Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
у знайденому
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (355)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (1468)Література з книгознавства (11)Дослідження рукописних та архівних фондів (3)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (400)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (40)Бібліотекарям - Реферативна інформація (1916)Бібліотекарям - Інформаційні ресурси Інтернет (5)Бібліотекарям - Віртуальна бібліографічна довідка (40)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=СИСТЕМ$<.>+<.>K=ОБСЛУГОВУВАНН$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 85
Представлено документи з 1 до 20
...

1.
Ляшенко І.Ю. 
Автоматизація бібліотечних процесів з використанням інформаційних мережевих технологій: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / І.Ю. Ляшенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 1998. — 17 с. — укp.

Досліджені питання взаємозв'язаних процесів внутрішньої бібліотечної технології і процесів мережевої взаємодії книгозбірень та розроблені теоретичні засади для створення автоматизованої системи наукової бібліотеки з використанням Internet/Intranet технологій. Запропонована інформаційна технологія мережевої взаємодії книгозбірень України на основі он-лайнового комп'ютерного бібліотечного центру, а також методика оптимізації вибору комплексу технологічних засобів для автоматизації бібліотечних процесів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.58
Рубрики:

2.
Дурєєва Т.А. 
Адаптація комунікаційних технологій до бібліотечної діяльності в умовах інформаційного суспільства: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Т.А. Дурєєва ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретико-методологічні засади адаптації комунікаційних технологій до бібліотечно-інформаційної діяльності за умов формування інформаційного суспільства. Визначено специфіку комунікаційних технологій, що висвітлюють певні етапи розвитку системи соціальних комунікацій: документальний, інформаційний, когнітивний. Досліджено використання комунікаційних технологій у бібліотечно-інформаційній діяльності України, визначено місце даних технологій у структурі технологій інформаційного суспільства. Проведено порівняльний аналіз комунікаційних технологій. Виявлено напрями модернізації технологічного компонента професійної свідомості бібліотекаря з урахуванням стану та тенденцій розвитку комунікаційних технологій у бібліотечно-інформаційній сфері. Запропоновано концепцію адаптації комунікаційних технологій до бібліотечно-інформаційної сфери.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч730.02 + Ч734(4УКР)
Шифр НБУВ: РА370747 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:
  

3.
Прилепішева Ю.А. 
Археографічна діяльність архівних установ України (1946 - 1991): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Ю.А. Прилепішева ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 19 с. — укp.

На базі результатів вивчення різноманітних джерел визначено основні організаційні засади та особливості розвитку видавничої діяльності установ системи Головархіву УРСР. Розкрито вплив на науковий та інформаційний рівень, тематику видань суспільно-політичних та ідеологічних чинників. Надано комплексну оцінку загальносоюзних правил публікації історичних документів, проаналізовано основні принципи та методи підготовки видань, вивчено досвід українських архівістів-археографів у вдосконаленні нормативно-методичної бази публікації джерел. Визначено повноту висвітлення історичного минулого України в документах, уведених до наукового обігу завдяки опублікованим збірникам документів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т212(4УКР)63 + Ч813(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА324437
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Платонова Н.В. 
Архівна служба МВС України: історія, інформаційні ресурси, сучасні методи їх репрезентації: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.06 / Н.В. Платонова ; НАН України. Ін-т укр. археографії та джерелознав. ім. М.С.Грушевського. — К., 2003. — 23 с. — укp.

Комплексно досліджено історію становлення та розвитку архівної служби МВС, її місце в системі державних архівів та у комплексі розвитку архівної справи колишнього СРСР та України. На підставі архівних документів, вперше залучених до наукового обігу, висвітлено основні тенденції розвитку архівної справи в даному відомстві, передумови створення закритих архівів та причини знищення цінних архівних матеріалів. Охарактеризовано склад та зміст інформаційних ресурсів, визначено їх значення для вивчення історії України. Досліджено стан комп'ютеризації в архівній галузі, проаналізовано автоматизовані бази даних архівної інформації ДА МВС України, визначено напрямки подальшої їх розробки та можливості інтеграції в національну інформаційну систему "Архівна та рукописна Україніка".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР)75 + Х819(4УКР)112.011 + Т211(4УКР)6 +
Шифр НБУВ: РА325927
Рубрики:

Географічні рубрики:

5.
Вовченко В.Б. 
Архівна спадщина кооператора, державного і громадського діяча М.В. Левитського (1859 - 1939): історія, реконструкція, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / В.Б. Вовченко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 16 с. — укp.

Досліджено життєвий і творчий шлях відомого українського кооператора, державного та громадського діяча М.В.Левитського (1859 - 1936), показано особливості становлення його наукового світогляду та формування ідейних поглядів. Проаналізовано структуру архівної спадщини М.В.Левитського, запропоновано принципи класифікації та систематизації історичних документів. Здійснено групування архівних матеріалів за такими розділами: наукова спадщина, кооперативна та громадська діяльність, літературна та культурологічна творчість, державна діяльність, фотодокументи. У науковому дослідженні використано комплексні критерії (хронологічний, номінальний, жанровий, функціональний, джерелознавчий) аналізу та систематизації архівних матеріалів. Визначено роль документальної спадщини М.В.Левитського у вивченні кооперативного та культурно-просвітницького руху в Україні у другій половині XIX - на початку XX ст.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4УКР) + Т211(4УКР)52/61 +
Шифр НБУВ: РА352917
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Кравцова О.А. 
Архівний портал ЮНЕСКО: засада створення, структура, інформаційний ресурс: автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / О.А. Кравцова ; Держ. акад. керів. кадрів культури і мистец. — К., 2009. — 19 с. — укp.

Досліджено роль та значення архівного порталу ЮНЕСКО як міжнародної архівної інформаційної системи, яка виконує функції розвитку архівної справи та документознавства в контексті функцій та завдань щодо поширення знань та обміну інформацією у науці, культурі, освіті. Розглянуто основні принципи, функції та етапи становлення ЮНЕСКО, зміни пріоритетів у її діяльності в період інформаційного суспільства та суспільства знань, діяльність Національної комісії України у справах ЮНЕСКО та її веб-ресурси. Охарактеризовано програми ЮНЕСКО зі створення та розвитку веб-порталу як мережевого ресурсу, інформаційно-бібліографічні та документальні ресурси, продуковані ЮНЕСКО та накопичені у її бібліотеці та архіві у вигляді веб-ресурсів. З'ясовано роль організації у формуванні міжнародних засад розвитку архівної діяльності.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.31 +
Шифр НБУВ: РА367381
Рубрики:

7.
Збанацька О.М. 
Архівні інформаційно-пошукові системи: розширення пошукових можливостей (1991 - 2008 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 27.00.02 / О.М. Збанацька ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2010. — 18 с. — укp.

Проаналізовано стан вивчення окремих компонентів архівних інформаційно-пошукових систем (ІПС) і джерельну базу дослідження. Обгрунтовано теоретико-методологічні засади, уточнено понятійний апарат. Здійснено типологізацію інформаційно-пошукових мов (ІПМ) у контексті архівних ІПС. Досліджено еволюцію основних типів ІПМ і виявлено характері особливості кожної. Визначено завдання архівних установ щодо розширення пошукових можливостей архівних ІПС за умов інформатизації. Побудовано модель ІПМ ключових слів, предметизаційної, класифікаційної та дескрипторної мов і здійснено їх порівняльний аналіз. Проведено експериментальну перевірку ефективності дескрипторної ІПМ. Запропоновано впровадити комплекс ІПМ, термінологічною основою яких стануть макро-, міді-, міні- та мікротезауруси.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч811.48 + Ч237.2
Шифр НБУВ: РА370668 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

8.
Боряк Т.Г. 
Архівно-бібліотечні зібрання української еміграції з Чехословацької Республіки: історія переміщень та опрацювання в Україні (1945 - 2007): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.02 / Т.Г. Боряк ; Держ. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2008. — 17 с. — укp.

Проведено дослідження архівного та бібліотечного сегментів Празького архіву (ПА). Проаналізовано обставини переміщень ПА, які хоча і відбувалися з порушенням правових норм, але сприяли акумуляції більшої частини ПА в Україні. Встановлено хронологічні межі переміщень ПА в УРСР у 1945, 1958, 1983 рр. Документальних свідчень переміщення еміграційних матеріалів у 1948 р., про які згадують окремі дослідники, не виявлено. Простежено передачу документальних сегментів ПА в Україну в 1993 - 2008 рр. Визначено місця перебування частин даного комплексу у Чеській Республіці та Словаччині. Встановлено кількісні та змістові параметри матеріалів ПА, складено перелік фондів ПА в архівах і бібліотеках України. Вперше проведено детальну реконструкцію роботи відділів таємних фондів (перших частин) з документами української еміграції у повоєнні десятиліття. Досліджено історію науково-технічного опрацювання та "оперативної розробки" (ОР) документальних масивів і бібліотечних матеріалів ПА, визначено її види, темпи, періодизацію. Висвітлено архівознавчий аспект політики радянського режиму щодо "українських буржуазних націоналістів" та інших "к/р елементів". Виявлено картотеку на "к/р елемент" обсягом близько 300 тис. карток у ЦДАВО України. Шляхом поодиничного перегляду видань колишнього спецфонду ДНАБ ідентифіковано бібліотечний сегмен ПА обсягом близько 20 тис. друкованих одиниць. Проведено атрибуцію та встановлено сучасне місценаходження окремих архівних сегментів ПА за системою атрибутивних ознак. Окреслено шляхи подальшої наукової реконструкції архівного та бібліотечного сегментів ПА на пофондовому та поодиничному рівнях.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч814(4ЧЕХ=411.4) + Ч811.47 + Ч736.7 +
Шифр НБУВ: РА360209
Рубрики:

9.
Мухамед'яров Н.Н. 
Бібліотека як соціально-комунікаційний центр формування здорового способу життя: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Н.Н. Мухамед'яров ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2010. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано теоретичні й організаційно-методичні засади функціонування бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування здорового способу життя (ЗСЖ). Доведено залежність діяльності бібліотеки як соціально-комунікаційного центру формування ЗСЖ від рівня організації соціально-комунікаційного простору, специфіки інформаційних потреб користувачів, ступеня правового регулювання інформаційно-комунікаційної підтримки бібліотекою формування ЗСЖ. Обгрунтовано принципові засади формування цілісної системи бібліотечно-інформаційного забезпечення ЗСЖ в соціально-комунікаційній практиці. З'ясовано особливості внутрішньо- та міжбібліотечної комунікаційної взаємодії. Соціальне партнерство розглянуто як інноваційний напрям взаємодії бібліотеки в соціально-комунікаційному просторі ЗСЖ. Виявлено напрями інтеграції бібліотечного сервісу до єдиної інформаційно-комунікаційної системи формування ЗСЖ.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)707
Шифр НБУВ: РА370746 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

10.
Мозгова В.П. 
Бібліотеки ліцеїв України: становлення та розвиток (XIX - XX ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / В.П. Мозгова ; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. — К., 2000. — 20 с. — укp.

На підставі аналізу комплексної джерельної бази вперше здійснено реконструкцію історико-культурного процесу становлення та розвитку бібліотек ліцеїв України. Розглянуто типологію, періоди розвитку ліцейних книгозбірень. Розкрито концептуальні засади організації мережі, фондів, довідково-пошукового апарату бібліотек ліцеїв. Охарактеризовано систему бібліотечно-бібліографічної та інформаційної підготовки ліцеїстів за умов функціонування бібліотечно-інформаційного культурно-освітнього осередку ліцею.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.14
Шифр НБУВ: РА312247 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

11.
Булах Т.Д. 
Бібліотечна селекція документів в умовах інформатизації: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Т.Д. Булах ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2006. — 20 с. — укp.

Розглянуто бібліотечну селекцію як системне явище, що сформувалося за умов змін у зовнішньому середовищі. Визначено основні етапи розвитку теорії бібліотечного відбору, передумови його трансформації у бібліотечну селекцію документів та її місце в технологічному циклі формування бібліотечного фонду в різні історичні періоди і на основі конкретизації його основних процесів обгрунтовано кількісний склад та змістове наповнення основних видів бібліотечної селекції за умов інформатизації. Проаналізовано особливості первинного відбору окремих носіїв інформації та сформульовано основні орієнтири визначення співвідношення між документами в процесі комплектування фонду. Описано технологію бібліотечної селекції з урахуванням функцій бібліотечних установ за умов інформатизації. Охарактеризовано електронну систему бібліотечної селекції як перспективний напрям діяльності вітчизняних бібліотек. Визначено основні аспекти покращення підготовки фахівців бібліотечної сфери. Висвітлено діяльність з формування фондів, організації їх зберігання та використання на основі бібліотечного відбору як технології, яка в процесі переходу до інформаційного рівня соціальних комунікацій трансформується в інтегративний процес бібліотечної селекції в єдиному інформаційному просторі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.10 +
Шифр НБУВ: РА342924
Рубрики:

12.
Лисенко Л.В. 
Бібліотечні колекції та зібрання XIX - XX століття як об'єкт археографічного та джерелознавчого опису: Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Л.В. Лисенко ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2004. — 19 с. — укp.

Проведено дослідження історично сформованих та штучно створених ретроспективних фондів Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського як об'єкта опису археографії та джерелознавства. Особливу увагу приділено реконструйованим колекційним книгозбірням приватних, юридичних осіб та ряду колекцій/зібрань, сформованих за предметно-тематичною, хронологічною, культурологічною ознакою. Здійснено їх історико-культурологічну класифікацію за станово-професійною ознакою для приватних колекційних фондів, за тематичною - для ретроспективних зібрань юридичних осіб, наведено бібліотекознавчу класифікацію. Встановлено терміносистему колекційних фондів (визначено зміст понять "колекція", "зібрання", "бібліотека") для проведення державної реєстрації. Запропоновано ідентифікаційні індекси відповідно до класифікацій ретроспективних книжкових колекційних фондів та систему обов'язкових облікових документів (паспортів) як різновиду науково-довідкового апарату на історико-культурні фонди з метою забезпечення збереження колекцій/зібрань, введення їх до наукового обігу та ефективного використання. Науково обгрунтовано методику складання найменшого елемента археографічного опису колекційного фонду - заголовка.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)511.1 +
Шифр НБУВ: РА329811
Рубрики:

Географічні рубрики:

13.
Кулаковська 
Бібліотечно-інформаційна система НАН України: (20-ті роки ХХ ст. - початок ХХІ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / Тетяна Леонтіївна Кулаковська ; НАН України; Національна бібліотека України ім. В.І.Вернадського. — К., 2006. — 20 с. — укp.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.1/.2
Шифр НБУВ: РА348986
Рубрики:

Географічні рубрики:

14.
Литвин А.В. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення користувачів з вадами зору в Україні (ХХ ст.): Автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.08 / А.В. Литвин ; Київ. нац. ун-т культури і мистец. — К., 2006. — 18 с. — укp.

З'ясовано соціально-економічні та культурні передумови формування мережі спеціалізованих бібліотек для сліпих. Визначено основні етапи та перспективні тенденції розвитку бібліотечно-інформаційного забезпечення людей з вадами зору. Виявлено специфіку їх обслуговування. Розроблено програму організації бібліотечної справи для зазначених осіб.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.6.09(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА343339
Географічні рубрики:

15.
Пасмор Ю. В. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення правової науки в Україні: напрями консолідації: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.03 / Ю. В. Пасмор ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2011. — 20 с. — укp.

Обгрунтовано реалізацію багаторівневої консолідації через посилення системних зв'язків між правовими бібліотеками на засадах професійних бібліотечних об'єднань та координації й кооперації діяльності бібліотек з іншими інформаційними установами й організаціями. Розвинуто уявлення про комунікаційний простір правової науки через грунтовне вивчення особливостей діяльності суб'єктів, що генерують наукову інформацію, документопотоки в їх структурно-семантичній, цільовій визначеності, аналіз стану інфопотоків та інфопотреб користувачів за умов поширення технології комунікаційної взаємодії.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.19:Х
Шифр НБУВ: РА380696 Пошук видання у каталогах НБУВ 

16.
Пасмор Н.П. 
Бібліотечно-інформаційне забезпечення самостійної роботи студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.П. Пасмор ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2003. — 20 с. — укp.

Розкрито вплив основних чинників на трансформацію соціальних функцій бібліотеки вищого навчального закладу (ВНЗ). Обгрунтовано інтегративну суть цільової сапортної функції в поєднанні документної, інформаційної та когнітивної складових системи бібліотечно-інформаційного забезпечення самостійної роботи учнів (БІЗСРС). Розглянуто зміст поняття "самостійна робота студентів". Проаналізовано сучасний рівень задоволення інформаційних потреб студентів бібліотечними засобами. На підставі сучасних педагогічних і бібліотекознавчих теорій розроблено концептуальну модель системи БІЗСРС ВНЗ юридичного профілю. Запропоновано алгоритм створення автоматизованого бібліотечного та когнітивного складників цієї системи, що базується на ефективному використанні комп'ютерних і телекомунікаційних технологій.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738.601.91(4УКР)571.2 +
Шифр НБУВ: РА326207
Географічні рубрики:

17.
Патик В. В. 
В'ячеслав Ілліч Стрельський - джерелознавець, архівіст, педагог (1910 - 1983 рр.): автореф. дис. ... канд. іст. наук : 07.00.06 / В. В. Патик ; Київ. нац. ун-т ім. Т. Шевченка. — К., 2010. — 17 с. — укp.

Визначено внесок вченого у розвиток джерелознавства, зокрема питань класифікації, критики та використання історичних джерел, архівознавства, спеціальних історичних дисциплін. Показано процес становлення В. І. Стрельського як архівіста та джерелознавця. Визначено фактори, які вплинули на формування наукових поглядів вченого, характер і зміст його наукових досліджень. Вперше в українській історіографії систематизовано та досліджено наукову спадщину В. І. Стрельського, розроблені ним теоретико-методологічні проблеми джерелознавства, питання критики й аналізу джерел, теорії та практики архівної справи в Україні, термінології, понятійного апарату, предмету та завдань спеціальних історичних дисциплін. Проаналізовано наукову, організаційну, педагогічну та громадську діяльність вченого. Розглянуто пріоритетні напрями його наукової діяльності та складено повну бібліографію праць В. І. Стрельського.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Т1(4УКР)-8 Стрелецький + Ч813(4УКР)6-8 Стрелецький, В. І.
Шифр НБУВ: РА371636 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

Географічні рубрики:

18.
Чекмарьова Л.О. 
Веб-сайт обласної державної адміністрації України як документально-інформаційна система: засади функціонування, структура, зміст: автореф. дис... канд. іст. наук: 07.00.10 / Л.О. Чекмарьова ; Держ. ком. арх. України, Укр. НДІ архів. справи та документознавства. — К., 2008. — 19 с. — укp.

Досліджено нормативно-правові засади формування, структуру, функції веб-сайтів обласних державних адміністрацій (ОДА) як документально-інформаційних систем, спрямованих на вдосконалення якості та результативності діяльності цих органів, інформаційну відкритість, розвиток демократичних засад суспільства. З'ясовано зміст інформаційних ресурсів ОДА, документальну складову, структуру веб-сайтів, засоби забезпечення громадян, органів державної влади й інших організацій й установ вірогідною інформацією щодо виконання певних функцій ОДА, правовими аналітичними матеріалами, надання послуг і залучення громадян до участі в державному управлінні, охорони їх конституційних прав через систему веб-ресурсів ОДА. Встановлено розвиток ініціативи ОДА у формуванні масивів історико-культурної інформації з метою соціокультурного впливу на духовний, освітній, науковий і культурний розвиток суспільства. Охарактеризовано веб-сайт як цілісну документально-інформаційну систему, виділено її загальні функції (інформаційно-кумулятивну, соціально-комунікаційну, загальнокультурну) та спеціальні (управлінську, правову, джерелознавчу). Уточнено певні аспекти розвитку змісту документальних та інших інформаційних ресурсів сайтів ОДА, що може бути використано під час формування оптимальної моделі цих сайтів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч245 + Ч239.9 +
Шифр НБУВ: РА363866
Рубрики:

19.
Грабар Н.Г. 
Виховна діяльність бібліотек вищих навчальних закладів у сучасних соціально-комунікаційних умовах: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Н.Г. Грабар ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження виховної діяльності бібліотек ВНЗ за нових соціально-комунікаційних умов. Уточнено уявлення про багаторівневу систему виховання особистості з урахуванням ролі бібліотечного середовища як основного елемента інформаційно-комунікаційного простору ВНЗ. Визначено функціонально-змістові, структурно-організаційні аспекти виховної діяльності бібліотек ВНЗ, які полягають у закріпленні результатів соціалізації молоді у довузівський період, спрямовані на формування інформаційно-комунікаційного, освітнього середовища самонавчання та самовиховання на партнерських засадах з науково-педагогічними та студентсько-громадськими структурами. Обгрунтовано концептуальну модель виховної діяльності бібліотеки ВНЗ, яка надасть можливість оптимально поєднувати всі вимоги до підготовки творчої особистості спеціаліста-професіонала.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.11/12 +
Шифр НБУВ: РА359565
Рубрики:

Географічні рубрики:

20.
Демчина Л.І. 
Вища бібліотечно-інформаційна освіта в сучасній Україні: формування документологічної складової: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Л.І. Демчина ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Розглянуто документологічну складову вищої бібліотечно-інформаційної освіти як системне явище, що формується під впливом змін у соціально-комунікаційному середовищі за умов інформатизації та ступеневої освіти у сучасній Україні. Визначено основні стадії розвитку наукових і навчальних дисциплін документально-комунікаційного циклу, що дозволило виявити передумови трансформації книгитивно-документознавчої у документологічну підготовку вітчизняних бібліотечно-інформаційних кадрів, орієнтовану на вивчення широкого кола традиційних і технотронних (електронних) соціально значущих документів, створених для передавання інформації у часі та просторі, що базується на документивній парадигмі змісту навчання. Доведено провідну роль документальної комунікації як домінанти змісту вищої бібліотечно-інформаційної освіти. Здійснено порівняльний аналіз сучасного стану підготовки фахівців в Україні та інших країнах світу щодо пошуку, відбору, кумуляції, аналітико-синтетичної обробки документів різних типів і видів через сучасні бібліотеки. Розроблено концептуальну та конкретно-дисциплінарну моделі документологічної складової підготовки молодших спеціалістів, бакалаврів і магістрів, яка базується на книгитивно-документивній, документивно-інформаційній і документивно-когнітивної парадигмах галузевої освіти.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч73 р31(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА360094
Рубрики:

Географічні рубрики:
...
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського