Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (13)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (6)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>U=Ч734(4Вел)$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 12
Представлено документи з 1 до 12

1.
Електронні журнали. - К. : Британ. Рада в Україні, 1999. - 140 c. - (The British CouncilБ-ки в інформ. сусп-ві). - укp.

Висвітлюється сучасна ситуація у виданні електронних журналів (ЕЖ) у Сполученому Королівстві, розглядаються формати, що застосовуються для видання ЕЖ, у т.ч. провідних наукових і незалежних. Окреслюються проекти створення інтегрованих служб у рамках Програми електронних бібліотек (eLib). Показано традиційний шлях опрацювання журналів у академічній бібліотеці, який включає відбір, реєстрацію, облік, забезпечення використання, каталогізацію, видрук та збереження. Обговорюються деякі головні проблеми авторського права, які виникають під час реалізації eLib. Аналізуються проблеми ставлення до електронних видань у британських університетах, формування фонду ЕЖ у бібліотеках. Розглядаються питання доступу, змісту, розміщення та навігації матеріалів у ЕЖ, подаються судження щодо переваг і недоліків цих електронних ресурсів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч620.1 + Ч734(4ВЕЛ)841

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА593866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Уебб С. П. 
Стягнення плати за бібліотечні та інформаційні послуги / С. П. Уебб. - Б.м. : Асоц. інформ. менеджменту "Асліб", Б.р. - 67 c. - (Сер. путівників "Асліб" із ноу-хау). - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Визначено ключові фактори для відповідальних за введення платного сервісу як частини забезпечення загального бібліотечного та інформаційного сервісу, зокрема, визначення ринку (аналіз внутрішніх та зовнішніх користувачів), початкове планування, процедури, документація і контроль, маркетинг і промоушн. Розглянуто чотири конкретні приклади, що описують практичні підходи до різних аспектів розвитку та дії платного сервісу, а також ілюструють шляхи, якими організація, що працює за системою членства, національна бібліотека, установа ділової інформації при місцевій владі та адвокатська фірма вводили та розвивали платний бібліотечний та інформаційний сервіс.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч234(4ВЕЛ) к94 + Ч734(4ВЕЛ) к94 + У9(4ВЕЛ)49

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА592432 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Архипська О. 
Welcome to London, або Тиждень в "оточенні" інформаційно-бібліотечної Великої Британії / О. Архипська // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 63-67. - укp.

Розглянуто структуру бібліотечно-інформаційного сектора у Великобританії, зокрема, провідних організацій у даній галузі: Ради у справах музеїв, галерей і бібліотек, Канцелярії Її Величності, бібліотеки Палати громад, Британської Бібліотечної асоціації та Британської бібліотеки. Особливу увагу приділено виставці "Онлайн - 2001" - одному з найбільших у світі заходів у галузі новітніх інформаційних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Брофі П. 
Гібридна бібліотека / П. Брофі, Ш. Фішер // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 49-54. - укp.

Наведено концепції "гібридних бібліотек" і "згустків", які виникли завдяки британській програмі електронних бібліотек. Внесено пропозиції щодо ключових галузей дослідницької та операційної практики, які необхідно об'єднати для реального втілення даних концепцій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)759.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Васильченко С. 
Гібридна бібліотека: досвід Сполученого Королівства / С. Васильченко // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 55-59. - укp.

Розглянуто основні проблеми створення модулів гібридної бібліотеки: конструювання інформаційного ландшафту, авторське право, менеджмент і кадрові питання у бібліотеці даного виду, захист даних, контроль доступу, дизайн та інтерфейс контенту (змісту), доступ до інформації (портали, тематичні шлюзи, ресурси, персоналізація, МБА), відкриті стандарти тощо. Значну увагу приділено п'ятьом конкретним проектам, спрямованим на розвиток даних бібліотек у Сполученому Королівстві: "Агора", "Буілдер", "ХедЛайн", "ХайЛайф" та "Малібу".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)759.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Створення гібридної бібліотеки: Національна бібліотека Шотландії // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 60-62. - укp.

Висвітлено історію створення гібридної бібліотеки у Шотландії. Основну увагу приділено електронним виданням, цифровим та фінансовим ресурсам даної книгозбірні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)759.9 + Ч734(4Вел1)751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

7.
Стрішенець Н. 
Історія Британської бібліотеки / Н. Стрішенець // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 3-5. - укp.

Висвітлено історію створення Британської бібліотеки, яка, незважаючи на уславлений британський консерватизм, є дуже динамічною системою, що вчасно й адекватно реагує на сучасні вимоги. Встановлено, що основу фонду даної бібліотеки у XVIII ст. складали колекції англійських аристократів (Д.Коттона, Х.Слоуна, братів Харлі), дари мандрівників, а також книги, конфісковані у період Реформації з монастирських книгозбірень. Значну увагу приділено діяльності видатного бібліотекаря, талановитого викладача італійської мови та літератури А.Паніцці, який з 1860 р. очолював бібліотеку Британського музею. Саме ним було запропоновано ідею отримання обов'язкового примірника англійських видань з усіх колоніальних володінь Британської імперії.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Owen D. 
Access to Reading Materials by Visually Impaired People Through Public Libraries and Other Sources in the UK / D. Owen // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 6-я Междунар. конф. "Крым 99". - 1999. - 2. - С. 263-265. - англ.

Current information service provision for the visually impaired in UK is characterized in detail. The experience of "Share The Vision" partnership organization, its objectives, tasks and policy, program carried out in cooperation with the Department for Culture, Media and Sport which is to ensure the access to library and reading services for blind and visually impaired people, as well as STV's involvement in the TESTLAB project, realized in a number of European countries.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел) + Ч738.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: В343102/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

9.
Byford J. 
Co-operation between National and Public Libraries in the United Kingdom:the NEWSPLAN Model / J. Byford // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 7-я Междунар. конф. "Крым- 2000". - 2000. - 1. - С. 447-452. - англ.

Викладено історію становлення та розвитку програми NEWSPLAN, метою якої є аналіз місцевих зібрань газет та їх збереження шляхом мікрофільмування з 1980-х років до сьогодення. Визнанням успіху співробітництва трьох національних і публічних бібліотек Великобританії стало виділення гранту у розмірі 5 млн. фунтів стерлінгів на розвиток програми збереження зібрань шляхом мікрофільмування (термін - 3 роки). Проаналізовано переваги та недоліки підходу до мікрофільмування як основного шляху, обгрунтовано важливість забезпечення доступу до первинних документів та одночасне збереження їх оригіналів.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344507/1 Пошук видання у каталогах НБУВ 

10.
Briggs N. W. 
ILIAC UK - Benefits for Russian Libraries / N. W. Briggs // Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса : 11-я Междунар. конф. "Крым 2004". - 2004. - С. 1 электрон. опт. диск (CD-ROM). - англ.

Зазначено, що МБІАЦ Великобританії було створено у квітні 2004 р. і вже визначено його майбутні плани. Він планує сприяти російським бібліотекам у придбанні каталожних записів, здійсненні доступу до баз даних, відвідуванні Великобританії з професійною метою та виданні регулярних оглядів бібліотечних новин Великобританії російською мовою. Його веб-сайт передбачає онлайновий переклад для забезпечення доступу до тих документів та послуг, які зацікавлять російські бібліотеки. Для обслуговування користувачів Великобританії, МБІАЦ має знати про бібліотечну ситуацію у всій Росії, а регулярні контакти будуть сприяти розвитку туризму та комерційній діяльності. Інтернет-магазин надасть можливість реалізації російських публікацій та інших товарів.

Отмечено, что МБИАЦ Великобритании был создан в апреле 2004 г. и план его работы уже определен. Он включат помощь российским библиотекам в приобретении каталожных записей, осуществлении доступа к базам данных, посещения Великобритании с профессиональными целями и выпуск регулярных обзоров библиотечных новостей Великобритании на русском языке. На его веб-сайте будет предоставлен онлайновый перевод для обеспечения доступа к тем документам и услугам, которые представляют интерес для российских библиотек. С целью оказания услуг своим пользователям в Великобритании, МБИАЦ будет необходимо знать о библиотечной ситуации во всей России, а регулярные контакты будут способствовать развитию туризма и коммерческой деятельности. Интернет-магазин предоставит возможность реализации российских публикаций и других товаров.

ILIAC UK was established in April 2004 and its future plans are outlined. It plans to assist Russian librariesin the acquisition of catalogue records; access to databases; professional visits to the UK and a regularRussian language newsletter of UK library news. Its web site at www.iliacuk.org.uk will provide onlinetranslation facilities to access a range of documents and services of interest to Russian libraries. Throughits services to UK users it will need to be informed of the situation in libraries throughout Russia andthrough regular contact will provide support for tourism and commercial development. Its online shoppingfacility will provide an outlet for marketing Russian publications and other goods.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4ВЕЛ)л5 + Ч734(4РОС)ж

Рубрики:

11.
Зуб В. 
Документальні ресурси з питань охорони праці в системі безпеки функціонування бібліотек Великобританії та США / В. Зуб // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2012. - Вип. 33. - С. 453-461. - Бібліогр.: 24 назв. - укp.

Висвітлено стан, особливості та пропозиції законодавчих актів з питань охорони праці у Великобританії та США, питання його застосування в законодавчій базі Україні й бібліотечних установах зокрема.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4ВЕЛ)н + Ч734(7СПО)н + Ч734(4УКР)н

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Керзюк О. 
Партнерська співпраця Британської бібліотеки / О. Керзюк // Бібл. вісн.. - 2016. - № 2. - С. 22-25. - укp.

Автор знайомить з роботою відділу європейських та американських студій Британської бібліотеки у контексті нової стратегії бібліотеки, ухваленої 2015 р. Наведено конкретні приклади співпраці з іншими бібліотеками країни та світу, британськими університетами, інститутами культури, комерційними організаціями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4ВЕЛ)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського