сподвижників освіти, науки та культури. Розглянуто подільські бібліотеки наприкінці ХІХ - на початку ХХ ст. Проаналізовано стан освіти в містечках Подільської губернії у період Української революції (1917 - 1920 рр.). Розглянуто питання професійної підготовки та загальної освіти галицьких стрільців на теренах Поділля, підготовки учительських кадрів в 1920-х рр. Викладено новітні методики освіти та виховання.

Описаны революционные мотивы в творчестве представителей "украинской школы" в польской литературе 1820 - 1840-х гг. Освещены история национальных начальных школ Подолья во второй половине ХІХ - в начале ХХ ст., деятельность сподвижников образования, науки и культуры. Рассмотрены подольские библиотеки в конце ХІХ - в начале ХХ вв. Проанализировано состояние образования в городках Подольской губернии в период Украинской революции (1917 - 1920 гг). Рассмотрены вопросы профессиональной подготовки и общего образования галицких стрельцов на территории Подолья, подготовки учительских кадров в 1920-х гг. Изложены новейшие методики образования и воспитания.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ш5(4ПОЛ)-308 + Ч33(4УКР)52 + Ч733(4УКР)53

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж71236 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


2.
Кострова М. В. 
Наталія Дорошенко (1888 - 1974) - бібліотекар, письменник, педагог : біобібліогр. нарис / М. В. Кострова, О. В. Харгелія; ред.: М. М. Романюк; НАН України, Львів. нац. наук. б-ка України ім. В. Стефаника. - Л., 2012. - 194 c. - укp.

На основі архівних матеріалів і публікацій у періодиці 1920 - 1970-х рр. розкрито життєвий шлях, педагогічну, бібліотечну, бібліотекознавчу, літературну та культурно-освітню діяльність Н. Дорошенко. Проаналізувано її публікації з теоретико-методологічних і практичних питань бібліотекознавства, літературну творчість, представлену оповіданнями, повістями, спогадами, сценічними образами, нарисами, перекладами, рецензіями та публіцистичними статтями. До бібліографічної частини видання ввійшли праці Н. Дорошенко за 1922 - 1973 рр. та література про неї за 1923 - 2011 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(4УКР)6-8 Дорошенко Н. + Ч33(4УКР)61-8 Дорошенко Н. + Ш5(7СПО=411.4)6-4 Дорошенко Н. В. я1 + Ш5(411.4=7СПО)6-4 Дорошенко Н. В. я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА761158 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Заліток Л. 
Бібліотека - джерело духовної культури в педагогічній спадщині В.О. Сухомлинського / Л. Заліток // Рідна шк.. - 2007. - № 9. - С. 22-24. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено погляди В.О. Сухомлинського щодо бібліотеки, як осередку збереження та використання духовних цінностей. Охарактеризовано систему роботи бібліотеки Павлиської школи, її місце у навчально-виховному процесі. Розкрито роль бібліотек шкільних і методичного кабінетів, особистої бібліотеки учня у вихованні стійкої потреби у читанні. Зосереджено увагу на значенні книги в духовному та інтелектуальному житті вчителя.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.14 + Ч33(4УКР)6-8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

4.
Бірюкова Т. 
Культура та освіта крізь історичну призму: взаємодія бібліотек та освітніх закладів / Т. Бірюкова // Рідна шк.. - 2007. - № 1. - С. 72-75. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Висвітлено історію взаємодії бібліотек та освітніх центрів у своїй діяльності. Особливу увагу приділено проведенню порівняльних паралелей між функціонуванням традиційних і сучасних бібліотечних закладів у культурно-освітньому просторі. Розкрито напрями сучасної спільної діяльності бібліотек та освітніх установ.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР) + Ч73в2:Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

5.
Рогова П. 
Діяльність освітянських бібліотек України в контексті ідей видатного педагога-гуманіста В.О. Сухомлинського / П. Рогова // Рідна шк.. - 2008. - № 12. - С. 43-45. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.

Розглянуто питання виховання та самовиховання особистості, проблему подолання бездуховності молодого покоління в контексті гуманістичних ідей видатного педагога В.О. Сухомлинського. Розкрито основні константи педагогіки В.О. Сухомлинського - любов до дітей та створення найбільш сприятливого освітнього середовища для виховання і навчання дітей. Зазначено, що "школа радості", яку створив педагог у Павлиській школі - це шкільне містечко, природне і соціальне середовище, яке складається з комплексної системи, а саме: з навчальної, природної, соціальної, ігрової, господарської, технологічної та інформаційної складових. Зосереджено увагу на інформаційному середовищі Павлиської школи, вагомою складовою якого були книги і бібліотека, яким педагог-гуманіст приділяв велику увагу. Проаналізовано сучасний практичний досвід діяльності навчальних закладів, що носять ім'я В.О. Сухомлинського, де педагогічні колективи виховують і навчають дітей та молодь за системою видатного педагога. Наголошено на проблемі нинішнього впливу бібліотекарів мережі освітянських бібліотек на створення освітнього середовища в школі і поза нею. Акцентовано увагу на відмінностях сьогоднішнього бібліотечного простору з простором 1970 - 1980-х рр. Визначено підготовку сучасних бібліотекарів як один із вагомих чинників розвитку бібліотечної справи, а, отже й реформування діяльності бібліотек в Україні та створення освітнього інформаційного простору.

Окреслено роль ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського як головної книгозбірні освітянської галузі у розв'язанні проблеми бібліотечних кадрів, яка разом з НПУ ім. М.П. Драгоманова розпочала підготовку кадрів з інтегрованої спеціальності "педагог-бібліотекознавець". Констатовано перші успіхи у реалізації нової моделі підготовки фахівців.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.1 + Ч33(4УКР)6д

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Іващенко В. 
Педагогічна діяльність М. В. Гоголя (документи із фонду Державної науково-педагогічної бібліотеки імені В. О. Сухомлинського) / В. Іващенко // Рідна шк.. - 2009. - № 10. - С. 54-56. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Розглянуто педагогічну діяльність М. В. Гоголя через призму аналізу раритетних документів Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського за 1859 - 1908 рр. Висвітлено основні етапи його педагогічної діяльності: як вчителя історії у Патріотичному інституті м. Петербург, ад'юнкт-професора Петербурзького університету на кафедрі всесвітньої історії, приватного вчителя у заможних сім'ях. Розкрито методи виховання та навчання, на які у своїй педагогічній діяльності робив акценти М. Гоголь.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4РОС)5-8 + Ч736.802.2:Ч30

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22469 Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Іващенко В. 
Педагогічна спадщина М.О. Корфа у фонді Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В.О. Сухомлинського / В. Іващенко // Шлях освіти. - 2010. - № 2. - С. 42-46. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Висвітлено діяльність видатного педагога і методиста, передового діяча народної освіти, основоположника земської початкової школи, літератора-публіциста М.О. Корфа. Розглянуто його біографію та прижиттєві видання творів, які зберігаються у фонді ДНПБ України В.О. Сухомлинського. Визначено роль діяльності бібліотек у творах М.О. Корфа, охарактеризовано інші його праці. Зазначено, що М.О. Корф був однодумцем і послідовником К.Д. Ушинського. Проаналізовано читацький попит на праці М.О. Корфа за останні 50 років.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)51-8 + Ч736.802.2:Ч33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж15685 Пошук видання у каталогах НБУВ 

8.
Пономаренко Л. 
Нове бібліографічне видання "Микола Іванович Пирогов - видатний хірург, педагог і громадський діяч" у серії "Видатні педагоги світу" / Л. Пономаренко // Дир. шк., ліцею, гімназії. - 2012. - № 4. - С. 49-50. - укp.

Висвітлено діяльність Державної науково-педагогічної бібліотеки України ім. В. О. Сухомлинського щодо своєчасного та якісного науково-інформаційного забезпечення суб’єктів педагогічної науки, освіти та практики бібліографічною інформацією про прогресивні ідеї відомих педагогів. Зазначено, зокрема, що в одній із трьох серій "Видатні педагоги світу" вже підготовлено та видано сім ґрунтовних біобібліографічних видань, присвячених життю і діяльності таких педагогів, як В. О. Сухомлинський (2002, 2008), Я. А. Корчак (2003), А. С. Макаренко (2008), К. Д. Ушинський (2010), С. Ф. Русова (2010), М. І. Пирогов (2011). Зосереджено увагу на останньому біобібліографічному виданні "Микола Іванович Пирогов - видатний хірург, педагог і громадський діяч", упорядкованому колективом науковців названої бібліотеки і присвяченому 200-річному ювілею всесвітньовідомого вченого та талановитого педагога. Розкрито структуру покажчика, який складається з семи розділів та науково-допоміжного апарату, і налічує 903 позиції бібліографічних описів видань з ІІ половини ХІХ ст. до 2010 р. Зауважено, що для найбільш повного відображення праць М. І. Пирогова, літератури про його життя та діяльність до покажчика внесено бібліографічні записи з електронних каталогів Російської державної бібліотеки та наукової бібліотеки Московського державного університету ім. М. Ломоносова, Наукової електронної бібліотеки eLIBRARY.RU. Наголошено про наявність електронної версії покажчика, яка розміщена на порталі ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського на сторінках інформаційно-бібліографічного ресурсу "Видатні педагоги України і світу" (http://www.library.edu-ua.net/scientific_information_work/suhomlynskiy/).

Отражена деятельность Государственной научно-педагогической библиотеки Украины им. В. А. Сухомлинского по своевременному и качественному научно-информационному обеспечению субъектов педагогической науки, образования и практики библиографической информацией о прогрессивных идеях известных педагогов. Указано, в частности, что в одной из трех серий "Выдающиеся педагоги мира" уже подготовлено и издано семь фундаментальных биобиблиографических изданий, посвященных жизни и деятельности таких педагогов, как В. А. Сухомлинский (2002, 2008), Я. А. Корчак (2003 ), А. С. Макаренко (2008), К. Д. Ушинский (2010), С. Ф. Русова (2010), Н. И.Пирогов (2011). Сосредоточено внимание на последнем биобиблиографическом издании "Николай Иванович Пирогов - выдающийся хирург, педагог и общественный деятель", составленном коллективом научных сотрудников названной библиотеки и посвященном 200-летнему юбилею всемирно известного ученого и талантливого педагога. Раскрыта структура указателя, который состоит из семи разделов и научно-вспомогательного аппарата, и насчитывает 903 позиции библиографических описаний изданий со II половины XIX в. до 2010 года. Отмечено, что для наиболее полного отражения работ Н. И. Пирогова, литературы о его жизни и деятельности в указатель внесены библиографические записи электронных каталогов Российской государственной библиотеки и научной библиотеки Московского государственного университета им. М. Ломоносова, Научной электронной библиотеки eLIBRARY.RU. Отмечено о наличии электронной версии указателя, которая размещена на портале ГНПБ Украины им. В. А. Сухомлинского на страницах информационно-библиографического ресурса "Выдающиеся педагоги Украины и мира" (http://www.library.edu-ua.net/scientific_information_work/suhomlynskiy/).

Covers the activities of the State Scientific Pedagogical Library of Ukraine V. Sukhomlinsky for timely and quality of scientific and information support for teaching the subjects of science, education and practice of bibliographic information on the progressive ideas of famous teachers. Pointed out, in particular, that in one of the three episodes of "Outstanding teacher of the world" has been prepared and published seven fundamental bibliographical publications on the life and work of teachers, as V. A. Sukhomlinsky (2002, 2008), J. A. Korczak ( 2003), A. S. Makarenko (2008), K. D. Ushinskii (2010), S. F. Rusova (2010), N. I. Pirogov (2011). Focused attention on the last edition biobibliographic "Nikolai Ivanovich Pirogov - a distinguished surgeoneducator and social activist", compiled by a team researchers called the library and the 200th anniversary of the world-renowned scientist and a talented teacher. Discovery of the structure index, which consists of seven chapters and scientific auxiliary apparatus, and has 903 positions bibliographic publications with II floor. XIX c. to 2010. Observed that the order to fully understand the work of N. I. Pirogov, the literature on his life and work in the index included bibliographic records online catalogs of the Russian State Library and the Science Library of the Moscow State University, the Scientific Electronic Library eLIBRARY.RU. Noted the presence of the electronic version of the index, which is placed on the portal GNPB Ukraine named. V. A. Sukhomlinsky pages of information and bibliographic resources "outstanding teacher of Ukraine and the World" (http://www.library.edu-ua.net/scientific_information_work/suhomlynskiy/).


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч739.819:Ч30 + Ч33(4УКР)51-271 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж22620 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Новальська Т. 
Українські просвітяни про вивчення "читача з народу" / Т. Новальська // Бібл. вісн.. - 2004. - № 3. - С. 34-38. - Бібліогр.: 16 назв. - укp.

Розглянуто перші спроби українських просвітян щодо вивчення попиту та особливостей менталітету українського читача у другій половині XIX - на початку XX ст.: від постановки проблеми до практичних дій у цьому напрямі. Досліджено педагогічну та просвітницьку дільність українських громад та періодичних видань, проаналізовано стан шкільної освіти зазначеного періоду. Визначено внесок у справу вивчення читачів таких громадських діячів, як Б.Грінченко, М.Корф, Х.Алчевська, Д.А.Балика.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.326г + Ч33(4УКР)52

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Заліток Л. М. 
Українські педагоги про виховну роль книжки у спадщині В. О. Сухомлинського (із фондів ДНПБ України ім. В.О. Сухомлинського) / Л. М. Заліток // Пед. науки : зб. наук. пр. - 2012. - Вип. 61. - С. 31-37. - Бібліогр.: 28 назв. - укp.

Проаналізовано праці українських педагогів, науковців, присвячених поглядам В. О. Сухомлинського на книжку як засіб виховання.

Проанализированы труды украинских педагогов, научных работников, посвященных взглядам В.О. Сухомлинского на книжку как средство воспитания.

The works of Ukrainian teachers, scientists, dedicated to V. Sukhomlynskyi’s views to the book as the mean of education were analyzed.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч33(4УКР)6-214 + Ч730.33

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж69843 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського