Бази даних

Наукова електронна бібліотека - результати пошуку

Mozilla Firefox Для швидкої роботи та реалізації всіх функціональних можливостей пошукової системи використовуйте браузер
"Mozilla Firefox"

Вид пошуку
Сортувати знайдені документи за:
авторомназвоюроком видання
Формат представлення знайдених документів:
повнийстислий
 Знайдено в інших БД:Віртуальна довідка (2)Автореферати дисертацій (107)Реферативна база даних (503)Книжкові видання та компакт-диски (281)Журнали та продовжувані видання (2)
Пошуковий запит: (<.>K=ТЕРИТОРІАЛЬНА$<.>+<.>K=РОЗДРІБЛЕНІСТЬ$<.>)
Загальна кількість знайдених документів : 3
Представлено документи з 1 до 3

   Тип видання:   науково-популярне видання   
1.

Горобець, Віктор.
«Чорна рада» 1663 року [Електронний ресурс] : передумови, результати, наслідки / В. Горобець. - К. : Інститут історії України НАН України, 2013. - 200 с.

  Повний текст доступний у читальних залах НБУВ


У книзі відтворено один з найбільш знакових сюжетів ранньої історії Української козацької держави (Війська Запорозького) — Ніжинську генеральну раду 1663 р. (широковідому в історичній літературі та публіцистиці як «Чорна рада»), яка для багатьох є символом занепаду козацької державності та територіального розколу Гетьманату на правобережну та лівобережну частини. У дослідженні детально розкриваються обставини, що уможливили такий розвиток політичних процесів у козацькій Україні, реконструюється перебіг військової ради 1663 р. та з’ясовуються найближчі наслідки від неї. Видання адресується науковцям, викладачам, студентам істо- ричних факультетів, усім, хто цікавиться історією України.



Кл.слова:
історія України -- Гетьманат -- територіальна роздрібленість

   Тип видання:   аналітична доповідь   
2.


Міжнародний досвід боротьби із сепаратизмом: висновки для України [Електронний ресурс] : аналітична доповідь / О. О. Резнікова [та ін.] ; Національний інститут стратегічних досліджень. - Київ : [б. в.], 2016. - 52 с.. - (Серія «Національно безпека» ; випуск 12)

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.21 Мб


Досліджено міжнародний досвід застосування силових і ненасильницьких методів урегулювання сепаратистських конфліктів, а також досвід використання міжнародних форматів для врегулювання збройних сепаратистських конфліктів. Здійснено аналіз ефективності застосування окремих методів і способів протидії сепаратизму. Визначено сутність сепаратистського конфлікту на Донбасі як елемента гібридної війни, яка ведеться Російською Федерацією проти України. Запропоновано шляхи врегулювання конфлікту на Донбасі з урахуванням способів і методів, які підтвердили на практиці свою ефективність. Розраховано на спеціалістів у сфері національної безпеки, державного управління, представників органів державної влади, науковців, усіх, хто цікавиться проб лемами забезпечення національної безпеки.



Кл.слова:
гібридна війна -- військові конфлікти -- національна безпека -- територіальна цілісність

   Тип видання:   автореферат   
3.

Маслов, Юрій Костянтинович.
Формування сучасної системи влади в країнах центральної та східної Європи: принципи, механізми та перспективи розвитку [Електронний ресурс] : автореферат / Ю. К. Маслов ; Державний заклад «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського». - Одеса : ДЗ "ПНПУ ім. К. Д. Ушинського", 2015. - 36 с.

Рубрики:

Географічні рубрики:

  Текст у форматі PDF 0.91 Мб


У роботі досліджуються основні принципи, механізми, тенденції та перспективи розвитку національних систем влади в країнах Центральної та Східної Європи, які після краху комуністичної ідеології отримали незалежність та пройшли шлях демократизації власних систем влади на шляху до євроінтеграції. Основними принципами формування та функціонування сучасних систем влади визнаються принципи розподілу влади, система стримувань та противаг, децентралізації влади та управління, субсидіарності та солідарності. Механізмами формування нових систем влади в країнах ЦСЄ визнаються державно-управлінські реформи, зокрема конституційна, адміністративно-територіальна, муніципальна тощо. Для очищення влади від рудиментів комуністичної доби запроваджувалися процедури люстрації та боротьби з корупцією. Досвід країн ЦСЄ є корисним для України з огляду на варіативність моделей реформ, однак запроваджувати його в українську практику без урахування історичних традицій та менталітету громадян недоцільно.



Кл.слова:
влада -- система влади -- державна влада
 

Всі права захищені © Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського