Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (11)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (8)Література з книгознавства (2)Дослідження рукописних та архівних фондів (4)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (64)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (1)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>A=ЧЕКМАРЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 18
Представлено документи з 1 до 18

1.
Internet-вузол Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/ / уклад.: Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 126 c. - укp.

Представлено основні Web-сторінки Internet-вузла Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на якому встановлено електронні інформаційні ресурси загальним обсягом 1 GB. Наведено довідкову інформацію про Бібліотеку (загальні відомості, історія, структура, будівля, фонди, пошуковий апарат, читальні зали, публікації, режим роботи, телефони), що була підготовлена співробітниками ряду підрозділів для Web-вузла. Висвітлено дані про структуру та обсяг бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних Бібліотеки за станом на кінець 1999 р. Розглянуто приклади інформаційного пошуку в електронному каталозі, базі даних "Реферати наукових видань України" та повнотекстовому банку авторефератів дисертацій. Представлено аркуші Львівського "Апостола" (1574 р.), он-лайнову версію і CD-ROM-копію якого створено у 1999 р., а також підбірку електронних матеріалів для бібліотекарів, важливим елементом якої є зібрання нормативних актів України у галузі бібліотечної справи та суміжних галузях. Зроблено посилання на бібліотечно-орієнтовані ресурси Internet (Web-сервери національних бібліотек та українських книгозбірень, колекції електронних книг і текстів, он-лайнові журнали та газети, пошукові сервери Internet). Розкрито ключові положення започаткованого проекту "Національна електронна бібліотека" (мета та завдання проекту, технологія створення, напрями й організація робіт, учасники проекту, отримані результати), запропоновано форми подання документів до електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.1 + Ч734(4УКР)84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Костенко Л. Й. 
Мережні інформаційні ресурси Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського / Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов // НТІ. - 2000. - № 3. - С. 41-44. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.

Висвітлено проблеми створення інтегрованих комп'ютерних мереж електронних бібліотек на прикладі НБУВ, що має забезпечити досягнення якісно нового рівня повноти й оперативності задоволення інформаційних потреб суспільства в документованих знаннях. На підставі теоретичних і практичних досліджень розроблено системний підхід до формування фондів електронної бібліотеки. Наведено структуру Національної електронної бібліотеки України, яка складається з таких інформаційно-ресурсних компонентів: електронного каталогу НБУВ, загальнодержавної реферативної бази даних, фонду електронних документів. Визначено інформаційну технологію поповнення ресурсів електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)751.1 + Ч734(4Укр)841

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж16928 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


3.
Чекмарьова Л. О. 
Веб-сайт обласної державної адміністрації України як документально-інформаційна система: засади функціонування, структура, зміст : автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л. О. Чекмарьова; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. - К., 2008. - 19 c. - укp.

Досліджено нормативно-правові засади формування, структуру, функції веб-сайтів обласних державних адміністрацій (ОДА) як документально-інформаційних систем, спрямованих на вдосконалення якості та результативності діяльності цих органів, інформаційну відкритість, розвиток демократичних засад суспільства. З'ясовано зміст інформаційних ресурсів ОДА, документальну складову, структуру веб-сайтів, засоби забезпечення громадян, органів державної влади й інших організацій й установ вірогідною інформацією щодо виконання певних функцій ОДА, правовими аналітичними матеріалами, надання послуг і залучення громадян до участі в державному управлінні, охорони їх конституційних прав через систему веб-ресурсів ОДА. Встановлено розвиток ініціативи ОДА у формуванні масивів історико-культурної інформації з метою соціокультурного впливу на духовний, освітній, науковий і культурний розвиток суспільства. Охарактеризовано веб-сайт як цілісну документально-інформаційну систему, виділено її загальні функції (інформаційно-кумулятивну, соціально-комунікаційну, загальнокультурну) та спеціальні (управлінську, правову, джерелознавчу). Уточнено певні аспекти розвитку змісту документальних та інших інформаційних ресурсів сайтів ОДА, що може бути використано під час формування оптимальної моделі цих сайтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч245 + Ч239.9

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА363866 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


4.
Костенко Л. 
7-ма міжнародна конференція "Бібліотеки та асоціації в світі, що змінюється: нові технології і нові форми співробітництва" / Л. Костенко, Т. Павлуша, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2000. - № 6. - С. 43-46. - укp.

Подано огляд основних питань, розглянутих на конференції, що відбулася 3 - 11 червня 2000 р. у м.Судаку в рамках заходів IFLA, на якій було представлено основні інформаційно-ресурсні складові НБУВ: електронний каталог, загальнодержавну реферативну базу даних "Україніка наукова", депозитарій електронних версій книг, статей із періодичних видань і авторефератів дисертацій. Детально висвітлено проблему ретрокаталогізації та ретроконверсії карткових каталогів і запропоновано конкретні шляхи її вирішення. Значну увагу приділено організаційним заходам щодо розробки та нормативного закріплення положень, згідно з якими комп'ютерні версії документів організацій та установ мають передаватися у відповідні відомчі бібліотеки для депозитарного їх зберігання й використання на узгоджених з інтелектуальними власниками умовах.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я43(4Укр-6Крм)5

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Чекмарьов А. О. 
Міжнародна наукова конференція "Інформаційна діяльність наукової бібліотеки" / А. О. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 1999. - № 1. - С. 41. - укp.

Розглядається робота конференції, що проходила з 12 по 16 жовтня 1998 року і в якій прийняли участь понад 300 делегатів від книгозбірень України, близького та далекого зарубіжжя для обговорення проблем міжбібліотечної інтеграції, створення зведених електронних каталогів відомчих і регіональних об'єднань бібліотек і забезпечення онлайнового доступу до їх бібліографічних ресурсів, електронної доставки документів, ретроспективної конверсії карткових каталогів в електронні, створення ліцензійного програмного забезпечення для автоматизованих систем бібліотек тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 я431(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

6.
Костенко Л. 
Бібліотека та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти та бізнесу: підсумки 12-ї міжнародної конференції "Крим - 2005" / Л. Костенко, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2005. - № 5. - С. 59-66. - Бібліогр.: 12 назв. - укp.

Висвітлено діяльність XII міжнародної конференції "Крим - 2005". Відзначено головні особливості розвитку бібліотечно-інформаційних та освітніх технологій на сучасному етапі еволюції суспільства.

Освещена деятельность XII международной конференции "Крым - 2005". Отмечены главные особенности развития библиотечно-информационных и образовательных технологий на современном этапе эволюции общества.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431(0)

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

7.
Костенко Л. 
8-ма міжнародна конференція "Бібліотеки та асоціації в світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва" (9 - 17 черв. 2001 р.) / Л. Костенко, Т. Павлуша, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2001. - № 6. - С. 44-47. - укp.

Встановлено, що процеси інформатизації бібліотечної сфери в Україні сьогодні значною мірою гальмуються через відсутність загальноприйнятих форматів представлення бібліографічних записів у комп'ютерній формі. Значну увагу приділено кооперативному формуванню науковими установами та навчальними закладами загальнодержавної реферативної бази даних (БД) та Українського реферативного журналу (УРЖ), які є інтеграційною основою наукової інфосфери країни. Зазначено, що для повнішого відображення результатів вітчизняних наукових праць у світовому інформаційному просторі та організації обміну реферативною інформацією з міжнародними БД доцільно подавати авторські реферати українською, російською та англійською мовами. Запропоновано заходи щодо розробки та нормативного закріплення положень, згідно з якими комп'ютерні версії документів організацій та установ мають передаватися до відповідних відомчих бібліотек для депозитарного зберігання та використання за узгодженими з інтелектуальними власниками умовами.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431(0)

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

8.
Костенко Л. 
Електронні інформаційні ресурси і соціальна значущість бібліотек майбутнього суспільства: підсумки міжнародної конференції "Крим - 2002" / Л. Костенко, М. Сорока, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2002. - № 4. - С. 47-53. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.

Подано звіт про 9-ту міжнародну конференцію "Бібліотеки та асоціації у світі, що змінюється: нові технології та нові форми співробітництва", що відбулася 8 - 16 червня 2002 р. у Судаку. У рамках конференції відбулося два пленарні та 15 секційних засідань, 14 семінарів, 5 круглих столів, 10 презентацій та кілька виїзних сесій. Проаналізовано проблеми створення та впровадження у бібліотеках коп'ютерних технологій, а також формування електронних інформаційних ресурсів. Розглянуто перспективи розвитку книгозбірень за умов домінування інформації на електронних носіях. Значну увагу приділено питанням каталогізації нових надходжень, інформаційно-бібліотечному обслуговуванню користувачів, збереженню фондів, підготовці кадрів для бібліотек інформаційного суспільства. Обговорено можливі форматні, лінгвістичні та програмно-технологічні аспекти обміну реферативною інформацією між Україною та Росією.

Представлен отчет о 9-той международной конференции "Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы содрудничества", которая проходила с 8 по 16 июня 2002 г. в Судаке. В рамках конференции состоялись 2 пленарных и 15 секционных заседаний, 14 семинаров, 5 круглых столов, 10 презентаций и несколько выездных сессий. Проанализированы проблемы создания и внедрения в библиотеках копьютерных технологий, а также формирования электронных информационных ресурсов. Рассмотрены перспективы развития книжных собраний в условиях доминирования информации на электронных носителях. Значительное внимание уделено вопросам каталогизации новых поступлений, информационно-библиотечному обслуживанию пользователей, сохранности фондов, подготовке кадров для библиотек информационного общества. Обсуждены возможные форматные, лингвистические и программно-технологические аспекты обмена реферативной информацией между Украиной и Россией.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431(0)

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

9.
Костенко Л. Й. 
Бібліотека і доступність інформації у сучасному світі: електронні ресурси - науці, культурі та освіті (підсумки 10-ї міжнародної конференції "Крим - 2003") / Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов, А. Г. Бровкін, І. А. Павлуша // Бібл. вісн.. - 2003. - № 4. - С. 43. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 


10.
Матусевич В. 
Менеджмент і маркетинг в інформаційній сфері: функції бібліотекаря / В. Матусевич, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2002. - № 6. - С. 14-17. - Бібліогр.: назв. - укp.

Висвітлено деякі аспекти управління бібліотекою, обговорено конкретні підходи щодо введення у практику бібліотек новацій управління з метою оновлення бібліотечно-інформаційної діяльності за умов інформаційного суспільства. Встановлено, що запровадження нових інформаційних технологій у практику роботи бібліотек дало змогу підвищити оперативність доступу до інформаційних ресурсів, якісно змінити та підняти на більш високий рівень обслуговування всіх категорій користувачів. Досліджено залежність соціально-професійної складової від трансформації організаційно-функціональної структури наукової бібліотеки. Відзначено, що дана структура наукової бібліотеки, її еволюція й управлінська технологія реорганізації мають максимально відповідати умовам зовнішнього середовища, своєчасно реагувати на зміни, що відбуваються (або прогнозуються) у сфері наукових комунікацій, інформаційного ринку тощо. Розглянуто основні положення теорії інтертипних відносин та запропоновано використовувати її для вирішення проблем вивчення, формування та управління бібліотечними колективами. Акцентовано увагу на використанні комунікативних зв'язків під час комплектування бібліотечних фондів як засобу, що допомагає створювати умови для максимально повного комплектування. Розроблено та запроваджено нову технологію опрацювання статистичних показників та обліку виконання бібліотечно-бібліографічних процесів та операцій, від індивідуального і до загальнобібліотечного, що базуються у

програмі Microsoft Excel пакету Windows. Встановлено, що вони забезпечують швидкий та систематичний збір даних, їх доступність, розширюють можливість аналітичної обробки матеріалу, а це надає можливість здійснення своєчасного контролю - однієї з основних функцій бібліотечного менеджменту.

Освещены некоторые аспекты управления библиотекой, обсуждены конкретные подходы, касающиеся внедрения в практику библиотек новаций управления с целью обновления библиотечно-информационной деятельности в условиях информационного общества. Установлено, что внедрение новых информационных технологий в практику работы библиотек дало возможность повысить оперативность доступа к информационным ресурсам, качественно изменить и поднять на более высокий уровень обслуживания всех категорий пользователей. Изучена зависимость социально-профессиональной составной от трансформации организационно-функциональной структуры научной библиотеки. Отмечено, что данная структура научной библиотеки, ее эволюция и управленческая технология реорганизации должны максимально отвечать условиям внешней среды, своевременно реагировать на изменения, что происходят (или прогнозируются) в сфере научных коммуникаций, информационного рынка и т.д. Рассмотрены основные положения теории интертипных отношений и предложено использовать ее для решения проблемы изучения, формирования и управления библиотечными коллективами. Акцентировано внимание на использовании коммуникативных связей во время комплектования библиотечных фондов как способа, что помогает создавать условия для максимально полного комплектования. Разработано и внедрено новую технологию обработки статистических показателей и обработки исполнения библиотечно-библиографических процессов и операций, начиная от индивидуального и заканчивая общебиблиотечным, что базируется в


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734 + Ч73 + Ч736

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

11.
Костенко Л. 
Бібліотеки та інформаційні ресурси в сучасному світі науки, культури, освіти та бізнесу: підсумки 11-ї міжнародної конференції "Крим - 2004" / Л. Костенко, А. Чекмарьов // Бібл. вісн.. - 2004. - № 4. - С. 39-45. - укp.

Розглянуто проблеми створення корпоративної науково-інформаційної системи НАН України як інтеграційної основи для розбудови єдиного науково-інформаційного простору держави та розробки наукових засад комп'ютерного інформаційного аналізу змісту інформаційних ресурсів і творення нових знань. Як першочергове завдання доцільно розглядати створення програмно-технологічного забезпечення для проведення бібліометричних, інформометричних і наукометричних досліджень у електронних ресурсах. Визнано пріоритетним наукове обгрунтування шляхів трансформації бібліотек у базові документно-комунікаційні комплекси глобального електронного середовища, головні центри забезпечення суспільства загальнодоступною інформацією. Зазначено, що розвиток бібліотечної освіти має здійснюватися з урахуванням Болонського процесу і переорієнтуватися з випуску фахівців за широким спектром професій на підготовку бакалаврів і магістрів за визначеними "болонськими" спеціальностями.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73я431

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

12.
Чекмарьов А. 
Бібліотечно-інформаційні технології обробки знань та інтелектуалізація пошукових систем: [Матеріали роботи міжнар. наук. конф., 11 - 12 жовт. 2005 р., м. Київ] / А. Чекмарьов, О. Жабін // Бібл. вісн.. - 2005. - № 6. - С. 16-18. - укp.

Розглянуто підходи до аналітико-синтетичної переробки документальних потоків з метою виділення з них нових знань та питання подальшого розвитку традиційних бібліотечно-інформаційних технологій.

Рассмотрены подход к аналитико-синтетической переработке документальных потоков с целью выделения новых знаний и вопросы дальнейшего развития традиционных библиотечно-информационных технологий.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.443 + Ч237.2

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

13.
Чекмарьов А. 
Інтернет-портали бібліотек як базові елементи єдиного науково-інформаційного простору / А. Чекмарьов, О. Жабін // Бібл. вісн.. - 2006. - № 6. - С. 5-8. - укp.

Висвітлено питання бібліотечних інтернет-порталів, інформаційних ресурсів Інтернет-центрів, технологій збереження та накопичення даних, корпоративної взаємодії бібліотечних установ. Визначено перспективи формування "Міжнародного каталогу музичних джерел" з метою надання інформації про рукописні та друковані ноти, описано основні типи носіїв інформації, які використовуються для аналогового або цифрового записів. Показано роль онлайнових періодичних видань у формуванні глобального науково-інформаційного простору. Наведено перелік провідних постачальників онлайнових науково-інформаційних ресурсів, огляд основних безкоштовних джерел наукової інформації. Описано основні проекти компанії "Іст В'ю", яка була заснована у 1989 р., має представництва у Москві, Києві та Міннеаполісі та надає послуги з поширення кніг, періодики та мікрофільмів, мікрофільмування документів, створення повнотекстових і бібліографічних баз даних. Проаналізовано електронні каталоги Національної наукової медичної бібліотеки, Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, Херсонської обласної наукової медичної бібліотеки та Національної парламентської бібліотеки України, а також досвід створення електронного літопису як форми представлення історії бібліотеки на порталі.

Освещены вопросы библиотечных интернет-порталов, информационных ресурсов Интернет-центров, технологий сохранения и накопления данных, корпоративного взаимодействия библиотечных учреждений. Определены перспективы формирования "Международного каталога музыкальных источников" для предоставления информации о рукописных и печатных нотах. Описаны основные типы носителей информации, предназначенные для аналоговой и цифровой записей. Показана роль онлайновых периодических изданий в формировании глобального научно-информационного пространства. Приведены перечень ведущих поставщиков онлайновых научно-информационных ресурсов, обзор основных бесплатных источников информации. Описаны основные проекты компании "Ист В'ю", основанной в 1989 г. и оказывающей услуги по распространению книг, периодики и микрофильмов, микрофильрованию документов, созданию полнотекстовых и библиографических баз данных. Проанализированы электронные каталоги Национальной медицинской библиотеки, Национальной библиотеки Украины им. В.И.Вернадского, Херсонской областной научной медицинской библиотеки и Национальной парламентской библиотеки Украины, а также опыт создания электронной летописи как формы преставления истории библиотеки на портале.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч734(4УКР)8

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

14.
Чекмарьов А. 
Веб-технології та ресурси в науковій бібліотеці / А. Чекмарьов, Д. Соловяненко // Бібл. вісн.. - 2008. - № 6. - С. 12-14. - укp.

Викладено підходи до пошуку шляхів і засобів трансформації бібліотек у ресурсомісткі інформаційні центри, технологічно готові до виконання ролі інтеграторів і координаторів у світовому інформаційному просторі. Проаналізовано досвід впровадження веб-технологій, створення та розповсюдження онлайнових ресурсів у НБУВ. Зазначено, що веб-портал НБУВ є найповнішим і найавторитетнішим джерелом первинної та вторинної науково-освітньої інформації в українському сегменті мережі Інтернет. Увагу приділено науковій електронній бібліотеці на основі системи EPrints, створеної колективом фахівців Інституту програмних систем НАН України за підтримки фонду "Відродження". Запропоновано Наочну бібліотечну класифікацію, розроблену професором Харківського державного технічного університету будівництва й архітектури В.П. Леоновим.

Изложены подходы к поиску путей и средств трансформации библиотек в ресурсоемкие информационные центры, технологически готовые к выполнению роли интеграторов и координаторов в мировом информационном пространстве. Проанализирован опыт внедрения веб-технологий, создания и распространения онлайновых ресурсов в НБУВ. Указано, что веб-портал НБУВ является наиболее полным и авторитетным источников первичной и вторичной научно-образовательной информации в украинском сегменте Интернет. Внимание уделено научной электронной библиотеке на основе системы EPrints, созданной коллективом специалистов Института программных систем НАН Украины при поддержке фонда "Возрождение". Предложена Наглядная библиотечная классификация, разработанная профессором Харьковского государственного технического университета строительства и архитектуры В.П. Леоновым.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.0с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

15.
Чекмарьов А. 
Електронне середовище бібліотечної галузі: нові ресурси та можливості / А. Чекмарьов, Д. Соловяненко // Бібл. вісн.. - 2010. - № 6. - С. 51-54. - укp.

Розглянуто питання розбудови глобального цифрового бібліотечно-інформаційного середовища як невід'ємного інфраструктурного компонента суспільства знань. Проаналізовано багаторічний досвід НБУВ з упровадження інформаційно-комунікаційних технологій і нагромадження ресурсної бази бібліотечного веб-середовища. Висвітлено особливості використання некомерційних наукометричних баз даних для оцінювання результатів діяльності ВНЗ, місця та ролі у даному процесі бібліотек. Обгрунтовано можливості підвищення ефективності використання онлайнових каталогів бібліотек засобами оптимізації користувацького інтерфейса.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Чекмарьов А. 
Інтернет-технології та управління знаннями в бібліотечних комплексах і мережах / А. Чекмарьов, О. Жабін // Бібл. вісн.. - 2009. - № 6. - С. 11-15. - укp.

Увагу приділено міжбібліотечній взаємодії у процесах створення, обробки, надання бібліотечно-інформаційних ресурсів під час використання сучасних інтернет-технологій, а також управління знаннями у бібліотечних комплексах і мережах. Розкрито технологічні та методичні аспекти оцифровки бібліотечних фондів. Описано особливості практичного використання автоматизованих бібліотечно-інформаційних систем. Проаналізовано сучасні носії довготермінового зберігання великих масивів електронних даних, охарактеризовано українську книгознавчу періодику ХІХ - початку ХХ ст. в електронних ресурсах ЛННБ ім. В.Стефаника. Висвітлено досвід роботи зі створення й адаптації бібліотечно-бібліографічних баз даних картографічних документів у системі "ІРБИС-64".

Внимание уделено межбиблиотечному взаимодействию в процессах создания, обработки, оказания библиотечно-информационных ресурсов при использовании современных интернет-технологий, а также управления знаниями в библиотечных комплексах и сетях. Раскрыты технологические и методические аспекты оцифровки библиотечных фондов. Описаны особенности практического использования автоматизированных библиотечно-информационных систем. Проанализированы современные носители долговременного хранения больших массивов электронных данных, охарактеризована украинская книговедческая периодика ХІХ - начала ХХ вв. в электронных ресурсах ЛННБ им. В.Стефаника. Освещен опыт работы по созданию и адаптации библиотечно-библиографических баз данных картографических документов в системе "ИРБИС-64".


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58 + Ч734(0)8 + Ч73 в2:З97

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

17.
Чекмарьова Л. О. 
Розвиток сучасних концептуальних засад інтеграції теорії документознавства в архівознавстві, археографії, бібліотекознавстві, бібліографії в Росії та Україні / Л. О. Чекмарьова // Библиотеки и информационные ресурсы в современном мире науки, культуры, образования и бизнеса : 13-я Междунар. конф. "Крым 2006". - 2006. - С. 1 электрон. опт. диск (CD-ROM). - укp.

Розглянуто й обгрунтовано зміну змісту терміна "документ". Наведено огляд публікацій з цієї теми.

Рассмотрено и обосновано изменение содержания термина "документ". Приведен обзор публикаций по этой теме.

The changes in the content of the term "document" are discussed and substantiated. The author reviews the publications on this issue.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч24в3

18.
Чекмарьова Л. О. 
Формування законодавчих засад документальних електронних ресурсів бібліотек та архівів в Україні 1998 – 2003 роках і питання їх подальшого вдосконалення / Л. О. Чекмарьова // Рукоп. та книжк. спадщина України : археогр. дослідж. унік. архів. та бібл. фондів. - 2005. - Вип. 10. - С. 463–467. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.022:Х с51

Шифр НБУВ: Ж68592 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського