Конференції

Бази даних

Бібліотекарям - Автореферати дисертацій - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Бібліотекарям - Електронний каталог НБУВ (8)Каталог залу бібліотекознавчої літератури (68)Публікації співробітників НБУВ (2003 - 2018) (20)Бібліотекарям - Наукова електронна бібліотека (1)Бібліотекарям - Реферативна інформація (162)
Пошуковий запит: ((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*((<.>U=Ч73$<.>)+(<.>U=Ч81$<.>)+(<.>U=Ч24$<.>)+(<.>U=Ч611$<.>)+(<.>RZN=LIB$<.>))*(<.>K=КОРПОРАТИВН$<.>+<.>K=КАТАЛОГИЗАЦІЯ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 6
Представлено документи з 1 до 6

1.
Якимюк Ю. П. 
Комунікаційна система документаційного забезпечення управління вищим навчальним закладом: автореф. дис. ... канд. наук із соц. комунікацій : 27.00.02 / Ю. П. Якимюк ; Нац. акад. кер. кадрів культури і мистец. — К., 2011. — 19 с. — укp.

Обгрунтовано необхідність переходу від діловодства до комунікаційної системи документаційного забезпечення управління (КСДЗУ) ВНЗ, як інструменту забезпечення ефективного розвитку вишу на основі формування єдиного документаційного простору, та систематизовано певну групу структурних обмежень, що виникають у зв'язку з її формуванням, та необхідність переходу на електронні носії документування інформації. Визначено поняття комунікаційної системи документаційного забезпечення управління та розроблено концептуальні аспекти створення єдиного інформаційного простору документального забезпечення управління корпоративним об'єднанням ВНЗ. Розкрито відмінності документаційної системи вишу, що полягають у її значимості для розвитку (основний ресурс), системі формування (людський фактор) та типові документальної інформації, складності та тривалості процесу діалектичної взаємодії підсистем формування та поширення документів, орієнтації контролю за матеріалізацією документальної інформації. Визначено сучасну структуру КСДЗУ ВНЗ як цілісну документально-інформаційну систему, що має низку підсистем та особливості формування їх інформаційного ресурсу, з урахуванням спефиціки діяльності вишу та необхідності забезпечення взаємодії його підрозділів.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч245 + Ч481.47
Шифр НБУВ: РА381396 Пошук видання у каталогах НБУВ 
Рубрики:

2.
Ісаєнко О.О. 
Розвиток інноваційних бібліотечних технологій інформаційного обслуговування в Україні (1980 - 2007 рр.): автореф. дис... канд. іст. наук: 27.00.03 / О.О. Ісаєнко ; Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського НАН України. — К., 2009. — 20 с. — укp.

Комплексно вивчено розвиток інноваційних технологій інформаційного обслуговування (ІО) в бібліотеках України з 1980 р. Проаналізовано й уточнено поняттєвий апарат дослідженої теми. Узагальнено досвід впровадження технологічних складових ІО у практику роботи провідних бібліотек України. Проведено технологічний аналіз розвитку інноваційних складових видачі документів з фондів бібліотек. Виявлено, проаналізовано та структуровано технологічну документацію, яка має описово-технологічну, організаційно-методичну, нормативно-управлінську чи обліково-регламентувальну спрямованість та стосується всіх форм, напрямів, видів і процесів ІО користувачів бібліотеки. Досліджено особливості та виявлено пріоритети з ІО електронними науково-інформаційними ресурсами користувачів НБУВ. Запропоновано шляхи стосовно вдосконалення ІО користувачів бібліотеки. Розроблено комплексну модель ІО сучасної бібліотеки, компонентами якої є модель ІО у приміщенні бібліотеки, моделі її дистанційного ІО, моделі корпоративного ІО в об'єднаному бібліотечно-інформаційному просторі. Запропоновано стратегічні напрями розвитку інноваційних технологій в системі ІО бібліотеки.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч738 + Ч758 +
Шифр НБУВ: РА365464
Рубрики:

3.
Костирко Т.М. 
Система бібліотечно-інформаційних ресурсів вищих навчальних закладів: концептуалізація регіональних механізмів функціонування: автореф. дис... канд. наук з соц. комунікацій: 27.00.03 / Т.М. Костирко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2008. — 20 с. — укp.

Проведено комплексне дослідження бібліотечно-інформаційних ресурсів (БІР) ВНЗ, концептуалізовано регіональні механізми їх функціонування. Охарактеризовано системноутворювальний механізм формування БІР як єдиного інтеграційного ресурсу освіти регіонального рівня. Розглянуто нові підходи до формування системи науково-освітнього інформаційного ресурсу як складового елементу соціально-інформаційного модуля освіти. Доведено природність і необхідність корпоративних об'єднань ВНЗ зі створення БІР, досліджено їх взаємодію, обгрунтовано пропозиції щодо її удосконалення шляхом впровадження механізму інноваційного менеджменту БІР.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)754.10/12 +
Шифр НБУВ: РА362022
Рубрики:

Географічні рубрики:

4.
Дерлеменко В.В. 
Система розповсюдження сільськогосподарської науково-технічної інформації в Україні: створення вітчизняної концептуальної моделі: Автореф. дис... д-ра пед. наук: 07.00.08 / В.В. Дерлеменко ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 44 с. — укp.

Уведено до наукового обігу бібліотекознавства нові ідеї та поняття. Визначено етапність розвитку й основні фактори інтеграції та інформатизації, що впливають на якість національної системи розповсюдження сільськогосподарської науково-технічної інформації (СРСНТІ). Шляхом порівняльного аналізу виявлено загальне та специфічне у існуючих галузевих моделях США, Великої Британії та Росії та запропоновано концептуальну модель Національної СРСНТІ. Наведено концепцію розвитку Національної СРСНТІ, яка базується на комп'ютерних і телекомунікаційних технологіях, "клієнтоцентрованій" парадигмі та передбачає використання конструктивного принципу доступу до інформації "в будь-який час та в будь-яке місце". Визначено структуру СРСНТІ та її основні підсистеми, їх функції, системотвірні рівні внутрішньої та зовнішньої інтеграції підсистем. Науково обгрунтовано систему інформаційних ресурсів, продуктів і послуг, нові форми та методи розповсюдження сільськогосподарської науково-технічної інформації в Україні за умов інформатизації. Запропоновано критерії оцінки цієї діяльності. Доведено, що у новому інформаційно-галузевому середовищі бібліотеки збережуть їх провідне значення у компонентній структурі Національної СРСНТІ, формуючи основну ресурсну базу системи. Обгрунтовано теоретичні засади формування корпоративного довідково-інформаційного фонду СРСНТІ та напрямів його інтеграції в інформаційно-галузеве середовище. Запропоновано теоретичні й організаційні підходи до формування системи галузевої підготовки та перепідготовки бібліотечно-інформаційних кадрів в Україні як бази для реалізації стратегії "навчання протягом життя".

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч239.9:П + Ч738.819:П + П.ф(4УКР) +
Шифр НБУВ: РА336013
Рубрики:

Географічні рубрики:
  
  

5.
Апшай Н.І. 
Стратегічні орієнтири розвитку бібліотек вищих навчальних закладів в умовах реформування освіти в Україні: Автореф. дис... канд. пед. наук: 07.00.08 / Н.І. Апшай ; Харк. держ. акад. культури. — Х., 2005. — 21 с. — укp.

Розкрито вплив основних чинників (бурхливих соціально-економічних змін в Україні та загальноцивілізаційного процесу розвитку суспільства у аспекті його інфораматизації) на реформування вищої освіти та трансформацію вузівської бібліотеки. На базі сучасних педагогічних і бібліотекознавчих концепцій обгрунтовано фактори, що мають значення щодо формування стратегічного бачення розвитку біліотек ВНЗ у єдиному освітньо-інформаційному середовищі. Запропоновано модельний стратегічний план розвитку бібліотеки, який розглянуто як інструмент втілення стратегічного бачення розвитку у конткретні завдання управління інноваційним розвитком бібліотек ВНЗ. Обгрунтовано основні напрями діяльності даних бібліотек з метою створення інтегрованого освітньо-інформаційного середовища. Розроблено теоретичні та організаційно-технологічні засади створення корпоративної бібліотечно-інформаційної мережі вузівських бібліотек. Запропоновано основні напрями формування Національної електронної освітньої бібліотеки України та підготовки бібліотекарів і читачів для роботи в єдиному освітньому інформаційному середовищі на партнерських засадах.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч734(4УКР)757.1 +
Шифр НБУВ: РА337540
Рубрики:

Географічні рубрики:

6.
Самохіна Н.Ф. 
Фонд наукової бібліотеки: модель обігу документів, засоби рівневої організації: Автореф. дис... канд. техн. наук: 05.13.06 / Н.Ф. Самохіна ; НАН України. Нац. б-ка України ім. В.І.Вернадського. — К., 2007. — 18 с. — укp.

Досліджено процеси організації документного фонду наукових бібліотек за рівнями. Запропоновано математичну модель обігу документів у бібліотечному фонді та методику оцінювання її параметрів на базі моніторингу відповідей книгосховища та вибіркового статистичного аналізу запитів користувачів. Визначено базові чинники раціональної організації розміщення фондів з наближенням видань підвищеного попиту до рівня оперативного обслуговування. Розроблено засоби та методику оцінювання ефективності рівневої організації бібліотечного фонду. Визначено напрями інтеграції та створення корпоративних систем бібліотечних інститутів, перспектив вдосконалення бібліотечно-інформаційного обслуговування користувачів на базі рівневої організації сукупних документних ресурсів наукових бібліотек регіону й інформаційних масивів мережі електронних бібліотек на підставі диференціації фондів в Екстранет-середовищі.

  Скачати повний текст


Індекс рубрикатора НБУВ: Ч736.7(4УКР)540 +
Шифр НБУВ: РА351374
Рубрики:

Географічні рубрики:
 
Інститут інформаціних технологій
Бібліотекознавчі e-ресурси
Україна
Інші країни

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського