Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Каталог залу бібліотекознавчої літератури (4)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (4)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=ТАБЛИЦЯХ<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Антоненко І. 
Каталогізація електронних ресурсів (методичні рекомендації в схемах і таблицях) / І. Антоненко, О. Баркова // Бібл. планета. - 2007. - № 4. - С. 14-20. - Бібліогр.: 22 назв. - укp.

Подано стислі методичні рекомендації у таблицях і схемах щодо каталогізації електронних ресурсів, формування їх бібліографічних записів на основі формату UNIMARC/УКРМАРК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.118.48

Шифр НБУВ: Ж16548 Пошук видання у каталогах НБУВ 

2.
Очагова Л. Н. 
Книгообеспеченность - новый модуль в системе автоматизации библиотек ИРБИС / Л. Н. Очагова, С. М. Дунаевская // Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса : 12-я Междунар. конф. "Крым 2005". - 2005. - С. 1 электрон. опт. диск (CD-ROM). - рус.

Викладено основні характеристики модуля книгозабезпеченості: новий інтерфейс, який дозволяє відображати всі дані з книгозабезпечення в зручних взаємопов'язаних таблицях, ведення баз даних, засоби, що полегшують наповнення баз даних інформацією з книгозабезпечення.

The paper specifies the main features of the Book Coverage Module, i. e., 1) a new interface allowing all book coveragedata to be displayed in convenient correlated tables; 2) database management, and 3) simplification of the databasespopulation with book coverage data.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.12с51

3.
Костиря Б. 
Проблеми систематизації літератури з філології в умовах демократизації суспільства / Б. Костиря // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 37. - С. 31-39. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено сучасний стан та завдання систематизації літератури з філології у зв'язку з демократичними процесами українського суспільства останніх двох десятиліть. Зазначено, що значні зміни у гуманітарній сфері України, зокрема у літературі та філологічних науках, зумовили прогресивні та деструктивні явища. Розглянуто характер змін та їх відображення у таблицях ББК.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.212

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

4.
Пущук М. 
Відображення розвитку інформаційного права в робочих таблицях класифікації як інноваційні тенденції в систематизації юридичних наук / М. Пущук // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 37. - С. 62-70. - Бібліогр.: 11 назв. - укp.

Розглянуто проблеми становлення та розвитку інформаційного права в Україні, створення окремого підрозділу "Х84 Інформаційне право" як інноваційного вдасконалення розділу "Х Держава і право. Юридичні науки" в робочих таблицях НБУВ. Висвітлено процес розробки нових рубрик у галузі інформаційного права.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.215.169:Х

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Орєшина Н. 
Систематичний каталог НБУВ: інноваційність змісту в традиційності виконання / Н. Орєшина // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2013. - Вип. 38. - С. 170-184. - Бібліогр.: 13 назв. - укp.

Висвітлено історію створення і розвитку систематичного каталогу НБУВ, а також розвитку класифікаційних систем, на основі яких його побудовано. Наведено приклади модернізації систематичного каталогу за рахунок внесення нових термінів і понять, прийняття класифікаційних рішень, що знайшли своє відображення у робочих таблицях класифікації Бібліотеки, а згодом і в Рубрикаторі НБУВ. Обгрунтовано здатність традиційного систематичного каталогу до інноваційних змін, продиктованих сучасністю.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч737.25

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 

6.
Діхтяренко О. В. 
Інформаційна технологія визначення нечітких збігів в контенті електронних документів : автореф. дис. ... канд. техн. наук : 05.13.06 / О. В. Діхтяренко; Київ. нац. ун-т буд-ва і архітектури. - Київ, 2015. - 22 c. - укp.

Розглянуто проблему плагіату наукових та інших праць, яка завдяки росту комп'ютерної грамотності населення та проникненню Інтернету у всі сфери життя набуває все більшого масштабу. Розроблено моделі та методи, які дозволяють визначати нечіткі збіги в тексті, зображеннях та таблицях документу, навіть за значних структурних змінах контенту. Запропоновано концептуальну модель технології визначення нечітких збігів, модель індексу документу та модель нечіткого збігу. Для підготовки тексту запропоновано використовувати засоби виправлення помилок в словах, відкидання стоп-слів і стоп-фраз, методи канонізації, десинонімізації та методи заміни антонімів. Розроблено метод створення індексу документу з використанням локально-чутливого хешування, та метод фільтрації помилкових збігів. Для графічних зображень запропоновано методи фрагментації та визначення базового кута повороту зображення. Для таблиць запропоновано методи визначення шапки таблиці та індексації по стовпцях і рядках. Удосконалено метод кластеризації документів з використанням частоти вживання слова в документі як ознаки кластеризації. Запропоновано варіанти створення моделей розширеного індексу документу, використання яких дозволить пришвидшити виконання процесу пошуку. Розроблена архітектура системи визначення нечітких збігів як програмного комплексу та запропоновано варіанти реалізації компонентів системи. Реалізована система у вигляді програмного забезпечення дозволяє виявляти запозичення у будь-яких типах документів. Система може бути впроваджена у ВНЗ, що дозволить підвищити рівень підготовки фахівців. У наукових періодичних виданнях система дозволить запобігти випадкам шахрайства та привласнення чужих робіт.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч242

Шифр НБУВ: РА418077 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського