Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Реферативна інформація - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (61)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (1066)Література з книгознавства (133)Дослідження рукописних та архівних фондів (59)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (117)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (12)Бібліотекарям - Автореферати дисертацій (8)Бібліотекарям - Інформаційні ресурси Інтернет (66)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (3)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=НАЦІОНАЛЬНА$<.>+<.>K=ЕЛІТА$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 61
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Національна парламентська бібліотека України (1866-1996) : Наук.-допом. бібліогр. посіб. / уклад.: Н. В. Казакова; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1997. - 241 c. - укp.

Містяться матеріали про заснування та діяльність Національної парламентської бібліотеки, її видання та публікації співробітників з бібліотечно-бібліографічної тематики. До посібника включено збірники, брошури, бібліографічні посібники, публікації з газет та журналів. Представлено оглядові матеріали про наукові заходи республіканського рівня, в яких Бібліотека брала участь; відомості про конференції, семінари та семінари-практикуми як складову частину системи підвищення кваліфікації. Відображена діяльність такої спеціалізованої структури Бібліотеки, як Інформаційний центр з питань культури і мистецтва; особливості роботи Бібліотеки з питань координації бібліотечно-бібліографічної діяльності бібліотек різних систем та відомств України та ін.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)756.1 я1

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА590291 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


2.
Онищенко О. 
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського в 1918 - 1998 рр.: основні етапи розвитку / О. Онищенко, Л. Дубровіна // Бібл. вісн.. - 1998. - № 5. - С. 5-18. - Бібліогр.: назв. - укp.

У статті коротко висвітлено основні етапи розвитку НБУВ, починаючи від заснування до сучасності, тісно пов'язані із соціально-політичним розвитком України. З нових об'єктивних позицій подається періодизація історії Бібліотеки, характеризуються її діяльність у галузі комплектування, формування фонду, розвитку каталогів, обслуговуванні читачів, популяризації фондів, науково-дослідна та науково-методична робота. Простежуються зміни структури та основних функцій у різні періоди. Обгрунтовується закономірність повернення Бібліотеці статусу національної.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

3.
Дубровіна Л. А. 
Історія Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського. 1918-1941 / Л. А. Дубровіна, О. С. Онищенко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К. : НБУВ, 1998. - 337 c. - укp.

Розкривається історія заснування і перших двох десятиліть функціонування Національної бібліотеки України, які є найбільш складним та малознаним періодом її історії. Цей час пов'язаний з розробкою актуальної за сучасних умов незалежності концепції Національної бібліотеки та її функцій, формування поняття національного бібліотечного фонду України, що розроблялися видатними ученими і діячами культури, фахівцями бібліотечної та книжкової справи. Національна бібліотека розглядалася як головна державна бібліотека УРСР. Тісна співпраця з Академією наук України дозволила зберегти Бібліотеку як національну не за назвою, а за змістом її фондів, функціями та роллю у суспільному і культурному житті України. Бібліотека нагромаджувала, зберігала, опрацьовувала величезну книжкову та рукописну спадщину України, розвивала ідеї національного книжного фонду та національної бібліографії. Це дозволило підтримувати ідейну традицію фундаторів Бібліотеки, пронести її упродовж десятиліть та відродити вже за сприятливих умов сучасного життя. Відсутність на сьогодні грунтовного та об'єктивного дослідження історії Бібліотеки як національної і головної державної бібліотеки України в 20-30-х рр. змусила авторів звернутися до тієї доби і встановити історичну справедливість, повертаючи нашій країні правдиву історію заснування та діяльності Бібліотеки; віддати належне вченим, культурним діячам і бібліотекарям, які створили, зберегли і примножили гордість держави - Національну бібліотеку України імені В.І.Вернадського.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.16

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586032 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


4.
Слугу-Грама К. 
Петру Манега - куратор Кишинівської публічної бібліотеки / К. Слугу-Грама, Д. Грама // Бібл. вісн.. - 1998. - № 6. - С. 26-27. - Бібліогр.: 19 назв. - укp.

Одним з важливих напрямів діяльності бібліотеки є вивчення історії власного краю. Велику увагу приділяють цьому в Кишинівській публічній бібліотеці. У пропонованій статті розповідається про визначного діяча молдавської культури Петру Манега, який стояв біля витоків заснування Кишинівської публічної бібліотеки (нині Національна бібліотека Республіки Молдова). Як член попечительської ради, він найняв будинок для її розміщення, вів фінансові операції, контролював і направляв поповнення книжкових фондів необхідною літературою. Висвітлюється діяльність П.Манеги у галузі правової культури Молдови: робота в комісії з кодифікації місцевих законів у Бесарабії, дослідження джерел права Молдови і розробка "Проекту Громадського кодексу Бесарабії" французькою мовою.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч733(2А/Э)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

5.
Шульгіна В. Д. 
Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського як інформаційне джерело RISM / В. Д. Шульгіна // Бібліотека. Наука. Культура. Інформація : наук. пр. НБУВ. - 1998. - Вип. 1. - С. 289-291. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР) + Ч737.05

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


6.
Огляд науково-дослідної роботи наукових бібліотек та інститутів культури України у галузі бібліотекознавства, бібліографознавства і основ книгознавства за 1991-1995 рр. / ред.: А. П. Корнієнко; Нац. парлам. б-ка України. - К., 1998. - 135 c. - укp.

Огляд складено на основі матеріалів соціологічних бібліотекознавчих досліджень, публікацій інститутів культури, великих наукових та обласних бібліотек, а також звітів про науково-дослідну роботу за період 1991-1995 рр., що були надіслані до НПБ України провідними державними бібліотеками м.Києва, Харківською державною науковою бібліотекою, Київським державним університетом культури та мистецтв, Харківським та Рівненським інститутами культури. Показано розвиток бібліотечної науки у цей період, тенденції, які намітились у бібліотекознавстві, а також найбільш актуальні питання в тематиці досліджень: бібліотеки в нових соціальних умовах; читач як основний об'єкт соціологічних досліджень; бібліотечні ресурси (фонди і каталоги, національна бібліографія, документознавство, краєзнавство); історія бібліотечної справи і бібліотек України; автоматизація бібліотечних процесів та удосконалення бібліотечних технологій.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 е/н

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВА586560 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


7.
Кучмаренко В. А. 
Документальні фонди Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як джерело з історії академічної науки (1918-1934 рр.) : Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В. А. Кучмаренко; НАН України. Нац. бібліотека України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 19 c. - укp.

Дисертацію присвячено аналізу архівних фондів наукових установ, архівної та бібліографічної спадщини видатних учених Національної академії наук України як комплексу джерел з історії розвитку академічної науки в Україні у 1918-1934 рр. Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського - універсальний, історично сформований, найбільший в Україні фондоутримувач комплексу документальних джерел з історії розвитку академічної науки 1918-1934 рр.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)541.6

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА307160 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


8.
Internet-вузол Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського: http://www.nbuv.gov.ua/ / уклад.: Л. Й. Костенко, А. О. Чекмарьов; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 1999. - 126 c. - укp.

Представлено основні Web-сторінки Internet-вузла Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського, на якому встановлено електронні інформаційні ресурси загальним обсягом 1 GB. Наведено довідкову інформацію про Бібліотеку (загальні відомості, історія, структура, будівля, фонди, пошуковий апарат, читальні зали, публікації, режим роботи, телефони), що була підготовлена співробітниками ряду підрозділів для Web-вузла. Висвітлено дані про структуру та обсяг бібліографічних, реферативних і повнотекстових баз даних Бібліотеки за станом на кінець 1999 р. Розглянуто приклади інформаційного пошуку в електронному каталозі, базі даних "Реферати наукових видань України" та повнотекстовому банку авторефератів дисертацій. Представлено аркуші Львівського "Апостола" (1574 р.), он-лайнову версію і CD-ROM-копію якого створено у 1999 р., а також підбірку електронних матеріалів для бібліотекарів, важливим елементом якої є зібрання нормативних актів України у галузі бібліотечної справи та суміжних галузях. Зроблено посилання на бібліотечно-орієнтовані ресурси Internet (Web-сервери національних бібліотек та українських книгозбірень, колекції електронних книг і текстів, он-лайнові журнали та газети, пошукові сервери Internet). Розкрито ключові положення започаткованого проекту "Національна електронна бібліотека" (мета та завдання проекту, технологія створення, напрями й організація робіт, учасники проекту, отримані результати), запропоновано форми подання документів до електронної бібліотеки.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)751.1 + Ч734(4УКР)84

Рубрики:

Шифр НБУВ: ВС33798 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Видання зберігається у :


9.
Кириченко Р. 
Національна бібліотека Франції (сторінки історії та досвіду роботи) / Р. Кириченко // Бібл. вісн.. - 1999. - № 5. - С. 31-33. - Бібліогр.: 15 назв. - укp.

Окреслено віхи історичного шляху однієї з найвідоміших книгозбірень світу - Національної бібліотеки Франції, розкрито особливості формування її багатих фондів, їх наповнення та зміст, зокрема, у відділах рукописів; естампів і репродукцій; монет, медалей, антикваріату; у музичному відділі. Розглянуто досвід міжнародного співробітництва бібліотеки, розглядаються переваги застосування нових технологій тощо.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4ФРА)

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 

10.
Paterson S. 
Direct Service and More Content: Building Community and Global Partnerships to Serve the Information Needs of Print Disabled Citizens / S. Paterson // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 7-я Междунар. конф. "Крым- 2000". - 2000. - 2. - С. 198-202. - Бібліогр.: 5 назв. - англ.

У кожній країні існує власний підхід до організації бібліотечного й інформаційного обслуговування слабкозорих. У Канаді 1997 р. Бібліотекою для сліпих (КНІС) запропоновано програму VISUNET:CANADA, метою якої є безпосереднє обслуговування шляхом забезпечення доступу до фондів Бібліотеки для сліпих КНІС. Бібліотека для сліпих КНІС і Національна бібліотека Англії для сліпих виступили з ініціативою обміну документами зі своїх зібрань і кооперованого комплектування, покликаного забезпечити доступ до фондів обох бібліотек.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч238.4 + Ч738.609

Рубрики:

Шифр НБУВ: В344507/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 

11.
Студії з архівної справи та документознавства. Т. 6 / ред.: В. П. Ляхоцький; Укр. держ. НДІ й ін-т архів. справи та документознавства. - К., 2000. - 163 с. - укp.

Вміщено матеріали Міжнародної наукової конференції "Національна архівна спадщина: проблеми збереження", яка відбулася 2 - 5 листопада 1999 р. у Києві. Висвітлено фізико-хімічні, біологічні та технічні аспекти зберігання, застосування нових матеріалів і технологій у реставрації архівних документів і стародруків, а також правові норми пожежної безпеки у державних архівах України.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.46я43(0) + Ч24я54(4Укр)

Шифр НБУВ: Ж69076 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


12.
Черкасова Н. Б. 
Національна святиня з с.Пересонниці / Н. Б. Черкасова // Історія України. Маловідомі імена, події, факти : зб. наук. ст. - 2001. - Вип. 17. - С. 157-163. - Бібліогр.: 4 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Э372.27,1 + Ч611.5

Рубрики:

Шифр НБУВ: В342281/Вип. 17 Пошук видання у каталогах НБУВ 


13.
Загорська О. 
Російська національна бібліотека: інформаційні ресурси каталогізації / О. Загорська // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2001. - Вип. 6. - С. 237-246. - Бібліогр.: 1 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4РОС)751.12 + Ч737с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


14.
Касимова О. 
Національна бібліотека Республіки Казахстан: питання дійсності / О. Касимова // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2001. - Вип. 6. - С. 247-254. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(5КАЗ)751.1с51

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


15.
Створення гібридної бібліотеки: Національна бібліотека Шотландії // Бібл. вісн.. - 2001. - № 4. - С. 60-62. - укp.

Висвітлено історію створення гібридної бібліотеки у Шотландії. Основну увагу приділено електронним виданням, цифровим та фінансовим ресурсам даної книгозбірні.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Вел)759.9 + Ч734(4Вел1)751.1

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Кирпаль З. П. 
Національна база даних з історії наукових установ, організацій Української академії аграрних наук: проблеми створення та використання / З. П. Кирпаль // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2002. - Вип. 9. - С. 66-75. - Бібліогр.: 7 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)757.10 + П.е(4Укр)л1г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


17.
Онищенко О. 
В.І.Вернадський та його внесок у заснування та розвиток Національної Бібліотеки Української Держави / О. Онищенко // Бібл. вісн.. - 2003. - № 2. - С. 2-9. - укp.

Розкрито історію створення у 1918 р. Національної Бібліотеки Української Держави (нині - Національна бібліотека України імені В.І.Вернадського) у контексті вирішення принципових питань розвитку української науки та освіти, передусім у взаємозв'язку з концепцією формування Української Академії наук, що була сформульована та втілена у життя В.Вернадським - її першим президентом та головою Тимчасового Комітету з заснування даної установи. Висвітлено спадкоємність традицій та основні напрями розвитку бібліотеки сьогодні.

Раскрыта история создания в 1918 г. Национальной Библиотеки Украинского Государства (ныне - Национальная библиотека Украины имени В.И.Вернадского) в контексте решения принципиальных вопросов развития украинской науки и образования, прежде всего во взаимосвязи с концепцией формирования Украинской Академии наук, которая была сформулирована и воплощена В.Вернадским - ее первым президентом и председателем Временного Комитета по созданию данного учреждения. Освещена преемственность традиций и основные направления развития библиотеки сегодня.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)751.11г

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж14595 Пошук видання у каталогах НБУВ 

18.
Клименко І. В. 
Архіви українських часописів кінця XIX - початку XX ст. в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як джерело з історії редакційно-видавничої діяльності : Автореф. дис... канд. іст. наук : 07.00.08 / І. В. Клименко; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. - К., 2003. - 20 c. - укp.

Проаналізовано архіви українських часописів як джерела з історії редакційно-видавничої діяльності кінця ХІХ - початку ХХ ст. Доведено, що національна видавнича галузь була дієвою підтримкою українському національному рухові та культурі, орієнтованих на національну самобутність. Висвітлено етапи формування національної видавничої галузі. Визначено тематичне спрямування українських часописів та специфіку видавничо-редакційного процесу в Україні. Проаналізовано внесок видавців, редакторів та редакцій у процеси видання української національної періодики.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.831.2(4УКР)511.1 + Ч612.3(4УКР)5 + Ч617.3(4УКР)5

Рубрики:

Шифр НБУВ: РА326837 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Повний текст  Наукова періодика України 
Видання зберігається у :


19.
Кірпаль З. 
Національна база даних з історії наукових установ, організацій УААН: проблеми створення та використання / З. Кірпаль // Наук. пр. Нац. б-ки України ім. В.І. Вернадського. - 2003. - Вип. 11. - С. 607-616. - Бібліогр.: 6 назв. - укp.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734.(4УКР)754.17 + П.е(4УКР)л9

Рубрики:

Шифр НБУВ: Ж70113 Пошук видання у каталогах НБУВ 


20.
Чекмарев А. А. 
Корпоративные проекты Национальной библиотеки Украины имени В.И. Вернадского / А. А. Чекмарев // Библиотеки и ассоциации в меняющемся мире: новые технологии и новые формы сотрудничества : 10-я юбил. междунар. конф. "Крым 2003". - 2003. - 2. - С. 671-673. - рус.

Викладено сутність основних корпоративних проектів, у яких бере участь Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, зокрема: створення національної електронної бібліотеки, національної системи реферування української наукової літератури, національного формату представлення бібліографічних даних, державного реєстру "Книжкові пам'ятки України", а також створення корпоративної мережі київських бібліотек.

Изложена сущность основных корпоративных проектов, в которых участвует Национальная библиотека Украины имени В.И. Вернадского. Среди них: создание национальной электронной библиотеки, национальной системы реферирования украинской научной литературы, национального формата представления библиографических данных, государственного реестра "Книжные памятники Украины", а также создание корпоративной сети киевских библиотек.

The content of corporate projects V.I. Vernadsky National Library of Ukraine participates in is expounded. Among them are Formation of National Electronic Library, National Abstracting System, National System of Ukrainian Scholarly Literature Abstracting, National format for bibliographic data representation, State Register "Book Memorials in Ukraine" as well as Kiev libraries corporate network formation.


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4Укр)751.11

Рубрики:

Шифр НБУВ: В347002/2 Пошук видання у каталогах НБУВ 
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського